Resultater - Sjællandske Mesterskaber 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2022-11-26 09:15
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 5 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
3:24.6
(1:42.3)
6:53.5
(1:44.5)
10:22.7
(1:44.6)
13:52.4
(1:44.9)
17:21.5
(1:44.6)
20:42.1.0
(1:40.3)
2 9 Lemvig I
  • Jesper Jensen(1)
3:26.4
(1:43.2)
6:55.0
(1:44.3)
10:24.7
(1:44.9)
13:54.8
(1:45.1.0)
17:24.7
(1:45)
20:48.0
(1:41.7)
3 8 ASR II
  • Christian Petersen(1)
3:31.4
(1:45.7)
7:04.1
(1:46.4)
10:37.6
(1:46.8)
14:13.1.0
(1:47.8)
17:49.2
(1:48.1.0)
21:21.4
(1:46.1.0)
4 2 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
3:30.4
(1:45.2)
7:02.9
(1:46.3)
10:37.1.0
(1:47.1.0)
14:13.2
(1:48.1.0)
17:49.9
(1:48.4)
21:22.4
(1:46.3)
5 7 Kertem. II
  • Kasper Aagaard(1)
3:27.2
(1:43.6)
7:00.0
(1:46.4)
10:37.4
(1:48.7)
14:20.4
(1:51.5)
18:04.7
(1:52.2)
21:36.7
(1:46.0)
6 13 ASR III
  • Jesper Hoffmann(1)
3:36.5
(1:48.3)
7:13.9
(1:48.7)
10:48.9
(1:47.5)
14:24.8
(1:48)
18:04.1.0
(1:49.7)
21:37.0
(1:46.5)
7 10 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:35.9
(1:48)
7:14.3
(1:49.2)
10:53.5
(1:49.6)
14:34.1
(1:50.3)
18:13.6
(1:49.8)
21:55.4
(1:50.9)
8 4 Kertem. III
  • Stig Nielsen(1)
3:33.2
(1:46.6)
7:14.7
(1:50.8)
11:01.4
(1:53.4)
14:49.6
(1:54.1)
18:42.4
(1:56.4)
22:20.7
(1:49.2)
9 1 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:42.9
(1:51.5)
7:30.3
(1:53.7)
11:17.2
(1:53.5)
15:03.8
(1:53.3)
18:49.1
(1:52.7)
22:28.4
(1:49.7)
10 6 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
3:42.0
(1:51.0)
7:31.4
(1:54.7)
11:21.5
(1:55.1.0)
15:10.7
(1:54.6)
18:59.0
(1:54.2)
22:36.6
(1:48.8)
11 11 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
3:42.1.0
(1:51.1.0)
7:28.9
(1:53.4)
11:17.1.0
(1:54.1)
15:05.9
(1:54.4)
18:56.5
(1:55.3)
22:44.2
(1:53.9)
12 3 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:45.8
(1:52.9)
7:36.5
(1:55.4)
11:30.0
(1:56.8)
15:23.8
(1:56.9)
19:20.5
(1:58.4)
23:12.2
(1:55.9)
13 12 Kolding D I
  • Bertha Flensborg(1)
4:14.2
(2:07.1)
8:35.4
(2:10.6)
13:03.6
(2:14.1.0)
17:41.2
(2:18.8)
22:14.6
(2:16.7)
26:32.2
(2:08.8)
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 2 DSR I
  • Siff Larsen(1)
118m223m
(105m)
321m
(98m)
418m
(97m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 3 Ran I
  • Birk Haaning(1)
84m184m
(100m)
285m
(101m)
386m
(101m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 4 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
111m222m
(111m)
333m
(111m)
441m
(108m)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:20
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 2 Bagsværd I
  • Esther Galster-Hansen(1)
106m226m
(120m)
337m
(111m)
442m
(105m)
2 1 Valby I
  • Selma Friis(1)
97m196m
(99m)
291m
(95m)
389m
(98m)
3 3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
92m185m
(93m)
271m
(86m)
356m
(85m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:20
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 4 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
129m254m
(125m)
371m
(117m)
487m
(116m)
2 5 KVIK I
  • Anna Nella Bjørn Jakobsen (1)
126m247m
(121m)
359m
(112m)
466m
(107m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:20
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 7 Lyngby I
  • Oliver Brinkløv(1)
92m202m
(110m)
311m
(109m)
419m
(108m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-11-26 10:20
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
136m275m
(139m)
409m
(134m)
537m
(128m)
2 8 Holstebro/KCHO III
  • Malthe Baltser(1)
137m272m
(135m)
392m
(120m)
504m
(112m)
3 14 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
128m258m
(130m)
381m
(123m)
497m
(116m)
4 9 KVIK I
  • Rune Høyer Splittorff (1)
128m253m
(125m)
370m
(117m)
490m
(120m)
5 13 Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
127m246m
(119m)
360m
(114m)
472m
(112m)
6 12 Randers II
  • Thorbjørn Christensen(1)
122m241m
(119m)
361m
(120m)
471m
(110m)
