Tilmeldinger - Færøske Mesterskaber 2018

Løb 1 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - MErgo Dreingir - 12 ár og yngri (2 min) 2min 1 tilmelding

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur I

  • 1. Bjarni Skorastein (FOE) '06
Løb 2 U13 WErgo Piger U13 Ergo - WErgo - Gentur - 12 ár og yngri (2 min) 2min 4 tilmeldinger

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. AstaSoffía F. Hansen (HAV) '06

AFMELDT Havnar róðrarfelag III

  • 1. Birita Skarphéðinsdóttir (HAV) '06

AFMELDT Havnar róðrarfelag II

  • 1. Ann Eir Reinert (HAV) '06

AFMELDT Skála Róðrarfelag I

  • 1. Kristina Steingrund (FOE) '06
Løb 3 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - MErgo - Dreingir C2 - 13 ár (3 min) 3min 7 tilmeldinger

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur II

  • 1. Rói Gøte (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur V

  • 1. Torbjørn Niclasen (FOE) '05

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Finnur Kjølbro (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur I

  • 1. Meinhard Mortansson (FOE) '05

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Petur Fróðason (HAV) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur III

  • 1. Jákup Akselsson (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur IV

  • 1. Jon Rói Johnsson (FOE) '05
Løb 4 U15 WErgo Piger U15 Ergo - WErgo - Gentur C2 - 13 ár (3 min) 3min 8 tilmeldinger

AFMELDT Skála Róðrarfelag II

  • 1. Ingibjørg Jógvansdóttir (FOE) '05

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Tanja Dam (HAV) '05

AFMELDT Skála Róðrarfelag I

  • 1. Dania Carlsson (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur III

  • 1. Anne Greta Hansen (FOE) '05

AFMELDT Skála Róðrarfelag IV

  • 1. Petra Nysted (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur II

  • 1. Sunniva Lamhauge Leo (FOE) '05

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur I

  • 1. Helena við Misá (FOE) '05

AFMELDT Havnar róðrarfelag II

  • 1. Silja Ákadóttir Hellisdal (HAV) '05
Løb 5 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - MErgo - Dreingir C - 14 ár (4 min) 4min 9 tilmeldinger

AFMELDT Kappróðrarfelagið NSÍ II

  • 1. Jósef Lamhauge (FOE) '04

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag IV

  • 1. Mattias Durhuus (FOE) '04

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag III

  • 1. Fríði Signarsson Djurhuus (FOE) '04

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag II

  • 1. Jónas Busk (FOE) '04

AFMELDT Kappróðrarfelagið NSÍ I

  • 1. Helgi Olsen (FOE) '04

AFMELDT Kappróðrarfelagið NSÍ III

  • 1. Signar Hansen (FOE) '04

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Dánjal Olsen (FOE) '04

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag V

  • 1. Sunnleif Olsen (FOE) '78

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Andreas Flügge (HAV) '04
Løb 6 U15 WErgo Piger U15 Ergo - WErgo - Gentur C - 14 ár (4 min) 4min 1 tilmelding

AFMELDT Kappró?rarfelagi? Tindur I

  • 1. Emma Langgaard Nagurset (FOE) '04
Løb 7 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - MErgo - Dreingir B2- 15 ár (2000m) 2000m 10 tilmeldinger

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Líggjas Heðinsson (ÍFK) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR IV

  • 1. Jákup Tórseinsson (ÍFK) '03

AFMELDT FSR I

  • 1. Jannik Dalfoss (FOE) '03

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur II

  • 1. Markus Helgi Fossádal (Knørr.) '02

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR II

  • 1. Elias Hansen (ÍFK) '02

AFMELDT SÍF Sandavágs Ítróttarfelag I

  • 1. Símun Tórur Joen Jacobsen (FOE) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR V

  • 1. Salomon Gregersen (ÍFK) '03

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur I

  • 1. Jens Petur Gaard Magnussen (Knørr.) '02

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR III

  • 1. Jákup Antoniussen (ÍFK) '03

AFMELDT SÍF Sandavágs Ítróttarfelag II

  • 1. Høgni á Plógv (FOE) '03
Løb 8 U16 WErgo Piger U16 Ergo - WErgo - Gentur B2- 15 ár (2000m) 2000m 11 tilmeldinger

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Bodil Á boðanesi (ÍFK) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR II

  • 1. Rosana Gelig Joensen (ÍFK) '02

AFMELDT Havnar róðrarfelag II

  • 1. Elin D. Súnadóttir (HAV) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR VII

