Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2014

101
U13 M1X-Edon JW1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01.15.16
2 6 Holstebro Roklub II
  • Rasmus Mortensen(1)
01,17,87
3 2 Holstebro Roklub IV
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
01,27,99
102
U13 W1X-Edon JW1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 13:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01.01.33
2 1 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
01,04,29
3 2 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
01,07,03
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 13:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
0
2 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
0
3 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
0
4 5 Holstebro Roklub II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
0
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
0
6 10 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
0
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
01.58.80
2 5 Holstebro Roklub II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
02.00.81
3 1 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02.08.25
4 2 Holstebro Roklub III
  • Ebbe Eliassen(1)
02.09.23
5 4 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02.16.55
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 08:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
01.56.70
2 10 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02.04.68
3 9 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Walz(1)
02.09.92
4 7 Bagsværd Roklub III
  • Oskar Hagen(1)
02.14.22
5 8 Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02.19.10
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-09 08:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01.48.20
2 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
02.00.48
3 13 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
03.11.36
4 14 Bagsværd Roklub IV
  • Frederik Larsen(1)
03.14.62
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 13:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01,44,48
2 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
01,50,54
3 1 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01,53,80
4 5 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01,56,01
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
01,56,94
6 12 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02,04,99
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 08:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01.48.58
2 1 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01.49.07
3 4 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
02.12.21
4 2 Roklubben Ægir III
  • Andreas Z. Andersen(1)
02.21.68
5 3 Bagsværd Roklub IV
  • William Zachariasen(1)
03.28.53
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 08:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01.46.83
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
01.50.90
3 9 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
01.56.05
4 7 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
02.05.01
5 10 Roklubben Ægir IV
  • Christian Nedergaard(1)
02.22.73
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-09 08:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
01.44.23
2 12 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01.52.95
3 14 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
02.04.26
4 13 Roklubben Ægir II
  • Anders Visby(1)
02.07.62
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub III
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
01,40,88
2 4 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01,43,10
3 13 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
01,43,51
4 12 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
02,02,08
5 9 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02,04,30
6 8 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
  • Marie Elkjær(2)
02,05,23
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 08:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub III
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
01.44.63
2 4 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01.47.26
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.49.64
4 5 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01.52.95
5 2 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Ida Krab Scheibelein(2)
02.13.95
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 08:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
  • Marie Elkjær(2)
0
2 9 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
0
3 10 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
0
4 7 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
  • Mie Mellerup(2)
0
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-09 08:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
01.50.86
2 12 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
01.57.85
3 14 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02.08.48
4 11 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
02.48.38
106
U17 M4X JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 13:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Laust Zwisler(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
03,09,08
2 1 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Andreas Yde(4)
03,15,51
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
03,15,92
4 7 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
  • Max Jensen(2)
  • Jesper Molin(3)
  • Mikkel Knudsen(4)
03,20,95
5 6 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03,23,35
107
U17 W2X JW2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub
  • Sofie Matiesen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
03,44,61
2 4 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler(1)
  • Johanne Larsen Kildesgaard(2)
03,50,54
3 1 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
03,55,58
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
04,03,66
5 2 Horsens Roklub I
  • Mette Rix Bløcher(1)
  • Ida Bøgild(2)
04,45,66
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 13:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub II
  • Peter Rytter Munk(1)
04.12,00
2 5 Danske Studenters Roklub III
  • Rasmus Quist(1)
04,12,88
3 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mads Rasmussen(1)
04,13,87
4 8 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
04,21,14
5 11 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
04,22,41
6 6 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
04,29,46
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 08:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mads Rasmussen(1)
03.28.24
2 5 Danske Studenters Roklub III
  • Rasmus Quist(1)
03.32.05
3 6 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
03.34.33
4 1 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
03.34.75
5 7 Aalborg Roklub I
  • Mathias Kristensen(1)
03.35.01
6 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
03.53.54
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 08:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub II
  • Peter Rytter Munk(1)
03.24.64
2 8 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
03.32.30
3 11 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
03.37.18
4 9 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
03.41.73
5 12 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
03.42.70
109
W1X W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
04,50,05
2 1 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
04,50,06
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
04,57,49
4 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
05,09,15
5 5 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
05,13,21
6 6 Hadsund Roklub II
  • Mette Noll Nielsen(1)
05,15,79
110
