Tilmeldinger - Odense Langdistance 2019

Løb 101 M8+ Mænd 8+ - M8+ Herre Otter 6000m 2 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 2. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 3. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 5. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 6. Søren Gam (Odense) '87
  • 7. Christian Kiær (Odense) '93
  • 8. Rob Hogan (Odense) '88
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg Roklub I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 3. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
Løb 102 M4X Mænd 4X - M4X Herre dobbelt firer 6000m 2 tilmeldinger

Aalborg Roklub I

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aarhus Roklub I

  • 1. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66
  • 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
  • 3. Frede Keller (Aarhus) '67
  • 4. Morten Flarup Sørensen (Aarhus) '66
Løb 103 M4- Mænd 4- - M4- Herre firer 6000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I

  • 1. Fred Vystavel (København) '93
  • 2. Frank Steffensen (DSR) '88
  • 3. Tobias Kempf (DSR) '93
  • 4. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
Løb 104 M2X Mænd 2X - M2X Herre dobbeltsculler 6000m 12 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) [0000]
  • 2. Torrrild Lindebjerg (KVIK) '77

Dragør Roklub/Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Odense Roklub I

  • 1. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
  • 2. Morten Nissen (Odense) '91

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Kerteminde Roklub I

  • 1. Jens Mohr Ernst (Kertem.) '67
  • 2. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95

Roklubben Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 2. Jeppe Borup (Ægir) '98
Løb 105 M2- Mænd 2- - M2- Herre toer 6000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK) '88

Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KKL I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Bastian Secher (Roskilde) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Løb 106 M1X Mænd 1X - M1X Herre sculler 6000m 13 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Roskilde Roklub/KKL I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

AFMELDT Københavns Roklub/DRC I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Løb 108 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 3 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 4. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

AFMELDT Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 109 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Jun drenge firer 6000m 1 tilmelding

Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02
  • 2. Villads Svane Hansen (København) '04
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 4. Asbjørn Neumann (København) '03
Løb 110 U19 M2X Drenge U19 2X - JM2X Jun drenge dobbeltsculler 6000m 6 tilmeldinger

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04

Kolding Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Løb 111 U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 112 U19 M1X Drenge U19 1X - JM1X Jun drenge sculler 6000m 25 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Sorø Roklub III

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Hadsund Roklub II

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR IV

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Roklubben Viking/KCR I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01

Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01

Holstebro Roklub/KCHO III

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro Roklub/KCHO IV

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Løb 113 W8+ Kvinder 8+ - W8+Kvinde otter 6000m 1 tilmelding

Københavns Roklub I

  • 1. Maja Brisson (København) '76
  • 2. Mary Ann Christensen (København) '68
  • 3. Anastasia Michélsen (København) '89
  • 4. Vibeke Skousen (København) '69
  • 5. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 6. Lena Basse (København) '68
  • 7. Betina Holck (København) '65
  • 8. Stine Andersen (København) '74
  • Cox. Kirsten Martensen (København) '84
Løb 114 W4X Kvinder 4X - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 3 tilmeldinger

Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 2. Bianca Bech (Roskilde) '75
  • 3. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 4. Astrid Haastrup (KVIK) '74

Aalborg Roklub I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91
Løb 115 W4- Kvinder 4- - W4- Kvinde firer 6000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg Roklub I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91

Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Løb 116 W2X Kvinder 2X - W2x Kvinde dobbelsculler 6000m 6 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Odense Roklub I

  • 1. Anne Sophie Byder (Odense) '92
  • 2. Charlotte Espersen (Odense) '92

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Odder Roklub I

  • 1. Christina Pultz (Odder) '88
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
Løb 117 W2- Kvinder 2- - W2- Kvinde toer 6000m 4 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Marta Kempf (DSR) '98

Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
  • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
Løb 118 W1X Kvinder 1X - W1X Kvinde singlesculler 6000m 8 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Bagsværd Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 119 U19 W4X Piger U19 4X - JW4X Pige dobbeltfirer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
Løb 121 U19 W2X Piger U19 2X - JW2X Pige dobbeltsculler 6000m 2 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Hadsund Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 122 U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
Løb 123 U19 W1X Piger U19 1X - JW1X Pige singlesculler 6000m 9 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

Københavns Roklub I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Aarhus Roklub II

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 124 W/M 2+inr Kvinder/mænd 2+inr - 2+ inrigger 6000m 1 tilmelding

