Startliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020

Løb 102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:09:00

1

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

2

Sorø IV
  • Malthe Lund Lynæs (Sorø)

3

Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

4

Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

5

Bagsværd
  • Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

6

Holstebro/KCHO III
  • William Lemming (Holstebro)

7

Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard (Holstebro)

8

København I
  • Woody Lori-Leth (København)
Løb 103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:09:10

1

Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

2

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

3

Odense I
  • Gustav Krogh (Odense)

4

Bagsværd III
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

5

Holstebro/KCHO II
  • William Ørts (Holstebro)

6

Sorø III
  • Mads Christensen (Sorø)

7

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

8

Bagsværd II
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

9

Bagsværd I
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

10

København I
  • Hector Carriero (København)

12

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

14

Bagsværd IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)
Løb 104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:09:20

1

Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)

2

Hadsund II
  • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

3

Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns)
  • 2. Anna Iversen (Stevns)

4

Hadsund I
  • 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

5

Holstebro/KCHO II
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

6

Holstebro/KCHO I
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)

7

Bagsværd
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)

8

Hadsund III
  • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  • 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund)

9

Jels I
  • 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  • 2. Ida Haaning (Jels)

10

Holstebro/KCHO
  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  • 2. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 108
W1X W1X - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:09:30

1

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

2

Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

3

Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

4

Aarhus IV
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

6

Aarhus III
  • Laura Boldsen (Aarhus)

7

Roskilde/KCR II
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

9

DSR I
  • Cecilie Girke (DSR)

11

Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong (Holstebro)

12

Roskilde/KCR III
  • Malli Segoli (Roskilde)
Løb 121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:09:40

1

Bagsværd II
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  • 2. Aske Saltbæk (Bagsværd)

2

Odense I
  • 1. Gustav Krogh (Odense)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

3

Bagsværd
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  • 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

4

Holstebro/KCHO I
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 2. Simon Madsen (Holstebro)

5

Bagsværd I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

6

Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

7

Holstebro/KCHO II
  • 1. William Ørts (Holstebro)
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

8

Holstebro/KCHO III
  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Løb 123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:09:50

1

Holstebro/KCHO
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

2

Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

3

Bagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

4

Silkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg)
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

5

Holstebro/KCHO
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro)

6

Jels I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)

7

Hadsund I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 2. Kian Harati (Hadsund)

8

Holstebro/KCHO
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  • 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 142
U14 W1X JCW1X - 13 år - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:10:00

1

Hadsund II
  • Victoria Brink (Hadsund)

2

Holstebro/KCHO II
  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)

3

Hadsund IV
  • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

4

Hadsund III
  • Kathrine Jacobsen (Hadsund)

5

Hadsund I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

6

Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

7

Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

8

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 143
U15 W1X JCW1X - 14 år - 500m
1. Indledende 8. aug kl.:10:10

1

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

2

Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

3

Odense I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

4

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

5

Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter (Roskilde)

6

Dragør I
  • Maja Sejersen (Dragør)

7

Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 144
U17 M1X JBM1X - 15 år - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:10:20

1

København I
  • Viggo Olsen (København)

2

Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

3

Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

4

Hadsund II
  • Kian Harati (Hadsund)

5

Bagsværd I
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

6

Jels I
  • Mikkel Peter Noe (Jels)

7

Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest (Lyngby)

8

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

9

København II
  • Viggo Lambert (København)

10

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

11

Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

12

Hadsund I
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

13

Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker (Lyngby)

14

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

15

Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 145
U17 M1X JBM1X - 16 år - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:10:35

1

Kolding I
  • Mads Kirstein (Kolding)

2

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

3

Hadsund I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

4

Holstebro I
  • Tobias Kramer (Holstebro)

5

Odense I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

6

Bagsværd I
  • Mads Rubin (Bagsværd)

7

Bagsværd II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

8

Lyngby/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)
Løb 162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m
1. Indledende 8. aug kl.:10:45

1

Odense I
  • Asger Kallesøe (Odense)

2

Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

3

Bagsværd I
  • Storm Genet (Bagsværd)

4

Bagsværd II
  • Otto Kjærulff (Bagsværd)

5

Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

6

Dragør I
  • Gustav Juel Hansen (Dragør)

7

Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:10:55

1

Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

2

DSR III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

3

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

4

København I
  • Asbjørn Neumann (København)

5

DSR IV
  • Malthe Christiansen (DSR)

6

Sorø I
  • Joshua Mingo (Sorø)

7

København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

8

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

9

Roskilde/KCR II
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

10

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

11

Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

12

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)
Løb 169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m
1. Indledende 8. aug kl.:11:05

2

Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

3

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

4

Aarhus I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

6

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

7

København I
  • Josefine Freltoft (København)

8

Roskilde/KCR I
  • Iben Bech (Roskilde)
Løb 101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m
1. Afdeling 8. aug kl.:13:00

1

Jels I
  • Thea Marie Noe (Jels)

2

Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)

3

Jels II
  • Mia Frost Davidsen (Jels)

4

Holstebro/KCHO I
  • Simon Gilbert (Holstebro)