Master M4X/4- Masters M 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-09 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub
  • Claus Helgesen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Start:0s 03,50,57
2 1 Roklubben Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bente Johannessen(3)
  • Mette Møller(4)
Start:15s 03,51,83
112
U15 M1X-Edon JM1X Edon, drenge, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Kristian Alrøe(1)
0
2 1 Holstebro Roklub I
  • Magnus Valbirk(1)
113
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 14:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Vestervig Roklub I
  • Molly Frederiksen(1)
0
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 14:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01,43,55
2 19 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01,44,01
3 9 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01,55,35
4 15 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
02,07,00
5 7 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Anders Visby(2)
02,11,58
6 2 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02,16,17
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 08:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
01.44.74
2 7 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Anders Visby(2)
01.45.75
3 6 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Frederik Busk(2)
01.46.36
4 3 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01.58.51
5 1 Bagsværd Roklub IV
  • Frederik Larsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
02.00.02
6 5 Bagsværd Roklub III
  • Oskar Hagen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02.11.68
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 08:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01.31.93
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01.32.94
3 12 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01.44.31
4 14 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
01.55.08
5 13 Odder Roklub II
  • Viktor Knopp Hansen(1)
  • Kristian Alrøe(2)
02.03.89
6 10 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
  • Christian Nedergaard(2)
02.17.82
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-09 08:55
Plac. # Navn Tid
1 19 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01.39.69
2 15 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
01.46.19
3 16 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01.48.48
4 18 Bagsværd Roklub
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
01.54.01
5 17 Bagsværd Roklub V
  • Asbjørn Bay(1)
  • Svante Witt(2)
02.27.22
115
U15 W4X JW4X- Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
01,59,43
2 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Thea Bach Stegger(3)
  • Liane Vestergaard(4)
02,05,49
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
03,32,59
2 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03,36,71
3 11 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03,50,35
4 6 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
04,01,53
5 8 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Jakob Mortensen(2)
04,03,31
6 9 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
04,06,79
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 09:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
03.17.52
2 8 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Jakob Mortensen(2)
03.27.09
3 6 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
03.27.31
4 5 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
03.29.28
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 09:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03.26.11
2 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03.31.25
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
03.42.95
4 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
  • Max Possiel(2)
03.53.35
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04,18,18
2 9 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04,28,88
3 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04,38,84
4 7 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04,50,19
5 5 Sorø Roklub I
  • (1)
05,00,58
6 1 Horsens Roklub I
  • Maja Bonnerup(1)
05,05,14
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 09:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04.07.94
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
04.15.57
3 1 Horsens Roklub I
  • Maja Bonnerup(1)
04.25.47
4 3 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
04.29.22
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 09:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03.51
2 9 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04.02
3 7 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04.06
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
04.07
118
U17 W1X JW1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04,34,19
2 1 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
04,42,79
3 4 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
04,44,10
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
04,48,72
5 5 Københavns Roklub (U/K)
  • Maria Kregler(1)
Udenfor konkurrence04,56,80
119
M2X M2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Michael Vindinge Sørensen(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
04,46,44
2 2 Aalborg Roklub I
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
05,03,44
3 4 Aalborg Roklub II
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
05,04,13
120
M2- M2-, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
03,59,03
2 4 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
  • Mads Fischer(2)
04,01,41
3 1 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
  • Niels Geertsen(2)
04,06,17
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 14:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane Elander(2)
05,00,20
2 9 Kraftcenter Odense II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Sara Nissen(2)
05,19,29
3 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
05,24,18
4 1 Holstebro Roklub II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
05,25,45
5 5 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
05,28,89
6 4 Holstebro Roklub I
  • Laura Funch Petersen(1)
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(2)
05,50,89
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 09:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane Elander(2)
03.30.92
2 1 Holstebro Roklub II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
03.30.92
3 4 Holstebro Roklub I
  • Laura Funch Petersen(1)
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(2)
03.59.02
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 09:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
03.28.55
2 9 Kraftcenter Odense II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Sara Nissen(2)
03.35.00
3 5 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
03.37.80
4 8 Roklubben Ægir II
  • Nikoline Vestergaard Dich(1)
  • Jeanne Holm(2)
03.51.56
122
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-09 15:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:25s 04,08,40
2 3 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 04,23,33
1 1 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 04,34,25
2 5 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 04,42,02
3 2 Hadsund Roklub I
  • Flemming Hvid(1)
Start:0s 05,04,20
4 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 06,07,76
123
Master W1X Masters W1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-09 15:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:25s 04,16,50
125
U17 W/M 1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 15:10
Plac. # Navn Tid
2 1 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
02,08,66
126
U15 M4X+ JM4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 15:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub
