Startliste - Sorø International Regatta, JNM-Nordic Open 2018

Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
6. Indledende 7. jul kl.:07:00

1

Mölndals Roddklubb II
  • William Källström Okdahl (MRK)

2

Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller (Ægir)

3

Hadsund Roklub I (Seeded 26p)
  • August Herman Wisholm (HR)

4

Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen (HR)

5

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

6

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Olsen (Stevns)

7

Christiania Rodklub IV
  • Brage Nerdal (NOR)

8

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

9

Holstebro Roklub/KCHO II (Seeded 18p)
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

10

Halmstad Rodd I
  • Edvin Persson (SWE)

11

Drammen Roklubb II
  • Peter Anker Hassel (DRM)

12

Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen (NOR)

13

Københavns Roklub II
  • Viggo Olsen (KR)

14

Drammen Roklubb I
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

15

Bagsværd Roklub/KCB I (Seeded 16p)
  • Alexander Aldrich (BR)

16

Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström (MRK)

17

Hadsund Roklub III
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

18

Falkenberg RK I
  • Noah Smeringe (SWE)

19

Kungälv I
  • Simon Karlsson (SWE)

20

Roklubben Ægir III (Seeded 16p)
  • Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)

21

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (LR)

22

Öresjö ss Sweden I
  • Emil Hallgren ()

23

Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

24

Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen (ORK)

25

Holstebro Roklub/KCHO I (Seeded 12p)
  • Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)

26

Mölndals Roddklubb III
  • Albin Alami (MRK)

27

Christiania Rodklub II
  • Christoffer Widding (NOR)

28

Horten Roklubb I
  • Dhani Julian Nordberg (HR)

29

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

30

Lyngby Roklub/KKL II (Seeded 8p)
  • Oliver Hyldedahl (LR)

31

Falkenberg RK II
  • Melker Olsson (SWE)

32

Ormsund Roklub I
  • Max Karl Andresen (ORK)

33

Christiania Rodklub III
  • Lorentz Pran (NOR)

34

Sarpsborg RK I
  • Marius Antonsen Thime (NOR)

35

Odense Roklub II (Seeded 4p)
  • Christian Thuesen (Odense)

36

Kungälv II
  • Adam Wallberg (SWE)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
2. Indledende 7. jul kl.:07:18

1

Stavanger Roklubb I
  • 1. Stine Floen (StRK)
  • 2. Marie Grøsfjeld (StRK)

2

Drammen Roklubb I
  • 1. Thea Njaastad (DRM)
  • 2. Emma Thomlinson (DRM)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. Ebba Grimberg (SWE)
  • 2. Moa Klintefors (SWE)

4

Halmstad Rodd II
  • 1. Matilda Waide (SWE)
  • 2. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

5

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 2. Josefine Freltoft (KR)

6

Ormsund Roklub I
  • 1. Embla Reykdal (ORK)
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

7

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 2. Frederikke Munch (RR)
Løb 105
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m JNM - 2000m
3. Indledende 7. jul kl.:07:24

1

Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen (NOR)

2

NORGES ROFORBUND I
  • Sturla Mogstad (NOR)

3

Roskilde Roklub/KCR II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Johan Poulsen (BR)

5

Roskilde Roklub/KCR IV
  • Sebastian Nordly (Roskilde)

6

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

7

Roskilde Roklub/KCR III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

8

Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

9

Horten Roklubb II
  • Vegard Sørensen (HR)

10

Svenska Roddförbundet I
  • Melker Persson (SWE)

11

Stavanger Roklubb II
  • Johan Bull (StRK)

12

Jönköpings Roddsällskap I
  • Andy Toha (JRS)

1

AFMELDTHvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen (HvR)

17

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (Holst.)

