Tilmeldinger - Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019

Date: 17 January 2019
Løbstider er ca. tider, og kan ændres!
Race times subject to change !

Løb 100 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Masters Women 30+ (30-39 years) 2000m 5 tilmeldinger

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Elsa Magnussen (Føroya) '86

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roforeningen KVIK I

  • 1. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84

Royal Navy I

  • 1. Ruth Guest (GBR) '86

Crossfit 1839 I

  • 1. Natalie Naughton (LUX) '86
Løb 101 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo - Masters Women 30+ LW (30-39 years) 2000m 4 tilmeldinger

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88

Progetto Sport Bergamo I

  • 1. Laura Bombarda (ITA) '81

ESCC - ASAEC I

  • 1. Séverine CHUNIAUD (FRA) '82

C.c. Lazio - T RoW I

  • 1. LAURA GHIOLDI (ITA) '86
Løb 104 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Masters Women 40+ (40-49 years) 2000m 7 tilmeldinger

Helmsvej I

  • 1. Christina Rindom (DEN) '73

Roskilde Roklub I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

Fredericia Roklub I

  • 1. Lise Mortensen (Fr.cia) '74

Devon and Somerset Fire and Rescue I

  • 1. Hannah Hawkins (GBR) [0000]

Guildford RC I

  • 1. Victoria Starr (GBR) '71

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Malin Sundström (HIF) '77
Løb 105 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) 2000m 3 tilmeldinger

Køge Roklub I

  • 1. Karina Gravad (Køge R) '71

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Helle Tibian (DSR) '73

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 108 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Masters Women 50+ (50-54 years) 2000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Club de Remo Barquereño I

  • 1. Rosa Maria Noriega Celis (ESP) '69

AFMELDT Eskimå I

  • 1. Malin Faraasen (SWE) '69

Kajakklubben Eskimå I

  • 1. Malin Faraasen (SWE) '69

Keravan Urheilijat I

  • 1. Carla Urbano (FIN) '68
Løb 109 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) 2000m 4 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Club de Remo Barquereño I

  • 1. Teresa Lamillar Fernández (ESP) '66

Sub7 I

  • 1. Margaret Greenhall (GBR) '68

SOCIETE DES REGATES RENNAISES I

  • 1. Nelly ALIAS (FRA) '66
Løb 110 55+WErgo Kvinder 55+ Ergo - Masters Women 55+ (55-59 years) 2000m 4 tilmeldinger

BODY OASE Neuenhagen Team Germany I

  • 1. Kerstin Schiffner (BODY OASE) '64

A O BUC I

  • 1. Véronique HUAT (FRA) '60

Karlsruher Rheinklub Alemannia I

  • 1. Gudrun Klein (GER) '60

BODY OASE Neuenhagen Team Germany II

  • 1. Kerstin Glumbick (BODY OASE) '63
Løb 111 55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) 2000m 3 tilmeldinger

England I

  • 1. Joanna Allsebrook (GBR) '64

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Birgit Jagnow (GER) [0000]
Løb 112 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Masters Women 60+ (60-64 years) 2000m 1 tilmelding

Hellerup Dame Roklub I

  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
Løb 115 65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo - Masters Women LW 65+ (65-69 years) 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Masters Women 70+ (70-79 years) 2000m 1 tilmelding

Fredensborg Roklub I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 117 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) 2000m 4 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Gisela Jagnow (GER) [0000]

A O BUC I

  • 1. Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA) '43

A O BUC II

  • 1. Françoise MONATH (FRA) '49
Løb 121 80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) 2000m 1 tilmelding

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Hildegard Schmiedl (GER) [0000]
Løb 150 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Masters Men 30+ (30-39 years) 2000m 10 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86

Tissø Roklub I

  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Morgan Bengtsson (SWE) '80

Cardihome Feat Stive (Bel) I

  • 1. Steven Van Roey (BEL) '83

JUST ROW IT I

  • 1. Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA) '80

Royal Navy I

  • 1. Craig Guest (GBR) '82

FNF Athletic Center I

  • 1. Pierrre Johnsson (SWE) '84

Roforeningen KVIK I

  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88

Czech Republic I

  • 1. Vaclav Zitta (CZE) '81

Club de Remo Lodosa Spain I

  • 1. Alberto fernandez diez (ESP) '84
Løb 151 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) 2000m 7 tilmeldinger

A casa da collona I

  • 1. Damián Alonso (ESP) '82

Roklubben Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88

ASD-Can-Monate I

  • 1. Stefano Mirenda (ITA) '82

AZS AWF Warszawa I

  • 1. Luke Sawicki (POL) '86

ASD-Can-Monate II

  • 1. admir gjoni (ITA) '88

Royal Navy I

  • 1. Richard Charrett (GBR) '87

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Asger Tønnesen (DSR) '81
Løb 154 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Masters Men 40+ (40-49 years) 2000m 19 tilmeldinger

Devon and Somerset Fire and Rescue I

  • 1. Dave Reeby (GBR) '74

justrow.dk I

  • 1. Roald Jensen (DEN) '71

Amager Ro- og Kajakklub I

  • 1. Asbjørn Adsersen (ARK) '75

Bagsværd Roklub I

  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70

Vejle Roklub I

  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72

Dragør Roklub I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Progetto Sport Bergamo I

  • 1. Roberto Beretta (ITA) '76

Kouvolan Soutajat Finland I

  • 1. Timo Pursiheimo (FIN) '71

Skullerud Sports Senter I

  • 1. Morten Ingar Hansen (Skullerud) '72

Dalkey I

  • 1. David OReilly (IRL) '74

Unaffiliated I

  • 1. Steven Haslam (Unaff.) '76

Malmö Roddklubb I

  • 1. Danilo Sosa (SWE) '78

Dalkey Rowing Club I

  • 1. Ryan Corcoran (IRL) '77

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Maarten van den Haak (SWE) '79

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Flemming Pristed (DSR) '75

JUST ROW IT I

  • 1. RUBAN Raphaël (FRA) '76

Roforeningen KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) '73

JUST ROW IT II

  • 1. Sébastien Rodriguez (FRA) '70

Odense Roklub I

  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
Løb 155 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) 2000m 6 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Ringsted Roklub I

  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Jens Kristian Nilssen Dam (Føroya) '76

ESCC - ASAEC I

  • 1. jean-sébastien CLESSE (FRA) '71

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

AFMELDT A.C.S. NADA FLORILOR I

  • 1. SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.) '76
Løb 158 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Masters Men 50+ (50-54 years) 2000m 16 tilmeldinger