  • Mathias Laustsen(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Frederik Busk(cox)
01,50,49
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
01,52,74
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
  • William Zachariasen(cox)
01,56,43
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
  • Oskar Hagen(3)
  • Niels Østergaard(4)
  • Svante Witt(cox)
02,34,37
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
02,34,63
2 8 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
02,42,74
3 9 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02,47,34
4 5 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02,49,46
5 4 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
02,58,60
6 3 Københavns Roklub II
  • Ida Krab Scheibelein(1)
03,30,39
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 09:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
01.53.45
2 4 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
02.02.37
3 3 Københavns Roklub II
  • Ida Krab Scheibelein(1)
02.28.40
4 1 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02.39.68
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 09:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02.07.50
2 8 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
02.11.06
3 5 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02.15.63
4 7 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
02.29.43
128
U15 W1X JW1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 15:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
02,25,89
2 9 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
02,28,68
3 10 Fredensborg Roklub
  • Cecilie Girke(1)
02,36,16
4 1 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
02,36,52
5 6 Odder Roklub II
  • Sofie Miller(1)
02,45,13
6 4 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
03,24,96
128
U15 W1X JW1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-09 09:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
01.59.20
2 4 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
02.08.06
3 6 Odder Roklub II
  • Sofie Miller(1)
02.09.51
4 5 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
02.09.87
5 2 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
02.16.73
128
U15 W1X JW1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-09 09:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
01.55.16
2 9 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
01.55.39
3 10 Fredensborg Roklub
  • Cecilie Girke(1)
01.57.84
4 8 Sorø Roklub I
  • (1)
02.01.56
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
04,23,74
2 14 Sorø Roklub I
  • (1)
04,46,11
3 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
04,46,61
4 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
05,10,73
5 13 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
05,12,64
6 9 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
05,15,81
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. A/B Semifinale
2014-08-09 12:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03.48.44
2 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03.50.93
3 9 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
03.53.35
4 15 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
03.57.12
5 4 Vestervig Roklub II
  • Kasper Overgaard(1)
04.06,61
6 22 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Svane Hansen(1)
04,20,14
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. A/B Semifinale
2014-08-09 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03.48.48
2 14 Sorø Roklub I
  • (1)
03,50,75
3 13 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
03,52,87
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
03,55,69
5 17 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
04,12,96
6 19 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
04,19,22
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03.46.52
2 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03.50.98
3 4 Vestervig Roklub II
  • Kasper Overgaard(1)
03.57.23
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
03.57.84
5 3 Holstebro Roklub I
  • Jakob Mortensen(1)
04.15.69
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 10:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03.28.17
2 11 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
03.36.76
3 9 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
03.42.12
4 6 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
03.51.85
5 10 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
04.07.72
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 3. Indledende
2014-08-09 10:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • (1)
03.53.09
2 15 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
04.06.63
3 13 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
04.10.59
4 12 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
04.35.88
5 16 Lyngby Roklub II
  • Magnus Jørgensen(1)
04.44.73
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 4. Indledende
2014-08-09 10:00
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
04.09.31
2 22 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Svane Hansen(1)
04.13.55
3 19 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
04.18.31
4 21 Roklubben Furesø II
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
05.41.34
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
04,31,01
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
04,39,30
3 1 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
04,47,63
4 4 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
05,01,93
5 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mathias Daniel Ven(1)
05,04,34
6 7 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
05,29,74
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-09 10:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
03.34.56
2 1 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03.35.17
3 4 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
03.36.68
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
03.39.26
5 2 Roklubben Ægir I
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
05.09.99
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-09 10:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mathias Daniel Ven(1)
0
2 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
0
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
0
5 10 Hellerup Roklub I
  • Jakob Grænge(1)
0
131
U17 W4X JW4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
0
2 3 Hadsund Roklub
  • Agnete Munk(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Sofie Matiesen(4)
0
3 1 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
  • Mathilde Laursen(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Freja Krüger(4)
0
132-A
U19 M4X/4- JM4X/4-, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Søren Baastrup(1)
  • Jonas Lund(2)
  • Oliver Kviat Antonsen(3)
  • Peter Torp Eklund(4)
03,08,30
2 1 Københavns Roklub
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Mathias Nielsen - KR(3)
  • Marcus Johansen(4)
03,14,36
132
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub
  • Morten Frank(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Alexander S. Sørensen(3)
  • Jacob Neergaard(4)
04,59,34
2 4 Aalborg Roklub I
  • Mads Gadeberg(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
05,16,02
3 3 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Nedim Cokljat(3)
  • Søren Gam(4)
05,23,37
133
W4X/4X+/4-/4+ W, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2014-08-09 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Nikoline Vestergaard Dich(4)
0
2 2 Holstebro Roklub
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(1)
  • Laura Funch Petersen(2)
  • Sofie Brorson Vetner(3)
  • Anne Vestergaard Nielsen(4)
0
134
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-09 15:55
