Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
1. Afdeling
2021-08-14 10:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd IV
  • Maximilian Kristensen(1)
1:28.71
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:32.27
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
1:33.63
4 5 Bagsværd I
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
1:52.33
5 1 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
2:00.73
101
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 2. Afdeling
2021-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense II
  • Benna Sundstrøm(1)
1:33.16
2 8 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:40.34
3 7 Bagsværd II
  • Noah Bøss(1)
2:10.29
4 10 Bagsværd III
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
2:35.2
102
U14 M1X Drenge U14 1X 500m A Finale
2021-08-14 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:05.83
2 2 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
2:16.39
3 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:30.27
4 4 Lyngby/KKL I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:45.09
5 5 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
3:23.19
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-14 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:02.24
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
2:05.79
3 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
2:13.41
4 1 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
2:17.64
5 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:17.82
6 5 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:36.16
Resultat klar til godkendelse
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-14 09:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:13.14
2 1 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
02:18.89
3 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
02:26.60
4 4 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
02:53.44
Resultat klar til godkendelse
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-14 09:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
02:24.60
2 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:27.27
3 5 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:44.16
4 8 Bagsværd III
  • Alexander Grundtvig(1)
02:52.79
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-14 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:57.73
2 8 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
2:02.23
3 9 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
2:02.47
4 6 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
2:10.63
Resultat klar til godkendelse
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-14 09:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:02.69
2 1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
02:14.59
3 6 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
02:16.94
4 3 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Liv Dolmer(2)
02:19.02
Resultat klar til godkendelse
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-14 09:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
02:04.14
2 9 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
02:11.28
3 7 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
02:15.63
105
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2021-08-14 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
3:23.01
2 1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
3:30.5
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(3)
  • Erik Friedrichsen(4)
3:37.31
4 3 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
4:02.76
106
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2021-08-14 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
  • Isabella Bache(2)
4:15.27
2 3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
4:27.86
3 1 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
4:29.29
4 5 Sorø I
  • Maria Jakubsdottir Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
4:31.62
5 6 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
4:37.78
6 4 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
4:49.52
107
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
4:00.75
2 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:09.56
3 6 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
4:23.1
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
4:23.21
5 3 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
4:25.33
108
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
4:25.12
2 6 Roskilde IV
  • Dorthe Friis Thanning(1)
4:34.68
3 8 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
4:46.73
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
4:48.03
5 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
5:04.39
120
1. Afdeling
2021-08-14 13:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-14 13:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
2:15.21
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
2:18.71
3 4 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:30.01
4 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
2:31.4
5 7 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
2:32.89
6 1 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
2:39.26
121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-14 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
02:12.84
2 4 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
02:19.44
3 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
02:23.66
4 5 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
02:26.54
5 3 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
02:29.07
121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-14 10:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:04.27
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
02:10.31
3 7 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
02:16.83
4 9 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
02:51.88
122
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-08-14 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Bosnes(4)
2:07.65
2 3 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Victoria Clara Brink(4)
2:13.29
3 1 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
2:38.9
123
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2021-08-14 13:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
3:49.96
2 3 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
4:01.46
3 4 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
4:13.57
