Resultater - Danske Mesterskaber 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

101
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund
  • Agnete Munk(1)
  • Morten Munk(2)
  • Peter Rytter Munk(3)
  • Simon Sørensen(4)
  • Haris Alagic(5)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(6)
  • Ida Blomstrand(7)
  • Mathias Danmark(8)
  • Maria Bak Jeppesen(cox)
Start:24s 03:42.86
2 3 København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Nicolai Skjølstrup(3)
  • Lars Rasmussen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Jens Møller Martensen(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:26s 03:46.86
3 2 DSR/Bruun og Hjejle
  • Henriette Bjerg(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Heidi Hjelm Kamstrup(3)
  • Mads Fischer(4)
  • Trine Borum Bojsen(5)
  • Helle Heldbo(6)
  • Majken Hauge Johansen(7)
  • Elise Ross-Hansen(8)
  • Olivia Meinert Cardel(cox)
Start:9s 04:10.07
4 5 /DSR
  • Frederik Bork(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Mark Hartsteen(3)
  • Lars Olsen(4)
  • Mads Jakobsen(5)
  • Martin Grand Ast(6)
  • Nicolai Boserup(7)
  • Morten Lyngkaer(8)
  • Simone Krog Christensen(cox)
Start:26s 04:12.03
102
W8+ Kvinder 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(4)
  • Freja Emborg Sørensen(5)
  • Janne Sørensen Bøhlers(6)
  • Dros Elisabet Petersen(7)
  • Una Rosa Birgisdottir(8)
  • Line Thomsen(cox)
03:50.77
103
M8+ Mænd 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Jannick Wiy Andersen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Mark Kjeldgaard(4)
  • Simon Nygaard-Thomsen(5)
  • Jannik Mose Skov(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
3:40.42
104
W2+inr Kvinder 2+inr 1000m A Finale
2021-09-18 13:08
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Fie Clara Røssel(1)
  • Freya Hvass(2)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
05:07.51
2 1 DSR II
  • Sofie Sommer(1)
  • Emma Rue Moos(2)
  • Kirstine Fleng Steffensen(cox)
05:13.53
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-09-18 13:21
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:49.86
2 11 Sorø I 16
  • Malthe Lund Lynæs(1)
01:50.28
3 5 Holstebro IV 14
  • Kasper Søndergaard(1)
01:52.88
4 3 Hadsund II 12
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:54.16
5 16 Bagsværd I 10
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:01.14
6 14 Odense II 8
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
02:05.55
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-09-18 13:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro III 6
  • William Lemming(1)
01:55.87
2 2 Holstebro II 4
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
01:56.34
3 7 Rødvig I 2
  • Thomas Andersen(1)
01:57.89
4 15 Bagsværd III 2
  • Otto Kjærulff(1)
02:06.03
5 18 Bagsværd II 2
  • Hjalte Næraa(1)
02:20.77
6 8 Bagsværd IV 2
  • Alexander Grundtvig(1)
02:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m C Finale
2021-09-18 13:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund I 2
  • Christian Sindre Bech(1)
01:55.87
2 4 Lyngby I 2
  • Johan Bach Sørensen(1)
01:56.34
3 17 Odense I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:57.89
4 10 Bagsværd V 2
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:06.03
5 6 Silkeborg I 2
  • Aske T. Jensen(1)
02:20.77
6 12 Lyngby II 2
  • Johan Beck Grønskov(1)
02:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-09-18 08:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
Seeded 50p01:55.87
2 5 Holstebro IV
  • Kasper Søndergaard(1)
01:56.34
3 2 Holstebro II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
01:57.89
4 1 Holstebro III
  • William Lemming(1)
02:06.03
5 4 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
02:20.77
6 6 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
02:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-09-18 08:48
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
01:50.63
2 9 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
Seeded 48p01:51.96
3 7 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
02:09.96
4 8 Bagsværd IV
  • Alexander Grundtvig(1)
02:16.90
5 12 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
02:29.38
6 10 Bagsværd V
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:33.69
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2021-09-18 08:51
Plac. # Navn Tid
1 14 Odense II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
01:59.22
2 16 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:00.98
3 18 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
02:03.03
4 15 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
Seeded 28p02:10.36
5 13 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
02:16.68
6 17 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:21.41
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-09-18 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:44.75
2 8 Holstebro I 16
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
01:45.75
3 15 Hadsund II 14
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
01:47.46
4 5 Bagsværd I 12
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
01:49.47
5 16 Holstebro II 10
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
01:49.87
6 10 Hadsund I 8
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
01:59.38
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-09-18 13:27
Plac. # Navn Tid
1 2 København I 6
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Klara Munk Felthaus(2)
01:56.64
2 14 Stevns II 4
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
01:58.89
3 9 Ægir I 2
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
02:03.47
4 4 Jels I 2
  • Anna Thomsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
02:16.93
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m C Finale
2021-09-18 13:24
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby I 2
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
02:13.80
2 3 Lyngby II 2