Plac. # Navn Tid
2 2 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
Start:20s 04,44,97
1 3 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 04,47,96
3 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Gerd Larsen(2)
Start:0s 05,40,31
136
Master W2X/2- Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-09 16:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub
  • Claus Helgesen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Start:25s 04,38,43
2 2 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
  • Anne Brehmer(2)
Start:0s 05,46,08
137
U19 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u18, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-09 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Pelle Hultberg(1)
01,44,73
139
U13 M1X JM1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2014-08-09 16:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
01,28,05
2 3 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
01,28,68
140
U13 W1X JW1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2014-08-09 16:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01,19,18
2 11 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01,30,43
3 1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
01,30,88
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
01,34,63
5 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01,40,12
6 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
01,47,09
140
U13 W1X JW1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m 1. Indledende
2014-08-09 10:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
01.04.63
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
01.06.59
3 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01.17.16
4 5 Sorø Roklub II
  • (1)
01.18.95
5 3 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
01.21.77
140
U13 W1X JW1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m 2. Indledende
2014-08-09 10:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
00.57.45
2 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
01.02.99
3 11 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01.06.77
4 7 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
01.09.16
5 6 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
01.09.83
143
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 16:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
04,26,39
2 3 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
04,35,19
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag(1)
05,18,57
144
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 16:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
05,20,72
2 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
05,39,86
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Marie Mørch(1)
05,47,90
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
05,53,17
5 6 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
06,01,76
145
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 16:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
05,05,42
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
05,20,64
3 2 Roforeningen KVIK
  • Philip Tobin(1)
06,09,32
146
U15 M4X JM4x-, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 17:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01,50,62
2 1 Hadsund Roklub
  • Frederik Busk(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
01,52,66
3 2 Holstebro Roklub
  • Andreas Kristensen(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
02,09,59
147
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 16:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I [+21sek]
  • Anne Nissen(1)
0
149
U15 W4X+ JW4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2014-08-09 17:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • (cox)
02,09,61
2 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Thea Bach Stegger(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Zenia Hvid(cox)
02,11,24
3 3 Bagsværd Roklub
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Helene Schmidt(2)
  • Nicoline Seehausen Hansen(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
02,52,48
150
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 17:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Nikoline Vestergaard Dich(1)
06,59,47
2 1 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
08,09,75
151
M8+ M8+, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-09 17:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Mads Gadeberg(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Søren Gam(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
0
2 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Tim Antonie-Hansen(3)
  • Mads Fischer(4)
  • Daniel Stentoft Mogensen(5)
  • Niels Geertsen(6)
  • Christoffer Eilskov Jensen(7)
  • Eskil Bech-Pedersen(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
0
152
U19 W/M 1X-Edon J1X Edon, åben mix u18, 500m uden pontoner - 500m A Finale
2014-08-09 17:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub IV
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
03,29,78
201
U13 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-10 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01,23,37
2 2 Holstebro Roklub II
  • Rasmus Mortensen(1)
01,29,80
3 4 Holstebro Roklub IV
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
01,37,30
4 1 Holstebro Roklub V
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
01,52,11
202
U13 W1X-Edon JM1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-10 11:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01,18,23
2 6 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
01,19,42
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Bay(1)
01,20,77
4 3 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
01,25,94
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 11:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd Roklub VIII
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01,48,62
2 15 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
01,52,44
3 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01,53,63
4 6 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
01,57,37
5 27 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
01,58,67
6 8 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
02,01,35
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2014-08-10 11:25
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01,56,80
2 19 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
02,01,10
3 10 Sorø Roklub II
  • (1)
02,05,88
4 3 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02,08,60
5 7 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
02,10,56
6 22 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
02,13,94
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2014-08-10 11:20
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
01,56,59
2 14 Holstebro Roklub III
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02,02,42
3 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
02,05,62
4 11 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
02,18,34
5 23 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02,38,84
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m D Finale
2014-08-10 11:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
01,56,10
2 17 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
02,01,49
3 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02,02,29
4 24 Roklubben Ægir II
  • Anders Visby(1)
02,12,15
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m E Finale
2014-08-10 11:10
Plac. # Navn Tid
1 26 Roklubben Ægir IV
  • Christian Nedergaard(1)
02,02,36
2 12 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02,03,89
3 18 Bagsværd Roklub IX
  • William Zachariasen(1)
02,05,98
4 9 Roklubben Ægir III
  • Andreas Z. Andersen(1)
02,19,75