7 11 Randers I
  • Karl Klindt Thomassen(1)
98m198m
(100m)
294m
(96m)
393m
(99m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-11-26 10:40
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 1 Odder II
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
195m379m
(184m)
555m
(176m)
732m
(177m)
2 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
186m362m
(176m)
536m
(174m)
704m
(168m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-11-26 10:40
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 6 Fredensborg I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
206m400m
(194m)
586m
(186m)
774m
(188m)
2 5 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
195m385m
(190m)
574m
(189m)
763m
(189m)
3 4 Holstebro/KCHO III
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
195m382m
(187m)
565m
(183m)
757m
(192m)
4 13 Bagsværd II
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
196m384m
(188m)
569m
(185m)
753m
(184m)
5 8 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
190m377m
(187m)
562m
(185m)
741m
(179m)
6 3 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
184m370m
(186m)
541m
(171m)
719m
(178m)
7 7 Bagsværd I
  • Sigrid Lindquist(1)
192m364m
(172m)
529m
(165m)
695m
(166m)
8 9 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
174m347m
(173m)
516m
(169m)
684m
(168m)
9 12 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
145m283m
(138m)
417m
(134m)
557m
(140m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-11-26 10:40
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 15 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
225m434m
(209m)
639m
(205m)
859m
(220m)
2 18 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
224m434m
(210m)
641m
(207m)
846m
(205m)
3 21 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
218m427m
(209m)
631m
(204m)
838m
(207m)
4 14 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
213m413m
(200m)
611m
(198m)
817m
(206m)
5 20 København I
  • Svend Nielsen(1)
213m405m
(192m)
582m
(177m)
754m
(172m)
6 23 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
197m388m
(191m)
571m
(183m)
753m
(182m)
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
186m366m
(180m)
537m
(171m)
707m
(170m)
8 16 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
187m357m
(170m)
517m
(160m)
680m
(163m)
9 19 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
170m332m
(162m)
479m
(147m)
631m
(152m)
10 22 Holstebro/KCHO III
  • Josip Sonnenschein(1)
180m330m
(150m)
473m
(143m)
616m
(143m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-11-26 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 6 København I
  • Josefine Lindskov Also(1)
260m511m
(251m)
753m
(242m)
999m
(246m)
2 11 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
241m474m
(233m)
712m
(238m)
967m
(255m)
3 1 Jels II
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
250m480m
(230m)
709m
(229m)
951m
(242m)
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
247m479m
(232m)
711m
(232m)
948m
(237m)
5 8 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
235m463m
(228m)
690m
(227m)
934m
(244m)
6 4 Stevns II
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
249m471m
(222m)
684m
(213m)
903m
(219m)
7 10 Stevns I
  • Smilla Sabri(1)
264m482m
(218m)
687m
(205m)
898m
(211m)
8 3 Aarhus I
  • Maya Majeed(1)
179m401m
(222m)
617m
(216m)
837m
(220m)
9 7 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
211m412m
(201m)
611m
(199m)
815m
(204m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-11-26 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 19 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
294m571m
(277m)
846m
(275m)
1129m
(283m)
2 18 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
295m577m
(282m)
853m
(276m)
1125m
(272m)
3 13 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
267m542m
(275m)
821m
(279m)
1105m
(284m)
4 15 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
281m550m