13

Christiania Rodklub I
  • Erik Johansen (NOR)

14

Roskilde Roklub/KCR V
  • Julius Philipson (Roskilde)

15

DANMARK
  • Haris Alagic (HR)

16

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)
Løb 106
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m JNM - 2000m
2. Indledende 7. jul kl.:07:44

1

Norrtälje Roddförening I
  • Linn Westerberg ()

2

Drammen Roklubb I
  • Elisabeth Stenberg (DRM)

3

Svenska Roddförbundet I
  • Elin Lindroth (SWE)

4

DANMARK
  • Amalie Riff Brems (DSR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)

6

Hadsund Roklub II
  • Zenia Hvid (HR)

7

Turun soutajat - Åbo roddare II
  • Malin Eriksson (FIN)

8

Svenska Roddförbundet II
  • Ellen Hedenberg (SWE)

9

Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger (HR)

10

Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre (MRK)

11

NORGES ROFORBUND I
  • Mia Falch (NOR)

12

FINLAND
  • Kaisa Eronen (FIN)
Løb 107
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
4. Indledende 7. jul kl.:07:54

1

Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller (NOR)

2

Christiania Rodklub III
  • Elias Mahler (NOR)

3

Haldens Roklub I
  • Haakon Borge (NOR)

4

Christiania Rodklub I
  • Åsmund Sand Larsen (NOR)

5

Halmstad Rodd I
  • Arvid Lundqvist (SWE)

6

Takon Soutajat ry I
  • Juho Salonen (TAKO)

7

Sarpsborg RK II
  • Oliver Melnes (NOR)

8

Christiania Rodklub V
  • Bror Flyen Storsten (NOR)

9

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

10

Japan Rowing Association II
  • Mitsuru Tsuge ()

11

Falkenberg RK I
  • Ivar Håkansson (SWE)

12

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (KR)

13

Sarpsborg RK III
  • Philip Draget (NOR)

14

Christiania Rodklub II
  • Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)

15

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

16

Hammarby IF Roddförening I
  • Felix Broberg (HIF)

17

Japan Rowing Association I
  • Sennosuke Nakajo ()

18

Stavanger Roklubb I
  • Per Størseth Andreassen (StRK)

19

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

20

Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

21

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Lauri Nevalainen ()

22

Christiania Rodklub IV
  • Jonathan Wang-Norderud (NOR)
Løb 108
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup - 1500m
3. Indledende 7. jul kl.:08:14

1

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

2

Drammen Roklubb I
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

3

Københavns Roklub II
  • Nikolaj Juul Damkjer (KR)

4

Horten Roklubb I
  • Kasper Bruun Frantzen (HR)

5

Moss Roklubb II
  • Simen Dørre (MRK)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt (BR)

7

Københavns Roklub IV
  • Asbjørn Neumann (KR)

8

Drammen Roklubb II
  • Jonas Willand-Evensen (DRM)

9

Falkenberg RK II
  • Magnus Broberg (SWE)

10

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

11

Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren (SWE)

12

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

13

Mölndals Roddklubb I
  • Elis Sundberg (MRK)

14

Norske Studenters Roklub I
  • Trygve Bye Løken (NSR)

15

Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad (MRK)

16

Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen (KR)

17

Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund (ORK)
Løb 109
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 7. jul kl.:08:29

1

Neste Rowing Club I
  • 1. Lotta Nylund (NRC)
  • 2. Vilma Kangasmäki (NRC)

2

Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)

3

Stavanger Roklubb I
  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK)
  • 2. Emma Dahl (StRK)

4

Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)

5

Drammen Roklubb I
  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)

6

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Bianca Häggström (SWE)

7

Christiania Rodklub I
  • 1. Martine Nesse (NOR)
  • 2. Vårin Fagerbakke (NOR)

8

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Marie Glomnes Rudi (NSR)
  • 2. Ella Marie Hegge (NSR)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 2. Astrid Højgaard (BR)
Løb 120
U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m JNM - 2000m
3. Indledende 7. jul kl.:09:09

1

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)

2

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Nicolai Fongaard (NSR)
  • 2. Vitus Aparicio Tjøm (NSR)

3

DANMARK
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Thomas Jensen (HvR)

