Resultater - Euro Slide Open og Open SkiErg DM 2017

Resultatvisningen fungere noget bedre her

201
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
01:55.0
2 3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
02:01.8
3 1 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
  • Frederikke Munch (2)
02:02.3
202
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 11:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
03:43.5
2 7 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
03:46.9
3 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
03:48.5
4 10 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Marie Ramm(2)
03:50.8
5 12 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
  • Julie Johansen (2)
04:08.5
6 9 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Matilde Hjorth(2)
04:09.5
7 3 Roklubben Skjold II
  • Johanne Rüter Würtzen(1)
  • Stine Koczulab(2)
04:10.5
8 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
04:11.0
9 1 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
04:12.0
203
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 11:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Mads Rubin(2)
01:56.8
2 2 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • Kevin Joensen, (1)
  • Leander Kaliszan(2)
01:57.8
3 8 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
02:02.3
4 3 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Christian Rømer(2)
02:03.0
5 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
  • Oliver Hyldedahl(2)
02:09.5
6 6 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
02:10.8
7 5 Roklubben Skjold II
  • Oscar Eriksen Nygaard(1)
  • Frederik Nibe Barsøe(2)
02:20.7
8 4 Roklubben Skjold I
  • Sigurd Eide Joensen(1)
  • Thomas Massa(2)
02:24.0
204
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 12:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03:25.2
1 10 Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Thomas Jensen(2)
03:26.2
2 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
  • Christian Runge(2)
03:33.0
2 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
03:34.0
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
03:38.2
3 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
03:38.7
4 3 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Patrick Klestrup (2)
03:39.7
5 4 Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
  • Peter Skou **(1)
  • Aske Storm(2)
03:40.0
6 8 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
03:40.3
7 5 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
03:40.8
8 7 Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Johan R.Poulsen(2)
03:44.0
5 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
03:43.5
9 3 Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
  • Charlie McDonald**(2)
03:49.0
10 9 Københavns Roklub II
  • Milas Holst Green(1)
  • Anders Grønlund Samuelsen(2)
03:54.2
11 2 Roklubben Skjold I
  • Asbjørn Berthelsen(1)
  • Johan Eide Joensen(2)
04:28.5
205
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
03:33.1
2 3 Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
03:35.5
3 6 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Tanja Spring Ehlers(1)
  • Iben Østergaard(2)
03:37.7
4 4 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
03:39.0
5 9 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Emilie Jersild(2)
03:44.5
6 10 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Stine Mathiasen(2)
03:46.2
7 11 Danske Studenters Roklub I
  • Christine Flagstad Bech(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
03:47.3
8 8 Aalborg Roklub II
  • Lidia Rzeplinska(1)
  • Christina Donstrup(2)
03:47.5
9 2 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Regna Bottheim(2)
04:00.0
10 7 Aalborg Roklub I
  • Pam Huntjens(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
04:02.0
206
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 12:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Bastian Secher(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
02:55.0
2 10 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Steffen Bonde(2)
02:58.0
3 9 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Tobias Kempf(1)
  • Loui Lam(2)
02:59.7
1 7 Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
03:00.2
2 4 Lyngby Roklub/DRC I
  • Alexander Modest(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
03:03.0
3 11 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
03:04.5
4 12 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Christoffer Kruse(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
03:04.5
4 11 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
03:04.5
6 4 Holstebro Roklub/Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Aske Petersen(2)
03:05.3
4 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
03:05.5
7 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
03:05.7
8 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Jakob Søe Lillelund(1)
  • Emil Lenzing(2)
03:06.0
5 3 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Jens Graudal(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
03:06.3
6 8 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Oscar Mazza(2)
03:06.5
9 6 Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Andreas Dyrby(2)
03:07.3
10 3 Aalborg Roklub II
  • Asger Laursen(1)
  • Christian Hauge(2)
03:10.5
