Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2021

Date: 10 Jan 2021
Løbstider er ca. tider, og kan ændres.

Løb 101 30+LW - 2000m 1 tilmelding

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 104 40+W - 2000m 2 tilmeldinger

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 109 50+LW - 2000m 2 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 112 60+W - 2000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 113 60+LW - 2000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+W - 2000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 150 30+M - 2000m 1 tilmelding

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
Løb 151 30+LM - 2000m 2 tilmeldinger

Føroya I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya) '87

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 154 40+M - 2000m 8 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Ran I

  • 1. Jonas Haaning (DEN '80

Rødvig I

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

DSR I

  • 1. Jack Ekman (DSR) '73

Bagsværd I

  • 1. Thomas Næraa (Bagsværd) '72

Bagsværd II

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74

Baad Møllehaven I

MANGLER BETALING
  • 1. Kim Jensen (DEN '76

ASR I

  • 1. Rasmus Holk Poulsen (ASR) '75
Løb 155 40+LM - 2000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

OKC Riversport I

  • 1. Ben Boehm (USA '77
Løb 158 50+M - 2000m 4 tilmeldinger

Kalundb I Afmeldt

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

Bagsværd I

  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70

Lyngby/KKL I

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

København I Afmeldt

MANGLER BETALING
  • 1. Jesper Nielsen (København) '66
Løb 159 50+LM - 2000m 2 tilmeldinger

Fredensborg II

  • 1. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62

DSR I

  • 1. Jacob Thesander (DSR) '66
Løb 162 60+M - 2000m 3 tilmeldinger

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

ARK I

  • 1. Søren Anker Madsen (ARK) '60

Humlebæk I

  • 1. Keld Strudahl (Humlebæk) '59
Løb 167 70+LM - 2000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 200 30+W - 1000m 3 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

Køge R I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90
Løb 201 30+LW - 1000m 1 tilmelding

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 202 40+W - 1000m 3 tilmeldinger

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Nordslesvig I

  • 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74

Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75
Løb 203 40+LW - 1000m 1 tilmelding

Nordslesvig I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 204 50+W - 1000m 6 tilmeldinger

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Nyborg II

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Risskov II

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67

KVIK I

  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Fredensborg I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Sorø I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
Løb 205 50+LW - 1000m 2 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Risskov I

  • 1. Birgitte Nielsen (Risskov) '67
Løb 206 55+W - 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 207 55+LW - 1000m 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
Løb 208 60+W - 1000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 212 70+W - 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 216 30+M - 1000m 7 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Aalborg II

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Aalborg III

  • 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

Aarhus I

  • 1. Mark Lind (Aarhus) '86

DSR I

  • 1. Jakob Brix (DSR) '91

DSR II

  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91
Løb 217 30+LM - 1000m 2 tilmeldinger

Føroya I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya) '87

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 218 40+M - 1000m 6 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Rødvig I

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

Bagsværd I

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74

Næstv. I

  • 1. Morten Thorving (Næstv.) '77

Bagsværd II

  • 1. Jacob Merklin (Bagsværd) '75
Løb 219 40+LM - 1000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

OKC Riversport I

  • 1. Ben Boehm (USA '77
Løb 220 50+M - 1000m 10 tilmeldinger

Lyngby Kanoklub I

  • 1. Thomas Beck Christensen (DEN '71

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

365 Design I

  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Bagsværd I

  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Næstv. I

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Næstv. II

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69
Løb 221 50+LM - 1000m 2 tilmeldinger

Risskov I

  • 1. Claus Bus (Risskov) '67

Risskov II

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 222 55+M - 1000m 3 tilmeldinger

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN '66

Furesø I

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Esbjerg I

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
Løb 223 55+LM - 1000m 2 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66
Løb 224 60+M - 1000m 10 tilmeldinger

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Nyborg I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Furesø I

  • 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57

Rudergesellschaft Wiking, Berlin I

  • 1. Carl-Friedrich Ratz (GER '60

Humlebæk I

  • 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60

Nordslesvig I

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58

Nordslesvig II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Esbjerg I

  • 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60
Løb 225 60+LM - 1000m 3 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Humlebæk I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60
Løb 226 65+M - 1000m 1 tilmelding

Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54
Løb 229 70+LM - 1000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51

Fredensborg I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Løb 230 80+M - 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Løb 306 U11 W - 2min 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Siff Larsen (KVIK) '13

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12
Løb 308 U11 M - 2min 4 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Felix Birk Hansen (Køge R) '11

Valby I

  • 1. Felix Friis (Valby) '12

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mads Madsen (Holstebro) '14

Roskilde I

  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12
Løb 310 U12 W - 2min 2 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10

OKC Riversport I

  • 1. Tabitha Boehm (USA '10
Løb 312 U12 M - 2min 3 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

Rødvig I

  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 314 U13 W - 2min 3 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Lyngby/KKL II

  • 1. Olivia Elund Pihl (Lyngby) '09

Sydney Grammar I

  • 1. Kelly Clifton (AUS '09
Løb 316 U13 M - 2min 3 tilmeldinger

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

Føroya I

  • 1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 318 U14 W - 3min 8 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Hadsund I