4

Sarpsborg RK I
  • 1. Jacob Gundersen (NOR)
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)

5

Moss Roklubb I
  • 1. Jarle Sæby (MRK)
  • 2. isak gjerde (MRK)

6

FINLAND
  • 1. Elias Haavisto (TAKO)
  • 2. Juho Salonen (TAKO)

7

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR)
  • 2. Håkon Vengnes (NOR)

8

Hammarby IF Roddförening/Jönköpings Roddsällskap I
  • 1. Felix Broberg (HIF)
  • 2. Andy Toha (JRS)

9

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Petter Sandung (SWE)
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE)

10

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

11

Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

12

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Källström (SWE)
  • 2. Ruben Rapi (SWE)

13

Falkenberg RK I
  • 1. Albin Olsson (SWE)
  • 2. Casper Johansson (SWE)

14

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Marcus Lyngesen (HvR)
Løb 121
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m JNM - 2000m
2. Indledende 7. jul kl.:09:24

1

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

2

Kungälv I
  • 1. Wilma Öhman (SWE)
  • 2. Siri Runge (SWE)

3

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Sigrid Nilsen (NOR)
  • 2. Siri Tønnessen (NOR)

4

Roklubben Ægir I
  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

5

Lübecker RC I
  • 1. Franziska Stamer (GER)
  • 2. Carolin Gross (GER)

6

Horten Roklubb I
  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (HR)
  • 2. Maren Næss Brevik (HR)

7

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Jonna Pettersson (SWE)
  • 2. Felicia Häggström (SWE)

8

Christiania Rodklub I
  • 1. Anna Lind Jodalen (NOR)
  • 2. Nicoline Lindstrøm (NOR)

9

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

10

DANMARK
  • 1. Mie Mellerup (Ægir)
  • 2. Cecilie Girke (DSR)

12

Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR)
  • 2. Rikke Køchs (AR)
Løb 124
W1X W1X - Kvinder 1X - 2000m
3. Indledende 7. jul kl.:09:34

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild (BR)

3

Stavanger Roklubb I
  • Karen Undset (StRK)

4

Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen (Roskilde)

5

Drammen Roklubb I
  • Fanny Lucie Røed (DRM)

7

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

8

Christiania Rodklub I
  • Jonna Vuoskoski (NOR)

9

Lübecker RC I
  • Katharina Rogosch (GER)

10

Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

11

Kungälv I
  • Maja Wennroth (SWE)

12

Mölndals Roddklubb I
  • Gabriella Rådberg (MRK)

13

Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes (HR)

14

Esbo roddare I
  • Aura Forsberg ()

15

Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen (AR)

16

Hammarby IF Roddförening I
  • Ellen Gunnars (HIF)

17

Christiania Rodklub II
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth (NOR)

18

Norrtälje Roddförening I
  • Anna Malvina Svennung ()
Løb 125
M1X M1X - Mænd 1X 2000 m - 2000m
3. Indledende 7. jul kl.:09:49

1

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Daniel Koskikunnas ()

2

Haldens Roklub I
  • Oskar van Etten Jarem (NOR)

3

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

4

Halmstad Rodd I
  • Fabian Meuller (SWE)

5

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Mads Fischer (DSR)

6

Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

7

Danske Studenters Roklub III
  • Jakob Grænge Hansen (DSR)

8

Danske Studenters Roklub IV
  • Frank Steffensen (DSR)

9

Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung (KVIK)

10

SMARK I
  • Mikko Karppinen (SMARK)

11

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

12

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (HR)

13

Takon Soutajat ry I
  • Jukkis Kauppi (TAKO)

14

Hämeenlinnan Soutajat II
  • Samuli Seppälä ()

15

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

16

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)
Løb 139
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
3. Indledende 7. jul kl.:10:04

1

Mölndals Roddklubb II
  • 1. William Källström Okdahl (MRK)
  • 2. Harry Bailey (MRK)

