Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2016

101
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-13 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
01:19.63
2 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Simon Rud Bernhardt(1)
01:40.63
3 3 Odder Roklub I
  • Nikolaj Rasmussen(1)
02:39.90
101
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2016-08-13 13:18
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
01:46.00
2 5 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
01:51.41
3 7 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
01:57.25
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-08-13 13:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
02:07.28
2 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:11.55
3 9 Fredensborg Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
02:13.20
4 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay(1)
02:19.56
5 1 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
02:25.00
6 6 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:30.93
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-13 08:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:08.77
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay(1)
02:11.38
4 5 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
02:22.55
3 1 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
02:19.72
5 4 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
02:27.86
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-13 08:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
02:02.25
2 9 Fredensborg Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
02:11.58
3 6 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:15.45
4 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt(1)
02:40.49
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-08-13 13:10
Plac. # Navn Tid
6 11 Bagsværd Roklub/KCB
  • Emil Winter(1)
Kæntret0
1 3 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
02:03.43
2 7 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:04.04
3 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
02:07.89
4 2 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
02:17.57
5 1 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
02:21.84
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-13 08:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
0
2 1 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
0
3 2 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
0
4 5 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
0
5 4 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
0
6 6 Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen(1)
0
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-13 08:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
0
2 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0
3 11 Bagsværd Roklub/KCB
  • Emil Winter(1)
00:00:00
4 9 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
0
5 10 Roskilde Roklub I
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
0
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2016-08-13 13:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:24.20
2 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:29.56
3 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Julie Johansen (2)
02:34.04
4 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:47.10
5 10 Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme(1)
  • (2)
02:54.53
6 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Victoria Lotinga(2)
02:56.30
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2016-08-13 08:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:02.45
2 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Victoria Lotinga(2)
02:15.51
3 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:21.30
4 2 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:26.75
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2016-08-13 08:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:02.56
2 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Julie Johansen (2)
02:04.27
3 10 Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme(1)
  • (2)
02:16.22
4 9 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
  • Ingeborg Christensen(2)
02:17.46
105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2016-08-13 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
03:44.41
2 4 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
03:53.35
3 3 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
  • Marcus Lyngesen(3)
  • Kasper Enemærke Becker(4)
04:07.61
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Nichlas Ulnits(4)
05:15.96
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2016-08-13 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
04:30.34
2 4 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
04:39.50
3 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
04:44.34
4 5 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
04:54.38
5 6 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
04:59.99
6 1 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
  • Mathilde Joensen(2)
06:13.98
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
04:57:41
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
05:01:79
3 14 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
05:05:84
4 8 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
05:25:33
5 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
05:29:49
6 13 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
05:33:94
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 08:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
03:44.77
2 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:45.99
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
03:54.21
4 7 Hadsund Roklub II
  • Michael Blomstrand(1)
03:57.63
5 3 Nordslesvigsk Roklub
  • Søren Brag(1)
04:03.84
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 08:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
03:48.58
2 14 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
03:49.31
3 13 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:50.43
4 10 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
03:51.09
5 9 Aarhus Roklub I
  • Jesper Holst Jensen(1)
04:37.29
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 13:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
06:06:61
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
06:15:01