4 2 Bagsværd/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
4:25.56
5 1 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
4:31.87
124
U16 W1X Piger U16 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
4:35.88
2 4 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
4:49.09
3 7 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
4:54.93
4 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
5:07.05
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
5:14.21
6 6 Odense II
  • Mia Christensen(1)
5:21.6
125
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
4:50.44
2 4 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
4:51.7
3 3 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
4:52.45
4 1 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
4:59.23
5 2 Sorø I
  • Maria Jakubsdottir Johansen(1)
5:01.68
126
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
4:05.28
2 2 Hadsund I
  • Morten Munk(1)
  • Simon Sørensen(2)
4:21.37
127
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø/Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • August Husted Coutant(2)
3:48.89
2 3 Kolding/Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
3:49.93
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Svante Witt(2)
4:11.16
4 1 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
  • Aleks Gryn(2)
4:16.02
128
U19 W2X Piger U19 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 14:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
M2- Mænd 2- 1000m A Finale
2021-08-14 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
3:52.56
2 1 Holstebro/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
3:59.92
130
U19 M2- Drenge U19 2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
W2-/2X Kvinder 2-/2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 ASR/KCHO I
  • Anneke Mau(1)
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(2)
4:24.7
2 3 Odder/Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
4:27.36
3 6 DSR/Odense I
  • Sarah Lindberg(1)
  • Caroline Bjerre Hansen(2)
4:41.83
4 4 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
5:04.48
5 5 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
  • Line Ulstrup(2)
5:24.93
Resultat klar til godkendelse
132
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:48s 04:39.32
2 3 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
Start:43s 04:46.47
3 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 05:45.97
140
1. Afdeling
2021-08-14 14:26
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
141
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 15:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
1:28.10
Resultat klar til godkendelse
142
U14 W1X Piger U14 1X 500m A Finale
2021-08-14 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:56.50
2 3 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
03:40.52
Resultat klar til godkendelse
143
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-14 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:10.97
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
01:15.21
3 1 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
01:19.71
4 3 Sorø I
  • Selma Iversen(1)
01:29.75
144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m A Finale
2021-08-14 14:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
4:48.6
2 3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
5:01.13
3 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:23.1
4 7 Bagsværd/KCB III
  • Erik Friedrichsen(1)
5:30.52
5 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
5:50.1
144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-14 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
4:42.03
2 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:49.24
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
4:54.13
4 2 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:00.79
144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-14 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
4:50.33
2 7 Bagsværd/KCB III
  • Erik Friedrichsen(1)
5:08.1
3 6 Bagsværd/KCB II
  • Theis Wolfram(1)
5:19.57
Resultat klar til godkendelse
145
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2021-08-14 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
04:51.38
2 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
05:01.33
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
99:99.99
4 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
99:99.99
146
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2021-08-14 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Laura Møller(4)
3:56.82
2 1 Sorø
  • Selma Iversen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Signe Thorup(4)
4:00.82
147
M4X/4- Mænd 4X/4- 1000m A Finale
2021-08-14 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Patrick Klestrup(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
03:37.71
2 2 Odense I
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Niels Reinholdt(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
04:55.24
148
U19 M4- Drenge U19 4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
149
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
03:59.23
150
W4X/4- Kvinder 4X/4- 1000m A Finale
2021-08-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder/Odense I
  • Amalie Kiær(1)
  • Laura Doberck(2)
  • Mette Leitzke Sørensen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
4:00.46
2 1 Odense I
  • Karoline Assersen(1)
  • Anna Bombæk Lauritzen(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
5:10.54
151
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Brian Sørensen(2)
Start:0s 04:21.93
2 1 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:0s 04:25.36
3 4 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:0s 04:28.95
4 3 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:0s 05:02.08
151
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-14 15:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Nordslesvig I
  • Doris Nebbe(1)
  • Claudia Horst(2)
Start:0s 05:23.57
2 7 ASR
  • Poul Kræmer(1)
  • Inger Bodorf(2)
Start:0s 05:36.85
3 6 Nordslesvig III
  • Eva Weitling(1)
  • Marzena Hansen(2)
Start:0s 06:28.17
152
Masters W/M 2- Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
160
1. Afdeling
2021-08-14 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
161
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 15:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
01:21.69
2 3 Odense III
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
01:23.62