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-10 07:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01.51.13
2 6 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
01,53,40
3 3 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
01,59,02
4 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
02,02,09
5 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02,08,59
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-10 07:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
02,00,04
2 10 Sorø Roklub II
  • (1)
02,03,65
3 7 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
02,07,68
4 11 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
02,16,82
5 9 Roklubben Ægir III
  • Andreas Z. Andersen(1)
02,32,67
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-10 07:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
01,52,66
2 13 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01,55,96
3 14 Holstebro Roklub III
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02,01,98
4 16 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
02,03,36
5 12 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02,18,36
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 4. Indledende
2014-08-10 07:00
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd Roklub VIII
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01,50,67
2 19 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
01,54,65
3 21 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
02,03.65
4 17 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
02,09,96
5 18 Bagsværd Roklub IX
  • William Zachariasen(1)
02,21,21
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 5. Indledende
2014-08-10 07:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
01,58,20
2 22 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
02,03,02
3 23 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02,12,73
4 24 Roklubben Ægir II
  • Anders Visby(1)
02,16,19
5 26 Roklubben Ægir IV
  • Christian Nedergaard(1)
02,19,24
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 11:50
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01,44,63
2 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
01,47,66
3 13 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01,49,09
4 7 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01,49,65
5 12 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
01,52,74
6 4 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
02,02,60
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2014-08-10 11:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub
  • Cecilie Girke(1)
  • Iben From(2)
01,56,98
2 11 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
  • (2)
02,07,14
3 15 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Ida Krab Scheibelein(2)
02,08,11
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02,11,17
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02,12,94
6 8 Bagsværd Roklub
  • Victoria Lotinga(1)
  • Helene Schmidt(2)
02,32,71
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2014-08-10 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
01,47,07
2 6 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
  • Mie Mellerup(2)
01,53,73
3 10 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
02,35,99
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-10 07:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
01,55,66
2 4 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
01,58,57
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02,05,18
4 5 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02,10,85
5 6 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
  • Mie Mellerup(2)
02,11,13
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-10 07:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01,56,87
2 12 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
01,59,42
3 11 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
  • (2)
02,11,41
4 8 Bagsværd Roklub
  • Victoria Lotinga(1)
  • Helene Schmidt(2)
02,36,00
5 10 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
02,55,74
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-10 07:25
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01,51,74
2 13 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01,55,41
3 9 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub
  • Cecilie Girke(1)
  • Iben From(2)
01,57,00
4 15 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Ida Krab Scheibelein(2)
02,11,62
5 1 Roklubben Furesø
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02,12,09
206
U17 M4X JM4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 11:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
03,06,05
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
03,07,96
3 4 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Jakob Grænge(2)
  • Mathias Daniel Ven(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
03,09,20
4 3 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03,22,92
5 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
  • Max Jensen(2)
  • Jesper Molin(3)
  • Mikkel Knudsen(4)
03,37,17
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
03,46,10
2 3 Hadsund Roklub
  • Sofie Matiesen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
03,47,82
3 4 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler(2)
03,55,40
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
03,59,74
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
04,04,98
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 12:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Aalborg Roklub I
  • Mathias Kristensen(1)
03,35,05
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
03,39,80
3 6 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
03,40,96
4 7 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
03,42,56
5 4 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
03,43,21
6 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
03,48,43
209
W1X W1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I [+21sek]
  • Helene Olesen(1)
03,58,06
210
Master M4X/4- Masters M 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-10 12:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub
  • Claus Helgesen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Start:0s 03,36,67
2 2 Roklubben Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Bente Johannessen(4)
Start:15s 03,49,22
213
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2014-08-10 12:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
01,20,25
2 4 Roklubben Ægir III
  • Laura Futtrup(1)
01,23,00
3 5 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
01,25,83
4 2 Vestervig Roklub I
  • Molly Frederiksen(1)
01,30,67
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 12:40
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01,35,13
2 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01,36,31
3 18 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01,37,02
4 2 Københavns Roklub I
  • Aske Bache(1)
  • Niklas Heinz(2)
01,49,19
5 8 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01,54,76
6 13 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • William Zachariasen(2)
01,56,65
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2014-08-10 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01,49,18
2 14 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Frederik Busk(2)
01,52,62
3 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
01,52,87
4 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Anders Visby(2)
01,53,11
5 9 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
01,58,02
6 10 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02,01,79
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2014-08-10 12:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
02,00,36
2 5 Roskilde Roklub
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