3 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
06:28:20
4 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
06:34:16
5 9 Roklubben Furesø
  • Mette Møller(1)
06:38:15
6 7 Danske Studenters Roklub I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
06:53:46
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 08:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
2 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
0
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
0
4 4 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
0
5 2 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
0
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 08:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
04:21.54
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
04:27.54
3 9 Roklubben Furesø
  • Mette Møller(1)
04:29.19
4 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:29.89
109
Master W4-/4X Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2016-08-13 17:35
Plac. # Navn Tid
3 1 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s Roet med løb 17605:46:85
121
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-13 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
01:37.44
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
01:46.92
3 1 Vestervig Roklub/KCHO I
  • Katrine Sondrup(1)
02:01.45
122
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2016-08-13 13:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
02:00.39
2 4 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
  • Oliver Acs(2)
02:04.37
3 1 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
02:12.17
4 9 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Frederik Cloos(2)
02:19.86
123
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2016-08-13 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Julie Johansen (3)
  • Emma Braad Olesen(4)
02:40.49
2 2 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • (4)
02:53.20
124
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2016-08-13 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Emil Winter(3)
  • Asbjørn Bay(4)
  • Simon Rud Bernhardt(cox)
Vinder uden kamp00:00:00
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2016-08-13 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
04:01.49
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
04:11.26
3 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
04:14.45
4 5 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
04:21.13
5 4 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
04:34.33
6 6 Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
04:39.74
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
03:48.54
2 4 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
03:51.60
3 5 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
04:01.73
4 1 Bagsværd Roklub III
  • William Foss Keincke(1)
  • Niels Østergaard(2)
04:10.66
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 09:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
03:41.65
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:50.47
3 6 Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
04:06.40
4 8 Roklubben Ægir I
  • Thor Avlund Overgaard(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
04:31.21
126
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 14:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
05:19.33
2 1 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
05:31.54
3 2 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
05:38.59
4 5 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
05:42.78
5 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Marie Elkjær(1)
06:01.91
6 6 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
06:22.63
126
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 09:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
04:26.27
2 4 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:27.58
3 2 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:41.16
4 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:50.27
126
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 09:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
04:41.92
2 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Marie Elkjær(1)
04:51.86
3 6 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
04:57.35
4 7 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
05:01.66
127
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 14:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Fredensborg Roklub I
  • Cecille Girke(1)
05:12.27
2 7 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
05:17.45
3 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
05:42.51
4 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
05:50.34
5 5 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
05:55.21
6 8 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:08.59
127
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
04:36.23
2 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
04:40.46
3 5 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
04:46.67
4 6 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
04:50.62
5 4 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
05:09.00
127
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 09:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
04:28.15
2 10 Fredensborg Roklub I
  • Cecille Girke(1)
04:41.05
3 8 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
04:43.75
4 9 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
04:54.45
128
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2016-08-13 14:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
04:46:97
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
04:56:69
3 8 Bagsværd Roklub
  • Jakob Grove Klahsen(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
05:00:96
4 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
05:10:28
5 1 Odense Roklub/KCO I
  • Michael Moerner(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
05:55:47
128
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 09:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:27.86
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
03:30.83
3 1 Odense Roklub/KCO I
  • Michael Moerner(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
03:47.64
4 5 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
  • Victor Gro Jensen(2)
04:14.84
128
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 09:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub
  • Jakob Grove Klahsen(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
03:34.99
2 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
03:54.08
3 6 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
04:10.35
129
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2016-08-13 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
Roet med løb 13004:52:80
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
Roet med løb 13005:16:38
3 2 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
Roet med løb 13005:33:65
130
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2016-08-13 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
Roet med løb 12905:04:39
2 5 Holstebro Roklub II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
Roet med løb 12905:20:21
3 6 Københavns Roklub
  • Timon Strømgren(1)
  • Niklas Heinz(2)
Roet med løb 12905:43:89
131
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2016-08-13 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
05:52:69
2 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Amalie Roland Dons(2)
05:54:17
3 6 Odense Roklub/KCO
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
06:47:84
4 4 Aarhus Roklub II
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
07:22:96
5 5 Aarhus Roklub I
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
08:09:16
132
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-13 14:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s 0 sec handicap05:35.08
2 4 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 17 sec handicap05:43.31
3 5 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 33 sec handicap06:05:33
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 23 sec handicap06:56.03
142
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-08-13 15:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
01:28.98
2 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
01:31.72
3 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
01:35.50
4 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
01:44.60
5 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
01:45.45
6 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:31.78
142
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-13 09:40
Plac. # Navn Tid
4 2 Hadsund Roklub II
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
0
1 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:18.89
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
02:28.70
3 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:34.69
142
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-13 09:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
02:14.99
2 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:19.62
3 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
02:25.47
4 9 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
02:34.30
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-08-13 15:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:13.82
2 4 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:15.11
3 5 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
02:21.22
4 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:31.99
5 7 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02:33.54
6 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:39.89
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-13 09:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:02.71
2 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:04.28
3 5 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
02:05.90
4 1 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:09.01
5 2 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
02:09.51
6 6 Odense Roklub/KCO II
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
02:10.81
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-13 09:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:02.19
2 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:08.32
3 7 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02:08.83
4 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
02:10.93
5 10 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:20.41
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 15:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
04:35.40
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
04:47.10
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
04:51.68
4 7 Sorø Roklub I
  • (1)
05:26.52
5 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
05:33.72
6 8 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
06:15.95
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 10:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
03:58.82
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
04:08.13
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
04:08.64
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
04:11.03
5 4 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
05:25.28
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 10:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
04:23.88
2 8 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
04:40.51
3 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
04:41.61
4 9 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
04:54.21
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 15:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
04:23.79
2 6 Lyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
04:25.63
3 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
04:38.90
4 1 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:50.83
5 2 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
04:51.22
6 4 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
04:55.16
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:02.10
2 2 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
04:04.15
3 4 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
04:09.21
4 3 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
04:11.71
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:53.73
2 6 Lyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
03:58.62
3 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
04:03.71
4 8 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
04:04.34
146
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2016-08-13 13:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Marie Elkjær(4)
Vinder uden kamp0
147
