Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2015

101
U13 M1X-Edon JW1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-08 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:23.99
2 1 Kraftcenter Holstebro II
  • Simon Mikkelsen(1)
01:32.35
102
U13 W1X-Edon JW1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:31.40
2 1 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
01:47.74
3 2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
01:52.14
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:12.19
2 2 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:15.87
3 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:25.36
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:28.52
5 11 Roklubben Viking II
  • Oliver Acs(1)
02:30.82
6 8 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
02:38.87
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-08 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:01.62
2 2 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:04.42
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:10.73
4 4 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:11.00
5 6 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:27.14
6 5 Roklubben Viking III
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:35.46
103
U15 M1X JM1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-08 08:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:00.13
2 8 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
02:06.64
3 11 Roklubben Viking II
  • Oliver Acs(1)
02:09.79
4 7 Kraftcenter Holstebro I
  • Emil Ulnits(1)
02:10.09
5 12 Kraftcenter Holstebro II
  • Markkus Drejer(1)
02:13.45
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 13:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:54.59
2 2 Sorø Roklub II
  • (1)
02:05.61
3 7 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:06.20
4 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
02:11.35
5 15 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
02:15.89
6 16 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
02:18.93
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-08 08:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • (1)
01:56.43
2 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
01:59.40
3 3 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02:05.31
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • William Foss Keincke(1)
02:13.05
5 4 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
02:13.38
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-08 08:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:50.38
2 7 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
01:58.70
3 10 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:05.08
4 9 Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
02:15.26
5 6 Bagsværd Roklub II
  • Oskar Hagen(1)
02:18.55
104
U15 M1X JM1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m 3. Indledende
2015-08-08 08:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
02:06.25
2 16 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
02:06.85
3 12 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:19.33
4 14 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
02:43.19
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
01:54.56
2 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02:00.54
3 7 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:01.07
4 8 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
02:01.43
5 1 Roforeningen KVIK
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:12.02
6 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
  • Laura Boldsen(2)
02:22.02
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-08 08:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
01:58.73
2 1 Roforeningen KVIK
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:10.15
3 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
  • Laura Boldsen(2)
02:19.85
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Victoria Lotinga(1)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(2)
02:34.31
105
U15 W2X JW2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-08 08:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02:01.50
2 7 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:05.37
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
02:05.84
4 6 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Marie Elkjær(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
02:09.54
106
U17 M4X JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03:12.90
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
03:17.51
3 1 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
03:19.82
4 7 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Max Jensen(3)
  • Mikkel Jensen(4)
03:30.67
5 5 Kraftcenter Holstebro II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jakob Mortensen(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
03:33.04
6 4 Roforeningen KVIK
  • Jeppe Aabye(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Thomas Hovmand Larsen(3)
  • Nicholas Andersen(4)
03:45.24
106
U17 M4X JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 08:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
03:25.28
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
03:27.07
3 4 Roforeningen KVIK
  • Jeppe Aabye(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Thomas Hovmand Larsen(3)
  • Nicholas Andersen(4)
03:32.20
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Lasse Maigaard(2)
  • Jakob Rud Bernhardt(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
03:35.73
106
U17 M4X JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 08:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03:32.13
2 5 Kraftcenter Holstebro II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jakob Mortensen(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
03:35.57
3 7 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Max Jensen(3)
  • Mikkel Jensen(4)
03:46.40
4 8 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Christoffer Nielsen(4)
04:02.67
107
U17 W2X JW2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 13:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
04:02.56
2 5 Sorø Roklub II
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
04:03.82
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
04:05.52
4 4 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
04:15.88
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
04:29.30
107
U17 W2X JW2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 08:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
04:07.61
2 4 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
04:09.16
3 5 Sorø Roklub II
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
04:10.14
4 3 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
04:40.29
107
U17 W2X JW2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 08:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
04:23.81
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
04:27.85
3 6 Odense Roklub I
  • Mette Knudsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
04:35.96
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2015-08-08 13:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
1 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
0
3 7 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
0
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
0
5 3 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
0
6 2 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 08:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
03:55.79
