Resultater - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018

201
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 11:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
01:56.5
2 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Asta Steensen(1)
  • Caroline Terkelsen(2)
02:00.3
3 3 Københavns Roklub I
  • Alberte Henrioud Theglev(1)
  • Lucca Elkjær(2)
02:00.8
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Cornelia Dalsgaard(1)
  • Helena Rygaard-Rasmussen(2)
02:01.3
5 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
02:02.5
6 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Hannah Thrane(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:08.8
7 8 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Amalie Laurholt(2)
02:12.0
8 2 Odder Roklub I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:16.2
202
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 11:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
03:50.2
2 3 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
03:53.0
3 4 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
03:53.2
4 7 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
03:55.5
5 2 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
04:00.0
6 6 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
04:04.0
7 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
04:09.5
8 9 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
  • Frederikke Munch (2)
04:11.5
9 5 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Anna Lendal Holm(2)
04:21.0
203
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
01:48.5
2 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:48.7
3 6 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
  • Christian Runge(2)
01:51.3
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
01:57.5
5 5 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
01:59.9
6 3 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Carl Emil Melander(2)
02:01.2
7 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Oliver Hyldedahl(1)
  • Aleks Gryn(2)
02:01.5
8 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Lauge Bech(2)
02:03.5
9 6 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
  • August Husted Coutant(1)
  • William Windel Krogh(2)
02:06.8
10 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • August Herman Wisholm(2)
02:07.3
11 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Anders Lendal Holm(1)
  • Sebastian Faber Steffensen(2)
02:07.7
12 7 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
  • Noah Schioldan(2)
02:13.5
13 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:19.8
204
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 12:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
03:22.8
2 4 Roklubben Viking/Rødvig Roklub/KCR I
  • Aske Storm(1)
  • Patrick Klestrup (2)
03:27.0
3 5 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
  • Magnus Erik Timm(2)
03:31.0
4 2 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
03:32.2
5 8 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Rasmus Lind(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
03:33.0
6 2 Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • David Wandrup(2)
03:34.3
7 6 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Magnus Kleist(2)
03:35.2
8 9 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Johan Poulsen(2)
03:35.5
9 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Peter Skou **(2)
03:35.8
10 6 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:36.5
11 1 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Svane Hansen(2)
03:36.7
12 10 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
03:40.2
13 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Asbjørn Bay(2)
03:42.0
14 7 Korsør Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Marcell Nyvang(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
03:43.5
15 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Anton Stensberg(2)
03:49.7
16 1 Odder Roklub II
  • Vitus Duelund Skeem(1)
  • Magnus Riis Jensen(2)
03:56.8
17 4 Nakskov Roklub/KCR I
  • Aktor Mortensen(1)
  • Troels Rasmussen(2)
03:57.7
205
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 12:30
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
03:31.8
2 2 Danske Studenters Roklub III
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
03:37.0
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Olivia Meinert Cardel(2)
03:37.5
4 4 Odense Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
03:38.5
5 1 Aalborg Roklub I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
03:42.2
6 8 Danske Studenters Roklub II
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
03:43.7
7 11 Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
  • Caroline Munch(2)
03:44.2
