Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2013

101
U13 M1X-Edon JW1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:10:86
2 2 Holstebro Roklub I
  • Ebbe Eliassen(1)
01:18:36
102
U13 W1X-Edon JW1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub II
  • Marie Elkjær(1)
01:58:65
2 4 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
02:01:18
3 1 Lyngby Dameroklub III
  • Stella Neubert(1)
02:14:87
4 3 Lyngby Dameroklub IV
  • Alma Mikkelsen(1)
02:21:00
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 13:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • (1)
02:08:46
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
02:09:24
3 8 Hadsund Roklub V
  • Thomas Knudsen(1)
02:13:32
4 15 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:18:83
5 2 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
02:19:85
6 14 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
02:35:83
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 13:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
01:57:48
2 15 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
01:59:40
3 24 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
02:06:78
4 8 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
02:13:41
5 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
02:14:60
7 4 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
Med udenfor konk.02:19:76
6 3 Kraftcenter Odense II
  • Laust Zwisler(1)
04:25:79
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 1. A/B Semifinale
2013-08-10 10:45
Plac. # Navn Tid
6 4 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
Blev ikke kaldt op0
1 15 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
02:01:12
2 3 Kraftcenter Odense II
  • Laust Zwisler(1)
02:05:99
3 8 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
02:09:68
4 20 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
02:13:17
5 9 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
02:20:11
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 2. A/B Semifinale
2013-08-10 10:50
Plac. # Navn Tid
6 18 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
0
1 16 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
01:58:28
2 24 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
02:02:69
3 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
02:06:57
4 2 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02:08:90
5 19 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
02:10:39
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:08:16
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Louise Jensen(2)
02:13:40
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
02:16:82
4 4 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:18:15
5 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:21:00
6 7 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
  • Sofie Hoppe Søe(2)
02:28:42
106
U17 M4X JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
  • Mathias Ven(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
03:14:79
2 1 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Sølve(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Timon Strømgren(4)
03:16:29
3 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Søren Baastrup(4)
03:24:39
107
U17 W2X JW2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 13:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
04:04:27
2 9 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
04:16:43
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
04:19:12
4 5 Københavns Roklub I
  • Natacha Bergmann(1)
  • Matilde Friis(2)
04:24:49
5 2 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Mie Andersen(2)
04:28:85
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2013-08-10 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Peter Nørlem(1)
250m 00:54:3403:52:05
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
250m 00:54:5203:54:29
3 21 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
250m 00:55:0403:58:47
4 5 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
250m 00:55:2103:59:56
5 14 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
250m 00:55:5904:01:21
6 15 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
250m 00:55:7604:12:32
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. A/B Semifinale
2013-08-10 10:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
0
2 5 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
3 15 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
0
4 24 Lyngby Roklub II
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
5 8 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogård(1)
0
6 7 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
0
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. A/B Semifinale
2013-08-10 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Peter Nørlem(1)
00:00:3
2 21 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
00:01:72
3 14 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
00:02:02
4 22 Silkeborg Roklub II
  • Dan Holden Rasmussen(1)
00:04:66
5 9 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
00:07:81
6 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
00:16:11
109
W1X W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2013-08-10 13:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
04:19:29
2 7 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
04:30:06
3 2 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
04:44:74
4 1 Odder Roklub I
  • Marie Linde Lauridsen(1)
04:58:74
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
05:03:90
110
Master M4X/4- Masters M 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-08-10 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub
  • Merete Busk(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:0s 0
2 1 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Henrik Brusch(1)
  • John Knudsen(2)
  • Pia Mette Kræmmer Hansen(3)
  • Hanne Brusch(4)
Start:25s 0
3 4 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Mette Møller(4)
Start:31s 0
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Brian Sibbern(1)
  • Mia Sørensen (Mix-hold)(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Claus Helgesen(4)
Start:55s 0
112
U15 M1X-Edon JM1X Edon, drenge, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Simon Salling(1)
01:28:50
2 7 Holstebro Roklub III
  • Jacob Vestergaard(1)
01:30:42
3 6 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
01:30:94