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
02:18.45
3 7 Stevns I 2
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
02:36.76
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
01:48.88
2 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
01:53.06
3 2 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Klara Munk Felthaus(2)
01:58.87
4 4 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
02:11.78
5 3 Lyngby II
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
02:18.30
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
01:53.84
2 10 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
02:05.47
3 9 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
02:05.98
4 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
02:32.48
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 3. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
01:55.45
2 16 Holstebro II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
01:58.48
3 14 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
02:02.35
4 13 Lyngby I
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
02:59.79
107
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m A Finale
2021-09-18 13:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:24.16
2 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:11s 04:26.30
3 2 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
Start:6s 04:27.42
4 3 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
Start:11s 05:16.70
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m A Finale
2021-09-18 13:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:16s 04:01.32
2 6 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:16s 04:01.73
3 8 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 04:03.51
4 11 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:16s 04:05.19
5 9 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 04:11.19
6 4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:16s 04:13.23
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Indledende
2021-09-18 09:06
Plac. # Navn Tid
1 6 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:16s 04:19.47
2 5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:16s 04:20.38
3 4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:16s 04:23.33
4 1 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:0s 04:27.70
5 3 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:19s 04:38.06
6 2 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:8s 06:04.71
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Indledende
2021-09-18 09:06
Plac. # Navn Tid
1 11 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:16s 04:45.09
2 9 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 04:46.24
3 8 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 04:47.36
4 10 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:43s 04:48.29
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 04:50.49
6 12 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:48s 04:58.34
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-09-18 13:51
Plac. # Navn Tid
1 9 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
05:58.96
2 1 Sorø IV 16
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
06:02.55
3 15 Sorø III 14
  • Mads Christensen(1)
06:10.20
4 10 Stevns I 12
  • Jakob Iversen(1)
06:11.53
5 16 Odense I 10
  • Gustav Krogh(1)
06:35.84
6 3 Sorø II 8
  • Jonas Lindegaard(1)
08:05.62
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-09-18 13:46
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø I 6
  • Emil Jelstrup(1)
06:08.34
2 2 Jels II 4
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
06:17.88
3 11 Roskilde I 2
  • Esben Friis Thanning(1)
06:19.81
4 14 Hadsund I 2
  • Mads Hessellund(1)
06:26.54
5 13 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
06:28.92
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m C Finale
2021-09-18 13:41
Plac. # Navn Tid
1 7 Stevns II 2
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:13.93
2 17 Dragør I 2
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:24.17
3 4 København I 2
  • Viggo Højme Lambert(1)
06:30.21
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø IV
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
06:11.39
2 3 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
06:15.51
3 2 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
06:23.74
4 5 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
06:25.77
5 4 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
06:45.08
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Randers I
  • Oliver Bach(1)
06:06.75
2 10 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
06:11.50
3 8 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
06:14.64
4 11 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
06:20.22
5 7 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
06:35.25
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 3. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
06:20.21
2 16 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
06:26.38
3 13 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
06:28.45
4 14 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
06:28.95
5 17 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:40.02
110
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-09-18 13:56
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
06:08.09
2 1 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
06:12.59
3 2 Odense I 14
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
06:24.12
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:01
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:40.82
2 10 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
07:44.61
3 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:49.76
4 2 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
07:56.72
5 4 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
08:02.31
6 6 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
08:07.72
