Resultater - Danske Mesterskaber 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

Date: 31 Jan 2021
OBS. Resultater (placeringer) i løb: 403, 406 og 410 er ikke korrekte.

101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:52.13:44.55:36.97:27.0
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:43.33:30.25:17.77:03.4
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:54.43:52.15:48.97:43.8
2 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:55.93:53.65:50.77:44.3
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:55.43:55.45:55.37:56.6
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:06.34:13.26:19.78:23.4
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:00.24:03.36:07.08:08.6
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:33.43:10.74:48.66:31.9
2 N/A
  • Lars Arnbak(1)
1:35.33:15.94:55.96:35.1
151
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:39.93:22.95:06.56:48.4
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:41.73:25.45:09.46:52.2
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:35.03:11.14:47.76:22.0
2 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:35.33:12.74:51.06:31.4
3 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:37.03:16.24:56.06:35.8
4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
1:38.13:19.85:01.36:41.9
5 ASR I
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
1:42.63:27.25:11.86:54.9
6 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
1:46.73:36.85:25.67:13.3
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:38.33:18.24:57.56:36.0
2 OKC Riversport I
  • Ben Boehm(1)
1:40.63:23.05:06.46:47.6
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
1:36.73:14.54:51.96:27.4
2 Lyngby/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
1:40.03:21.05:01.76:39.7
159
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
1:43.03:27.85:13.06:55.0
2 Fredensborg II
  • Hans T Andersen(1)
1:49.63:40.85:31.17:16.7
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
6:43.4
2 ARK I
  • Søren Anker Madsen(1)
1:43.53:29.65:15.77:04.6
167
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:49.43:41.85:34.77:28.0
200
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:55.5
(24)
1:55.42:56.13:53.1
2 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
0:55.6
(24)
1:53.92:55.63:55.8
3 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:57.2
(24)
1:56.22:57.73:59.5
201
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:53.9
(24)
1:48.32:42.83:36.2
202
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.1
(24)
1:46.12:42.63:40.4
2 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:54.9
(24)
1:51.02:47.93:43.9
3 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
0:57.6
(24)
1:54.12:52.03:53.1
203
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Ulla Hvid(1)
0:54.6
(24)
1:49.62:45.33:40.9
2 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:55.7
(24)
1:51.52:48.53:46.4
3 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:55.2
(24)
1:53.02:51.03:46.8
4 Risskov II
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:56.8
(24)
1:55.02:53.33:50.8
5 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
0:57.3
(24)
1:53.92:53.13:54.0
6 Nyborg II
  • Lena Stolzenbach(1)
0:57.6
(24)
1:57.02:57.13:55.6
205
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:55.2
(24)
1:51.92:49.53:46.9
2 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
0:59.5
(24)
2:00.33:03.04:07.4
206
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:56.7
(24)
1:55.82:55.33:53.6
207
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:57.5
(24)
1:55.42:52.73:47.4
2 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:59.3
(24)
2:02.63:05.44:06.4
208
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:54.7
(24)
1:52.22:51.93:52.3
212
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.9
(24)
1:58.82:59.43:58.3
216
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:42.3
(24)
1:27.42:15.03:03.1
2 Aalborg III
  • Simon Staal Nielsen(1)
0:45.8
(24)
1:33.52:21.63:05.9
3 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:44.2
(24)
1:31.12:18.93:06.3
4 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:47.4
(24)
1:37.12:27.53:18.6
5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:49.0
(24)
1:39.72:30.03:19.4
6 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
0:49.3
(24)
1:40.42:31.73:22.2
7 DSR I
  • Jakob Brix(1)
0:47.9
(24)
1:38.62:32.23:24.8
217
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:46.1
(24)
1:34.22:22.03:09.2
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:47.9
(24)
1:38.12:28.23:18.5
218
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Nykøbing F I
  • Jesper Skytte(1)
0:45.5
(24)
1:32.52:19.73:06.7
2 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
0:45.8
(24)
1:31.72:18.43:07.2
3 Bagsværd II
  • Jacob Merklin(1)
