Tilmeldinger - Open Nordic - Indoor Rowing Championships 2021

Løb 100 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 4 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82

ASR I

  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

Rosscarbery Rowing Club I

  • 1. Anna O Donoghue (IRL '85

Aalborg I

  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
Løb 101 30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 6 tilmeldinger

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Stian Eide (NOR '86

Sub7 I

  • 1. Rob Phillips (GBR '84

BISFUT #21 I

  • 1. Aleksander Thomasrud (NOR '90

CrossFit Jena I

  • 1. Benjamin Saupe (GER '83

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90
Løb 102 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger

SNO I

  • 1. mathilde smagghe (SNO) '89

Kouvolan Soutajat Finland I

  • 1. Niina Virtanen (FIN '91

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88

RC Allemannia von 1866 Hamburg I

  • 1. Carina Hein (GER '88
Løb 103 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

Unaffiliated I

  • 1. Stephen Gamma (GBR '86

N/A

  • 1. Cedric Couderc (SNO) '91

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 104 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Humlebæk I

  • 1. Marie Kaas (Humlebæk) '73

Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Bagsværd I

  • 1. Christina Rindom (Bagsværd) '73

Gym36 I

  • 1. Lene Beisland (NOR '76
Løb 105 40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 23 tilmeldinger

Dark Horse Rowing I

  • 1. Danny Michalski (GER '78

Rødvig II

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

DSR II

  • 1. Laurits Rauer Nielsen (DSR) '78

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Kungälv I

  • 1. Mattias Carlsson (SWE '75

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79

Køge R II

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Fuelled By Christ, Ballymena I

  • 1. Gareth Shaw (IRL '79

Unaffiliated I

  • 1. Alex Pickett (GBR '73

DSR I

  • 1. Jack Ekman (DSR) '73

Bagsværd I

  • 1. Tomas Næraa (Bagsværd) '72

ASR II

  • 1. Rasmus Holk Poulsen (ASR) '75

BRC I

  • 1. Marcus Schug (BRC) '77

Sub7 I

  • 1. Ian Wilde (GBR '77

Ran I

  • 1. Jonas Haaning (DEN '80

Bagsværd II

  • 1. Jacob Merklin (Bagsværd) '75

NIRF - Sweden II

  • 1. Nicklas Lyremark (SWE '73

Rødvig I

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

Halmstad Rodd I

  • 1. Mattias Waide (SWE '72

Crossfit Kuopio I

  • 1. Miikka Tiihonen (FIN '77

NIRF - Sweden I

  • 1. Jesper Rutherhill (SWE '72

Næstv. I

  • 1. Morten Thorving (Næstv.) '77

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75
Løb 106 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Lillian Dramsdahl (NOR '73

Nordslesvig I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 107 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

HIF I

  • 1. Daniel Gerhardson (HIF) '77
Løb 108 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 9 tilmeldinger

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67

Kajakklubben Eskimå I

  • 1. Malin Faraasen (SWE '69

Nyborg II

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Køge R I

  • 1. Trine Teglers (Køge R) '71

DSR I

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Fredensborg I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

KVIK I

  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Benita Clausen (NOR '71
Løb 109 50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 17 tilmeldinger

Skullerud I

  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69

Bagsværd I

  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70

Lyngby Kanoklub I

  • 1. Thomas Beck Christensen (DEN '71

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Aarhus II

  • 1. Morten Lindholm (Aarhus) '70

SSV Planeta Radebeul I

  • 1. Peter Heilsberg (GER '69

Aarhus I

  • 1. Frede Keller (Aarhus) '67

Næstv. I

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Luxembourg International Rowing Club I

  • 1. Per-Magnus Karlsson (LUX '71

Næstv. II

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69

JRS I

  • 1. Rimvydas Sulinskas (JRS) '67

TAKO I

  • 1. Klaus Geiger (TAKO) '67

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

HIF I

  • 1. Alexander Fritsch (HIF) '67

Lillehammer Ro- og Kajakklubb I

  • 1. Jørn Kleven (LilleHammer) '68
Løb 110 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Risskov I

  • 1. Birgitte Nielsen (Risskov) '67
Løb 111 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger

Magyar Testgyakorlók Köre I

  • 1. Zsolt Darvas (HUN '70

Asd the core canottaggio Sabaudia I

  • 1. Fabrizio Maniscalco (ITA '67

AFMELDT Risskov I

  • 1. Claus Bus (Risskov) '67

Risskov II

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 112 55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 113 55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 13 tilmeldinger

NRC I

  • 1. Tero Mononen (NRC) '62

Mündener Ruderverein I

  • 1. Peter Rosenkranz (GER '63

Keravan Urheilijat I

  • 1. Jorma Niemi (FIN '62

italian team-ROWING CREW I

  • 1. Luca Trovato (ITA '61

Aarhus II

  • 1. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN '66

TAKO I

  • 1. Heikki Keskinen (TAKO) '65

Team Aerobic Junkies I

  • 1. Jussi Koponen (FIN '63

Esbjerg I

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63

AFMELDT Aarhus I

  • 1. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Ole Kristian Karlsen (NOR '64

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

AFMELDT TAKO I

  • 1. Heikki Keskinen (TAKO) '65
Løb 114 55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

MICMAC AAC I

  • 1. Michelle Raiche-Marsden (CAN '65

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
Løb 115 55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66

DSR I

  • 1. Jacob Thesander (DSR) '66
Løb 116 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 117 60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 10 tilmeldinger

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

The Core - Italian Team I

  • 1. Massimo Galletti (ITA '60

Risskov I

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60

Aarhus I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59

Nordslesvig I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Risskov II

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59

Nordslesvig II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Lemvig I

  • 1. Søren P Thomsen (Lemvig) '56

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61
Løb 119 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 6 tilmeldinger

FSR I

  • 1. Jóan Petur Mortensen (FOE '59

Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Humlebæk I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

MICMAC AAC I

  • 1. Alex Raiche-Marsden (CAN '60

KK Team Pohjalainen ry I

  • 1. Steve Kåla (FIN '58
Løb 122 65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 124 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 131 65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 135 70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

N/A

  • 1. Robin Sterk (NED '49
Løb 137 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger

AFMELDT The Core - Italian Team I

  • 1. Riccardo Locatelli (ITA '45

Fredensborg I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46

Lappajärven Veikot I

  • 1. Esko Hyyppä (FIN '51

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 139 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Fr.cia

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40

Evijärven Urheilijat I

  • 1. Aimo Järvelä (FIN '41
Løb 141 80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Løb 150 U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 3 tilmeldinger

Valby I

  • 1. Selma Friis (Valby) '12

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12

KVIK I

  • 1. Siff Larsen (KVIK) '13
Løb 151 U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 4 tilmeldinger

Valby I

  • 1. Felix Friis (Valby) '12

Køge R I

  • 1. Felix Birk Hansen (Køge R) '11

Aarhus I

  • 1. Felix Pertl Andersen (Aarhus) '11

HIF I

  • 1. Erik Rapi (HIF) '11
Løb 152 U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 3 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

NRC I

  • 1. Saana Mononen (NRC) '10
Løb 153 U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 3 tilmeldinger

MRK I

  • 1. Alfred Krantz (MRK) '10

Rødvig I

  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10

Holstebro I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 154 U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 8 tilmeldinger

Halmstad Rodd I

  • 1. Emilia Palm (SWE '09

Bærum I

  • 1. Alisa Ostroukhova (Bærum) '09

Kungälv I

  • 1. Engla Corneliusson (SWE '09

Halmstad Rodd III

  • 1. Klara Quist (SWE '09

Halmstad Rodd II

  • 1. Lovisa Waide (SWE '09

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

ORK I

  • 1. Hedda Eklo Hjemdal (ORK) '09

Argja Róðrarfelag Føroya I

  • 1. Rita Santos Davidsen (FOE '09
Løb 155 U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 9 tilmeldinger

MRK II

  • 1. Petter Wik-Gyllensten (MRK) '09

EHS I

  • 1. Kasper Salmi (FIN '09

VÁGS I

  • 1. Teitur Borg Brattaberg (VÁGS ) '09

Luxembourg International Rowing Club I

  • 1. Erik Ellefors (LUX '09

Bærum I

  • 1. Steffen Stundal de Vos (Bærum) '09

Holstebro I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

MRK I

  • 1. Arvid Karlsson (MRK) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
Løb 156 U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 15 tilmeldinger