4 4 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
01:31:61
5 2 Holstebro Roklub II
  • Glenn Nicolaisen(1)
01:31:97
6 3 Roklubben Viking I
  • Mathias Helletoft(1)
01:32:48
113
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 14:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Dameroklub II
  • Alma Mikkelsen(1)
01:39:26
2 4 Lyngby Dameroklub III
  • Marie Elkjær(1)
01:47:64
3 1 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
01:42:87
4 6 Lyngby Dameroklub IV
  • Stella Neubert(1)
01:57:68
5 2 Odder Roklub II
  • Nikoline Knopp Hansen(1)
02:15:57
6 3 Odder Roklub I
  • Julie Knopp Hansen(1)
02:17:93
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 14:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01:55:93
2 11 Bagsværd Roklub I
  • X Oliver Jerkovic(1)
  • Kristian Alm(2)
01:57:82
3 13 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
02:00:49
4 15 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
02:03:97
5 1 Kraftcenter Odense I
  • Laust Zwisler(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
02:04:89
6 5 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
02:06:35
115
U15 W4X JW4X- Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Klara Christensen(3)
  • Freja Liv Holmark(4)
02:00:37
2 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
  • Louise Jensen(3)
  • Sofie Hoppe Søe(4)
02:07:33
3 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
02:13:90
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:29:42
2 7 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03:32:15
3 2 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
03:50:05
4 6 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
03:53:54
5 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
03:56:32
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Ven(1)
  • Marcus Johansen(2)
04:02:72
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 14:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub IV
  • Ida Petersen(1)
04:27:34
2 8 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04:30:37
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
04:44:60
4 13 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
04:47:97
5 1 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
04:50:98
6 3 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
04:51:82
118
U17 W1X JW1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
04:16:24
2 2 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04:21:71
3 3 Roklubben Viking
  • Lærke Kampp(1)
04:53:01
119
M2X M2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2013-08-10 14:35
Plac. # Navn Tid
6 5 Haderslev Roklub I
  • Kristian Hunderup(1)
  • Sebastian Strauss(2)
Ej Mødt til start0
1 4 Lemvig Roklub/Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jesper Jensen(2)
250m : 312:45:11:45
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
250m: 212:45:12:11
3 1 Hadsund Roklub I
  • Danmark Christian(1)
  • Simon Sørensen(2)
250m: 112:45:16:72
4 6 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
250m: 412:45:19:24
5 7 Danske Studenters Roklub II
  • Sebastian Bayer(1)
  • Asbjørn Stahlhut(2)
250m: 512:45:26:72
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2013-08-10 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub II
  • Sarah Moslund(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
04:13:15
2 6 Kraftcenter Odense I
  • Helene Schroll Jørgensen(1)
  • Katrine Drest Jørgensen(2)
04:32:31
3 4 Roklubben Ægir II
  • Kia Bager Nielsen(1)
  • Sara Vinther(2)
04:36:33
4 7 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
  • Mette Merrild Karer(2)
04:37:82
5 3 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Cecilie Brusch(2)
04:42:70
6 5 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
  • Ann-Louise Rasmussen(2)
04:48:62
122
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-08-10 14:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 04:22:30
2 4 Roklubben Furesø 2
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:40:05
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mikael Espersen(1)
Start:20s 04:43:03
3 3 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:10s 04:46:94
5 1 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:30s 04:51:52
124
U17 W/M 1X-Edon JM1X Edon, drenge u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
01:28:35
2 4 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
01:31:82
3 5 Vejle Roklub I
  • Alex Ørum(1)
01:32:03
4 3 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
01:32:97
125
U17 W/M 1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-10 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Natasja Brusen Nielsen(1)
vinder uden kamp0
126
U15 M4X+ JM4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
01:54:92
2 6 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
  • Frederik Geertsen Lund(cox)
01:55:38
3 1 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(cox)
01:57:73
4 2 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
  • Aksel Bay(2)
  • Rasmus Madsen(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
  • Asbjørn Bay(cox)
02:05:14
5 3 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Joachim Frausing(2)
  • Jakob Mortensen(3)
  • Lukas Nygaard(4)
  • Mikkel Støjberg Andersen(cox)
02:24:00
6 5 Bagsværd Roklub II
  • Thomas G Rasmussen(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • William Zachariasen(3)
  • Oskar Hagen(4)
  • Svante Witt(cox)
02:31:08
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 15:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
02:06:18
2 4 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02:15:03
3 1 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
02:27:55
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
02:58:37
128
U15 W1X JW1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 15:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02:13:06
2 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
02:13:73
3 9 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02:20:69
4 10 Holstebro Roklub I
  • Pernilla Tagmos(1)
02:23:38
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02:24:22
6 8 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
02:29:41
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
04:07:64
2 9 Roklubben Viking III
  • Jeppe Storm(1)
04:08:28
3 5 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
04:18:65
4 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