M4X/4- Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2016-08-13 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub
  • Christian Michaelsen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
03:47.53
2 3 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
03:59.36
3 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Jeppe Aabye(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Lasse Maigaard(4)
04:15.11
4 4 Aalborg Roklub I
  • Jonas Svane(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
04:15.55
149
Master M2X Masters Mænd  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-13 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 31 sec handicap04:34:91
2 3 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:0s 31 sec handicap05:06:37
3 5 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
Start:0s 9 sec handicap05:08:71
4 1 Lemvig Roklub I
  • Mads Sørensen(1)
  • Peter Jensen(2)
Start:0s 35 sec handicap05:24:35
5 2 Aarhus Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Svend Erik Husted(2)
Start:0s 0 sec handicap06:28.67
151
Master W2X Masters Kvinder  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-13 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø
  • Helle Torp Eklund(1)
  • Mette Møller(2)
05:26.76
2 2 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
07:01.93
161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-13 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
01:51.06
2 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
02:05.10
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2016-08-13 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
01:34.70
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
01:39.63
3 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
01:44.72
4 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Simon Rud Bernhardt(1)
01:45.02
5 2 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
02:37.75
6 5 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
02:44.24
163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2016-08-13 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
01:38.42
2 4 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:39.14
3 3 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
01:42.33
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
01:42.56
5 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
01:55.05
164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2016-08-13 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
Vinder uden kamp0
165
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m A Finale
2016-08-13 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
Vinder uden kamp0
166
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2016-08-13 16:50
Plac. # Navn Tid
2 1 Aalborg Roklub
  • Jonas Svane(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Markus Schelske(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Simon Staal Nielsen(7)
  • Esben Bach-Sørensen(8)
  • Mads Gadeberg(cox)
Roet med løb 16703:45.31
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Niels Geertsen(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(6)
  • Frederik Taulbjerg(7)
  • Eskil Bech-Pedersen(8)
  • Mie Andersen(cox)
Roet med løb 16703:53.77
167
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m A Finale
2016-08-13 16:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
  • Nikolaj Leth Bernsen(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Malte Rusbjerg(5)
  • Mikkel Aaslet(6)
  • Esben Søvndahl(7)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(8)
  • Frederik Geertsen Lund(cox)
Roet med løb 16603:25:87
4 3 Fredericia/Hadsund/Holstebro/Hvidovre/Københavns/KCHO
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Thomas Knudsen(3)
  • Nichlas Ulnits(4)
  • Thomas Jensen(5)
  • Kaare Mortensen(6)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(7)
  • Timon Strømgren(8)
  • Søren Meldgaard Madsen(cox)
Roet med løb 16604:08:79
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 16:55
Plac. # Navn Tid
6 3 Odense Roklub/KCO II
  • David Lønholm Shekufa(1)
0
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:39.63
2 7 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
04:39.90
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
04:41.78
4 6 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
04:56.25
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
05:47.09
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 10:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03:58.78
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:01.60
3 3 Odense Roklub/KCO II
  • David Lønholm Shekufa(1)
04:09.70
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
04:38.17
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 10:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
04:00.73
2 6 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
04:10.09
3 9 Bagsværd Roklub I
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
04:15.58
4 8 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
04:17.75
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 17:00
Plac. # Navn Tid
3 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikoline Bay(1)
06:07.82
1 4 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
05:25.28
2 2 Middelfart Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
05:32.04
170
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 17:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
04:23.96
2 2 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
04:44.92
3 1 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
04:55.90
172
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 17:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Jesper Holst Jensen(1)
05:38.24
2 2 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
05:52.86
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-08-13 17:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
05:36.52
2 6 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
05:45.35
3 8 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
05:53.60
4 4 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
06:09.87
5 3 Aarhus Roklub V
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
06:19.49
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-13 10:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
04:43.47
2 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
05:04.25
3 3 Aarhus Roklub V
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