2 2 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
03:56.42
3 3 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
03:58.38
4 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Aske Petersen(1)
04:00.40
5 1 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
04:03.22
108
M1X M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 08:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:46.48
2 7 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
03:51.52
3 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
04:02.08
4 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
04:16.05
109
W1X W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2015-08-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
0
2 7 Odder Roklub II
  • Julie Poulsen(1)
0
3 10 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
0
4 8 Rocenter Aarhus III
  • Mai Nielsen(1)
0
5 1 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
0
6 3 Kraftcenter Holstebro II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
0
109
W1X W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 09:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
04:16.88
2 3 Kraftcenter Holstebro II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
04:29.05
3 1 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04:34.50
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
05:08.82
109
W1X W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 09:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Odder Roklub II
  • Julie Poulsen(1)
04:19.07
2 8 Rocenter Aarhus III
  • Mai Nielsen(1)
04:26.59
3 10 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
04:32.21
4 9 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
04:50.40
110
Master M4X/4- Masters M 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-08 17:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Gitte Terp Henriksen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
Start:0s Roede med i løb 15104:08.02
112
U15 M1X-Edon JM1X Edon, drenge, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-08 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
01:28.44
2 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Markkus Drejer(1)
01:29.10
4 2 Roklubben Ægir II
  • Thor Avlund Overgaard(1)
01:36.24
113
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-08 14:00
Plac. # Navn Tid
3 4 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
Rorede i løb 11201:31:41
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 14:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:47.83
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:53.12
3 5 Kraftcenter Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:53.56
4 8 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
02:04.00
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
02:04.48
6 4 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:16.75
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-08 09:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:49.25
2 3 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
01:58.06
3 4 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:02.90
4 2 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
02:06.25
5 1 Roskilde Roklub II
  • Julius Philipson(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
02:09.88
114
U15 M2X JM2X, Jun C, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-08 09:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:48.31
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:55.05
3 8 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
02:05.27
4 6 Kraftcenter Holstebro
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
02:16.72
5 7 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
02:21.32
115
U15 W4X JW4X- Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Marie Elkjær(4)
01:56.52
2 1 Roklubben Stevns
  • Julie Munch(1)
  • Katrine Højgaard(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Luna Jørgensen(4)
02:09.64
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03:33.53
2 15 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
03:34.74
3 12 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
03:41.09
4 6 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
03:47.17
5 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:50.15
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
03:43.51
2 1 Odense Roklub I
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03:43.95
4 2 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Malthe Kaptain(2)
03:59.27
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Lasse Maigaard(2)
04:05.04
6 5 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
  • Oliver Acs(2)
04.26.74
116
U17 M2X JM2X, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 09:25
Plac. # Navn Tid
1 12 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
03:40.86
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:42.70
3 15 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
03:44.23
4 8 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
03:47.35
5 14 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
  • Jeppe Aabye(2)
04:03.11
6 13 Kraftcenter Holstebro I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
04:05.18
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
04:24.91
2 4 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
04:30.92
3 7 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
04:32.72
4 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Amalie Kiær(1)
04:42.13
5 2 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
04:53.32
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 09:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
04:34.85
2 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Amalie Kiær(1)
04:40.69
3 2 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
04:46.04
4 9 Odder Roklub II
  • Sofie Miller(1)
04:49.22
5 1 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
04:51.31
117
U17 W1X JW1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 09:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
04:30.00
2 7 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
04:43.34
3 6 Danske Studenters Roklub I
  • Lea Alberte Olsen(1)
05:08.73
4 10 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
05:16.88
118
U17 W1X JW1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:38:63
2 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04:49:68
3 5 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04:56:66
4 1 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Kols(1)
05:24:50
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
05:25:75
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2015-08-08 14:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Holstebro
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
05:13.03
2 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
05:14.69
3 3 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Jeanne Holm(2)
05:17.64
4 5 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
05:18.90
5 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
05:37.06
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 09:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
04:09.28
2 3 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Jeanne Holm(2)
04:11.01
3 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
04:14.95
4 4 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Ida Langkjær(2)
04:18.63
121
W2X W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 09:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Holstebro
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