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN) '67

365 Design I

  • 1. Ole Vindfeldt (DEN) '66

Næstved Roklub I

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

A O BUC I

  • 1. Xavier MALINOWSKI (FRA) '68

Eskimå I

  • 1. Magnus von Schenck (SWE) '67

Vaxholms Roddklubb I

  • 1. Magnus Käck (VRK) '66

Devon and Somerset Fire and Rescue I

  • 1. Paul Brew (GBR) '65

Ishøj Roklub I

  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67

Keravan Urheilijat I

  • 1. Juha Kattunen (FIN) '64

RowProRowers I

  • 1. Bjørn Stensheim (RowProRowers) '66

Bagsværd Roklub I

  • 1. Martin Tangø (Bagsværd) '65

Ishøj Roklub II

  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67

Sub7 I

  • 1. David Scott (GBR) '64

Lady Elizabeth Boat Club I

  • 1. Declan Watson (IRL) '66

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby) '66

Skullerud Sports Senter I

  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69
Løb 159 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jacob Thesander (DSR) '66

Progetto Sport Bergamo I

  • 1. Matteo Locatelli (ITA) '68

Team Wolfpack I

  • 1. Peter Maack Groes (DEN) '65

A O BUC II

  • 1. Christophe DEMEUSE (FRA) '67

A O BUC I

  • 1. Fabrice LE BOUEDEC (FRA) '68

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Niclas Nielsen (SWE) '65
Løb 160 55+MErgo Mænd 55+ Ergo - Masters Men 55+ (55-59 years) 2000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Pakistan Rowing Team I

  • 1. Muhammad Shahzad (PAK) '61

Copenhagen Creators I

  • 1. Leif Kvalvik (DEN) '61

Free Spirits I

  • 1. Morten Haugseng (GBR) '62

Robin Brew Sports I

  • 1. Robin Brew (GBR) '62

Quadraginta Unum I

  • 1. Kristin Ellis (GER) '63

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I

  • 1. Pierrick Moscatello (FRA) '60

MAD Team IRC I

  • 1. Andrew Sangster (GBR) '61

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I

  • 1. Martin Luirink (NED) '59
Løb 161 55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) 2000m 7 tilmeldinger

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Nyborg Roklub I

  • 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60

Ecole Polytechnique France I

  • 1. Patrick Migneaux (FRA) '62

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Bremerhavener Ruderverein v. 1889 I

  • 1. Hans-Werner Moye (GER) [0000]

Keravan Urheilijat I

  • 1. Pentti Soini (FIN) '61

A O BUC I

  • 1. Maurice ROBERT (FRA) '60
Løb 162 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Masters Men 60+ (60-64 years) 2000m 11 tilmeldinger

DW Preston I

  • 1. Philip Dyer (GBR) '58

Aarhus Roklub II

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55

Aarhus Roklub I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59

Horsens Roklub I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Bagsværd Roklub I

  • 1. Henrik Thorup (Bagsværd) '59

Maribo Roklub I

  • 1. John Winther (Maribo) '56

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

SK Hamr-rowing I

  • 1. Milos Hunek (CZE) '58

Process Engineering A/S I

  • 1. Hjalmar Joensen (DEN) '57

Syndale Drill Power I

  • 1. Neil Levitt (GBR) '58

Royal Navy I

  • 1. Paul Winton (GBR) '56
Løb 163 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Masters Men 60+ LW (60-69 years) 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Stefan Olsson (SWE) '58
Løb 164 65+MErgo Mænd 65+ Ergo - Masters Men 65+ (65-69 years) 2000m 5 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

A O BUC I

  • 1. Jean-Baptiste LADIRE (FRA) '54

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Detlef Carell (GER) [0000]

Hellerup Roklub I

  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52

A O BUC II

  • 1. Patrice CHAGOT (FRA) '54
Løb 165 65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo - Masters Men LW 65+ (65-69 years) 2000m 4 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51

A O BUC I

  • 1. Christian GROCHOWSKI (FRA) '51

Dart Totnes Amateur Rowing Club I

  • 1. Rod Stewart (DTARC) '49

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Rainer Bode (GER) [0000]
Løb 166 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Masters Men 70+ (70-79 years) 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Helsingør Roklub I

  • 1. Henning Engelhardt (Helsingør) '42

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

A O BUC II

  • 1. Christophe RENARD (FRA) '48

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I

  • 1. Robin Sterk (NED) '49

A O BUC I

  • 1. François ALLAIN (FRA) '49

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
Løb 167 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) 2000m 4 tilmeldinger

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Paolo Borsetti (ITA) '49

A O BUC I

  • 1. Xavier GUILLAUME (FRA) '47

T.W. POLONIA POZNAN I

  • 1. Boguslaw Otocki (POL) '44
Løb 170 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Masters Men 80+ (80-89 years) 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39

Helsingør Roklub I

  • 1. Erik Schønnemann (Helsingør) '35
Løb 171 80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) 2000m 1 tilmelding

Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
Løb 206 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Junior E Women ('09-'10-'11..) 2min 1 tilmelding

Rødvig Roklub I

  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 210 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Junior DII Women ('08) 2min 3 tilmeldinger

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Cecilia Kroll (DEN) '08

Roskilde Roklub I

  • 1. Ida Thanning (Roskilde) '08

Sorø Roklub I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Løb 212 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior DII Men ('08) 2min 4 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08

Rødvig Roklub I

  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig) '08

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Roklubben SAS I

  • 1. Sufyan Jamshaid Ajmal (Bryggens) '08
Løb 214 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Junior D Women ('07) 2min 9 tilmeldinger

Hadsund Roklub II

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Vanessa Wenske (RCT) '07

Hadsund Roklub I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Hadsund Roklub III

  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Hannah Frenkler (RCT) '07

Hadsund Roklub IV

  • 1. Isabella Rosengren (Hadsund) '07

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Silkeborg Roklub I

  • 1. Julie Valentin Hæk (Silkeborg) '07

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Frida Ellebjerg Møller (Bagsværd) '07
Løb 216 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior D Men ('07 2min 5 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Nor Goslar (Odder) '07

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Linus Westdickenberg (RCT) '07

Sorø Roklub I

  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Løb 218 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior CII Women ('06) 3min 11 tilmeldinger

Hadsund Roklub V

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III

  • 1. Marlen Endruweit (RCT) '06

Hadsund Roklub VI

  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Holstebro Roklub I

  • 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06

Hadsund Roklub IV

  • 1. Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund) '06

Roskilde Roklub I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Dina Damaske (RCT) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Ella Mundt (RCT) '06

Rødvig Roklub I

  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig) '06
Løb 220 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior CII Men ('06) 3min 16 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Lukas Voland (RCT) '06

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06

Roskilde Roklub II

  • 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06

Hadsund Roklub I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Dragør Roklub I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Rødvig Roklub I

  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holst III

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Roskilde Roklub I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Holst II

  • 1. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Johannes Harnisch (RCT) '06

Holst I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Bjarni Skorastein (Føroya) '06
Løb 222 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior C Women ('05) 4min 14 tilmeldinger

