Resultater - Sjællandske Mesterskaber 2017

100
Master MErgo - 6000m 1. Afdeling
2017-11-25 10:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Lyngby Roklub
  • Jacob Lenzing(1)
20:33.7
1 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
20:35.3
2 7 Hvidovre Roklub
  • Thomas Jensen(1)
20:48.7
2 3 UdenKlub I
  • Emil Jensen(1)
20:53.3
3 9 Roforeningen KVIK
  • Nicholas Andersen(1)
21:03.2
4 4 Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay(1)
21:20.2
5 5 Bagsværd Roklub 2
  • Lasse Maigaard(1)
21:42.3
6 8 Bagsværd Roklub 4
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
22:07.3
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
23:23.2
103
Master WErgo - 6.4333333333333min 1. Afdeling
2017-11-25 11:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
02:00.0
2 7 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:00.0
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Frida Elleberg Møller(1)
02:00.0
4 6 Køge Roklub II
  • Maya Sørensen(1)
02:00.0
5 3 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
02:00.0
6 9 Roklubben Stevns 2
  • Kristina B Nielsen(1)
02:00.0
104
Master MErgo - 6.1333333333333min 1. Afdeling
2017-11-25 11:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
02:00.0
105
Master WErgo - 6.8833333333333min 1. Afdeling
2017-11-25 11:22
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:00.0
2 5 Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard(1)
02:00.0
3 4 Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache(1)
02:00.0
4 1 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
02:00.0
4 6 Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
02:00.0
6 7 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
02:00.0
106
Master MErgo - 6.6333333333333min 1. Afdeling
2017-11-25 11:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
02:00.0
2 6 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
02:00.0
3 4 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:00.0
4 9 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
02:00.0
5 2 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
02:00.0
6 3 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
02:00.0
7 7 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:00.0
8 1 Helsingør Roklub I
  • Bertram Penter(1)
02:00.0
9 5 Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz(1)
02:00.0
107
Master WErgo - 14.95min 1. Afdeling
2017-11-25 11:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
04:00.0
2 6 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
04:00.0
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:00.0
4 7 Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard(1)
04:00.0
5 5 Sorø Roklub II
  • Kamma Westerbjerg Hune(1)
04:00.0
6 1 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
04:00.0
108
Master WErgo - 11.95min 1. Afdeling
2017-11-25 11:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
03:00.0
2 1 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
03:00.0
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
03:00.0
4 3 Sorø Roklub II
  • Silja Pind(1)
03:00.0
109
Master MErgo - 14.433333333333min 1. Afdeling
2017-11-25 11:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
04:00.0
2 3 Køge Roklub I
  • Kasper Krejberg(1)
04:00.0
3 6 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
04:00.0
4 8 Bagsværd Roklub 2
  • Casper Girke Christensen(1)
04:00.0
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen(1)
04:00.0
6 8 Tissø Roklub I
  • Nathaniel Christensen(1)
04:00.0
7 4 Sorø Roklub II
  • Gustav Tornvig(1)
04:00.0
8 9 Bagsværd Roklub 3
  • Asbjørn Bay(1)
04:00.0
110
Master MErgo - 10.4min 1. Afdeling
2017-11-25 12:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
03:00.0
2 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Blomberg(1)
03:00.0
3 13 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
03:00.0
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
03:00.0
5 14 Roklubben Furesø
  • Christian Rømer(1)
03:00.0
6 3 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
03:00.0
7 4 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
03:00.0
8 7 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
03:00.0
9 12 Tissø Roklub III
  • Mikas Dyck Munksø(1)
03:00.0
10 9 Bagsværd Roklub V
  • Thøger Bjerg(1)
03:00.0
11 8 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
03:00.0
12 1 Roklubben Stevns I
  • Jonas Grøntved(1)
03:00.0
111
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 12:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Ramm(1)
07:34.1
2 1 Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth(1)
07:54.7
3 4 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
08:15.3
112
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 12:22
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
07:47.0
2 5 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
07:49.6
3 4 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
07:51.1
4 8 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
08:09.3
5 3 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
08:38.1
6 1 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
08:46.2
7 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
08:50.8
8 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
09:02.4
113
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 12:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Rasmus Lind(1)
06:44.1
2 3 Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
06:53.7
3 2 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
06:59.7
4 7 Bagsværd Roklub
  • Niels Østergaard(1)
07:34.4
114
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 12:48
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
06:59.1
2 8 Roskilde Roklub III
  • Simon Bruun Hubrechts(1)
07:07.3
3 7 Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
07:07.7
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
07:09.4
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
07:15.5
6 1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
07:23.8
7 3 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
07:25.5
8 6 Sorø Roklub I
  • Peter Skou(1)
07:48.2
115
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
07:46.9
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
08:01.7
3 2 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
08:08.5
4 5 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
08:37.1
116
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
06:36.1
3 4 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
07:09.1
120
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen(1)
07:19.0
2 2 Roforeningen KVIK
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
07:30.7
121
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Julie Schou(1)
07:28.1
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
07:40.4
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
08:01.6
125
Master LMErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
06:51.5
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Christoffer Hansen(1)
06:53.5
126
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Dragør Roklub I
  • Mark Raun(1)
06:36.2
2 2 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
06:38.1
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
06:42.4
4 1 Næstved Roklub I
  • Andreas Nielsen(1)
06:53.6
127
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
06:31.8
2 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
06:33.8
3 3 Klubløs I
  • Lasse Breitensein(1)
06:40.1