05:12.85
4 2 Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe(1)
05:39.31
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-13 10:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
04:39.74
2 8 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
04:54.52
3 7 Aarhus Roklub IV
  • Emma Lehm Røddik(1)
06:10.84
174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2016-08-13 17:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emil Ulnits(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
02:06.82
2 4 Roskilde Roklub I
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Oskar Dinesen Usmani(3)
  • Leander Kaliszan(4)
02:19.56
3 3 Bagsværd Roklub/KCB
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Emil Winter(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
02:25.14
4 2 Holstebro Roklub/KCHO
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Markkus Drejer(4)
02:25.59
175
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2016-08-13 17:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Victoria Lotinga(2)
  • Julie Johansen (3)
  • Emma Braad Olesen(4)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(cox)
Vinder uden kamp0
201
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
01:19.84
2 7 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Simon Rud Bernhardt(1)
01:20.83
3 1 Hadsund Roklub I I
  • Elias Roth(1)
01:30.05
201
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2016-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Alexander Aldrich(1)
01:13.83
2 4 Roklubben Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
01:26.22
3 6 Holstebro Roklub II
  • Simon Mikkelsen(1)
01:33.28
4 2 Odder Roklub I I
  • Nikolaj Rasmussen(1)
02:05.24
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-08-14 11:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:59.22
2 14 Hadsund Roklub I I
  • Haris Alagic(1)
02:01.28
3 9 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
02:01.65
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
02:03.78
5 8 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:07.74
6 12 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
02:12.84
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2016-08-14 11:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:14.32
2 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
02:18.14
3 13 Aarhus Roklub I I
  • Viktor Edlefsen(1)
02:22.75
4 11 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emil Winter(1)
03:14.20
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2016-08-14 11:05
Plac. # Navn Tid
1 15 Roklubben Furesø I I
  • Jeppe Petersen(1)
02:28.27
2 10 Københavns Roklub I I
  • Elvin Clemmensen(1)
02:30.03
3 3 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
02:41.46
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-14 07:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
01:58.71
2 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
Seeded02:04.26
3 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
02:13.58
4 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:16.43
5 3 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
02:31.86
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-14 07:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
01:57.46
2 8 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
Seeded02:02.61
3 11 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emil Winter(1)
02:10.63
4 10 Københavns Roklub I I
  • Elvin Clemmensen(1)
02:22.82
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2016-08-14 07:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund Roklub I I
  • Haris Alagic(1)
Seeded02:02.66
2 12 Roklubben Stevns I
  • Mike Crillesen(1)
02:13.51
3 13 Aarhus Roklub I I
  • Viktor Edlefsen(1)
02:14.84
4 15 Roklubben Furesø I I
  • Jeppe Petersen(1)
02:18.24
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2016-08-14 11:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:02.66
2 7 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:04.28
3 3 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
02:05.18
4 2 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Iben Bech(2)
02:20.39
5 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Nicoline Bluhme(2)
02:21.44
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2016-08-14 11:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub/KCO I I
  • Feline Gregersen(1)
  • Ingeborg Christensen(2)
02:20.44
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
02:28.06
3 8 Odder Roklub I I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:30.48
4 4 Sorø Roklub I I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:33.69
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2016-08-14 07:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
01:59.38
2 2 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Iben Bech(2)
02:09.28
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Nicoline Bluhme(2)
02:15.13
4 4 Sorø Roklub I I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:23.31
5 5 Odense Roklub/KCO I I
  • Feline Gregersen(1)
  • Ingeborg Christensen(2)
02:31.41
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2016-08-14 07:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:00.21
2 7 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:01.16
3 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
02:10.87
4 8 Odder Roklub I I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:12.46
205
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2016-08-14 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted Roklub/Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • Sigurd Hutnik(3)
  • Christian Nielsen(4)
03:40.15
2 1 Hvidovre Roklub I I
  • Thomas Jensen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
  • Marcus Lyngesen(3)
  • Kasper Enemærke Becker(4)
03:46.67
3 3 Roskilde Roklub I
  • Julius Philipson(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
03:52.71
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2016-08-14 11:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
03:57.66
2 2 Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Cecille Girke(2)
04:10.79
3 4 Hadsund Roklub I I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
04:23.96
4 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Anna Adelholm(2)
04:25.18
5 3 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
  • Mathilde Joensen(2)
05:17.97
207
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 11:45