7 1 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
03:12.0
8 10 Danske Studenters Roklub IV
  • Sebastian Seitz Rasmussen(1)
  • Frederik Fabricius Clausen(2)
03:13.7
9 9 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
03:17.5
11 5 Aalborg Roklub IV
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
03:17.7
10 12 Odense Roklub II
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Søren Gam(2)
03:18.5
12 1 Danske Studenters Roklub III
  • Sune Scheufens(1)
  • Christoffer Hansen(2)
03:19.8
1 1 Danske Studenters Roklub V
  • Thomas Schoerner(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
03:23.5
11 5 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
03:31.7
207
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Ditte Sørensen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
03:59.3
2 2 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Dóra Remenyik(2)
04:04.8
3 4 Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Lonnie Schmidt(2)
04:06.5
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
04:08.0
5 1 Odder Roklub I
  • Anne Wiese(1)
  • Sanne Larsen(2)
04:26.0
208
30+M2-Slide Masters Mænd  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 13:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
03:29.0
2 1 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
  • Tage Staal(2)
03:30.2
3 11 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Peter Søgaard(1)
  • Jens Olav Dahlgaard(2)
03:34.7
4 6 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Peter Rasmussen(2)
03:35.5
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Morten Riis(2)
03:41.0
6 8 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
03:41.3
7 4 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Ole Kongsbak(2)
03:41.7
8 10 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
  • Asger Tønnesen(2)
03:44.2
9 3 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Peter Skafte(1)
  • Jesper Skavin(2)
03:45.8
10 7 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Lars Wallin(2)
03:53.4
11 2 Roklubben Skjold I
  • Birger Kaj Nielsen(1)
  • Henrik Koczulab(2)
03:57.0
209
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
03:50.7
2 3 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • Hanne Frimand Nørgaard(2)
03:55.7
3 5 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
04:03.5
4 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
04:11.0
311
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Klubløs II
  • Dan Andersen(1)
03:16.0
2 5 Klubløs III
  • Marco Lyngsø(1)
03:16.4
1 3 Aalborg Roklub II
  • Asger Laursen(1)
03:18.2
2 1 Klubløs I
  • Lasse Breitensein(1)
03:20.8
3 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
03:21.4
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
03:24.9
4 4 Aalborg Roklub IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
03:28.5
5 2 Lyngby Roklub I
  • Howard Brammer(1)
03:29.9
4 4 Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
03:36.7
410
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Julie Munch (1)
  • Frederikke Munch (2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Mathilde Joensen (4)
02:02.6
411
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Ida Blomstrand(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
03:47.9
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Agnete Jersild(4)
03:56.4
3 2 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Anna Hammer Jespersen(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Clara Hornnæss(4)
04:04.3
4 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Nicoline Nielsen(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
04:07.4
5 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Julie Johansen (1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Emma Vestergaard Lybech(4)
04:09.2
6 1 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
  • Mathilde Koczulab(3)
  • Johanne Rüter Würtzen(4)
04:16.0
412
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 13:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Mads Rubin(4)
01:55.5
2 3 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
02:06.3
3 2 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Stefan Baun Hørløck(2)
  • Thomas Massa(3)
  • Sigurd Eide Joensen(4)
02:19.6
413
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 14:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Thomas Jensen(4)
03:31.1
2 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
03:39.3
3 6 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Aksel Bay(1)
  • Lasse Maigaard(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Nicolai Krogsgaard(4)
03:40.6
4 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Rasmus Lind(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
03:45.1
5 3 Hvidovre Roklub I
  • Nikolai Du(1)
  • Johan Heyn Lougart Bonde(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Alexander Høgedal(4)
04:02.7
414
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 14:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Trine Toft Andersen(4)
03:29.1
2 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Luise Lund Hansen(3)
  • Mette Dyrlund Petersen(4)
03:33.4
3 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Line Katrine Olsen(3)
  • Anne Katrine Kiilgaard(4)
03:40.2
4 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
03:42.1
5 2 Odense Roklub I