02,08,04
3 11 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
  • Christian Nedergaard(2)
02,12,81
4 6 Odder Roklub II
  • Viktor Knopp Hansen(1)
  • Kristian Alrøe(2)
02,17,76
5 12 Bagsværd Roklub IV
  • Oskar Hagen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02,21,63
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-10 07:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01,40,03
2 2 Københavns Roklub I
  • Aske Bache(1)
  • Niklas Heinz(2)
01,45,89
3 1 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01,47,02
4 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
01,54,68
5 5 Roskilde Roklub
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
02,05,06
6 6 Odder Roklub II
  • Viktor Knopp Hansen(1)
  • Kristian Alrøe(2)
02,08,97
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-10 07:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01,50,77
2 13 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • William Zachariasen(2)
01,51,15
3 9 Bagsværd Roklub II
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
01,54,98
4 10 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02,00,47
5 11 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
  • Christian Nedergaard(2)
02,09,39
6 12 Bagsværd Roklub IV
  • Oskar Hagen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02,13,96
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-10 07:50
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01,33,29
2 16 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01,33,98
3 14 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Frederik Busk(2)
01,47,79
4 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Anders Visby(2)
01,49,72
5 15 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
01,52,98
215
U15 W4X/4X+ JW4X-, 4x+ Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 12:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • (cox)
01,41,46
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Thea Bach Stegger(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Zenia Hvid(cox)
01,45,58
3 3 Bagsværd Roklub
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Helene Schmidt(2)
  • Nicoline Seehausen Hansen(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
  • Cecilie Bonde(cox)
01,56,86
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 13:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
03,11,61
2 2 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
03,18,11
3 8 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03,27,24
4 10 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
03,30,90
5 1 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
03,33,52
6 13 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
03,42,59
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2014-08-10 12:55
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Jakob Mortensen(2)
03,29,97
2 11 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
03,30,58
3 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
  • Max Possiel(2)
03,51,79
4 6 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Magnus Jørgensen(2)
03,56,42
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-10 08:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
03,30,48
2 8 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03,32,47
3 1 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
03,38,40
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
  • Max Possiel(2)
03,56,13
5 6 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Magnus Jørgensen(2)
03,57,74
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-10 08:05
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
03,29,26
2 10 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
03,34,93
3 13 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
03,39,26
4 12 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Jakob Mortensen(2)
03,39,43
5 11 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
03,42,21
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 13:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03,58,61
2 14 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04,01,87
3 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04,04,02
4 8 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04,08,22
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
04,08,43
6 3 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
04,12,94
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2014-08-10 13:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
04,13,32
2 12 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04,17,49
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
04,18,66
4 9 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
04,24,47
5 10 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
04,28,89
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Nikoline Bay(1)
04,36,13
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-10 08:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04,05,85
2 3 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
04,10,76
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
04,16,14
4 9 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
04,24,25
5 5 Sorø Roklub I
  • (1)
04,29,42
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Nikoline Bay(1)
04,38,38
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-10 08:15
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04,05,99
2 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04,16,53
3 8 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04,18,15
4 11 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
04,23,12
5 12 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04,28,18
6 10 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
04,36,82
219
M2X M2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
04,03,18
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Michael Vindinge Sørensen(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
04,04,93
3 2 Aalborg Roklub II
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
04,14,37
220
M2- M2-, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 13:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
  • Mads Fischer(2)
0
2 2 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
0
3 3 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
  • Niels Geertsen(2)
0
4 1 Bagsværd Roklub (Gul kort)
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
0
221
W2X W2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 13:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
03,39,76
2 8 Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
03,40,56
3 6 Holstebro Roklub II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
03,41,23
4 7 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03,46,95
5 5 Holstebro Roklub I
  • Laura Funch Petersen(1)
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(2)
03,59,01
6 3 Roklubben Ægir II
  • Jeanne Holm(1)
  • Nikoline Vestergaard Dich(2)
04,04,95
221
W2X W2X, ÅBEN, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-10 08:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
03,46,16
2 5 Holstebro Roklub I
  • Laura Funch Petersen(1)
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(2)
03,54,87
4 2 Københavns Roklub I (U/K)
  • Mathilde Mathilde L. Friis(1)
  • Mette Louise Karer(2)
03,57,93
3 3 Roklubben Ægir II
  • Jeanne Holm(1)
  • Nikoline Vestergaard Dich(2)
04,03,39
221
W2X W2X, ÅBEN, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-10 08:30
Plac. # Navn Tid
4 9 Holstebro Roklub IV
  • N N(1)
  • Anna Tandrup Nyengaard(2)
0
1 6 Holstebro Roklub II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
03,46,45
2 8 Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
03,47,61
3 7 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03,51,77
222