5

Odense I
  • Asger Kallesøe (Odense)
Løb 102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - m
A Finale 8. aug kl.:13:05

              Løb 103
              U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
              A Finale 8. aug kl.:13:10

                          Løb 104
                          U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - m
                          A Finale 8. aug kl.:13:15

                                      Løb 105
                                      U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m
                                      A Finale 8. aug kl.:13:20

                                      1

                                      Bagsværd I
                                      • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
                                      • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
                                      • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
                                      • 4. Mads Rubin (Bagsværd)

                                      2

                                      Holstebro/KCHO
                                      • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                      • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
                                      • 3. Tobias Kramer (Holstebro)
                                      • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                      3

                                      Stevns I
                                      • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                      • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
                                      • 3. Jakob Iversen (Stevns)
                                      • 4. August Riis Poulsen (Stevns)

                                      4

                                      Hadsund I
                                      • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
                                      • 2. Kian Harati (Hadsund)
                                      • 3. August Herman Wisholm (Hadsund)
                                      • 4. Frederik Bertelsen (Hadsund)
                                      Løb 106
                                      U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m
                                      A Finale 8. aug kl.:13:25

                                      1

                                      Hadsund I
                                      • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
                                      • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)

                                      2

                                      Ægir I
                                      • 1. Liv Jensen (Ægir)
                                      • 2. Marie Martens Christensen (Ægir)

                                      3

                                      Odense I
                                      • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
                                      • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

                                      4

                                      Silkeborg I
                                      • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
                                      • 2. Marie Kleist (Silkeborg)

                                      5

                                      Sorø I
                                      • 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
                                      • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

                                      6

                                      Holstebro/KCHO I
                                      • 1. Laura Møller (Holstebro)
                                      • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                      Løb 107
                                      M1X M1X - Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - 1000m
                                      A Finale 8. aug kl.:13:30

                                      1

                                      Lyngby/KKL I
                                      • Kresten Ernst (Lyngby)

                                      2

                                      Hadsund II
                                      • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

                                      3

                                      Sorø I
                                      • Rasmus Lind (Sorø)

                                      4

                                      Lyngby/KKL II
                                      • Peter Christian Holmquist (Lyngby)

                                      5

                                      Odense/KCO I
                                      • Sebastian Terp (Odense)

                                      6

                                      Hadsund I
                                      • Wiliam Wisholm (Hadsund)
                                      Løb 108
                                      W1X W1X - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - m
                                      A Finale 8. aug kl.:13:35

                                                  Løb 121
                                                  U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - m
                                                  A Finale 8. aug kl.:13:40

                                                              Løb 122
                                                              U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m
                                                              A Finale 8. aug kl.:13:45

                                                              1

                                                              Holstebro/KCHO II
                                                              • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
                                                              • 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
                                                              • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                                              • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)

                                                              2

                                                              Sorø I
                                                              • 1. Selma Iversen (Sorø)
                                                              • 2. Dina Poulsen (Sorø)
                                                              • 3. Sofie Steffensen (Sorø)
                                                              • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

                                                              3

                                                              Holstebro/KCHO I
                                                              • 1. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                              • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
                                                              • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
                                                              • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

                                                              4

                                                              Hadsund I
                                                              • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
                                                              • 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund)
                                                              • 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
                                                              • 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
                                                              Løb 123
                                                              U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - m
                                                              A Finale 8. aug kl.:13:50

                                                                          Løb 124
                                                                          U17 W1X JBW1X - 15 år - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:13:55

                                                                          1

                                                                          Ringsted I
                                                                          • Maria J. Johansen (Ringsted)

                                                                          2

                                                                          Hadsund I
                                                                          • Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

                                                                          3

                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                          • Laura Møller (Holstebro)
                                                                          Løb 125
                                                                          U17 W1X JBW1X - 16 år - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:00

                                                                          1

                                                                          Odense I
                                                                          • Alba Sundstrøm (Odense)

                                                                          2

                                                                          Bagsværd I
                                                                          • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

                                                                          3

                                                                          Hadsund I
                                                                          • Lea Lûbeck (Hadsund)
                                                                          Løb 126
                                                                          M2X M2X - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:05

                                                                          1

                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                          • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
                                                                          • 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)

                                                                          2

                                                                          Odense I
                                                                          • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
                                                                          • 2. Felix Boel Pedersen (Odense)

                                                                          3

                                                                          Hadsund/Holstebro/KCHO I
                                                                          • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
                                                                          • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)

                                                                          4

                                                                          Hadsund/Ægir I
                                                                          • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                          • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

                                                                          5

                                                                          DSR I
                                                                          • 1. Bjarke Nielsen (DSR)
                                                                          • 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)

                                                                          6

                                                                          Lyngby/KKL I
                                                                          • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                          • 2. Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                          Løb 127
                                                                          U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:10

                                                                          1

                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                          • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                          • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)

                                                                          2

                                                                          Hadsund/Ægir I
                                                                          • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
                                                                          • 2. Haris Alagic (Hadsund)

                                                                          3

                                                                          Bagsværd I
                                                                          • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
                                                                          • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

                                                                          4

                                                                          DSR I
                                                                          • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                          • 2. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                          5

