Startliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020

Løb 250
W4X/4-
1000m
Kvinder 4X/4-
A Finale
1
Aalborg II
  1. 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  2. 2. Line Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  4. 4. Camilla Frølund (Aalborg)
2
Aarhus/DSR
  1. 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  2. 2. Marta Kempf (DSR)
  3. 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  4. 4. Christine Cardel (DSR)
3
Bagsværd/Holstebro/KCB I
  1. 1. Karen Mortensen (Holstebro)
  2. 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  3. 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  4. 4. Mathilde Norking (Bagsværd)
4
Aalborg I
  1. 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  2. 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  3. 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  4. 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
5
Holstebro/Roskilde/Silkeborg I
  1. 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  2. 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
  3. 3. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  4. 4. Caroline Munch (Roskilde)
Løb 102
U14 M1X
500m
Mænd U14 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.09:02
1
Bagsværd I
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
2
Sorø IV
  1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
4
Odense I
  1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
Løb 103
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.09:10
1
Bagsværd V
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
2
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
3
Odense I
  1. Gustav Krogh (Odense)
4
Bagsværd III
  1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
5
Holstebro/KCHO II
  1. William Ørts (Holstebro)
6
Sorø III
  1. Mads Christensen (Sorø)
Løb 108
W1X
1000m
Kvinder 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.09:30
1
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
3
Aarhus II
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
4
Aarhus IV
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
5
Roskilde/KCR I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
12
Roskilde/KCR III
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Løb 121
U15 M2X
500m
Mænd U15 2X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.09:40
1
Bagsværd
  1. 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  2. 2. Aske Saltbæk (Bagsværd)
2
Odense I
  1. 1. Gustav Krogh (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
3
Bagsværd
  1. 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
4
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
Løb 123
U17 M2X
1000m
Mænd U17 2X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.09:50
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  2. 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
2
Ægir I
  1. 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
3
Bagsværd I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
4
Silkeborg I
  1. 1. Casper Pedersen (Silkeborg)
  2. 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
5
Holstebro/KCHO
  1. 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  2. 2. Christian Søndergaard (Holstebro)
Løb 142
U14 W1X
500m
Piger U14 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:00
1
Hadsund II
  1. Victoria Brink (Hadsund)
2
Holstebro/KCHO II
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
3
Hadsund IV
  1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
4
Hadsund III
  1. Kathrine Jacobsen (Hadsund)
5
Hadsund I
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
Løb 143
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:10
1
Silkeborg I
  1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
2
Hadsund I
  1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)
3
Odense I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
4
Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
Løb 104
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:17
1
Sorø I
  1. 1. Celina Juhl (Sorø)
  2. 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
2
Hadsund II
  1. 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
3
Stevns I
  1. 1. Isabella Bache (Stevns)
  2. 2. Anna Iversen (Stevns)
4
Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)
5
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Løb 145
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:29
1
Kolding I
  1. Mads Kirstein (Kolding)
2
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
3
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
4
Holstebro I
  1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
Løb 144
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:37
2
Stevns III
  1. Jakob Iversen (Stevns)
3
Stevns I
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
4
Hadsund II
  1. Kian Harati (Hadsund)
5
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
6
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
Løb 162
U13 M1X
250m
Mænd U13 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:45
1
Odense I
  1. Asger Kallesøe (Odense)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
3
Bagsværd I
  1. Storm Genet (Bagsværd)
4
Bagsværd II
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
Løb 168
U19 M1X
1000m
Mænd U19 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.10:55
1
Roskilde/KCR I
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
2
DSR III
  1. Magnus Erik Timm (DSR)
3
Bagsværd I
  1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
4
København I
  1. Asbjørn Neumann (København)
5
DSR IV
  1. Malthe Christiansen (DSR)
6
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
Løb 169
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
1. Indledende
8. aug 2020 kl.11:05
2
Lyngby/KKL I
  1. Ida Marie Reimer (Lyngby)
3
Odder I
  1. Trine Leitzke (Odder)
4
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
5
Bagsværd I
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 101
U13 W/M1X-Edon
250m
Piger/drenge U13 1X-Edon
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.13:00
1
Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
2
Bagsværd I
  1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
3
Jels II
  1. Mia Frost Davidsen (Jels)
4
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
5
Odense I
  1. Asger Kallesøe (Odense)
Løb 102
U14 M1X
500m
Mænd U14 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:05
2
Sorø IV
  1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
7
Holstebro/KCHO II
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
6
Holstebro/KCHO III
  1. William Lemming (Holstebro)
1
Bagsværd I
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
8
København I
  1. Woody Lori-Leth (København)
Løb 103
