Resultater - Nordic Open - Indoor Rowing Championships 2023
Løb nr | Starttid - ↑ |

Løb 100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
0:50.2
(24)
1:43.82:37.33:29.2
2 1 DSR II
  • Natasha Frandsen(1)
0:53.3
(24)
1:49.52:45.53:39.4
3 2 RK I
  • Mika Larsson(1)
0:57.3
(24)
1:56.62:55.93:54.8
Løb 101
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. I
  • Maiko-Benedikt Remmers(1)
0:43.0
(24)
1:29.22:16.13:01.9
2 1 Skullerud I
  • Stian Eide(1)
0:45.1
(24)
1:31.82:18.13:03.3
3 3 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:45.5
(24)
1:31.82:18.83:07.0
4 2 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Joonas Karjalainen(1)
0:46.8
(24)
1:35.92:25.43:15.5
5 5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:49.0
(24)
1:39.02:28.83:17.9
Løb 104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
0:50.1
(24)
1:42.52:34.53:24.1
2 7 KRK I
  • Henrietta Högberg(1)
0:50.9
(24)
1:42.22:33.83:24.4
3 9 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:52.1
(24)
1:45.32:38.83:32.8
4 5 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Rikke Christina Nielsen(1)
0:52.6
(24)
1:48.52:45.83:43.8
5 4 RK I
  • Rebecca Pskowski(1)
0:57.9
(24)
1:56.32:54.63:51.4
6 6 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:56.2
(24)
1:55.92:55.73:56.2
Løb 105
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Hundested I
  • Jonas Haaning(1)
0:45.2
(24)
1:29.92:14.42:58.8
2 12 Sub7 I
  • Per Gunnar Ulveseth(1)
0:45.2
(24)
1:31.22:16.93:02.0
3 17 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Jani Puhakka(1)
0:44.9
(24)
1:30.82:16.73:03.5
4 15 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
0:46.3
(24)
1:33.02:20.93:08.7
5 13 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
0:43.4
(24)
1:31.32:20.83:08.8
6 16 Nyborg I
  • Kasper Mathiasen(1)
0:45.7
(24)
1:34.02:22.73:10.3
7 8 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
0:46.7
(24)
1:36.22:28.13:18.4
8 11 Gym 36 I
  • Steffen Stie Eriksen(1)
0:47.9
(24)
1:38.32:30.23:19.7
9 7 Rødvig I
  • Jacob Pedersen(1)
0:45.3
(24)
1:34.62:28.33:19.9
10 10 Køge R III
  • Lars Kjær(1)
0:48.8
(24)
1:40.22:32.33:24.2
Løb 106
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Keravan Urheilijat I
  • Piia Autonen-Laakso(1)
0:57.1
(24)
1:53.52:50.73:47.9
Løb 107
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 19 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.6
(24)
1:33.82:22.33:10.0
2 18 TDR - The Delivery Room I
  • Sven Wittchen(1)
0:46.1
(24)
1:35.72:26.63:17.8
Løb 108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 12 Skullerud I
  • Benita Clausen(1)
0:50.7
(24)
1:43.62:37.33:31.0
2 11 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:51.7
(24)
1:45.52:41.23:37.0
3 14 DSR I
  • Katrine Jørgensen(1)
0:54.3
(24)
1:50.12:46.63:43.1
4 13 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
0:52.8
(24)
1:49.92:51.73:54.9
Løb 109
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Skullerud II
  • Leif Gunleifsen(1)
0:44.8
(24)
1:31.02:17.33:04.6
2 3 SSV Planeta Radebeul I
  • Peter Heilsberg(1)
0:47.9
(24)
1:36.82:26.43:17.1
3 2 Køge R II
  • Kristian Egekær(1)
0:46.7
(24)
1:37.02:28.63:18.9
4 4 Køge R I
  • Kim Gutfeld(1)
0:48.8
(24)
1:40.22:32.43:23.7
Løb 110
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:55.0
(24)
1:51.62:49.63:48.1
Løb 111
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 NRC I
  • Crister Nyberg(1)
0:49.3
(24)
1:38.22:27.63:18.3
2 6 NRC II
  • Panu Soitso(1)
0:50.6
(24)
1:40.72:31.33:20.6
Løb 112
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 16 Furesø I
  • Inger Koch(1)
0:56.0
(24)
1:53.82:51.33:49.2
2 17 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