                                                                          Odder/Silkeborg I
                                                                          • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
                                                                          • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
                                                                          Løb 128
                                                                          U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:15

                                                                          1

                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                          • 1. Nikoba í Gong (Holstebro)
                                                                          • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

                                                                          2

                                                                          Lyngby/Odder I
                                                                          • 1. Trine Leitzke (Odder)
                                                                          • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)

                                                                          3

                                                                          Bagsværd I
                                                                          • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                          • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                          Løb 130
                                                                          U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:25

                                                                          1

                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                          • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                          • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)

                                                                          2

                                                                          København I
                                                                          • 1. Charlie McDonald** (København)
                                                                          • 2. Asbjørn Neumann (København)
                                                                          Løb 131
                                                                          W2X/2- W2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:30

                                                                          1

                                                                          Aarhus I
                                                                          • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
                                                                          • 2. Laura Boldsen (Aarhus)

                                                                          2

                                                                          Roskilde/Silkeborg I
                                                                          • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                          • 2. Caroline Munch (Roskilde)

                                                                          3

                                                                          Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                          • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                          • 2. Karen Mortensen (Holstebro)

                                                                          4

                                                                          Bagsværd/DSR
                                                                          • 1. Marie Ramm (Bagsværd)
                                                                          • 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)

                                                                          5

                                                                          Odense/KCO I
                                                                          • 1. Sarah Lindberg (Odense)
                                                                          • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

                                                                          6

                                                                          Roskilde/KCR I
                                                                          • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
                                                                          • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
                                                                          Løb 132
                                                                          Master W/M 1X Masters  27+  1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                          1. Afdeling 8. aug kl.:14:35

                                                                          1

                                                                          Nordslesvig I [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                          2

                                                                          Furesø II [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                          3

                                                                          Furesø I [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Andreas Borg (1959)(Furesø)

                                                                          4

                                                                          Nordslesvig II [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)

                                                                          5

                                                                          Nyborg I [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Brian Sørensen (1968)(Nyborg)

                                                                          6

                                                                          Ringsted I [0s]
                                                                          1X(A) : 0:00
                                                                          • Jákup Johansen (1973)(Ringsted)
                                                                          Løb 141
                                                                          U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m
                                                                          1. Afdeling 8. aug kl.:14:40

                                                                          1

                                                                          Jels II
                                                                          • Ida Haaning (Jels)

                                                                          2

                                                                          Jels I
                                                                          • Clare Muff Fyhn (Jels)

                                                                          3

                                                                          Bagsværd II
                                                                          • Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
                                                                          Løb 142
                                                                          U14 W1X JCW1X - 13 år - m
                                                                          A Finale 8. aug kl.:14:45

                                                                                      Løb 143
                                                                                      U15 W1X JCW1X - 14 år - m
                                                                                      A Finale 8. aug kl.:14:50

                                                                                                Løb 144
                                                                                                U17 M1X JBM1X - 15 år - m
                                                                                                A Finale 8. aug kl.:14:55

                                                                                                            Løb 145
                                                                                                            U17 M1X JBM1X - 16 år - m
                                                                                                            A Finale 8. aug kl.:15:00

                                                                                                                        Løb 147
                                                                                                                        M4X/4- M4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:15:05

                                                                                                                        1

                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                        • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                        • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                        • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                        • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                        2

                                                                                                                        Aalborg I
                                                                                                                        • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                        • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                        • 3. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                        • 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)

                                                                                                                        3

                                                                                                                        Bagsværd/Lyngby/KKL I
                                                                                                                        • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                        • 2. Kresten Ernst (Lyngby)
                                                                                                                        • 3. Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                        • 4. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                        4

                                                                                                                        Holstebro/KCHO II
                                                                                                                        • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
                                                                                                                        • 2. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                        • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                        • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                        5

                                                                                                                        Aalborg II
                                                                                                                        • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                        • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                        • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                        • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
                                                                                                                        Løb 148
                                                                                                                        U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m
                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:15:10

                                                                                                                        1

                                                                                                                        København/Næstv./Roskilde/Viking I
                                                                                                                        • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                                        • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
                                                                                                                        • 3. Aske Storm (Viking)
                                                                                                                        • 4. Asbjørn Neumann (København)

                                                                                                                        2

                                                                                                                        Hadsund/Ægir I
                                                                                                                        • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                        • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                        • 3. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
                                                                                                                        • 4. Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                        3

                                                                                                                        Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
                                                                                                                        • 1. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                        • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
                                                                                                                        • 3. Frederik Markvardsen (Odense)
                                                                                                                        • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

                                                                                                                        4

                                                                                                                        DSR I
                                                                                                                        • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                                                                        • 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
                                                                                                                        • 3. Magnus Erik Timm (DSR)
                                                                                                                        • 4. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                                        5

                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                        • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                        • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
                                                                                                                        • 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
                                                                                                                        • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                        Løb 149
                                                                                                                        U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m
                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:15:20