Dragør Roklub I

  • 1. Nathalie Bruun (Dragør) '05

Silkeborg Roklub I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Hadsund Roklub II

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (Føroya) '05

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Lyngby Roklub I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby) '05

Ringsted Roklub I

  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Leia Drkosch (RCT) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Laura Dreecke (RCT) '05

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig) '05

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Alberte Henrioud Theglev (København) '05

Odder Roklub I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Bagsværd Roklub I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 224 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior C Men ('05) 4min 18 tilmeldinger

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05

Roklubben SAS I

  • 1. Mohammed Benjamin Bhatti (Bryggens) '05

Hadsund Roklub IV

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Roklubben SAS II

  • 1. Gabriel Winslow (Bryggens) '05

Hadsund Roklub II

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Linus Bangert (Bagsværd) '05

Roklubben SAS III

  • 1. Saim Jamshaid Ajmal (Bryggens) '05

Odense Roklub I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I

  • 1. Finn Airikkala (GBR) '05

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Petur Fróðason (Føroya) '05

Hadsund Roklub III

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 226 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Junior BII Women ('04) 2000m 8 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Københavns Roklub I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Emma Landgaard Nagurset (Føroya) '04

AFMELDT Københavns Roklub II

  • 1. Lucca Elkjær (København) '04

AFMELDT Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Agnes Jämttjärn (HIF) '04
Løb 228 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Junior BII Men ('04) 2000m 21 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Kolding Roklub I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Odder Roklub I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Københavns Roklub I

  • 1. Viggo Olsen (København) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub IV

  • 1. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04

Lyngby Roklub II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Bagsværd Roklub I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Lyngby Roklub I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Roskilde Roklub III

  • 1. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04

AFMELDT Københavns Roklub III

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04

CASALE SC I

  • 1. Gabriele Enrico (ITA) '04

Københavns Roklub II

  • 1. Villads Svane Hansen (København) '04

Bagsværd Roklub II

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub III

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Roskilde Roklub I

  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04

AFMELDT Roskilde Roklub II

  • 1. Virtus Overgaard Mogensen (Roskilde) '04
Løb 229 U16 LMErgo Drenge U16 letvægt Ergo - Junior BII Men LW ('04) 2000m 6 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Bagsværd Roklub II

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Sorø Roklub I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

CASALE SC I

  • 1. Riccardo Allera (ITA) '04

AFMELDT Roklubben Skjold I

  • 1. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Løb 230 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior B Women ('03) 2000m 7 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Roskilde Roklub II

  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
Løb 231 U17 LWErgo Piger U17 letvægt Ergo - Junior B Women LW ('03) 2000m 4 tilmeldinger

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
Løb 232 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior B Men ('03) 2000m 17 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Næstved Roklub II

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Odense Roklub I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Roskilde Roklub II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Næstved Roklub I

  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Høgni Reinert á Plógv (Føroya) '03

AFMELDT Københavns Roklub II

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

AFMELDT Københavns Roklub III

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03
Løb 234 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior AII Women ('02) 2000m 10 tilmeldinger

Lappeenrannan Soutajat I

  • 1. Maiju Kainlauri (FIN) '02

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Katrine Jepsen (Tissø) '02

Ukraine I

  • 1. KATERYNA HARBARUK (UKR) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02

AFMELDT Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Clara Jämttjärn (HIF) '02
Løb 235 U17 LWErgo Piger U17 letvægt Ergo - Junior AII Women LW ('02) 2000m 2 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Løb 236 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior AII Men ('02) 2000m 17 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Saxkjøbing Roklub I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Julius Henriksen (Holstebro) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Jeppe Thomsen (Hadsund) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02

Roklubben Ægir II

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Ruben Rapi (HIF) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation I

  • 1. Volodymyr Perstenkov (MOBRF) '02
Løb 237 U17 LMErgo Drenge U17 letvægt Ergo - Junior AII Men LW ('02) 2000m 5 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Felix Broberg (HIF) '02

Sorø Roklub II

  • 1. Anton Stensberg (Sorø) '02
Løb 238 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Junior A Women ('01) 2000m 8 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub III

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Ukraine I

  • 1. VALENTYNA ZHELUDKOVA (UKR) '01
Løb 239 U19 LWErgo Piger U19 letvægt Ergo - Junior A Women LW ('01) 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Roklubben Ægir I

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Løb 240 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Junior A Men ('01) 2000m 20 tilmeldinger

Hvidovre Roklub I

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Brandur Kjølbro (Føroya) '01

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub IV

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01

Sorø Roklub II

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Dragør Roklub I

  • 1. Victor Brünnich Rasmussen (Dragør) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Viktor Friis Gefeldt (København) '01

Vesla?ský klub Slavia Praha I

  • 1. Tomáš Zobal (SLAV) '01

Viana Remadores do Lima I

  • 1. André Pinto (VRL) '01
Løb 241 U19 LMErgo Drenge U19 letvægt Ergo - Junior A Men LW ('01) 2000m 4 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Tallaghan Bay RC Ireland I

  • 1. Aaron Barrett (IRL) '01
Løb 301 WErgo Kvinder Ergo - Adaptive Women P2 2000m 3 tilmeldinger

LATC II

  • 1. Žanna Cveckovska (LAT) '83

Hungarian Rowing Association I

  • 1. Nagy Ráhel (HUN) '91

Poland Pararowing Team I

  • 1. Jolanta Majka (POL) '78
Løb 302 WErgo Kvinder Ergo - Adaptive Women P3 2000m 3 tilmeldinger

Russian Federation I

  • 1. Zhagot Valentina (RUS) '63

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mia Sørensen (DSR) '73

UKS SALWATOR I

  • 1. Patrycja Kaplon (POL) '98
Løb 304 MErgo Mænd Ergo - Adaptive Men P1 2000m 4 tilmeldinger

Hungarian Rowing Association I

  • 1. Peto Zsolt (HUN) '80

Poland Pararowing Team II

  • 1. Leszek Niewiarowski (POL) '79

Poland Pararowing Team I

  • 1. Jaroslaw Kailing (POL) '63

Belarus Rowing Club I

  • 1. DZMITRY RYSHKEVICH (BRC) '86
Løb 305 MErgo Mænd Ergo - Adaptive Men P2 2000m 4 tilmeldinger

Poland Pararowing Team I

  • 1. Michal Gadowski (POL) '90

LATC I

  • 1. Eduards Pupels (LAT) '75

Società Sportiva Murcarolo ASD I

  • 1. Gian Filippo Mirabile (ITA) '68

First south - Bohemian centre for disabled people /1.CZPJC/ I

  • 1. Milan Lískovec (CZE) '78
Løb 306 MErgo Mænd Ergo - Adaptive Men P3 2000m 4 tilmeldinger

