Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
1. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2019-08-10 12:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:25.43
2 6 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
01:27.71
3 3 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
01:30.83
4 4 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
01:36.14
5 2 Hadsund III
  • Kathrine Jacobsen(1)
01:38.79
6 1 Hadsund II
  • Victoria Brink(1)
01:39.36
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-08-10 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
01:58.00
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
02:03.32
3 4 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
02:04.20
4 7 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:06.37
5 13 Bagsværd III
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:14.32
6 10 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
02:17.94
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-08-10 09:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
01:52.21
2 1 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
01:52.53
3 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
01:59.11
4 5 København I
  • Hector Carriero(1)
01:59.28
5 2 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
02:20.40
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-08-10 09:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
01:51.93
2 7 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:01.82
3 9 Bagsværd IV
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:07.12
4 8 Hadsund II
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:07.51
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-08-10 09:10
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd III
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
0
2 10 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
0
3 11 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
0
4 12 Holstebro/KCHO
  • William Ørts(1)
0
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-08-10 13:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
01:54.41
2 1 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
01:58.00
3 3 Hadsund II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:01.25
4 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
02:05.62
5 7 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:06.37
6 9 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
02:09.84
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-08-10 09:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
01:58.00
2 3 Hadsund II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:01.25
3 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
02:05.62
4 4 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:05.69
5 2 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
02:19.44
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-08-10 09:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
01:54.41
2 7 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:06.37
3 9 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
02:09.84
4 6 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
02:20.53
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-08-10 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
01:58.60
2 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
02:00.28
3 4 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
02:03.69
4 3 Holstebro/KCHO III
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
  • Nanna Lindballe(2)
02:15.69
5 6 Holstebro/KCHO II
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
02:21.18
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2019-08-10 09:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
01:56.09
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
01:57.69
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
  • Nanna Lindballe(2)
02:06.94
4 1 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:07.69
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2019-08-10 09:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
02:01.96
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
02:15.46
3 5 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
02:27.96
105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
03:26.74
2 2 Bagsværd/KCB
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Erik Kjersgård Nielsen(4)
03:38.48
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
04:20.11
2 3 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
04:33.12
3 2 Ægir I
  • Julie Beate Bertelsen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
04:40.44
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
03:39.17
2 4 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
03:41.79
3 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
03:46.28
4 9 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:53.45
5 3 Hadsund II
  • Mikkel Knudsen(1)
03:54.39
6 8 Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
04:18.91
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 09:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
03:34.85
2 3 Hadsund II
  • Mikkel Knudsen(1)
03:38.25
3 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
03:42.06
4 2 Holstebro/KCHO II
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
03:43.99
5 1 Viborg/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
03:46.65
6 5 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
03:51.22
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 09:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
03:34.47
2 9 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:36.88
3 8 Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:38.45
4 12 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
03:38.91
5 7 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
03:56.14
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde II
  • Dorthe Friis Thanning(1)
04:08.84
2 6 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
04:15.84
3 3 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
04:20.53
4 5 Fr.cia/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
04:25.22
5 4 Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik(1)
04:42.17
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 09:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde II
  • Dorthe Friis Thanning(1)
04:01.10