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:10
5
Holstebro/KCHO II
  1. William Ørts (Holstebro)
7
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
2
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
12
Holstebro/KCHO I
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
6
Sorø III
  1. Mads Christensen (Sorø)
8
Bagsværd II
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
Løb 104
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:15
1
Sorø I
  1. 1. Celina Juhl (Sorø)
  2. 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
10
Holstebro/KCHO
  1. 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  2. 2. Anna Skovdam (Holstebro)
3
Stevns I
  1. 1. Isabella Bache (Stevns)
  2. 2. Anna Iversen (Stevns)
6
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  2. 2. Anna Bosnes (Holstebro)
4
Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)
9
Jels I
  1. 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  2. 2. Ida Haaning (Jels)
Løb 105
U17 M4X
1000m
Mænd U17 4X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:20
1
Bagsværd I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  3. 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  4. 4. Mads Rubin (Bagsværd)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  3. 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  4. 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
3
Stevns I
  1. 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
  2. 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
  3. 3. Jakob Iversen (Stevns)
  4. 4. August Riis Poulsen (Stevns)
4
Hadsund I
  1. 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
  2. 2. Kian Harati (Hadsund)
  3. 3. August Herman Wisholm (Hadsund)
  4. 4. Frederik Bertelsen (Hadsund)
Løb 106
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:25
1
Hadsund I
  1. 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
  2. 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
2
Ægir I
  1. 1. Liv Jensen (Ægir)
  2. 2. Marie Martens Christensen (Ægir)
3
Odense I
  1. 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Bjørk Kallesøe (Odense)
4
Silkeborg I
  1. 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
  2. 2. Marie Kleist (Silkeborg)
5
Sorø I
  1. 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
  2. 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
6
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Laura Møller (Holstebro)
  2. 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
Løb 107
M1X
1000m
Mænd 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:30
1
Lyngby/KKL I
  1. Kresten Ernst (Lyngby)
2
Hadsund II
  1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
3
Sorø I
  1. Rasmus Lind (Sorø)
4
Lyngby/KKL II
  1. Peter Christian Holmquist (Lyngby)
5
Odense/KCO I
  1. Sebastian Terp (Odense)
6
Hadsund I
  1. Wiliam Wisholm (Hadsund)
Løb 108
W1X
1000m
Kvinder 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:35
4
Aarhus IV
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
11
Holstebro/KCHO I
  1. Nikoba í Gong (Holstebro)
5
Roskilde/KCR I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
9
DSR I
  1. Cecilie Girke (DSR)
1
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
6
Aarhus III
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
Løb 121
U15 M2X
500m
Mænd U15 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:40
3
Bagsværd
  1. 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
7
Holstebro/KCHO II
  1. 1. William Ørts (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
4
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
6
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
2
Odense I
  1. 1. Gustav Krogh (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
5
Bagsværd I
  1. 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  2. 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
Løb 122
U15 W4X
500m
Piger U15 4X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:45
1
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  3. 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  4. 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)
2
Sorø
  1. 1. Selma Iversen (Sorø)
  2. 2. Dina Poulsen (Sorø)
  3. 3. Frederikke Aagaard (Sorø)
  4. 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Anna Bosnes (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  3. 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  4. 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
4
Hadsund I
  1. 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  2. 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund)
  3. 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  4. 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
Løb 123
U17 M2X
1000m
Mænd U17 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:50
2
Ægir I
  1. 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
6
Jels I
  1. 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  2. 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
5
Holstebro/KCHO
  1. 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  2. 2. Christian Søndergaard (Holstebro)
7
Hadsund I
  1. 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  2. 2. Kian Harati (Hadsund)
3
Bagsværd I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
8
Holstebro/KCHO
  1. 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  2. 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 124
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.13:55
1
Ringsted I
  1. Maria J. Johansen (Ringsted)
2
Hadsund I
  1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
Løb 125
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:00
1
Odense I
  1. Alba Sundstrøm (Odense)
2
Bagsværd I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
3
Hadsund I
  1. Lea Lûbeck (Hadsund)
Løb 126
M2X
1000m
Mænd 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:05
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  2. 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)
2
Odense I
  1. 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
  2. 2. Felix Boel Pedersen (Odense)
3
Hadsund/Holstebro/KCHO I
  1. 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  2. 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)
4
Hadsund/Ægir I
  1. 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  2. 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)
5
DSR I
  1. 1. Bjarke Nielsen (DSR)
  2. 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)
6
Lyngby/KKL I
  1. 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Emil Lenzing (Lyngby)
Løb 127
U19 M2X
1000m
Mænd U19 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:10
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
2
Hadsund/Ægir I