8 7 Odense Roklub/KCO II
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
03:45.8
9 5 Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sara Nissen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
03:46.0
10 6 Danske Studenters Roklub IV
  • Cecilie Girke(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
03:48.5
11 10 Aalborg Roklub II
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
03:49.5
206
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
02:58.7
2 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
02:59.8
3 9 Roforeningen KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
  • Loui Lam(2)
03:02.7
4 9 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Christoffer Kruse(1)
  • Aksel Dybdahl(2)
03:03.2
5 5 Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Sebastian Bache(2)
03:03.3
6 2 Danske Studenters Roklub II
  • Timothy Antonie Hansen(1)
  • Sebastian Terp(2)
03:04.8
7 4 Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
03:05.2
8 7 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:06.5
9 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Jens Graudal(1)
  • Jonas Lund(2)
03:09.5
10 8 Danske Studenters Roklub I
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
  • Joen Petur Jacobsen(2)
03:10.8
11 7 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
03:13.0
12 2 Aalborg Roklub III
  • Martin Ask Klausholt(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
03:14.5
13 5 Odense Roklub II
  • Søren Gam(1)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(2)
03:16.7
14 6 Aalborg Roklub II
  • Germain Fontenit(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
03:17.0
15 1 Aalborg Roklub IV
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Jesper Skovager Thomsen(2)
03:20.2
16 4 Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe(1)
  • Niels Keiser Jacobsen(2)
03:22.5
17 6 Danske Studenters Roklub IV
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
  • Frederik Fabricius Clausen(2)
03:23.2
18 3 Roklubben Skjold I
  • Jan Christensen(1)
  • Rune Adelvard(2)
03:57.0
207
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub III
  • Helle Tibian(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
03:50.5
2 2 Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
03:52.0
3 6 Danske Studenters Roklub II
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
03:59.5
4 1 Hellerup Dame Roklub I
  • Ruth Fuursted(1)
  • Yvonne Mackeprang(2)
04:12.5
5 4 Nyborg Roklub I
  • Lena Stolzenbach(1)
  • Dóra Remenyik(2)
04:15.0
6 5 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(2)
04:17.2
208
30+M2-Slide Masters Mænd  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
03:34.7
2 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Peter Rasmussen(2)
03:39.7
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asger Tønnesen(1)
  • Christoffer Hansen(2)
03:41.5
4 6 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
  • Jan Johansen(2)
03:42.7
5 7 Sorø Roklub II
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Peter Carstens(2)
03:44.2
6 5 Roklubben Furesø III
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
03:51.2
7 10 Danske Studenters Roklub II
  • Peter Stenby(1)
  • Morten Oluf Nielsen(2)
03:54.0
8 9 Lyngby Roklub I
  • Asger Lenzing(1)
  • Hans Christiansen Heldbo(2)
03:54.4
9 1 Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech(1)
  • Søren Nielsen(2)
03:55.5
10 4 Roklubben Furesø I
  • Lars Wallin(1)
  • Bo Jystrup(2)
04:05.5
209
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Hellerup Roklub I
  • Geert Cederkvist(1)
  • Mette Cederkvist(2)
04:00.5
2 3 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Joergensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
04:01.0
3 5 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
04:02.7
4 1 Roklubben Skjold I
  • Birger Nielsen(1)
  • Bente Henriksen(2)
04:04.5
5 7 Dragør Roklub/Roskilde Roklub I
  • Morten Juel Hansen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
04:07.0
6 2 Odder Roklub I
  • Ole Skeem(1)
  • Ulla Neess(2)
04:14.2
7 6 Roklubben Skjold II
  • Henrik Koczulab(1)
  • Hanne Lindholm(2)
04:33.8
302
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
04:12.0
311
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
03:17.1
2 6 Aalborg Roklub II
  • Jesper Quist Jensen(1)
03:29.4
3 3 Aalborg Roklub III
  • Simon Østergaard Meijer(1)
03:36.0
4 1 Aalborg Roklub IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
03:37.4
5 2 Aalborg Roklub VIII
  • Søren Bagger Christensen(1)
03:40.3
6 4 Aalborg Roklub V
  • Germain Fontenit(1)
03:41.0
312
LMErgo Åben Mænd letvægt - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub II
  • Martin Ask Klausholt(1)
03:30.3
2 2 Aalborg Roklub I
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
