Resultater - Færøske Mesterskaber 2017

1
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2017-03-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Knørrur I
  • Elisabeth Larsen(1)
01:57.9
2 3 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Sofía Toftegaard(1)
02:10.7
3 2 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Maria D. Kærbech(1)
02:41.6
2
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2017-03-04 10:05
Plac. # Navn Tid
1 5 VÁGS Kappróðrarfelag V
  • Bartal Mortansson(1)
02:04.2
2 2 VÁGS Kappróðrarfelag III
  • Brandur Poulsen(1)
02:11.8
3 4 VÁGS Kappróðrarfelag II
  • Finnur Augustinussen(1)
02:13.9
4 3 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Sjúrður Magnussen(1)
02:16.1
5 6 VÁGS Kappróðrarfelag 2
  • Adrian Borg(1)
02:29.4
3
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Havnar róðrarfelag II
  • Kristianna Skarphéðinsdóttir(1)
03:50.5
2 2 Havnar róðrarfelag III
  • Lea T. Johansen(1)
03:51.8
1 9 Havnar róðrarfelag IV
  • Unnur W. Á Tórgarði(1)
03:58.3
3 6 Havnar róðrarfelag V
  • Elin D. Súnadóttir(1)
03:58.4
4 4 Havnar róðrarfelag IX
  • Viktoria E. Leitisstein(1)
04:00.5
2 8 Havnar róðrarfelag I
  • Eydna E. Hansen(1)
04:08.6
5 1 Havnar róðrarfelag VI
  • Brynhild E. Joensen(1)
04:12.0
3 12 VÁGS Kappróðrarfelag II
  • Rakul B. Jacobsen(1)
04:12.2
4 10 Havnar róðrarfelag VIII
  • Anna Birna B. Restorff(1)
04:14.6
5 11 Havnar róðrarfelag X
  • Bára Dam(1)
04:18.1
6 3 Havnar róðrarfelag VII
  • Rannvá Tórgarð(1)
04:20.2
7 7 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Silja D. Kærbech(1)
04:35.6
4
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 13 FSR I
  • Jannik Dalfoss(1)
03:28.7
5
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Knørrur I
  • Nikoba Í Gong(1)
07:48.2
1 14 Róðrarfelagið Knørrur I
  • Hildur Magnussen(1)
08:15.5
2 12 Miðvágs róðrarfelag I
  • Tóra Mouritsen(1)
08:18.3
3 11 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Birna Jacobsen(1)
08:19.4
2 2 ÍF KAPPRÓÐUR IV
  • Laura Johnsdóttir(1)
08:24.0
3 4 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Olga H. Torgilsdóttir(1)
08:27.6
4 8 ÍF KAPPRÓÐUR V
  • Torbjørg J. Grekersen(1)
08:39.2
4 3 Argja róðrarfelag I
  • Sølvá Patursson(1)
08:42.9
5 13 Argja róðrarfelag II
  • Rakul T. Olsen(1)
08:46.9
5 1 ÍF KAPPRÓÐUR III
  • Lena Elisdóttir(1)
08:51.0
6
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 KRF I
  • Brandur Kjølbro(1)
06:47.7
2 1 KSR I
  • Hermann Samuelsen(1)
06:52.4
3 2 Róðrarfelagið Knørrur I
  • Jónas Kristiansson(1)
07:31.3
7
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 11:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Havnar róðrarfelag I
  • Helga Gásadal(1)
07:49.2
2 2 KRF I
  • Ronja Eysterdal(1)
07:59.2
3 4 HR I
  • Barba Fróðadóttir(1)
08:05.2
8
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 11:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Argja róðrarfelag II