  1. 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Haris Alagic (Hadsund)
3
Bagsværd I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
4
DSR I
  1. 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  2. 2. Malthe Christiansen (DSR)
5
Odder/Silkeborg I
  1. 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  2. 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
Løb 128
U19 W2X
1000m
Piger U19 2X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:27
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Nikoba í Gong (Holstebro)
  2. 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
2
Lyngby/Odder I
  1. 1. Trine Leitzke (Odder)
  2. 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)
3
Bagsværd I
  1. 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  2. 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 131
W2X/2-
1000m
Kvinder 2X/2-
A Finale
8. aug 2020 kl.14:30
1
Aarhus I
  1. 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
  2. 2. Laura Boldsen (Aarhus)
2
Roskilde/Silkeborg I
  1. 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  2. 2. Caroline Munch (Roskilde)
3
Bagsværd/Holstebro/KCB I
  1. 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  2. 2. Karen Mortensen (Holstebro)
4
Bagsværd/DSR
  1. 1. Marie Ramm (Bagsværd)
  2. 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
5
Odense/KCO I
  1. 1. Sarah Lindberg (Odense)
  2. 2. Mia Sofie Rützou (Odense)
6
Roskilde/KCR I
  1. 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
  2. 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
Løb 130
U19 M2-
1000m
Mænd U19 2-
A Finale
8. aug 2020 kl.14:34
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
2
København I
  1. 1. Charlie McDonald** (København)
  2. 2. Asbjørn Neumann (København)
Løb 132
Master W/M1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 1X
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.14:35
1
Nordslesvig I [0s] 1X(H) : 4:04
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
2
Furesø II [17s] 1X(F) : 3:47
  1. Ole Præst Larsen (Furesø)
3
Furesø I [17s] 1X(F) : 3:47
  1. Andreas Borg (Furesø)
4
Nordslesvig II [23s] 1X(E) : 3:41
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
5
Nyborg I [28s] 1X(D) : 3:36
  1. Brian Sørensen (Nyborg)
6
Ringsted I [33s] 1X(C) : 3:31
  1. Jákup Johansen (Ringsted)
Løb 141
U15 W1X-Edon
250m
Piger U15 1X-Edon
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.14:40
1
Jels II
  1. Ida Haaning (Jels)
2
Jels I
  1. Clare Muff Fyhn (Jels)
3
Bagsværd II
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
Løb 142
U14 W1X
500m
Piger U14 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:45
2
Holstebro/KCHO II
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
8
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
5
Hadsund I
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
7
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
1
Hadsund II
  1. Victoria Brink (Hadsund)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
Løb 143
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:50
3
Odense I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
5
Roskilde/KCR I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
1
Silkeborg I
  1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
6
Dragør I
  1. Maja Sejersen (Dragør)
4
Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
Løb 144
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.14:55
13
Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
7
Lyngby/KKL II
  1. Marcus Modest (Lyngby)
4
Hadsund II
  1. Kian Harati (Hadsund)
10
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
12
Hadsund I
  1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
2
Stevns III
  1. Jakob Iversen (Stevns)
Løb 145
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.15:00
1
Kolding I
  1. Mads Kirstein (Kolding)
7
Bagsværd II
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
3
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
8
Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
4
Holstebro I
  1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
5
Odense I
  1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
Løb 147
M4X/4-
1000m
Mænd 4X/4-
A Finale
8. aug 2020 kl.15:05
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  4. 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
2
Aalborg I
  1. 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  2. 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Esben Ravn (Aalborg)
  4. 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
3
Bagsværd/Lyngby/KKL I
  1. 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Kresten Ernst (Lyngby)
  3. 3. Emil Lenzing (Lyngby)
  4. 4. Malthe Puro (Bagsværd)
4
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  2. 2. Christian Carlsen (Holstebro)
  3. 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  4. 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)
5
Aalborg II
  1. 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  2. 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  3. 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  4. 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Løb 148
U19 M4-
1000m
Mænd U19 4-
A Finale
8. aug 2020 kl.15:10
1
København/Næstv./Roskilde/Viking I
  1. 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  2. 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  3. 3. Aske Storm (Viking)
  4. 4. Asbjørn Neumann (København)
2
Hadsund/Ægir I
  1. 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  3. 3. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
  4. 4. Haris Alagic (Hadsund)
3
Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
  1. 1. Peter Skou ** (Sorø)
  2. 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
  3. 3. Frederik Markvardsen (Odense)
  4. 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
4
DSR I
  1. 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  2. 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
  3. 3. Magnus Erik Timm (DSR)
  4. 4. Malthe Christiansen (DSR)
5
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
  3. 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  4. 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
Løb 150
W4X/4-
1000m
Kvinder 4X/4-
A Finale
8. aug 2020 kl.15:25
1
Aalborg II
  1. 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  2. 2. Line Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  4. 4. Camilla Frølund (Aalborg)
2
Bagsværd/Holstebro/KCB
  1. 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  2. 2. Marie Ramm (Bagsværd)
  3. 3. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  4. 4. Karen Mortensen (Holstebro)
3
Aarhus/DSR
  1. 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  2. 2. Marta Kempf (DSR)