03:36.6
410
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Hannah Thrane(3)
  • Josefine Freltoft(4)
01:53.9
2 1 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Alberte Henrioud Theglev(1)
  • Lucca Elkjær(2)
  • Cornelia Dalsgaard(3)
  • Helena Rygaard-Rasmussen(4)
02:00.1
411
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Nikoba í Gong(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
04:02.9
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Karen Katrine Mortensen(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
04:05.0
3 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
04:06.5
4 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Josefine Freltoft(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Anna Adelholm(3)
  • Ida Marie Reimer(4)
04:18.4
5 4 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
  • Frederikke Munch (3)
  • Anna Lendal Holm(4)
04:23.6
6 1 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
  • Pi Goslar(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Anne Kristine Bech Asaa(4)
04:24.6
412
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 14:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Nikolaj Dalbøl(3)
  • Christian Søndergaard(4)
01:47.6
2 5 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Thøger Bjerg(4)
01:50.6
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Oliver Hyldedahl(1)
  • Caroline Terkelsen(2)
  • Asta Steensen(3)
  • Aleks Gryn(4)
01:56.5
4 3 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Anders Lendal Holm(1)
  • William Windel Krogh(2)
  • August Husted Coutant(3)
  • Sebastian Faber Steffensen(4)
02:04.5
5 4 Nyborg Roklub/Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
  • Noah Schioldan(2)
  • Amalie Laurholt(3)
  • Alba Sundstrøm(4)
02:12.4
6 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Theis Wolfram(4)
02:12.9
413
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
03:24.1
2 2 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
03:27.8
3 2 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Peter Skou **(1)
  • Patrick Klestrup (2)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
03:31.1
4 4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Johan Poulsen(4)
03:32.2
5 1 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Christian Runge(3)
  • Christian Rømer(4)
03:34.2
6 3 Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Rasmus Lind(1)
  • Marcell Nyvang(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Aske Storm(4)
03:38.1
7 1 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
  • Magnus Riis Jensen(2)
  • Anton Østergaard-Clausen(3)
  • Vitus Duelund Skeem(4)
03:39.7
414
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 14:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub / DRC III
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Nina Hollensen(4)
03:25.0
2 3 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub / DRC I
  • Iben Østergaard(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Christina Pultz(4)
03:28.0
3 4 Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK / DRC II
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Anne Larsen(2)
  • Tanja Spring Ehlers(3)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(4)
03:32.4
4 2 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Cecilie Girke(4)
03:36.9
5 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
03:39.0
6 4 Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Sara Nissen(4)
03:40.1
7 1 Bagsværd Roklub/DSR
  • Ida Langkjær(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Louise Hyldager(3)
  • Olivia Meinert Cardel(4)
03:43.1
8 3 Aalborg Roklub I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(3)
  • Marie Møller Nielsen(4)
03:43.2
9 1 Danske Studenters Roklub I
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
  • Stine Roum(3)
  • Simone Krog Christensen(4)
03:50.2
415
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde Jensen (1)
  • Alexander Modest(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Emil Espensen(4)
02:54.2
2 4 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Bastian Secher(4)
02:57.6
3 2 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/DRC III
  • Fred Vystavel(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Tobias Kempf(4)
02:59.0
4 5 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Sebastian Bache(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Emil Lenzing(3)
  • Jacob Lenzing(4)
02:59.2
5 3 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Malte Rusbjerg(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
03:02.0
6 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Mads Fischer(3)
  • Aksel Dybdahl(4)
03:03.6
7 1 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