ÖSS III

  • 1. Signe Lyckelid (ÖSS) '08

Halmstad Rodd I

  • 1. Ida Klintefors (SWE '08

Jels II

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

ÖSS II

  • 1. Maja Lundgren (ÖSS) '08

Lithuania I

  • 1. Austėja Bubinaitė (LTU '08

HAV I

  • 1. Tinna Pauladottir (HAV) '08

Rosscarbery Rowing Club I

  • 1. Gabrielle O Donoghue (IRL '08

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

ÖSS IV

  • 1. Julia Holmström (ÖSS) '08

Kungälv I

  • 1. Ines Hård af Segerstad (SWE '08

ÖSS I

  • 1. Maja Backlund (ÖSS) '08

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Føroya I

  • 1. Elin Vang Joensen (Føroya) '08
Løb 157 U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 7 tilmeldinger

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Sønderborg II

  • 1. Daniel Primdahl (Sønderborg) '08

Holstebro I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Unaffiliated I

  • 1. Mathias Pickett (GBR '08

Køge R I

  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08

ÖSS I

  • 1. Filippe Archeres (ÖSS) '08
Løb 158 U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 21 tilmeldinger

Halmstad Rodd I

  • 1. Ida Jönsson (SWE '07

Holstebro I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

MRK III

  • 1. Moa Berglund (MRK) '07

MRK II

  • 1. Moa Karlsson (MRK) '07

AFMELDT DRM I

  • 1. Hannah Ossenkamp (DRM) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

MRK I

  • 1. Alice Mosslund (MRK) '07

Kungälv II

  • 1. Klara Nyman (SWE '07

Kungälv I

  • 1. Linnea Svennson (SWE '07

ÖSS I

  • 1. Ellen Öjerhed (ÖSS) '07

Holstebro IV

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Halmstad Rodd III

  • 1. Ella Skärsäter (SWE '07

Bærum I

  • 1. Fay Louise Lange (Bærum) '07

FSR I

  • 1. Bjarma Danielsen (FOE '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro III

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

AFMELDT Halmstad Rodd II

  • 1. Tindra Strand (SWE '07

Køge R I

  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07

Holstebro II

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07
Løb 159 U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 9 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro III

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Bærum I

  • 1. Michael Thor Aasgaard (Bærum) '07

AFMELDT DRM II

  • 1. Sean Luca Kaper (DRM) '07

Holstebro II

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

Holstebro I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

HIF I

  • 1. Linus Gerhardson (HIF) '07

FSR I

  • 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE '07

DRM I

  • 1. Tobias Bo Rasmussen (DRM) '07

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 160 U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 13 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Moa Lundqvist (SWE '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Kungälv IV

  • 1. Elin Åbjörn (SWE '06

MRK I

  • 1. Agnes Fredriksson (MRK) '06

Kungälv III

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Holstebro I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Kungälv II

  • 1. Märta Karlsson (SWE '06

DRM II

  • 1. Maria Stendal (DRM) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

DRM I

  • 1. Ingeborg Hermansen Fossum (DRM) '06

Luxembourg International Rowing Club I

  • 1. Charlotte Ellefors (LUX '06
Løb 161 U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 21 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

FSR I

  • 1. Nóa Thomsen (FOE '06

Bagsværd/KCB II

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

EHS I

  • 1. André Salmi (FIN '06

DRM I

  • 1. Lars Dyve Knutsen (DRM) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Bagsværd/KCB III

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Lithuania I

  • 1. Jonas Urbanavičius (LTU '06

KVIK I

  • 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06

Os Roklubb I

  • 1. Marius Hustad (NOR '06

DRM II

  • 1. Linus Westerberg-Heltne (DRM) '06

ORK I

  • 1. Philip De Rodez Benavent (ORK) '06

MRK I

  • 1. Arvid Ludvig (MRK) '06

Bærum II

  • 1. Sander Stundal de Vos (Bærum) '06

Bagsværd/KCB IV

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

MRK II

  • 1. Tristan Scouarnec (MRK) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

AFMELDT Bagsværd/KCB I

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO III

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Bærum I

  • 1. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum) '06
Løb 162 U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 10 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05

Halmstad Rodd I

  • 1. Matilda Waide (SWE '05

Lithuania I

  • 1. Augustė Uleckaitė (LTU '05

Os Roklubb I

  • 1. Matilde Hustad (NOR '05

Lithuania II

  • 1. Laura Gabšytė (LTU '05

Knørr. I

  • 1. Jessica Cazabon (Knørr.) '05

Bagsværd/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05
Løb 163 U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 26 tilmeldinger