  3. 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  4. 4. Christine Cardel (DSR)
4
Aalborg I
  1. 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  2. 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  3. 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  4. 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
5
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Laura Møller (Holstebro)
  2. 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
  3. 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  4. 4. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 151
Master W/M2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 2X
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.15:35
1
Nyborg I [0s] 2X(D) : 3:46
  1. 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
  2. 2. Lena Stolzenbach (Nyborg)
2
Nordslesvig II [5s] 2X(C) : 3:41
  1. 1. Claudia Horst (Nordslesvig)
  2. 2. Susanne Klages (Nordslesvig)
3
Nordslesvig I [8s] 2X(G) : 3:38
  1. 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
  2. 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
8
Nordslesvig I [9s] 2-(E) : 3:37
  1. 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig)
  2. 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig)
Løb 151
Master W/M2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 2X
2. Afdeling
8. aug 2020 kl.15:35
4
Furesø [15s] 2X(F) : 3:31
  1. 1. Andreas Borg (Furesø)
  2. 2. Ole Præst Larsen (Furesø)
5
Lemvig I [15s] 2X(F) : 3:31
  1. 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
  2. 2. Jørgen Jensen (Lemvig)
6
Aalborg I [26s] 2X(D) : 3:20
  1. 1. Peter Christoffersen (Aalborg)
  2. 2. Jens Brandt (Aalborg)
7
Køge R/Nyborg I [30s] 2X(C) : 3:16
  1. 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  2. 2. Uffe Søgaard (Køge R)
Løb 161
U15 M1X-Edon
250m
Mænd U15 1X-Edon
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.15:45
1
Bagsværd II
  1. Adrian Hansen (Bagsværd)
Løb 162
U13 M1X
250m
Mænd U13 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.15:50
1
Odense I
  1. Asger Kallesøe (Odense)
5
Nyborg I
  1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
4
Bagsværd II
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
7
Holstebro/KCHO II
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
Løb 163
U13 W1X
250m
Piger U13 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.15:55
1
Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
3
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Løb 164
U17 M2-
1000m
Mænd U17 2-
A Finale
8. aug 2020 kl.16:00
1
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO III
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 166
W/M8+
1000m
Kvinder/mænd 8+
A Finale
8. aug 2020 kl.16:10
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  2. 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)
  3. 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  4. 4. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)
  5. 5. Christian Carlsen (Holstebro)
  6. 6. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)
  7. 7. Mads Yding (Holstebro)
  8. 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
  9. cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)
2
Aalborg/Odense
  1. 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  2. 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  3. 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  4. 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  5. 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  6. 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  7. 7. Esben Ravn (Aalborg)
  8. 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  9. cox. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
3
Aalborg II
  1. 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  2. 2. Line Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  4. 4. Camilla Frølund (Aalborg)
  5. 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  6. 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  7. 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  8. 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
  9. cox. Anne Louise Bergstrøm (Aalborg)
4
Holstebro I
  1. 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  4. 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
Løb 167
U19 M8+
1000m
Mænd U19 8+
A Finale
8. aug 2020 kl.16:15
1
Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
  3. 3. Leander Kaliszan (Roskilde)
  4. 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  5. 5. Christian Søndergaard (Holstebro)
  6. 6. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  7. 7. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  8. 8. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  9. cox. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
Løb 168
U19 M1X
1000m
Mænd U19 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:20
5
DSR IV
  1. Malthe Christiansen (DSR)
10
DSR I
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
2
DSR III
  1. Magnus Erik Timm (DSR)
11
Viking/KCR I
  1. Aske Storm (Viking)
3
Bagsværd I
  1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
9
Roskilde/KCR II
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
Løb 169
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:25
2
Lyngby/KKL I
  1. Ida Marie Reimer (Lyngby)
7
København I
  1. Josefine Freltoft (København)
4
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
6
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
5
Bagsværd I
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 171
LW1X
1000m
Kvinder Letvægt 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:35
1
Jels I
  1. Anette Saaugaard Hansen (Jels)
2
Roskilde/KCR I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Løb 172
M1X
1000m
Mænd 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:40
1
DSR I
  1. Bjarke Nielsen (DSR)
2
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
4
DSR II
  1. Malthe Mågård-Hansen (DSR)
5
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
Løb 173
W1X
1000m
Kvinder 1X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:45
1
Randers I
  1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers)
2
Aalborg I
  1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
3
Ægir I
  1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
Løb 174
U15 M4X
500m
Mænd U15 4X
A Finale
8. aug 2020 kl.16:50
1
Bagsværd
  1. 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  2. 2. Storm Genet (Bagsværd)
  3. 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  4. 4. Karl Heuer (Bagsværd)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  3. 3. William Lemming (Holstebro)
  4. 4. Mikkel Madsen (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Jens Pedersen (Holstebro)