UKS SALWATOR I

  • 1. Robert Niesyczynski (POL) '93

LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ I

  • 1. Daniel Bojarek (POL) '91

AFMELDT LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ II

  • 1. Krzysztof Pikulski (POL) '92

Hungarian Rowing Association I

  • 1. Polyák Norbert Zsolt (HUN) '75
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - U23 Women LW (19-22) 2000m 10 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98

Roklubben Ægir I

  • 1. Freja Emborg Sørensen (Ægir) '98

Odense Roklub I

  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Roskilde Roklub I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Humlebæk Roklub I

  • 1. Karoline Kristensen (Humlebæk) '00

Tissø Roklub I

  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99
Løb 402 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - U23 Women (19-22) 2000m 11 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

Odense Roklub II

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

Odense Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Fredericia Triathlon Team I

  • 1. Petrine Rosenlund Stryhn (DEN) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Tissø Roklub I

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

Odense Roklub III

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

Lappeenrannan Soutajat I

  • 1. Milla Kainlauri (FIN) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Marta Kempf (DSR) '98
Løb 403 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - U23 Men LW (19-22) 2000m 8 tilmeldinger

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Tissø Roklub I

  • 1. Asbjørn Thai Andersen (Tissø) '00

Rowing club II

  • 1. Sergey Ponomarev (Znamya) '00

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Ahmet Rapi (HIF) '98

Rowing club I

  • 1. Artur Kunka (Znamya) '99
Løb 404 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - U23 Men (19-22) 2000m 25 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Københavns Roklub II

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

Palatinate Armada I

  • 1. Danylo Gorenkin (GBR) '97

Palatinate Armada II

  • 1. James Vogel (GBR) '97

Dnipro rowing club I

  • 1. Anatolii Liadenko (UKR) '98

Canottieri Armida 1869 I

  • 1. Lorenzo Bernard (ITA) [0000]

PXL I

  • 1. Ward Lemmelijn (BEL) '97

Odense Roklub II

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Odense Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98

Roskilde Roklub II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Roforeningen KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00

Roskilde Roklub III

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Korsør Roklub I

  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00

AFMELDT Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I

  • 1. William Marin Vedde (DEN) '99

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Jón Josephsen (Føroya) '99

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Women Open LW 2000m 6 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Odder Roklub II

  • 1. Christina Pultz (Odder) '88

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I

  • 1. Nynke Bender (NED) '94

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sara Engberg (DSR) '90
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - Women Open 2000m 20 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

AFMELDT Danske Studenters Roklub V

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Aarhus Roklub I

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Odense Roklub I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Roskilde Roklub I

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Aarhus Roklub II

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90

Odense Roklub II

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93

AFMELDT Odense Roklub III

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

AFMELDT Odense Roklub IV

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Odder Roklub I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

AFMELDT Pakistan Rowing Team I

  • 1. Faryal Shahzad (PAK) '94

VK SLAVIA PRAGUE II

  • 1. Marie Natalie Jurkova (CZE) '98

VK SLAVIA PRAGUE I

  • 1. Lucie Zabova (CZE) '94

Roforeningen KVIK II

  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81

Finland Jämsänjoen Soutuveikot I

  • 1. Anni Keisanen (FIN) '92
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Men Open LW 2000m 13 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Odense Roklub I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Austrian Rowing I

  • 1. Matthias Taborsky (AUT) '92

Viana Remadores do Lima II

  • 1. Carlos Cruz (VRL) '93

G.S. Fiamme Oro I

  • 1. Martino Goretti (ITA) '85

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Aarhus Roklub I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Københavns Roklub I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - Men Open 2000m 23 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Odense Roklub I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Aske Petersen (Holstebro) '96

AFMELDT Roforeningen KVIK IV

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I

  • 1. Jos Luttjeboer (NED) '88

AFMELDT Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Tobias Kempf (DSR) '93

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

A O BUC I

  • 1. Jean-Christophe LADIRE (FRA) '93

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90

Roforeningen KVIK III

  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93

Roforeningen KVIK I

  • 1. Jesper Fredsted (KVIK) '93

A.C.S. NADA FLORILOR I

  • 1. SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.) '76

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Joel Naukkarinen (Nordslesvig) '93

Texas A&M University I

  • 1. Carsten Dalacker (GER) '94

Roforeningen KVIK II

  • 1. Johan Jacoby Klemmesen (KVIK) '96

Københavns Roklub I

  • 1. Fred Vystavel (København) '93

Team 100 Bajere I

  • 1. Anders Benzon (DEN) '94

Bagsværd Roklub II

  • 1. Søren Korsholm (Bagsværd) '90

Danske Studenters Roklub V

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89

Hungarian Rowing Association I

  • 1. Polyák Norbert Zsolt (HUN) '75
Løb 409 MErgo Mænd Ergo - Men University 2000m 11 tilmeldinger

Aalborg Universitet III

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Universitet IV

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Aalborg Universitet V

  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97

Aalborg Universitet VIII

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet XIV

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

Aalborg Universitet VI

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97

Syddansk Universitet I

  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91

Aalborg Universitet VII

  • 1. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96

Aalborg Universitet IX

  • 1. Phillip Sperling (Aalborg) '97

Aalborg Universitet XIII

  • 1. Germain Fontenit (Aalborg) '95

Aalborg Universitet XII

  • 1. Jonas Lindh (Aalborg) '83
Løb 410 WErgo Kvinder Ergo - Women University 2000m 8 tilmeldinger

Syddansk Universitet I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Aalborg Universitet IV

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97

Aalborg Universitet V

  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91

Aalborg Universitet II

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet I

  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

KVIK Universitetsroning I

  • 1. Kristine Van der Keur (KVIK) '93

Aalborg Universitet VI

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg Universitet VIII

  • 1. Nora Zeitoun (Aalborg) '92
Løb 501 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Fitness/Company relay 4x500m 2000m 16 tilmeldinger

AFMELDT C2shop

  • 1. Reiner Modest (DEN) '49
  • 2. Mikael Modest (DEN) '73
  • 3. Bettina Modest (DEN) '72
  • 4. Marcus Modest (DEN) '04

Bodycoach.dk

  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach) '71
  • 2. Vibeke Søndergaard (Bodycoach) '76
  • 3. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach) '67
  • 4. Mille Pristed (Bodycoach) '76

ASD-Can-Monate

  • 1. paola guastaldi (ITA) '68
  • 2. elena bardelli (ITA) '71
  • 3. elena stringa (ITA) '69
  • 4. admir gjoni (ITA) '88

365 Design

  • 1. Ole Vindfeldt (DEN) '66
  • 2. Charlotte Buchwaldt (DEN) '68
  • 3. Peter Rasmussen (DEN) '60
  • 4. Brian Sørensen (DEN) '68