                                                                                                                        1

                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                        • 1. Laura Møller (Holstebro)
                                                                                                                        • 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
                                                                                                                        • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                        • 4. Anna Skovdam (Holstebro)
                                                                                                                        Løb 150
                                                                                                                        W4X/4- W4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:15:25

                                                                                                                        1

                                                                                                                        Aalborg II
                                                                                                                        • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                        • 2. Line Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                        • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                        • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

                                                                                                                        2

                                                                                                                        Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                                                                        • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                        • 2. Mathilde Norking (Bagsværd)
                                                                                                                        • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                        • 4. Karen Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                        3

                                                                                                                        Aarhus/DSR
                                                                                                                        • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
                                                                                                                        • 2. Marta Kempf (DSR)
                                                                                                                        • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                        • 4. Christine Cardel (DSR)

                                                                                                                        4

                                                                                                                        Aalborg I
                                                                                                                        • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                        • 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                        • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                        • 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                        Løb 151
                                                                                                                        Master W/M 2X Masters  27+  2X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                        2. Afdeling 8. aug kl.:15:35

                                                                                                                        1

                                                                                                                        Nyborg I [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Charlotte Buchwaldt (1968)(Nyborg)
                                                                                                                        • 2. Lena Stolzenbach (1971)(Nyborg)

                                                                                                                        2

                                                                                                                        Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                        • 2. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

                                                                                                                        3

                                                                                                                        Nordslesvig I [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)
                                                                                                                        • 2. Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                                                                        4

                                                                                                                        Furesø [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Andreas Borg (1959)(Furesø)
                                                                                                                        • 2. Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                                                                        5

                                                                                                                        Lemvig I [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                        • 2. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

                                                                                                                        6

                                                                                                                        Aalborg I [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Peter Christoffersen (1974)(Aalborg)
                                                                                                                        • 2. Jens Brandt (1960)(Aalborg)

                                                                                                                        7

                                                                                                                        Køge R/Nyborg I [0s]
                                                                                                                        2X(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
                                                                                                                        • 2. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)

                                                                                                                        8

                                                                                                                        Nordslesvig I [0s]
                                                                                                                        2-(A) : 0:00
                                                                                                                        • 1. Arne Ingmar Johannsen (1958)(Nordslesvig)
                                                                                                                        • 2. Marc-Oliver Klages (1969)(Nordslesvig)
                                                                                                                        Løb 161
                                                                                                                        U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m
                                                                                                                        1. Afdeling 8. aug kl.:15:45

                                                                                                                        1

                                                                                                                        Bagsværd II
                                                                                                                        • Adrian Hansen (Bagsværd)
                                                                                                                        Løb 162
                                                                                                                        U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - m
                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:15:50

                                                                                                                                  Løb 163
                                                                                                                                  U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m
                                                                                                                                  A Finale 8. aug kl.:15:55

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Bagsværd I
                                                                                                                                  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)

                                                                                                                                  2

                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)

                                                                                                                                  3

                                                                                                                                  Sorø I
                                                                                                                                  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                  Løb 164
                                                                                                                                  U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m
                                                                                                                                  A Finale 8. aug kl.:16:00

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)

                                                                                                                                  2

                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                                                  3

                                                                                                                                  Holstebro/KCHO III
                                                                                                                                  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                  Løb 166
                                                                                                                                  W/M 8+ W/M8+ - INGEN MIX-HOLD - 1000m
                                                                                                                                  A Finale 8. aug kl.:16:10

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Holstebro/KCHO
                                                                                                                                  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                  • 4. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 5. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 6. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 7. Mads Yding (Holstebro)
                                                                                                                                  • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                  • cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)

                                                                                                                                  2

                                                                                                                                  Aalborg I
                                                                                                                                  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
                                                                                                                                  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 7. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                  • 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
                                                                                                                                  • cox. Martin Ask Klausholt (Aalborg)

                                                                                                                                  3

                                                                                                                                  Aalborg II
                                                                                                                                  • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                                  • 2. Line Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                                  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)
                                                                                                                                  • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                                  • 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                                  • 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                                  • 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                                  • cox. Anne Louise Bergstrøm (Aalborg)

                                                                                                                                  4

                                                                                                                                  Holstebro I
                                                                                                                                  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                  Løb 167
                                                                                                                                  U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m
                                                                                                                                  A Finale 8. aug kl.:16:15

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO
                                                                                                                                  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
                                                                                                                                  • 3. Leander Kaliszan (Roskilde)
                                                                                                                                  • 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
                                                                                                                                  • 5. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                  • 6. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 7. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                  • 8. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                  • cox. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
                                                                                                                                  Løb 168
                                                                                                                                  U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - m
                                                                                                                                  A Finale 8. aug kl.:16:20

                                                                                                                                              Løb 169
                                                                                                                                              U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - m
                                                                                                                                              A Finale 8. aug kl.:16:25

                                                                                                                                                        Løb 171
                                                                                                                                                        LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m
                                                                                                                                                        Indvejningkl. 14:35
                                                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:16:35

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Jels I
                                                                                                                                                        • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                        • Malli Segoli (Roskilde)
                                                                                                                                                        Løb 172
                                                                                                                                                        M1X M1X - Begynder - 1000m
                                                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:16:40