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-10 13:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 02,36,94
2 2 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:5s 04,07,29
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:25s 04,21,82
2 5 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 04,24,25
3 3 Hadsund Roklub I
  • Flemming Hvid(1)
Start:0s 04,24,50
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 04,49,74
223
Master W1X Masters W1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-10 13:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:25s 04,31,83
226
U15 M4X/4X+ JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub
  • Mathias Laustsen(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Frederik Busk(cox)
01,36,28
2 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Merete Busk(cox)
01,36,60
4 4 Holstebro Roklub
  • Andreas Kristensen(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
01,42,90
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • William Zachariasen(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
  • Anders Granskov Hansen(cox)
01,45,94
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
  • Oskar Hagen(3)
  • Niels Østergaard(4)
  • Svante Witt(cox)
02,08,92
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2014-08-10 14:05
Plac. # Navn Tid
1 24 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
0
2 1 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
0
3 8 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
0
4 4 Sorø Roklub II
  • (1)
0
5 14 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
0
6 12 Københavns Roklub II
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
0
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2014-08-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
01,56,53
2 16 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
02,01,70
3 17 Sorø Roklub I
  • (1)
02,07,06
4 22 Danske Studenters Roklub
  • Amalie Riff Brems(1)
02,10,57
5 10 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02,12,67
6 5 Bagsværd Roklub III
  • Laura Bruun Øemig(1)
02,19,93
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2014-08-10 13:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
02,10,08
2 13 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02,10,78
3 20 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
02,11,46
4 2 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
02,20,43
5 3 Odder Roklub III
  • Sofie Miller(1)
02,22,60
6 18 Københavns Roklub I
  • Ida Krab Scheibelein(1)
02,47,15
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m D Finale
2014-08-10 13:50
Plac. # Navn Tid
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Nicoline Seehausen Hansen(1)
Afmeldt--.--.--
1 21 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
02,26,05
3 25 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
02,30,00
2 15 Hadsund Roklub IV
  • Zenia Hvid(1)
02,33,78
5 11 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
02,41,56
5 19 Bagsværd Roklub II
  • Helene Schmidt(1)
02,48,98
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2014-08-10 08:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
01,56,59
2 4 Sorø Roklub II
  • (1)
02,00,18
3 22 Danske Studenters Roklub
  • Amalie Riff Brems(1)
02,06,02
4 2 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
02,15,37
5 3 Odder Roklub III
  • Sofie Miller(1)
02,15,61
6 15 Hadsund Roklub IV
  • Zenia Hvid(1)
02,16,25
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2014-08-10 08:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
01,58,10
2 12 Københavns Roklub II
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02,03,82
3 10 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02,04,18
4 13 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02,05,02
5 7 Lyngby Dameroklub I
  • Marie Elkjær(1)
02,06,42
6 11 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
02,19,08
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2014-08-10 08:40
Plac. # Navn Tid
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Nicoline Seehausen Hansen(1)
Afmeldt0
1 14 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
02,04,89
2 16 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
02,06,47
3 17 Sorø Roklub I
  • (1)
02,09,72
4 18 Københavns Roklub I
  • Ida Krab Scheibelein(1)
02,37,17
5 19 Bagsværd Roklub II
  • Helene Schmidt(1)
03,04,79
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 4. Indledende
2014-08-10 08:40
Plac. # Navn Tid
1 24 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
01,55,16
2 23 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
01,56,94
3 5 Bagsværd Roklub III
  • Laura Bruun Øemig(1)
02,07,66
4 20 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
02,09,47
5 21 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
02,18,80
6 25 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
02,19,21
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 14:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
03,35,31
2 27 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
03,35,81
3 10 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
03,41,67
4 16 Sorø Roklub I
  • (1)
03,48,07
5 21 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
03,48,24
6 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Simon Skytte(1)
04,14,10
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2014-08-10 14:25
Plac. # Navn Tid
1 23 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
03,48,52
2 24 Lyngby Roklub III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03,53,34
3 13 Kraftcenter Odense I
  • Laust Zwisler(1)
03,57,06
4 25 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
04,01,69
5 1 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
04,13,97
6 29 Nordslesvigsk Roklub III
  • Max Possiel(1)
04,22,97
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m C Finale
2014-08-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 22 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
03,57,02
2 11 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Jensen(1)
04,10,39
3 6 Hadsund Roklub II
  • Max Jensen(1)
04,13,60
4 2 Holstebro Roklub I
  • Jakob Mortensen(1)
04,15,19
5 12 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
04,21,33
6 28 Holstebro Roklub IV
  • Joachim Frausing(1)
04,26,01
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m D Finale
2014-08-10 14:15
Plac. # Navn Tid
1 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
03,57,64
2 20 Vestervig Roklub II
  • Kasper Overgaard(1)
04,07,00
3 30 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
04,28,60
4 15 Københavns Roklub I
  • Pelle Hultberg(1)
04,40,47
5 9 Roklubben Furesø II
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
04,53,13
6 26 Lyngby Roklub IV
  • Magnus Jørgensen(1)
04,53,35
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2014-08-10 09:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
03,54,58
2 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Simon Skytte(1)
04,06,18
3 1 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
04,08,55
4 2 Holstebro Roklub I
  • Jakob Mortensen(1)
04,25,95
5 6 Hadsund Roklub II
  • Max Jensen(1)
04,30,02
6 15 Københavns Roklub I
  • Pelle Hultberg(1)
04,46,16
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2014-08-10 09:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
03,43,34
2 16 Sorø Roklub I
  • (1)
03,45,55
3 13 Kraftcenter Odense I
  • Laust Zwisler(1)
03,51,78
4 11 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Jensen(1)
04,15,65
5 12 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
04,39,35
6 9 Roklubben Furesø II
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
05,05,16
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 3. Indledende
2014-08-10 09:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
03,42,33
2 23 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
03,43,91