CASALE SC

  • 1. Marco Roseo (ITA) '00
  • 2. Edoardo Prete (ITA) '95
  • 3. Riccardo Allera (ITA) '04
  • 4. Ylenia De Gaspari (ITA) '03

CBS EGB

  • 1. Jens Olav Dahlgaard (DEN) '86
  • 2. Caroline de la Porte (DEN) '73
  • 3. Niels le Duc (DEN) '90
  • 4. Peter Gammeltoft (DEN) '66

Coloplast A/S

  • 1. Handan Yildiran (Colop.) '86
  • 2. Patrick Christian Thomsen (Colop.) '90
  • 3. Sanne Hjorth Andersen (Colop.) '77
  • 4. Philip Norup Olsen (Colop.) '71

Process Engineering A/S

  • 1. Adar Lieb Pelter (DEN) '67
  • 2. Hjalmar Joensen (DEN) '57
  • 3. Peter Lindblom (DEN) '63
  • 4. Sander Vitus Møller (DEN) '64

Bruun & Hjejle

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Ulrik Fenneberg (BH) '79
  • 3. Jens Denkov (BH) '81
  • 4. Lars Olsen (BH) '66

Bruun & Hjejle

  • 1. Kim Nielsen (BH) '83
  • 2. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 3. Majken Hauge Johansen (BH) '69
  • 4. Frederik Andre Bork (BH) '75

Bodycoach.dk

  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach) '71
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach) '77
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach) '75

ASD-Can-Monate

  • 1. massimo moja (ITA) '71
  • 2. Stefano Mirenda (ITA) '82
  • 3. stefania giacobbo (ITA) '92
  • 4. Marco Frontini (ITA) '81

Microsoft

  • 1. Ayrton Massey (DEN) '94
  • 2. Jamie Magee (DEN) '91
  • 3. Thomas Pedersen (DEN) '90
  • 4. Siddharth Chopde (DEN) '95

Microsoft

  • 1. Wael AbuSeada (DEN) '90
  • 2. Thor Mandziuk (DEN) '97
  • 3. Andreras Moth (DEN) '86
  • 4. Paul Ivan (DEN) '92

Aalborg Universitet I

  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 4. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

Bruun & Hjejle

  • 1. Caroline Eggert Frydenberg (BH) '78
  • 2. Andreas Faerk (BH) '86
  • 3. Eskild Ebbesen (BH) '72
  • 4. Peter Tind Larsen (BH) '80
Løb 502 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - School relay 4x500m 2000m 9 tilmeldinger

Hadsund Skole III

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Hadsund Skole V

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 3. Emilia W. Fjallsbak (Hadsund) '04
  • 4. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05

Hadsund Skole I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 3. Isabella Rosengren (Hadsund) '07
  • 4. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Mejrup Skole

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 3. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06

Hadsund Skole IV

  • 1. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund) '05
  • 2. Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund) '06
  • 3. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05
  • 4. Elias Roth (Hadsund) '06

Gudenåskolen

  • 1. Julie Valentik Hæk (DEN) '07
  • 2. Magnus Kleist (DEN) '01
  • 3. Maja Klitgaard (DEN) '03
  • 4. Rosa Van Bergeijk (DEN) '02

Hadsund Skole II

  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 3. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 4. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Mariager Fjord Gumnasium

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
  • 3. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • 4. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium

  • 1. Christian Nielsen (DEN) '99
  • 2. Emil Hansen (DEN) '01
  • 3. Nikita Maslennikov (DEN) '00
  • 4. William Marin Vedde (DEN) '99
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo - Junior E/D SPRINT Women 100m 10 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Hannah Frenkler (RCT) '07

AFMELDT Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Cecilia Kroll (DEN) '08

Sorø Roklub I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Frida Ellebjerg Møller (Bagsværd) '07

Roforeningen KVIK I

  • 1. Sahana Varanasi (KVIK) '09

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Rødvig Roklub I

  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Vanessa Wenske (RCT) '07

Silkeborg Roklub I

  • 1. Julie Valentin Hæk (Silkeborg) '07
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo - Junior E/D SPRINT Men 100m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Odder Roklub I

  • 1. Nor Goslar (Odder) '07

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Tilmann Hänsel (RCT) '07

Heistad Norway I

  • 1. Storm Øines (Heistad) '07

Sorø Roklub I

  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07

Rødvig Roklub I

  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig) '08
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Junior C SPRINT Women 200m 13 tilmeldinger

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Silkeborg Roklub I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Ringsted Roklub I

  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Dina Damaske (RCT) '06

Lyngby Roklub I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby) '05

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Ronja-Maria Knobloch (Nordslesvig) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III

  • 1. Laura Dreecke (RCT) '05

Odder Roklub I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Rødvig Roklub I

  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig) '06

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (Føroya) '05

Bagsværd Roklub I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Junior C SPRINT Men 200m 22 tilmeldinger

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Petur Fróðason (Føroya) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. V

  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05

Roklubben Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Roforeningen KVIK I

  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05

Bagsværd Roklub/KCB VI

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II

  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III

  • 1. Kaspar Brinkmann (RCT) '05

Róðrarsamband Føroya II

  • 1. Bjarni Skorastein (Føroya) '06

Heistad Norway I

  • 1. Knut Oskar Øines (Heistad) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. IV

  • 1. Teoman Sen (RCT) '05

Rødvig Roklub I

  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06

Roforeningen KVIK II

  • 1. Magnus Knudssøn (KVIK) '05

Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I

  • 1. Finn Airikkala (GBR) '05

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Roklubben Stevns IV

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I

  • 1. Benjamin Zeishold (RCT) '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Junior B SPRINT Women 200m 12 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04

Rødvig Roklub II

  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

CASALE SC I

  • 1. Ylenia De Gaspari (ITA) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Emma Landgaard Nagurset (Føroya) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

AFMELDT Silkeborg Roklub II

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Junior B SPRINT Men 200m 32 tilmeldinger

Tissø Roklub II

  • 1. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04

Roforeningen KVIK II

  • 1. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Sorø Roklub I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub VI

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Lyngby Roklub II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

CASALE SC I

  • 1. Gabriele Enrico (ITA) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Silkeborg Roklub II

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Roforeningen KVIK III

  • 1. Peter Møller Naur (KVIK) '03

Roforeningen KVIK I

  • 1. Trygve Roar Olofsen (KVIK) '03

Odder Roklub II

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Tallaghan Bay RC Ireland I

  • 1. Fiachna Barrett (IRL) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub IV

  • 1. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Høgni Reinert á Plógv (Føroya) '03

Lyngby Roklub I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

AFMELDT Roklubben Skjold I

  • 1. Carl Emil Melander (Skjold) '04

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub III

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Roskilde Roklub II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Bagsværd Roklub VII