  • Carl Traff(2)
  • Loui Lam(3)
  • Torbjørn Frankel(4)
03:04.9
8 1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Tim Hansen(1)
  • Sebastian Terp(2)
  • Martin Kjeldsen(3)
  • Jesper Fredsted(4)
03:08.4
9 3 Aalborg Roklub I
  • Germain Fontenit(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
03:12.8
10 2 Odense Roklub I
  • Michael Moerner(1)
  • Christian Kiær(2)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(3)
  • Martin Rønn Sørensen(4)
03:16.4
11 2 Danske Studenters Roklub I
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Thorleif Rud Lindholm(2)
  • Asger Tønnesen(3)
  • Christoffer Hansen(4)
03:18.0
12 1 Aalborg Roklub II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Jesper Skovager Thomsen(2)
  • Martin Ask Klausholt(3)
  • Simon Østergaard Meijer(4)
03:25.1
13 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mostafa Abdou(1)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(3)
  • Peter Stenby(4)
03:30.9
416
30+W4-Slide Masters Kvinder  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 15:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Kirsten From(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
04:04.0
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(3)
  • Tanja Nors Tardrup(4)
04:11.6
3 2 Hellerup Dame Roklub I
  • Dorte Vang-Jensen(1)
  • Lea Eggs(2)
  • Vibeke Westphall(3)
  • Mariane Krabbe-Christensen(4)
04:11.9
4 1 Hellerup Dame Roklub II
  • Mette Cederkvist(1)
  • Lisbeth Øhrgaard(2)
  • Lillian Mørch(3)
  • Lotte Østergaard(4)
04:30.0
417
30+M4-Slide Masters Mænd  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 15:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Hellerup Roklub I
  • Arne Månsson(1)
  • Thomas Weise(2)
  • Rolf Traberg(3)
  • Peter Gammeltoft(4)
03:38.1
2 4 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
  • Thomas Larsen(2)
  • Bjarne Hjorth(3)
  • Christian Mølvig(4)
03:48.7
3 1 Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Peter Skov(3)
  • Flemming Bay (4)
04:01.0
4 2 Roklubben Skjold I
  • Birger Nielsen(1)
  • Henrik Koczulab(2)
  • Jan Christensen(3)
  • Rune Adelvard(4)
04:11.0
418
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2018-12-08 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Ole Skeem(1)
  • Per Amby(2)
  • Ulla Neess(3)
  • Jan Johansen(4)
03:44.0
2 2 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
  • Dóra Remenyik(3)
  • Peter Rasmussen(4)
03:46.5
3 3 Roklubben Furesø I
  • Anette Kyster(1)
  • Max Emde(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
03:47.3
450
W4-Stafet Åben Kvinder 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-12-08 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(3)
  • Marie Møller Nielsen(4)
07:58.0
460
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-12-08 16:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Simon Østergaard Meijer(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
07:38.4
2 5 Aalborg Roklub II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Jesper Skovager Thomsen(2)
  • Martin Ask Klausholt(3)
  • Germain Fontenit(4)
07:48.4
3 3 Lyngby Roklub I
  • Stine Louise Knudsen(1)
  • Asger Lenzing(2)
  • Emil Meland Knudsen(3)
  • John Knudsen(4)
07:52.1
4 4 Lyngby Roklub/Rødvig Roklub I
  • Jesper Vedel(1)
  • Mikkel Olsen(2)
  • Tommy Knudsen(3)
  • Jan Olsen(4)
07:59.1
5 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Oliver Hyldedahl(4)
08:04.9
820
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 16:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Clara Hornnæss(4)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(5)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(6)
  • Nikoba í Gong(7)
  • Kristine Søndergård Hansen(8)
01:46.3
2 1 Bagsværd Roklub/KCB
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(3)
  • Josefine Freltoft(4)
  • Emma Braad Olesen(5)
  • Hannah Thrane(6)
  • Marie Ramm(7)
  • Matilde Hjorth(8)
01:49.1
821
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 16:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO
  • Christian Søndergaard(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Marcus Lyngesen(3)
  • Oscar Burvil(4)
  • Nikolaj Dalbøl(5)
  • Simon Mikkelsen(6)
  • Tobias Kramer(7)
  • Tobias Bork Kristensen(8)
01:42.1
2 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
  • Aksel Bay(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
  • Thøger Bjerg(3)
  • Johan Poulsen(4)
  • Elias Ellehammer(5)
  • Mads Rubin(6)
  • Alexander Aldrich(7)
  • Nicholas Andersen(8)
01:43.8
3 3 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
  • Magnus Kleist(5)
  • Max Elleskov Røgild(6)
  • Christian Rømer(7)
  • Asbjørn Neumann(8)
01:44.1
4 3 Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(3)
  • Marcell Nyvang(4)