0:55.3
(24)
1:52.92:52.53:52.8
Løb 113
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Skullerud I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:44.1
(24)
1:29.12:14.83:00.6
2 14 Skullerud
  • Kent Lennart Pettersson(1)
0:44.4
(24)
1:29.22:15.23:01.6
3 12 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
0:46.0
(24)
1:34.92:24.83:13.4
4 16 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:49.8
(24)
1:39.22:28.63:18.6
5 15 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:48.7
(24)
1:39.52:29.83:21.2
6 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:49.1
(24)
1:41.72:34.03:22.1
7 9 TDR I
  • Niall ODonnchu (1)
0:46.4
(24)
1:35.92:29.03:24.4
8 13 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:51.2
(24)
1:44.52:38.23:32.4
Løb 114
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 18 Ruderclub Hansa Dortmund 1889 e.V. I
  • Dénia Amon(1)
0:54.9
(24)
1:52.42:50.33:48.1
Løb 115
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 19 DSR II
  • Peter Maack Groes(1)
0:46.9
(24)
1:35.92:27.03:17.2
2 17 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:49.6
(24)
1:39.02:28.73:18.0
3 18 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:53.9
(24)
1:50.72:49.93:49.6
Løb 116
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:55.8
(24)
1:54.02:52.53:49.5
2 1 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
1:03.32:06.93:11.84:17.9
Løb 117
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:46.8
(24)
1:33.52:20.63:07.0
2 3 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:50.3
(24)
1:40.92:31.63:22.6
3 4 NRC I
  • Tero Mononen(1)
0:51.1
(24)
1:42.72:34.33:24.7
4 6 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
0:51.2
(24)
1:42.02:32.93:25.5
5 10 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
0:53.8
(24)
1:48.92:44.13:38.4
6 7 Furesø II
  • Lars Wallin(1)
0:51.9
(24)
1:48.52:45.43:40.6
7 8 SMARK I
  • David Duncombe(1)
0:54.1
(24)
1:49.82:46.23:42.6
8 1 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:54.8
(24)
1:50.82:47.03:42.9
9 5 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:56.9
(24)
1:56.72:58.23:57.2
10 2 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:00.42:01.73:04.84:07.6
Løb 118
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:54.6
(24)
1:52.12:49.23:44.9
Løb 119
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:50.5
(24)
1:43.12:36.33:29.6
2 12 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:54.0
(24)
1:48.32:42.93:36.5
Løb 121
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 NRC I
  • Ali Kela(1)
0:51.1
(24)
1:43.32:35.33:26.1
2 13 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:50.5
(24)
1:43.92:40.03:37.1
3 15 Furesø I
  • Bjørn Echart Larsen(1)
0:52.7
(24)
1:51.92:54.03:54.0
Løb 122
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 HDR
  • Mette Cederkvist(1)
0:58.5
(24)
1:56.12:54.43:54.4
Løb 125
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
0:53.0
(24)
1:48.22:44.13:38.9
2 3 Lappajärven Veikot I
  • Matti Etelämäki(1)
0:57.0
(24)
1:55.22:56.33:58.9
3 2 SMARK I
  • Richard Stevenson (1)
0:59.8
(24)
2:00.73:01.24:00.9
Løb 126
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:03.72:05.93:10.84:14.1
2 6 HDR I
  • Vibeke Westphall(1)
1:03.22:06.63:11.14:15.8
Løb 127
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:48.6
(24)
1:41.52:35.13:29.5
2 6 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:55.5
(24)
1:50.12:45.73:41.8
3 5 FIRT I
  • Jean-Luc Elghozi(1)
0:55.6
(24)
1:51.42:47.33:45.7
Løb 128
75+WErgo Kvinder 75+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 1000m
1 7 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