04:04.15
2 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
04:05.06
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
04:07.19
122
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-08 14:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s 04:33.97
2 1 Nordslesvigsk Roklub 2
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 04:38.04
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 05:05.43
123
Master W1X Masters W1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-08 14:59
Plac. # Navn Tid
1 6 Lemvig Roklub
  • Jørgen Jensen(1)
Start:17s 04:33.97
2 3 Roklubben Furesø 2
  • Bo Hartz(1)
Start:28s 04:38.04
3 5 Roklubben Furesø
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:33s 05:05.43
4 1 Nordslesvigsk Roklub 2
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:28s 05:52.95
125
U17 W/M 1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
Roede med i løb 10201:52.14
126
U15 M4X+ JM4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
  • Rasmus Mortensen(cox)
01:49.56
2 2 Bagsværd Roklub
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • William Foss Keincke(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
  • Oskar Hagen(cox)
01:50.05
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 15:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:19.38
2 1 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:20.18
3 6 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:34.50
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
02:37.04
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:40.24
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-08 09:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:04.57
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
02:13.35
3 4 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:17.22
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:25.82
127
U15 W1X JW1X, 13 år, ÅM, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-08 09:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:07.03
2 6 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:12.69
3 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:14.72
128
U15 W1X JW1X, 14 år, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 15:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
02:10.96
2 4 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:16.40
3 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:23.28
4 5 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
02:29.00
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
02:44.09
6 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
03:14.72
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:53.02
2 15 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
03:53.48
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
04:13.40
4 5 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:18.56
5 6 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
04:19.73
6 8 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
04:24.90
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 10:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:13.04
2 6 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
04:16.23
3 4 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
04:27.11
4 3 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
04:41.20
5 2 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
04:57.33
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 10:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
04:11.51
2 8 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
04:19.41
3 9 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
04:26.02
4 7 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
04:37.50
5 10 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
05:10.00
129
U17 M1X JM1X, 15 år, ÅM, 1000m - 1000m 3. Indledende
2015-08-08 10:05
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:47.21
2 15 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
03:55.34
3 13 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
04:09.69
4 14 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:29:45
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03:48.82
2 16 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
04:01.94
3 7 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
04:03.89
4 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
04:05.90
5 12 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
04:12.80
6 4 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
04:27.77
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
04:05.32
2 4 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
04:09.92
3 1 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
04:10.83
4 5 Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde(1)
04:13.61
5 6 Roklubben Furesø III
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
04:31.56
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03:57.83
2 7 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
04:04.65
3 8 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
04:19.45
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
04:39.59
130
U17 M1X JM1X, 16 år, ÅM, 1000m - 1000m 3. Indledende
2015-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
04:08.16
2 12 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
04:16.91
3 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
04:22.62
4 14 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
04:34.98
5 15 Roforeningen KVIK II
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
04:38.53
131
U17 W4X JW4X-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub 2
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Anna Frimann(3)
  • Stine Mathiasen(4)
Junior A fra løb 13303:48.93
2 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
03:54.28
3 3 Bagsværd Roklub
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Nikoline Bay(4)
Junior A fra løb 13304:27.00
132-A
U19 W/M 4X/4- JM4X/4-, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:47
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Oscar Mazza(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Christian Thor Hagemann(4)
03:26:79
2 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
03:28:20
132
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
03:34:09
2 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Mads Yding(4)
03:34:54
3 2 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
03:43:46
4 1 Aalborg Roklub III
  • Esben Ravn(1)
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Morten Yde(4)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
04:13:34
133
W4X/4X+/4-/4+ W, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2015-08-08 15:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Roklubben Ægir
  • Jeanne Holm(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
  • Nina Hollensen(3)
  • Julie Poulsen(4)
03:53.68
2 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
  • Anne Vestergaard Nielsen(3)
  • Laura Funch Petersen(4)
04:00.89
3 1 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Heidi Andersen(2)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(3)
  • Christine Skovsted(4)
04:09.68
134
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
Start:0s 04:29.35
3 2 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:22s 04:30.71
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Kim Schauer Boysen(2)
Start:7s 05:10.88
136
Master W2X/2- Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-08 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 04:55.74
2 2 Roklubben Furesø II