  • Regna Bottheim(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
  • Ditte Sørensen(3)
  • Elisabeth Kaalund Keller(4)
03:56.8
6 1 Aalborg Roklub I
  • Pam Huntjens(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Lidia Rzeplinska(3)
  • Christina Donstrup(4)
03:58.0
415
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 14:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/DRC I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Loui Lam(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Steffen Bonde(4)
02:59.4
1 6 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Lars Fjord Garvey(3)
  • Bastian Secher(4)
02:59.7
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Christian Thor Hagemann(4)
03:00.9
2 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jens Graudal(2)
  • Malthe Sebastian Puro(3)
  • Jonas Lund(4)
03:04.4
2 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Jakob Grænge Hansen(4)
03:04.6
2 2 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Christoffer Kruse(4)
03:06.0
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Carl Traff(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Anders Boutrup Pedersen (4)
03:07.5
4 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jakob Søe Lillelund(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Oscar Mazza(4)
03:08.2
3 1 Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
03:11.9
3 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
03:16.1
3 5 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Martin Rønn Sørensen(4)
03:16.1
5 6 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Asger Laursen(4)
03:21.2
5 2 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Seitz Rasmussen(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(3)
  • Thomas Schoerner(4)
03:21.6
6 4 Danske Studenters Roklub II
  • Martin Schjerning(1)
  • Sune Scheufens(2)
  • Christoffer Hansen(3)
  • Asger Tønnesen(4)
03:27.9
416
30+W4-Slide Masters Kvinder  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Gitte Niven(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Laila Hjorth(4)
04:10.6
2 4 Sorø Roklub II
  • Jane Steensberg(1)
  • Linda Milling(2)
  • Anna Karina Eli Gravad(3)
  • Ulla Hvid(4)
04:22.3
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Julie Schou(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(3)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(4)
04:26.9
4 3 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Anne Morris Bay(1)
  • Anne Marie Espersen(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Birgitte Toft(4)
04:27.3
5 2 Odder Roklub I
  • Anne Wiese(1)
  • Gertrud Mikkelsen(2)
  • Sanne Larsen(3)
  • Ulla Neess(4)
04:35.7
417
30+M4-Slide Masters Mænd  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Brian Sørensen(4)
03:29.6
2 1 Odder Roklub I
  • Jan Johansen(1)
  • Ole Skeem(2)
  • Per Amby(3)
  • Tage Staal(4)
03:39.4
3 3 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Lars Wallin(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
03:46.3
418
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2017-12-09 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • Lonnie Schmidt(1)
  • Peter Skafte(2)
  • Astrid Krüger(3)
  • Hanne Hesselager (4)
03:56.4
460
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2017-12-09 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Team Kabul
  • Dan Andersen(1)
  • Lasse Breitensein(2)
  • Mathias M. Lassen(3)
  • Marco Lyngsø(4)
07:27.6
2 5 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Christian Hauge(4)
07:54.9
3 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
08:01.9
4 3 Lyngby Roklub II
  • John Knudsen(1)
  • Jesper Vedel(2)
  • Rasmus Knudsen(3)
  • Stine Louise Jeppe Knudsen(4)
08:17.3
5 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Thea Johansen(2)
  • Mathias Oliver Valdbjørn Jørgensen(3)
  • Katrine Christensen(4)
08:26.6
6 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
  • Christian Runge(2)
  • Kasper Andersen(3)
  • Oliver Hyldedahl(4)
08:31.8
820
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub
  • Agnete Jersild(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
  • Alma Biltoft Benediktson(5)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(6)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(7)
  • Emma Braad Olesen(8)
01:52.2
2 3 DSR/KR/LDR/Kvik/Furesø
  • Louise Hyldager(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
  • Astrid Bruun Fejfer(3)
  • Anna Hammer Jespersen(4)
  • Xenia Kviat Antonsen(5)
  • Clara Hornnæss(6)
  • Clara Møller(7)
  • Kristine Søndergård Hansen(8)
01:57.1
3 1 Skjold/LDR/Bagsværd Roklub
  • Johanne Rüter Würtzen(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
  • Mathilde Morris Bay Toft(3)
  • Stine Koczulab(4)
  • Ida Marie Reimer(5)
  • Emma Vestergaard Lybech(6)
  • Astrid Højgaard(7)
  • Julie Johansen (8)
01:57.5
4 2 Sorø/Rødvig/Roskilde
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
  • Nicoline Nielsen(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
  • Frederikke Munch (5)
  • Mathilde Joensen (6)
  • Caroline Munch(7)
  • Malli Segoli(8)
02:00.7
821
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Silkeborg/Holstebro Roklub
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Iben Bech(3)
  • Asbjørn Bay(4)
  • Mads Rubin(5)
  • Johan Runge Poulsen(6)
  • Niels Østergaard(7)