4:03.3
Løb 129
75+MErgo Mænd 75+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Esbjerg I
  • Lars Kruse Hansen(1)
0:54.5
(24)
1:49.02:42.33:38.2
2 7 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:52.2
(24)
1:47.12:42.73:40.2
Løb 132
80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Nordslesvig I
  • Frauke Candussi(1)
1:13.92:35.74:00.75:27.7
Løb 133
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:57.2
(24)
1:55.72:53.13:48.4
2 9 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
1:05.32:12.23:19.44:23.5
Løb 134
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
1:13.52:30.23:46.65:03.3
Løb 137
85+MErgo Mænd 85+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 11:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
1:03.72:12.23:23.34:34.5
Løb 170
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-02-11 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR I
Siff Larsen (1)
Løb 171
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-02-11 12:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 3 SSV Planeta Radebeul I
  • Danu Heilsberg(1)
107m215m
(108m)
318m
(103m)
417m
(99m)
1 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
107m203m
(96m)
296m
(93m)
387m
(91m)
Løb 173
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-02-11 12:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Os I
  • Vold Adrian Unneland(1)
116m235m
(119m)
345m
(110m)
451m
(106m)
1 6 Os II
  • Noah Clark-Lekven(1)
119m229m
(110m)
331m
(102m)
435m
(104m)
1 4 NRC I
  • Johannes Feza(1)
103m204m
(101m)
295m
(91m)
391m
(96m)
Løb 174
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-02-11 12:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 7 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
123m253m
(130m)
380m
(127m)
511m
(131m)
Løb 175
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-02-11 12:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 9 SÍF I
  • Hans Vitus Svabo Samuelsen(1)
135m261m
(126m)
381m
(120m)
496m
(115m)
1 8 SÍF IV
  • Beinir Haraldsen(1)
117m230m
(113m)
341m
(111m)
449m
(108m)
1 11 SÍF II
  • Aron á Borg Holgarson(1)
107m217m
(110m)
325m
(108m)
433m
(108m)
1 10 SÍF III
  • Ári Slættanes(1)
106m205m
(99m)
297m
(92m)
390m
(93m)
Løb 176
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-02-11 12:20
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 8 HAV I
  • Sólrun Lützen(1)
197m388m
(191m)
577m
(189m)
774m
(197m)
1 9 Os I
  • Høvik Silje Lothe(1)
199m391m
(192m)
564m
(173m)
741m
(177m)
1 10 Tindur I
  • Vár Fróðadóttir(1)
188m371m
(183m)
554m
(183m)
741m
(187m)
1 5 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Petra Johnsdóttir (1)
187m368m
(181m)
543m
(175m)
722m
(179m)
1 1 Os II
  • Høvik Signe Lothe(1)
193m378m
(185m)
542m
(164m)
712m
(170m)
1 2 KVIK I
  • Anna Nella Bjørn Jakobsen (1)
188m365m
(177m)
533m
(168m)
706m
(173m)
1 7 Bergens I
  • Maja Tol(1)
183m359m
(176m)
532m
(173m)
699m
(167m)
1 4 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
175m346m
(171m)
517m
(171m)
691m
(174m)
1 6 Tindur II
  • Rebekka Mørkøre(1)
189m355m
(166m)
512m
(157m)
675m
(163m)
Løb 177
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-02-11 12:20
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 15 Holstebro III
  • Simon Aslak Gilberg(1)
206m406m
(200m)
604m
(198m)
808m
(204m)
1 14 Tindur I
  • Rúnar Emil Dalsá(1)
207m402m
(195m)
588m
(186m)
770m
(182m)
1 11 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
207m409m
(202m)
583m
(174m)
750m
(167m)
1 16 Os I
  • Mathias Jansen(1)
196m383m
(187m)
558m
(175m)
731m
(173m)
1 17 Bergens I
  • Hans Kvalheim(1)
194m382m
(188m)
559m
(177m)
727m
(168m)