  3. 3. William Ørts (Holstebro)
  4. 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 175
Master W/M4X/4-
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 4X/4-
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.16:55
3
Kolding I [0s] 4X(H) : 3:32
  1. 1. tommy Møhler (Kolding)
  2. 2. Ejgild Larsen (Kolding)
  3. 3. Jørgen Secher (Kolding)
  4. 4. palle ole jørgensen (Kolding)
2
Nordslesvig II [1s] 4X(D) : 3:31
  1. 1. Claudia Horst (Nordslesvig)
  2. 2. Eva Weitling (Nordslesvig)
  3. 3. Marzena Hansen (Nordslesvig)
  4. 4. Susanne Klages (Nordslesvig)
1
Køge R/Lemvig/Nyborg [21s] 4X(E) : 3:11
  1. 1. Uffe Søgaard (Køge R)
  2. 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
  3. 3. Brian Sørensen (Nyborg)
  4. 4. Jørgen Jensen (Lemvig)
5
Aarhus I [21s] 4X(E) : 3:11
  1. 1. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus)
  2. 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus)
  3. 3. Frede Keller (Aarhus)
  4. 4. Morten F. Sørensen (Aarhus)
Løb 177
U13 W/M2X
500m
Piger/drenge U13 2X
1. Afdeling
8. aug 2020 kl.17:00
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Mikkel Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
2
Dragør/Nyborg I
  1. 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
  2. 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
Løb 202
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.08:12
1
Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
2
Bagsværd II
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
3
Odense/KCO II
  1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
4
Bagsværd III
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
6
Bagsværd VI
  1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
7
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
8
Holstebro/KCHO
  1. William Lemming (Holstebro)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.08:45
1
Sorø I
  1. 1. Celina Juhl (Sorø)
  2. 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
3
Hadsund I
  1. 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  2. 2. Victoria Clara Brink (Hadsund)
4
Holstebro/KCHO II
  1. 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
5
Hadsund II
  1. 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
Løb 208
W1X
1000m
Kvinder 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.08:55
1
Aarhus II
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
2
Roskilde/KCR III
  1. Malli Segoli (Roskilde)
3
Bagsværd/KCB I
  1. Mathilde Norking (Bagsværd)
4
Roskilde/KCR I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
5
DSR I
  1. Cecilie Girke (DSR)
Løb 221
U15 M2X
500m
Mænd U15 2X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.09:01
1
Holstebro/KCHO IV
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO III
  1. 1. Simon Starklint (Holstebro)
  2. 2. Jens Pedersen (Holstebro)
4
Sorø I
  1. 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
  2. 2. Mads Christensen (Sorø)
5
Bagsværd
  1. 1. Adrian Hansen (Bagsværd)
  2. 2. Storm Genet (Bagsværd)
Løb 226
M2X
1000m
Mænd 2X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.09:25
1
Hadsund/Ægir II
  1. 1. Haris Alagic (Hadsund)
  2. 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)
2
Odense I
  1. 1. Felix Boel Pedersen (Odense)
  2. 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
3
Holstebro/Hvidovre I
  1. 1. Thomas Jensen (Hvidovre)
  2. 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
4
Hadsund/Holstebro/KCHO I
  1. 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  2. 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)
5
DSR I
  1. 1. Bjarke Nielsen (DSR)
  2. 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.09:35
1
Jels I
  1. Clare Muff Fyhn (Jels)
2
Hadsund I
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
4
Odense/KCO I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
5
Roskilde/KCR I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
6
Hadsund II
  1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
7
Dragør I
  1. Maja Sejersen (Dragør)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.09:50
1
Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
2
Odense/KCO I
  1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
3
Stevns II
  1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
4
Jels/KCO II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
5
København I
  1. Viggo Olsen (København)
6
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
7
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
11
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
Løb 268
U19 M1X
1000m
Mænd U19 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.10:10
1
København I
  1. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
2
Roskilde/KCR II
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
3
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
4
DSR IV
  1. Malthe Christiansen (DSR)
5
København II
  1. Asbjørn Neumann (København)
6
Roskilde/KCR I
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
Løb 269
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
1. Indledende
9. aug 2020 kl.10:20
1
Roskilde/KCR I
  1. Iben Bech (Roskilde)
2
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
3
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
5
Ringsted I
  1. Maria J. Johansen (Ringsted)
Løb 201
U13 W/M1X-Edon
250m
Piger/drenge U13 1X-Edon
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.10:59
1
Jels I
  1. Mia Frost Davidsen (Jels)
2
Jels II
  1. Thea Marie Noe (Jels)
3
Odense/KCO I
  1. Asger Kallesøe (Odense)
4
Bagsværd I
  1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
5
Holstebro I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 202
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
C Finale
9. aug 2020 kl.11:05
Ingen hold er klar til start
Løb 202
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
B Finale
9. aug 2020 kl.11:10
3
Odense/KCO II
  1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
2
Bagsværd II
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
8
Holstebro/KCHO
  1. William Lemming (Holstebro)
9
Bagsværd V
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
11
Odense/KCO I
  1. Gustav Krogh (Odense)
15
København I
  1. Woody Lori-Leth (København)
Løb 202
U15 M1X
500m
Mænd U15 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.11:15
4
Bagsværd III
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
7
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
1
Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
12
Holstebro/KCHO I
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
10
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
17
København II
  1. Hector Carriero (København)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
B Finale