0:45.6
(24)
1:32.52:21.33:11.1
4 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:48.5
(24)
1:36.12:25.03:15.7
5 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:47.6
(24)
1:37.82:28.43:17.1
6 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
0:48.9
(24)
1:39.42:30.03:19.7
7 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:50.4
(24)
1:40.92:31.13:20.5
219
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.9
(24)
1:34.82:23.53:11.8
2 OKC Riversport I
  • Ben Boehm(1)
0:48.7
(24)
1:39.12:28.73:17.8
220
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.6
(24)
1:26.62:13.83:02.2
2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:46.6
(24)
1:33.22:19.93:06.6
3 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.9
(24)
1:32.32:20.73:07.9
4 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
0:46.2
(24)
1:36.12:27.23:17.6
5 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:48.2
(24)
1:37.42:27.83:19.5
6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
3:21.0
7 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:49.5
(24)
1:40.52:31.83:22.2
8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:49.7
(24)
1:41.72:33.63:22.8
221
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Risskov I
  • Claus Bus(1)
0:48.8
(24)
1:38.62:30.23:22.4
2 Risskov II
  • Michael Lind(1)
0:52.3
(24)
1:48.12:48.93:50.9
222
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
0:46.4
(24)
1:33.72:21.33:08.1
2 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:46.5
(24)
1:35.22:24.93:14.8
3 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:50.0
(24)
1:41.62:33.63:23.5
4 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:50.0
(24)
1:41.92:34.13:24.8
223
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(24)
1:43.32:35.93:29.6
2 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:50.9
(24)
1:43.82:37.63:31.5
224
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.9
(24)
1:35.32:23.53:12.9
2 Rudergesellschaft Wiking, Berlin I
  • Carl-Friedrich Ratz(1)
0:48.8
(24)
1:37.52:26.93:17.7
3 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
0:48.2
(24)
1:37.32:28.43:21.5
4 Esbjerg I
  • Henning Kirk Brodde(1)
0:47.9
(24)
1:38.92:33.33:27.8
5 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:48.5
(24)
1:38.92:33.33:30.1
6 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
0:51.5
(24)
1:44.42:38.03:31.4
7 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:54.4
(24)
1:50.32:47.23:43.3
8 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:54.3
(24)
1:50.72:47.63:43.6
9 Furesø I
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
0:57.1
(24)
1:53.62:50.83:44.1
10 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:16.92:19.73:19.04:10.4
225
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.8
(24)
1:43.02:35.93:29.1
2 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
0:51.7
(24)
1:44.32:38.13:32.5
3 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:51.2
(24)
1:43.72:37.83:34.4
226
65+MErgo Masters Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp

229
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:52.7
(24)
1:46.22:40.03:32.7
2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.9
(24)
1:54.62:54.53:52.0
230
80+MErgo Masters Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
306
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
175m354m
(179m)
2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
171m347m
(176m)
308
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Valby I
  • Felix Friis(1)
212m435m
(223m)
2 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
209m406m
(197m)
3 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
189m370m
(181m)
4 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
176m336m
(160m)
310
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
243m468m
(225m)
312
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
239m460m
(221m)
2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
232m456m
(224m)
3 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
191m380m
(189m)
314
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
220m458m
(238m)
2 Lyngby/KKL II
  • Olivia Elund Pihl(1)
212m416m
(204m)
3 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
193m379m
(186m)
316
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
270m528m
(258m)
2 Føroya I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
259m515m
(256m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
318
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-30 10:05
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m550m
(266m)
815m
(265m)
2 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
246m489m
(243m)
733m
(244m)
3 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
248m486m
(238m)
710m
(224m)
4 Lyngby/KKL I
  • Emmelie Brinkløv(1)
225m446m
(221m)
680m
(234m)