1 13 Holstebro I
  • Malthe Baltser(1)
193m363m
(170m)
535m
(172m)
720m
(185m)
1 12 Kappróðrarfelag Tindur II
  • Heri Petursson(1)
189m353m
(164m)
508m
(155m)
673m
(165m)
Løb 178
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-02-11 12:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 7 Bagsværd II
  • Amalie Thal-Drexel(1)
274m801m
(527m)
1039m
(238m)
1039m
(0m)
1 1 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
272m793m
(521m)
1025m
(232m)
1025m
(0m)
1 6 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
259m512m
(253m)
765m
(253m)
1015m
(250m)
1 4 Halmstad I
  • Lovisa Waide(1)
260m502m
(242m)
748m
(246m)
1002m
(254m)
1 9 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
252m497m
(245m)
744m
(247m)
995m
(251m)
1 2 NUN I
  • Anja Knight(1)
246m494m
(248m)
737m
(243m)
979m
(242m)
1 5 Stevns II
  • Smilla Sabri(1)
257m482m
(225m)
695m
(213m)
914m
(219m)
1 3 Os I
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
251m456m
(205m)
655m
(199m)
847m
(192m)
Løb 179
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-02-11 12:40
Plac. # Navn 1:002:004:003:00
1 13 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
309m597m
(288m)
893m
(296m)
1191m
(298m)
1 14 Os I
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
325m608m
(283m)
882m
(274m)
1163m
(281m)
1 12 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
300m586m
(286m)
865m
(279m)
1145m
(280m)
1 10 TopRow NYC I
  • Oliver Smales(1)
284m568m
(284m)
841m
(273m)
1103m
(262m)
1 19 Luxembourg International Rowing Club I
  • Erik Ellefors(1)
269m538m
(269m)
796m
(258m)
1057m
(261m)
1 18 TopRow NYC II
  • Minseung Kim(1)
274m532m
(258m)
774m
(242m)
1019m
(245m)
1 15 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
264m521m
(257m)
759m
(238m)
1006m
(247m)
1 11 Holstebro I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
260m509m
(249m)
748m
(239m)
986m
(238m)
1 17 Bagsværd II
  • Herman Grønlund Døssing(1)
236m703m
(467m)
933m
(230m)
933m
(0m)
Løb 180
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:50.33:44.85:41.87:35.1
2 5 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
2:01.54:08.16:13.68:15.6
3 1 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
2:04.84:14.36:18.98:21.7
4 3 Stevns I
  • Sandra Nørskov(1)
1:59.74:10.56:27.08:34.1
5 6 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
2:10.64:24.96:39.78:48.6
6 4 Holstebro I
  • Trine Lorentzen(1)
2:08.44:26.66:44.28:57.2
Løb 181
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:43.53:28.35:13.86:56.6
2 2 Holstebro II
  • Oliver Pedersen(1)
1:53.73:57.66:01.78:04.9
3 4 Sønderborg II
  • Niels Greve(1)
2:03.14:14.06:30.68:34.3
Løb 182
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:48.33:39.95:33.17:23.4
2 9 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
1:48.53:44.45:43.37:39.4
3 8 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
1:57.73:59.36:02.98:03.5
4 7 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:59.14:02.16:06.68:10.3
Løb 183
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 Bergens I
  • Daniel Kjærnet(1)
1:39.83:18.84:57.86:34.2
2 12 Kappró?rarfelagi? Tindur I
  • André Johannesen(1)
1:41.83:26.05:10.26:52.4
3 5 Holstebro I
  • Kasper Søndergaard(1)
1:44.93:30.65:14.86:56.5
4 13 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
1:44.13:29.65:15.16:57.1
5 8 Holstebro II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:45.13:32.65:19.47:02.6
6 7 Bergens IV
  • Bastian Halvorsen Borge(1)
1:46.93:35.35:24.57:13.0
7 16 Holstebro III
  • William Lemming(1)
1:48.23:39.25:28.87:16.0
8 17 Bergens II
  • Andreas Tol(1)
1:47.83:37.65:28.67:21.4
9 6 Bergens III
  • Andreas Follnes(1)