(269m)
819m
(269m)
1094m
(275m)
5 21 København II
  • Christian Qvist Fredriksen(1)
287m556m
(269m)
811m
(255m)
1061m
(250m)
6 22 Bagsværd II
  • John Havris(1)
279m512m
(233m)
739m
(227m)
983m
(244m)
7 16 Jels I
  • Malte Schøler(1)
244m480m
(236m)
711m
(231m)
946m
(235m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:44.6
(1:55.2)
5:40.7
(1:56.1)
7:35.2
(1:54.5)
2 5 Roskilde I
  • Emilie Raft(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:49.0
(1:57.7)
5:47.6
(1:58.6)
7:43.6
(1:56.0)
3 4 København I
  • Johanne Ravn(1)
1:52.8
(1:52.8)
3:52.6
(1:59.8)
5:52.7
(2:00.1.0)
7:51.4
(1:58.7)
4 3 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:00.0
(2:00.0)
4:03.8
(2:03.8)
6:10.4
(2:06.6)
8:14.2
(2:03.8)
5 9 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:06.6
(2:04.9)
6:12.0
(2:05.4)
8:14.7
(2:02.7)
6 8 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
2:04.2
(2:04.2)
4:13.6
(2:09.4)
6:22.1
(2:08.5)
8:24.5
(2:02.4)
7 6 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
2:11.3
(2:11.3)
4:27.4
(2:16.1.0)
6:39.8
(2:12.4)
8:48.6
(2:08.8)
8 10 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
2:19.9
(2:19.9)
4:42.8
(2:22.9)
7:07.8
(2:25.0)
9:28.0
(2:20.2)
9 7 Holstebro/KCHO IV
  • Laura Skov(1)
2:14.7
(2:14.7)
4:37.7
(2:23.0)
7:04.4
(2:26.7)
9:29.6
(2:25.2)
10 1 Aarhus I
  • Aja Hornshøj Greve(1)
2:22.6
(2:22.6)
4:50.8
(2:28.2)
7:20.4
(2:29.6)
9:47.8
(2:27.4)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 21 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:41.7
(1:53.9)
5:37.9
(1:56.2)
7:30.8
(1:52.9)
2 17 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:46.5
(1:55.5)
5:42.2
(1:55.7)
7:34.3
(1:52.1)
3 12 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:44.5
(1:56.3)
5:42.6
(1:58.1)
7:37.0
(1:54.4)
4 13 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:50.7
(1:58.5)
5:50.2
(1:59.5)
7:47.6
(1:57.4)
5 14 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
1:48.9
(1:48.9)
3:46.4
(1:57.5)
5:49.7
(2:03.3)
7:48.7
(1:59.0)
6 20 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:47.3
(1:58.6)
5:48.5
(2:01.2)
7:49.1
(2:00.6)
7 19 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:54.5
(1:58.8)
5:53.4
(1:58.9)
7:51.1
(1:57.7)
8 16 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:55.5
(1:58.4)
5:53.5
(1:58.0)
7:53.2
(1:59.7)
9 18 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:58.9
(2:01.8)
6:00.3
(2:01.4)
7:57.4
(1:57.1)
10 15 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:01.0
(2:01.0)
4:07.7
(2:06.7)
6:16.1
(2:08.4)
8:17.2
(2:01.1)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:49.2
(1:56.7)
5:45.5
(1:56.3)
7:38.6
(1:53.1)
2 3 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:59.3
(2:03.5)
6:03.5
(2:04.2)
8:04.4
(2:00.9)
3 1 København I
  • Josefine Staudt(1)
2:02.9
(2:02.9)
4:13.5
(2:10.6)
6:30.4
(2:16.9)
8:44.7
(2:14.3)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger 18år 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 12:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
København I
Josefine Freltoft (1)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO III
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:24.5
(1:43.5)
5:08.2
(1:43.7)
6:48.2
(1:40.0)
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:27.7
(1:45.1.0)
5:14.2
(1:46.5)
6:56.9
(1:42.7)
3 5 Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:29.5
(1:46.6)
5:15.6
(1:46.1.0)
7:02.4
(1:46.8)
4 1 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:38.4
(1:49.8)
5:29.2
(1:50.8)
7:18.2
(1:49.0)
5 3 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:38.7
(1:50.1.0)
5:28.6
(1:49.9)
7:18.3
(1:49.7)
6 4 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:39.8
(1:50.5)
5:30.2
(1:50.4)
7:25.2
(1:55.0)
7 10 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:38.8
(1:52.1)
5:33.2
(1:54.4)
7:27.3
(1:54.1)
8 7 KVIK I
  • Bjørn Drachmann Lottrup (1)
1:57.2
(1:57.2)
3:57.4
(2:00.2)
5:54.0