2 3 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
04:09.12
3 4 Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik(1)
04:18.92
4 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
04:19.87
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 09:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
04:06.73
2 5 Fr.cia/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
04:12.00
3 7 ARA I
  • Christina Jensen(1)
04:17.59
120
2. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2019-08-10 13:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-08-10 14:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:57.69
2 9 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:04.99
3 7 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:06.78
4 1 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
02:07.64
5 4 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:13.45
6 8 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:23.89
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2019-08-10 09:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:46.90
2 4 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
01:54.47
3 1 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
01:59.15
4 2 Bagsværd III
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:11.14
5 5 Holstebro/KCHO
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:11.82
6 3 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
  • Gustav Krogh(2)
02:15.25
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2019-08-10 09:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
01:53.29
2 7 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:00.00
3 8 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:10.40
4 11 Roskilde I
  • Lauge Bech(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
02:13.20
5 10 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Karl Heuer(2)
02:16.73
122
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2019-08-10 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO
  • Nanna Lindballe(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Laura Møller(4)
01:59.11
2 2 Sorø
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Dina Poulsen(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Frederikke Aagaard(4)
02:02.43
3 1 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Naja Lübeck(2)
  • AnneSofie Zenft Busse(3)
  • Amalie Hvid Rasmussen(4)
02:04.33
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
03:44.69
2 10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
03:48.47
3 7 Holstebro/KCHO II
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Christian Søndergaard(2)
04:00.82
4 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
04:10.88
5 6 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
04:13.19
6 9 Bagsværd/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
04:14.32
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 10:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO II
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Christian Søndergaard(2)
03:43.11
2 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:51.47
3 6 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
04:04.42
4 2 København I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
  • Viggo Olsen(2)
05:24.01
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 10:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
03:34.01
2 11 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
03:38.49
3 9 Bagsværd/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
03:43.55
4 8 Randers I
  • Alexander Magnussen(1)
  • Oliver Bach(2)
04:22.58
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 14:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
04:39.38
2 5 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
04:57.81
3 3 Hadsund II
  • Lea Lûbeck(1)
05:00.21
4 4 København I
  • Josefine Freltoft(1)
05:01.96
5 2 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
05:24.87
125
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:20.78
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
04:25.38
3 3 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
04:34.79
4 2 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
04:46.47
5 5 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
05:00.55
6 7 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
05:12.46
126
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
03:38.16
2 1 Bagsværd I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
03:48.65
3 5 Holstebro/KCHO I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
03:51.30
4 3 Ægir I
  • Jeppe Borup(1)
  • Christian Nedergaard(2)
03:56.99
5 2 Odense
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Jay Hasslink(2)
04:08.24
6 6 Aalborg
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
04:12.52
127
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:36.58
2 4 Roskilde I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
03:42.68
3 5 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
  • Julius Philipson(2)
04:00.64
4 2 Hadsund I
  • Kristian Dahl(1)
  • Jeppe Thomsen(2)
04:42.53
128
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde I
  • Victoria Munch(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
Afviklet med løb 13100:04:31.52
129
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2019-08-10 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/KCB I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Niels Frederiksen(2)
03:42.08
2 3 Odense I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Michael Moerner(2)
03:51.59
3 1 Aalborg II
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
03:57.09
4 2 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
04:11.64
130
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2019-08-10 15:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/Silkeborg/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
04:05.58
2 4 Holstebro/København/KCHO
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
04:09.55
3 3 Bagsværd/Sorø I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
04:18.98
131
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg/Odense
  • Sarah Lindberg(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
04:14.87
2 1 Bagsværd/KCB
  • Line Møller(1)
  • Mia Elisabeth Espersen(2)
04:25.05
3 3 Aalborg I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
04:36.61