  • 1. Melissa Harati (Hadsund) '08

Lyngby/KKL I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

Jels II

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Julie Højager (Holstebro) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Odder I

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Løb 320 U14 M - 3min 4 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Køge R I

  • 1. Oskar Lorek (Køge R) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Køge R II

  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Løb 322 U15 W - 4min 18 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Hadsund II

  • 1. Josefine Brink (Hadsund) '07

Hadsund III

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Hadsund IV

  • 1. Victoria Brink (Hadsund) '07

Køge R I

  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07

Sorø I

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Sorø II

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

FSR I

  • 1. Bjarma Danielsen (FOE '07

Lyngby/KKL I

  • 1. Flora Barslund (Lyngby) '07

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

København II

  • 1. Klara Munk Felthaus (København) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Stevns I

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 324 U15 M - 4min 10 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

FSR I

  • 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE '07

Sorø I

  • 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07

København II

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07

København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

København III

  • 1. Conrad Norman (København) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Sydney Grammar I

  • 1. Carter Clifton (AUS '07
Løb 326 U16 W - 2000m 6 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06

Sørvágs Róðrarfelag I

  • 1. Bára Wang Olsen (FOE '06

Køge R I

  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 328 U16 M - 2000m 17 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

KVIK I

  • 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Sorø II

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

FSR I

  • 1. Nóa Thomsen (FOE '06

København I

  • 1. Carl Hassan (København) '06

København II

  • 1. Hector Carriero (København) '06

Humlebæk I

  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Bagsværd I

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06

Bagsværd II

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd III

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Bagsværd IV Afmeldt

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd V

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 330 U17 W - 2000m 11 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Sorø I

  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05

Sorø II

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05

Sorø III

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Ægir I

  • 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05

Bagsværd I Afmeldt

  • 1. Alma Bitoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roskilde I

  • 1. Kathrine Jehrbo (Roskilde) '05

Roskilde II

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 332 U17 M - 2000m 14 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Hadsund I

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05

Hadsund II

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05

Hadsund III

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Jels II

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Bagsværd II Afmeldt

  • 1. Søren Tinggaard-Jørgensen (Bagsværd) '05
Løb 334 U18 W - 2000m 8 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

ARGJA I

  • 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Bagsværd I

  • 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04

Bagsværd II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd III

  • 1. Zoe Kaefer (Bagsværd) '04
Løb 336 U18 M - 2000m 17 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Silkeborg II

  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Føroya I

  • 1. Mattias Durhuus (Føroya) '04

Hadsund II

  • 1. Tobias Pedersen (Hadsund) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Holstebro/KCHO II

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Holstebro/KCHO III

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Bagsværd I

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

Bagsværd II

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Bagsværd III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Bagsværd IV

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 338 U19 W - 2000m 6 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

ARGJA I

  • 1. Sólrun Johannesen (ARGJA ) '03

Bagsværd I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 340 U19 M - 2000m 12 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03

Silkeborg II

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Sorø I

  • 1. Joshua Mingo (Sorø) '03

Føroya I

  • 1. Tórur Paulason (Føroya) '03

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

København I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Holstebro/KCHO II

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

DSR I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Roskilde II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Løb 401 U23 LW - 2000m 4 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Maria Aaager (KVIK) '02

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

DSR I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 402 U23 W - 2000m 18 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Føroya I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01

DSR I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (DSR) '99

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Bagsværd I

  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Bagsværd II

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Bagsværd III

  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Bagsværd IV

  • 1. Sofie Liv Petry (Bagsværd) '02

Bagsværd V

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd VI

  • 1. Danica Vangsgaard (Bagsværd) '01

Føroya II

  • 1. Rutt Eidesgaard Hansen (Føroya) '01

DSR II

  • 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR) '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01

Odense II

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Roskilde I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Roskilde II

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roskilde III

  • 1. Katja Petersson (Roskilde) '01

Roskilde IV

  • 1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03
Løb 403 U23 LM - 2000m 6 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Sorø I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Bagsværd I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Bagsværd II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Roskilde I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 404 U23 M - 2000m 23 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Sorø I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Sorø II

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

KVIK I

  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02

KVIK II

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

KVIK III

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Bagsværd I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

DSR I

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO II

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO III

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro/KCHO V

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Holstebro/KCHO VI

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Holstebro/KCHO VII

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Holstebro/KCHO VIII

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Holstebro/KCHO IX

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Roskilde I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Roskilde II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Roskilde III

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde IV

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Løb 405 LW - 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Bagsværd II

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 406 W - 2000m 14 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

Bagsværd II

  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95

DSR I

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

DSR II

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95

DSR IV Afmeldt

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

KVIK I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

KVIK II

  • 1. Anne H. Larsen (KVIK) '98

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus II

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92

DSR III

  • 1. Astrid Steensberg (DSR) '96

Holstebro/KCHO I

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96

Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roskilde I

  • 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Løb 407 LM - 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