2

Christiania Rodklub II
  • 1. Balder Haug Hagen (NOR)
  • 2. Christoffer Widding (NOR)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Mads Rubin (BR)
  • 2. Elias Ellehammer (BR)

4

Falkenberg RK I
  • 1. Nils Håkansson (SWE)
  • 2. Noah Smeringe (SWE)

5

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Albin Alami (MRK)
  • 2. Erik Källström (MRK)

6

Falkenberg RK II
  • 1. Tobias Karlsson (SWE)
  • 2. Melker Olsson (SWE)

7

Kungälv I
  • 1. Simon Karlsson (SWE)
  • 2. Gustav Brischewski (SWE)

8

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (KR)
  • 2. Viggo Olsen (KR)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.)
  • 2. Tobias Kramer (Holst.)

10

AFMELDTHorten Roklubb I
  • 1. Sebastian Haraldseth (HR)
  • 2. Dhani Julian Nordberg (HR)

11

Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

12

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. August Herman Wisholm (HR)

13

Roklubben Stevns II
  • 1. Jakob Iversen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Olsen (Stevns)

14

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Henning Friedrichsen (BR)
  • 2. Ikaros Voliantis (BR)

15

Christiania Rodklub I
  • 1. Lorentz Pran (NOR)
  • 2. Brage Nerdal (NOR)

16

Roklubben Ægir I
  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)

17

Kungälv/Öresjö ss Sweden I
  • 1. Adam Wallberg (SWE)
  • 2. Emil Hallgren ()
Løb 140
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
2. Indledende 7. jul kl.:10:13

1

Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

2

Ormsund Roklub III
  • Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

3

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

4

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

5

Ormsund Roklub II
  • Embla Reykdal (ORK)

7

Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen (DRM)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

10

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

11

Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide (SWE)

12

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (OR)

13

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Kaisa Nevalainen ()

14

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (HR)
Løb 141
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
4. Indledende 7. jul kl.:10:19

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Villads Jørgensen (BR)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

3

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Patrick Klestrup (RR)

4

Roklubben Ægir I
  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir)
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)

5

Kungälv I
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)

6

Christiania Rodklub I
  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)
  • 2. Åsmund Sand Larsen (NOR)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holst.)

8

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Edvard Wohlfahrt (NSR)
  • 2. Alexander Blom Tindlund (NSR)

9

Stavanger Roklubb II
  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK)
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK)

10

Lübecker RC I
  • 1. Moritz Eckmann (GER)
  • 2. Max Giering (GER)

11

Stavanger Roklubb I
  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK)
  • 2. Mathias Grøsfjeld (StRK)

12

Drammen Roklubb I
  • 1. Lasse Røisli Bak (DRM)
  • 2. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM)

13

Sarpsborg RK II
  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR)
  • 2. Philip Draget (NOR)

14

Moss Roklubb I
  • 1. Simen Dørre (MRK)
  • 2. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

15

Falkenberg RK I
  • 1. Ivar Håkansson (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

16

Ormsund Roklub I
  • 1. Adrian Lund (ORK)
  • 2. Truls Oskar Hansen (ORK)

17

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK)
  • 2. David Wandrup (Saxk.)

18

Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

19

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 2. Malthe Christiansen (DSR)

20

Næstved Roklub I+Bagsværd
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Svante Witt (BR)

21

Halmstad Rodd I
  • 1. John Nilsson (SWE)
  • 2. Arvid Lundqvist (SWE)

22

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
  • 1. Charlie McDonald** (KR)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (KR)

23

AFMELDTSarpsborg RK I
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Oliver Melnes (NOR)
Løb 142
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
3. Indledende 7. jul kl.:10:39

1

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (SR)

2

Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme (SR)

3

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard (BR)

5

Stavanger Roklubb I
  • Caroline Østbø (StRK)

6

AFMELDTDrammen Roklubb I
  • Victoria Wikheim Lang (DRM)

7

Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth (HR)

8

Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch (Roskilde)

9

Japan Rowing Association I
  • Yuka Kishimoto ()