04:21:53
5 6 Odense Roklub
  • Søren Dahl Hansen(1)
04:24:75
6 1 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
04:32:70
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 15:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
03:39:68
2 6 Roklubben Viking
  • Jesper Clausen(1)
04:00:05
3 5 Lyngby Roklub II
  • Mathias Martin Nielsen(1)
04:06:32
4 2 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
04:10:23
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
04:15:10
6 4 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
04:18:99
131
U17 W4X JW4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • (2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
03:53:91
2 2 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Mie Andersen(4)
03:58:20
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Marie Mørch(4)
04:01:06
4 3 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
  • Matilde Friis(3)
  • Natacha Bergmann(4)
04:37:87
132
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2013-08-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Armand Michaud(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
250m 00:49:9203:25:75
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Peder Lillelund(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Uffe Søgaard(4)
250m 00:48:8303:30:02
3 3 Holstebro Roklub/Middelfart Roklub I
  • Simon Pedersen(1)
  • Søren Madsen(2)
  • Mads Fischer(3)
  • Eskil Bech-Pedersen(4)
250m 00:51:2503:42:62
4 1 Bagsværd Roklub II
  • Brian Sibbern(1)
  • Mia Sørensen (Mix-hold)(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Claus Helgesen(4)
  • Emil Heinrichsen(cox)
250m 00:01:3304:16:97
134
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-08-10 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 03:35:86
2 2 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:0s 03:47:69
136
Master W2X/2- Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-08-10 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub I
  • Hanne Brusch(1)
  • Mette Kræmmer Hansen(2)
Start:0s 04:25:78
2 1 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 04:29:64
139
U13 M1X JM1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2013-08-10 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:05:48
2 9 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
01:13:35
3 6 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
01:18:86
4 1 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
01:20:70
5 7 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:24:33
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Oskar Hagen(1)
01:27:77
140
U13 W1X JW1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2013-08-10 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
01:15:14
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:18:06
3 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
01:25:18
141
U17 M2- JM2-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 16:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
Vinder uden kamp0
143
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 16:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
04:01:98
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
04:17:62
3 1 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
04:18:03
4 3 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
04:21:68
5 9 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
04:22:32
6 11 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
04:37:84
144
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 16:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
04:33:34
2 7 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
04:35:76
3 5 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
04:41:57
4 4 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
04:50:41
5 6 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
05:08:24
6 8 Roskilde Roklub II
  • Christine Borch Serritslev(1)
05:16:07
145
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 16:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub III
  • Mads Fischer(1)
03:57:91
2 6 Holstebro Roklub IV
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
04:00:08
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Philip Tobin(1)
04:20:48
146
U15 M4X JM4x-, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 17:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
01:51:14
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01:52:38
3 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
01:54:29
4 3 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
  • Simon Salling(2)
  • Mathias Laustsen(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
02:01:78
5 1 Lyngby Roklub I
  • Gustav Poulsen(1)
  • Jonas Sahnoun Østergaard(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Jacob Lenzing(4)
02:11:15
148
M1X M1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 17:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
04:10:51
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christoph Hoff(1)
04:19:72
3 6 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
04:29:74
4 4 Lyngby Roklub
  • Ida Nymann Petersen(1)
Letvægt04:34:86
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Jacob Kviat Bergman(1)
04:58:08
149
U15 W4X+ JW4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 17:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
02:04:04
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Klara Christensen(3)
  • Freja Liv Holmark(4)
  • (cox)
02:06:17
150
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-10 17:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub
  • Josefine Knopf Mathiesen(1)
Vinder uden kamp0
152
U19 W/M 1X-Edon J1X Edon, åben mix u18, 500m uden pontoner - 500m A Finale
2013-08-10 17:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
02:49:70
2 17 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
02:54:79
3 11 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
03:04:05
154
U13 M2X 114A - JM2X, Jun D, 500m - 500m A Finale
2013-08-10 17:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Andreas Kristensen(2)
02:29:27
2 3 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:51:71
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Svante Witt(2)
03:34:75
201
U13 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-11 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:36:83
2 1 Holstebro Roklub I
  • Ebbe Eliassen(1)