(1:56.6)
7:51.1
(1:57.1)
9 11 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1:55.3
(1:55.3)
3:55.0
(1:59.7)
5:55.6
(2:00.6)
7:53.4
(1:57.8)
10 6 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:02.6
(2:02.6)
4:08.2
(2:05.6)
6:10.3
(2:02.1)
8:08.5
(1:58.2)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:21.8
(1:41.4)
5:01.6
(1:39.8)
6:41.4
(1:39.8)
2 16 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:21.4
(1:43.0)
5:03.6
(1:42.2)
6:43.5
(1:39.9)
3 13 Bagsværd/KCHO III
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:23.6
(1:43.3)
5:06.9
(1:43.3)
6:47.6
(1:40.7)
4 14 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:24.2
(1:44.5)
5:09.3
(1:45.1.0)
6:50.7
(1:41.4)
5 19 Bagsværd/KCHO I
  • Karl Heuer(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:24.7
(1:44.6)
5:10.3
(1:45.6)
6:52.0
(1:41.7)
6 21 Humlebæk/KCHO I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
1:41.5
(1:41.5)
3:24.9
(1:43.4)
5:09.7
(1:44.8)
6:52.7
(1:43.0)
7 20 Bagsværd I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:27.0
(1:44.2)
5:10.7
(1:43.7)
6:55.8
(1:45.1.0)
8 15 Dragør/KCHO I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:41.8
(1:41.8)
3:27.7
(1:45.9)
5:14.8
(1:47.1.0)
6:58.3
(1:43.5)
9 17 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:29.3
(1:45.3)
5:14.7
(1:45.4)
7:00.9
(1:46.2)
10 18 Aarhus I
  • Christian Lund Hansen(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:53.0
(1:58.3)
5:52.3
(1:59.3)
7:49.2
(1:56.9)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:32.7
(1:32.7)
3:10.0
(1:37.3)
4:46.7
(1:36.7)
6:19.8
(1:33.1.0)
2 6 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
1:35.9
(1:35.9)
3:19.4
(1:43.5)
5:04.7
(1:45.3)
6:49.0
(1:44.3)
3 7 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:26.8
(1:46.8)
5:17.9
(1:51.1.0)
7:08.0
(1:50.1.0)
4 3 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:35.4
(1:49.7)
5:26.6
(1:51.2)
7:13.7
(1:47.1.0)
5 1 DSR I
  • Hjalte Larsen(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:32.6
(1:48.7)
5:23.8
(1:51.2)
7:14.7
(1:50.9)
6 4 Roskilde II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:34.0
(1:50.0)
5:25.2
(1:51.2)
7:15.4
(1:50.2)
7 8 KVIK I
  • Christian Dael Antonius(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:46.0
(1:56.6)
5:44.3
(1:58.3)
7:41.2
(1:56.9)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
1:46.5
(1:46.5)
3:33.2
(1:46.7)
5:20.8
(1:47.6)
7:07.1
(1:46.3)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 KVIK I
  • Sára Maria Johansen(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:35.6
(1:50.2)
5:26.6
(1:51.0)
7:13.5
(1:46.9)
2 3 Aarhus I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:46.1.0
(1:46.1.0)
3:38.7
(1:52.6)
5:34.0
(1:55.3)
7:24.6
(1:50.6)
3 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
1:56.8
(1:56.8)
4:00.5
(2:03.7)
6:03.9
(2:03.4)
8:03.1
(1:59.2)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 DSR I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:49.4
(1:55.7)
5:45.2
(1:55.8)
7:35.8
(1:50.6)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
1:50.0
(1:50.0)
3:42.5
(1:52.5)
5:34.6
(1:52.1)
7:24.0
(1:49.4)
2 5 DSR II
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:40.7
(1:50.6)
5:32.9
(1:52.2)
7:25.6
(1:52.7)
3 6 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:43.1.0
(1:54.5)
5:39.1
(1:56.0)
7:28.2
(1:49.1.0)
4 7 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
2:01.5
(2:01.5)
4:08.5
(2:07.0)
6:19.3
(2:10.8)
8:30.5
(2:11.2)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:53.3
(1:59.1)
5:52.5
(1:59.2)
7:54.9
(2:02.4)
2 9 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:15.4
(2:14.2)
6:32.5
(2:17.1.0)
8:42.8
(2:10.3)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 DSR I
  • Oskar Høgel(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:17.3
(1:39.8)
4:57.5
(1:40.2)
6:35.3
(1:37.8)
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Patrick Klestrup(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:13.3
