Resultater - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
M2x Coastal Mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 92 DSR I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
22:28.00
2 6 SLAV I
  • Mat?j Linhart(1)
  • Vitezslav Huja(2)
23:50.00
3 19 ALLE I
  • Malte Hein(1)
  • Ralf Gentz(2)
24:30.00
4 89 DSR II
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Peter Maack Groes(2)
24:50.00
5 88 DSR III
  • Morten Oluf Nielsen(1)
  • Johan Berg(2)
25:30.00
101
U19 W/M 2x Coastal Piger/drenge U19 2x Coastal 4000m A Finale
2021-09-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 14 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
24:56.00
103
U19 M2x Coastal Drenge U19 2x Coastal - U19 Mænd C2X 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
U19 W2x Coastal Piger U19 2x Coastal - U19 Kvinder C2X 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
M1x Coastal Mænd 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 10:30
Plac. # Navn Tid
1 95 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
23:58.00
2 5 KVIK I
  • Peter Weile(1)
25:59.00
3 2 ALLE I
  • Malte Hein(1)
26:12.00
4 9 Odder I
  • Henrik Gøbel Füchtbauer(1)
30:21.00
5 3 Uden Klub I
  • Jens Broe(1)
43:32.00
105
M1x Coastal Mænd 1x Coastal 4000m 2. Afdeling
2021-09-04 10:30
Plac. # Navn Tid
1 90 DSR II
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
25:14.00
2 7 Helsingborg II
  • Christopher Berg(1)
28:00.00
3 11 SLAV II
  • Vitezslav Huja(1)
28:25.00
4 94 Hadsund I
  • Michael Blomstrand(1)
28:26.00
106
50+W1x Coastal Masters Kvinder 50+ 1x Coastal - Kvinder 50+ C1Xl 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 10:30
Plac. # Navn Tid
1 97 Helsingborg I
  • Jonathan Wright(1)
27:18.00
2 96 Kalundb I
  • Kåre Mattesen(1)
27:49.00
3 1 ALLE I
  • Ralf Gentz(1)
28:56.00
4 4 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
35:28.00
5 93 DSR I
  • Peter Maack Groes(1)
37:47.00
108
W2x Coastal Kvinder 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 11:10
Plac. # Navn Tid
1 92 DSR I
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
  • Julie Schou(2)
24:04.00
2 8 KVIK I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
25:34.00
3 89 DSR II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
26:39.00
4 88 DSR III
  • Simone Krog Christensen(1)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(2)
27:40.00
5 12 Odder I
  • Pi Goslar(1)
  • Juliane Elander(2)
29:14.00
109
W1x Coastal Kvinder 1x Coastal 4000m A Finale
2021-09-04 12:30
Plac. # Navn Tid
1 90 DSR III
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
26:26.00
2 95 Helsingborg I
  • Maria Berg(1)
26:59.00
3 91 DSR I
  • Julie Schou(1)
27:13.00
110
50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 11:10
Plac. # Navn Tid
1 100 Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
31:57.00
2 98 KVIK I
  • Pia Burlund Madsen(1)
  • Katrine Jørgensen(2)
33:34.00
111
50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Helsingborg I
  • Jonathan Wright(1)
  • Thomas Olsson(2)
25:15.00
2 100 Skovshoved I
  • Jens Tarp(1)
  • Jesper Skavin(2)
27:15.00
112
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 18 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
  • Maria Berg(2)
22:28.00
2 8 KVIK I
  • Peter Weile(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
23:24.00
3 6 KVIK II
  • Jens Vinther Clausen(1)
  • Dorte Lassen(2)
26:50.00
4 10 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
  • Martin Skovsgaard Nielsen(2)
34:39.00
112
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 4000m 2. Afdeling
2021-09-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 89 DSR I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Thorleif Rud Lindholm(2)
22:40.00
2 88 DSR II
  • Johan Berg(1)
  • Julie Schou(2)
23:20.00
3 98 KVIK III
  • Katrine Jørgensen(1)
  • Hjalte Larsen(2)
32:44.00
113
W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 14:40
Plac. # Navn Tid
1 99 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(2)
  • Simone Krog Christensen(3)
  • Samantha Don Robbins(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
24:14.00
2 20 KVIK I
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Ulla Jakobsen(2)
  • Luise Lund Hansen(3)
  • Aja Runge Holmegaard(4)
  • Mette Skjold Elmelund(cox)
24:40.00
114
M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 11:50
Plac. # Navn Tid
1 99 DSR I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Joen Petur Jacobsen(2)
  • Lars Fjord Garvey(3)
  • Thorleif Rud Lindholm(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
22:07.00
2 13 Aalborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
  • NN 1(cox)
23:03.00
115
W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal 4000m 1. Afdeling
2021-09-04 14:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(3)
  • Marie Møller Nielsen(4)
  • NN 2(cox)
23:52.00
116
50+W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal 4000m A Finale
2021-09-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 17 Aarhus II
  • Annelene Westh(1)
  • Søren B. Mikkelsen(2)
26:03.00
2 16 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
  • Michael Lind(2)
29:29.00