3 24 Lyngby Roklub III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03,51,03
4 22 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
03,53,56
5 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
04,00,43
6 20 Vestervig Roklub II
  • Kasper Overgaard(1)
04,06,51
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 4. Indledende
2014-08-10 09:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
04,01,93
2 25 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
04,05,09
3 29 Nordslesvigsk Roklub III
  • Max Possiel(1)
04,23,47
4 28 Holstebro Roklub IV
  • Joachim Frausing(1)
04,36,14
5 26 Lyngby Roklub IV
  • Magnus Jørgensen(1)
04,36,42
6 30 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
04,39,82
231
U17 W4X JW4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub
  • Agnete Munk(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Sofie Matiesen(4)
03,33,99
2 1 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
  • Mathilde Laursen(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Freja Krüger(4)
03,35,78
232
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 14:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Søren Baastrup(4)
03,08,22
2 3 Aalborg Roklub I
  • (1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
03,17,53
3 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I (Gul kort)
  • Marcus Johansen(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Sebastian Sølve(3)
  • Mathias Martin Nielsen(4)
03,18,56
4 2 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Nedim Cokljat(3)
  • Søren Gam(4)
03,25,24
5 1 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
  • Niels Geertsen(2)
  • Daniel Stentoft Mogensen(3)
  • Eskil Bech-Pedersen(4)
03,37,41
233
W4X/4X+/4-/4+ W, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
03,14,64
2 3 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Nikoline Vestergaard Dich(4)
03,16,89
3 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Regitze Bay(4)
03,20,46
4 4 Holstebro Roklub I
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(1)
  • Laura Funch Petersen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Nanna Bo Christensen(4)
03,42,88
234
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-10 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 1
2 1 Roklubben Furesø
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
Start:20s 2
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Gerd Larsen(2)
Start:0s 3
236
Master W2X/2- Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-08-10 14:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
  • Bente Johannessen(2)
Start:0s 03,36,46
2 3 Bagsværd Roklub
  • Claus Helgesen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Start:25s 03,38,21
3 1 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
  • Anne Brehmer(2)
Start:0s 03,47,28
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m A Finale
2014-08-10 15:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
01,05,55
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
01,07,90
3 2 Holstebro Roklub III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01,09,05
4 4 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
01,09,59
5 3 Holstebro Roklub II
  • Rasmus Mortensen(1)
01,12,12
6 5 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
01,18,25
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m B Finale
2014-08-10 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
00,55,02
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
01,03,30
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m 1. Indledende
2014-08-10 09:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Rasmus Mortensen(1)
01,10,25
2 4 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
01,11,10
3 5 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
01,17,65
4 1 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01,28,93
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m 2. Indledende
2014-08-10 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
01,08,25
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
01,10,30
3 2 Holstebro Roklub III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01,15,93
4 9 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
01,23,73
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m A Finale
2014-08-10 15:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
00,45,28
2 11 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
00,48,35
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
00,51,73
4 9 Sorø Roklub II
  • (1)
00,52,24
5 4 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
00,53,73
6 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
00,55,24
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m B Finale
2014-08-10 15:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
01,12,04
2 12 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
01,13,24
3 1 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
01,15,88
4 7 Sorø Roklub I
  • (1)
01,17,51
5 8 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01,21,72
6 13 Bagsværd Roklub I
  • Victoria Lotinga(1)
01,37,26
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m 1. Indledende
2014-08-10 09:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
01,05,06
2 4 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
01,05,22
3 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
01,11,40
4 5 Lyngby Dameroklub II
  • Ida Marie Reimer(1)
01,15,37
5 1 Lyngby Dameroklub I
  • (1)
01,29,94
6 13 Bagsværd Roklub I
  • Victoria Lotinga(1)
01,38,23
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m 2. Indledende
2014-08-10 09:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
00,52,17
2 11 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
00,57,69
3 9 Sorø Roklub II
  • (1)
01,00,36
4 12 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
01,08,75
5 7 Sorø Roklub I
  • (1)
01,09,86
6 8 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01,13,18
243
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 15:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03,23,23
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag(1)
03,40,12
3 3 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
03,43,88
4 1 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
03,44,55
244
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
04,04,55
2 3 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04,06,10
3 1 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
04,25,74
245
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
03,56,01
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
03,56,49
3 4 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
03,58,83
246
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I [+21sek]
  • Anne Nissen(1)
04,09,83
248
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Nikoline Vestergaard Dich(1)
04,28,68
2 1 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
05,02,25
249
M8+ M8+, 1000m - 1000m A Finale
2014-08-10 16:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Mads Gadeberg(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Søren Gam(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03,00,54
2 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Tim Antonie-Hansen(3)
  • Mads Fischer(4)
  • Ej I Brug - Daniel Stentoft Mogensen(5)
  • Niels Geertsen(6)
  • Christoffer Eilskov Jensen(7)
  • Eskil Bech-Pedersen(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
03,03,68
250
U19 W/M 1X-Edon J1X Edon, åben mix u18, 500m uden pontoner - 500m 1. Afdeling
2014-08-10 16:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub V
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0
251
U13 M2X JM2X, Jun D, 500m - 500m 1. Afdeling
2014-08-10 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02,09,32
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Svante Witt(2)
02,30,62