(1:38.2)
4:55.8
(1:42.5)
6:41.2
(1:45.4)
3 2 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:23.0
(1:43.1.0)
5:06.0
(1:43.0)
6:48.0
(1:42.0)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:30.1.0
(1:30.1.0)
3:03.5
(1:33.4)
4:39.4
(1:35.9)
6:15.9
(1:36.5)
2 5 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
1:39.4
(1:39.4)
3:19.4
(1:40.0)
4:57.5
(1:38.1.0)
6:32.0
(1:34.5)
3 1 DSR II
  • Erik Sandberg Schiess(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:15.0
(1:40.3)
4:55.4
(1:40.4)
6:34.9
(1:39.5)
4 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:16.8
(1:41.7)
4:58.2
(1:41.4)
6:37.1
(1:38.9)
5 4 Næstv. I
  • Magnus Stagil(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:27.9
(1:45.6)
5:13.4
(1:45.5)
6:58.0
(1:44.6)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:36.1.0
(1:36.1.0)
3:14.2
(1:38.1.0)
4:52.4
(1:38.2)
6:27.0
(1:34.6)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:52.3
(1:52.3)
3:46.5
(1:54.2)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:45.9
(1:45.9)
3:33.8
(1:47.9)
2 4 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:36.3
(1:48.8)
3 6 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:40.1.0
(1:51.9)
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Henriette Madsen(1)
2:03.5
(2:03.5)
4:07.5
(2:04.0)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 11 DSR II
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:37.8
(1:49.2)
2 12 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:39.6
(1:52.9)
3 8 DSR I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:52.8
(1:52.8)
3:46.2
(1:53.4)
4 10 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:53.6
(1:59.4)
5 9 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
1:55.3
(1:55.3)
3:58.4
(2:03.1)
6 7 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:09.5
(2:09.5)
4:31.4
(2:21.9)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:54.0
(1:54.0)
3:46.6
(1:52.6)
2 2 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
2:17.7
(2:17.7)
4:36.3
(2:18.6)
138
60+LWErgo Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Furesø I
  • Bente Johannesen(1)
2:32.0
(2:32.0)
5:00.6
(2:28.6)
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:33.9
(1:33.9)
3:07.5
(1:33.6)
2 1 DSR I
  • Rune Glerup(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:13.7
(1:39.0)
3 3 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:16.0
(1:41.2)
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 9 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:29.2
(1:29.2)
2:58.8
(1:29.6)
2 10 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:30.2
(1:30.2)
3:07.5
(1:37.3)
3 4 Køge R II
  • Jan Roager Olsen(1)
1:33.1.0
(1:33.1.0)
3:08.4
(1:35.3)
4 6 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:34.3
(1:34.3)
3:11.3
(1:37.0)
5 7 DSR I
  • Jack Ekman(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:11.3
(1:35.9)
6 8 Esbjerg I
  • Flemming Madsen(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:27.1.0
(1:45.0)
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 14:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 11 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:32.9
(1:32.9)
3:12.0
(1:39.1.0)
2 12 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0)
3:21.6
(1:42.5)
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 Middelfart I
  • Soeren Hyre-Fenneberg(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:27.1.0
(1:48.7)
2 1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:35.2
(1:47.7)
3 2 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:52.1
(2:02.9)
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
1:29.3
(1:29.3)
3:00.6
(1:31.3)
2 12 SFC Kampen I
  • Wiecher Dalsem(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:08.9
(1:34.0)
3 7 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:17.4
(1:39.9)
4 15 KVIK I
  • Jan Skovø(1)