3 1 Odense II
  • William Jensen(1)
01:24.54
Resultat klar til godkendelse
162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m A Finale
2021-08-14 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
01:08.43
2 4 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
01:13.03
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:14.58
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
01:16.61
5 2 Bagsværd I
  • Maximilian Kristensen(1)
01:33.13
162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 1. Indledende
2021-08-14 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
01:15.14
2 2 Bagsværd I
  • Maximilian Kristensen(1)
01:16.50
3 4 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
01:22.89
4 3 Bagsværd II
  • Rolf Søborg Højerup(1)
01:39.83
162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 2. Indledende
2021-08-14 10:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:12.00
2 7 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
01:12.58
3 5 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:15.17
163
U13 W1X Piger U13 1X 250m A Finale
2021-08-14 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
1:13.31
2 6 Bagsværd II
  • Anna Jacobsen(1)
1:15.38
3 3 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
1:19.43
4 2 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
1:31.74
5 5 Lyngby/KKL II
  • Marie Schmidt(1)
1:41.06
6 4 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
1:44.17
164
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-08-14 15:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
1:56.56
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Jakob Bjørn Danø(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
2:13.48
3 1 Bagsværd
  • Noah Bøss(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
2:42.64
165
U17 W2- Piger U17 2- 1000m A Finale
2021-08-14 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Laura Møller(2)
5:00.22
2 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Liva Østergaard Nielsen(2)
5:17.24
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
5:19.47
4 4 Holstebro/KCHO
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
5:53.22
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2021-08-14 15:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:21.68
2 5 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:27.96
3 3 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:30.23
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:30.67
5 1 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
4:59.71
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-14 10:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:32.26
2 1 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
4:37.5
3 2 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
4:54.81
4 4 Bagsværd/KCB II
  • Svante Witt(1)
5:13.96
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-14 10:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:39.51
2 5 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:40.17
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:41.19
4 7 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
5:18.15
169
U19 W1X Piger U19 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:52
Ingen anmeldt, løbet udgår
170
LM1X Mænd letvægt 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:54
Ingen anmeldt, løbet udgår
171
LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
05:30.94
172
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
5:55.23
2 2 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
7:02.52
Resultat klar til godkendelse
173
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
9:41.63
174
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m A Finale
2021-08-14 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
4:23.66
2 4 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Jens Pedersen(2)
5:10.47
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
5:13.81
175
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Fr.cia
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 04:39.10
2 1 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 04:44.92
3 3 Nordslesvig II
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Claudia Horst(2)
  • Susanne Klages(3)
  • Marc-Oliver Klages(4)
Start:0s 04:58.71
4 2 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Marzena Hansen(2)
  • Eva Weitling(3)
  • Fleming Mathiesen(4)
Start:0s 05:21.84
176
U17 W/M 1X Piger/drenge U17 1X - MIX 8+, Se regattainfo UDGÅR i 2021 500m 1. Afdeling
2021-08-14 16:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
177
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-14 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:41.11
2 2 Lyngby I
  • Marie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
3:13.06
178
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-08-14 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO
  • Magnus Juhl(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Patrick Klestrup(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Marcus Villiam Lyngesen(6)
  • Gustav Bjerg Madsen(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Simon Madsen(cox)
3:07.1
2 1 Holstebro
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • William Lemming(4)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(5)
  • Laura Møller(6)
  • Andreas Bork Kristensen(7)
  • Simon Madsen(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
3:43.25
3 2 Odder/Odense I
  • Karoline Assersen(1)
  • Anna Bombæk Lauritzen(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
  • Laura Doberck(5)
  • Mette Leitzke Sørensen(6)
  • Line Katrine Olsen(7)
  • Amalie Kiær(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
3:46.81
4 4 Aalborg/Odense
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Niels Reinholdt(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
  • Camilla Frølund(5)
  • Karen Hougaard Frost(6)
  • Simon Nygaard-Thomsen(7)
  • Mikkel Paetau(8)
  • Mia Christensen(cox)
3:54.95
200
1. Afdeling
2021-08-15 09:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
201
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd III
  • Maximilian Kristensen(1)
01:20.62
2 1 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
01:24.59
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Simon Aslak Gilberg(1)
01:25.80
4 5 Odense II
  • Benna Sundstrøm(1)
01:29.08
5 4 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
01:48.85
Resultat klar til godkendelse
201