5 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
228m451m
(223m)
679m
(228m)
6 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
220m445m
(225m)
677m
(232m)
7 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
240m456m
(216m)
668m
(212m)
320
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-30 10:05
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
273m545m
(272m)
815m
(270m)
2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
250m496m
(246m)
735m
(239m)
3 VÁGS I
  • Magnus Andrias Holm(1)
256m497m
(241m)
724m
(227m)
4 Køge R II
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
247m471m
(224m)
706m
(235m)
5 Køge R I
  • Oskar Lorek(1)
259m480m
(221m)
695m
(215m)
322
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-30 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
275m537m
(262m)
797m
(260m)
1069m
(272m)
2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
267m519m
(252m)
765m
(246m)
1020m
(255m)
3 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
258m508m
(250m)
758m
(250m)
1018m
(260m)
4 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
256m503m
(247m)
751m
(248m)
1008m
(257m)
5 Holstebro/KCHO IV
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
251m493m
(242m)
739m
(246m)
1001m
(262m)
6 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
251m499m
(248m)
742m
(243m)
990m
(248m)
7 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
250m493m
(243m)
729m
(236m)
987m
(258m)
8 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
257m499m
(242m)
741m
(242m)
985m
(244m)
9 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
262m504m
(242m)
735m
(231m)
969m
(234m)
10 Hadsund IV
  • Victoria Brink(1)
239m474m
(235m)
703m
(229m)
924m
(221m)
11 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
234m468m
(234m)
694m
(226m)
924m
(230m)
12 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
244m468m
(224m)
684m
(216m)
911m
(227m)
13 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
241m478m
(237m)
692m
(214m)
906m
(214m)
14 Lyngby/KKL I
  • Flora Barslund(1)
221m439m
(218m)
645m
(206m)
854m
(209m)
15 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
222m414m
(192m)
414m
(0m)
414m
(0m)
324
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-30 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 København II
  • Woody Siigurt Lori Leth(1)
313m586m
(273m)
857m
(271m)
1140m
(283m)
2 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
286m565m
(279m)
842m
(277m)
1129m
(287m)
3 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
275m545m
(270m)
812m
(267m)
1087m
(275m)
4 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
270m528m
(258m)
792m
(264m)
1074m
(282m)
5 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
267m528m
(261m)
789m
(261m)
1056m
(267m)
6 København I
  • Carl Hassan(1)
280m539m
(259m)
792m
(253m)
1047m
(255m)
7 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
258m502m
(244m)
749m
(247m)
1013m
(264m)
8 København III
  • Conrad Norman(1)
262m512m
(250m)
742m
(230m)
984m
(242m)
9 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
248m485m
(237m)
722m
(237m)
961m
(239m)
326
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:52.23:50.85:48.97:43.8
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:50.83:48.65:47.57:44.5
3 Sørvágs Róðrarfelag I
  • Bára Wang Olsen(1)
1:58.23:59.25:59.97:58.0
4 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
1:58.84:09.96:19.08:22.6
5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:07.44:20.16:33.18:41.8
6 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
2:02.84:18.76:35.68:46.7
7 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:12.34:34.76:56.69:14.2
328
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
1:43.23:28.25:13.76:58.7
2 Holstebro/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
1:41.83:28.55:18.97:09.4
3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:44.13:36.15:30.57:25.5
4 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:48.93:39.85:34.87:27.5
5 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:50.13:44.75:40.47:35.0
6 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:55.83:51.45:48.87:44.2
7 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:49.73:46.35:46.27:44.7
8 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:50.93:49.85:49.17:44.9
9 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:53.33:50.85:49.97:47.7
10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:57.74:01.76:05.28:04.9
11 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
1:59.94:04.16:08.38:08.3
12 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:56.64:00.26:06.98:09.1
13 Bagsværd I
  • Erik Friedrichsen(1)
1:59.54:03.46:08.18:10.2
14 København II
  • Hector Carriero(1)
1:53.64:01.06:14.68:27.7
15 Bagsværd V
  • Theis Wolfram(1)
2:06.84:16.06:23.68:29.0
330