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub V

  • 1. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd) '04
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo - Junior A SPRINT Women 200m 16 tilmeldinger

Fredericia Roklub/KCHO I

  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub III

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub VI

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub V

  • 1. Astrid Christensen (Bagsværd) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Junior A SPRINT Men 200m 20 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03

Viana Remadores do Lima I

  • 1. André Pinto (VRL) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Tallaghan Bay RC Ireland I

  • 1. Aaron Barrett (IRL) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Roskilde Roklub IV

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Bagsværd Roklub II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02

Vesla?ský klub Slavia Praha I

  • 1. Tomáš Zobal (SLAV) '01

Roklubben Ægir II

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Bagsværd Roklub III

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Senior åben SPRINT Women 200m 9 tilmeldinger

Sporting Palace-Rome II

  • 1. Daniela Sessano (ITA) '62

SOCIETE DES REGATES RENNAISES I

  • 1. Nelly ALIAS (FRA) '66

Nyborg Roklub I

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Cristiana Barone (ITA) '67

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

CASALE SC II

  • 1. Beatrice Allera (ITA) '00

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo - Senior åben SPRINT Men 200m 41 tilmeldinger

Mikkelin Soutajat I

  • 1. Jari Liimatta (FIN) '62

Ukraine I

  • 1. IHOR KROL (UKR) '71

Roforeningen KVIK I

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95

Roforeningen KVIK III

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Joel Naukkarinen (Nordslesvig) '93

Sub7 I

  • 1. David Scott (GBR) '64

Finland I

  • 1. Ari Vihavainen (FIN) '62

Uden Klub I

  • 1. Lasse Laage Christiansen (Uden Klub) '97

Skullerud Sports Senter I

  • 1. Morten Eriksen stie (Skullerud) '77

Sporting Palace-Rome III

  • 1. Ivan Serrati (ITA) '72

Keravan Urheilijat I

  • 1. Jukka Haikonen (FIN) '70

Royal Club Nautique de Tournai I

  • 1. Matthieu Rigaux (BEL) '93

JUST ROW IT III

  • 1. Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA) '80

Poland I

  • 1. Mariusz Jendrzejczak (POL) '62

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN) '67

AFMELDT Odense Roklub II

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

C.c. Lazio - T RoW II

  • 1. Sergio Canciani (ITA) '82

Rødvig Roklub III

  • 1. Tommy Knudsen (Rødvig) '51

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Andrea Colletta (ITA) '78

Keravan Urheilijat IV

  • 1. Eetu Luoma (FIN) '87

CASALE SC I

  • 1. Marco Roseo (ITA) '00

Keravan Urheilijat II

  • 1. Kyösti Ryhänen (FIN) '64

Heistad Norway I

  • 1. Knut Øines (Heistad) '65

Korsør Roklub I

  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00

Odense Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

C.c. Lazio - T RoW I

  • 1. Paolo Loriato (ITA) '82

Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Grundt Hansen (København) '88

St Fargeau Rowing club I

  • 1. Arnaud CLAVIER (FRA) '75

Sporting Palace-Rome II

  • 1. gianluca Cambareri (ITA) '76

Copenhagen Creators I

  • 1. Leif Kvalvik (DEN) '61

Tissø Roklub I

  • 1. Ramus Thai Andersen (Tissø) '00

JUST ROW IT I

  • 1. Alexis Charveriat (FRA) '75

AFMELDT Pakistan Rowing Team I

  • 1. Muhammad Shahzad (PAK) '61

Rødvig Roklub II

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

Team 100 Bajere I

  • 1. Anders Benzon (DEN) '94

Tissø Roklub II

  • 1. Victor Rossing (Tissø) '00

Sporting Palace-Rome IV

  • 1. Luigi Ragni (ITA) '84

Czech Republic I

  • 1. Vaclav Zitta (CZE) '81

Keravan Urheilijat III

  • 1. Jorma Niemi (FIN) '62

JUST ROW IT II

  • 1. Sebastien Stern (FRA) '77
Løb 611 MErgo Sprint Mænd Ergo - University SPRINT Men 200m 16 tilmeldinger

Aalborg Universitet XIV

  • 1. Germain Fontenit (Aalborg) '95

Aalborg Universitet IX

  • 1. Phillip Sperling (Aalborg) '97

Aalborg Universitet XII

  • 1. Jonas Lindh (Aalborg) '83

Syddansk Universitet II

  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91

Aalborg Universitet VI

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97

Aalborg Universitet V

  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97

Aalborg Universitet VII

  • 1. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96

Aalborg Universitet IV

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Palatinate Armada I

  • 1. Danylo Gorenkin (GBR) '97

Syddansk Universitet I

  • 1. Christian Kiær (Odense) '93

Aalborg Universitet VIII

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Palatinate Armada II

  • 1. James Vogel (GBR) '97

AFMELDT Skullerud Sports Senter I

  • 1. Dirk Möller (Skullerud) '67

Aalborg Universitet III

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Wolfson College Boat Club (Cambridge) I

  • 1. Jonas Thyregod Wilcks (GBR) '96

Aalborg Universitet XIII

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Løb 612 WErgo Sprint Kvinder Ergo - University SPRINT Women 200m 6 tilmeldinger

Aalborg Universitet VIII

  • 1. Nora Zeitoun (Aalborg) '92

Aalborg Universitet VI

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg Universitet IV

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97

Aalborg Universitet V

  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91

Aalborg Universitet I

  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

Aalborg Universitet II

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet - Club relay, junior B,C,D,E 4x500m 2000m 17 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB

  • 1. Frida Ellebjerg Møller (Bagsværd) '07
  • 2. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd Roklub/KCB

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.

  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05
  • 2. Teoman Sen (RCT) '05
  • 3. Marlen Endruweit (RCT) '06
  • 4. Ella Mundt (RCT) '06

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 4. Nanna Lindballe (Holstebro) '06

Roskilde Roklub

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.

  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05
  • 2. Benjamin Zeishold (RCT) '05
  • 3. Vanessa Wenske (RCT) '07
  • 4. Laura Dreecke (RCT) '05

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.