  • Gitte Terp Henriksen(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:7s 05:11.40
139
U13 M1X JM1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2015-08-08 16:25
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
00:58:24
2 1 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:08.76
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
01:10.11
4 8 Kraftcenter Holstebro II
  • Rasmus Mortensen(1)
01:14.54
5 3 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
01:17.62
6 7 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
01:34.69
139
U13 M1X JM1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m 1. Indledende
2015-08-08 10:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
01:05.76
2 1 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:07.01
3 3 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
01:10.54
4 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:11.69
5 5 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
01:13.80
6 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
01:14.94
139
U13 M1X JM1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m 2. Indledende
2015-08-08 10:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:12.47
2 8 Kraftcenter Holstebro II
  • Rasmus Mortensen(1)
01:16.23
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
01:33.13
4 10 Kraftcenter Holstebro III
  • Simon Mikkelsen(1)
01:35.59
5 9 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
02:07.74
140
U13 W1X JW1X, Jun D, ÅM, 250m - 250m A Finale
2015-08-08 16:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
01:16.95
2 4 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:17.55
3 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
01:20.28
4 6 Roklubben Stevns II
  • Frederikke Munch(1)
01:35.04
5 1 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
01:37.04
6 3 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
01:48.05
141
U17 M2- JM2-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
03:45.68
2 3 Kraftcenter Holstebro II
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Valbirk(2)
03:59.12
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
04:13.05
4 1 Kraftcenter Holstebro III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Jakob Mortensen(2)
04:20.60
142
U17 W2- JW2-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Klara Christensen(2)
Vinder uden kamp0
143
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:46.80
2 9 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:53.44
3 3 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:55.94
4 8 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
03:57.75
5 2 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
03:58.48
6 6 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
04:13.47
143
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
04:03.70
2 2 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
04:04.46
3 6 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
04:07.07
4 5 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
04:15.96
5 4 Danske Studenters Roklub I
  • Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros(1)
04:21.26
143
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:56.90
2 9 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
04:00.41
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
04:05.26
4 10 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
04:06.10
5 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
04:21.20
144
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:18.55
2 6 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
04:33.37
3 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Amalie Kiær(1)
04:37.54
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sarah Friedrichsen(1)
04:38.28
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
04:46.40
6 4 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
04:47.83
145
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
04:00.86
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
04:03.48
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
04:05.91
4 2 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
04:09.56
5 5 Kraftcenter Holstebro I
  • Kostadin Milenov Ivanov(1)
04:17.60
146
U15 M4X JM4x-, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 17:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Alfred Steensen(3)
  • Mikkel Walz(4)
01:46.04
2 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
01:47.23
3 1 Roskilde Roklub
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(4)
02:04.13
147
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:45.15
2 5 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
04:50.79
3 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
04:54.11
4 3 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
05:11.89
148
M1X M1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 16:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
Roede med i løb 14704:56:86
149
U15 W4X+ JW4x+, Jun C, ÅM, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub
  • Victoria Lotinga(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
  • Mathilde Bay Toft(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(cox)
Roede med i løb 11502:04:45
151
M8+ M8+, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-08 17:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I [0:22]
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Kristensen(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03:32.26
2 3 Kraftcenter Holstebro
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Mads Fischer(3)
  • Mark Hartsteen(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Aske Petersen(6)
  • Mads Yding(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
03:38.66
3 1 Aalborg Roklub II [0:22]
  • Mads Gadeberg(1)
  • Morten Yde(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Markus Schelske(5)
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Szymon Gréz(8)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
03:51.36
4 4 Kraftcenter Holstebro
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Christine Skovsted(2)
  • Christina Donstrup(3)
  • Sofie Brorson Vetner(4)
  • Anne Vestergaard Nielsen(5)
  • Trine Dahl Pedersen(6)
  • Laura Funch Petersen(7)
  • Nanna Bo Christensen(8)
  • Mie Andersen(cox)
03:52.92
154
U13 M2X 114A - JM2X, Jun D, 500m - 500m A Finale
2015-08-08 17:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Aske Storm(2)
02:14.36
2 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
02:19.24
3 4 Bagsværd Roklub
  • Asbjørn Bay(1)
  • Simon Rud Bernhardt(2)
02:26.35
4 2 Odder Roklub
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
02:57.44
155
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m V Finale
2015-08-08 17:30
Plac. # Navn Tid
2 3 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • Line Viuf(1)
  • Mie Mellerup(2)
04:19.17
155
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2015-08-08 17:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub
  • Stine Mathiasen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
04:07.01
3 1 Københavns Roklub
  • Julie Brünnich Sørensen(1)
  • Mia Rina Nielsen(2)
04:53.52
201
U13 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-09 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:12.85
2 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Simon Mikkelsen(1)
01:19.41
202
U13 W1X-Edon JM1X Edon, piger u12, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-09 11:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:26.56
2 1 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
01:36.94
3 2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