1:50.23:42.05:34.07:25.8
10 19 Bergens VIII
  • Joakim Fasmer(1)
1:50.43:41.55:36.47:34.4
11 14 Bergens IX
  • Andreas Langeland Olderbakk(1)
1:45.03:43.55:42.47:37.5
12 11 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
1:55.93:56.65:56.17:55.6
Løb 184
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
1:58.13:57.65:57.37:53.1
2 1 Luxembourg International Rowing Club I
  • Charlotte Ellefors(1)
1:59.84:01.96:05.38:07.9
3 2 HIF I
  • Clementina Orsi(1)
2:04.14:10.66:19.28:25.8
Løb 185
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:33.53:16.35:00.56:44.4
2 2 Holstebro I
  • Simon Starklint(1)
1:39.43:22.95:07.36:49.9
3 8 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:41.23:27.45:15.77:12.2
Løb 186
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Lyngby/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
1:50.33:44.75:42.77:34.8
2 6 Bergens III
  • Malin Haram-Hundven(1)
1:58.63:58.15:58.37:59.3
3 9 Bergens II
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
2:00.84:02.56:04.38:03.1
4 4 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
2:01.74:07.76:18.08:24.2
5 11 KVIK II
  • Silke Traberg-Andersen(1)
2:01.24:09.56:23.38:30.8
6 5 Os I
  • Hustad Matilde Ottesen(1)
2:08.54:20.26:31.28:37.9
7 10 Bergens I
  • Guro Andersen Buck(1)
2:12.24:24.86:37.18:42.4
Løb 187
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Holstebro I
  • Jakob Iversen(1)
1:37.03:15.84:54.96:32.1
2 16 Bergens IV
  • Viljar Jørgensen(1)
1:40.83:22.05:04.96:48.6
3 14 Bergens I
  • Isak Sommer Svellingen(1)
1:45.13:30.15:16.07:05.0
4 17 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
7:07.5
5 10 Bergens II
  • Kasper Kvåle(1)
1:46.63:35.75:25.17:13.0
6 11 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:43.33:35.85:30.87:21.5
7 15 Bergens III
  • Sebastian Selvik Løe(1)
1:50.23:43.55:35.07:22.5
8 13 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:54.33:50.25:44.77:33.1
Løb 189
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Bergens I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
1:40.43:22.85:07.26:52.5
Løb 190
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
1:49.43:39.65:29.97:19.5
2 3 DSR I
  • Marie Christine Thomassen (1)
1:53.03:49.55:46.27:41.5
3 2 Luxembourg International Rowing Club I
  • Olivia Ellefors(1)
1:58.33:59.06:00.47:58.9
Løb 191
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 KVIK II
  • Gustav Jensen(1)
1:30.03:04.94:40.76:15.7
2 3 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
1:37.43:15.64:52.66:25.9
3 7 Holstebro II
  • Patrick Klestrup(1)
1:36.33:14.44:52.36:28.2
4 6 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:37.53:16.54:55.76:31.7
5 5 SÍF Sandavágs Ítróttarfelag I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:37.03:17.44:58.86:38.0
Løb 192
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:57.64:00.76:07.18:08.3
Løb 193
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 HIF I
  • Jonas Ström Seez(1)
1:47.63:37.25:27.47:14.8
Løb 194
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
1:44.93:36.45:28.37:15.0
2 2 RK I
  • Rebecca Pskowski(1)
2:00.03:59.95:59.37:57.7
Løb 195
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Brudpiga RK I
  • Samuel Oskarsson(1)
1:30.93:01.34:31.26:00.6
2 3 Skullerud I
  • Jonas Westberg(1)
1:34.03:08.14:41.96:13.8
3 9 Skullerud II
  • Leif Gunleifsen(1)
1:36.13:15.04:51.86:27.6
4 11 Nordiska Roddföreningen i Zürich III
  • Jani Puhakka(1)
1:36.63:15.24:53.86:33.3
5 6 DSR I
  • Erik Sandberg Schiess(1)
1:35.93:15.04:55.16:34.6
6 12 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Jan Pola(1)
1:42.83:33.15:24.67:12.9
7 7 RK I
  • Magnus Strömsnäs(1)