10

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

11

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

12

Lübecker RC I
  • Carolin Gross (GER)

13

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

14

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

15

Stavanger Roklubb II
  • Kristine Tønnessen (StRK)

16

Japan Rowing Association II
  • Miho Ueno ()

17

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)

18

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)

20

Christiania Rodklub I
  • Nicoline Lindstrøm (NOR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
F Finale 7. jul kl.:13:30

28

Horten Roklubb I
  • Dhani Julian Nordberg (HR)

13

Københavns Roklub II
  • Viggo Olsen (KR)

20

Roklubben Ægir III
  • Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)

35

Odense Roklub II
  • Christian Thuesen (Odense)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
E Finale 7. jul kl.:13:33

25

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)

17

Hadsund Roklub III
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

6

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Olsen (Stevns)

11

Drammen Roklubb II
  • Peter Anker Hassel (DRM)

19

Kungälv I
  • Simon Karlsson (SWE)

36

Kungälv II
  • Adam Wallberg (SWE)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
D Finale 7. jul kl.:13:36

30

Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl (LR)

16

Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström (MRK)

5

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

23

Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

31

Falkenberg RK II
  • Melker Olsson (SWE)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
C Finale 7. jul kl.:13:39

29

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

18

Falkenberg RK I
  • Noah Smeringe (SWE)

1

Mölndals Roddklubb II
  • William Källström Okdahl (MRK)

7

Christiania Rodklub IV
  • Brage Nerdal (NOR)

22

Öresjö ss Sweden I
  • Emil Hallgren ()

32

Ormsund Roklub I
  • Max Karl Andresen (ORK)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
B Finale 7. jul kl.:13:42

26

Mölndals Roddklubb III
  • Albin Alami (MRK)

15

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich (BR)

4

Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen (HR)

8

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

10

Halmstad Rodd I
  • Edvin Persson (SWE)

21

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (LR)

33

Christiania Rodklub III
  • Lorentz Pran (NOR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:13:45

27

Christiania Rodklub II
  • Christoffer Widding (NOR)

14

Drammen Roklubb I
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

3

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

12

Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen (NOR)

24

Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen (ORK)

34

Sarpsborg RK I
  • Marius Antonsen Thime (NOR)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
B Finale 7. jul kl.:13:48

2

Drammen Roklubb I
  • 1. Thea Njaastad (DRM)
  • 2. Emma Thomlinson (DRM)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. Ebba Grimberg (SWE)
  • 2. Moa Klintefors (SWE)

5

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 2. Josefine Freltoft (KR)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:13:51

1

Stavanger Roklubb I
  • 1. Stine Floen (StRK)
  • 2. Marie Grøsfjeld (StRK)

4

Halmstad Rodd II
  • 1. Matilda Waide (SWE)
  • 2. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

7

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 2. Frederikke Munch (RR)

6

Ormsund Roklub I
  • 1. Embla Reykdal (ORK)
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
Løb 103
U19 W2- JW2- - JW 2- Jun A 2000 m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:13:54

1

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I
  • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
  • 2. Caitlin Isabelle Aalders (BR)

2

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Annie Nyman (SWE)
  • 2. Elin Brischewski (SWE)

3

DANMARK
  • 1. Emma Braad Olesen (BR)
  • 2. Marie Ramm (BR)

4

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Matilde Hjorth (BR)
Løb 104
U19 M2- JM2- - Jun.A 2- Drenge 2000m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:14:04

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (NOR)
  • 2. Tinius Wilhelmsen (NOR)

2

DANMARK
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)
  • 2. Magnus Valbirk (Holst.)

3

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Grahn (SWE)
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE)

4

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Heine Jansen Heggebø (NOR)
  • 2. Johan Christian Holst (NOR)
Løb 105
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m JNM - 2000m
B Finale 7. jul kl.:14:14

16

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

7

Roskilde Roklub/KCR III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Johan Poulsen (BR)

15

DANMARK
  • Haris Alagic (HR)

11

Stavanger Roklubb II
  • Johan Bull (StRK)

3

Roskilde Roklub/KCR II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
Løb 105
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:14:19

13

Christiania Rodklub I
  • Erik Johansen (NOR)

8

Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

2

NORGES ROFORBUND I
  • Sturla Mogstad (NOR)

10

Svenska Roddförbundet I
  • Melker Persson (SWE)

17

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (Holst.)