4 2 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
04:41.20
132
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 15:35
Plac. # Navn Tid
1 8 ARA I
  • Christina Jensen(1)
03:53.95
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:38s 03:55.51
3 2 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
Start:32s 04:31.31
4 1 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 06:05.09
132
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-08-10 15:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 04:29.89
2 6 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:5s 04:36.78
3 4 Hadsund I
  • Mogens Hvid Christiansen(1)
Start:0s 04:37.32
4 7 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 05:10.51
140
3. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2019-08-10 14:46
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-10 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2019-08-10 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:14.93
2 2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
02:16.13
3 8 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:18.33
4 9 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
02:19.94
5 5 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:25.31
6 10 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
02:42.89
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-08-10 10:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:11.58
2 5 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:12.33
3 2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
02:14.08
4 4 Holstebro/KCHO II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
02:22.96
5 6 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:24.90
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-08-10 10:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
02:10.51
2 8 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:14.12
3 10 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
02:22.44
4 11 Holstebro/KCHO II
  • Nanna Lindballe(1)
02:27.35
5 7 Sorø II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:43.28
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-08-10 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:05.84
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
02:07.42
3 4 Nordslesvig I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:09.61
4 5 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
02:12.15
5 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
02:20.94
6 6 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
02:22.68
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 15:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
03:49.86
2 4 Holstebro/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
03:56.01
3 16 Bagsværd/KCB III
  • Elias Ellehammer(1)
04:00.83
4 14 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
04:04.61
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
04:08.53
6 10 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
04:15.79
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 10:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
05:24.86
2 4 Holstebro/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
05:31.01
3 1 København III
  • Villads Svane Hansen(1)
04:18.98
4 7 Bagsværd/KCB II
  • Alexander Aldrich(1)
04:22.17
5 6 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
04:45.90
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 10:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
05:43.53
2 10 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
05:50.79
3 12 Bagsværd/KCB I
  • Mads Rubin(1)
04:28.12
4 11 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
04:31.27
5 9 København II
  • Viggo Olsen(1)
05:25.23
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2019-08-10 10:25
Plac. # Navn Tid
1 16 Bagsværd/KCB III
  • Elias Ellehammer(1)
05:35.83
2 14 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
05:39.61
3 17 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
04:28.35
4 15 København I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
04:49.35
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
05:49.22
2 9 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
05:54.77
3 3 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
05:58.16
4 7 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
06:03.73
5 1 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
06:05.17
6 10 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
06:06.21
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 10:40
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
04:01.66
2 1 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
04:06.20
3 3 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
04:12.20
4 6 København I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
04:15.92
5 5 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
04:16.14
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 10:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
04:04.05
2 9 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
04:04.56
3 10 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
04:06.43
4 8 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
04:06.68
146
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Silkeborg I
Maja Klitgaard (1), Marie Kleist (2), Mathilde Lyngholm (3), Sofie Valentin Hæk (4)
147
M4X/4- Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-10 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
03:08.99
2 3 Ægir I
  • Jeppe Borup(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Adrian Flarup Johansen(3)
  • Christian Nedergaard(4)
03:16.24
3 1 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
03:24.86
4 5 Odense
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Jay Hasslink(2)
  • Martin Rønn Sørensen(3)
  • Michael Moerner(4)
03:31.43
5 4 Aalborg II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Jakob Ellegaard Larsen(3)
  • Phillip Sperling(4)
03:45.88
148
U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-10 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR/Saxkjøbing/Sorø I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
  • David Wandrup(3)
  • Peter Skou **(4)
03:13.96
2 1 Roskilde I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
03:29.18
149
U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-10 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Fr.cia/Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Nikoba í Gong(2)