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 09:26
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
08:02.82
2 4 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
08:04.77
3 2 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
08:14.54
4 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
08:39.76
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 09:26
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
08:16.91
2 6 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
08:21.32
3 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
08:30.88
4 5 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
08:43.54
112
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2021-09-18 14:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:52.42
2 5 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
07:56.76
3 4 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
08:02.08
4 1 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
08:14.76
5 3 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
08:16.32
113
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
07:53.31
2 2 Bagsværd
  • Karl Heuer(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
07:56.35
114
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
08:05.95
2 7 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08:09.79
3 6 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:13.54
4 3 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
08:23.67
5 5 Roskilde II
  • Ingrid Bo Andersen(1)
08:36.26
115
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:29
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:15.22
2 4 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
07:16.82
3 1 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
08:19.68
116
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
07:53.30
2 2 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
08:10.91
117
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:43
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:02.57
2 4 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
07:07.57
3 2 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
07:16.39
4 3 DSR I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
07:37.02
118
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2021-09-18 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Iben Bech(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
07:38.20
2 2 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Anna Skovdam(4)
07:40.53
119
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-09-18 14:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Magnus Juhl(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:43.28
2 4 Holstebro II
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
06:48.10
3 2 Bagsværd
  • Jakob Lynbech(1)
  • Erik Friedrichsen(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
07:15.52
4 3 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Kristian Funk(2)
  • Jonas Jensen(3)
  • Sebastian Ole Johansen(4)
07:27.98
120
LM4- Mænd letvægt 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 15:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd
Johan Poulsen (1), Marcus Villiam Lyngesen (1), Jonas Lund (2), Andreas Quark Østergaard (2), Emil Heinrichsen (3), Andreas Møller Hunskjær (3), Magnus Quaade Oddershede (4), Magnus Juhl (4)
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-09-18 15:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro I 18
  • Anna Kramer Bosnes(1)
01:59.47
2 1 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02.01.23
3 16 Sorø I 14
  • Sofie Steffensen(1)
02:02.31
4 9 Stevns I 12
  • Anna Iversen(1)
02:02.83
5 13 Holstebro IV 10
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
02:07.25
6 7 Ægir I 8
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
02:13.10
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-09-18 15:14
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund II 6
  • Naja Lübeck(1)
02:03.54
2 5 Hadsund III 4
  • Victoria Clara Brink(1)
02.07.05
3 8 Holstebro II 2
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
02:12.60
4 10 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:16.59
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m C Finale
2021-09-18 15:14
Plac. # Navn Tid
1 4 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
02.28.55
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-09-18 09:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
02:04.86
2 1 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:09.48
3 5 Hadsund III
  • Victoria Clara Brink(1)
02:12.01
4 2 Holstebro III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:15.26
5 4 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
02:31.07
6 6 Hadsund I
  • Josefine Antoinette Brink(1)
03.00.01
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-09-18 09:49
Plac. # Navn Tid
1 9 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:03.98
2 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
02:09.83
3 10 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
02:15.61
4 8 Holstebro II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
02:16.24
5 11 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
03.00.01
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2021-09-18 09:52
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
02:03.05
2 13 Holstebro IV
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
02:06.91
3 15 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
02:09.12
4 14 Hadsund IV
  • Cille Hougaard(1)
03.00.01
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-09-18 15:23
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro II 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
01:43.30
2 8 Holstebro I 16
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
01:44.22
3 3 Hadsund I 14
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
01:50.63
4 2 Sorø II 12
  • Malthe Lund Lynæs(1)
  • Karl Bergreen Høj(2)
01:54.64