01:51.13
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 11:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub IV 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:48.40
2 3 Sorø Roklub II 16
  • (1)
01:54.87
3 19 Roforeningen KVIK I 14
  • Nicholas Andersen(1)
01:59.39
4 10 Bagsværd Roklub II 12
  • Frederik Larsen(1)
02:00.08
5 7 Bagsværd Roklub III 10
  • Mikkel Walz(1)
02:05.83
6 15 Sorø Roklub I 8
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:07.25
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2015-08-09 11:15
Plac. # Navn Tid
1 23 Næstved Roklub I 6
  • Rasmus Bjerre(1)
02:05.28
2 14 Bagsværd Roklub I 4
  • Alfred Steensen(1)
02:07.55
3 9 Roskilde Roklub I 2
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02:07.68
4 17 Hadsund Roklub I 2
  • Haris Alagic(1)
02:11.02
5 22 Kraftcenter Holstebro IV 2
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
02:14.48
6 6 Odder Roklub I 2
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:15.94
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2015-08-09 11:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Odder Roklub II 2
  • Kristian Alrøe(1)
02:08.78
2 1 Roskilde Roklub II 2
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:17.94
3 16 Hvidovre Roklub I 2
  • Christoffer Nielsen(1)
02:18.90
4 21 Roklubben Furesø I 2
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:22.12
5 12 Kraftcenter Holstebro II 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
02:23.00
6 4 Roklubben Furesø II 2
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:34.75
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m D Finale
2015-08-09 11:25
Plac. # Navn Tid
1 13 Kraftcenter Holstebro I 2
  • Emil Ulnits(1)
02:23.82
2 8 Roskilde Roklub III 2
  • Julius Philipson(1)
02:27.40
3 18 Kraftcenter Holstebro III 2
  • Markkus Drejer(1)
02:30.30
4 20 Odder Roklub III 2
  • Viktor Knopp Hansen(1)
02:37.29
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-09 07:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
Seed 401:54.20
2 3 Sorø Roklub II
  • (1)
seed 102:00.76
3 6 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:14.52
4 1 Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:23.39
5 4 Roklubben Furesø II
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:34.72
6 2 Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
Afmeldt99:00:00
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-09 07:03
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
01:52.73
2 7 Bagsværd Roklub III
  • Mikkel Walz(1)
01:53.74
3 9 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
Seed 301:54.69
4 11 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
02:00.02
5 12 Kraftcenter Holstebro II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
02:09.27
6 8 Roskilde Roklub III
  • Julius Philipson(1)
02:20.18
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2015-08-09 07:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
Seed 401:58.54
2 14 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
02:00.50
3 17 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:05.97
4 16 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
02:10.45
5 13 Kraftcenter Holstebro I
  • Emil Ulnits(1)
02:20.21
6 18 Kraftcenter Holstebro III
  • Markkus Drejer(1)
02:26.19
203
U15 M1X JM1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 4. Indledende
2015-08-09 07:09
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
seed 201:56.88
2 23 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:03.16
3 21 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:14.88
4 20 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
02:31.60
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 11:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I 18
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
01:55.68
2 4 Roklubben Furesø I 16
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
01:58.93
3 7 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns 14
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:05.23
4 6 Roforeningen KVIK 12
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:12.03
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2015-08-09 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I 10
  • Rikke Køchs(1)
  • Laura Boldsen(2)
02:16.12
2 5 Roklubben Stevns II 8
  • Mathilde Joensen(1)
  • Luna Jørgensen(2)
02:16.37
3 2 Bagsværd Roklub II 6
  • Mathilde Bay Toft(1)
  • Victoria Lotinga(2)
02:19.13
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-09 07:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
01:54.06
2 4 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
01:56.93
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Bay Toft(1)
  • Victoria Lotinga(2)
02:14.02
4 1 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
  • Laura Boldsen(2)
02:16.19
205
U15 W2X JW2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-09 07:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:00.69
2 6 Roforeningen KVIK
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:04.83
3 5 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
  • Luna Jørgensen(2)
02:10.64
206
U17 M4X JM4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 11:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Ægir I 18
  • Esben Søvndahl(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
  • Adrian Flarup Johansen(3)
  • Jacob Lenzing(4)
03:06.75
2 3 Kraftcenter Holstebro II 16
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03:10.96
3 9 Kraftcenter Odense I 14
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Kristian Baastrup Søberg(2)
  • Tobias Taudal(3)
  • David Lønholm Shekufa(4)
03:23.64
4 2 Hadsund Roklub II 12
  • Frederik Busk(1)
  • Jesper Molin(2)
  • Max Jensen(3)
  • Mikkel Jensen(4)
03:24.72
5 5 Bagsværd Roklub I 10
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Lasse Maigaard(2)
  • Oscar Svane Hansen(3)
  • Aksel Bay(4)
03:43.31
207
U17 W2X JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 11:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II 18
  • (1)
  • (2)
03:59.45
2 5 Hadsund Roklub I 16
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
04:05.12
3 4 Odder Roklub I 14
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
04:29.32
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 12:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:42.59
2 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:48.58
3 6 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
03:49.00
4 5 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
03:51.59
5 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
03:58.92
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-09 07:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:43.17
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
03:46.36
3 5 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
03:52.56
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
03:53.80
208
M1X M1X, ÅBEN, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-09 07:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:37.72
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
03:38.56
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
03:44.37
209
W1X W1X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
03:54.95
2 3 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
04:01.82
3 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
04:06.86
4 4 Rocenter Aarhus II
  • Mai Nielsen(1)
04:16.09
212
U15 M1X-Edon JM1X Edon, drenge, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-09 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