  • Laura Møller(3)
  • Karen Katrine Mortensen(4)
03:46.94
2 2 Bagsværd/København/Roskilde/Sorø I
  • Caroline Munch(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Josefine Freltoft(4)
04:03.72
150
W4-/4X Åben Kvinder 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-10 16:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg/Odense
  • Mette Louise Karer(1)
  • Sarah Lindberg(2)
  • Marie Møller Nielsen(3)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(4)
03:52.05
2 3 Aalborg II
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • N N 7(3)
  • Line Thomsen(4)
04:57.28
151
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Bianca Bech(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
Start:25s 04:14.41
2 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 04:54.67
151
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 2. Afdeling
2019-08-10 16:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Henrik Thomsen(2)
Start:6s 04:40.00
2 4 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:0s 04:41.70
3 7 Dragør/Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:15s 04:45.50
4 6 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:11s 04:54.70
152
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 16:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredensborg I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Svend Aage Nielsen(2)
Start:0s Afviklet med Løb 15105:32.08
160
4. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2019-08-10 15:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-10 16:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
01:34.02
2 1 Roskilde II
  • Lauge Bech(1)
01:35.49
3 2 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
02:01.96
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2019-08-10 16:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:03.80
2 4 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
01:07.95
3 5 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:11.94
4 6 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:14.71
5 2 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
01:28.90
163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2019-08-10 16:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:39.37
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:43.39
3 3 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
01:46.14
4 4 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
01:48.95
164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2019-08-10 17:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
04:05.62
2 2 Holstebro/KCHO
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
04:17.74
3 3 Holstebro/KCHO
  • Rasmus Bechmann(1)
  • Simon Madsen(2)
05:41.83
165
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 16:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
166
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2019-08-10 17:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/København/Silkeborg/KCHO
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Frederik Geertsen Lund(3)
  • Sebastian Bache(4)
  • Kaare Mortensen (5)
  • Sebastian Sølve(6)
  • Gustav Bjerg Madsen(7)
  • Max Elleskov Røgild(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:33.93
2 1 Fr.cia/Holstebro/Viborg/KCHO I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Daniel Stentoft Mogensen(4)
  • Jonathan Nielsen(5)
  • Mikkel Kallesøe(6)
  • Mads Yding(7)
  • Marcus Villiam Lyngesen(8)
  • Karen Katrine Mortensen(cox)
03:37.14
3 4 Aalborg
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
  • Jesper Quist Jensen(5)
  • Jesper Skovager Thomsen(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:53.38
4 3 Hadsund
  • Agnete Munk(1)
  • Lea Lûbeck(2)
  • Liane Vestergaard(3)
  • Laetitia Panero-Bommer(4)
  • Zenia Hvid **(5)
  • Astrid Filtenborg(6)
  • Sara Janner(7)
  • Louise Møller Lorentsen(8)
  • Thea Stegger(cox)
04:27.66
167
U19 M8+ ÅBEN - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 16:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 17:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
04:16.84
2 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
04:20.37
3 2 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
04:33.98
4 9 Lyngby I
  • Christian Runge(1)
04:47.12
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-10 10:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
03:59.97
2 2 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
04:03.96
3 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
04:14.28
4 3 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
04:18.22
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-10 10:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
04:01.75
2 9 Lyngby I
  • Christian Runge(1)
04:11.11
3 7 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
04:14.23
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 17:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
04:45.24
2 2 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
04:51.00
3 6 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
05:02.24
4 4 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
05:07.34
5 3 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
05:21.81
6 5 Roskilde II
  • Victoria Munch(1)
05:25.25
170
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 16:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ægir I
Cody Anderson (1)
171
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 17:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
04:56.40
2 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
05:00.06
3 1 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
05:01.92
172
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 17:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
04:32.39
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2019-08-10 17:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
06:24.70
174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2019-08-10 17:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
  • Kian Harati(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
01:49.50
2 3 Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • August Riis Poulsen(4)
01:58.06
3 2 Holstebro/KCHO
  • Simon Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(4)
02:00.86