5 4 Odense 10
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
01:59.38
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2021-09-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd I 8
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
01:52.95
2 7 Bagsværd II 6
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Hjalte Næraa(2)
02:03.83
3 1 Sorø I 4
  • Karl Alminde(1)
  • Aidan Mingo(2)
02:05.37
4 10 Lyngby I 2
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Johan Bach Sørensen(2)
02:21.29
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-09-18 09:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
01:53.96
2 2 Sorø II
  • Malthe Lund Lynæs(1)
  • Karl Bergreen Høj(2)
01:55.39
3 4 Odense
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
02:00.73
4 7 Bagsværd II
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Hjalte Næraa(2)
02:03.38
5 1 Sorø I
  • Karl Alminde(1)
  • Aidan Mingo(2)
02:10.24
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-09-18 09:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro II
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
01:46.92
2 8 Holstebro I
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
01:47.55
3 11 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
01:54.08
4 10 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Johan Bach Sørensen(2)
02:25.52
123
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m A Finale
2021-09-18 15:26
Plac. # Navn Tid
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
Start:15s 04:21.13
2 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 04:24.24
3 7 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:20s 04:28.05
4 2 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:15s 04:32.60
5 5 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 04:49.58
123
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 1. Indledende
2021-09-18 10:01
Plac. # Navn Tid
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
Start:15s 04:26.12
2 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 04:31.62
3 2 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:15s 04:38.16
4 4 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
  • Dorte Lassen(2)
Start:20s 04:52.58
123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 2. Indledende
2021-09-18 10:01
Plac. # Navn Tid
1 7 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:20s 04:19.98
2 5 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 04:28.15
3 8 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:13s 04:31.42
124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m A Finale
2021-09-18 15:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Fr.cia I
  • Aage Pedersen(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
Start:0s 04:01.22
2 6 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:16s 04:13.32
3 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:22s 04:14.18
4 3 DSR I
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:27s 04:17.60
5 4 Bagsværd II
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:34s 04:19.54
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Indledende
2021-09-18 10:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
Start:16s 04:06.92
2 4 Bagsværd II
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:34s 04:09.36
3 3 DSR I
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:27s 04:18.00
4 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
  • Kim Schauer Boysen(2)
Start:0s 04:31.57
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Indledende
2021-09-18 10:09
Plac. # Navn Tid
1 5 Fr.cia I
  • Aage Pedersen(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
Start:0s 04:10.26
2 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:22s 04:13.87
3 6 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:16s 04:15.28
4 7 Hadsund I
  • Mogens Hvid Christiansen(1)
  • Flemming Hvid(2)
Start:22s 04:26.18
125
M2+inr Mænd 2+inr 1000m A Finale
2021-09-18 15:34
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK
  • Christian Schack Pedersen(1)
  • Simon Bjærre(2)
  • Tine Bryder Nielsen(cox)
04:26.27
2 3 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Jeppe Borup(2)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
04:29.23
3 1 DSR I
  • Mark Alexander Henney(1)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(2)
  • Kirstine Fleng Steffensen(cox)
04:49.92
126
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-09-18 15:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø II 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
05:31.10
2 3 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
05:36.79
3 5 Jels I 14
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
05:42.67
4 1 København I 12
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Siigurt Lori Leth(2)
05:46.82
5 2 Dragør/Roskilde I 10
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
05:52.03
6 6 Stevns I 8
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
05:53.23
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-09-18 15:48
Plac. # Navn Tid
1 9 LDR/KKL I 18
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
00.00.00
2 4 Sorø II 16
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
00.03.49
3 2 Roskilde I 14
  • Frida Werner Foldager(1)
00.10.30
4 8 Sorø I 12
  • Elaina Bjørkman(1)
00.20.92
5 1 Odder I 6
  • Caroline Sejersen(1)
00.44.02
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2021-09-18 15:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense II 10
  • Bjørk Kallesøe(1)
07.21.47
2 7 Odense I 8
  • Mia Christensen(1)
07.42.83
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-09-18 10:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
06:39.90
2 4 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
06:52.38
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
07:17.25
4 3 Odense II
  • Bjørk Kallesøe(1)
07:20.75
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-09-18 10:17
Plac. # Navn Tid