6

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)
Løb 106
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m JNM - 2000m
B Finale 7. jul kl.:14:29

6

Hadsund Roklub II
  • Zenia Hvid (HR)

9

Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)

7

Turun soutajat - Åbo roddare II
  • Malin Eriksson (FIN)

1

Norrtälje Roddförening I
  • Linn Westerberg ()

10

Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre (MRK)
Løb 106
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:14:34

2

Drammen Roklubb I
  • Elisabeth Stenberg (DRM)

12

FINLAND
  • Kaisa Eronen (FIN)

3

Svenska Roddförbundet I
  • Elin Lindroth (SWE)

11

NORGES ROFORBUND I
  • Mia Falch (NOR)

4

DANMARK
  • Amalie Riff Brems (DSR)

8

Svenska Roddförbundet II
  • Ellen Hedenberg (SWE)
Løb 107
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
D Finale 7. jul kl.:14:44

2

Christiania Rodklub III
  • Elias Mahler (NOR)

13

Sarpsborg RK III
  • Philip Draget (NOR)

20

Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

11

Falkenberg RK I
  • Ivar Håkansson (SWE)
Løb 107
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
C Finale 7. jul kl.:14:49

4

Christiania Rodklub I
  • Åsmund Sand Larsen (NOR)

16

Hammarby IF Roddförening I
  • Felix Broberg (HIF)

5

Halmstad Rodd I
  • Arvid Lundqvist (SWE)

8

Christiania Rodklub V
  • Bror Flyen Storsten (NOR)

21

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Lauri Nevalainen ()

12

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (KR)
Løb 107
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
B Finale 7. jul kl.:14:54

14

Christiania Rodklub II
  • Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)

3

Haldens Roklub I
  • Haakon Borge (NOR)

17

Japan Rowing Association I
  • Sennosuke Nakajo ()

22

Christiania Rodklub IV
  • Jonathan Wang-Norderud (NOR)

7

Sarpsborg RK II
  • Oliver Melnes (NOR)

18

Stavanger Roklubb I
  • Per Størseth Andreassen (StRK)
Løb 107
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:14:59

6

Takon Soutajat ry I
  • Juho Salonen (TAKO)

15

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

1

Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller (NOR)

10

Japan Rowing Association II
  • Mitsuru Tsuge ()

19

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

9

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)
Løb 108
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup - 1500m
C Finale 7. jul kl.:15:04

9

Falkenberg RK II
  • Magnus Broberg (SWE)

16

Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen (KR)

5

Moss Roklubb II
  • Simen Dørre (MRK)

10

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt (BR)
Løb 108
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup - 1500m
B Finale 7. jul kl.:15:09

7

Københavns Roklub IV
  • Asbjørn Neumann (KR)

13

Mölndals Roddklubb I
  • Elis Sundberg (MRK)

3

Københavns Roklub II
  • Nikolaj Juul Damkjer (KR)

11

Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren (SWE)

4

Horten Roklubb I
  • Kasper Bruun Frantzen (HR)

15

Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad (MRK)
Løb 108
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:15:14

12

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

14

Norske Studenters Roklub I
  • Trygve Bye Løken (NSR)

1

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

8

Drammen Roklubb II
  • Jonas Willand-Evensen (DRM)

2

Drammen Roklubb I
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

17

Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund (ORK)
Løb 109
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
B Finale 7. jul kl.:15:19

7

Christiania Rodklub I
  • 1. Martine Nesse (NOR)
  • 2. Vårin Fagerbakke (NOR)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 2. Astrid Højgaard (BR)

3

Stavanger Roklubb I
  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK)
  • 2. Emma Dahl (StRK)