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 2. Afdeling
2021-08-15 09:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:28.83
2 6 Bagsværd I
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
01:32.07
3 10 Bagsværd IV
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
01:37.24
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
01:39.88
5 8 Bagsværd II
  • Noah Bøss(1)
01:54.85
Resultat klar til godkendelse
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-15 11:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Saxkjøbing I 18
  • Carl Dunch(1)
01:21.90
2 3 Lyngby/KKL I 16
  • Johan Bach Sørensen(1)
01:26.61
Resultat klar til godkendelse
204
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-15 11:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
02:05.27
2 5 Holstebro/KCHO I 16
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
02:11.60
3 7 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
02:15.72
4 3 Sorø/Stevns II 12
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:22.76
5 8 Bagsværd II 10
  • Liv Dolmer(1)
  • Anna Jacobsen(2)
02:42.17
Resultat klar til godkendelse
205
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2021-08-15 11:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
03:22.68
2 4 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
03:35.10
3 3 Bagsværd/KCB I 14
  • Erik Friedrichsen(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Theis Wolfram(4)
03:41.78
4 1 Odense I 12
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
03:59.07
Resultat klar til godkendelse
206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2021-08-15 11:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
04:24.41
2 4 Holstebro/LDR/KCHO I 16
  • Laura Møller(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
04:30.06
3 1 Odense I 14
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
04:31.53
4 6 Sorø I 12
  • Maria Jakubsdottir Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
04:39.19
5 2 Holstebro/KCHO 10
  • Anna Skovdam(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
04:44.75
6 3 København I 8
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
04:47.45
Resultat klar til godkendelse
207
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
03:57.40
2 5 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
03:58.08
3 1 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
04:01.24
4 4 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
04:21.32
Resultat klar til godkendelse
208
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde II
  • Dorthe Friis Thanning(1)
04:23.75
2 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
04:38.13
3 2 Roskilde IV
  • Malli Segoli(1)
04:42.37
4 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
04:51.71
5 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
04:53.96
6 4 Vestervig I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
06:36.99
220
1. Afdeling
2021-08-15 12:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-15 11:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
01:59.66
2 1 Bagsværd III 16
  • Storm Genet(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
02:02.92
3 4 Bagsværd II 14
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
02:04.46
4 6 Holstebro/KCHO I 12
  • William Lemming(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
02:04.80
Resultat klar til godkendelse
221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2021-08-15 11:30
Plac. # Navn Tid
1 7 København I 10
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
02:13.61
2 8 Odense I 8
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
02:17.42
3 2 Bagsværd I 6
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:19.34
4 3 Bagsværd IV 4
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
02:26.69
Resultat klar til godkendelse
221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-15 08:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
01:50.95
2 4 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
01:55.40
3 2 Bagsværd I
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:03.36
4 3 Bagsværd IV
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
02:11.87
Resultat klar til godkendelse
221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-15 08:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
02:05.14
2 6 Holstebro/KCHO I
  • William Lemming(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
02:09.00
3 7 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
02:13.15
4 8 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
02:22.91
Resultat klar til godkendelse
222
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-08-15 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Bosnes(4)
01:56.41
2 4 Hadsund/Ægir I 16
  • Melody Harati(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Cille Hougaard(4)
02:07.52
3 2 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Liv Dolmer(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
02:10.48
4 3 Sorø/Stevns I 12
  • Selma Iversen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
  • Anna Iversen(3)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(4)
02:36.39
Resultat klar til godkendelse
223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2021-08-15 11:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund I 18
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
03:51.64
2 6 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
03:58.47
3 5 Dragør/Roskilde I 14
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
04:12.39
4 1 Bagsværd/KCB I 12
  • Erik Friedrichsen(1)
  • Karl Heuer(2)
04:19.48
5 2 Odense I 10
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
04:23.27
Resultat klar til godkendelse
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde II 18
  • Frida Werner Foldager(1)
01:02.75
2 6 Roskilde I 16
  • Isabella Bache(1)
01:05.67
3 4 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
01:07.17
4 3 Roskilde III 12
  • Silje Trenter(1)
01:08.35
5 2 Odense II 10
  • Mia Christensen(1)
99:99.99
Resultat klar til godkendelse
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m B Finale
2021-08-15 11:50
Plac. # Navn Tid
1 9 LDR/KKL I 8
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
04:52.63
2 7 Odense I 6
  • Bjørk Kallesøe(1)
05:18.06
3 5 Holstebro/KCHO I 4
  • My Alberte Schaaf(1)
05:51.01
Resultat klar til godkendelse
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 08:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
05:09.77
2 3 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