01:43:84
3 3 Holstebro Roklub II
  • Mikkel Støjberg Andersen(1)
01:53:20
202
U13 W1X-Edon JM1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-11 11:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Dameroklub I
  • Alma Mikkelsen(1)
0
2 2 Lyngby Dameroklub III
  • Marie Elkjær(1)
0
3 1 Lyngby Dameroklub II
  • (1)
0
4 3 Lyngby Dameroklub IV
  • Stella Neubert(1)
0
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2013-08-11 11:35
Plac. # Navn Tid
1 33 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
02:10:80
2 21 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
02:19:50
3 29 Sorø Roklub I
  • (1)
02:21:13
4 1 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02:24:58
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
02:33:46
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2013-08-11 11:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
00:37:27
2 11 Kraftcenter Odense II
  • Laust Zwisler(1)
00:40:42
3 9 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
00:41:45
4 36 Sorø Roklub II
  • (1)
00:44:18
5 17 Nordslesvigsk Roklub II
  • Sebastian Haug Krab(1)
00:51:26
6 26 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
01:30:08
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2013-08-11 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
02:25:20
2 37 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
02:27:40
3 10 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
02:27:89
4 22 Bagsværd Roklub V
  • Thomas G Rasmussen(1)
02:32:99
5 16 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
02:34:79
6 19 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:48:00
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m D Finale
2013-08-11 11:20
Plac. # Navn Tid
1 32 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
0
2 7 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
0
3 12 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
0
4 15 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
0
5 27 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
0
6 23 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
0
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m E Finale
2013-08-11 11:15
Plac. # Navn Tid
1 35 Holstebro Roklub IV
  • Jonas G. Lund(1)
0
2 30 Holstebro Roklub VI
  • Lukas Nygaard(1)
0
3 25 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
0
4 20 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
0
5 3 Bagsværd Roklub IV
  • Oscar Svane Hansen(1)
0
6 13 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
0
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2013-08-11 07:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02:03:96
2 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
02:07:86
3 4 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
02:11:27
4 2 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
02:13:27
5 7 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
02:14:51
6 3 Bagsværd Roklub IV
  • Oscar Svane Hansen(1)
02:25:62
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2013-08-11 07:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
01:58:86
2 11 Kraftcenter Odense II
  • Laust Zwisler(1)
01:59:65
3 9 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
02:02:58
4 10 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
02:09:13
5 12 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
02:11:14
6 13 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
02:25:03
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2013-08-11 07:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
01:45:30
2 17 Nordslesvigsk Roklub II
  • Sebastian Haug Krab(1)
01:54:48
3 16 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
01:58:14
4 19 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:05:57
5 15 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
02:13:91
6 20 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
02:15:15
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 4. Indledende
2013-08-11 07:00
Plac. # Navn Tid
1 29 Sorø Roklub I
  • (1)
01:56:34
2 26 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
02:04:31
3 22 Bagsværd Roklub V
  • Thomas G Rasmussen(1)
02:08:44
4 23 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
02:12:87
5 27 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02:16:27
6 25 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
02:19:46
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 5. Indledende
2013-08-11 07:00
Plac. # Navn Tid
1 33 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
01:47:34
2 36 Sorø Roklub II
  • (1)
01:52:86
3 37 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
01:57:03
4 32 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:02:02
5 35 Holstebro Roklub IV
  • Jonas G. Lund(1)
02:07:12
6 30 Holstebro Roklub VI
  • Lukas Nygaard(1)
02:11:79
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2013-08-11 11:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
01:57:46
2 1 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
01:58:67
3 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:06:22
4 4 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
02:08:90
5 3 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:13:83
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2013-08-11 11:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:28:11
2 8 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
02:29:35
3 2 Næstved Roklub II
  • Louise Jensen(1)
  • Sofie Hoppe Søe(2)
02:38:34
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
02:54:10
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2013-08-11 07:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
01:28:37
2 3 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:36:36
3 4 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01:40:66
4 2 Næstved Roklub II
  • Louise Jensen(1)
  • Sofie Hoppe Søe(2)
01:41:38
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
01:41:92
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2013-08-11 07:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
01:38:02
2 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
01:41:23
3 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:43:91
4 8 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
-09:44:56
206
U17 M4X JM4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 11:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub/Sorø Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Jakob Lillelund(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