KVIK I Afmeldt

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Bagsværd II

  • 1. Cody Andersen (Bagsværd) '96

DSR I

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Løb 408 M - 2000m 11 tilmeldinger

Malling Roklub I

  • 1. Lars Arnbak (DEN '81

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Lyngby/KKL II

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Lyngby/KKL III

  • 1. Nicklas Jacobsen (Lyngby) '95

Bagsværd I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

København I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

København II

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

DSR I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Holstebro/KCHO I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Odense I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Roskilde I

  • 1. Joachim Sutton (Roskilde) '95
Løb 409 M Herre Universitetsløb - 2000m 9 tilmeldinger

Aalborg Universitet

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg Universitet

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

Aalborg Universitet

  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96

Aalborg Universitet

  • 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92

Aalborg Universitet

  • 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97

Aalborg Universitet

  • 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99

Aalborg Universitet

  • 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00

Aalborg Universitet

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

KVIK

  • 1. Jens Vinther Clausen (KVIK) '92
Løb 410 W Dame Universitetsløb - 2000m 7 tilmeldinger

Aalborg Universitet

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg Universitet

  • 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97

Aalborg Universitet

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

Aalborg Universitet

  • 1. Line Thomsen (Aalborg) '96

Aalborg Universitet

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

Aalborg Universitet

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

KVIK

  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
Løb 601 U13 W - 100m 1 tilmelding

Sydney Grammar I

  • 1. Kelly Clifton (AUS '09
Løb 602 U13 M - 100m 2 tilmeldinger

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

Føroya I

  • 1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya) '09
Løb 603 U15 W - 200m 9 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Sorø II

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Sorø III

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Stevns III

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Løb 604 U15 M - 200m 2 tilmeldinger

Sydney Grammar I

  • 1. Carter Clifton (AUS '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
Løb 605 U17 W - 200m 11 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Silkeborg II

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05

Sorø II

  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Ægir I

  • 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05

Bagsværd I Afmeldt

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Roskilde I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Roskilde II

  • 1. Kathrine Jehrbo (Roskilde) '05

Roskilde III

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 606 U17 M - 200m 15 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd II Afmeldt

  • 1. Søren Tinggaard-Jørgensen (Bagsværd) '05

Bagsværd III Afmeldt

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd IV

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Bagsværd V

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd VI

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Bagsværd VII

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 607 U19 W - 200m 10 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Silkeborg II

  • 1. Marie Nørgaard (Silkeborg) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd II

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Bagsværd III

  • 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04

Bagsværd IV

  • 1. Zoe Kaefer (Bagsværd) '04

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 608 U19 M - 200m 25 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Silkeborg II

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03

Silkeborg III

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Silkeborg IV

  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Føroya I

  • 1. Mattias Durhuus (Føroya) '04

Føroya II

  • 1. Tórur Paulason (Føroya) '03

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

Sorø I

  • 1. Joshua Mingo (Sorø) '03

Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Dánjal Olsen (FOE '04

Hósvíkar Róðrarfelag II

  • 1. Jákup Poulsen (FOE '03

Hósvíkar Róðrarfelag III

  • 1. Jónas Busk (FOE '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Holstebro/KCHO II

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Bagsværd I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Bagsværd II

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Bagsværd III

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Bagsværd IV

  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04

ARGJA I

  • 1. Heini Háberg (ARGJA ) '04

Hósvíkar Róðrarfelag IV

  • 1. Petur Sigurd Á Túgvu (FOE '04

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Roskilde II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Roskilde III

  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04

Holstebro I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 609 W - 200m 20 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg II

  • 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97

Aalborg III

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

Aalborg IV

  • 1. Line Thomsen (Aalborg) '96

Aalborg V

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

Aalborg VI

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

KVIK I

  • 1. Maria Aaager (KVIK) '02

Føroya I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01

Randers I

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02

Aarhus I

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92

Køge R I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82

Randers II

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

Klub tyk og stærk I

  • 1. Anna Sophia Rye (DEN '96

Roskilde I

  • 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97

Roskilde II

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Roskilde III

  • 1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03

Roskilde IV

  • 1. Katja Petersson (Roskilde) '01

Roskilde V

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Roskilde VI

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 610 M - 200m 22 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Aalborg I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Aalborg II

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Aalborg III

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Aalborg IV

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

Aalborg V

  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96

Aalborg VII

  • 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92

Aalborg VIII

  • 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97

Aalborg IX

  • 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99

Aalborg XI

  • 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00

Holstebro I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Sorø I

  • 1. Tobias Handberg (Sorø) '02

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

Esbjerg II

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Esbjerg III

  • 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Roskilde I Afmeldt

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Roskilde II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Roskilde III

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Roskilde IV

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde V

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 611 M - 200m 3 tilmeldinger

  • 1. Lars Olsen (DEN '66

Tyk og stærk

  • 1. Martin Nørum (DEN '92

  • 1. Jens Vinther Clausen (KVIK) '92
Løb 612 W - 200m 1 tilmelding

KVIK

  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95