  • 1. Katrina Vang (ÍFK) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR VI

  • 1. Gunnvá Vang (ÍFK) '03

AFMELDT Havnar róðrarfelag III

  • 1. Birita Skarphéðinsdóttir (HAV) '06

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR V

  • 1. Gunnvá Simonsen (ÍFK) '03

AFMELDT Havnar róðrarfelag IV

  • 1. Lea T. Johansen (HAV) '03

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Kristianna Skarphéðinsdóttir (HAV) '03

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR IV

  • 1. Selma Lív Berg (ÍFK) '02

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR III

  • 1. Teresa Jansdóttir Abrahamsen (ÍFK) '02
Løb 9 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - MErgo - Dreingir B - 16 ár (2000m) 2000m 1 tilmelding

AFMELDT SÍF Sandavágs Ítróttarfelag I

  • 1. Hákun Stenberg (FOE) '02
Løb 10 U17 WErgo Piger U17 Ergo - WErgo - Gentur B - 16 ár (2000m) 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur I

  • 1. Nikoba í Gong (Knørr.) '02

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur II

  • 1. Silja Poulsen (Knørr.) '02

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Torbjørg J. Grekersen (ÍFK) '02
Løb 11 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - MErgo - Dreingir A2 - 17 ár (2000m) 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur II

  • 1. Jan Arge (Knørr.) '01

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag II

  • 1. Hermann Samuelsen (FOE) '01

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur I

  • 1. Vernar Restorff olsen (Knørr.) '00

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur III

  • 1. Bogi Arge (Knørr.) '01

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Brandur Kjølbro (FOE) '01

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur IV

  • 1. Dánial Lava Jacobsen (Knørr.) '00
Løb 12 U19 WErgo Piger U19 Ergo - WErgo - Gentur A2 - 17 ár (2000m) 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Lena Elisdóttir (ÍFK) '01

AFMELDT KÍF II

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (FOE) '01

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR II

  • 1. Asta Sofía Reynatrøð (ÍFK) '01

AFMELDT Argja róðrarfelag I

  • 1. Sølvá Patursson (ARGJA ) '01

AFMELDT KÍF I

  • 1. Herit Johannesen (FOE) '01

AFMELDT Róðrarfelagið Knørrur I

  • 1. Hildur Magnussen (Knørr.) '01
Løb 16 U23 LW1X Kvinder U23 letvægt 1X - LWErgo Kvinnur lættvekt (2000m) 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR II

  • 1. SUNNLEYG ELIASSEN (ÍFK) '97

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR IV

  • 1. Jóhanna Egholm (ÍFK) '96

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Turið Christiansen (ÍFK) '96
Løb 17 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - MErgo Menn (2000m) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Kristian Linklett Mortansson (FOE) '98

AFMELDT Argja róðrarfelag I

  • 1. Árni Jóhannesson (ARGJA ) '96
Løb 18 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - WErgo Kvinnur (2000m) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Knørrur I

  • 1. Linda R. Klein (FOE) '97

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Ann Várlíð Jacobsen (ÍFK) '99
Løb 19 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - LWErgo Kvinnur Opin bólkur lættvekt (2000m) 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Sarita K. Hansen (HAV) '88
Løb 20 WErgo Kvinder Ergo - WErgo Kvinnur Opin bólkur tungvekt (2000m) 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Elisabeth Knudsen (HAV) '88
Løb 21 LMErgo Mænd letvægt Ergo - LMErgo - Menn Opin bólkur lættvekt (2000m) 2000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Skála I

  • 1. Sonni Johnsson (FOE) '93

AFMELDT Argja Róðrarfelag Føroya I

  • 1. Bogi Syderbø (FOE) '99

AFMELDT ÍF KAPPRÓÐUR I

  • 1. Magni Johanson Hansen (ÍFK) '94

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (HAV) '87
Løb 22 MErgo Mænd Ergo - MErgo Menn Opin bólkur tungvekt (2000m) 2000m 11 tilmeldinger

AFMELDT AR I

  • 1. Ragnar Mikkelsen (FOE) '00

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Heri Klein Olsen (FOE) '92

AFMELDT Havnar róðrarfelag III

  • 1. ARNBJØRN ISFELD (FOE) '95

AFMELDT AR II

  • 1. Jógvan Jacobsen (FOE) '89

AFMELDT HR I

  • 1. Toni Dam (FOE) '67

AFMELDT Havnar róðrarfelag IV

  • 1. Svein Patursson (HAV) '91

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Róar Dalsgaard (HAV) '90

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Sunnleif Olsen (FOE) '78

AFMELDT Argja Róðrarfelag Føroya I

  • 1. Bogi Syderbø (FOE) '99

AFMELDT NSÍ I

  • 1. John Hansen (FOE) '98

AFMELDT Havnar róðrarfelag II

  • 1. Hans Petur Brekkstein (HAV) '90
Løb 23 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - LMErgo - Menn 30-39 ár lættvekt (2000m) 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (HAV) '87
Løb 24 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo - LWErgo - Kvinnur 30-39 ár lættvekt (2000m) 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Sarita K. Hansen (HAV) '88
Løb 25 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - MErgo - Menn 30-39 ár tungvekt (2000m) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Argja róðrarfelag I