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:51.93:52.15:52.67:46.8
2 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:57.03:57.95:59.28:01.6
3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:03.14:08.96:14.58:18.4
4 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:01.44:07.56:14.78:20.8
5 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
2:04.64:12.56:21.38:27.5
6 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
1:55.93:57.96:20.38:35.3
7 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:05.14:14.76:25.18:37.5
8 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:04.44:18.16:33.88:48.1
9 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:18.84:37.16:55.29:10.4
332
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m
1 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:39.23:19.24:58.66:35.5
2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:38.93:21.55:06.06:48.8
3 Hadsund III
  • Frederik Bertelsen(1)
1:41.63:25.75:11.96:56.8
4 Hadsund II
  • Mads Hessellund(1)
1:44.83:30.25:15.46:58.5
5 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:43.03:27.95:13.57:00.5
6 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:43.63:29.65:19.87:05.3
7 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:44.13:35.95:33.57:23.1
8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:53.03:49.85:46.37:36.7
9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
1:49.93:46.95:44.27:38.6
10 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
2:05.14:09.06:12.98:14.1
11 Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:04.64:13.36:19.68:20.2
12 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:36.44:51.07:12.1
334
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:53.13:48.65:44.07:35.1
2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:57.43:56.95:56.47:51.5
3 Bagsværd I
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:58.03:56.85:56.17:52.7
4 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:58.04:01.36:04.48:04.9
5 Bagsværd II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:00.54:04.66:08.08:07.7
6 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:02.94:13.46:22.18:28.8
7 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
2:00.44:10.26:22.88:31.7
336
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:32.53:06.44:40.06:12.2
2 Holstebro/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
1:35.03:11.84:49.46:24.9
3 Føroya I
  • Mattias Durhuus(1)
1:39.63:18.24:55.56:29.6
4 Bagsværd IV
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.83:15.44:54.96:30.1
5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:36.43:17.14:55.76:30.3
6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
1:38.93:19.05:00.06:35.2
7 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
1:46.83:39.25:31.77:18.2
8 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.43:41.15:35.07:24.0
9 Bagsværd II
  • Mads Rubin(1)
1:51.63:48.55:46.87:39.7
10 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
1:53.03:48.65:46.37:41.7
11 Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:53.13:50.85:48.87:43.0
12 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:42.83:29.25:24.37:48.8
13 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:56.33:58.66:01.87:59.8
14 Hadsund II
  • Tobias Pedersen(1)
1:59.24:08.76:21.88:30.5
338
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:46.13:35.45:25.17:12.9
2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:47.83:40.25:32.17:20.6
3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
1:49.93:41.85:33.67:25.7
4 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:57.03:54.95:53.57:51.9
5 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
2:04.84:09.76:16.78:16.7
6 ARGJA I
  • Sólrun Johannesen(1)
2:03.64:13.86:24.48:33.0
340
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:29.63:03.34:37.36:09.9
2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
1:35.23:12.94:50.16:25.6
3 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:34.03:13.24:53.16:31.0
4 Føroya I
  • Tórur Paulason(1)
1:33.53:12.64:52.56:33.1
5 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:36.23:16.04:55.46:33.2
6 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:38.83:20.95:01.06:39.6
7 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:37.43:20.45:03.06:44.8
8 Silkeborg II
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:40.33:24.45:08.26:49.6
9 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
1:40.63:27.45:14.96:56.8
10 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
1:44.53:33.05:17.56:57.7
11 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:43.83:30.25:17.46:59.1
12 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
1:38.03:23.55:13.57:04.5
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:52.03:45.65:38.87:28.0
2 Bagsværd VI
  • Danica Vangsgaard(1)