1:54.73:50.05:47.27:43.1
8 5 Nordiska Roddföreningen i Zürich IV
  • Lennart Meier(1)
1:50.73:50.85:53.47:52.5
Løb 200
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:50.3
(24)
1:43.62:37.23:29.2
2 5 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Julia Schütrumpf(1)
0:49.2
(24)
1:40.62:34.83:29.4
3 4 Aalborg II
  • Sina Brandt(1)
0:49.3
(24)
1:44.32:40.83:37.6
4 1 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:57.1
(24)
1:56.42:56.43:55.9
5 2 Sønderborg I
  • Helena Fukalova(1)
0:59.2
(24)
1:58.02:57.43:57.2
6 6 Sønderborg II
  • Melissa Denance(1)
0:57.1
(24)
1:58.12:59.74:01.8
Løb 201
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-02-11 15:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:44.5
(24)
1:31.02:18.33:06.4
2 7 Sønderborg II
  • Sam Gleðisheygg(1)
0:45.4
(24)
1:32.32:20.33:08.6
3 8 Sønderborg I
  • Nicolai Lamp(1)
0:46.2
(24)
1:34.22:28.63:29.2
Løb 202
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2023-02-11 16:00
Plac. # Navn 50m100m
1 2 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
0:12.3
(24)
0:22.4
(24)
2 1 SSV Planeta Radebeul I
  • Danu Heilsberg(1)
0:14.9
(24)
0:28.2
(24)
3 3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:14.7
(24)
0:28.5
(24)
Løb 203
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2023-02-11 16:00
Plac. # Navn 50m100m
1 8 SÍF III
  • Hans Vitus Svabo Samuelsen(1)
0:11.2
(24)
0:21.7
(24)
2 6 Vihtavuoren Pamaus I
  • Aapo Asikainen(1)
0:13.2
(24)
0:24.2
(24)
3 5 SÍF II
  • Aron á Borg Holgarson(1)
0:13.5
(24)
0:25.7
(24)
4 7 SÍF IV
  • Beinir Haraldsen(1)
0:13.4
(24)
0:25.9
(24)
5 4 SÍF I
  • Ári Slættanes(1)
0:14.2
(24)
0:27.9
(24)
Løb 204
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
0:38.9
(24)
2 9 Bagsværd I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
0:40.6
(24)
3 2 HAV I
  • Sólrun Lützen(1)
0:10.6
(24)
0:20.6
(24)
0:30.6
(24)
0:40.7
(24)
4 6 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
0:10.8
(24)
0:20.9
(24)
0:30.9
(24)
0:41.0
(24)
5 11 Os III
  • Høvik Signe Lothe(1)
0:11.3
(24)
0:21.9
(24)
0:32.6
(24)
0:43.2
(24)
6 10 Os II
  • Høvik Silje Lothe(1)
0:11.6
(24)
0:22.0
(24)
0:32.6
(24)
0:43.3
(24)
7 1 Stevns I
  • Smilla Sabri(1)
0:11.1
(24)
0:21.6
(24)
0:32.5
(24)
0:43.6
(24)
8 7 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Petra Johnsdóttir (1)
0:11.4
(24)
0:22.1
(24)
0:32.9
(24)
0:43.9
(24)
9 3 Tindur I
  • Vár Fróðadóttir(1)
0:11.7
(24)
0:22.4
(24)
0:33.2
(24)
0:44.2
(24)
10 8 Os I
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
0:11.1
(24)
0:21.8
(24)
0:33.3
(24)
0:45.4
(24)
11 5 Tindur II
  • Rebekka Mørkøre(1)
0:12.3
(24)
0:23.8
(24)
0:35.6
(24)
0:47.9
(24)
Løb 205
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 17 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
0:09.0
(24)
0:17.3
(24)
0:25.6
(24)
0:34.1
(24)
2 25 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:09.4
(24)
0:17.6
(24)
0:25.9
(24)
0:34.3
(24)
3 20 TopRow NYC II
  • Oliver Smales(1)
0:10.0
(24)
0:18.9
(24)
0:28.0
(24)
0:37.4
(24)
4 22 Os I
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
0:09.0
(24)
0:17.5
(24)
0:27.3
(24)
0:38.2
(24)
5 21 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:10.2
(24)
0:19.5
(24)
0:28.9
(24)
0:38.7
(24)
6 18 TopRow NYC I
  • Minseung Kim(1)
0:09.9
(24)
0:19.3
(24)
0:28.9
(24)
0:39.0
(24)
7 19 Sønderborg II
  • Simon Frellesen(1)
0:10.4
(24)
0:20.2
(24)
0:30.5
(24)
0:41.0
(24)
8 23 Tindur I
  • Rúnar Emil Dalsá(1)
0:11.1
(24)
0:21.4
(24)
0:31.8
(24)
0:42.6
(24)
9 16 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
0:45.1
(24)
10 15 Os II
  • Mathias Jansen(1)
0:12.2
(24)
0:23.1
(24)
0:34.0
(24)
0:45.6
(24)