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        DSR I
                                                                                                                                                        • Bjarke Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Aalborg I
                                                                                                                                                        • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        DSR II
                                                                                                                                                        • Malthe Mågård-Hansen (DSR)
                                                                                                                                                        Løb 173
                                                                                                                                                        W1X W1X - Begynder - 1000m
                                                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:16:45

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Randers I
                                                                                                                                                        • Anna Maja Lund Bentsen (Randers)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Aalborg I
                                                                                                                                                        • Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Ægir I
                                                                                                                                                        • Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
                                                                                                                                                        Løb 174
                                                                                                                                                        U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m
                                                                                                                                                        A Finale 8. aug kl.:16:50

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Bagsværd
                                                                                                                                                        • 1. Adrian Hansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 2. Storm Genet (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 4. Karl Heuer (Bagsværd)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO
                                                                                                                                                        • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 3. William Lemming (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 4. Mikkel Madsen (Holstebro)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Simon Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 3. William Ørts (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                        Løb 175
                                                                                                                                                        Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                        1. Afdeling 8. aug kl.:16:55

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Køge R/Lemvig/Nyborg [0s]
                                                                                                                                                        4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                        • 1. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)
                                                                                                                                                        • 2. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                                                        • 3. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                        • 4. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                                                        4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                        • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                        • 2. Eva Weitling (1960)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                        • 3. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                        • 4. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Kolding I [0s]
                                                                                                                                                        4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                        • 1. tommy Møhler (1945)(Kolding)
                                                                                                                                                        • 2. Ejgild Larsen (1949)(Kolding)
                                                                                                                                                        • 3. Jørgen Secher (1948)(Kolding)
                                                                                                                                                        • 4. palle ole jørgensen (1947)(Kolding)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Aarhus I [0s]
                                                                                                                                                        4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                        • 1. Peder Lindhardt Rosengreen (1966)(Aarhus)
                                                                                                                                                        • 2. Jacob Christian Lindegaard (1959)(Aarhus)
                                                                                                                                                        • 3. Frede Keller (1967)(Aarhus)
                                                                                                                                                        • 4. Morten F. Sørensen (1966)(Aarhus)
                                                                                                                                                        Løb 177
                                                                                                                                                        U13 W/M 2X JDW/JDM2X - MIX - 500m
                                                                                                                                                        1. Afdeling 8. aug kl.:17:00

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Mikkel Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Simon Gilbert (Holstebro)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Dragør/Nyborg I
                                                                                                                                                        • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
                                                                                                                                                        • 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
                                                                                                                                                        Løb 202
                                                                                                                                                        U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:08:30

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Sorø II
                                                                                                                                                        • Mads Christensen (Sorø)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Bagsværd II
                                                                                                                                                        • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Odense/KCO II
                                                                                                                                                        • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Bagsværd III
                                                                                                                                                        • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Bagsværd VI
                                                                                                                                                        • Aske Saltbæk (Bagsværd)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Stevns I
                                                                                                                                                        • August Riis Poulsen (Stevns)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                        • Simon Starklint (Holstebro)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Bagsværd V
                                                                                                                                                        • Karl Heuer (Bagsværd)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        Dragør I
                                                                                                                                                        • Frederik Juel Hansen (Dragør)

                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                        • Gustav Krogh (Odense)

                                                                                                                                                        12

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • Jens Pedersen (Holstebro)

                                                                                                                                                        13

                                                                                                                                                        Bagsværd IV
                                                                                                                                                        • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                        14

                                                                                                                                                        Bagsværd I
                                                                                                                                                        • Theis Wolfram (Bagsværd)

                                                                                                                                                        15

                                                                                                                                                        København I
                                                                                                                                                        • Woody Lori-Leth (København)

                                                                                                                                                        17

                                                                                                                                                        København II
                                                                                                                                                        • Hector Carriero (København)
                                                                                                                                                        Løb 204
                                                                                                                                                        U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:08:45

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                        • 1. Celina Juhl (Sorø)
                                                                                                                                                        • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO
                                                                                                                                                        • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
                                                                                                                                                        • 2. Victoria Clara Brink (Hadsund)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                        • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Hadsund II
                                                                                                                                                        • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
                                                                                                                                                        • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Jels I
                                                                                                                                                        • 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
                                                                                                                                                        • 2. Ida Haaning (Jels)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Roskilde/Stevns/KCR I
                                                                                                                                                        • 1. Silje Trenter (Roskilde)
                                                                                                                                                        • 2. Isabella Bache (Stevns)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Bagsværd
                                                                                                                                                        • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                                                                                                                        Løb 208
                                                                                                                                                        W1X W1X - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:08:55

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Aarhus II
                                                                                                                                                        • Laura Boldsen (Aarhus)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR III
                                                                                                                                                        • Malli Segoli (Roskilde)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Bagsværd/KCB I
                                                                                                                                                        • Mathilde Norking (Bagsværd)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                        • Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        DSR I
                                                                                                                                                        • Cecilie Girke (DSR)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Aarhus I
                                                                                                                                                        • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR II
                                                                                                                                                        • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Jels I
                                                                                                                                                        • Anette Saaugaard Hansen (Jels)
                                                                                                                                                        Løb 221
                                                                                                                                                        U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:09:05

