Resultater - Sjællandske Mesterskaber 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

102
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
392m
2 Rødvig I
  • Josefine Munch(1)
347m
103
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
450m
104
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:30
Plac. # Navn Tid
1 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
427m
2 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
333m
105
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:35
Plac. # Navn Tid
1 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
538m
2 Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
535m
3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
528m
4 Sorø I
  • Frederikke Aagaard(1)
487m
5 Bagsværd II
  • Frida Elleberg Møller(1)
483m
6 Sønderborg I
  • Kjestine Toft Hamberg(1)
480m
7 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
470m
8 Uden Klub I
  • Jóhanna J. Johansen(1)
414m
106
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-11-23 10:35
Plac. # Navn Tid
1 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
521m
2 Bagsværd II
  • Storm Genet(1)
510m
3 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
487m
107
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2019-11-23 10:40
Plac. # Navn Tid
1 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
995m
2 Bagsværd I
  • Hannah Thrane(1)
946m
3 Dragør I
  • Nathalie Bruun(1)
933m
4 Sorø I
  • Malin Johansen(1)
909m
108
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2019-11-23 10:45
Plac. # Navn Tid
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
794m
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
771m
3 Sønderborg I
  • Line Engholm Jensen(1)
725m
4 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
712m
109
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2019-11-23 10:50
Plac. # Navn Tid
1 Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
1174m
2 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
1139m
3 Bagsværd I
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
1105m
4 KVIK III
  • Emil Thim Nielsen(1)
1090m
5 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
1069m
6 Roskilde I
  • Storm Phillipsen(1)
964m
7 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
923m
8 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
897m
9 Stevns I
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
841m
110
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2019-11-23 10:55
Plac. # Navn Tid
1 Dragør II
  • Magnus Bang(1)
861m
2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
815m
3 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
779m
4 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
763m
5 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
750m
6 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
746m
7 Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
739m
8 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
725m
9 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
695m
10 Sorø
  • Emil Jelstrup(1)
691m
11 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
679m
12 Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
618m
111
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:00
Plac. # Navn Tid
1 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
7:43.7
112
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:00
Plac. # Navn Tid
1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
7:33.2
2 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
7:52.2
3 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
8:05.1
4 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
8:46.6
113
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:12
Plac. # Navn Tid
1 København I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
6:56.9
2 Næstv. II
  • Aslak Pedersen(1)
7:29.3
3 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
7:45.4
114
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:12
Plac. # Navn Tid
1 Lyngby I
  • Christian Runge(1)
6:58.5
2 Bagsværd I
  • Mads Rubin(1)
7:15.0
3 Sønderborg I
  • Henrik Sørensen(1)
7:19.2
4 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
7:29.2
5 Sorø II
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
7:30.9
6 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
7:42.9
7 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
7:53.9
115
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:24
Plac. # Navn Tid
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
7:30.8
2 Roskilde II
  • Ingrid Bo Andersen(1)
7:39.4
3 Bagsværd III
  • Nikoline Kroll(1)
7:47.7
4 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
7:48.6
5 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
8:03.7
6 KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
8:21.2
116
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:48
Plac. # Navn Tid
1 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
6:25.9
2 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
6:29.5
3 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
6:33.4
4 Viking I
  • Aske Storm(1)
6:38.0
5 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
6:39.1
6 DSR II
  • Malthe Christiansen(1)
6:43.5
7 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
6:46.7
8 KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
6:52.1
9 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
6:57.8
10 Sorø III
  • Peter Skou **(1)
6:58.2
11 København I
  • Charlie McDonald**(1)
6:58.5
12 DSR I
  • Christoffer Erik Timm(1)
7:03.5
13 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
7:48.2
117
U23 LWErgo Kvinder Sen B Let 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
U23 WErgo Kvinder Sen B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:36
Plac. # Navn Tid
1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
8:06.6
120
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 11:36
Plac. # Navn Tid
1 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
7:48.3
121
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn Tid
1 DSR I
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(1)
8:12.5
122
30+LWErgo Kvinder, Masters let 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
U23 LMErgo Mænd, Sen B let 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
U23 MErgo Mænd, Sen B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:25
Plac. # Navn Tid
1 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
6:52.3
2 DSR I
  • Tais Bjerregaard(1)
6:54.7
126
Køn ikke angivet Ergo Åben - 1000m A Finale
2019-11-23 12:37
Plac. # Navn Tid
1 Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen(1)
3:53.7
2 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
4:00.8
3 Køge R I
  • Heidi Lundgaard(1)
4:30.2
126
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:25
Plac. # Navn Tid
1 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
6:26.9
2 Næstv. III
  • Morten Jørgensen(1)
6:32.0
3 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
6:32.1
4 Næstv. II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
6:39.5
5 Næstv. I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
6:41.6
127
30+MErgo Mænd 30-39 år 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
30+LMErgo Mænd 30-39år letvægt 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:20
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd/Sorø
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Mejse Østergaard Nielsen(4)
7:39.2
2 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Storm Genet(4)
7:58.1
3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(2)
  • Storm Phillipsen(3)
  • William Windel Krogh(4)
8:01.3
4 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
  • Emil Jelstrup(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
8:06.0
5 Bagsværd III
  • Hannah Thrane(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Theis Wolfram(4)