Plac. # Navn Tid
6 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0
1 6 Odense Roklub
  • Sebastian Terp(1)
03:46.75
2 4 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:50.15
3 3 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
03:51.19
4 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
03:54.90
5 7 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
04:02.51
208
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
04:28.06
2 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:34.03
3 7 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
04:38.22
4 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
04:39.63
5 5 Danske Studenters Roklub
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
04:45.05
6 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
04:52.86
221
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
01:29.81
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
01:42.21
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2016-08-14 12:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
01:51.00
2 9 Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
01:55.79
3 2 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
  • Mike Crillesen(2)
02:02.59
4 3 Roskilde Roklub
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
02:09.99
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2016-08-14 12:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Emil Ulnits(2)
02:05.26
2 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Frederik Cloos(2)
02:06.89
3 4 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
02:13.74
223
U15 W4X+/4X Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-08-14 12:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Dameroklub/Roklubben Stevns/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
  • Katrine Højgaard(3)
  • Nikoline Kroll(4)
02:01.16
2 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Julie Johansen (3)
  • Emma Braad Olesen(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
02:20.76
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
  • Nicoline Bluhme(3)
  • Elisabeth Østergaard(4)
02:28.80
225
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2016-08-14 12:20
Plac. # Navn Tid
6 4 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Haris Alagic(2)
Ikke mødt til start0
1 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03:44.75
2 1 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
03:58.85
3 5 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
04:15.41
4 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
  • William Foss Keincke(2)
04:30.43
5 2 Roklubben Ægir I
  • Thor Avlund Overgaard(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
04:44.63
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 12:35
Plac. # Navn Tid
6 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
0
1 14 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
04:32.04
2 13 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:47.08
3 3 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
04:48.27
4 9 Hadsund Roklub I I
  • Agnete Munk(1)
04:55.55
5 5 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Marie Elkjær(1)
05:07.87
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m B Finale
2016-08-14 12:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
04:57.60
2 12 Aarhus Roklub I I
  • Laura Boldsen(1)
05:03:01
3 1 Næstved Roklub I I
  • Mathilde Olsson(1)
05:14.11
4 4 Hadsund Roklub II I
  • Thea Bach Stegger(1)
05:21.34
5 7 Københavns Roklub I II
  • Mia Rina Nielsen(1)
05:29.05
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-14 07:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
Seeded04:22.58
2 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
04:30.99
3 5 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Marie Elkjær(1)
04:33.05
4 4 Hadsund Roklub II I
  • Thea Bach Stegger(1)
04:36.67
5 1 Næstved Roklub I I
  • Mathilde Olsson(1)
04:45.93
6 7 Københavns Roklub I II
  • Mia Rina Nielsen(1)
04:52.59
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-14 07:45
Plac. # Navn Tid
1 14 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
Seeded04:19.04
2 13 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:30.37
3 9 Hadsund Roklub I I
  • Agnete Munk(1)
04:33.03
4 12 Aarhus Roklub I I
  • Laura Boldsen(1)
04:36.70
5 8 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
Seeded04:38.04
228
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2016-08-14 12:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
03:34.08
2 4 Odense Roklub/KCO I I
  • Michael Moerner(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
03:54.35
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag(1)
  • Simon Skytte Eggert(2)
04:00.43
4 7 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
  • Victor Gro Jensen(2)
04:10.06
5 3 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
04:14.49
229
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2016-08-14 12:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
Roet med løb 23003:35.08
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
Roet med løb 23003:42.53
3 1 Aalborg Roklub I I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
Roet med løb 23003:45.93
230
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2016-08-14 12:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
Roet med løb 22903:38.63
2 5 Holstebro Roklub 2
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
Roet med løb 22903:43.98
3 6 Københavns Roklub
  • Timon Strømgren(1)
  • Niklas Heinz(2)
Roet med løb 22903:54.13
231
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2016-08-14 12:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
04:03.64
2 5 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Amalie Roland Dons(2)
04:05.12
3 1 Odense Roklub/KCO I I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Pernille Lind Nielsen(2)
04:15.71
4 3 Aarhus Roklub I I
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
04:49.67
232
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-14 12:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 04:30.42
2 1 Roklubben Furesø II I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:16s 04:46.76
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
Start:6s 05:16.54
233
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-14 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:50.82
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 05:07.92