05:17.50
3 2 Odense II
  • Mia Christensen(1)
05:29.94
4 5 Holstebro/KCHO I
  • My Alberte Schaaf(1)
05:37.87
5 1 Vestervig I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
06:26.92
Resultat klar til godkendelse
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 08:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
04:59.97
2 8 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
05:12.58
3 9 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
05:15.35
4 7 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
05:30.39
Resultat klar til godkendelse
226
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2021-08-15 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
04:07.00
2 1 Hadsund I
  • Morten Munk(1)
  • Simon Sørensen(2)
04:14.00
Resultat klar til godkendelse
227
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2021-08-15 12:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø/Ægir I
  • August Husted Coutant(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
03:50.40
2 4 Kolding/Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
03:53.31
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Svante Witt(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
04:18.82
4 2 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
  • Aleks Gryn(2)
04:30.29
228
U19 W2X Piger U19 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
M2- Mænd 2- - ÅBEN 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen (1), Patrick Klestrup (2)
230
U19 M2- Drenge U19 2- - ÅBEN 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
231
W2X/2- Kvinder 2X/2- 1000m A Finale
2021-08-15 12:10
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR/Odense I
  • Caroline Bjerre Hansen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
04:10.07
2 4 Odder/Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
04:13.69
3 6 ASR/KCHO I
  • Anneke Mau(1)
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(2)
04:16.24
4 1 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
04:39.61
5 5 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
  • Line Ulstrup(2)
05:05.33
Resultat klar til godkendelse
232
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
04:43.37
2 1 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
Start:22s 04:51.80
3 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
04:59.17
240
1. Afdeling
2021-08-15 12:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
241
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 12:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
01:30.92
Resultat klar til godkendelse
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-15 12:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:14.14
2 10 Holstebro/KCHO II 16
  • Anna Bosnes(1)
02:14.52
3 2 Holstebro/KCHO III 14
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:21.60
4 1 Hadsund I 12
  • Naja Lübeck(1)
02:21.97
5 7 Ægir I 10
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
02:26.82
6 9 Hadsund II 8
  • Cille Hougaard(1)
02:30.18
Resultat klar til godkendelse
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-15 12:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø II 6
  • Selma Iversen(1)
02:36.37
2 11 Stevns I 4
  • Kristina B Nielsen(1)
02:58.85
3 8 Holstebro/KCHO I 2
  • Katarina Kirkegaard(1)
03:06.20
Resultat klar til godkendelse
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:22.26
2 2 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:26.57
3 1 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
02:27.08
4 4 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
02:43.71
5 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:47.76
Resultat klar til godkendelse
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO II
  • Anna Bosnes(1)
02:28.98
2 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
02:35.64
3 9 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
02:52.01
4 11 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
03:04.39
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
03:18.89
Resultat klar til godkendelse
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2021-08-15 12:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
04:14.83
2 1 Holstebro/KCHO II 16
  • Hjalte Westeraa(1)
04:19.96
3 4 Sorø II 14
  • Mads Christensen(1)
04:22.22
4 6 Sorø I 12
  • Jonas Lindegaard(1)
04:24.13
5 9 Bagsværd/KCB I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
04:40.22
Resultat klar til godkendelse
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m B Finale
2021-08-15 12:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Dragør I 8
  • Frederik Juel Hansen(1)
04:41.56
2 7 Stevns II 6
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
04:42.85
3 3 Roskilde I 4
  • Esben Friis Thanning(1)
04:45.22
4 2 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
04:48.47
Resultat klar til godkendelse
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 09:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
04:24.89
2 4 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
04:28.09
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
04:34.61
4 3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
04:38.29
5 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
04:47.44
Resultat klar til godkendelse
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 09:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
03:44.68
2 9 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
03:54.98
3 8 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
04:07.78
4 7 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
04:19.65
Resultat klar til godkendelse
246
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Laura Møller(4)
04:19.99
Resultat klar til godkendelse
247
M4X/4- Mænd 4X/4- 1000m A Finale
2021-08-15 12:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
03:27.86
2 2 Odense I
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
05:17.57
248
U19 M4- Drenge U19 4- 1000m A Finale
2021-08-15 12:52
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro I
  • Magnus Juhl(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
03:58.43
2 1 Bagsværd/KCB
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Karl Heuer(4)
04:09.65
Resultat klar til godkendelse
249
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Mathilde Lyngholm(4)
04:09.19
250
W4X/4- Kvinder 4X/4- 1000m A Finale
2021-08-15 12:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder/Odense I
  • Amalie Kiær(1)
  • Laura Doberck(2)