  • 1. Lukas Voland (RCT) '06
  • 2. Johannes Harnisch (RCT) '06
  • 3. Dina Damaske (RCT) '06
  • 4. Leia Drkosch (RCT) '05

Odder Roklub

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 2. Nor Goslar (Odder) '07
  • 3. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 4. Caroline Sejersen (Odder) '05

Sorø Roklub

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 3. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 4. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
  • 3. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 4. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Bagsværd Roklub

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 3. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Roforeningen KVIK

  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
  • 2. Peter Møller Naur (KVIK) '03
  • 3. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04
  • 4. Johanne Arentoft (KVIK) '04

Roskilde Roklub

  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
  • 2. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04
  • 3. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde) '04

Roforeningen KVIK

  • 1. Gudrun Boesen (KVIK) '03
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK) '03
  • 3. Trygve Roar Olofsen (KVIK) '03
  • 4. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03

Silkeborg Roklub

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 3. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 4. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Bagsværd Roklub

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 3. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 4. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Løb 702 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Club relay, junior A,senior, master 4x1000m 4000m 22 tilmeldinger

Sorø Roklub

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52

Keravan Urheilijat

  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN) '47
  • 2. Ritva Reponen (FIN) '55
  • 3. Pentti Soini (FIN) '61
  • 4. Joel Naukkarinen (FIN) '93

Roklubben Furesø

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
  • 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Bo Hartz (Furesø) '62

Odder Roklub

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Christina Pultz (Odder) '88
  • 3. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Køge Roklub

  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
  • 3. Søren Winther (Køge R) '72
  • 4. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

Tissø Roklub

  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86
  • 2. Janni Nissen (Tissø) '99
  • 3. Katrine Jepsen (Tissø) '02
  • 4. Mette Nissen (Tissø) '99

Bagsværd Roklub

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 4. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02

Roskilde Roklub

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

AFMELDT Danske Studenters Roklub

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 4. Cecilie Girke (DSR) '00

Bagsværd Roklub

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 3. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01

Sorø Roklub

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
  • 3. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 4. Christian Mølvig (Sorø) '79

Danske Studenters Roklub

  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • 3. Marina Leban (DSR) '92
  • 4. Helle Kristensen (DSR) '84

Danske Studenters Roklub

  • 1. Jacob Jespersen (DSR) '72
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 3. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Vejle Roklub

  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73
  • 3. Jesper Foldager (Vejle) '72
  • 4. Lauge Decker (Vejle) '93

Sorø Roklub

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Anton Stensberg (Sorø) '02
  • 3. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01

Roskilde Roklub

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Roforeningen KVIK

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 3. Loui Lam (KVIK) '90
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Keravan Urheilijat

  • 1. Tero Mononen (FIN) '62
  • 2. Jukka Haikonen (FIN) '70
  • 3. Kyösti Ryhänen (FIN) '64
  • 4. Eetu Luoma (FIN) '87

Holstebro Roklub/KCHO

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub

  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 2. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (Bagsværd) '99
  • 4. William Schrøder (Bagsværd) '89

Odense Roklub

  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 2. Christian Kiær (Odense) '93
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 4. Søren Gam (Odense) '87
Løb 703 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - University relay, 4x500m Mix gender 2000m 4 tilmeldinger

Aalborg Universitet III

  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 3. Jonas Lindh (Aalborg) '83
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97

Aalborg Universitet IV

  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 4. Nora Zeitoun (Aalborg) '92

Holstebro University I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 3. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 4. Jakob Mortensen (Holstebro) '99

Aalborg Universitet I

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • 2. Germain Fontenit (Aalborg) '95
  • 3. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Løb 800 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Masters Women 30+ (30-39 years) 1000m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84

Køge Roklub I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Løb 801 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Masters Women 30+ LW (30-39) 1000m 1 tilmelding

Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 802 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Masters Women 40+ (40-49 years) 1000m 7 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74

Hellerup Dame Roklub I

  • 1. Julie Christensen (HDR) '71

Bagsværd Roklub I

  • 1. Astrid Krüger (Bagsværd) '71

Nyborg Roklub I

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

AFMELDT Middelfart Roklub I

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Lisa Olsson (HIF) '73

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
Løb 803 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) 1000m 3 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg) '75

Køge Roklub I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Daniela Di Rienzo (ITA) '70
Løb 804 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Masters Women 50+ (50-54 years) 1000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Nyborg Roklub I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Cristiana Barone (ITA) '67

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Eskimå I

  • 1. Malin Faraasen (SWE) '69

Keravan Urheilijat I

  • 1. Carla Urbano (FIN) '68
Løb 805 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) 1000m 4 tilmeldinger

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Sorø Roklub I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

ASD-Can-Monate I

  • 1. paola guastaldi (ITA) '68

Sub7 I

  • 1. Margaret Greenhall (GBR) '68
Løb 806 55+WErgo Kvinder 55+ Ergo - Masters Women 55+ (55-59 years) 1000m 10 tilmeldinger

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Barbara Mariani (ITA) '64

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

Hellerup Dame Roklub II

  • 1. Mariane Krabbe-Christensen (HDR) '61

Køge Roklub I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

Schweriner Rudergesellschaft I

  • 1. Martina Ocik (SR) '63

Hellerup Dame Roklub III

  • 1. Yvonne Mackeprang16.11.62 (HDR) [0000]

Hellerup Dame Roklub I

  • 1. Lillian Mørch (HDR) '62

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Kerstin Schiffner (GER) [0000]

BODY OASE Neuenhagen II

  • 1. Kerstin Glumbick (GER) [0000]

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 807 55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) 1000m 5 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Daniela Sessano (ITA) '62

Bagsværd Roklub I

  • 1. Annette Villumsen (Bagsværd) '62

England I

  • 1. Joanna Alsebrook (Bagsværd) '64

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Birgit Jagnow (GER) [0000]
Løb 808 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Masters Women 60+ (60-64 years) 1000m 4 tilmeldinger

Keravan Urheilijat I

  • 1. Ritva Reponen (FIN) '55

Hellerup Dame Roklub II

  • 1. Lea Eggs (HDR) '59

Hellerup Dame Roklub I

  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57

Ukraine I

  • 1. OLENA TERESHYNA (UKR) '59
Løb 810 65+WErgo Kvinder 65+ Ergo - Masters Women 65+ (65-69 years) 1000m 1 tilmelding

A O BUC I

  • 1. Martine RENARD (FRA) '51
Løb 812 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Masters Women 70+ (70-79 years) 1000m 3 tilmeldinger

Fredensborg Roklub I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Keravan Urheilijat I

  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN) '47

Bagsværd Roklub I

  • 1. Vibeke Thomsen (Bagsværd) '44
Løb 813 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) 1000m 4 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Bente Johannessen^ (Furesø) '42

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Gisela Jagnow (GER) [0000]

Sorø Roklub I

  • 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44

A O BUC I

  • 1. Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA) '43
Løb 815 80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) 1000m 2 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Marianne Winthersø (Furesø) '32

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Hildegard Schmiedl (GER) [0000]
Løb 816 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Masters Men 30+ (30-39 years) 1000m 9 tilmeldinger