9. aug 2020 kl.11:25
8
Bagsværd
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
6
Jels I
  1. 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  2. 2. Ida Haaning (Jels)
1
Sorø I
  1. 1. Celina Juhl (Sorø)
  2. 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
3
Hadsund I
  1. 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  2. 2. Victoria Clara Brink (Hadsund)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.11:30
5
Hadsund II
  1. 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
4
Holstebro/KCHO II
  1. 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
7
Roskilde/Stevns/KCR I
  1. 1. Silje Trenter (Roskilde)
  2. 2. Isabella Bache (Stevns)
9
Holstebro/KCHO
  1. 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  2. 2. Anna Bosnes (Holstebro)
Løb 206
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.11:40
1
Silkeborg I
  1. 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
  2. 2. Marie Kleist (Silkeborg)
2
Ægir I
  1. 1. Liv Jensen (Ægir)
  2. 2. Marie Martens Christensen (Ægir)
3
Hadsund I
  1. 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
  2. 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
4
Odense/KCO I
  1. 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Bjørk Kallesøe (Odense)
5
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. 2. Laura Møller (Holstebro)
6
Sorø I
  1. 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
  2. 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
Løb 207
M1X
1000m
Mænd 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.11:45
1
Lyngby/KKL II
  1. Peter Christian Holmquist (Lyngby)
2
Sorø I
  1. Rasmus Lind (Sorø)
3
Odense/KCO I
  1. Sebastian Terp (Odense)
4
Hadsund I
  1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
5
Lyngby/KKL I
  1. Kresten Ernst (Lyngby)
Løb 208
W1X
1000m
Kvinder 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.11:50
1
Aarhus II
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
7
Roskilde/KCR II
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
4
Roskilde/KCR I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
8
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
5
DSR I
  1. Cecilie Girke (DSR)
6
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
Løb 221
U15 M2X
500m
Mænd U15 2X
B Finale
9. aug 2020 kl.12:00
5
Bagsværd
  1. 1. Adrian Hansen (Bagsværd)
  2. 2. Storm Genet (Bagsværd)
1
Holstebro/KCHO IV
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
8
Odense/KCO I
  1. 1. Gustav Krogh (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
10
Bagsværd
  1. 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
Løb 221
U15 M2X
500m
Mænd U15 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:05
4
Sorø I
  1. 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
  2. 2. Mads Christensen (Sorø)
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
6
Sorø II
  1. 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
  2. 2. Emil Jelstrup (Sorø)
7
Bagsværd II
  1. 1. Karl Heuer (Bagsværd)
  2. 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
Løb 222
U15 W4X
500m
Piger U15 4X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:09
1
Hadsund I
  1. 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  3. 3. Cille Hougaard (Hadsund)
  4. 4. Naja Lübeck (Hadsund)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  3. 3. Anna Bosnes (Holstebro)
  4. 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)
3
Sorø/Stevns
  1. 1. Selma Iversen (Sorø)
  2. 2. Dina Poulsen (Sorø)
  3. 3. Anna Iversen (Stevns)
  4. 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
4
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  2. 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  3. 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  4. 4. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 223
U17 M2X
1000m
Mænd U17 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:20
2
Jels/KCO I
  1. 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  2. 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
3
Stevns II
  1. 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
  2. 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
4
Stevns I
  1. 1. August Riis Poulsen (Stevns)
  2. 2. Jakob Iversen (Stevns)
5
Ægir I
  1. 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
6
Hadsund I
  1. 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  2. 2. Kian Harati (Hadsund)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  2. 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 224
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:25
1
Hadsund I
  1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
2
Hadsund II
  1. Lea Lûbeck (Hadsund)
3
Odense/KCO I
  1. Alba Sundstrøm (Odense)
4
Ringsted I
  1. Maria J. Johansen (Ringsted)
5
Holstebro/KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
6
Bagsværd I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
Løb 226
M2X
1000m
Mænd 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:30
1
Hadsund/Ægir II
  1. 1. Haris Alagic (Hadsund)
  2. 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)
7
Hadsund I
  1. 1. August Herman Wisholm (Hadsund)
  2. 2. Wiliam Wisholm (Hadsund)
3
Holstebro/Hvidovre I
  1. 1. Thomas Jensen (Hvidovre)
  2. 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
6
Lyngby/KKL I
  1. 1. Emil Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Jacob Lenzing (Lyngby)
4
Hadsund/Holstebro/KCHO I
  1. 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  2. 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)
Løb 227
U19 M2X
1000m
Mænd U19 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:40
1
Odder/Silkeborg I
  1. 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  2. 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
2
DSR I
  1. 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  2. 2. Malthe Christiansen (DSR)
3
København/Lyngby/KKL I
  1. 1. Christian Runge (Lyngby)
  2. 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
4
Bagsværd I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
Løb 230
U19 M2-
1000m
Mænd U19 2-
A Finale
9. aug 2020 kl.12:45
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
2
København I
  1. 1. Asbjørn Neumann (København)
  2. 2. Charlie McDonald** (København)
Løb 231
W2X/2-
1000m
Kvinder 2X/2-
A Finale
9. aug 2020 kl.12:50
1
Bagsværd/Holstebro/KCB I
  1. 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  2. 2. Karen Mortensen (Holstebro)
2
Roskilde/KCR I
  1. 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
  2. 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
3
Bagsværd/DSR
  1. 1. Marie Ramm (Bagsværd)
  2. 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
4
Odense/KCO I
  1. 1. Sarah Lindberg (Odense)