241
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
01:43.95
2 3 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
02:04.43
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-08-14 13:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
02:12.14
2 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen(1)
02:14.16
3 12 Holstebro Roklub I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
02:19.02
4 13 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
02:19.10
5 9 Odder Roklub I I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:19.27
6 3 Roklubben Furesø I I
  • Clara Hornnæss(1)
02:21.56
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2016-08-14 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:25.73
2 11 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:34.88
3 4 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Julie Johansen (1)
02:37.06
4 6 Aarhus Roklub I I
  • Rikke Køchs(1)
02:40.52
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2016-08-14 13:10
Plac. # Navn Tid
2 7 Hadsund Roklub II I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
Kæntret0
3 5 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Victoria Lotinga(1)
afmeldt0
1 10 Odder Roklub III I
  • Trine Leitzke(1)
02:48.74
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-14 08:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen(1)
02:08.61
2 3 Roklubben Furesø I I
  • Clara Hornnæss(1)
02:13.53
3 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
Seeded02:14.01
4 4 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Julie Johansen (1)
02:22.67
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-14 08:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
Seeded02:13.69
2 9 Odder Roklub I I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:17.26
3 6 Aarhus Roklub I I
  • Rikke Køchs(1)
02:23.58
4 7 Hadsund Roklub II I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
02:25.71
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2016-08-14 08:10
Plac. # Navn Tid
1 13 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
Seeded02:00.72
2 12 Holstebro Roklub I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
02:08.39
3 11 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:15.29
4 10 Odder Roklub III I
  • Trine Leitzke(1)
02:20.26
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 13:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
04:08.07
2 22 Ringsted Roklub I I
  • Sigurd Hutnik(1)
04:12.14
3 16 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:18.26
4 7 Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
04:21.53
5 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
04:23.73
6 5 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
04:30.87
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2016-08-14 13:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alfred Steensen(1)
04:28.59
2 4 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
04:32.37
3 13 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
04:43.62
4 18 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
05:04.43
5 15 Roskilde Roklub VI
  • Julius Philipson(1)
05:05.48
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2016-08-14 13:35
Plac. # Navn Tid
4 19 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
0
1 8 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
04:29.40
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • William Foss Keincke(1)
04:36.28
3 17 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
04:55.02
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m D Finale
2016-08-14 13:30
Plac. # Navn Tid
4 23 Hadsund Roklub I I
  • Thomas Knudsen(1)
Ej mødt0
1 2 Roskilde Roklub V
  • Sebastian Nordly(1)
04:51.25
2 10 Hvidovre Roklub II
  • Nikolaj Van Gool(1)
05:17.89
3 14 Roklubben Furesø I I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
05:36.34
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-08-14 08:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
Seeded04:07.98
2 5 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
04:10.37
3 4 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
04:10.81
4 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • William Foss Keincke(1)
04:30.54
5 2 Roskilde Roklub V
  • Sebastian Nordly(1)
04:46.96
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-08-14 08:25
Plac. # Navn Tid
5 10 Hvidovre Roklub II
  • Nikolaj Van Gool(1)
Kæntrede0
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
04:03.49
2 7 Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
04:10.18
3 9 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alfred Steensen(1)
04:15.90
4 8 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
Seeded04:19.77
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2016-08-14 08:25
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
Seeded04:04.43
2 13 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
04:24.10
3 15 Roskilde Roklub VI
  • Julius Philipson(1)
04:43.00
4 17 Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt(1)
04:47.90
5 14 Roklubben Furesø I I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
05:18.99
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 4. Indledende
2016-08-14 08:25
Plac. # Navn Tid
4 23 Hadsund Roklub I I
  • Thomas Knudsen(1)
Seeded0
1 22 Ringsted Roklub I I
  • Sigurd Hutnik(1)
04:17.70
2 18 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Østergaard(1)
04:46.21
3 19 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
04:50.39
246
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2016-08-14 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Victoria Munch(3)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(4)
03:48.46
2 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Clara Møller(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
03:53.90
247
M4X/4- Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2016-08-14 13:55
Plac. # Navn Tid
6 3 Aalborg Roklub I I
  • Jonas Svane(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
Udelukket0
1 6 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub
  • Marcus Johansen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
03:18.55
2 5 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Jonas Lund(4)
03:21.08
3 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub
  • Mads Fischer(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Timothy Antonie Hansen(3)
  • Daniel Stentoft Mogensen(4)