1 9 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
06:43.94
2 8 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
07:01.80
3 7 Odense I
  • Mia Christensen(1)
07:04.23
128
W8+ Kvinder 8+ 2000m A Finale
2021-09-18 15:53
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Marta Kempf(4)
  • Mathilde Kiilgaard(5)
  • Olivia Meinert Cardel(6)
  • Anna Calina Schanze(7)
  • Samantha Don Robbins(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
06:46.45
2 1 Bagsværd
  • Mathilde Norking(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Marie Mørch(4)
  • Christina Rindom(5)
  • Sofie Liv Petry(6)
  • Ida Gørtz Jacobsen(7)
  • Frida Sanggaard(8)
  • Jakob Bjørn Danø(cox)
06:58.45
3 3 KVIK
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Dorte Lassen(3)
  • Lea Jakobsen(4)
  • Luise Lund Hansen(5)
  • Marianne Becker(6)
  • Silja Konoy Davidsen(7)
  • Torill Lindebjerg(8)
  • Mette Skjold Elmelund(cox)
07:29.61
4 2 København
  • Mary Ann Christensen(1)
  • Diana Kofod(2)
  • Tora Jorn(3)
  • Vibeke Skousen(4)
  • Lena Basse(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Julie Castella(cox)
08:35.96
129
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-09-18 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Joachim Sutton(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
06:15.38
2 2 DSR I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Magnus Erik Timm(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Emil Espensen(4)
06:21.15
3 4 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Oscar Petersen(4)
06:25.40
4 3 Holstebro
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
06:32.08
130
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:22
Plac. # Navn Tid
1 3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:29.31
2 2 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
08:38.46
3 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:53.51
4 4 Nordslesvig I
  • Nele Otten(1)
09:45.51
131
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-09-18 16:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
07:08.76
2 3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
07:15.65
3 5 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
07:19.17
4 4 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
07:35.52
5 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
  • Marcus Modest(2)
08:12.80
132
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2021-09-18 16:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
08:31.91
2 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
08:43.26
3 5 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
09:05.58
4 4 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
09:07.67
133
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 16:28
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR
Anne Katrine Kiilgaard (1), Marta Kempf (2), Anna Calina Schanze (3), Nanna Vigild (4)
134
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2021-09-18 16:43
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro
  • Kaare Mortensen (1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:46.19
2 5 DSR
  • Paul Becker(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Thorleif Rud Lindholm(4)
07:00.29
135
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
08:29.14
2 2 KVIK I
  • Kristine Søndergaard(1)
08:40.79
3 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
09:04.02
4 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
09:04.36
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:57
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
07:24.66
2 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:39.66
3 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
07:46.42
4 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
07:49.16
5 7 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
08:09.47
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 10:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
08:02.50
2 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
08:06.19
3 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
08:11.58
4 4 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
08:16.35
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 10:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
07:56.82
2 7 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
08:23.01
3 6 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
08:41.37
137
M4+inr Mænd 4+inr 2000m A Finale
2021-09-18 17:04
Plac. # Navn Tid
1 5 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Christoffer Kruse(3)
  • Jakob Grænge Hansen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
07:52.19
2 4 Bagsværd
  • Ole Søgaard(1)
  • Oscar Petersen(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Mathias Larsen(4)
  • Jakob Bjørn Danø(cox)
07:59.48
3 1 DSR
  • Karl Riis(1)
  • Lukas Obel(2)
  • Malthe Mågård-Hansen(3)
  • Aron Kibbelaar(4)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
08:13.84
4 3 KVIK
  • Peter W Weile(1)
  • Troels Ilsøe Mahneke(2)
  • Simon Bjærre(3)
  • Christian Schack Pedersen(4)
  • Tine Bryder Nielsen(cox)
08:19.03
138
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:11
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
07:35.90
2 5 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
07:44.38
3 4 Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
07:44.79
4 6 Odder I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Julie Poulsen(2)
07:49.14
5 1 ASR I
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(1)
  • Anneke Mau(2)
08:07.19
6 2 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
08:52.09
139
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
06:45.60
2 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:55.81
3 6 Roskilde II
  • Joachim Sutton(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:07.63
4 4 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
07:10.36
5 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Mads Brogaard(2)