1:38.2
(1:38.2)
3:17.8
(1:39.6)
5 9 Hundested II
  • Torben Kristiansen(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:21.0
(1:40.9)
6 13 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:21.8
(1:40.7)
7 4 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:22.2
(1:39.7)
8 16 Hundested I
  • Bjarne Jensen(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:24.1.0
(1:47.5)
9 14 Sønderborg I
  • Henrik Hansen(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:24.3
(1:45.4)
10 10 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:25.0
(1:42.8)
11 11 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:41.8
(1:41.8)
3:25.9
(1:44.1.0)
12 5 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:45.1.0
(1:45.1.0)
3:30.8
(1:45.7)
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:33.6
(1:33.6)
3:10.8
(1:37.2)
2 2 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:24.6
(1:42.4)
3 8 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:26.2
(1:46.5)
4 6 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:29.4
(1:46.1.0)
5 4 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:32.1.0
(1:49.9)
6 5 Odder I
  • Per Amby(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:38.6
(1:49.4)
7 12 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:38.9
(1:49.3)
8 7 Nordslesvig I
  • Werner Güttel(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0)
3:44.7
(1:53.6)
9 10 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:50.1.0
(1:58.8)
10 9 KVIK I
  • Niel Goldsworthy(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:51.1.0
(2:01.7)
11 13 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:08.1
(2:06.7)
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 16 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:27.1.0
(1:45.7)
2 14 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:34.4
(1:47.7)
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:30.3
(1:48.4)
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
1:45.9
(1:45.9)
3:34.0
(1:48.1.0)
3 1 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:45.0
(1:58.7)
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:29.9
(1:46.4)
153
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
2:15.7
(2:15.7)
4:34.3
(2:18.6)
155
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 15:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 7 Aalborg III
  • Sina Brandt(1)
1:48.0
(1:48.0)
3:42.7
(1:54.7)
2 4 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:44.9
(1:54.1)
3 2 Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:56.1
(1:56.1)
3:47.2
(1:51.1.0)
4 1 ASR I
  • Zeinab Nadeem (1)
1:50.5
(1:50.5)
3:47.6
(1:57.1)
5 3 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
1:58.4
(1:58.4)
3:59.2
(2:00.8)
6 5 DSR I
  • Avin Khalil(1)
2:00.7
(2:00.7)
4:01.7
(2:01.0)
156
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 16:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 DSR III
  • Florian Franzen(1)
1:28.4
(1:28.4)
3:04.9
(1:36.5)
2 8 DSR II
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
1:34.2
(1:34.2)
3:09.4
(1:35.2)
3 5 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:34.2
(1:34.2)
3:10.2
(1:36.0)
4 2 Aalborg V
  • Frederik Luft(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:15.6
(1:37.5)
5 4 Aalborg III
  • Steven Teglman(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:16.2
(1:37.5)
6 3 DSR I
  • Leif Førland Schill(1)
1:39.0
(1:39.0)
3:16.6
(1:37.6)
7 9 Aalborg II
  • Tobias Emil Buch Nielsen(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:17.4
(1:42.7)
8 7 ASR I
  • Nikolaj Jes Petersen(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:26.8
(1:43.6)
9 1 Aalborg IV
  • Saif Ahmed(1)
1:37.6
(1:37.6)
3:28.8
(1:51.2)
157
W/M 2-erg Kvinder/mænd 2-erg 1000m 1. Afdeling
2022-11-26 16:30
Plac. # Navn Handicap500m1000mTotal time
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
7s1:51.0
(1:51.0)
3:44.0
(1:53.0)
3:51
2 6 Køge R II