4 1 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
02:18.97
175
Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-10 17:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 04:05.51
2 5 Aarhus I
  • Peder Lindhardt(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:25s 04:10.02
3 4 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Morten Thomsen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:21s 04:13.91
4 2 Kolding I
  • Mogens Pedersen(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 04:18.39
5 3 Bagsværd/Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:4s 04:19.41
200
1. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 10:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-11 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
01:35.39
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:40.53
3 3 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
01:47.39
4 2 Hadsund I
  • Kathrine Jacobsen(1)
02:02.62
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-08-11 11:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II 18
  • Frederik Bertelsen(1)
02:02.08
2 17 Hadsund IV 16
  • Kian Harati(1)
02:08.16
3 20 Stevns I 14
  • Jakob Iversen(1)
02:13.11
4 6 Dragør I 12
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:18.16
5 11 Stevns IV 10
  • August Riis Poulsen(1)
02:26.74
6 10 Bagsværd V 8
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:28.43
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2019-08-11 11:15
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund III 6
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:17.05
2 22 Stevns II 4
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:21.23
3 14 Stevns III 2
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:23.09
4 15 Randers I 2
  • Oliver Bach(1)
02:27.34
5 1 Jels I 2
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
02:38.59
6 12 Sorø II 2
  • Mads Christensen(1)
02:40.23
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2019-08-11 11:10
Plac. # Navn Tid
1 24 Bagsværd IV 2
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:36.71
2 4 Bagsværd II 2
  • Aske Saltbæk(1)
02:42.79
3 2 Bagsværd I 2
  • Jakob Lynbech(1)
02:44.56
4 8 Roskilde I 2
  • Esben Friis Thanning(1)
02:45.79
5 13 Hadsund V 2
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:50.90
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2019-08-11 11:05
Plac. # Navn Tid
1 19 København I 2
  • Hector Carriero(1)
02:16.65
2 18 Sorø I 2
  • Johannes Ebert(1)
02:23.83
3 16 Bagsværd III 2
  • Karl Heuer(1)
02:34.80
4 23 Odense/KCO I 2
  • Christian Thuesen(1)
02:38.81
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-08-11 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
02:16.65
2 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:23.83
3 1 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
02:34.80
4 2 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
02:38.81
5 4 Bagsværd II
  • Aske Saltbæk(1)
02:42.10
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-08-11 08:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd V
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:28.03
2 11 Stevns IV
  • August Riis Poulsen(1)
02:31.30
3 12 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
02:34.49
4 8 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
02:34.93
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-08-11 08:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund IV
  • Kian Harati(1)
02:05.86
2 15 Randers I
  • Oliver Bach(1)
02:07.39
3 14 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:20.74
4 13 Hadsund V
  • Mathias Skjoldborg(1)
02:34.36
5 16 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
02:52.08
6 19 København I
  • Hector Carriero(1)
Ikke mødt99:99.99
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2019-08-11 08:15
Plac. # Navn Tid
1 20 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
02:04.31
2 21 Hadsund III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:08.46
3 22 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:14.13
4 24 Bagsværd IV
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:18.92
5 18 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
02:26.37
6 23 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
02:40.66
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-08-11 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I 18
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
02:12.47
2 5 Stevns I 16
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
02:13.58
3 4 Hadsund/Ringsted I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
02:14.35
4 6 Sorø II 12
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:26.33
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2019-08-11 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO III 10
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
  • Nanna Lindballe(2)
02:23.84
2 3 Odder I 8
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:24.91
3 8 Holstebro/KCHO I 6
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
02:26.84
4 9 Holstebro/KCHO II 4
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
02:56.99
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2019-08-11 08:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund/Ringsted I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
02:07.90
2 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
02:08.68
3 3 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:16.21
4 2 Holstebro/KCHO III
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
  • Nanna Lindballe(2)
02:17.49
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2019-08-11 08:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
02:10.03
2 6 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:14.46
3 8 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
02:22.57
4 9 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
02:41.77
205
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2019-08-11 11:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
03:54.11
2 1 Bagsværd/KCB 16
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Erik Kjersgård Nielsen(4)
04:03.24
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 11:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Laura Møller(2)
04:37.72
2 2 Bagsværd/København/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
04:39.91