  • 1. Jakku Guttesen (ARGJA ) '79

AFMELDT Argja róðrarfelag II

  • 1. Johannes Olsen (ARGJA ) '81
Løb 26 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - WErgo - Kvinnur 30-39 ár tungvekt (2000m) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Róðrarsamband Føroya I

  • 1. Elsa Magnussen (Føroya) '86

AFMELDT Havnar róðrarfelag I

  • 1. Elisabeth Knudsen (HAV) '88
Løb 33 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - MErgo - Menn 50+ ár (2000m) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT HR I

  • 1. Olaf Vesturgarð (FOE) '65

AFMELDT HR II

  • 1. Toni Dam (FOE) '67
Løb 35 W6-Stafet Kvinder 6-Stafet - Liðkapping - Kvinnur (6x500m) 3000m 4 tilmeldinger

AFMELDT Tambar

  • 1. Hildur Magnussen (Knørr.) '01
  • 2. Nikoba í Gong (Knørr.) '02
  • 3. Silja Poulsen (Knørr.) '02
  • 4. Tórunn Mohr (Knørr.) '00
  • 5. Mildrid Vinjardsdottir Guttesen (Knørr.) '03
  • 6. Selmá Árting (Knørr.) '02

AFMELDT Sílið

  • 1. Maibrit R. Petersen (HAV) '96
  • 2. Sarita K. Hansen (HAV) '88
  • 3. Torgerð Ranadóttir (HAV) '97
  • 4. Eva Lauritsen (HAV) '97
  • 5. Sólbjørg S. Juliansdóttir (HAV) '97
  • 6. Helga K. Kragesteen (HAV) '97

AFMELDT Kollur

  • 1. Anna Margit Arabo (FOE) '00
  • 2. Herit Johannesen (FOE) '01
  • 3. Julia Jóhansdóttir Fagraklett (FOE) '01
  • 4. Katrin Vanzon Joensen (FOE) '00
  • 5. Sólrun Við Neyst (FOE) '02
  • 6. Zoe Elizabeth Dickson (FOE) '01

AFMELDT Erla Kongsdóttir kvinnur

  • 1. Kirstin Toftegaard (ÍFK) '96
  • 2. Asta Sofía Reynatrøð (ÍFK) '01
  • 3. Erika S. Christiansen (ÍFK) '99
  • 4. Jóhanna Egholm (ÍFK) '96
  • 5. Turið Christiansen (ÍFK) '96
  • 6. SUNNLEYG ELIASSEN (ÍFK) '97
Løb 36 M6-Stafet Mænd 6-Stafet - Liðkapping - Menn (6x500m) 3000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Páll Fangi

  • 1. Finnur Kjølbro (FOE) '05
  • 2. Brandur Kjølbro (FOE) '01
  • 3. Hermann R. Samuelsen (FOE) '01
  • 4. Ísakur Viðoy Staksá (FOE) '00
  • 5. Benjamin E. Sigurðsson (FOE) '01
  • 6. Martin Joensen (FOE) '99

AFMELDT Drekin Reyði

  • 1. Òlavur Ì lágabø (FOE) '86
  • 2. Niels Viggo Niclasen (FOE) '81
  • 3. Martin Berg (FOE) '84
  • 4. Jakup joensen (FOE) '88
  • 5. Jakku Guttesen (FOE) '79
  • 6. Hávar Patursson (FOE) '99

AFMELDT HR

  • 1. Jens Kristian Dam (FOE) '76
  • 2. Bergur Robert Dam Jensen (FOE) '87
  • 3. Magni Brøðraberg (FOE) '76
  • 4. Olaf Vesturgarð (FOE) '65
  • 5. Steinar á Tórgarði (HAV) '98
  • 6. Pætur Johansen (FOE) '73

AFMELDT Havnarbáturin

  • 1. Thorvald Joensen (VÁGS ) '86
  • 2. KARSTIN KJÆRBO (FOE) '95
  • 3. Hjalgrím Davidsen (FOE) '95
  • 4. Tórur Andreas Hansen (HAV) '91
  • 5. Ari Johannesen (FOE) '92
  • 6. Bárður Johannesen (HAV) '89

AFMELDT Pip AR

  • 1. Árni Jóhannesson (ARGJA ) '96
  • 2. Jógvan Jacobsen (ARGJA ) '89
  • 3. Julian Lava (ARGJA ) '96
  • 4. Ragnar S. Mikkelsen (ARGJA ) '87
  • 5. Sverri Tórstún (ARGJA ) '85
  • 6. MEINHARD AKRABERG HANSEN (ARGJA ) '92