  • Henrik Lerdorf(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
19s1:49.5
(1:49.5)
3:39.5
(1:50.0)
3:59
3 4 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
  • Trine Teglers(2)
37s1:45.6
(1:45.6)
3:31.1.0
(1:45.5)
4:08
4 2 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Malte Schøler(2)
0s2:04.5
(2:04.5)
4:13.0
(2:08.5)
4:13
170
U17 W/M 4-erg Piger/drenge U17 4-erg 3min 1. Afdeling
2022-11-26 16:45
Plac. # Navn Handicap0:451:302:153:00Total meters
1 8 Holstebro/KCHO
  • Simon Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
21s
102m
(21s180s × 875m)
220m435m
(215m)
650m
(215m)
875m
(225m)
773m
2 16 Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Sorø/KCHO
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Emil Jelstrup(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
30s
150m
(30s180s × 899m)
231m452m
(221m)
674m
(222m)
899m
(225m)
749m
3 4 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
0s
0m
(0s180s × 744m)
222m425m
(203m)
534m
(109m)
744m
(210m)
744m
4 12 Stevns I
  • Amalie Lau Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Sandra Nørskov(3)
  • Carl Hjortkær(4)
8s
34m
(8s180s × 755m)
201m388m
(187m)
567m
(179m)
755m
(188m)
721m
171
U19 W/M 4-erg Piger/drenge U19 4-erg - HOLDLØB 3min 1. Afdeling
2022-11-26 16:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
172
U23 W/M 4-erg Kvinder/mænd U23 4-erg 3min 1. Afdeling
2022-11-26 16:45
Plac. # Navn Handicap0:451:302:153:00Total meters
1 24 Holstebro/KCHO I
  • Patrick Klestrup(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • William Lemming(4)
0s
0m
(0s180s × 910m)
233m459m
(226m)
684m
(225m)
910m
(226m)
910m
173
W/M 4-erg Kvinder/mænd 4-erg 3min 1. Afdeling
2022-11-26 16:45
Plac. # Navn Handicap0:451:302:153:00Total meters
1 28 Horsens/Middelfart I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Trine Krogh Jeppesen(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
8s
37m
(8s180s × 838m)
219m428m
(209m)
631m
(203m)
838m
(207m)
801m
2 32 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
  • Henrik Lerdorf(3)
  • Jørgen Dahl(4)
0s
0m
(0s180s × 786m)
205m400m
(195m)
591m
(191m)
786m
(195m)
786m
174
W/M 4-erg Kvinder/mænd 4-erg 3min 1. Afdeling
2022-11-26 17:05
Plac. # Navn Handicap0:451:302:153:00Total meters
1 4 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(4)
0s
0m
(0s180s × 839m)
213m422m
(209m)
628m
(206m)
839m
(211m)
839m
181
U17 WErgo Piger U17 Ergo 5min 1. Afdeling
2022-11-26 11:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:005:00
1 1 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
281m539m
(258m)
787m
(248m)
1022m
(235m)
1273m
(251m)
2 3 Stevns
  • Sandra Nørskov(1)
260m485m
(225m)
717m
(232m)
938m
(221m)
1183m
(245m)
3 2 Stevns II
  • Amalie Lau Nielsen(1)
249m481m
(232m)
689m
(208m)
892m
(203m)
1113m
(221m)
182
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 5min 1. Afdeling
2022-11-26 11:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:005:00
1 4 Randers I
  • Anton Klindt Thomassen(1)
274m510m
(236m)
734m
(224m)
955m
(221m)
1180m
(225m)
183
U19 WErgo Piger U19 Ergo 6min 1. Afdeling
2022-11-26 12:00
Plac. # Navn 1:303:004:306:00
1 2 KVIK II
  • Caroline Quass Størup(1)
390m741m
(351m)
1077m
(336m)
1420m
(343m)
2 1 KVIK I
  • Georgia Elle(1)
354m674m
(320m)
980m
(306m)
1288m
(308m)
184
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 6min 1. Afdeling
2022-11-26 12:00
Plac. # Navn 6:00
1 8 KVIK II
  • August Krag-Pedersen(1)
1753m
185
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - U23W Nybegynder 6min 1. Afdeling
2022-11-26 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I
Amalie Bønløkke Rasmussen (1)
186
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 6min 1. Afdeling
2022-11-26 12:00
Plac. # Navn 1:303:004:306:00
1 3 KVIK III
  • Gustav Jensen(1)
468m931m
(463m)
1400m
(469m)
1880m
(480m)
2 4 KVIK I
  • Daniel Nattestad(1)
471m922m
(451m)
1334m
(412m)
1754m
(420m)