Roede med i løb 21301:23.88
213
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-09 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
01:26.79
2 2 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
01:59.64
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 12:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub III 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:45.20
2 14 Kraftcenter Holstebro I 16
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:48.12
3 10 Sorø Roklub I 14
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:49.12
4 12 Kraftcenter Holstebro II 12
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Kristensen(2)
01:57.64
5 6 Bagsværd Roklub IV 10
  • Mikkel Walz(1)
  • William Foss Keincke(2)
02:01.48
6 2 Roskilde Roklub I 8
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
02:05.37
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2015-08-09 12:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I 6
  • Alfred Steensen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:05.31
2 8 Bagsværd Roklub II 4
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:09.44
3 3 Roskilde Roklub 2
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
02:14.47
4 1 Kraftcenter Holstebro 2
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
02:16.84
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2015-08-09 12:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Odder Roklub I 2
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:02.52
2 7 Odder Roklub II 2
  • Kristian Alrøe(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
02:05.40
3 4 Roklubben Furesø I 2
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
02:13.16
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-09 07:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub IV
  • Mikkel Walz(1)
  • William Foss Keincke(2)
01:52.43
2 2 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01:53.70
3 1 Kraftcenter Holstebro
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
02:03.42
4 3 Roskilde Roklub
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
02:03.62
5 4 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
10:00:00
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-09 07:50
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:42.13
2 10 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:52.08
3 8 Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:02.41
4 7 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
02:05.75
214
U15 M2X JM2X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2015-08-09 07:50
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:47.13
2 12 Kraftcenter Holstebro II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Kristensen(2)
01:50.62
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
01:53.07
4 13 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:00.38
215
U15 W4X/4X+ JW4X-, 4x+ Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 12:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø 18
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
01:53.21
2 3 Kraftcenter Kongens Lyngby I 16
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Marie Elkjær(3)
  • Ida Marie Reimer(4)
01:57.70
3 4 Bagsværd Roklub/Odder Roklub 14
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(4)
  • Mathilde Bay Toft(cox)
01:59.07
4 1 Roklubben Stevns 12
  • Julie Munch(1)
  • Katrine Højgaard(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Luna Jørgensen(4)
02:12.33
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 13:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I 18
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
03:31.39
2 6 Hadsund Roklub II 16
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
03:34.49
3 3 Kraftcenter Odense I 14
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03:37.72
4 12 Kraftcenter Holstebro I 12
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
03:59.19
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2015-08-09 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I 10
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Malthe Kaptain(2)
03:43.86
2 2 Bagsværd Roklub I 8
  • Lasse Maigaard(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
03:48.64
3 11 Hvidovre Roklub I 6
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
03:53.49
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-09 08:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
03:31.45
2 6 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
03:36.58
3 1 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Malthe Kaptain(2)
03:38.16
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
03:44.15
216
U17 M2X JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-09 08:05
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
03:38.10
2 12 Kraftcenter Holstebro I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
03:51.69
3 11 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
03:54.70
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I 18
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:04.75
2 13 Hadsund Roklub I 16
  • Liane Vestergaard(1)
04:09.95
3 1 Roklubben Ægir I 14
  • Mie Mellerup(1)
04:16.40
4 8 Kraftcenter Holstebro I 12
  • Amalie Kiær(1)
04:23.68
5 11 Hadsund Roklub III 10
  • Thea Bach Stegger(1)
04:33.76
6 12 Odder Roklub I 8
  • Marie Poulsen(1)
04:40.85
217
U17 W1X JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2015-08-09 13:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub II 6
  • Agnete Munk(1)
04:29.82
2 4 Bagsværd Roklub I 4
  • Regitze Bay(1)
04:33.72
3 6 Kraftcenter Odense I 2
  • Mette Knudsen(1)
04:42.12
4 9 Odder Roklub II 2
  • Sofie Miller(1)
05:01.50
5 10 Roskilde Roklub I 2
  • Malli Segoli(1)
05:10.84
219
M2X M2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
03:27.16
2 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Mads Fischer(1)
  • Mads Yding(2)
03:30.88
3 1 Aalborg Roklub I
  • Mads Gadeberg(1)
  • Szymon Gréz(2)
03:31.76
4 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
03:44.83
220
M2- M2-, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 13:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
03:33.54
2 2 Aalborg Roklub II
  • Jonas Svane(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
03:40.92
221
W2X W2X, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 13:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/Sorø Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • (2)
03:50.81
2 3 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
03:54.95
3 4 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
03:58.15
4 7 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
04:05.92
5 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Ida Langkjær(2)
04:06.72
6 2 Københavns Roklub I
  • Julie Brünnich Sørensen(1)
  • Mia Rina Nielsen(2)
04:25.24
222
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-09 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:17s 04:11.72
3 1 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
Start:28s 04:42.52
222
Master M1X Masters M1X, 1000m - 1000m 2. Afdeling
2015-08-09 13:30
Plac. # Navn Tid
7 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Mikael Budde(1)
Start:36s 04:19.09
6 6 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:33s 04:27.16
5 7 Nordslesvigsk Roklub III
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:28s 05:27.10
223
Master W1X Masters W1X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-09 13:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:20.36
2 4 Randers Roklub
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s Fra løb 22204:28.49
