Resultater - Sjællandske Mesterskaber 2018

103
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-11-24 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Cecilia Kroll(1)
02:00.0
2 3 Sorø Roklub II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:00.0
3 4 Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk(1)
02:00.0
4 2 Sorø Roklub I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:00.0
104
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-11-24 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
02:00.0
105
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-11-24 10:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
02:00.0
2 4 Dragør Roklub I
  • Sara Offenberg(1)
02:00.0
3 6 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
02:00.0
4 7 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:00.0
5 5 Dragør Roklub III
  • Clara Thomsen(1)
02:00.0
6 3 Dragør Roklub II
  • Maja Sejersen(1)
02:00.0
7 8 Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
02:00.0
8 1 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
02:00.0
106
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-11-24 10:28
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:00.0
2 7 Bagsværd Roklub III
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:00.0
3 6 Roskilde Roklub I
  • Esben Friis Thanning(1)
02:00.0
4 1 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:00.0
5 4 Sorø Roklub II
  • Johannes Ebert(1)
02:00.0
6 3 Dragør Roklub IV
  • Buster Brun Mogensen(1)
02:00.0
7 5 Sorø Roklub III
  • Mads Christensen(1)
02:00.0
8 10 Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:00.0
9 14 Roskilde Roklub II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
02:00.0
10 13 Bagsværd Roklub II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:00.0
11 2 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
02:00.0
12 9 Dragør Roklub III
  • Alexander Valbro(1)
02:00.0
13 12 Sorø Roklub I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
02:00.0
107
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2018-11-24 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft(1)
04:00.0
2 3 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
04:00.0
3 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
04:00.0
108
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2018-11-24 10:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen(1)
03:00.0
2 2 Roklubben Stevns I
  • Sofie Meisner(1)
03:00.0
3 1 Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun(1)
03:00.0
4 3 Sorø Roklub I
  • Malin Johansen(1)
03:00.0
109
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2018-11-24 11:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
04:00.0
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
04:00.0
3 12 Sorø Roklub III
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
04:00.0
4 8 Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen(1)
04:00.0
5 6 Bagsværd Roklub IV
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
04:00.0
6 9 Roskilde Roklub I
  • William Windel Krogh(1)
04:00.0
7 10 Bagsværd Roklub VI
  • Thøger Bjerg(1)
04:00.0
8 3 Bagsværd Roklub V
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
04:00.0
9 1 Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant(1)
04:00.0
110
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2018-11-24 11:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
03:00.0
2 1 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
03:00.0
3 5 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
03:00.0
4 2 Roskilde Roklub I
  • Anders Lendal Holm(1)
03:00.0
5 4 Dragør Roklub I
  • Victor Valbro(1)
03:00.0
111
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 11:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
07:46.3
2 1 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
07:51.8
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
08:06.1
4 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
08:30.9
5 3 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
08:37.4
6 7 Silkeborg Roklub I
  • Rosa Van Bergeijk(1)
08:58.8
112
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 11:34
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
07:40.8
2 4 Roskilde Roklub I
  • Anna Lendal Holm(1)
08:40.5
3 2 Roskilde Roklub II
  • Iben Bech(1)
08:45.4
113
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 11:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
06:44.6
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
06:48.3
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
06:50.5
4 8 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
06:55.5
5 3 Sorø Roklub I
  • Peter Skou **(1)
07:06.5
6 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
07:29.5
114
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
06:38.3
2 9 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:43.6
3 4 Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen(1)
06:45.2
4 7 Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard(1)
06:50.3
5 1 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
06:57.7
6 3 Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:17.5
7 2 Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:24.4
8 11 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
07:30.7
9 8 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
07:52.7
115
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
07:26.0
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
07:33.9
3 6 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
08:03.2
4 4 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
08:04.2
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
08:08.5
116
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:26
Plac. # Navn Tid
1 12 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
06:37.0
2 3 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
06:41.2
3 8 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
06:49.4
4 9 Bagsværd Roklub III
  • Johan Poulsen(1)
06:50.0
5 1 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
06:55.5
6 7 Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
06:56.5
7 13 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
06:57.1
8 10 Roskilde Roklub V
  • Julius Philipson(1)
07:51.1
117
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
08:17.7
118
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
07:33.1
121
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (1)
07:56.8
125
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
06:48.1
126
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:22.0
2 3 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
06:35.4
3 1 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:51.3
128
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Max Emde(1)
07:04.6
129
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
07:36.7
2 8 Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Aske Storm(2)
  • August Husted Coutant(3)
  • Peter Skou **(4)
07:44.7
3 3 Bagsværd Roklub III
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Kasper Burmeister Stokholm(2)
  • Thøger Bjerg(3)
  • Josefine Freltoft(4)
07:55.2
4 6 Roskilde Roklub I
  • Anna Lendal Holm(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Iben Bech(3)
  • Silje Trenter(4)
08:01.5
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Buster Kiilerich Madsen(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
08:07.5
6 5 Sorø Roklub II
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Malthe Lund Lynæs(2)
  • Sebastian Faber Steffensen(3)