11 24 Kappróðrarfelag Tindur II
  • Heri Petursson(1)
0:12.9
(24)
0:23.9
(24)
0:35.0
(24)
0:47.6
(24)
12 13 Sønderborg I
  • Kasper Ingildsen(1)
0:13.3
(24)
0:25.3
(24)
0:37.4
(24)
0:49.6
(24)
Løb 206
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:09.7
(24)
0:18.5
(24)
0:27.5
(24)
0:36.6
(24)
2 4 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:10.0
(24)
0:19.2
(24)
0:28.5
(24)
0:38.2
(24)
3 5 Stevns II
  • Sandra Nørskov(1)
0:10.5
(24)
0:20.1
(24)
0:29.8
(24)
0:39.7
(24)
4 6 Holstebro III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:10.8
(24)
0:20.6
(24)
0:30.6
(24)
0:40.7
(24)
5 7 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
0:10.9
(24)
0:20.8
(24)
0:30.8
(24)
0:41.2
(24)
Løb 207
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Kappró?rarfelagi? Tindur I
  • André Johannesen(1)
0:08.4
(24)
0:15.9
(24)
0:23.7
(24)
0:31.7
(24)
2 15 Holstebro II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:08.3
(24)
0:16.0
(24)
0:23.9
(24)
0:32.0
(24)
3 9 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
0:08.4
(24)
0:16.3
(24)
0:24.3
(24)
0:32.6
(24)
4 17 Holstebro I
  • Kasper Søndergaard(1)
0:08.7
(24)
0:16.7
(24)
0:25.1
(24)
0:33.9
(24)
5 10 Holstebro IV
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:08.8
(24)
0:17.0
(24)
0:25.5
(24)
0:34.4
(24)
6 11 Holstebro III
  • William Lemming(1)
0:09.4
(24)
0:17.9
(24)
0:26.5
(24)
0:35.2
(24)
7 14 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
0:10.5
(24)
0:20.1
(24)
0:29.8
(24)
0:39.7
(24)
Løb 208
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 19 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
0:10.6
(24)
0:20.5
(24)
0:30.6
(24)
0:40.9
(24)
Løb 209
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 20 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
0:09.1
(24)
0:17.6
(24)
0:26.1
(24)
0:34.7
(24)
2 21 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:09.4
(24)
0:17.8
(24)
0:26.4
(24)
0:35.0
(24)
Løb 210
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
0:10.0
(24)
0:19.2
(24)
0:28.6
(24)
0:38.4
(24)
Løb 211
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:09.1
(24)
0:17.7
(24)
0:26.4
(24)
0:35.3
(24)
2 3 Aalborg II
  • Sina Brandt(1)
0:09.2
(24)
0:17.8
(24)
0:26.8
(24)
0:36.0
(24)
3 4 Horsens I
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:10.8
(24)
0:20.6
(24)
0:30.6
(24)
0:40.7
(24)
4 2 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:10.9
(24)
0:21.1
(24)
0:31.4
(24)
0:42.0
(24)
Løb 212
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 KVIK I
  • Gustav Jensen(1)
0:07.3
(24)
0:14.1
(24)
0:21.0
(24)
0:27.9
(24)
2 6 SÍF Sandavágs Ítróttarfelag I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:08.0
(24)
0:15.4
(24)
0:22.9
(24)
0:30.6
(24)
3 7 SÍF I
  • Høgni R. á Plógv(1)
0:08.1
(24)
0:15.5
(24)
0:23.1
(24)
0:30.9
(24)
Løb 213
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 11 HIF I
  • Charlie Czerkawski(1)
0:08.1
(24)
0:15.9
(24)
0:23.9
(24)
0:32.0
(24)
Løb 215
40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 KRK I
  • Henrietta Högberg(1)
0:09.2
(24)
0:17.8
(24)
0:26.5
(24)
0:35.4
(24)
2 1 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Rikke Christina Nielsen(1)
0:09.5
(24)
0:18.4
(24)
0:27.5
(24)
0:36.8
(24)
3 2 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:10.9
(24)
0:21.0
(24)
0:31.3
(24)
0:41.6
(24)
Løb 216
50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Skullerud I
  • Benita Clausen(1)
0:08.8
(24)
0:17.1
(24)
0:25.6
(24)
0:34.3
(24)
2 4 RC Smark I
  • Anja Vehman(1)
0:09.9
(24)
0:19.4
(24)
0:28.8
(24)
0:38.0
(24)
3 6 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:10.1
(24)
0:19.5
(24)
0:28.8
(24)