1:53.23:47.15:42.37:39.6
3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:57.03:54.75:53.57:51.1
4 KVIK I
  • Maria Aaager(1)
1:55.83:59.46:04.58:05.5
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
1:44.43:31.45:18.07:00.4
2 Odense II
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:46.03:33.15:20.47:01.1
3 Odense I
  • Mia Sofie Rützou(1)
1:46.53:33.25:20.47:08.0
4 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
1:45.93:37.85:29.17:18.8
5 Bagsværd I
  • Marie Ramm(1)
1:51.83:43.75:35.67:26.6
6 Bagsværd V
  • Astrid Højgaard(1)
1:53.83:48.75:43.67:36.9
7 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
1:50.43:46.55:44.87:42.5
8 Bagsværd III
  • Matilde Hjorth(1)
1:56.23:55.35:54.87:53.3
9 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:56.53:55.55:55.67:53.4
10 Føroya II
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
2:00.44:01.56:01.97:57.3
11 Roskilde III
  • Katja Petersson(1)
1:57.43:56.15:57.18:00.8
12 Roskilde IV
  • Laura Plæhn Poulsen(1)
1:59.34:06.56:13.88:17.6
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 Bagsværd II
  • Johan Poulsen(1)
1:38.53:17.44:55.86:34.5
2 Bagsværd I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
1:38.93:19.04:59.26:38.9
3 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
1:39.33:21.35:06.46:47.9
4 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
1:40.53:24.45:09.76:53.1
5 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:41.93:28.75:15.97:00.8
6 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:45.03:33.3
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde IV
  • Bastian Secher(1)
1:29.02:58.74:27.85:53.3
2 Holstebro/KCHO V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:28.92:58.34:26.55:55.0
3 Roskilde I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:31.13:04.34:37.86:09.7
4 Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
1:31.03:04.44:40.26:10.7
5 Holstebro/KCHO VII
  • Kaare Mortensen (1)
1:33.43:08.14:43.06:16.4
6 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
1:33.53:08.14:44.16:17.5
7 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
1:34.53:09.94:45.26:19.2
8 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:35.03:11.94:48.76:23.5
9 Holstebro/KCHO IX
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:34.93:12.24:49.16:25.2
10 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:35.43:14.14:53.06:30.8
11 KVIK III
  • Torbjørn Frankel(1)
1:38.33:19.64:59.36:36.6
12 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:38.43:20.45:02.46:45.6
13 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:40.43:25.05:08.76:49.3
14 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
1:38.03:18.15:03.46:56.5
15 Sorø I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:43.63:30.35:15.36:59.7
16 Roskilde III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
1:38.33:23.25:13.77:03.0
17 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
1:46.93:36.75:25.67:16.5
405
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
1:45.93:34.65:22.57:11.3
2 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
1:47.83:37.25:27.47:15.8
3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.24:02.46:11.38:13.8
406
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
1:38.43:18.54:57.86:35.8
2 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
1:38.13:20.25:01.86:39.5
3 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
1:40.83:24.05:06.96:47.3
4 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
1:42.63:27.75:11.56:52.0
5 DSR III
  • Astrid Steensberg(1)
1:42.03:27.75:12.96:54.7
6 KVIK II
  • Anne H. Larsen(1)
1:43.33:27.95:12.36:55.2
7 DSR II
  • Nikoline Laidlaw(1)
1:42.03:26.45:12.86:59.5
8 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:52.63:48.55:47.77:44.5
9 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
1:55.34:01.06:08.88:13.1
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Emil Espensen(1)
1:31.93:04.94:38.06:09.7
2 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
1:32.23:05.34:38.66:09.9
3 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
1:35.73:12.04:48.36:23.1
4 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.03:13.54:52.26:24.8
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
1:26.42:53.64:20.65:45.4
2 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
1:26.42:53.44:20.35:46.7
3 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
1:31.03:02.54:34.76:04.5
4 København I
  • Sebastian Bache(1)
1:30.83:03.24:35.26:04.8
5 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
1:32.03:05.04:37.36:07.4
6 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
1:35.03:09.54:43.46:14.9
7 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
1:33.73:09.14:44.26:17.1
8 København II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:31.03:04.84:41.86:20.5
9 Lyngby/KKL III