129
Master W/M 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 14:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub IV
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Villads Jørgensen(4)
08:31.4
2 8 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
  • Mathilde Olsson(3)
  • Simon Jensen(4)
08:32.7
3 9 Sorø Roklub
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Peter Skou(3)
  • Gustav Tornvig(4)
08:37.8
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Frida Elleberg Møller(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Mads Rubin(4)
08:41.0
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Thøger Bjerg(4)
08:47.8
6 10 Sorø Roklub 2
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
  • Smilla Post-Kallenbach(3)
  • Kamma Westerbjerg Hune(4)
08:53.9
7 7 Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Astrid Højgaard(4)
08:55.6
8 1 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
  • Marcus Kobæk Larsen(2)
  • Mikas Dyck Munksø(3)
  • Nathaniel Christensen(4)
09:09.4
9 4 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jonas Grøntved(2)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(3)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(4)
09:19.8
10 6 Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Sofie Kristiansen(3)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(4)
09:19.9
130
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen(1)
07:34.5
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Tanja Igland(1)
07:41.3
3 2 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
07:56.8
4 4 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen(1)
08:24.9
132
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:58.7
137
Master LWErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
08:29.4
138
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Morten Thorving(1)
06:47.6
140
Master LMErgo - 2000m A Finale
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Uffe Dyhr(1)
07:19.9
141
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:18.0
2 5 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:49.7
3 4 Roklubben Furesø I
  • Lars Wallin(1)
07:28.0
142
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
07:16.7
2 1 Maribo Roklub I
  • John Winther(1)
07:30.9
3 3 Roskilde Roklub I
  • Mogens Kleis(1)
07:52.3
144
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub II
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
07:14.9
145
Master LMErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Hans Nøhr(1)
07:37.7
146
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 14:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
37.6
1 2 Bagsværd Roklub VIII
  • Casper Girke Christensen(1)
37.4
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
38.1
2 14 Bagsværd Roklub VI
  • Villads Jørgensen(1)
38.3
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
40.9
3 4 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
39.7
4 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Blomberg(1)
41.0
4 6 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
42.4
5 12 Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter(1)
41.7
5 15 Rødvig Roklub II
  • Kevin Joensen, (1)
42.5
6 5 Bagsværd Roklub V
  • Thøger Bjerg(1)
49.5
6 13 Helsingør Roklub II
  • Bertram Penter(1)
53.3
7 11 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
53.6
8 8 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
55.6
147
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
37.1
2 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
40.5
3 3 Rødvig Roklub II
  • Frederikke Munch (1)
41.9
4 6 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
42.7
5 2 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
43.5
6 7 Bagsværd Roklub IV
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
43.8
7 9 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
44.2
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
44.4
9 10 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
46.7
10 11 Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache(1)
49.9
11 5 Bagsværd Roklub II
  • Frida Elleberg Møller(1)
59.8
148
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 14:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
33.5
2 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
34.1
3 3 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
34.6
4 6 Roskilde Roklub III
  • Simon Bruun Hubrechts(1)
35.7
5 1 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
36.0
6 5 Køge Roklub I
  • Sune Rasmussen(1)
37.1
149
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
39.8
2 8 Bagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen(1)
39.9
3 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
40.0
4 3 Bagsværd Roklub V
  • Marie Ramm(1)
40.2
4 4 Bagsværd Roklub VI
  • Matilde Hjorth(1)
40.2
6 11 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
43.0
7 5 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
43.6
8 12 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
46.6
9 10 Rødvig Roklub I
  • Mathilde Joensen (1)
49.3
150
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 15:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub I
  • Matias Lang Sørensen(1)
31.7
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
32.7
3 3 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
34.2
151
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 15:11
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
38.8
2 5 Bagsværd Roklub
  • Agnete Jersild(1)
40.6
3 1 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
43.7
152
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 15:07
Plac. # Navn Tid
1 8 UdenKlub I
  • Emil Jensen(1)
31.0
2 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
31.2
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
31.9
4 3 Danske Studenters Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
32.5
5 6 N.S. Roklub I
  • Søren Kristensen(1)
33.4
6 1 Roklubben Furesø I
  • Lars Wallin(1)
36.5
7 5 Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen(1)
40.2
153
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-11-25 15:11
Plac. # Navn Tid
1 4 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
34.6
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
36.7
3 1 Roforeningen KVIK III
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
38.2
4 3 Danske Studenters Roklub III
  • Tanja Igland(1)
38.5
5 2 Danske Studenters Roklub IV
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
38.8
6 7 Danske Studenters Roklub II
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
39.6
7 6 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
41.9
154
Master W/M 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2017-11-25 15:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Jeanette Emde Jensen(4)
06:54.3
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Astrid Haastrup(4)
06:58.8
3 5 Københavns Roklub I
  • Mads EDSBERG(1)
  • Dennis Petersen(2)
  • Rasmus Nielsen(3)
  • Niklas Grundt Hansen(4)
07:13.8
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
07:19.3
5 8 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
  • Claus Solmer-Jørgensen(3)
  • Steffen Feddersen(4)
07:21.6
6 7 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Andreas Nielsen(2)
  • Anne Ørsted(3)
  • Anna Frimann(4)
07:28.2
7 4 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
  • Morten Thorving(2)
  • William Kjærgaard(3)
  • Lisa Petersen(4)
07:35.2