  • Mette Leitzke Sørensen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
04:24.45
2 5 Odense
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
05:11.02
251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:6s 04:26.17
2 4 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:0s 04:37.08
3 1 Aalborg I
  • Jens Brandt(1)
  • Peter Christoffersen(2)
Start:17s 04:40.24
4 3 Hadsund/Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Flemming Hvid(2)
Start:1s 04:43.45
Resultat klar til godkendelse
251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-15 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:13s 04:57.94
2 6 Nordslesvig II
  • Claudia Horst(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:10s 05:02.87
3 7 ASR
  • Poul Kræmer(1)
  • Inger Bodorf(2)
Start:2s 05:14.56
4 8 Nordslesvig III
  • Eva Weitling(1)
  • Marzena Hansen(2)
Start:0s 06:03.72
252
Masters W/M 2- Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
260
1. Afdeling
2021-08-15 13:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
261
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense III
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
01:16.01
2 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
01:18.90
3 1 Odense II
  • William Jensen(1)
01:23.76
Resultat klar til godkendelse
262
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
01:07.62
2 3 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
01:12.32
3 4 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:14.03
Resultat klar til godkendelse
262
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 2. Afdeling
2021-08-15 13:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:14.41
2 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
01:16.68
3 7 Bagsværd I
  • Rolf Søborg Højerup(1)
01:21.34
Resultat klar til godkendelse
263
U13 W1X Piger U13 1X 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
01:07.74
2 1 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
01:08.76
3 5 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
01:18.29
4 4 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
01:18.54
5 6 Lyngby/KKL II
  • Marie Schmidt(1)
01:21.36
6 2 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
01:29.72
264
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 13:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
265
U17 W2- Piger U17 2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2021-08-15 13:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
04:09.62
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
04:17.89
3 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
04:24.32
4 8 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
04:38.28
5 3 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
04:50.82
6 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
04:53.83
Resultat klar til godkendelse
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 09:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
04:31.18
2 3 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
04:39.67
3 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
04:42.41
4 1 Bagsværd/KCB II
  • Svante Witt(1)
04:43.94
Resultat klar til godkendelse
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 09:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
04:07.74
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
04:14.77
3 8 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
04:28.63
4 5 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
04:35.15
269
U19 W1X Piger U19 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
270
LM1X Mænd letvægt 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
Resultat klar til godkendelse
271
LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m A Finale
2021-08-15 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
04:51.02
Resultat klar til godkendelse
272
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-15 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
04:45.05
2 2 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
05:19.13
Resultat klar til godkendelse
273
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-15 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Randers II
  • Line Ulstrup(1)
05:23.53
Resultat klar til godkendelse
274
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-08-15 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
01:45.46
2 2 Bagsværd I 16
  • Otto Kjærulff(1)
  • Storm Genet(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
01:51.84
3 3 Bagsværd II 14
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Noah Bøss(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
02:19.17
Resultat klar til godkendelse
275
Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:3s 04:07.02
2 3 Nordslesvig II
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Claudia Horst(2)
  • Susanne Klages(3)
  • Marc-Oliver Klages(4)
Start:16s 04:25.64
3 4 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
  • Kim Schauer Boysen(3)
  • Marzena Hansen(4)
Start:0s 04:39.10
Resultat klar til godkendelse
277
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-15 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
02:27.65
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
02:39.11
3 1 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Schmidt(2)
02:56.40
278
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-08-15 14:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Patrick Klestrup(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Marcus Villiam Lyngesen(6)
  • Gustav Bjerg Madsen(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:08.90
2 2 Holstebro
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
  • Hjalte Westeraa(5)
  • Simon Starklint(6)
  • Kasper Søndergaard(7)
  • Noah Baltser Lyngaard(8)
  • Caroline Fredslund Sørensen(cox)
03:35.53
3 3 Odder/Odense
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
  • Laura Doberck(5)
  • Mette Leitzke Sørensen(6)
  • Line Katrine Olsen(7)
  • Amalie Kiær(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
03:39.32
4 6 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Selma Iversen(3)
  • Maria Jakubsdottir Johansen(4)
  • Emil Jelstrup(5)
  • Jonas Lindegaard(6)
  • Mads Christensen(7)
  • Valdemar Vilhelmsen(8)
  • Signe Thorup(cox)
03:40.78
5 4 Aalborg/Odense
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
  • Camilla Frølund(5)
  • Karen Hougaard Frost(6)
  • Simon Nygaard-Thomsen(7)
  • Mikkel Paetau(8)
  • Mia Christensen(cox)
03:45.56