Bærum I

  • 1. Christian August Riis (Bærum) '05

HAV I

  • 1. William Klevang Eikhólm (HAV) '05

DRM I

  • 1. Benjamin Jensrud (DRM) '05

Bærum III

  • 1. Ferdinand Tenden (Bærum) '05

Bærum II

  • 1. Emil Ljunggren (Bærum) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

MRK III

  • 1. William Källström Okdahl (MRK) '05

Kungälv I

  • 1. Nils Rönnblom (SWE '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Os Roklubb I

  • 1. Jonas Werkland Mandal (NOR '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

MRK IV

  • 1. Erik Källström (MRK) '05

MRK I

  • 1. Anton Öhrn (MRK) '05

ORK I

  • 1. Aksel Halvorsen Grimstad (ORK) '05

Bagsværd/KCB I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

MRK II

  • 1. Johan Lysemark (MRK) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05

Kungälv II

  • 1. Elliot Bergbrant (SWE '05

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Jels II

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

DRM II

  • 1. Henrik Arntzen (DRM) '05

Knørrur I

  • 1. Andreas Winther Klit (FOE '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Sarpsborg RK I

  • 1. Martin Ringdal (NOR '05

Halmstad Rodd I

  • 1. Hugo Persson (SWE '05
Løb 164 U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 17 tilmeldinger

DRM II

  • 1. Thea Njaastad (DRM) '04

Halmstad Rodd III

  • 1. Isabelle Hättander (SWE '04

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04

Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

ORK I

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Os Roklubb I

  • 1. Linea Rådmannsøy Lunde (NOR '04

Lithuania I

  • 1. Gustė Vaškevičiūtė (LTU '04

DRM I

  • 1. Emma Thomlinson (DRM) '04

Halmstad Rodd II

  • 1. Moa Klintefors (SWE '04

FSR I

  • 1. Julia Jacobsen (FOE '04

SPIF Rodd I

  • 1. Emma Tumova (SWE '04

ARGJA I

  • 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04

Halmstad Rodd IV

  • 1. Ebba Grimberg (SWE '04

Bagsværd/KCB II

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04

Os Roklubb II

  • 1. Andrea Bastiansen Kvittingen (NOR '04
Løb 165 U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 20 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

AFMELDT Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Sarpsborg RK I

  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR '04

Lithuania II

  • 1. Titas Kazokaitis (LTU '04

Lithuania I

  • 1. Arijus Viršutis (LTU '04

AFMELDT Kungälv III

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04

Bærum III

  • 1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum) '04

ORK I

  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

MRK I

  • 1. Carl Röine (MRK) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

AFMELDT DRM II

  • 1. Peter Anker Hassel (DRM) '04

Silkeborg II

  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

Kungälv I

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04

DRM I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Bærum

  • 1. Michael Nasby (Bærum) '05

Kolding/KCHO

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Bærum II

  • 1. Oliver Nilsen (Bærum) '04

AFMELDT Kungälv II

  • 1. Jacob Åbjörn (SWE '04

Göteborgs Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (SWE '04
Løb 166 U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 6 tilmeldinger

Lithuania II

  • 1. Ieva Mariničiūtė (LTU '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Luxembourg International Rowing Club I

  • 1. Olivia Ellefors (LUX '03

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

AFMELDT Falkenberg RK I

  • 1. Emmi Persson (SWE '03
Løb 167 U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 23 tilmeldinger

ORK I

  • 1. Simen Meinike Dørre (ORK) '03

København I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Silkeborg I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

StRK I

  • 1. Mathias Grøsfjeld (StRK) '03

Lithuania I

  • 1. Arnas Venskūnas (LTU '03

Silkeborg II

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03

ORK II

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03

VK Jordan I

  • 1. Jan Čížek (SVK '03

Åhus Roddklubb I

  • 1. Malte Andersson (SWE '03

SÍF I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

Holstebro/KCHO II

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Sweden

  • 1. Theodor Fritsch (SWE '03

Bagsværd/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

DRM II

  • 1. Hampus Westerberg-Heltne (DRM) '03

DRM III

  • 1. Johan Sebastian Remmen (DRM) '03

DSR I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

StRK II

  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK) '03

DRM I

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03

AFMELDT Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

HAV I

  • 1. Torur Paulason (HAV) '03

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

StRK III

  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK) '03
Løb 168 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger

Falkenberg RK I

  • 1. Felicia Häggström (SWE '00

KÍF I

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (FOE '01
Løb 169 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Edvin Karlsson (SWE '02

Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Falkenberg RK I

  • 1. Ivar Håkansson (SWE '02

Sarpsborg RK II

  • 1. Oliver Melnes (NOR '02
Løb 170 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 8 tilmeldinger

Føroya I

  • 1. Rutt Eidesgaard Hansen (Føroya) '01

Kungälv II

  • 1. Sofie Runge (SWE '02

Lithuania I

  • 1. Dovilė Rimkutė (LTU '01

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Elvira Ek (SWE '02

Kungälv III

  • 1. Elin Brischewski (SWE '02

FSR I

  • 1. Sára Maria Johansen (FOE '00

MRK I

  • 1. Ellen Hedenberg (MRK) '02

Føroya II

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01
Løb 171 U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 11 tilmeldinger

Falkenberg RK I

  • 1. Moritz Lücke (SWE '00

SRF I

  • 1. Arthur Åsberg (SRF) '02

Kungälv I

  • 1. Nils Hugoson (SWE '02

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Rio Folke Philips (SWE '02

Holstebro/KCHO III

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Falkenberg RK II

  • 1. Casper Johansson (SWE '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

HIF I

  • 1. Ruben Rapi (HIF) '02

Sorø I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Holstebro/KCHO II

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Løb 172 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 3 tilmeldinger

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Kungälv I

  • 1. AnnLouise Johansson (SWE '92
Løb 173 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 8 tilmeldinger

Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I

  • 1. David Schenk (GER '90

Aalborg I

  • 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I

  • 1. Martin Luirink (NED '59

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

HIF I

  • 1. Ahmet Rapi (HIF) '98

HAV I

  • 1. Hans Petur Brekkstein (HAV) '90

Castle Semple Rowing Club I

  • 1. Paul Gissen (GBR '95
Løb 174 WErgo Kvinder Ergo 2000m 7 tilmeldinger

Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

Gym36 I

  • 1. Lene Beisland (NOR '76

Esbjerg II

  • 1. Charlotte Ljungstrøm (Esbjerg) '92

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I

  • 1. Johanna-Luise Kanwisch (GER '90

Esbjerg I

  • 1. Amalie Tom-Petersen (Esbjerg) '96

Kungälv I

  • 1. Maja Wennroth (SWE '98
Løb 175 MErgo Mænd Ergo 2000m 10 tilmeldinger

ARF I

  • 1. Jens Debatin (ARF) '87

Aalborg I

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I

  • 1. Jakob Grafe (GER '92

Falkenberg RK I

  • 1. Anders Holmberg (SWE '79

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Jonas Westberg (NOR '83

NIRF - Sweden I

  • 1. Nicklas Lyremark (SWE '73

MRK I

  • 1. Matthias Ydström (MRK) '97

Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II

  • 1. Gerrit Widera (GER '94

CrossFit Jena I

  • 1. Benjamin Saupe (GER '83

Arnbaks garage I

  • 1. Lars Arnbak (DEN '81
Løb 176 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 4 tilmeldinger

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

ORK I

  • 1. Hedda Eklo Hjemdal (ORK) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12
Løb 177 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 6 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

EHS I

  • 1. Kasper Salmi (FIN '09

VÁGS I

  • 1. Teitur Borg Brattaberg (VÁGS ) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 178 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 18 tilmeldinger

FSR I

  • 1. Bjarma Danielsen (FOE '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

HAV I

  • 1. Tinna Pauladottir (HAV) '08

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

TopRow NYC I

  • 1. Magdalena Scilaris (USA '08

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

ÖSS I

  • 1. Maja Backlund (ÖSS) '08

ÖSS IV

  • 1. Julia Holmström (ÖSS) '08

Sorø II

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

ÖSS III

  • 1. Signe Lyckelid (ÖSS) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Stevns III

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

ÖSS V

  • 1. Ellen Öjerhed (ÖSS) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

ÖSS II

  • 1. Maja Lundgren (ÖSS) '08

AFMELDT DRM I

  • 1. Hannah Ossenkamp (DRM) '07
Løb 179 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 9 tilmeldinger