07:29.65
139
M2X Mænd 2X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 10:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
06:58.13
2 4 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
07:26.55
3 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Mads Brogaard(2)
07:31.46
4 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Jeppe Borup(2)
07:47.49
139
M2X Mænd 2X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 10:35
Plac. # Navn Tid
1 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
07:20.91
2 6 Roskilde II
  • Joachim Sutton(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:32.88
3 7 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
07:36.94
140
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 17:25
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd I
Astrid Kirstine Kofoed (1), My Alberte Schaaf (1), Cathrine Duedahl-Olesen (2), Naja Noer Normann Andersen (2), Alma Biltoft Benediktson (3), Stine Højager Nielsen (3), Lærke Vinneck Hansen (4), Laura Møller (4)
141
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-09-18 17:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
07:24.50
2 1 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Theis Wolfram(4)
07:26.67
142
LW2X Kvinder letvægt 2X 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 17:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
LM2X Mænd letvægt 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
07:34.29
2 2 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
07:41.67
144
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 17:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
  • Mads Hessellund(3)
  • Lea Lûbeck(4)
  • Kian Harati(5)
  • Frederik Bertelsen(6)
  • August Herman Wisholm(7)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(8)
  • Maria Bak Jeppesen(cox)
3:22.03
2 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Joshua Mingo(4)
  • Mads Christensen(5)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(6)
  • Signe Thorup(7)
  • Valdemar Vilhelmsen(8)
  • Malthe Lund Lynæs(cox)
3:28.82
3 6 Hadsund/Holstebro
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Kasper Søndergaard(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
  • Simon Madsen(5)
  • Hjalte Westeraa(6)
  • Simon Starklint(7)
  • Jens Pedersen(8)
  • Ida Blomstrand(cox)
3:29.52
4 5 Bagsværd
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Erik Kjersgård Nielsen(3)
  • Erik Friedrichsen(4)
  • Henning Friedrichsen(5)
  • Sigurd Rindom Poulsen(6)
  • Svante Witt(7)
  • Thøger Bjerg(8)
  • Buster Kiilerich Madsen(cox)
3:33.40
5 4 Holstebro
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • Laura Møller(5)
  • My Alberte Schaaf(6)
  • Anna Skovdam(7)
  • Naja Noer Normann Andersen(8)
  • Mai Søgaard Hvilsom(cox)
3:40.39
6 1 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
  • Joachim Brahe Møller(5)
  • Kristian Funk(6)
  • Jonas Jensen(7)
  • Sebastian Ole Johansen(8)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
3:51.03
145
Masters W4-/4X Kvinder Masters 4-/4X 1000m A Finale
2021-09-18 17:44
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Rikke Quist Hansen(2)
  • Susanne Hansen(3)
  • Lene Mathiasen(4)
Start:5s 03:54.11
2 5 Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Annabel Young(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
Start:5s 04:01.11
3 2 Bagsværd I
  • Lene Broksø Olsen(1)
  • Maike Benter(2)
  • Kirsten Gerda Hansen(3)
  • Astrid Krüger(4)
Start:5s 04:04.28
4 3 Fredensborg II
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:5s 04:04.93
5 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Kirsten Østergaard(3)
  • Kirsten From(4)
Start:0s 04:10.11
146
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 1000m A Finale
2021-09-18 17:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:2s 03:26.24
2 1 Sorø I
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Jacob Slavensky(2)
  • Rasmus Lindahl(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:0s 03:34.40
3 3 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:13s 03:40.16
147
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2021-09-18 17:54
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Mathilde Kiilgaard(4)
06:56.00
2 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
  • Sofie Liv Petry(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
06:56.88
3 1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(3)
  • Malli Segoli(4)
07:10.89
4 4 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Caroline Sejersen(4)
07:44.11
148
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2021-09-18 18:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Patrick Klestrup(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • Joakim Viberg(5)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(6)
  • Magnus Valbirk(7)
  • Kaare Mortensen (8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
05:59.19
2 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Sverri S. Nielsen(4)
  • Tøger Berg Rasmussen(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Jakob Grænge Hansen(7)
  • Emil Espensen(8)
  • Olivia Meinert Cardel(cox)
06:04.95
3 3 Roskilde
  • Andreas Dyrby(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Joachim Sutton(3)
  • Leander Kaliszan(4)
  • Oliver Tolstrup Christensen(5)
  • Steffen Bonde(6)
  • Jacob Barsøe(7)
  • Kasper Jørgensen(8)
  • Silje Trenter(cox)
06:05.36
4 5 Holstebro II
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Magnus Juhl(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
  • Gustav Bjerg Madsen(5)
  • Tobias Kramer Bosnes(6)
  • Christian Søndergaard(7)
  • Simon Mikkelsen(8)
  • Nanna Bo Christensen(cox)
06:13.13
5 4 Bagsværd
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Johan Poulsen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
  • Elias Ellehammer(5)
  • Niclas Schmidt(6)
  • Niels Frederiksen(7)
  • Oscar Petersen(8)
  • Otto Kjærulff(cox)
06:27.87