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 04:33.56
4 3 Nordslesvigsk Roklub 2
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s Fra løb 22204:58.36
226
U15 M4X/4X+ JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I 18
  • Andreas Kristensen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
01:40.14
2 2 Bagsværd Roklub 16
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
  • Oskar Hagen(3)
  • William Foss Keincke(4)
  • Simon Rud Bernhardt(cox)
01:52.06
3 3 Roskilde Roklub I 14
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(3)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(4)
01:57.07
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m A Finale
2015-08-09 14:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:55.46
2 3 Hadsund Roklub I 16
  • Ida Blomstrand(1)
01:57.61
3 11 Roskilde Roklub II 14
  • Victoria Munch(1)
02:01.68
4 12 Københavns Roklub I 12
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:04.52
5 4 Odder Roklub I 10
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:05.78
6 13 Danske Studenters Roklub I 8
  • Mathilde Kiilgaard(1)
02:15.44
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m B Finale
2015-08-09 14:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Kongens Lyngby I 6
  • Alma Mikkelsen(1)
02:03.56
2 6 Bagsværd Roklub II 4
  • Emma Braad Olesen(1)
02:08.09
3 5 Kraftcenter Kongens Lyngby IV 2
  • Marie Elkjær(1)
02:08.51
4 16 Bagsværd Roklub III 2
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:12.17
5 10 Kraftcenter Kongens Lyngby II 2
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:12.40
6 14 Kraftcenter Kongens Lyngby III 2
  • Ida Marie Reimer(1)
02:20.70
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m C Finale
2015-08-09 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I 2
  • Caroline Munch(1)
02:10.93
2 15 Aarhus Roklub I 2
  • Laura Boldsen(1)
02:24.04
3 9 Bagsværd Roklub IV 2
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
02:46.83
4 2 Roklubben Ægir I 2
  • Signe Flarup Johansen(1)
Ej mødt99:00:00
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 1. Indledende
2015-08-09 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
Seed 302:00.92
2 4 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:06.85
3 5 Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Marie Elkjær(1)
02:07.84
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
02:08.36
5 1 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:09.80
6 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
Afmeldt99:00:00
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 2. Indledende
2015-08-09 08:33
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
Seed 101:58.53
2 11 Roskilde Roklub II
  • Victoria Munch(1)
02:01.77
3 8 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
02:06.12
4 10 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:22.12
5 9 Bagsværd Roklub IV
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
02:53.88
227
U15 W1X JW1X, Jun C, TU CUP, 500m - 500m 3. Indledende
2015-08-09 08:36
Plac. # Navn Tid
1 12 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
seed 202:00.33
2 13 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
02:04.77
3 16 Bagsværd Roklub III
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
02:10.53
4 14 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer(1)
02:17.88
5 15 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
02:20.97
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 14:25
Plac. # Navn Tid
1 14 Roklubben Furesø I 18
  • Jonas Lund(1)
03:41.28
2 18 Roforeningen KVIK I 16
  • Nicolai Krogsgaard(1)
03:50.09
3 3 Roskilde Roklub III 14
  • Martin Kofoed Jensen(1)
03:51.08
4 8 Sorø Roklub I 12
  • (1)
03:51.89
5 6 Hadsund Roklub V 10
  • Tobias Grøn(1)
03:59.66
6 24 Bagsværd Roklub I 8
  • Aksel Bay(1)
Ej mødt99:00:00
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m B Finale
2015-08-09 14:20
Plac. # Navn Tid
1 17 Nordslesvigsk Roklub I 6
  • Sebastian Haug Krab(1)
03:58.90
2 25 Odense Roklub I 4
  • Tobias Taudal(1)
04:00.65
3 22 Københavns Roklub II 2
  • Niklas Heinz(1)
04:02.90
4 20 Hadsund Roklub II 2
  • Mikkel Jensen(1)
04:06.36
5 7 Silkeborg Roklub I 2
  • Carl Guss Søndergaard(1)
04:06.70
6 5 Hadsund Roklub IV 2
  • Nichlas Pedersen(1)
04:24.84
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m C Finale
2015-08-09 14:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Vestervig Roklub I 2
  • Kasper Overgaard(1)
04:19.72
2 11 Roklubben Furesø III 2
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
04:24.62
3 12 Næstved Roklub I 2
  • Malthe Kaptain(1)
04:25.76
4 2 Roklubben Furesø II 2
  • Benjamin Eibye(1)
04:26.34
5 21 Bagsværd Roklub II 2
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:43.28
6 4 Roklubben Ægir I 2
  • Christian Nedergaard(1)
04:52.51
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m D Finale
2015-08-09 14:10
Plac. # Navn Tid
3 1 Danske Studenters Roklub I 2
  • Esben Søvndahl(1)
Ej mødt0
4 23 Hadsund Roklub I 2
  • Mikkel Knudsen(1)
Ej mødt0
5 13 Roklubben Ægir II 2
  • Adrian Flarup Johansen(1)
Ej mødt0
1 15 Hadsund Roklub III 2
  • Frederik Busk(1)
04:15.51
2 19 Bagsværd Roklub III 2
  • Kristian Alm(1)
04:28.77
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-09 08:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
03:58.28
2 6 Hadsund Roklub V
  • Tobias Grøn(1)
04:08.78
3 5 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
04:19:96
4 2 Roklubben Furesø II
  • Benjamin Eibye(1)
04:25:61
5 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
04:43:92
6 1 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
Afmeldt99:00:00
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-09 08:48
Plac. # Navn Tid
1 14 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
Seed 104:00:80
2 8 Sorø Roklub I
  • (1)
04:04:67
3 7 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
04:16:20
4 12 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
04:22:92
5 11 Roklubben Furesø III
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
04:26:26
6 13 Roklubben Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
Afmeldt99:00:00
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 3. Indledende
2015-08-09 08:51
Plac. # Navn Tid
1 18 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
Seed 304:02:24
2 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
04:04:66
3 20 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
04:09:53
4 16 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
04:19:88
5 15 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
04:30:17
6 19 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
04:35:40
229
U17 M1X JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m 4. Indledende
2015-08-09 08:54
Plac. # Navn Tid
2 25 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
04:07:61
3 22 Københavns Roklub II
  • Niklas Heinz(1)
04:08:29
4 21 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:36:57
5 23 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
Afmeldt99:00:00
231
U17 W4X JW4X-, Jun B, TU CUP, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I 18
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Klara Christensen(2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
03:26.05
2 3 Bagsværd Roklub 2 16
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Anna Frimann(3)
  • Stine Mathiasen(4)
03:30.73
3 2 Bagsværd Roklub 3 14
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Nikoline Bay(4)
03:52.62
4 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub 12
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