3 1 Bagsværd/KCB I 14
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
04:59.63
207
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 11:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
04:04.45
2 8 Hadsund II
  • Mikkel Knudsen(1)
04:17.86
3 7 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
04:31.67
4 1 Aalborg I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
04:35.69
5 4 Viborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
04:36.44
207
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-11 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
04:02.96
2 1 Aalborg I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
04:04.78
3 4 Viborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
04:17.75
4 2 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
04:27.57
207
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-11 08:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
04:01.64
2 8 Hadsund II
  • Mikkel Knudsen(1)
04:03.45
3 7 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
04:05.67
4 9 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
04:14.63
208
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 11:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
04:53.75
2 1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
05:11.37
3 7 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
05:28.19
4 6 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
05:46.40
220
2. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-08-11 12:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund I 18
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
02:06.48
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:13.21
3 3 Hadsund II 14
  • Mathias Skjoldborg(1)
  • Elias Roth(2)
02:13.78
4 1 Holstebro/KCHO II 12
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Jens Pedersen(2)
02:15.25
5 2 Bagsværd I 10
  • Aske Saltbæk(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:24.43
6 8 Jels I 8
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
02:28.14
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2019-08-11 12:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO 6
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
  • William Ørts(2)
02:43.32
2 4 Odense/KCO I 4
  • Christian Thuesen(1)
  • Gustav Krogh(2)
02:44.96
3 7 Bagsværd III 2
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:51.06
4 5 Bagsværd II 2
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:55.53
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2019-08-11 08:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Jens Pedersen(2)
02:08.69
2 3 Hadsund II
  • Mathias Skjoldborg(1)
  • Elias Roth(2)
02:19.12
3 2 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:19.71
4 4 Odense/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
  • Gustav Krogh(2)
02:31.14
5 5 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:42.15
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2019-08-11 08:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:00.88
2 10 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
02:02.18
3 8 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
02:13.27
4 7 Bagsværd III
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:23.84
5 9 Holstebro/KCHO
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
  • William Ørts(2)
02:31.89
222
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2019-08-11 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/Silkeborg/KCHO 18
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • Mathilde Lyngholm(3)
  • Marie Kleist(4)
02:12.78
2 2 Hadsund I 16
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • AnneSofie Zenft Busse(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Maria Bak Jeppesen(4)
-8 sek (cox)02:17.13
3 3 Holstebro/KCHO I 14
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Laura Møller(2)
  • Maja Vie Krabbe Riis(3)
  • Katrine Kruse(4)
02:19.30
4 4 Sorø I 12
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Kirsten Taulbjerg(2)
  • Frederikke Aagaard(3)
  • Signe Thorup(4)
02:44.36
223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 12:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I 18
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
04:35.24
2 6 Ægir I 16
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
04:49.22
3 8 Bagsværd/KCB I 14
  • Elias Ellehammer(1)
  • Mads Rubin(2)
04:59.09
4 5 København I 12
  • Viggo Olsen(1)
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(2)
05:33.78
5 7 Randers I 10
  • Alexander Magnussen(1)
  • Oliver Bach(2)
05:55.84
224
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 12:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I 18
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
05:00.62
2 5 Aarhus I 16
  • Rikke Køchs(1)
05:12.80
3 1 Sorø I 14
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
05:14.75
4 4 Rødvig I 12
  • Frederikke Munch **(1)
05:21.63
5 3 Hadsund II 10
  • Lea Lûbeck(1)
05:38.32
226
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 12:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:52.11
2 2 Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Cody Anderson(2)
04:05.94
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
04:19.73
4 4 Ægir I
  • Jeppe Borup(1)
  • Christian Nedergaard(2)
04:38.33
5 3 Aalborg
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
04:53.44
6 6 Odense
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Jay Hasslink(2)
05:22.27
227
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
04:05.17
2 4 Roskilde II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
04:09.81
3 2 Kolding/Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Mads Kirstein(2)
04:18.13
4 3 Næstv./Roskilde
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • William Kjærgaard(2)
04:23.03
5 8 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
  • Julius Philipson(2)
04:23.77
6 9 Hadsund/Odense/KCO I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
04:28.41
228
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby/Odder I
  • Trine Leitzke(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
Start:42s 00:00.01
2 2 Roskilde I
  • Victoria Munch(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
Start:42s 00:00.02
229
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2019-08-11 12:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/KCB I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Niels Frederiksen(2)