0
2 1 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Sølve(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Timon Strømgren(4)
0
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Marcus Johansen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
  • Mathias Ven(3)
  • Gustav Tarras Madsen(4)
0
4 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Søren Baastrup(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(4)
0
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
0
2 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
0
3 2 Bagsværd Roklub III
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
0
4 8 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Mie Andersen(2)
0
5 10 Københavns Roklub I
  • Matilde Friis(1)
  • Natacha Bergmann(2)
0
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2013-08-11 11:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
04:54:95
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
05:10:84
3 7 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
  • Mathilde Laursen(2)
05:13:64
4 6 Vejle Roklub I
  • Anna Victoria(1)
  • Annika Saul(2)
05:34:47
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2013-08-11 07:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
03:34:38
2 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
03:40:06
3 2 Bagsværd Roklub III
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
03:42:92
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
04:00:12
4 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
32:46:20
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2013-08-11 07:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Mie Andersen(2)
03:38:54
2 10 Københavns Roklub I
  • Matilde Friis(1)
  • Natacha Bergmann(2)
03:41:85
3 6 Vejle Roklub I
  • Anna Victoria(1)
  • Annika Saul(2)
03:44:91
4 7 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
  • Mathilde Laursen(2)
03:52:73
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 12:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
0
2 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
0
3 15 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
4 10 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
0
5 2 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
0
6 13 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m 1. Indledende
2013-08-11 07:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
0
2 2 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
0
3 3 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
0
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
0
5 4 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
0
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m 2. Indledende
2013-08-11 07:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
0
2 10 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
0
3 11 Lyngby Roklub IV
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
4 9 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
0
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m 3. Indledende
2013-08-11 07:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
2 15 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
3 12 Fredericia Roklub II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
4 17 Danske Studenters Roklub II
  • Sebastian Bayer(1)
0
209
W1X W1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 12:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
04:50:90
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
05:02:85
3 4 Odder Roklub I
  • Marie Linde Lauridsen(1)
05:12:86
212
U15 M1X-Edon JM1X Edon, drenge, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-11 12:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
01:24:18
2 4 Holstebro Roklub I
  • Glenn Nicolaisen(1)
01:25:74
3 5 Roklubben Viking I
  • Mathias Helletoft(1)
01:29:04
213
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-11 12:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Dameroklub I
  • Alma Mikkelsen(1)
02:06:46
2 4 Lyngby Dameroklub II
  • (1)
02:17:43
3 6 Lyngby Dameroklub IV
  • Marie Elkjær(1)
02:17:83
4 2 Odder Roklub I
  • Julie Knopp Hansen(1)
02:24:16
5 5 Lyngby Dameroklub III
  • Stella Neubert(1)
02:28:20
6 1 Odder Roklub II
  • Nikoline Knopp Hansen(1)
02:34:68
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2013-08-11 12:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
1:11:15
2 11 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:13:38
3 5 Hadsund Roklub VI
  • Jesper Molin(1)
  • Simon Salling(2)
1:13:90
4 21 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
1:15:35
5 16 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
1:30:29
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2013-08-11 12:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub III
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jakob Mortensen(2)
2:17:55
2 10 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
2:20:68
3 17 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:22:66
4 12 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
  • Kasper Overgaard(2)
2:37:15
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m D Finale
2013-08-11 12:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
2:17:24
2 20 Lyngby Roklub I
  • Gustav Poulsen(1)
  • Jonas Sahnoun Østergaard(2)
2:40:12
3 14 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2:46:12
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2013-08-11 08:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0
2 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
0
3 5 Hadsund Roklub VI
  • Jesper Molin(1)
  • Simon Salling(2)
0
4 6 Holstebro Roklub III
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jakob Mortensen(2)
0
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Thomas G Rasmussen(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
0
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2013-08-11 08:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
0
2 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
0
3 11 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
0
4 10 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
0
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
0
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2013-08-11 08:05
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
0
2 13 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