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO IV
                                                                                                                                                        • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Simon Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO III
                                                                                                                                                        • 1. Simon Starklint (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Jens Pedersen (Holstebro)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                        • 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                        • 2. Mads Christensen (Sorø)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Bagsværd
                                                                                                                                                        • 1. Adrian Hansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 2. Storm Genet (Bagsværd)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Sorø II
                                                                                                                                                        • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
                                                                                                                                                        • 2. Emil Jelstrup (Sorø)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Bagsværd II
                                                                                                                                                        • 1. Karl Heuer (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                        • 1. Gustav Krogh (Odense)
                                                                                                                                                        • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                        • 1. William Lemming (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. William Ørts (Holstebro)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        Bagsværd
                                                                                                                                                        • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
                                                                                                                                                        • 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
                                                                                                                                                        Løb 223
                                                                                                                                                        U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:09:15

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Silkeborg I
                                                                                                                                                        • 1. Casper Pedersen (Silkeborg)
                                                                                                                                                        • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Jels/KCO I
                                                                                                                                                        • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
                                                                                                                                                        • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Stevns II
                                                                                                                                                        • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                        • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Stevns I
                                                                                                                                                        • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
                                                                                                                                                        • 2. Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Ægir I
                                                                                                                                                        • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                                                        • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
                                                                                                                                                        • 2. Kian Harati (Hadsund)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                        Løb 226
                                                                                                                                                        M2X M2X - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:09:25

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Hadsund/Ægir II
                                                                                                                                                        • 1. Haris Alagic (Hadsund)
                                                                                                                                                        • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Odense I
                                                                                                                                                        • 1. Felix Boel Pedersen (Odense)
                                                                                                                                                        • 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Holstebro/Hvidovre I
                                                                                                                                                        • 1. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                        • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Hadsund/Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
                                                                                                                                                        • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        DSR I
                                                                                                                                                        • 1. Bjarke Nielsen (DSR)
                                                                                                                                                        • 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                        • 1. Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                        • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • 1. August Herman Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                        • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Hadsund/Ægir I
                                                                                                                                                        • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                        • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)
                                                                                                                                                        Løb 242
                                                                                                                                                        U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:09:35

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Jels I
                                                                                                                                                        • Clare Muff Fyhn (Jels)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • Naja Lübeck (Hadsund)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                        • Bjørk Kallesøe (Odense)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                        • Silje Trenter (Roskilde)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Hadsund II
                                                                                                                                                        • Victoria Clara Brink (Hadsund)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Dragør I
                                                                                                                                                        • Maja Sejersen (Dragør)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Jels II
                                                                                                                                                        • Ida Haaning (Jels)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Stevns I
                                                                                                                                                        • Isabella Bache (Stevns)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                        • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                        Hadsund III
                                                                                                                                                        • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

                                                                                                                                                        12

                                                                                                                                                        Stevns II
                                                                                                                                                        • Anna Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                        13

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO III
                                                                                                                                                        • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                        Løb 244
                                                                                                                                                        U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:09:50

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                        • Christian Runge (Lyngby)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                        • Tobias Højland Bendixen (Odense)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Stevns II
                                                                                                                                                        • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Jels/KCO II
                                                                                                                                                        • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        København I
                                                                                                                                                        • Viggo Olsen (København)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Silkeborg I
                                                                                                                                                        • Casper Pedersen (Silkeborg)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                        • Hjalte Westeraa (Holstebro)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Stevns I
                                                                                                                                                        • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Jels/KCO I
                                                                                                                                                        • Mikkel Peter Noe (Jels)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        Odder I
                                                                                                                                                        • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • August Herman Wisholm (Hadsund)

                                                                                                                                                        12

                                                                                                                                                        Stevns III
                                                                                                                                                        • Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                        13

                                                                                                                                                        København II
                                                                                                                                                        • Viggo Lambert (København)

                                                                                                                                                        14

                                                                                                                                                        Lyngby/KKL II
                                                                                                                                                        • Alexander Walker (Lyngby)

                                                                                                                                                        15

                                                                                                                                                        Hadsund II
                                                                                                                                                        • Frederik Bertelsen (Hadsund)

                                                                                                                                                        16

                                                                                                                                                        Hadsund III
                                                                                                                                                        • Kian Harati (Hadsund)

                                                                                                                                                        17

                                                                                                                                                        Lyngby/KKL III
                                                                                                                                                        • Marcus Modest (Lyngby)

                                                                                                                                                        18

                                                                                                                                                        Bagsværd I
                                                                                                                                                        • Jakob Lynbech (Bagsværd)

                                                                                                                                                        19

                                                                                                                                                        Randers I
                                                                                                                                                        • Oliver Bach (Randers)
                                                                                                                                                        Løb 268
                                                                                                                                                        U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:10:10

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        København I
                                                                                                                                                        • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR II
                                                                                                                                                        • Leander Kaliszan (Roskilde)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                        • Joshua Mingo (Sorø)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        DSR IV
                                                                                                                                                        • Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        København II
                                                                                                                                                        • Asbjørn Neumann (København)