04:03.92
2 2 Odense I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Michael Moerner(2)
04:09.27
3 3 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
04:11.74
4 1 Aalborg II
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
04:22.45
230
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2019-08-11 12:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/København I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
04:03.48
2 4 Holstebro/København II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Charlie McDonald**(2)
04:09.82
3 1 Holstebro/KCHO
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
04:24.48
4 3 Bagsværd/Sorø I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
04:26.89
231
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2019-08-11 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg/Odense
  • Sarah Lindberg(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
04:25.83
2 4 Aalborg I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
04:50.18
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Line Møller(1)
  • Nanna Tange Bech(2)
05:02.14
4 5 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
05:16.45
5 2 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
  • Kristine Damgaard Hansen(2)
99:99.99
232
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 12:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
Start:24s 05:41.52
2 5 Nordslesvig IV
  • Werner Güttel(1)
Start:32s 06:24.62
3 2 Nordslesvig III
  • Susanne Klages(1)
Start:21s 06:57.53
4 6 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:38s 07:20.18
5 1 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 07:36.78
232
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-08-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 00:00.00
2 7 Hadsund I
  • Mogens Hvid Christiansen(1)
Start:0s 05:54.14
3 10 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 05:59.55
4 11 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:5s 06:05.91
5 12 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
Start:8s 06:48.75
6 9 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
Start:0s 06:58.18
240
3. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 12:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-11 13:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
Deltaget i løb 26101:35.67
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-08-11 12:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I 18
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:31.13
2 2 Stevns I 16
  • Isabella Bache(1)
02:38.30
3 9 Ringsted I 14
  • Maria J. Johansen(1)
02:40.46
4 11 Nordslesvig I 12
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:40.87
5 1 Bagsværd I 10
  • Cecilia Kroll(1)
02:47.99
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2019-08-11 12:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Silkeborg II 8
  • Marie Kleist(1)
00:00.01
2 5 Odder I 6
  • Caroline Sejersen(1)
00:00.02
3 4 Holstebro/KCHO I 4
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
00:00.03
4 8 Hadsund II 2
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
00:00.04
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-08-11 09:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
02:21.43
2 3 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:26.45
3 1 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
02:32.07
4 5 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
02:37.82
5 4 Holstebro/KCHO I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
02:42.46
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-08-11 09:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
02:23.42
2 11 Nordslesvig I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:30.04
3 8 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:35.00
4 10 Silkeborg II
  • Marie Kleist(1)
02:43.74
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I 18
  • Leander Kaliszan(1)
0
2 13 Ægir I 16
  • Benjamin Johnsen(1)
0
3 6 DSR I 14
  • Casper Girke Christensen(1)
0
4 18 Lyngby I 12
  • Christian Runge(1)
0
5 10 København I 10
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
0
6 17 Odder II 8
  • Noah Mikkelsen(1)
0
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2019-08-11 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstv. I 6
  • William Kjærgaard(1)
0
2 5 Roskilde II 4
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0
3 7 København II 2
  • Villads Svane Hansen(1)
0
4 11 Sorø I 2
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
0
5 16 Silkeborg I 2
  • Casper Pedersen(1)
0
6 19 København III 2
  • Viggo Olsen(1)
0
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2019-08-11 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Furesø I 2
  • Christian Rømer(1)
00:00.01
2 14 København V 2
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
00:00.02
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2019-08-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
04:06.98
2 6 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
04:10.33
3 3 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
04:10.92
4 5 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
04:28.08
5 2 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
04:37.50
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2019-08-11 09:30
Plac. # Navn Tid
1 10 København I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
04:27.16
2 13 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
04:27.92
3 7 København II
  • Villads Svane Hansen(1)
04:33.80
4 11 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
04:58.93
5 14 København V
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
05:12.81
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2019-08-11 09:35
Plac. # Navn Tid
1 18 Lyngby I
  • Christian Runge(1)
04:34.15
2 17 Odder II
  • Noah Mikkelsen(1)
04:58.52
3 16 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
05:10.40
4 19 København III
  • Viggo Olsen(1)
05:38.29
246
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/København/KCB I
Alma Biltoft Benediktson (1), Astrid Kirstine Kofoed (2), Cathrine Duedahl-Olesen (3), Josefine Freltoft (4)
247
M4X/4- Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-11 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
0
2 5 Ægir I