  • Johannes Ebert(4)
08:19.8
7 4 Roskilde Roklub II
  • Anders Lendal Holm(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(3)
  • William Windel Krogh(4)
08:36.7
8 1 Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Malin Johansen(3)
  • Kirsten Taulbjerg(4)
10:50.9
130
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
07:12.6
2 4 Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
07:13.2
3 3 Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen(1)
07:31.2
4 1 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
07:45.9
5 5 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
07:46.2
131
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
07:54.7
133
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:51.4
136
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
08:31.7
138
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Steen Nielbo(1)
06:28.5
2 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
06:40.9
3 1 Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen(1)
07:07.3
139
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen(1)
07:07.2
140
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes(1)
07:12.1
141
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:48.4
2 1 Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen(1)
07:02.7
3 5 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
07:03.8
4 3 Roklubben Furesø III
  • Lars Wallin(1)
07:28.9
142
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Maribo Roklub I
  • John Winther(1)
07:20.9
143
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
07:18.0
2 1 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
07:29.0
144
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
07:17.2
145
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
07:41.5
146
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:06
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
36.2
2 12 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
36.7
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
37.1
4 21 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
38.5
5 3 Sorø Roklub III
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
39.7
6 22 Bagsværd Roklub III
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
41.4
7 7 Bagsværd Roklub V
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
42.0
8 24 Roklubben Stevns IV
  • August Riis Poulsen(1)
42.1
9 8 Roskilde Roklub IV
  • William Windel Krogh(1)
42.6
10 6 Bagsværd Roklub VII
  • Thøger Bjerg(1)
42.9
11 23 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
43.0
12 10 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
43.6
13 20 Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant(1)
45.9
14 11 Bagsværd Roklub IV
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
46.6
15 9 Roskilde Roklub II
  • Esben Friis Thanning(1)
47.7
16 13 Roskilde Roklub I
  • Anders Lendal Holm(1)
47.9
17 17 Roskilde Roklub III
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
48.9
18 14 Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz(1)
49.1
19 15 Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
50.4
20 16 Bagsværd Roklub VIII
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
51.6
21 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
56.9
147
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Indledende
2018-11-24 10:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
38.2
2 5 Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
40.7
3 1 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
43.0
4 4 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
43.6
5 3 Roklubben Stevns III
  • Anna Iversen(1)
47.3
6 6 Roklubben Stevns I
  • Sofie Meisner(1)
47.4
7 2 Rødvig Roklub III
  • Amalie Kjøng Jørgensen(1)
52.5
8 7 Rødvig Roklub II
  • Sara Blacharczyk(1)
53.6
9 8 Sorø Roklub I
  • Malin Johansen(1)
53.6
148
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
32.8
2 11 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
32.8
3 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
33.1
4 5 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
34.0
5 7 Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard(1)
34.5
6 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
34.7
7 3 Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen(1)
35.1
8 8 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
35.7
9 9 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
36.9
149
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub III
  • Caroline Munch(1)
36.2
2 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
39.4
3 11 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
39.6
4 1 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
40.0
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
41.4
6 4 Roskilde Roklub I
  • Anna Lendal Holm(1)
42.1
7 3 Roskilde Roklub II
  • Iben Bech(1)
42.1
8 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
43.1
9 5 Silkeborg Roklub I
  • Rosa Van Bergeijk(1)
43.4
150
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
32.2
2 7 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
32.8
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen(1)
34.8
4 1 Tissø Roklub III
  • Victor Rossing(1)
35.7
5 6 Tissø Roklub I
  • Asbjørn Thai Andersen(1)
37.6
6 3 Tissø Roklub II
  • Ramus Thai Andersen(1)
41.5
151
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
37.0
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
38.8
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
39.5
152
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen(1)
28.7
2 9 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
31.0
3 3 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
31.7
4 1 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
32.7
5 8 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
34.1
6 6 Rødvig Roklub V
  • Michael Mainz(1)
35.2
7 2 Rødvig Roklub IV
  • Benjamin Joensen(1)
36.6
8 5 Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen(1)
41.1
9 7 Rødvig Roklub III
  • Kim Knudsen(1)
42.8
153
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2018-11-24 14:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
36.2
2 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
38.3
3 3 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
40.1
154
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-11-24 14:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Jeanette Emde Jensen **(3)
  • Peter Lindblom(4)
07:03.4
2 7 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Johan Søvndahl Kok(3)
  • Marianne Becker(4)
07:14.5
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Malthe Christiansen(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
07:16.5
4 9 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Julius Philipson(4)
07:21.8
5 4 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Christian Rømer(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Ole Kongsbak(4)
07:22.6
6 10 Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Johan Poulsen(4)
07:22.9
7 5 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
  • Jan Stampe Jensen(2)
  • Frederik Wendel Madsen(3)
  • William Kjærgaard(4)
07:27.2
8 1 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
  • Magnus Jepsen(2)
  • Sabrina Christiansen(3)
  • Victor Rossing(4)
07:53.0
9 2 Rødvig Roklub I
  • Michael Mainz(1)
  • Jan Olsen (2)
  • Julie Munch (3)
  • Frederikke Munch (4)
07:54.1
10 3 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
  • Anne Ørsted(2)
  • Morten Thorving(3)
  • Magnus Kamp Stagil(4)
07:58.5