                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                        • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        DSR III
                                                                                                                                                        • Magnus Erik Timm (DSR)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Odder I
                                                                                                                                                        • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Bagsværd I
                                                                                                                                                        • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        DSR I
                                                                                                                                                        • Casper Girke Christensen (DSR)

                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                        Viking/KCR I
                                                                                                                                                        • Aske Storm (Viking)

                                                                                                                                                        12

                                                                                                                                                        Næstv. I
                                                                                                                                                        • William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                                                                        Løb 269
                                                                                                                                                        U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m
                                                                                                                                                        1. Indledende 9. aug kl.:10:20

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                        • Iben Bech (Roskilde)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                        • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Aarhus I
                                                                                                                                                        • Rikke Køchs (Aarhus)

                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                        Ringsted I
                                                                                                                                                        • Maria J. Johansen (Ringsted)

                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                        Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                        • Ida Marie Reimer (Lyngby)

                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                        Odder I
                                                                                                                                                        • Trine Leitzke (Odder)

                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                        Bagsværd II
                                                                                                                                                        • Astrid Højgaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                        København I
                                                                                                                                                        • Josefine Freltoft (København)
                                                                                                                                                        Løb 201
                                                                                                                                                        U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m
                                                                                                                                                        1. Afdeling 9. aug kl.:11:00

                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                        Jels I
                                                                                                                                                        • Mia Frost Davidsen (Jels)

                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                        Jels II
                                                                                                                                                        • Thea Marie Noe (Jels)

                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                        • Asger Kallesøe (Odense)

                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                        Bagsværd I
                                                                                                                                                        • Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
                                                                                                                                                        Løb 202
                                                                                                                                                        U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                        C Finale 9. aug kl.:11:05

                                                                                                                                                              Løb 202
                                                                                                                                                              U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                              B Finale 9. aug kl.:11:10

                                                                                                                                                                          Løb 202
                                                                                                                                                                          U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:11:15

                                                                                                                                                                                      Løb 204
                                                                                                                                                                                      U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - m
                                                                                                                                                                                      B Finale 9. aug kl.:11:25

                                                                                                                                                                                              Løb 204
                                                                                                                                                                                              U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - m
                                                                                                                                                                                              A Finale 9. aug kl.:11:30

                                                                                                                                                                                                        Løb 205
                                                                                                                                                                                                        U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m
                                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:11:35

                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Jonas Lindegaard (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        • 3. Mads Christensen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        • 4. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        Løb 206
                                                                                                                                                                                                        U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m
                                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:11:40

                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                        Silkeborg I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Marie Kleist (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                        Ægir I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Liv Jensen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Marie Martens Christensen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

                                                                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Laura Møller (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                                                                        • 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                        Løb 207
                                                                                                                                                                                                        M1X M1X - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:11:45

                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                        Lyngby/KKL II
                                                                                                                                                                                                        • Peter Christian Holmquist (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                                                                        • Rasmus Lind (Sorø)

                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                        Odense/KCO I
                                                                                                                                                                                                        • Sebastian Terp (Odense)

                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                                                                        • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                                                                        Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                                                                        • Kresten Ernst (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                        Løb 208
                                                                                                                                                                                                        W1X W1X - ÅBEN - m
                                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:11:50

                                                                                                                                                                                                                    Løb 221
                                                                                                                                                                                                                    U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - m
                                                                                                                                                                                                                    B Finale 9. aug kl.:12:00

                                                                                                                                                                                                                            Løb 221
                                                                                                                                                                                                                            U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - m
                                                                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:12:05

                                                                                                                                                                                                                                        Løb 222
                                                                                                                                                                                                                                        U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:12:10

                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                        Hadsund I
                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Cille Hougaard (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Naja Lübeck (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Amalie Borbye Astrup (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                                                        Sorø I
                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Selma Iversen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Dina Poulsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Sofie Steffensen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                                                        Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Anna Skovdam (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                        Løb 223
                                                                                                                                                                                                                                        U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - m
                                                                                                                                                                                                                                        B Finale 9. aug kl.:12:15

                                                                                                                                                                                                                                              Løb 223
                                                                                                                                                                                                                                              U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - m
                                                                                                                                                                                                                                              A Finale 9. aug kl.:12:20

                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 224
                                                                                                                                                                                                                                                      U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                      A Finale 9. aug kl.:12:25

                                                                                                                                                                                                                                                      1

                                                                                                                                                                                                                                                      Hadsund I
                                                                                                                                                                                                                                                      • Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                      2

                                                                                                                                                                                                                                                      Hadsund II
                                                                                                                                                                                                                                                      • Lea Lûbeck (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                      3

                                                                                                                                                                                                                                                      Odense/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                      • Alba Sundstrøm (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                      4

                                                                                                                                                                                                                                                      Ringsted I
                                                                                                                                                                                                                                                      • Maria J. Johansen (Ringsted)

                                                                                                                                                                                                                                                      5

                                                                                                                                                                                                                                                      Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                      • Laura Møller (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                      6