0:38.2
(24)
4 7 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
0:10.4
(24)
0:19.9
(24)
0:29.4
(24)
0:38.9
(24)
Løb 219
80+WErgo Sprint Kvinder 80+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
0:13.2
(24)
0:26.0
(24)
0:38.5
(24)
0:51.0
(24)
Løb 220
30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. I
  • Maiko-Benedikt Remmers(1)
0:07.9
(24)
0:15.2
(24)
0:22.6
(24)
0:30.3
(24)
2 1 Skullerud I
  • Stian Eide(1)
0:07.8
(24)
0:15.2
(24)
0:22.8
(24)
0:30.5
(24)
3 3 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:08.4
(24)
0:16.4
(24)
0:24.4
(24)
0:32.4
(24)
Løb 221
40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 16:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Namsen I
  • Håvard Landsem(1)
0:06.8
(24)
0:13.3
(24)
0:20.0
(24)
0:27.1
(24)
2 14 Køge R II
  • Jan Roager Olsen(1)
0:07.7
(24)
0:15.0
(24)
0:22.5
(24)
0:30.1
(24)
3 10 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Jani Puhakka(1)
0:08.2
(24)
0:15.8
(24)
0:23.4
(24)
0:31.1
(24)
4 8 Rødvig I
  • Jacob Pedersen(1)
0:08.8
(24)
0:16.7
(24)
0:24.7
(24)
0:32.9
(24)
4 9 Sønderborg II
  • Torben Frellesen(1)
0:08.7
(24)
0:16.6
(24)
0:24.6
(24)
0:32.9
(24)
6 7 Køge R III
  • Martin Birk Hansen(1)
0:08.8
(24)
0:16.9
(24)
0:25.0
(24)
0:33.1
(24)
7 13 Nyborg I
  • Kasper Mathiasen(1)
0:08.8
(24)
0:16.9
(24)
0:25.2
(24)
0:33.6
(24)
8 5 Køge R I
  • Lars Kjær(1)
0:08.9
(24)
0:17.4
(24)
0:26.1
(24)
0:34.8
(24)
8 6 SÍF Sandavágs Ítróttarfelag I
  • Finnur Joen-Jacobsen(1)
0:08.7
(24)
0:17.2
(24)
0:26.0
(24)
0:34.8
(24)
10 11 Sønderborg I
  • Preben Ingildsen(1)
0:10.2
(24)
0:19.6
(24)
0:29.2
(24)
0:39.1
(24)
Løb 222
50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 Skullerud II
  • Dirk Moeller(1)
0:07.6
(24)
0:14.6
(24)
0:21.8
(24)
0:29.2
(24)
2 1 Skullerud I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:07.4
(24)
0:14.5
(24)
0:21.8
(24)
0:29.4
(24)
3 6 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
0:08.7
(24)
0:16.7
(24)
0:24.8
(24)
0:33.1
(24)
4 4 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:08.8
(24)
0:16.9
(24)
0:25.1
(24)
0:33.6
(24)
5 5 Halmstad I
  • Mattias Waide(1)
0:09.5
(24)
0:18.0
(24)
0:26.6
(24)
0:35.3
(24)
Løb 223
60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 9 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:08.3
(24)
0:15.9
(24)
0:23.5
(24)
0:31.2
(24)
2 10 Keravan Urheilijat I
  • Jorma Niemi(1)
0:08.5
(24)
0:16.6
(24)
0:25.0
(24)
0:33.6
(24)
Løb 224
70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1. Afdeling
2023-02-11 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:10.0
(24)
0:19.0
(24)
0:28.1
(24)
0:37.4
(24)
2 15 Lappajärven Veikot I
  • Matti Etelämäki(1)
0:09.5
(24)
0:18.5
(24)
0:28.0
(24)
0:37.9
(24)
3 13 Evijärven Urheilijat II
  • Aimo Järvelä(1)
0:10.0
(24)
0:19.2
(24)
0:28.4
(24)
0:38.0
(24)
4 12 Lappajärven Veikot II
  • Esko Hyyppä(1)
0:10.9
(24)
0:20.2
(24)
0:29.6
(24)
0:39.2
(24)
Løb 230
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 17:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
7:54.70
Løb 231
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-02-11 17:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Skullerud I
  • Benita Clausen(1)
  • Kent Lennart Pettersson(2)
  • Ole Kristian Karlsen(3)
  • Stian Eide(4)
6:11.20
2 2 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Camilla Frølund(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
6:38.90
3 5 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Andrea Nicolaisen Jensen(3)
  • Jan Noe(4)
6:46.40
4 3 Nordiska Roddföreningen i Zürich I
  • Jan Pola(1)
  • Jani Puhakka(2)
  • Lennart Meier(3)
  • Sebastian Lange(4)
6:57.000