0
3 16 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
0
4 12 Vestervig Roklub I
  • Christian Brøndum(1)
  • Kasper Overgaard(2)
0
5 14 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
0
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 4. Indledende
2013-08-11 08:05
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd Roklub IV
  • Aksel Bay(1)
  • X Oliver Jerkovic(2)
0
2 21 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
0
3 17 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
0
4 20 Lyngby Roklub I
  • Gustav Poulsen(1)
  • Jonas Sahnoun Østergaard(2)
0
215
U15 W4X/4X+ JW4X-, 4x+ Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2013-08-11 12:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
02:06:39
2 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
  • Louise Jensen(3)
  • Sofie Hoppe Søe(4)
02.12:13
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • (4)
  • Klara Christensen(cox)
02:15:49
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:29:88
2 9 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Bastian Secher(2)
03:32:90
3 8 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03:37:98
4 3 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
03:52:11
5 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Søren Baastrup(2)
03:54:26
6 1 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:54:63
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2013-08-11 12:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub II
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aksel Dybdahl(2)
04:13:17
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Gustav Tarras Madsen(2)
04:29:28
3 7 Odder Roklub I
  • Aske Rasborg Best(1)
  • Stefan Lara(2)
04:40:24
4 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Steffan Condamine(1)
  • Søren Brag(2)
05:34:92
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2013-08-11 08:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
03.40:14
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:42:40
3 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Søren Baastrup(2)
03:44:01
4 2 Københavns Roklub II
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aksel Dybdahl(2)
03:47:83
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Gustav Tarras Madsen(2)
04:06:07
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2013-08-11 08:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
00:03:43
2 8 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
00:07:41
3 9 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Bastian Secher(2)
00:11:86
4 7 Odder Roklub I
  • Aske Rasborg Best(1)
  • Stefan Lara(2)
00:49:12
5 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Steffan Condamine(1)
  • Søren Brag(2)
00:51:37
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 13:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
04:29:34
2 7 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
04:30:14
3 2 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
04:31:11
4 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04:42:67
5 12 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
04:51:28
6 13 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
05:03:62
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2013-08-11 13:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
04:11:39
2 9 Hadsund Roklub IV
  • Astrid Filtenborg(1)
04:14:03
3 14 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
04:15:72
4 8 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
04:27:19
5 3 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
05:02:54
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m C Finale
2013-08-11 13:05
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
05:03:26
2 10 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
05:19:41
6 1 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
Afmeldt99:99:99
219
M2X M2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 13:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
03:36:67
2 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Dan Holden Rasmussen(2)
03:38:10
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
03:38:39
4 5 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Christian Danmark(2)
03:46:43
5 2 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
03:57:21
221
W2X W2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 13:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
04:16:13
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Katrine Drest Jørgensen(1)
  • Helene Schroll Jørgensen(2)
04:37:62
3 6 Roklubben Ægir I
  • Kia Bager Nielsen(1)
  • Anne Vinther(2)
04:42:26
4 1 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Cecilie Brusch(1)
  • Ida Petersen(2)
04:46:32
5 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
  • Ann-Louise Rasmussen(2)
05:04:01
225
U17 W1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2013-08-11 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Natasja Brusen Nielsen(1)
Vinder uden kamp0
226
U15 M4X/4X+ JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Afdeling
2013-08-11 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
4x-01:54:86
2 7 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
  • Simon Salling(2)
  • Mikkel Jensen(3)
  • Mathias Laustsen(4)
4x-02:03:69
3 3 Lyngby Roklub I
  • Gustav Poulsen(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jonas Sahnoun Østergaard(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
4x-02:11:00
226
U15 M4X/4X+ JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Afdeling
2013-08-11 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
4x+01:47:27
2 5 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(cox)
4x+01:47:51
3 4 Bagsværd Roklub IV
  • Regitze Bay(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Mathilde Norking(4)
  • Svante Witt(cox)
4x+01:52:85
4 8 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Joachim Frausing(2)
  • Jakob Mortensen(3)
  • Lukas Nygaard(4)
  • Mikkel Støjberg Andersen(cox)
4x+02:08:86
5 6 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
  • X Axel Bay(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(4)
  • Oskar Hagen(cox)
4x+02:24:24
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2013-08-11 14:05
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
02:23:36
2 10 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02:25:07
3 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