8:11.1
6 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
  • Christian Dael Antonius(2)
  • Emil Thim Nielsen(3)
  • Alexander Vilstrup Christensen(4)
8:11.5
7 Bagsværd/København I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Cecilia Kroll(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Josefine Freltoft(4)
8:16.4
130
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn Tid
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
7:15.0
2 Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
7:49.4
3 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
7:54.5
131
40+LWErgo Kvinder, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn Tid
1 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
7:52.8
2 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
7:56.9
133
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:10
Plac. # Navn Tid
1 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
7:50.3
134
60+WErgo Kvinder, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
60+LWErgo Kvinder, veteran 60-69 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
6:21.8
2 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
6:30.4
3 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
7:06.9
4 KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
7:45.2
139
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn Tid
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
6:35.3
2 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
6:54.8
140
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:45
Plac. # Navn Tid
1 Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes(1)
7:11.0
2 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
7:58.7
141
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn Tid
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
6:37.0
2 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
6:44.8
3 Viking I
  • Rene Hansen(1)
6:52.7
4 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
7:01.0
5 Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen(1)
7:05.4
142
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn Tid
1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
7:16.5
2 Maribo I
  • John Winther(1)
7:34.5
143
60+LMErgo Mænd, veteran 60-69 år, letvægt, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
70+MErgo Mænd, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 12:57
Plac. # Navn Tid
1 Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
7:39.4
2 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
8:23.1
146
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:40
Plac. # Navn Tid
1 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:34.6
2 KVIK I
  • Joachim Moi Romero(1)
0:36.8
3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:36.9
4 Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0:38.0
5 KVIK III
  • Emil Thim Nielsen(1)
0:38.7
6 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:38.8
7 Bagsværd IV
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
0:39.0
8 Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
0:41.2
9 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
0:42.6
10 Sorø IV
  • Johannes Ebert(1)
0:43.8
11 Bagsværd VI
  • Storm Genet(1)
0:44.0
12 Bagsværd V
  • Aske Saltbæk(1)
0:44.6
13 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
0:45.0
14 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:45.8
15 Sorø
  • Emil Jelstrup(1)
0:46.2
16 Bagsværd VIII
  • Jakob Lynbech(1)
0:48.3
17 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:48.5
18 Bagsværd VII
  • Theis Wolfram(1)
0:48.9
19 Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
0:51.0
20 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
0:51.4
21 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
1:10.0
147
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:50
Plac. # Navn Tid
1 Stevns II
  • Isabella Bache(1)
0:40.8
2 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:41.1
3 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
0:41.8
4 Sorø V
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:41.9
5 Sorø III
  • Sofie Steffensen(1)
0:42.3
6 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:42.4
7 Sorø I
  • Malin Johansen(1)
0:44.0
8 Sorø IV
  • Dina Poulsen(1)
0:44.5
9 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
0:45.1
10 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
0:48.1
11 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
0:49.3
12 Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
0:55.7
13 Rødvig III
  • Josefine Munch(1)
1:10.6
148
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 13:55
Plac. # Navn Tid
1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
0:32.6
2 Næstv. II
  • Aslak Pedersen(1)
0:33.9
3 Bagsværd I
  • Mads Rubin(1)
0:36.3
4 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
0:37.4
5 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:38.8
149
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:00
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig I
  • Julie Munch (1)
0:38.3
2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
0:39.5
3 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0:41.0
4 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:43.4
150
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:05
Plac. # Navn Tid
1 Viking I
  • Aske Storm(1)
0:32.5
2 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:33.7
3 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:36.8
151
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:15
Plac. # Navn Tid
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:35.6
2 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:39.4
3 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:40.5
152
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:10
Plac. # Navn Tid
1 Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen(1)
0:30.0
2 KVIK I
  • Carl Traff(1)
0:30.4
3 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:31.1
4 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0:31.7
5 KVIK II
  • Kelvin Yeung(1)
0:32.3
6 Næstv. III
  • Morten Jørgensen(1)
0:32.6
7 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
0:33.5
8 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:36.5
9 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:36.6
10 Rødvig III
  • Tommy Knudsen(1)
0:40.8
153
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2019-11-23 14:20
Plac. # Navn Tid
1 Uden Klub I
  • Mette Nielsen(1)
0:38.4
2 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:39.6
3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
0:40.3
4 Køge R II
  • Mai-Britt Bille(1)
0:42.5
5 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
0:44.0
6 Køge R I
  • Heidi Lundgaard(1)
0:48.1
154
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-11-23 14:35
Plac. # Navn Tid
1 Sorø II
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
7:20.4
2 KVIK
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kelvin Yeung(2)
  • Carl Traff(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
7:21.7
3 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
  • Simone Sørensen(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Ingrid Bo Andersen(4)
7:22.8
4 Sorø
  • Rasmus Lind(1)
  • Peter Skou **(2)
  • Jørgen Bay Simonsen(3)
  • Sebastian Faber Steffensen(4)
7:24.9
5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
  • Kim Dahl Andersen(3)
  • Claus Solmer-Jørgensen(4)
7:29.4
6 Ringsted II
  • Anne Mette Christiansen(1)
  • Vibeke Rode(2)
  • Helle Silvestre(3)
  • Mette Mandrup Kjær(4)
7:34.8
7 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
7:35.5
8 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(2)
  • Peter Maack Groes(3)
  • Tais Bjerregaard(4)
7:41.1
9 Næstv.
  • Christoffer Jeppesen Koppel(1)
  • Aslak Pedersen(2)
  • Anne Ørsted(3)
  • William Kjærgaard(4)
7:56.8