  • Niklas Jacobsen(1)
1:39.93:20.65:03.86:46.5
409
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg Universitet
  • Esben Ravn(1)
1:34.03:09.74:44.26:14.0
2 Aalborg Universitet
  • Mikkel Paetau(1)
1:42.13:25.05:12.16:55.4
3 Aalborg Universitet
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:38.63:23.45:11.86:56.1
4 KVIK
  • Jens Vinther Clausen(1)
1:43.33:29.85:16.07:00.3
5 Aalborg Universitet
  • Thorbjørn Bue Petersen(1)
1:49.53:40.65:30.17:06.8
6 Aalborg Universitet
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:41.73:32.05:23.27:09.4
7 Aalborg Universitet
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:49.23:38.25:27.57:15.8
8 Aalborg Universitet
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
1:50.03:44.45:37.67:27.6
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg Universitet
  • Line Thomsen(1)
2:05.13:38.8
2 Aalborg Universitet
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:54.93:51.45:48.17:44.9
3 Aalborg Universitet
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:55.13:55.75:58.37:58.6
4 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
2:02.74:08.36:12.48:13.7
5 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
2:01.24:07.46:14.78:18.1
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-01-30 13:55
Plac. # Navn 100m
1 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
0:24.1
(24)
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-01-30 13:55
Plac. # Navn 100m
1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:20.9
2 Føroya I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
0:22.1
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:19.3
(24)
0:38.2
(24)
2 Sorø III
  • Sofie Steffensen(1)
0:19.8
(24)
0:39.1
(24)
3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:20.1
(24)
0:39.5
(24)
4 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:21.5
(24)
0:42.2
(24)
5 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:21.9
(24)
0:42.4
(24)
6 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:22.1
(24)
0:42.5
(24)
7 Stevns III
  • Kristina B Nielsen(1)
0:24.7
(24)
0:48.6
(24)
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:20.5
(24)
0:39.8
(24)
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:25
Plac. # Navn 100m200m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
0:19.4
(24)
0:37.7
(24)
2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
0:20.0
(24)
0:39.3
(24)
3 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
0:20.4
(24)
0:39.4
(24)
4 Sorø II
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:20.3
(24)
0:39.6
(24)
5 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
0:20.1
(24)
0:39.9
(24)
6 Roskilde III
  • Frida Werner Foldager(1)
0:21.3
(24)
0:40.9
(24)
7 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
0:20.8
(24)
0:41.2
(24)
8 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:21.6
(24)
0:41.6
(24)
9 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:21.6
(24)
0:41.7
(24)
10 Roskilde II
  • Kathrine Jehrbo(1)
0:21.5
(24)
0:42.9
(24)
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:25
Plac. # Navn 100m200m
1 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:16.3
(24)
0:32.4
(24)
2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:16.9
(24)
0:33.2
(24)
3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:17.2
(24)
0:34.0
(24)
4 Holstebro/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
0:17.7
(24)
0:34.3
(24)
5 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:18.0
(24)
0:34.9
(24)
6 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
0:17.5
(24)
0:35.4
(24)
7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:18.4
(24)
0:36.0
(24)
8 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:19.1
(24)
0:37.9
(24)
9 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:20.9
(24)
0:40.6
(24)
10 Bagsværd V
  • Karl Heuer(1)
0:21.3
(24)
0:41.3
(24)
11 Bagsværd VI
  • Jakob Lynbech(1)
0:22.0
(24)
0:42.5
(24)
12 Bagsværd VII
  • Erik Friedrichsen(1)
0:22.0
(24)
0:43.1
(24)
13 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
0:22.2
(24)
0:43.4
(24)
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:40
Plac. # Navn 100m200m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:18.2
(24)
0:35.8
(24)
2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:18.7
(24)
0:36.6
(24)
3 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
0:20.6
(24)
0:40.0
(24)
4 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:21.3
(24)
0:41.9
(24)
5 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:21.8
(24)
0:42.3
(24)
6 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
0:22.4
(24)
0:42.7
(24)
7 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:22.6
(24)
0:42.8
(24)
8 Silkeborg II
  • Marie Nørgaard(1)
0:22.4
(24)
0:43.9
(24)
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:40
Plac. # Navn 100m200m