02:28:43
4 7 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02:33:87
5 1 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02:38:73
6 14 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
02:43:87
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2013-08-11 14:00
Plac. # Navn Tid
6 12 Holstebro Roklub I
  • Pernilla Tagmos(1)
afmeldt0
6 2 Næstved Roklub III
  • Louise Jensen(1)
afmeldt0
1 17 Sorø Roklub III
  • (1)
02:26:10
2 11 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02:31:30
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
02:41:30
4 16 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
02:56:53
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2013-08-11 13:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
02:48:01
2 8 Sorø Roklub I
  • (1)
02:52:83
3 9 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
02:53:90
4 4 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
02:54:84
5 13 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Bardram Starup(1)
03:35:76
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 14:25
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
04:15:69
2 15 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
04:19:57
3 9 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Ven(1)
04:28:58
4 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
04:32:60
5 6 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
04:38:10
6 16 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
04:46:50
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2013-08-11 14:20
Plac. # Navn Tid
1 14 Lyngby Roklub II
  • Mathias Martin Nielsen(1)
02:42:96
2 5 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02:48:96
3 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
02:51:00
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
02:55:57
5 21 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
02:57:94
6 18 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
03:25:25
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m C Finale
2013-08-11 14:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking III
  • Christer Vad(1)
04:53:99
2 17 Vejle Roklub I
  • Marcus Stauner(1)
05:16:06
3 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
05:21:90
4 8 Nordslesvigsk Roklub III
  • Steffan Condamine(1)
06:20:38
231
U17 W4X JW4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Ida Brehmer(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
04:09:73
2 4 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Mie Andersen(4)
04:16:86
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
  • Marie Mørch(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Ida Bruun Øemig(4)
04:21:40
232
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 14:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Peder Lillelund(2)
  • (3)
  • Uffe Søgaard(4)
04:24:00
2 3 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
04:26:40
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Brian Sibbern(1)
  • Mia Sørensen (Mix-hold)(2)
  • Bertha Flensborg (Mix-hold)(3)
  • Claus Helgesen(4)
  • Emil Heinrichsen(cox)
04:43:22
234
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-08-11 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:15s 04:05:24
2 3 Hadsund Roklub I
  • Anders Toft Christiansen(1)
  • Michael Blomstrand(2)
Start:15s 04:17:52
3 2 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 04:20:41
4 4 Roklubben Furesø 2
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s Fra løb 23604:27:88
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m A Finale
2013-08-11 15:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:07:20
2 6 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
01:12:94
3 4 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
01:19:57
4 10 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
01:25:94
5 3 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:26:35
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Oskar Hagen(1)
01:29:06
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m B Finale
2013-08-11 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
01:35:94
2 9 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
01:37:68
3 7 Odder Roklub I
  • Viktor Knopp Hansen(1)
01:49:70
4 5 Bagsværd Roklub III
  • Svante Witt(1)
01:50:43
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m A Finale
2013-08-11 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
01:03:42
2 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
01:09:21
241
U19 M2- JM2-, Jun B, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
Vinder uden kamp0
243
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
04:07:92
2 1 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
04:17:54
3 12 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
04:25:69
4 7 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
04:28:16
5 3 Holstebro Roklub II
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
04:28:26
6 2 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
04:44:23
244
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
04:21:64
2 5 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
04:36:05
3 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
04:41:74
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
04:42:44
5 1 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
05:01:09
245
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub II
  • Mads Fischer(1)
04:17:90
2 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogård(1)
04:18:47
3 5 Holstebro Roklub III
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
04:24:83
4 2 Roforeningen KVIK I
  • Philip Tobin(1)
04:54:44
247
M1X M1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
04:37:42
2 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christoph Hoff(1)
04:56:08
3 6 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
05:07:82
4 5 Lyngby Roklub
  • Ida Nymann Petersen(1)
05:15:38
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Jacob Kviat Bergman(1)
06:07:10
248
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2013-08-11 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Josefine Knopf Mathiesen(1)
Vinder uden kamp0
250
U19 W/M 1X-Edon J1X Edon, åben mix u18, 500m uden pontoner - 500m A Finale
2013-08-11 15:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Vestervig Roklub II
  • Jonas Lund Madsen(1)
0
2 2 Vestervig Roklub III
  • Kasper Overgaard(1)
0