Løbsliste - Danske Mesterskaber 2019

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
1Overnatningfredag - lørdag
2Overnatninglørdag-søndag
3Spisningmorgenmad lørdag
4Spisningmorgenmad søndag
5Spisningfrokost lørdag
1 2. maj 2018 60m W/M Overnatning 60m Sprint Kvinder/mænd Overnatning - ovrer fredag lørdagnatning
100-a 21. september 2019 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - MW8+ Master og Motion (Handicap beregningsmetode: Master)
100-b 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - MW8+ Danske Universitetsmesterskaber
101 21. september 2019 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - Jun C, TU-Cup, 500m
102 21. september 2019 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - Jun C, TU-Cup, 500m
103 21. september 2019 TU-cup 1500m U17 MErgo 1500m Drenge U17 Ergo - Jun B, TU-Cup, 1500m
104 21. september 2019 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - jun B, TU-Cup, 1500m
105 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m W2- 2000m Kvinder 2- - FM, 2000m
106 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - JM, 2000m
107 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m W2X 2000m Kvinder 2X - DM, 2000m
108 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - JM, 2000m
109 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m LW1X 2000m Kvinder letvægt 1X - FM, 2000m- letvægt
110 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters W4-/4X 1000m Masters Kvinder Masters 4-/4X - MW4x/+/-, FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
111 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters M4-/4X 1000m Masters Mænd Masters 4-/4X - MM4x/-, FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
112 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M2X 2000m Mænd 2X - DM, 2000m
113 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m LM1X 2000m Mænd letvægt 1X - DM, 2000m
114 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m W8+ 2000m Kvinder 8+ - FM, 2000m
115 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - Jun A, JM, 2000m
116 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m M2+inr 1000m Mænd 2+inr - motion, FM.1000m
117 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M4X 2000m Mænd 4X - DM, 2000m
118 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - Jun A, JM, 2000m
119 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m LM4- 2000m Mænd letvægt 4- - DM, 2000m
120 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - Jun A, JM, 2000m
121 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m W1X 2000m Kvinder 1X - DM, 2000m
122 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m W2+inr 1000m Kvinder 2+inr - motion, FM, 1000m
123 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M1X 2000m Mænd 1X - DM, 2000m
124 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - Jun A, JM, 2000m
125 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M4- 2000m Mænd 4- - DM, 2000m
126 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m LW2X 2000m Kvinder letvægt 2X - FM, 2000m
127 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M2- 2000m Mænd 2- - DM, 2000m
128 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - Jun A, JM, 2000m
129 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M4+inr 2000m Mænd 4+inr - DM, 2000m
130 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m LM2X 2000m Mænd letvægt 2X - FM, 2000m
131 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m W4- 2000m Kvinder 4- - W4-, 2000m
132 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - Jun A, JM, 2000m
133 21. september 2019 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - Jun C, TU-Cup, 500m
134 21. september 2019 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - Jun C, TU-Cup, 500m
135 21. september 2019 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - Jun B, TU-Cup, 1500m
136 21. september 2019 TU-cup 1500m U17 WErgo 1500m Piger U17 Ergo - Jun B, TU-Cup, 1500m
137 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - Jun A, JM, 2000m
138 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - Jun A, JM, 2000m
139 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters W1X 1000m Masters Kvinder Masters 1X - MW1X 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
140 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters W2-/2X 1000m Masters Kvinder Masters 2-/2X - MW2x/2-, 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
141 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters M1X 1000m Masters Mænd Masters 1X - MM1x FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
142 21. september 2019 Forbunds Mesterskab 1000m Masters M2-/2X 1000m Masters Mænd Masters 2-/2X - MM2x/2- FM , 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
143 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m W4X 2000m Kvinder 4X - DM, 2000m
144 21. september 2019 2000m U19 W8+ 2000m Piger U19 8+ - Junior open 8+ kvinder
145 21. september 2019 1000m U19 W/M 8+ 1000m Piger/drenge U19 8+ - Junior open 8+ begge
146 21. september 2019 Dansk Mesterskab 2000m M8+ 2000m Mænd 8+ - DM, 2000m