AFMELDT Lómur

  • 1. Bogi Húsgarð (ARGJA ) '99
  • 2. Bogi Syderbø (ARGJA ) '99
  • 3. Hannis Aabak (ARGJA ) '99
  • 4. Róar B. Johansen (ARGJA ) '99
  • 5. Rógvi P. Hansen (ARGJA ) '99
  • 6. Torkil S. Jógvansson (ARGJA ) '99

AFMELDT Klaksvíkingur

  • 1. Kristian Linklett Mortansson (FOE) '98
  • 2. Jógvan Højgaard (FOE) '99
  • 3. Heri Klein Olsen (FOE) '92
  • 4. Sigmund Klein Olsen (FOE) '92
  • 5. Rúni Klode (FOE) '92
  • 6. Kristian Petersen (FOE) '93

AFMELDT Jallaguns

  • 1. Vernar Restorff olsen (Knørr.) '00
  • 2. Markus Helgi Fossádal (Knørr.) '02
  • 3. Jens Petur Gaard Magnussen (Knørr.) '02
  • 4. Jan Arge (Knørr.) '01
  • 5. Dánial Lava Jacobsen (Knørr.) '00
  • 6. Bogi Arge (Knørr.) '01
Løb 37 U17 W/M 6-Stafet Piger/drenge U17 6-Stafet - Liðkapping - Dreingir og Gentur (6x500m) 3000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Blikur Gentur

  • 1. Rakul T. Olsen (ARGJA ) '01
  • 2. rakul Jansdottir (ARGJA ) '02
  • 3. Sølvá Patursson (ARGJA ) '01
  • 4. urd reginsdóttir á lofti (ARGJA ) '01
  • 5. Vár G. Hansen (ARGJA ) '01
  • 6. Eva Hammer (ARGJA ) '01

AFMELDT HR BR Gentir

  • 1. Tanja Dam (HAV) '05
  • 2. AstaSoffía F. Hansen (HAV) '06
  • 3. Andreas Flügge (HAV) '04
  • 4. Silja Ákadóttir Hellisdal (HAV) '05
  • 5. Birita Skarphéðinsdóttir (HAV) '06
  • 6. Kristianna Skarphedinsdóttir (Føroya) '03

AFMELDT Knúkur - Barnaróður dreingir

  • 1. Bjarni Skorastein (FOE) '06
  • 2. Jákup Akselsson (FOE) '05
  • 3. Jon Rói Johnsson (FOE) '05
  • 4. Meinhard Mortansson (FOE) '05
  • 5. Rói Gøte (FOE) '05
  • 6. Torbjørn Niclasen (FOE) '05

AFMELDT Silja Gentir

  • 1. Bodil Á boðanesi (ÍFK) '03
  • 2. Gunnvá Simonsen (ÍFK) '03
  • 3. Sofía Toftegaard (ÍFK) '06
  • 4. Rosana Gelig Joensen (ÍFK) '02
  • 5. Selma Lív Berg (ÍFK) '02
  • 6. Teresa Jansdóttir Abrahamsen (ÍFK) '02

AFMELDT SÍF

  • 1. Hans Eli Myllá (FOE) '03
  • 2. Hákun Stenberg (FOE) '02
  • 3. Høgni á Plógv (FOE) '03
  • 4. Símun Tórur Joen Jacobsen (FOE) '03
  • 5. Rógvi Mouritsen (Miðvágs ) '03
  • 6. Jannik Dalfoss (FOE) '03

AFMELDT Sílagentur 2018

  • 1. Lea T. Johansen (HAV) '03
  • 2. Brynhild E. Joensen (HAV) '03
  • 3. Elin D. Súnadóttir (HAV) '03
  • 4. Eydna E. Hansen (HAV) '03
  • 5. Unnur W. Á Tórgarði (HAV) '04
  • 6. Rannvá Tórgarð (HAV) '03

AFMELDT Knúkur - Barnaróður gentur

  • 1. Anne Greta Hansen (FOE) '05
  • 2. Birita við Gil (FOE) '05
  • 3. Elsa í Skoruni (FOE) '04
  • 4. Emma Langgaard Nagurset (FOE) '04
  • 5. Helena við Misá (FOE) '05
  • 6. Sunniva Lamhauge Leo (FOE) '05

AFMELDT Fenja dreingir

  • 1. Elias Hansen (ÍFK) '02
  • 2. Jákup Antoniussen (ÍFK) '03
  • 3. Jákup Tórseinsson (ÍFK) '03
  • 4. Líggjas Heðinsson (ÍFK) '03
  • 5. Ísakur Eyðunsson Olsen (FOE) '03
  • 6. Pauli Á Horni (ÍFK) '03