Hadsund Roklub I

  • 1. Flemming Hvid (Hadsund) '63
  • 2. Niels Bommer (Hadsund) '48
  • Cox. M M (Hadsund) '99
Løb 201 M8+ Mænd 8+ - M8+ Herre Otter 6000m 2 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Christian Hauge Andersen (Odense) '89
  • 2. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 3. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 4. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 5. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 6. Søren Gam (Odense) '87
  • 7. Christian Kiær (Odense) '93
  • 8. Rob Hogan (Odense) '88
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg Roklub I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 3. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 5. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 6. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
Løb 202 M4X Mænd 4X - M4X Herre dobbelt firer 6000m 2 tilmeldinger

Aalborg Roklub I

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg) '98
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

AFMELDT Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Sebastian Terp (Odense) '95
Løb 203 M4- Mænd 4- - M4- Herre firer 6000m 1 tilmelding

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I

  • 1. Fred Vystavel (København) '93
  • 2. Frank Steffensen (DSR) '88
  • 3. Tobias Kempf (DSR) '93
  • 4. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
Løb 204 M2X Mænd 2X - M2X Herre dobbeltsculler 6000m 11 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) [0000]
  • 2. Torrrild Lindebjerg (KVIK) '77

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98

Odense Roklub I

  • 1. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
  • 2. Morten Nissen (Odense) '91

Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KKL I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Kerteminde Roklub I

  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
  • 2. Jens Mohr Ernst (Kertem.) '67

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 2. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Niclas Schmidt (Bagsværd) '95

Roklubben Ægir I

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
  • 2. Jeppe Borup (Ægir) '98
Løb 205 M2- Mænd 2- - M2- Herre toer 6000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KKL I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Bastian Secher (Roskilde) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
Løb 206 M1X Mænd 1X - M1X Herre sculler 6000m 11 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

AFMELDT Københavns Roklub/DRC I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Løb 207 U19 M8+ Drenge U19 8+ - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1 tilmelding

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I

  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 5. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 6. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
  • 7. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 8. Mikkel Taulbjerg Slot (Holstebro) '02
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 208 U19 M4X Drenge U19 4X - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 6 tilmeldinger

Holstebro Roklub/Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 3. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 4. Aske Storm (Viking) '03

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 3. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 4. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Holstebro Roklub/Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 3. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
  • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 3. Haris Alagic (Hadsund) '02
  • 4. Peter Skou ** (Sorø) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 209 U19 M4- Drenge U19 4- - JM4- Jun drenge firer 6000m 1 tilmelding

Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02
  • 2. Villads Svane Hansen (København) '04
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 4. Asbjørn Neumann (København) '03
Løb 210 U19 M2X Drenge U19 2X - JM2X Jun drenge dobbeltsculler 6000m 6 tilmeldinger

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04

Kolding Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Løb 211 U19 M2- Drenge U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oliver Schiltknecht (Holstebro) '01
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 212 U19 M1X Drenge U19 1X - JM1X Jun drenge sculler 6000m 10 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Løb 214 W4X Kvinder 4X - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 3 tilmeldinger

Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Køge Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 3. Inger Koch (LDR) '64
  • 4. Mette Møller (Furesø) '63

Aalborg Roklub I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91
Løb 215 W4- Kvinder 4- - W4- Kvinde firer 6000m 2 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 3. Marta Kempf (DSR) '98
  • 4. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
Løb 216 W2X Kvinder 2X - W2x Kvinde dobbelsculler 6000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Odder Roklub I

  • 1. Christina Pultz (Odder) '88
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
Løb 217 W2- Kvinder 2- - W2- Kvinde toer 6000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Danske Studenters Roklub/DRC I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Aarhus Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
  • 2. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Løb 218 W1X Kvinder 1X - W1X Kvinde singlesculler 6000m 10 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Roforeningen KVIK/DRC I

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Bagsværd Roklub/DRC I

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 219 U19 W4X Piger U19 4X - JW4X Pige dobbeltfirer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
Løb 220 U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Pige firer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Løb 221 U19 W2X Piger U19 2X - JW2X Pige dobbeltsculler 6000m 3 tilmeldinger

Roforeningen KVIK/Roklubben furesøen I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Kristine Søndergaard Hansen (RF) '02

Hadsund Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 222 U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Løb 223 U19 W1X Piger U19 1X - JW1X Pige singlesculler 6000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 224 W/M 2+inr Kvinder/mænd 2+inr - 2+ inrigger 6000m 1 tilmelding

Hadsund Roklub I

  • 1. Flemming Hvid (Hadsund) '63
  • 2. Niels Bommer (Hadsund) '48
  • Cox. N N (Hadsund) '99