  • Lea Alberte Olsen(3)
  • Malli Segoli(4)
03:55.38
232
M4X/4X+/4-/4+ M, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 14:35
Plac. # Navn Tid
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
00:00:00
1 4 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Kristensen(4)
03:09.47
3 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Mads Yding(4)
03:09.81
4 5 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
03:12.87
5 1 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Morten Yde(4)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
03:36.20
233
W4X/4X+/4-/4+ W, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Roklubben Ægir
  • Jeanne Holm(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
  • Nina Hollensen(3)
  • Anne Nissen(4)
03:31.52
2 2 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Christina Donstrup(2)
  • Heidi Andersen(3)
  • Christine Skovsted(4)
03:34.20
3 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
  • Anne Vestergaard Nielsen(3)
  • Laura Funch Petersen(4)
03:34.84
4 5 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 03:51:56
234
Master M2X/2- Masters M2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-09 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub/Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 03:55.53
4 4 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:22s 04:03.29
2 2 Roklubben Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:6s 04:04.40
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Kim Schauer Boysen(2)
Start:7s 04:57.78
236
Master W2X/2- Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-08-09 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Nordslesvigsk Roklub
  • Britta Hirschauer(1)
  • Mikael Budde(2)
Start:37s 04:23.84
2 3 Roklubben Furesø I
  • Helle Torp Eklund(1)
  • Mette Møller(2)
Start:20s 04:33.07
3 2 Roklubben Furesø II
  • Bente Johannessen(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:0s 04:43.02
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m 1. Afdeling
2015-08-09 15:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:05.55
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
01:07.80
3 3 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
01:08.97
4 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:09.20
5 6 Kraftcenter Holstebro I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
01:09.76
6 1 Kraftcenter Holstebro II
  • Rasmus Mortensen(1)
01:10.97
239
U13 M1X JM1X, Jun D, 250m - 250m 2. Afdeling
2015-08-09 15:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
01:14.39
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
01:21.48
3 12 Bagsværd Roklub III
  • Simon Rud Bernhardt(1)
01:24.95
4 9 Kraftcenter Holstebro III
  • Simon Mikkelsen(1)
01:31.82
5 11 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
01:41.28
240
U13 W1X JW1X, Jun D, 250m - 250m A Finale
2015-08-09 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
01:06.37
2 3 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:08.34
3 4 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:19.62
4 2 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
01:27.04
5 6 Sorø Roklub I
  • (1)
01:45.03
241
U19 M2- JM2-, Jun B, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
03:35.98
2 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Valbirk(2)
03:41.61
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:51.86
243
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:37.08
2 1 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
03:43.37
3 6 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:49.20
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
03:52.95
5 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
03:55.32
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
03:55.68
243
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-09 09:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
03:56.12
2 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
04:03.96
3 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
04:05.13
4 2 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
04:06.86
243
U19 M1X JM1X, Jun A, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-09 09:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:48.11
2 6 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:57.96
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
04:02.72
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros(1)
04:11.25
244
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:02.52
2 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04:09.10
3 5 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
04:14.36
4 2 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
04:23.69
5 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
04:35.97
244
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m 1. Indledende
2015-08-09 09:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
04:29.71
2 2 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
04:33.15
3 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
04:35.31
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
04:36.51
244
U19 W1X JW1X, Jun A, 1000m - 1000m 2. Indledende
2015-08-09 09:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:18.76
2 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
04:27.93
3 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sarah Friedrichsen(1)
04:38.02
245
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:39.96
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
03:43.92
3 2 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
03:46.95
4 5 Kraftcenter Holstebro I
  • Kostadin Milenov Ivanov(1)
03:49.83
5 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
03:51.20
246
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:17.70
2 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
04:21.20
3 7 Aarhus Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
04:22.87
4 2 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
04:26.45
5 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
04:31.19
6 5 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
04:50.15
247
M1X M1X, begynder, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Holstebro II
  • Kostadin Milenov Ivanov(1)
04:15.44
2 1 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
04:26.63
249
M8+ M8+, 1000m - 1000m A Finale
2015-08-09 16:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03:26.68
2 4 Kraftcenter Holstebro
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Pavlina Zapletalova(2)
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(3)
  • Sofie Brorson Vetner(4)
  • Anne Vestergaard Nielsen(5)
  • Trine Dahl Pedersen(6)
  • Laura Funch Petersen(7)
  • Nanna Bo Christensen(8)
  • Mie Andersen(cox)
03:30.66
3 3 Kraftcenter Holstebro
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Aske Petersen(6)
  • Mads Yding(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
03:38.29
4 2 Aalborg Roklub
  • Mads Gadeberg(1)
  • Morten Yde(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Markus Schelske(5)
  • Søren Gam(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Szymon Gréz(8)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
03:42.97
251
U13 M2X JM2X, Jun D, 500m - 500m 1. Afdeling
2015-08-09 16:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
02:10.80
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
  • Asbjørn Bay(2)
02:11.93
3 4 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
  • Noah Leen Jensen(2)
02:23.08
4 3 Odder Roklub
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
02:26.43