  • Jeppe Borup(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Christian Nedergaard(3)
  • Adrian Flarup Johansen(4)
0
3 3 Odense
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Jay Hasslink(2)
  • Martin Rønn Sørensen(3)
  • Michael Moerner(4)
0
4 4 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
0
5 2 Aalborg
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Jakob Ellegaard Larsen(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
0:00.00
248
U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-11 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR/Saxkjøbing/Sorø I
  • Peter Skou **(1)
  • David Wandrup(2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Malthe Christiansen(4)
03:26.84
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
03:31.16
249
U19 W4-/4X Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-11 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/København/Roskilde/Sorø I
  • Caroline Munch(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Josefine Freltoft(4)
04:05.22
250
W4X/4- Åben Kvinder 4X/4- - 1000m A Finale
2019-08-11 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg/Odense
  • Mette Louise Karer(1)
  • Sarah Lindberg(2)
  • Marie Møller Nielsen(3)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(4)
03:53.41
2 3 Bagsværd I
  • Line Møller(1)
  • Nanna Tange Bech(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Mia Elisabeth Espersen(4)
03:58.29
3 2 Aalborg II
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • N N 7(3)
  • Line Thomsen(4)
04:28.38
251
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:0s 04:15.58
2 5 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:0s 04:25.05
3 1 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:11s 04:32.52
4 4 Dragør/Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:15s 04:43.84
252
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Fredensborg I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
Start:0s 05:07.92
260
4. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
261
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-08-11 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
01:19.57
2 3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
01:26.20
3 4 Jels II
  • Marius Thomsen(1)
01:28.32
4 6 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
01:32.01
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Afdeling
2019-08-11 13:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:08.67
2 3 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
01:09.89
3 2 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
01:10.95
4 5 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:13.86
5 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:21.02
263
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m 1. Afdeling
2019-08-11 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:04.56
2 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:09.72
3 1 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
01:12.96
4 6 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
01:14.43
5 5 Sorø II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
01:28.59
264
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
265
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
268
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
04:03.67
2 4 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
04:11.44
3 7 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
04:23.94
4 5 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
04:28.38
5 6 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
04:39.07
269
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
04:49.55
2 5 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
04:56.73
3 6 Jels I
  • Kristine Damgaard Hansen(1)
05:59.67
270
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Jels I
  • Nikolaj Jes Petersen(1)
Deltaget i løb 27104:58.70
271
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
05:00.54
2 1 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
05:04.58
3 5 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
05:25.14
4 4 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
05:25.24
272
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
Deltaget i løb 27104:48.01
273
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2019-08-11 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen(1)
04:58.77
2 1 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
05:26.81
274
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2019-08-11 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I 18
  • Elias Roth(1)
  • Kian Harati(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
01:46.51
2 5 Stevns I 16
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • August Riis Poulsen(4)
01:53.17
3 2 Holstebro/KCHO I 14
  • Simon Madsen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(4)
01:55.78
4 4 Bagsværd/Holstebro/KCHO 12
  • William Ørts(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Aske Saltbæk(4)
02:11.26
275
Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2019-08-11 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Morten Thomsen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:21s 04:15.25
2 2 Bagsværd/Fredensborg I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:15s 04:17.04
3 3 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 04:17.85
276
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2019-08-11 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
  • Jesper Quist Jensen(5)
  • Jesper Skovager Thomsen(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:16.13
2 2 Hadsund
  • Astrid Filtenborg(1)
  • Agnete Munk - (2)
  • Laetitia Panero-Bommer(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Lea Lûbeck(5)
  • Zenia Hvid **(6)
  • Sara Janner(7)
  • Katrine Sørensen(8)
  • Thea Stegger(cox)
03:44.01
277
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m A Finale
2019-08-11 14:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Mikkel Kallesø(3)
  • Marcus Taulbjerg(4)
  • Jonathan Nielsen(5)
  • Christian Carlsen(6)
  • Kaare Mortensen (7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • N N(cox)
03:13,17
2 3 Holstebro/København/Roskilde/Rødvig I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
  • Patrick Klestrup (5)
  • Leander Kaliszan(6)
  • Asbjørn Neumann(7)
  • Gustav Bjerg Madsen(8)
  • Stine Højager Nielsen(cox)
03:17,26