                                                                                                                                                                                                                                                      Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                      • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 226
                                                                                                                                                                                                                                                      M2X M2X - ÅBEN - m
                                                                                                                                                                                                                                                      A Finale 9. aug kl.:12:30

                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 227
                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:12:40

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Odder/Silkeborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  DSR I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  København/Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Christian Runge (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 230
                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 M2- JM2- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:12:45

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  København I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Asbjørn Neumann (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Charlie McDonald** (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 231
                                                                                                                                                                                                                                                                  W2X/2- W2X/2- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:12:50

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Karen Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd/DSR
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Marie Ramm (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Odense/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Sarah Lindberg (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roskilde/Silkeborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 228
                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:12:55

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Nikoba í Gong (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Lyngby/Odder I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Trine Leitzke (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Hadsund I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 232
                                                                                                                                                                                                                                                                  Master W/M 1X Masters  27+  1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  2. Afdeling 9. aug kl.:13:00

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig III [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Ringsted I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Jákup Johansen (1973)(Ringsted)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Furesø I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Andreas Borg (1959)(Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Furesø II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                  Nyborg I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                  1X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 241
                                                                                                                                                                                                                                                                  U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m
                                                                                                                                                                                                                                                                  1. Afdeling 9. aug kl.:13:10

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd II
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 242
                                                                                                                                                                                                                                                                  U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                  C Finale 9. aug kl.:13:15

                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 242
                                                                                                                                                                                                                                                                        U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                        B Finale 9. aug kl.:13:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 242
                                                                                                                                                                                                                                                                                U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 9. aug kl.:13:25

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 244
                                                                                                                                                                                                                                                                                            U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                            D Finale 9. aug kl.:13:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 244
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    C Finale 9. aug kl.:13:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 244
                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                            B Finale 9. aug kl.:13:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 244
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      A Finale 9. aug kl.:13:45

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 246
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:13:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Laura Møller (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Silkeborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marie Kleist (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Freja nn (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Sandie nn (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 247
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  M4X/4- M4X/4- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:13:55

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aalborg II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd/Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Kresten Ernst (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aalborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 248
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:14:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  København/Næstv./Roskilde/Viking I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Asbjørn Neumann (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Aske Storm (Viking)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  DSR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Magnus Erik Timm (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Hadsund/Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Haris Alagic (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Joachim Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Frederik Markvardsen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 250
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  W4X/4- W4X/4- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:14:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aalborg II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Line Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aarhus/DSR
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marta Kempf (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Christine Cardel (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Karen Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Mathilde Norking (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aalborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 251
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Master W/M 2X Masters  27+  2X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2. Afdeling 9. aug kl.:14:15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Eva Weitling (1960)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nyborg I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Charlotte Buchwaldt (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Lena Stolzenbach (1971)(Nyborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Doris Nebbe (1974)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig III [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nordslesvig I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2-(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Arne Ingmar Johannsen (1958)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marc-Oliver Klages (1969)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Furesø [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Andreas Borg (1959)(Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Lemvig I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Køge R/Nyborg I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 261
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. Afdeling 9. aug kl.:14:25

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Adrian Hansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 262
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. Afdeling 9. aug kl.:14:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Mikkel Madsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Odense/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Asger Kallesøe (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Storm Genet (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Nyborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Dragør I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Gustav Juel Hansen (Dragør)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Otto Kjærulff (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 263
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. Afdeling 9. aug kl.:14:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Sorø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Celina Juhl (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Sorø II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Frederikke Aagaard (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 268
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 9. aug kl.:14:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Løb 269
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              A Finale 9. aug kl.:14:55

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 270
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Indvejningkl. 13:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:15:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Hadsund I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 271
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Indvejningkl. 13:05
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:15:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Jels I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Ægir
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Malli Segoli (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 272
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          M1X M1X - Begynder - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:15:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Sorø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Joshua Mingo (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          DSR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Bjarke Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          DSR II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Malthe Mågård-Hansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 274
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:15:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. William Lemming (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Mikkel Madsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Theis Wolfram (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Aske Saltbæk (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Simon Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. William Ørts (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 275
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. Afdeling 9. aug kl.:15:25

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Kolding I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. tommy Møhler (1945)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Ejgild Larsen (1949)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Jørgen Secher (1948)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. palle ole jørgensen (1947)(Kolding)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Lemvig I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Henrik Thomsen (1970)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Morten Thomsen (1966)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Doris Nebbe (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 276
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          W/M 8+ W/M8+ - INGEN MIX-HOLD - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:15:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Patrick Klestrup (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 5. Leander Kaliszan (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 6. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 7. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 8. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Aalborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 7. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • cox. Martin Ask Klausholt (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Hadsund/Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Kian Harati (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Frederik Bertelsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. August Herman Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 5. Mikkel Knudsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 6. Haris Alagic (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 7. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 8. Wiliam Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • cox. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Aalborg II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Camilla Frølund (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • cox. Line Thomsen (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 277
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          U13 W/M 2X JDW/JDM2X - MIX - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. Afdeling 9. aug kl.:15:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Dragør/Nyborg I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)