  2. 2. Mia Sofie Rützou (Odense)
6
Roskilde/Silkeborg I
  1. 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  2. 2. Caroline Munch (Roskilde)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  2. 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
Løb 228
U19 W2X
1000m
Piger U19 2X
A Finale
9. aug 2020 kl.12:55
3
Lyngby/Odder I
  1. 1. Trine Leitzke (Odder)
  2. 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)
4
Hadsund I
  1. 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
  2. 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
Løb 232
Master W/M1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 1X
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.13:00
1
Nordslesvig I [0s] 1X(H) : 4:04
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
2
Nordslesvig III [6s] 1X(C) : 3:58
  1. Susanne Klages (Nordslesvig)
3
Furesø I [17s] 1X(F) : 3:47
  1. Andreas Borg (Furesø)
4
Furesø II [17s] 1X(F) : 3:47
  1. Ole Præst Larsen (Furesø)
1
Nordslesvig II [23s] 1X(E) : 3:41
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
6
Nyborg I [28s] 1X(D) : 3:36
  1. Brian Sørensen (Nyborg)
2
Ringsted I [33s] 1X(C) : 3:31
  1. Jákup Johansen (Ringsted)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
C Finale
9. aug 2020 kl.13:15
Ingen hold er klar til start
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
B Finale
9. aug 2020 kl.13:20
1
Jels I
  1. Clare Muff Fyhn (Jels)
5
Roskilde/KCR I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
8
Jels II
  1. Ida Haaning (Jels)
13
Holstebro/KCHO III
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.13:25
4
Odense/KCO I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
7
Dragør I
  1. Maja Sejersen (Dragør)
2
Hadsund I
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
10
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
9
Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
12
Stevns II
  1. Anna Iversen (Stevns)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
D Finale
9. aug 2020 kl.13:30
Ingen hold er klar til start
Løb 244
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
C Finale
9. aug 2020 kl.13:35
10
Odder I
  1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder)
18
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
3
Stevns II
  1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
14
Lyngby/KKL II
  1. Alexander Walker (Lyngby)
7
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
B Finale
9. aug 2020 kl.13:40
13
København II
  1. Viggo Lambert (København)
19
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
6
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
8
Stevns I
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
4
Jels/KCO II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
17
Lyngby/KKL III
  1. Marcus Modest (Lyngby)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Mænd U17 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.13:45
9
Jels/KCO I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
15
Hadsund II
  1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
1
Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
12
Stevns III
  1. Jakob Iversen (Stevns)
2
Odense/KCO I
  1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
16
Hadsund III
  1. Kian Harati (Hadsund)
Løb 246
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
A Finale
9. aug 2020 kl.13:50
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Laura Møller (Holstebro)
  2. 2. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  3. 3. Anna Bosnes (Holstebro)
  4. 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
2
København/Ringsted/Silkeborg
  1. 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
  2. 2. Marie Kleist (Silkeborg)
  3. 3. Maria J. Johansen (Ringsted)
  4. 4. Josefine Fredtoft (København)
3
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Jonas Lindegaard (Sorø)
  3. 3. Mads Christensen (Sorø)
  4. 4. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
Løb 247
M4X/4-
1000m
Mænd 4X/4-
A Finale
9. aug 2020 kl.13:55
1
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  2. 2. Christian Carlsen (Holstebro)
  3. 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  4. 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)
2
Aalborg II
  1. 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  2. 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  3. 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  4. 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
3
Bagsværd/Lyngby/KKL I
  1. 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Kresten Ernst (Lyngby)
  3. 3. Emil Lenzing (Lyngby)
  4. 4. Malthe Puro (Bagsværd)
4
Aalborg I
  1. 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  2. 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Esben Ravn (Aalborg)
  4. 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
5
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  4. 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
Løb 248
U19 M4-
1000m
Mænd U19 4-
A Finale
9. aug 2020 kl.14:00
1
København/Næstv./Roskilde/Viking I
  1. 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  2. 2. Asbjørn Neumann (København)
  3. 3. Aske Storm (Viking)
  4. 4. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
2
DSR I
  1. 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  2. 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
  3. 3. Magnus Erik Timm (DSR)
  4. 4. Malthe Christiansen (DSR)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  3. 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  4. 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
4
Hadsund/Ægir I
  1. 1. Haris Alagic (Hadsund)
  2. 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  3. 3. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  4. 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
5
Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
  1. 1. Peter Skou ** (Sorø)
  2. 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
  3. 3. Frederik Markvardsen (Odense)
  4. 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
Løb 251
Master W/M2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 2X
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.14:15
1
Nordslesvig II [0s] 2X(E) : 3:51
  1. 1. Eva Weitling (Nordslesvig)
  2. 2. Marzena Hansen (Nordslesvig)
2
Nyborg I [5s] 2X(D) : 3:46
  1. 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
  2. 2. Lena Stolzenbach (Nyborg)
3
Nordslesvig I [10s] 2X(C) : 3:41
  1. 1. Claudia Horst (Nordslesvig)
  2. 2. Doris Nebbe (Nordslesvig)
4
Nordslesvig III [13s] 2X(G) : 3:38
  1. 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
  2. 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
Løb 251
Master W/M2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 2X