1 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.1
(24)
0:29.9
(24)
2 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
0:16.2
(24)
0:31.4
(24)
3 Føroya II
  • Tórur Paulason(1)
0:16.2
(24)
0:31.9
(24)
4 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
0:16.3
(24)
0:32.2
(24)
5 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:16.3
(24)
0:32.3
(24)
6 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:16.6
(24)
0:32.5
(24)
7 ARGJA I
  • Heini Háberg(1)
0:16.8
(24)
0:32.6
(24)
8 Føroya I
  • Mattias Durhuus(1)
0:16.7
(24)
0:32.7
(24)
9 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:17.1
(24)
0:33.2
(24)
10 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
0:16.9
(24)
0:33.3
(24)
11 Hósvíkar Róðrarfelag II
  • Jákup Poulsen(1)
0:17.0
(24)
0:33.4
(24)
12 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:17.5
(24)
0:34.1
(24)
13 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:17.4
(24)
0:34.2
(24)
14 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:17.4
(24)
0:34.5
(24)
15 Silkeborg II
  • Magnus Ladegaard(1)
0:18.0
(24)
0:34.6
(24)
16 Roskilde III
  • William Windel Krogh(1)
0:17.7
(24)
0:34.7
(24)
17 Hósvíkar Róðrarfelag IV
  • Petur Sigurd Á Túgvu(1)
0:18.2
(24)
0:34.9
(24)
18 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Dánjal Olsen(1)
0:17.7
(24)
0:35.1
(24)
19 Bagsværd III
  • Mads Rubin(1)
0:18.2
(24)
0:35.2
(24)
20 Hósvíkar Róðrarfelag III
  • Jónas Busk(1)
0:18.3
(24)
0:35.9
(24)
21 Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:19.9
(24)
0:38.2
(24)
22 Bagsværd II
  • Henning Friedrichsen(1)
0:19.5
(24)
0:38.2
(24)
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:55
Plac. # Navn 100m200m
1 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:15.7
(24)
0:31.3
(24)
2 Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
0:16.9
(24)
0:33.2
(24)
3 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
0:18.0
(24)
0:34.9
(24)
4 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:17.9
(24)
0:35.6
(24)
5 Roskilde VI
  • Caroline Munch(1)
0:18.3
(24)
0:35.6
(24)
6 Aalborg V
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:20.3
(24)
0:39.5
(24)
7 Aalborg II
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
0:20.5
(24)
0:39.7
(24)
8 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:20.2
(24)
0:40.0
(24)
9 Randers II
  • Line Ulstrup(1)
0:20.8
(24)
0:40.5
(24)
10 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
0:20.7
(24)
0:40.8
(24)
11 KVIK I
  • Maria Aaager(1)
0:20.9
(24)
0:41.3
(24)
12 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
0:21.3
(24)
0:41.4
(24)
13 Aalborg IV
  • Line Thomsen(1)
0:21.6
(24)
0:42.0
(24)
14 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
0:21.6
(24)
0:42.2
(24)
15 Roskilde III
  • Laura Plæhn Poulsen(1)
0:22.1
(24)
0:42.7
(24)
16 Roskilde IV
  • Katja Petersson(1)
0:21.9
(24)
0:42.8
(24)
17 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:21.9
(24)
0:42.9
(24)
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 15:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:15.3
(24)
0:30.4
(24)
2 Aalborg VII
  • Thorbjørn Bue Petersen(1)
0:15.6
(24)
0:30.5
(24)
3 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
0:15.7
(24)
0:30.7
(24)
4 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:15.7
(24)
0:30.8
(24)
5 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:15.7
(24)
0:31.2
(24)
6 Roskilde IV
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
0:15.9
(24)
0:31.5
(24)
7 Aalborg IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:16.2
(24)
0:32.0
(24)
8 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:16.2
(24)
0:32.4
(24)
9 Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
0:16.7
(24)
0:32.5
(24)
10 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:16.6
(24)
0:32.9
(24)
11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:17.1
(24)
0:33.5
(24)
12 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:17.6
(24)
0:33.9
(24)
13 Aalborg V
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
0:17.4
(24)
0:34.2
(24)
14 Sorø I
  • Tobias Handberg(1)
0:17.5
(24)
0:34.2
(24)
15 Esbjerg III
  • Henning Kirk Brodde(1)
0:18.0
(24)
0:35.2
(24)
16 Esbjerg II
  • Christian Novrup(1)
0:18.3
(24)
0:35.9
(24)
17 Aalborg IX
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
0:18.6
(24)
0:36.3
(24)
18 Aalborg VIII
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
0:20.2
(24)
19 Aalborg XI
  • Mikkel Kallesøe(1)
0:39.4
(24)
1:13.9
611
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 15:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Tyk og stærk
  • Martin Nørum (1)
0:14.1
(24)
0:27.9
(24)
2
  • Jens Vinther Clausen(1)
0:17.3
(24)
0:33.7
(24)
612
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:55
Plac. # Navn 100m200m
1 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:21.7
(24)
0:43.0
(24)