  • Hávar Patursson(1)
06:23.5
1 9 NSÍ I
  • Dann Johannesen(1)
06:57.2
2 1 Argja róðrarfelag VII
  • Bogi Syderbø(1)
06:59.8
2 10 Havnar róðrarfelag IV
  • Hákun Poulsen(1)
07:11.9
3 12 Argja róðrarfelag I
  • Hannis Aabak(1)
07:15.0
3 6 Argja róðrarfelag V
  • Bogi Húsgarð(1)
07:24.6
4 7 Argja róðrarfelag VI
  • Rógvi P. Hansen(1)
07:26.4
5 8 Argja róðrarfelag III
  • Róar B. Johansen(1)
07:26.9
4 4 Havnar róðrarfelag II
  • Jákup Petersen(1)
07:37.4
5 5 Havnar róðrarfelag III
  • Barður H. Djurhuus(1)
07:40.7
6 11 Havnar róðrarfelag I
  • Magnus Hvalsrætt(1)
07:45.7
6 2 Argja róðrarfelag IV
  • Torkil S. Jógvansson(1)
07:48.9
9
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Havnar róðrarfelag II
  • Sarita K. Hansen(1)
07:25.1
2 1 NSÍ I
  • Ingibjørg Thomsen(1)
07:50.7
3 3 Havnar róðrarfelag I
  • Jana Joensen(1)
07:53.5
10
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 11:50
Plac. # Navn Tid
1 2 NSÍ I
  • Inga Weihe(1)
07:06.6
2 9 NSÍ 2
  • Elsa Magnussen(1)
07:16.9
3 1 KRF I
  • Victoria W. Eysterdal(1)
07:35.6
4 5 Argja róðrarfelag I
  • Randi Z. Larsen(1)
07:41.1
5 6 KRF II
  • Thurid Fuglø Lind(1)
07:43.9
6 3 Argja róðrarfelag II
  • Gerda Olesen(1)
07:49.9
7 7 Havnar róðrarfelag II
  • Edit Dahl(1)
07:54.5
8 4 Havnar róðrarfelag III
  • Janni Berg(1)
07:55.5
9 8 Havnar róðrarfelag I
  • Elisabeth Knudsen(1)
08:03.9
11
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:20
Plac. # Navn Tid
1 4 HR I
  • Hallur Nattestad(1)
06:29.3
2 6 HR II
  • Jens Kristian Dam(1)
06:35.3
3 5 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Petur E. Müller(1)
06:43.7
4 9 NSÍ
  • Jógvan H. Olsen(1)
06:46.1
5 8 HSR I
  • Bjartur Á Nordi(1)
06:47.4
6 2 Argja róðrarfelag I
  • Sverri Patursson(1)
06:49.0
7 10 HSR V
  • Bjartur D. Isaksen(1)
07:12.3
12
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:30
Plac. # Navn Tid
1 7 NSÍ IV
  • Kem Weihe(1)
05:59.9
1 21 NHR I
  • Gunnar V. Staksá(1)
06:27.1
1 16 NSÍ VI
  • Karl Danielsen(1)
06:29.7
2 3 Argja róðrarfelag VI
  • Ragnar S. Mikkelsen(1)
06:31.8
2 Argja róðrarfelag X
  • Jákup K. Hansen(1)
06:32.7
3 22 HSR 2
  • Beinir J. Pedersen(1)
06:34.6
2 10 Argja róðrarfelag V
  • Árni Jóhannesson(1)
06:35.0
4 23 HSR 3
  • Uni Johannsen(1)
06:37.3
5 19 Argja róðrarfelag VII
  • Jógvan Jacobsen(1)
06:42.0
6 21 HSR
  • Samál P. Olsen(1)
06:45.0
3 2 Havnar róðrarfelag II
  • Virgar Johansen(1)
06:45.4
3 17 Argja róðrarfelag IV
  • ELLINDUR LYDERSEN(1)
06:49.3
4 11 Argja róðrarfelag III
  • Julian Lava(1)
06:52.6
7 20 Havnar róðrarfelag III
  • Eli Nielsen(1)
06:54.1
4 8 Argja róðrarfelag II
  • TRÓNDUR SUNDSTEIN(1)
06:54.5
5 1 NSÍ III
  • John Hansen(1)
06:55.1
5 13 Argja róðrarfelag IX
  • Jakup Joensen(1)
06:57.4
6 15 Argja róðrarfelag VIII
  • Tróndur Jensson(1)
06:59.3
6 4 NSÍ VII
  • Bjarki Danielsen(1)
07:06.5
7 14 NSÍ II
  • Dánial -(1)
07:11.5
15