Club de Remo Lodosa Spain I

  • 1. Alberto fernandez diez (ESP) '84

C.c. Lazio - T RoW I

  • 1. Paolo Loriato (ITA) '82

fitness factory volos I

  • 1. ANDREAS TILELIS (GRE) '86

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Luigi Ragni (ITA) '84

ASD-Can-Monate I

  • 1. Marco Frontini (ITA) '81

Bruun & Hjejle I

  • 1. Kim Nielsen (BH) '83

Odense Roklub I

  • 1. Søren Gam (Odense) '87

Keravan Urheilijat I

  • 1. Eetu Luoma (FIN) '87

Czech Republic I

  • 1. Vaclav Zitta (CZE) '81
Løb 817 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) 1000m 4 tilmeldinger

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE) '87

Milton Keynes Rowing Club I

  • 1. Chris Hearn (MIK) '81

ASD-Can-Monate I

  • 1. admir gjoni (ITA) '88

A casa da collona I

  • 1. Damián Alonso (ESP) '82
Løb 818 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Masters Men 40+ (40-49 years) 1000m 19 tilmeldinger

AFMELDT Bruun & Hjejle I

  • 1. Morten Permin (BH) '74

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Odense Roklub I

  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71

Neste Rowing Club I

  • 1. Arvo Luts (NRC) '76

JUST ROW IT II

  • 1. Sebastien Stern (FRA) '77

JUST ROW IT I

  • 1. Alexis Charveriat (FRA) '75

St Fargeau Rowing club I

  • 1. Arnaud CLAVIER (FRA) '75

Sorø Roklub I

  • 1. Henrik Brems Dynesen (Sorø) '74

Sporting Palace-Rome II

  • 1. gianluca Cambareri (ITA) '76

Vejle Roklub I

  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72

Schweriner Rudergesellschaft I

  • 1. Kjell Luebbert (SR) '71

Kouvolan Soutajat Finland I

  • 1. Timo Pursiheimo (FIN) '71

AFMELDT Pénzügy?r Sportegyesület I

  • 1. Zoltan Bogar (HUN) '78

Penzugyor Sportegyesulet I

  • 1. Zoltán Bogár (HUN) '78

Rødvig Roklub II

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

Keravan Urheilijat I

  • 1. Jukka Haikonen (FIN) '70

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Ivan Serrati (ITA) '72

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

VK Slnava Slovakia I

  • 1. Milan Lackovic (SVK) '74
Løb 819 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) 1000m 4 tilmeldinger

Ringsted Roklub I

  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Andrea Colletta (ITA) '78

Køge Roklub I

  • 1. Søren Winther (Køge R) '72
Løb 820 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Masters Men 50+ (50-54 years) 1000m 19 tilmeldinger

KC Kainsricht I

  • 1. Joachim Ringer (Bagsværd) '69

FREEDOM I

  • 1. Carsten Knightbridge Niberg-Zehngraff (USA) '68

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Jan Johansen (Odder) '67

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Middelfart Roklub I

  • 1. Claus Rützou (Middelfart) '69

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN) '67

Lady Elizabeth Boat Club I

  • 1. Declan Watson (IRL) '66

Keravan Urheilijat II

  • 1. Kyösti Ryhänen (FIN) '64

Ishøj Roklub I

  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby) '66

Bruun & Hjejle I

  • 1. Lars Olsen (BH) '66

Sub7 I

  • 1. David Scott (GBR) '64

Keravan Urheilijat I

  • 1. Juha Kattunen (FIN) '64

Eskimå I

  • 1. Magnus von Schenck (SWE) '67

A O BUC I

  • 1. Xavier MALINOWSKI (FRA) '68

Næstved Roklub I

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Roklubben Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Skullerud Sports Senter I

  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69

Ishøj Roklub II

  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67
Løb 821 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) 1000m 2 tilmeldinger

Humlebæk Roklub I

  • 1. Claus Jensen (Humlebæk) '65

Køge Roklub I

  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 822 55+MErgo Mænd 55+ Ergo - Masters Men 55+ (55-59 years) 1000m 12 tilmeldinger

AFMELDT Pakistan Rowing Team I

  • 1. Muhammad Shahzad (PAK) '61

Keravan Urheilijat II

  • 1. Jorma Niemi (FIN) '62

Keravan Urheilijat I

  • 1. Tero Mononen (FIN) '62

Humlebæk Roklub I

  • 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60

Sporting Palace-Rome I

  • 1. andrea torda (ITA) '60

Mikkelin Soutajat I

  • 1. Jari Liimatta (FIN) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Finland I

  • 1. Ari Vihavainen (FIN) '62

Køge Roklub I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Roklubben Furesø II

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Sorø Roklub I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I

  • 1. Pierrick Moscatello (FRA) '60
Løb 823 55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) 1000m 6 tilmeldinger

Neoethic Athletic I

  • 1. Garry Sutherland (GBR) '62

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

A O BUC I

  • 1. Maurice ROBERT (FRA) '60

Humlebæk Roklub I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

Keravan Urheilijat I

  • 1. Pentti Soini (FIN) '61
Løb 824 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Masters Men 60+ (60-64 years) 1000m 4 tilmeldinger

Maribo Roklub I

  • 1. John Winther (Maribo) '56

Neste Rowing Club I

  • 1. Ali Kela (NRC) '56

Horsens Roklub I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Dario Lioto (ITA) '58
Løb 826 65+MErgo Mænd 65+ Ergo - Masters Men 65+ (65-69 years) 1000m 4 tilmeldinger

Hellerup Roklub I

  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Detlef Carell (GER) [0000]

A O BUC I

  • 1. Jean-Baptiste LADIRE (FRA) '54

Keravan Urheilijat I

  • 1. Matti Reponen (FIN) '52
Løb 827 65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo - Masters Men 65+ LW (65-69 years) 1000m 2 tilmeldinger

A O BUC I

  • 1. Christian GROCHOWSKI (FRA) '51

BODY OASE Neuenhagen I

  • 1. Rainer Bode (GER) [0000]
Løb 828 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Masters Men 70+ (70-79 years) 1000m 6 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Niels Bommer (Hadsund) '48

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

A O BUC I

  • 1. François ALLAIN (FRA) '49

Maribo Roklub I

  • 1. Bjarne Hallstrøm (Maribo) '48

Schweriner Rudergesellschaft I

  • 1. Knut Mehl (SR) '42

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I

  • 1. Robin Sterk (NED) '49
Løb 829 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) 1000m 5 tilmeldinger

T.W. POLONIA POZNAN I

  • 1. Boguslaw Otocki (POL) '44

Sporting Palace-Rome I

  • 1. Paolo Borsetti (ITA) '49

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

Tønsberg triathlonklubb I

  • 1. Hjalmar Schiøtz (Tønsberg Tri) '49

Keravan Urheilijat I

  • 1. Johannes Vaakanainen (FIN) '44
Løb 830 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Masters Men 80+ (80-89 years) 1000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub I

  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
Løb 831 80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) 1000m 3 tilmeldinger

Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37

Sorø Roklub II

  • 1. Bent Lauridsen (Sorø) '35

Sorø Roklub I

  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38