2. Afdeling
9. aug 2020 kl.14:15
5
Nordslesvig I [14s] 2-(E) : 3:37
  1. 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig)
  2. 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig)
6
Furesø [20s] 2X(F) : 3:31
  1. 1. Andreas Borg (Furesø)
  2. 2. Ole Præst Larsen (Furesø)
7
Lemvig I [20s] 2X(F) : 3:31
  1. 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
  2. 2. Jørgen Jensen (Lemvig)
8
Køge R/Nyborg I [35s] 2X(C) : 3:16
  1. 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  2. 2. Uffe Søgaard (Køge R)
Løb 261
U15 M1X-Edon
250m
Mænd U15 1X-Edon
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.14:25
2
Bagsværd II
  1. Adrian Hansen (Bagsværd)
Løb 262
U13 M1X
250m
Mænd U13 1X
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.14:30
1
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
2
Odense/KCO I
  1. Asger Kallesøe (Odense)
3
Bagsværd I
  1. Storm Genet (Bagsværd)
4
Nyborg I
  1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
5
Dragør I
  1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
6
Bagsværd II
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
Løb 263
U13 W1X
250m
Piger U13 1X
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.14:35
1
Sorø I
  1. Celina Juhl (Sorø)
2
Sorø II
  1. Frederikke Aagaard (Sorø)
3
Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
Løb 268
U19 M1X
1000m
Mænd U19 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.14:50
5
København II
  1. Asbjørn Neumann (København)
9
Bagsværd I
  1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
4
DSR IV
  1. Malthe Christiansen (DSR)
7
DSR III
  1. Magnus Erik Timm (DSR)
2
Roskilde/KCR II
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
10
DSR I
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
Løb 269
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.14:55
5
Ringsted I
  1. Maria J. Johansen (Ringsted)
9
Bagsværd II
  1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
3
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
10
København I
  1. Josefine Freltoft (København)
2
Hadsund I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
8
Odder I
  1. Trine Leitzke (Odder)
Løb 270
LM1X
1000m
Mænd Letvægt 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.15:00
1
Hadsund I
  1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
Løb 271
LW1X
1000m
Kvinder Letvægt 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.15:05
1
Jels I
  1. Anette Saaugaard Hansen (Jels)
2
Ægir
  1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
3
Roskilde/KCR I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Løb 275
Master W/M4X/4-
1000m
Masters Kvinder/mænd Master 4X/4-
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.15:08
2
Kolding I [0s] 4X(H) : 3:32
  1. 1. tommy Møhler (Kolding)
  2. 2. Ejgild Larsen (Kolding)
  3. 3. Jørgen Secher (Kolding)
  4. 4. palle ole jørgensen (Kolding)
4
Nordslesvig II [6s] 4X(C) : 3:26
  1. 1. Claudia Horst (Nordslesvig)
  2. 2. Doris Nebbe (Nordslesvig)
  3. 3. Marzena Hansen (Nordslesvig)
  4. 4. Susanne Klages (Nordslesvig)
3
Lemvig I [21s] 4X(E) : 3:11
  1. 1. Henrik Thomsen (Lemvig)
  2. 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
  3. 3. Morten Thomsen (Lemvig)
  4. 4. Jørgen Jensen (Lemvig)
Løb 272
M1X
1000m
Mænd 1X
A Finale
9. aug 2020 kl.15:10
1
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
3
DSR I
  1. Bjarke Nielsen (DSR)
4
DSR II
  1. Malthe Mågård-Hansen (DSR)
Løb 274
U15 M4X
500m
Mænd U15 4X
A Finale
9. aug 2020 kl.15:20
1
Dragør/Holstebro/KCHO
  1. 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  2. 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  3. 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  4. 4. Mikkel Madsen (Holstebro)
2
Bagsværd
  1. 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  2. 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
  3. 3. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd)
  4. 4. Aske Saltbæk (Bagsværd)
3
Holstebro/KCHO
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Jens Pedersen (Holstebro)
  3. 3. William Lemming (Holstebro)
  4. 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 276
W/M8+
1000m
Kvinder/mænd 8+
A Finale
9. aug 2020 kl.15:30
1
Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO I
  1. 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  2. 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  3. 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  4. 4. Patrick Klestrup (Holstebro)
  5. 5. Leander Kaliszan (Roskilde)
  6. 6. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  7. 7. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  8. 8. Christian Carlsen (Holstebro)
  9. cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)
2
Aalborg I
  1. 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  2. 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  3. 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  4. 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  5. 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  6. 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  7. 7. Esben Ravn (Aalborg)
  8. 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  9. cox. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
3
Hadsund/Ægir I
  1. 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
  2. 2. Kian Harati (Hadsund)
  3. 3. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  4. 4. August Herman Wisholm (Hadsund)
  5. 5. Mikkel Knudsen (Hadsund)
  6. 6. Haris Alagic (Hadsund)
  7. 7. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  8. 8. Wiliam Wisholm (Hadsund)
  9. cox. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
4
Aalborg II
  1. 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  2. 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  3. 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  4. 4. Camilla Frølund (Aalborg)
  5. 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  6. 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  7. 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  8. 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
  9. cox. Line Thomsen (Aalborg)
5
Holstebro I
  1. 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  3. 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  4. 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
Løb 277
U13 W/M2X
500m
Piger/drenge U13 2X
1. Afdeling
9. aug 2020 kl.15:35
1
Dragør/Nyborg I
  1. 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
  2. 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
2
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Otto Kjærulff (Bagsværd)
3
Bagsværd
  1. 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
  2. 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)