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Indledende
2017-03-04 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 HR
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
06:37.0
16
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 8 HSR I
  • Asbjørn Olsen(1)
06:21.4
1 1 KSR I
  • Magnus D. Madsen(1)
06:21.4
3 7 Argja róðrarfelag II
  • Martin Berg(1)
06:22.7
4 3 Havnar róðrarfelag I
  • Róland Michelsen(1)
06:31.2
5 2 NHR I
  • Anfinn Sivertsen(1)
06:34.1
6 4 Argja róðrarfelag III
  • Jogvan Joensen(1)
06:42.3
7 6 Argja róðrarfelag I
  • Jakku Guttesen(1)
07:02.0
18
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 KRF I
  • Sigrun Eysturdal(1)
08:35.8
19
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 HR I
  • Toni Dam(1)
06:31.2
2 1 Havnar róðrarfelag I
  • Anfinn Debes(1)
06:46.7
21
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 HR I
  • Olaf Vesturgarð(1)
06:53.8
2 1 FSR I
  • JÓAN PETUR MORTENSEN(1)
07:17.4
24
W6-Stafet Åben Kvinder 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Rádni
  • Kirstin Toftegaard(1)
  • Jastrið Toftegaard(2)
  • Bettina Toftegaard(3)
  • Sunrid Traðará(4)
  • Rannvá Lava Olsen(5)
  • Turið Christiansen(6)
10:14.2
2 6 Jallurin
  • Sonja í Hoyvík(1)
  • Maibrit R. Petersen(2)
  • Óluva Simonsen(3)
  • Margreta E. Samuelsen(4)
  • Linda R. Klein(5)
  • Eyðvør W. Samuelsen(6)
10:23.1
3 2 Sølmundur
  • Inga Weihe(1)
  • Elsa Magnussen(2)
  • Ingibjørg Thomsen(3)
  • Sarita K. Hansen(4)
  • Jóna Nysted(5)
  • Maibritt W. Høgnesen(6)
10:36.4
4 3 Drekin
  • Elisabeth Knudsen(1)
  • Edit Dahl(2)
  • Janni Berg(3)
  • Jana Joensen(4)
  • Rebekka Á N. Jacobsen(5)
  • Bjørk Teitsdóttir(6)
10:50.9
5 5 Teistin Kvinnur
  • Eyð Fróðadóttir(1)
  • Turið E. Clementsen(2)
  • Gerda Olesen(3)
  • Hanna á Brúgv(4)
  • Randi Z. Larsen(5)
  • Ásla Berg(6)
10:51.2
6 4 Erla Kongsdóttir
  • Laura M. Berjastein(1)
  • Erika S. Christiansen(2)
  • Ann Jacobsen(3)
  • Sunniva Berg(4)
  • Ásla Vilhelmsen(5)
  • Jóhanna Egholm(6)
10:58.4
7 7 Tekla
  • Thurid Fuglø Lind(1)
  • Snæbjørg Gustavsdóttir(2)
  • Sissal Gunnarstein(3)
  • Sigrid Eysturdal(4)
  • Irena Høgnesen(5)
  • Rósa Miðalberg(6)
11:43.6
25
M6-Stafet Åben Mænd 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Havnarbáturin B
  • Fróði Magnussen(1)
  • Bergur Robert Dam Jensen(2)
  • Olaf Vesturgarð(3)
  • Hallur Nattestad(4)
  • Steinar á Tórgarði(5)
  • Ingi Torgarði(6)
08:48.0
2 2 Norðingar
  • Magnus Michalsen(1)
  • Jákup Matras(2)
  • Sórin K. Sórensen(3)
  • Jógvan Højgaard(4)
  • Martin Eliasen(5)
  • Jón Petersen(6)
09:07.1
3 1 Drekin Reyði
  • ELLINDUR LYDERSEN(1)
  • Hávar Patursson(2)
  • Martin Berg(3)
  • Jakup Joensen(4)
  • Tróndur Jensson(5)
  • Jákup K. Hansen(6)
09:07.4
4 4 Argjabáturin
  • Árni Jóhannesson(1)
  • Jógvan Jacobsen(2)
  • MEINHARD AKRABERG HANSEN(3)
  • Julian Lava(4)
  • Sverri Tórstún(5)
  • TRÓNDUR SUNDSTEIN(6)
09:25.9