03:30.28
4 2 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Mads Sørensen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
03:43.19
5 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Frederik Larsen(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Jeppe Aabye(4)
03:54.29
248
W4X/4- Åben Kvinder 4X/4- - 1000m A Finale
2016-08-14 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub
  • Regitze Bay(1)
  • Anna Frimann(2)
  • Mathilde Kiilgaard(3)
  • Amalie Riff Brems(4)
03:34:76
2 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(3)
  • Victoria Munch(4)
03:48:46
249
Master M2X Masters Mænd  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-14 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub I I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:22s 04:18.03
2 2 Aarhus Roklub
  • Peder Lindhardt(1)
  • Morten F. Sørensen(2)
Start:18s 04:26.02
3 3 Aalborg Roklub I I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:22s 04:36.17
4 4 Aarhus Roklub/Randers Roklub I I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
Start:0s 04:44.37
251
Master W2X Masters Kvinder  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-14 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages(1)
  • Britta Hirschauer(2)
Start:17s 05:05.07
2 1 Roklubben Furesø
  • Bente Johannessen(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 05:06.56
261
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 14:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
01:20.46
2 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
01:21.55
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
01:34.22
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
01:16.39
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Simon Rud Bernhardt(1)
01:34.77
3 2 Hadsund Roklub I I
  • Elias Roth(1)
01:49.53
4 4 Roklubben Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
01:51.98
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Afdeling
2016-08-14 14:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
01:21.79
2 5 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
01:39.43
3 7 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
01:51.16
263
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m 1. Afdeling
2016-08-14 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:17.09
2 2 Odder Roklub I I
  • Pi Goslar(1)
01:21.75
3 1 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
01:24.40
4 3 Sorø Roklub I I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
01:25.66
5 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
01:36.18
267
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 14:45
Plac. # Navn Tid
6 7 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
Ikke mødt0
1 8 Roklubben Furesø I I
  • Jonas Lund(1)
04:08.87
2 4 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
04:12.80
3 2 Odense Roklub/KCO II I
  • David Lønholm Shekufa(1)
04:18.05
4 1 Odense Roklub/KCO I I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:24.98
5 3 Nordslesvigsk Roklub I I
  • Simon Skytte(1)
05:08.54
268
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 14:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04:43.61
2 6 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04:54.49
3 2 Middelfart Roklub/KCO I I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
04:59.32
4 3 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
05:01.25
269
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
04:20.64
2 2 Nordslesvigsk Roklub I I
  • Søren Brag(1)
04:29.11
271
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I I
  • Jesper Holst Jensen(1)
05:04.19
2 3 Næstved Roklub I I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
05:12.60
272
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-08-14 15:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Næstved Roklub I I
  • Anne Ørsted(1)
05:06.45
2 1 Aarhus Roklub I I
  • Maria L.N Hansen(1)
05:13.93
3 5 Odense Roklub/KCO I I
  • Luise Lund Hansen(1)
05:16.21
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
05:23.66
5 4 Aarhus Roklub V I
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
05:37.31
273
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-08-14 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub/Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
  • Oliver Acs(2)
  • Rasmus Bjerre(3)
  • Andreas Møller(4)
01:52.34
3 5 Roskilde Roklub
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Oskar Dinesen Usmani(3)
  • Caroline Munch(4)
01:57.86
4 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Simon Rud Bernhardt(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
02:07.37
5 3 Holstebro Roklub/KCHO
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Markkus Drejer(4)
02:11.36
275
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2016-08-14 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub/Randers Roklub
  • Jeppe Mark Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:13s 04:03.85
2 2 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Mads Sørensen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:30s 04:10.24
3 1 Roklubben Furesø/Sorø Roklub
  • Merete Busk(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Mette Møller(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
Start:0s 04:22.92
276
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2016-08-14 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub
  • Jonas Svane(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Markus Schelske(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Simon Staal Nielsen(7)
  • Esben Bach-Sørensen(8)
  • Mads Gadeberg(cox)
Roet med løb 27703:05.59
277
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m A Finale
2016-08-14 15:30
Plac. # Navn Tid
1 3 BR/DSR/HOLSTEBRO/KR/Maribo/OR/KCHO
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
  • Nikolaj Leth Bernsen(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Malte Rusbjerg(5)
  • Mikkel Aaslet(6)
  • Esben Søvndahl(7)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(8)
  • Frederik Geertsen Lund(cox)
Roet med løb 27603:08.06
2 4 Fredericia/Hadsund/Holstebro/Hvidovre/Københavns/KCHO
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Thomas Knudsen(3)
  • Nichlas Ulnits(4)
  • Thomas Jensen(5)
  • Kaare Mortensen(6)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(7)
  • Timon Strømgren(8)
  • Søren Meldgaard Madsen(cox)
Roet med løb 27603:26.57