Resultater - Nivå Marathon 2020
Løb nr | Starttid - ↑ |

Tider er efter beregning af handicap. Nederste løb 301 er reelle rotider for forbundsmesterskab, kvinder
Løb 101
W/M 2+inr Kvinder/mænd 2+inr 42195m A Finale
2020-09-12 08:42
Plac. # Navn 3250m6500m
1 22 Kalundborg Roklub
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
233:11.0227:49.0
2 20 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Christian Stephensen(cox)
260:08.0238:48.0
3 24 ARK
  • Brian Povlsen(1)
  • Thomas Hansen(2)
  • Stephan Sloth Lorenzen(cox)
252:22.0248:50.0
4 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
284:43.0251:41.0
5 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
280:17.0256:44.0
6 21 Nivå Samuraien
  • Charlotte Prytz(1)
  • Einar Arnalds Jonasson(2)
  • Morten Brok(cox)
280:35.0259:49.0
7 25 Tissø tøserne
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
303:36.0264:26.0
8 27 Skovshoved II
  • Birgit Brandt(1)
  • Gert Nielsen(2)
  • Ole Erlich-Eriksen(cox)
314:29.0283:02.0
9 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
324:35.0286:56.0
10 23 Skovshoved I
  • Rita Ravn Kristensen(1)
  • Henrik Egeberg(2)
  • Kjeld Høsterkjøb(cox)
335:58.0302:22.0
Løb 201
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 42195m A Finale
2020-09-12 08:04
Plac. # Navn 3250m6500m
1 3 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
  • Christopher Berg(2)
209:44.0204:55.0
2 1 Humlebæk Old Boys
  • Christian Probst(1)
  • Ryan Rosenberg(2)
231:59.0217:08.0
3 5 Helsingborg II
  • Jonathan Wright(1)
  • Thomas Olsson(2)
238:48.0225:11.0
4 4 Skovshoved III
  • Jesper Skavin(1)
  • Kate Skavin(2)
259:06.0232:25.0
5 2 Præstø Roklub
  • Poul Bramsen(1)
  • Martin Poulsen(2)
270:23.0261:28.0
Løb 202
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn 3250m6500m
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Pia Rasmussen(1)
  • Stig Rasmussen(2)
144:42.0130:31.0
Løb 203
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn 3250m6500m
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Torben Møller Klausen(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
119:06.01:47.4
Løb 301
W2+inr Kvinder 2+inr 42195m A Finale
2024-07-02 05:18
Plac. # Navn 6500m
1 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
280:17.0
2 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
284:43.0
3 25 Tissø
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
303:36.0
4 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
324:35.0