Tilmeldinger - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastalroning, Rødvig 2018

Løb 104 W DM Kvinder åben C1X - 6000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Horsens Roklub I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Julie Schou (DSR) '84

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
Løb 105 M DM Mænd åben C1X - 6000m 7 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91

Vesla?ský klub Slavia Praha I

  • 1. Vitezslav Huja (SLAV) '87

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mark van Herk (KVIK) '78

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80

Kalundborg Roklub II

  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85

Kalundborg Roklub I

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
Løb 107 50+M Mænd 50+ C1X - 6000m 7 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb I Afmeldt

  • 1. Glenn Larsson (MRK) '64

Danske Studenters Roklub I Afmeldt

MANGLER BETALING
  • 1. Søren Strange (DSR) '60

Roforeningen KVIK I

  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68

Horsens Roklub I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Søren Strange (DSR) '60

Kalundborg Roklub I

  • 1. Per Hansen (Kalundb) '60
Løb 108 W DM Kvinder åben C2x - 6000m 8 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub III Afmeldt

  • 1. Tanja Igland (DSR) '74
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 2. Louise Hyldager (DSR) '00

Roklubben Stevns I

  • 1. Louise Lykke Jørgensen (Stevns) '81
  • 2. Karin Raahauge (Stevns) '85

Roforeningen KVIK I

  • 1. Dorte Lassen (KVIK) '71
  • 2. Ulla Jakobsen (KVIK) '65

Roforeningen KVIK II

  • 1. Kim Dalby (KVIK) '80
  • 2. Gunnur Gunnarsdotttir (KVIK) '84

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Maria Berg (Helsingborg) '83

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
  • 2. Julie Schou (DSR) '84

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Helle Tibian (DSR) '73
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Løb 109 M DM Mænd åben C2X - 6000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Michael Qvist (DSR) '70
  • 2. Asger Tønnesen (DSR) '81

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Thomas Ebert (Ringsted) '73

Aalborg Roklub I

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Kalundborg Roklub I

  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
Løb 110 50+W Kvinder 50+ C2X - 6000m 1 tilmelding

Skovshoved Roklub I

  • 1. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 2. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
Løb 111 50+M Mænd 50+ C2X - 6000m 2 tilmeldinger

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg) '58

Skovshoved Roklub I

  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 2. Jens Tarp (Skovshoved) '53
Løb 112 W/M DM Mix åben C2X - 6000m 9 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub V

  • 1. Michael Borg (DSR) '90
  • 2. Louise Ruby (DSR) '84

Danske Studenters Roklub VI

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82
  • 2. Maria Berg (Helsingborg) '83

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV) '87

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Julie Schou (DSR) '84
  • 2. Asger Tønnesen (DSR) '81

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Michael Qvist (DSR) '70
  • 2. Ieva Harjo (DSR) '89

Lindenborg Roklub I

  • 1. Erik Borup (Lindenborg) '75
  • 2. Lisette B Jørgensen (Lindenborg) '73

Skovshoved Roklub I

  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 2. Sabrina Lykkegaard Svidt (Skovshoved) '86
Løb 113 W DM Kvinder åben C4X+ - 6000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 2. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 3. Tanja Igland (DSR) '74
  • 4. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • Cox. Andreas Sloth (DSR) '95

Roforeningen KVIK I

  • 1. Ulla Eriksen (KVIK) '64
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71
  • 3. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Cecilie Askov Grau (KVIK) '81
Løb 114 M DM Mænd åben C4X+ - 6000m 3 tilmeldinger

Helsingborg Roddklubb I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg) '58
  • 3. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
  • 4. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
  • Cox. Tim Wright (Helsingborg) '96

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 3. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Aalborg Roklub II

  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 2. Karl Emil Jøker (Aalborg) '97
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • Cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
Løb 118 U15 W/M U 15 begge C1X - 3000m 2 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 119 U15 W/M U 15 begge C2X - 3000m 2 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06