  • Aske Storm(5)
  • Jannick Wly Andersen(6)
  • Peter Skou **(7)
  • Rasmus Lind(8)
01:45.3
5 2 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KKL
  • Asta Steensen(1)
  • Caroline Terkelsen(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Anna Adelholm(4)
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(5)
  • Christian Runge(6)
  • Oliver Hyldedahl(7)
  • Aleks Gryn(8)
01:51.0
6 1 Nakskov Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
  • August Husted Coutant(1)
  • Sebastian Faber Steffensen(2)
  • Anders Lendal Holm(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
  • Lauge Bech(5)
  • William Windel Krogh(6)
  • Aktor Mortensen(7)
  • Troels Rasmussen(8)
01:56.9
822
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 17:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Larsen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Nina Hollensen(4)
  • Christina Juhl Johansen(5)
  • Mia Sofie Rützou(6)
  • Tanja Spring Ehlers(7)
  • Frida Sanggaard(8)
01:38.9
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(2)
  • Simone Krog Christensen(3)
  • Stine Roum(4)
  • Cecilie Lützen Søltoft(5)
  • Tanja Nors Tardrup(6)
  • Samantha Don Robbins(7)
  • Sara Lena Josefin Engberg(8)
01:47.9
823
30+W8-Slide Masters Kvinder  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 17:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Gitte Niven(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
  • Kirsten From(5)
  • Laila Hjorth(6)
  • Ulla Hvid(7)
  • Jane Steensberg(8)
01:53.3
2 2 Bagsværd Roklub/KCB
  • Birgitte Toft(1)
  • Liselotte Hammer(2)
  • Bernadette Gregersen(3)
  • Helle Johansen(4)
  • Anne Marie Espersen(5)
  • Regitze Lindegård(6)
  • Anne Bay(7)
  • Bente Holmquist(8)
02:00.2
3 3 Lyngby Dameroklub
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Beate Leitner(2)
  • Charlotte Bonde(3)
  • Tove Christensen(4)
  • Tine Bjerg(5)
  • Karin Hansen(6)
  • Hanne Frimand Nørgaard(7)
  • Marianne Mejlstrup(8)
02:04.6
824
30+M8-Slide Masters Mænd  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 17:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub/Sorø Roklub
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Thomas Larsen(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Christian Ebert(4)
  • Peter Carstens(5)
  • Brian Sørensen(6)
  • Bjarne Hjorth(7)
  • Christian Mølvig(8)
01:39.0
2 3 Bagsværd Roklub/KCB
  • Peter Skafte(1)
  • Carsten Mollerup (2)
  • Søren Vang(3)
  • Arne Højlund(4)
  • Martin Tangø(5)
  • Lasse Bork(6)
  • Steen Nielbo(7)
  • Hellmuth Christian Stuven(8)
01:41.3
3 1 Lyngby Roklub/Rødvig Roklub
  • Henrik Brusch(1)
  • John Knudsen(2)
  • Søren Holstein(3)
  • Hans Nøhr(4)
  • Lasse Nielsen(5)
  • Carl Ove Hansen(6)
  • Tommy Knudsen(7)
  • Jan Olsen (8)
01:44.0
826
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2018-12-08 18:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hellerup Roklub
  • Karl Haals(1)
  • Lisbeth Grænge Hansen(2)
  • Lise Teisel(3)
  • Nicolas Kviat Antonsen(4)
  • Peter Gammeltoft(5)
  • Rolf Traberg(6)
  • Arne Månsson(7)
  • Thomas Weise(8)
01:50.3
2 4 Odense Roklub
  • Michael Moerner(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
  • Christian Kiær(3)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(4)
  • Niels Keiser Jacobsen(5)
  • Carsten Vikkelsøe(6)
  • Søren Gam(7)
  • Sarah Lindberg(8)
01:51.3
3 1 Odder Roklub
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
  • Caroline Sejersen(3)
  • Pi Goslar(4)
  • Trine Leitzke(5)
  • Vitus Duelund Skeem(6)
  • Noah Mikkelsen(7)
  • Mette Leitzke Sørensen(8)
01:51.6
4 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Skjold RC
  • Anne Morris Bay(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Aksel Bay(3)
  • Birgitte Toft(4)
  • Frederikke Bay Toft(5)
  • Regitze Bay(6)
  • Flemming Bay(7)
  • Mathilde Morris Bay Toft(8)
01:54.6
5 3 Roklubben Furesø
  • Søren Boysen(1)
  • Lars Wallin(2)
  • Bo Jystrup(3)
  • Anette Kyster(4)
  • Bo Hartz(5)
  • Max Emde(6)
  • Mikael Møller Hansen(7)
  • Mette Møller(8)
01:58.8
6 4 Lyngby Roklub
  • Asger Lenzing(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Flemming Grau(3)
  • Henriette Kyed(4)
  • Lotte Petersen(5)
  • Nicklas Jacobsen(6)
  • Simon Hadjaje(7)
  • Hans Christiansen Heldbo(8)
02:00.5
7 2 Lyngby Roklub
  • Louise Wissing(1)
  • Stine Louise Jeppe Knudsen(2)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(3)
  • Steffen Klint(4)
  • Mikkel Olsen(5)
  • Hans Nøhr(6)
  • Andreas D Olsen(7)
  • Peter G Madsen(8)
02:01.6
8 2 Roklubben Skjold
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Carl Emil Melander(2)
  • Birger Nielsen(3)
  • Bente Henriksen(4)
  • Rune Adelvard(5)
  • Jan Christensen(6)
  • Henrik Koczulab(7)
  • Hanne Lindholm(8)
02:02.5