Tilmeldinger - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing: Ishøj/Greve 2019

Løb 100 M2x Coastal Mænd 2x Coastal - DM Mænd åben C2X 4000m 10 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89

DSR II

  • 1. Gid Van Der Ven (DSR) '92
  • 2. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83

AFMELDT DSR III

  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 2. Christoffer Hansen (DSR) '88

SLAV I

  • 1. Mat?j Linhart (SLAV) '99
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV) '87

AFMELDT Helsingborg I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
  • 2. Daniel Andelic (Helsingborg) '95

Kalundb I

  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

Aalborg I

  • 1. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01

Aarhus I

  • 1. Lars Tonsgaard (Aarhus) '75
  • 2. Ole Tonsgaard (Aarhus) '67

Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Greve/Ishøj I

  • 1. Mathias Sørensen (Ishøj) '90
  • 2. Kim Boyborg (Greve) '78
Løb 104 W1x Coastal Kvinder 1x Coastal - DM Kvinder åben C1X 4000m 3 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

AFMELDT DSR II

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Helsingborg I

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83
Løb 105 M1x Coastal Mænd 1x Coastal - DM Mænd åben C1X 4000m 7 tilmeldinger

UL Tyrian Club I

  • 1. Eduardo Linares (GBR '88

DSR I

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89

AFMELDT DSR II

  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88

Helsingborg I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

Kalundb I

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

DSR III

  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80

AFMELDT Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Løb 107 50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal - Mænd 50+ C1X 4000m 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68

Helsingborg I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
Løb 108 W2x Coastal Kvinder 2x Coastal - DM Kvinder åben C2X 4000m 8 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Tanja Igland (DSR) '74
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77

AFMELDT DSR/Helsingborg

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

DSR III

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Simone Krog Christensen (DSR) '89

DSR IV

  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84

DSR V

  • 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
  • 2. Natasha Frandsen (DSR) '93

KVIK I

  • 1. Kim Dalby (KVIK) '80
  • 2. Gunnur Gunnarsdotttir (KVIK) '84

AFMELDT Helsingborg I

  • 1. Elisabet Lindgren (Helsingborg) '86
  • 2. Kristen Croteau (Helsingborg) '74

Skovshoved I

  • 1. Barbara Delputte (Skovshoved) '72
  • 2. Tine Bjerg (Skovshoved) '64
Løb 110 50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal - Kvinder 50+ C2X 4000m 1 tilmelding

Skovshoved I

  • 1. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 2. Kate Skavin (Skovshoved) '57
Løb 111 50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal - Mænd 50+ C2X 4000m 3 tilmeldinger

Helsingborg I

  • 1. Erik Sebelius (Helsingborg) '66
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg) '58

Skovshoved I

  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 2. Jens Tarp (Skovshoved) '53

Ruderverein Vorwärts Berlin e.V. I

  • 1. Darius Mikulski (GER '72
  • 2. Frank Müller (GER '63
Løb 112 W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal - DM Mix åben C2X 4000m 9 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90

AFMELDT DSR II

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

AFMELDT DSR III

  • 1. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
  • 2. Christoffer Hansen (DSR) '88

DSR/SLAV

  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV) '87

KVIK I

  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Peter Weile (KVIK) '73

Helsingborg I

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83
  • 2. Peter Berg (Helsingborg) '82

AFMELDT Helsingborg II

  • 1. Daniel Klintbo (Helsingborg) '73
  • 2. Malin Duneflo Larsson (Helsingborg) '86

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
  • 2. Ida Hesseldahl (Bagsværd) '81

Humlebæk I

  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
  • 2. Michael Stein (Humlebæk) '76
Løb 113 W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal - DM Kvinder åben C4X+ 4000m 5 tilmeldinger

DSR

  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89
  • 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87

DSR

  • 1. Natasha Frandsen (DSR) '93
  • 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
  • 3. Stine Roum (DSR) '88
  • 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
  • Cox. Julie Schou (DSR) '84

Aalborg

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Fie Falk Lauritzen (Aalborg) '95
  • 3. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 4. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95
  • Cox. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94

KVIK I

  • 1. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71
  • 3. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Bie Andersen (KVIK) '71

Humlebæk/Nivå I

  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
  • 2. Malene Kristensen (Humlebæk) '71
  • 3. Karoline Kristensen (Humlebæk) '00
  • 4. Marie Kaas (Humlebæk) '73
  • Cox. Charlotte Prytz (Nivå) '61
Løb 114 M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - DM Mænd åben C4X+ 4000m 6 tilmeldinger

N/A

  • 1. Charles Clarke (GBR '84
  • 2. Eduardo Linares (GBR '88
  • 3. Pete Wells (GBR '82
  • 4. Guillermo de las Casas (GBR '74
  • Cox. Samantha King (GBR '88

DSR I

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 3. Gid Van Der Ven (DSR) '92
  • 4. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
  • Cox. Julie Schou (DSR) '84

Aalborg

  • 1. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • Cox. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94

Aalborg

  • 1. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • 2. Peter Schlieker (Aalborg) '95
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • Cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94

Helsingborg I

  • 1. Erik Sebelius (Helsingborg) '66
  • 2. Daniel Klintbo (Helsingborg) '73
  • 3. Daniel Andelic (Helsingborg) '95
  • 4. Thomas Olsson (Helsingborg) '58
  • Cox. Elisabet Lindgren (Helsingborg) '86

Aalborg

  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 3. Jakob Ellegaard Larsen (Aalborg) '96
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • Cox. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
Løb 115 W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal - Mix åben C4X+ 4000m 3 tilmeldinger

DSR

  • 1. Stine Roum (DSR) '88
  • 2. Tanja Igland (DSR) '74
  • 3. Gid Van Der Ven (DSR) '92
  • 4. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • Cox. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83

AFMELDT DSR II

  • 1. Natasha Frandsen (DSR) '93
  • 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
  • 3. Stine Roum (DSR) '88
  • 4. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • Cox. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90

Aalborg/Aarhus/Horsens

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55
  • 2. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
  • 3. Henrik Bach Poulsen (Aarhus) '60
  • 4. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
  • Cox. Nicolaj Winther (Aalborg) '91