AFMELDT DRM II

  • 1. Sean Luca Kaper (DRM) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

DRM I

  • 1. Tobias Bo Rasmussen (DRM) '07

ARGJA I

  • 1. Rói Jacobsen (ARGJA ) '08

ÖSS I

  • 1. Filippe Archeres (ÖSS) '08

FSR I

  • 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE '07

Unaffiliated I

  • 1. Mathias Pickett (GBR '08

Fuelled By Christ, Ballymena I

  • 1. Oliver Shaw (IRL '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 180 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 20 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Sorø I

  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05

Holstebro/KCHO III

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Kungälv III

  • 1. Märta Karlsson (SWE '06

Vaxholms Roddförening I

  • 1. Anja Hörner Svensson (SWE '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Ægir I

  • 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05

Knørr. I

  • 1. Jessica Cazabon (Knørr.) '05

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Køge R I

  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06

DRM I

  • 1. Ingeborg Hermansen Fossum (DRM) '06

Holstebro/KCHO IV

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Kungälv IV

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06

DRM II

  • 1. Maria Stendal (DRM) '06

Silkeborg II

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Lithuania I

  • 1. Augustė Šablinskaitė (LTU '06

Kungälv II

  • 1. Moa Lundqvist (SWE '06

Kungälv I

  • 1. Elin Åbjörn (SWE '06
Løb 181 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 18 tilmeldinger

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Kungälv II

  • 1. Elliot Bergbrant (SWE '05

DRM IV

  • 1. Linus Westerberg-Heltne (DRM) '06

ORK II

  • 1. Philip De Rodez Benavent (ORK) '06

EHS I

  • 1. André Salmi (FIN '06

DRM II

  • 1. Henrik Arntzen (DRM) '05

Kungälv I

  • 1. Nils Rönnblom (SWE '05

FSR I

  • 1. Nóa Thomsen (FOE '06

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

CSTLC I

  • 1. Tristan Feldon (CSTLC) '06

DRM III

  • 1. Lars Dyve Knutsen (DRM) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

DRM I

  • 1. Benjamin Jensrud (DRM) '05

ORK I

  • 1. Aksel Halvorsen Grimstad (ORK) '05
Løb 182 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 11 tilmeldinger

ARGJA II

  • 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04

ORK I

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04

Silkeborg II

  • 1. Marie Nørgaard (Silkeborg) '04

DRM II

  • 1. Emma Thomlinson (DRM) '04

SPIF Rodd I

  • 1. Emma Tumova (SWE '04

DRM I

  • 1. Thea Njaastad (DRM) '04

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

FSR I

  • 1. Julia Jacobsen (FOE '04

Holstebro I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

AFMELDT ARGJA I

  • 1. Sólrun Johannesen (ARGJA ) '03
Løb 183 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 22 tilmeldinger

AFMELDT DRM V

  • 1. Peter Anker Hassel (DRM) '04

SÍF I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

DRM III

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03

Silkeborg II

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Kungälv II

  • 1. Jacob Åbjörn (SWE '04

Silkeborg III

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

ORK III

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03

Göteborgs Roddklubb II

  • 1. Taysir Abu Al Chay (SWE '04

AFMELDT Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Kungälv I

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04

ORK II

  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

ORK I

  • 1. Simen Meinike Dørre (ORK) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03

ARGJA I

  • 1. Heini Háberg (ARGJA ) '04

Silkeborg I

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03

DRM I

  • 1. Hampus Westerberg-Heltne (DRM) '03

DSR I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

AFMELDT Kungälv III

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04

DRM IV

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Göteborgs Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (SWE '04

DRM II

  • 1. Johan Sebastian Remmen (DRM) '03

HAV I

  • 1. Torur Paulason (HAV) '03
Løb 184 U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 6 tilmeldinger

Føroya I

  • 1. Rutt Eidesgaard Hansen (Føroya) '01

Kungälv III

  • 1. Elin Brischewski (SWE '02

Føroya II

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Elvira Ek (SWE '02

Kungälv II

  • 1. Sofie Runge (SWE '02

FSR I

  • 1. Sára Maria Johansen (FOE '00
Løb 185 U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 8 tilmeldinger

Esbjerg II

  • 1. Brandur Poulsen (Esbjerg) '99

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Rio Folke Philips (SWE '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO II