  • Elias Ellehammer(8)
01:50.3
1 1 Roskilde/Sorø Roklub
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
  • Victor Hellmann Lauritsen(5)
  • Julius Philipson(6)
  • Jannick Wly Andersen(7)
  • Rasmus Lind(8)
01:51.4
2 3 Hvidovre Roklub
  • Nikolai Du(1)
  • Alexander Høgedal(2)
  • Johan Heyn Lougart Bonde(3)
  • Kasper Enemærke Becker(4)
  • Thomas Jensen(5)
  • Philip Hai Nguyen(6)
  • Kasper Lindemose(7)
  • Niels Ledet Molsgaard(8)
01:58.4
2 2 Sorø/Roskilde/Rødvig/Viking
  • Peter Skou **(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Oskar Dinesen Usmani(4)
  • Leander Kaliszan(5)
  • Patrick Klestrup (6)
  • Kevin Joensen, (7)
  • Aske Storm(8)
02:03.6
3 1 Roklubben Skjold
  • Asbjørn Berthelsen(1)
  • Ask Høyer Splittorff(2)
  • Frederik Nibe Barsøe(3)
  • Johan Eide Joensen(4)
  • Oscar Eriksen Nygaard(5)
  • Sigurd Eide Joensen(6)
  • Stefan Baun Hørløck(7)
  • Thomas Massa(8)
02:15.0
822
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Anne Larsen(4)
  • Marta Kempf(5)
  • Luise Lund Hansen(6)
  • Trine Dahl Pedersen(7)
  • Tanja Spring Ehlers(8)
01:40.6
2 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Dorthe Friis Thanning(3)
  • Katrine Schultz-Knudsen(4)
  • Malli Segoli(5)
  • Silja Konoy Davidsen(6)
  • Simone Sørensen(7)
  • Victoria Munch(8)
01:44.6
3 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Mathilde Persson(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Anne Katrine Kiilgaard(3)
  • Stine Mathiasen(4)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(5)
  • Ida Langkjær(6)
  • Emma Hammer(7)
  • Emilie Jersild(8)
01:44.9
823
30+W8-Slide Masters Kvinder  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Ingrid Petersen(4)
  • Jeanette Emde Jensen **(5)
  • Gitte Niven(6)
  • Laila Hjorth(7)
  • Kirsten Østergaard(8)
01:57.2
2 4 Hellerup/Bagsværd/Roskilde
  • Birgitte Toft(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Anne Marie Espersen(3)
  • Liselotte Hammer(4)
  • Annette Villumsen(5)
  • Astrid Krüger(6)
  • Lone Banke Rasmussen(7)
  • Helle Norking(8)
02:02.9
3 3 LyngbyDame
  • Hanne Brusch(1)
  • Tove Christensen(2)
  • Hanne Frimand Nørgaard(3)
  • Eva Sørensen(4)
  • Kristin Skougaard(5)
  • Karin Hansen(6)
  • Beate Leitner(7)
  • Alice Beck Thomsen(8)
02:05.3
824
30+M8-Slide Masters Mænd  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby veteraner
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Torben Sørensen(3)
  • John Knudsen(4)
  • Steffen Klint(5)
  • Asger Lenzing(6)
  • Hans Nohr(7)
  • Henrik Brusch(8)
01:47.9
825
M8-Slide Åben Mænd 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 16:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub/KKL I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Oliver Kiehn(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Jacob Lenzing(4)
  • Emil Lenzing(5)
  • Christian Thor Hagemann(6)
  • Christian Runge(7)
  • Alexander Modest(8)
01:28.6
2 1 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
  • Nicolai Krogsgaard(5)
  • Thomas Jensen(6)
  • Torbjørn Frankel(7)
  • Nicholas Andersen(8)
01:28.8
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Andreas Yde(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Jeppe Storm(4)
  • Martin Kofoed Jensen(5)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(6)
  • Oliver Tolstrup Christensen(7)
  • Victor Hellmann Lauritsen(8)
01:30.9
2 1 Aalborg Roklub I
  • Esben Okholm Larsen(1)
  • Søren Bagger Christensen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Christian Hauge(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Jesper Quist Jensen(8)
01:34.8
826
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2017-12-09 17:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Hellerup Roklub/DSR
  • Arne Månsson(1)
  • Janek Lesniak(2)
  • Lisbeth Grænge Hansen(3)
  • Lise Teisel(4)
  • Rolf Traberg(5)
  • Thomas Weise(6)
  • Jakob Grænge Hansen(7)
  • Peter Gammeltoft(8)
01:45.4
1 4 Sorø Roklub
  • Jane Steensberg(1)
  • Linda Milling(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Peter Lindblom(4)
  • Ulla Hvid(5)
  • Anna Karina Eli Gravad(6)
  • Christian Mølvig(7)
  • Bjarne Hjorth(8)
01:47.5
2 1 Roklubben Skjold/Bagsværd Roklub
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Mathilde Morris Bay Toft(3)
  • Frederikke Bay Toft(4)
  • Asbjørn Bay(5)
  • Birgitte Toft(6)
  • Nikoline Bay(7)
  • Aksel Bay(8)
01:49.9
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Martin Schjerning(1)
  • Sune Scheufens(2)
  • Christoffer Hansen(3)
  • Sara Lena Josefin Engberg(4)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(5)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(6)
  • Cecilie Lützen Søltoft(7)
  • Asger Tønnesen(8)
01:52.0
3 2 Odder Roklub
  • Anne Wiese(1)
  • Gertrud Mikkelsen(2)
  • Jan Johansen(3)
  • Ole Skeem(4)
  • Ove Neess(5)
  • Per Amby(6)
  • Tage Staal(7)
  • Ulla Neess(8)
01:53.7
4 3 Lyngby Roklub/LDR
  • Ulla Rose Andersen(1)
  • Louise Wissing(2)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(3)
  • Lotte Petersen(4)
  • Inger Koch(5)
  • Peter Michael Bertelsen(6)
  • Mikkel Olsen(7)
  • Flemming Grau(8)
01:55.2
3 2 Roklubben Furesø
  • Ole Kongsbak(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Rolf Reuther-Nielsen(3)
  • Ole Præst Larsen(4)
  • Lars Wallin(5)
  • Bo Hartz(6)
  • Mikael Møller Hansen(7)
  • Jane Hagan(8)
01:56.5