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

SNO I

  • 1. Nicolas Ezratti (SNO) '02

Helsingborg I

  • 1. Christopher Berg (Helsingborg) '02

Holstebro/KCHO III

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Løb 186 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 5 tilmeldinger

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

Aalborg II

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Klub tyk og stærk I

  • 1. Anna Sophia Rye (DEN '96
Løb 187 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 10 tilmeldinger

Kungälv II

  • 1. Eric Ehrenberger (SWE '00

RK I

  • 1. Kristian Mortansson (FOE '98

SÍF I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

CrossFit Jena I

  • 1. Benjamin Saupe (GER '83

Kungälv III

  • 1. Nils Hugoson (SWE '02

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Stian Eide (NOR '86

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE '01

Aalborg I

  • 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92

BISFUT #21 I

  • 1. Aleksander Thomasrud (NOR '90

Klub tyk og stærk I

  • 1. Martin Nørum (DEN '92
Løb 188 30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 1 tilmelding

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 189 30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 5 tilmeldinger

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

BISFUT #21 I

  • 1. Aleksander Thomasrud (NOR '90

Arnbaks garage I

  • 1. Lars Arnbak (DEN '81

Sub7 I

  • 1. Rob Phillips (GBR '84
Løb 190 40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 2 tilmeldinger

Skullerud Sportsklubb - Roing II

  • 1. Lillian Dramsdahl (NOR '73

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Løb 191 40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 11 tilmeldinger

Unaffiliated I

  • 1. Alex Pickett (GBR '73

Landskrona Roddklubb II

  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Sub7 I

  • 1. Ian Wilde (GBR '77

NIRF - Sweden I

  • 1. Jesper Rutherhill (SWE '72

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Landskrona Roddklubb I

  • 1. Daniel Ersborn (SWE '73

BRC I

  • 1. Marcus Schug (BRC) '77

AFMELDT NIRF - Sweden II

  • 1. Nicklas Lyremark (SWE '73

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Fuelled By Christ, Ballymena I

  • 1. Gareth Shaw (IRL '79
Løb 192 50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 2 tilmeldinger

Kajakklubben Eskimå I

  • 1. Malin Faraasen (SWE '69

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Benita Clausen (NOR '71
Løb 193 50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 10 tilmeldinger

Lillehammer Ro- og Kajakklubb I

  • 1. Jørn Kleven (LilleHammer) '68

N/A

  • 1. Peter Heilsberg (GER '69

Mikkelin Soutajat I

  • 1. Jari Liimatta (FIN '62

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Lyngby Kanoklub I

  • 1. Thomas Beck Christensen (DEN '71

Husvall Home Gym I

  • 1. Pelle Husvall (SWE '68

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Skullerud Sportsklubb - Roing I

  • 1. Ole Kristian Karlsen (NOR '64

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN '66

TAKO I

  • 1. Klaus Geiger (TAKO) '67
Løb 194 60+WErgo Sprint Kvinder 60+ Ergo 200m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 195 60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 4 tilmeldinger

Amelias Fars Sport and Fitness Club I I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

KK Team Pohjalainen ry I

  • 1. Steve Kåla (FIN '58

FSR I

  • 1. Jóan Petur Mortensen (FOE '59
Løb 197 70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1 tilmelding

Lappajärven Veikot I

  • 1. Esko Hyyppä (FIN '51
Løb 199 80+MErgo Sprint Mænd 80+ Ergo 200m 1 tilmelding

Evijärven Urheilijat I

  • 1. Aimo Järvelä (FIN '41
Løb 200 WErgo Kvinder Ergo - Universitets roere 1000m 4 tilmeldinger

Aalborg III

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

KVIK I

  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95

Aalborg I

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

Aalborg II

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
Løb 201 MErgo Mænd Ergo - Universitets roere 1000m 11 tilmeldinger

Chalmers University of Technology II

  • 1. Eric Ehrenberger (SWE '00

Aalborg I

  • 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99

Aalborg VIII

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

AFMELDT Chalmers University of Technology I

  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE '01

Aalborg VII

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

Aalborg V

  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97

AFMELDT Aalborg IV

  • 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00

Aalborg II

  • 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97

Aalborg VI

  • 1. Christian Taulbjerg (Aalborg) '99

Aalborg III

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Holstebro I

  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97