5

Drammen Roklubb I
  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)
Løb 109
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:15:24

1

Neste Rowing Club I
  • 1. Lotta Nylund (NRC)
  • 2. Vilma Kangasmäki (NRC)

4

Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)

2

Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)

8

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Marie Glomnes Rudi (NSR)
  • 2. Ella Marie Hegge (NSR)

6

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Bianca Häggström (SWE)
Løb 110
U13 M1X JM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
1. Afdeling 7. jul kl.:15:29

1

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen (BR)

2

Moss Roklubb I
  • Odin Frøisland (MRK)

3

Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf (Køge R)

4

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)

6

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)
Løb 110
U13 M1X JM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
2. Afdeling 7. jul kl.:15:32

7

Hadsund Roklub II
  • Frederik Aksel Holmriis (HR)

8

Mölndals Roddklubb II
  • Mark Eskilsson (MRK)

9

Mölndals Roddklubb I
  • Erik Bailey (MRK)

10

Hadsund Roklub III
  • Mathias Skjoldborg (HR)

11

SMARK I
  • André Salmi (SMARK)

12

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)
Løb 111
U13 W2X JW2X - Jun. D Piger 500m 2x - 500m
1. Afdeling 7. jul kl.:15:35

1

Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns)
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

2

Kungälv II
  • 1. Maja Karlsson (SWE)
  • 2. Moa Lundqkvist (SWE)

3

Kungälv I
  • 1. Klara Nyman (SWE)
  • 2. Märta Karlsson (SWE)

4

Roklubben Stevns II
  • 1. Isabella Bache (Stevns)
  • 2. Sofie Kristiansen (Stevns)
Løb 113
U15 M4X JM4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:15:38

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)
  • 2. Christian Søndergaard (Holst.)
  • 3. Tobias Kramer (Holst.)
  • 4. Simon Mikkelsen (Holst.)

2

Kungälv/Öresjö ss Sweden I
  • 1. Emil Hallgren ()
  • 2. Adam Wallberg (SWE)
  • 3. Gustav Brischewski (SWE)
  • 4. Simon Karlsson (SWE)

3

Falkenberg RK I
  • 1. Melker Olsson (SWE)
  • 2. Nils Håkansson (SWE)
  • 3. Tobias Karlsson (SWE)
  • 4. Noah Smeringe (SWE)

4

Christiania Rodklub I
  • 1. Balder Haug Hagen (NOR)
  • 2. Brage Nerdal (NOR)
  • 3. Christoffer Widding (NOR)
  • 4. Lorentz Pran (NOR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Mads Rubin (BR)
  • 3. Elias Ellehammer (BR)
  • 4. Henning Friedrichsen (BR)
Løb 114
W2X W2X - W2x Sen 2000m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:15:41

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (NOR)
  • 2. Jonna Vuoskoski (NOR)

2

Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Maja Wennroth (SWE)
  • 2. Gabriella Rådberg (MRK)

3

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

4

Aarhus Roklub I
  • 1. Emma Lehm Røddik (AR)
  • 2. Maria L.N Hansen (AR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Olivia Meinert Cardel (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)

6

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
  • 2. Maia Marie Aspenes (HR)
Løb 116
M2X M2X - M2x Sen 2000m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:15:46

4

Aalborg Roklub I
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 2. Asger Laursen (AR)

2

Aalborg Roklub III
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Esben Ravn (AR)

1

Turun soutajat - Åbo roddare I
  • 1. Antton Helmi (FIN)
  • 2. Joonas Jousimo (FIN)

7

Roforeningen KVIK I
  • 1. Mikkel Schelde (KVIK)
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK)

6

Næstved Roklub I
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
  • 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

3

Hammarby IF Roddförening I
  • 1. Michael Helmer (HIF)
  • 2. William Tassel (HIF)
Løb 117
M2- M2- - M2- Sen 2000m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:15:51

1

Moss Roklubb I
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)

2

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Peter Rytter Munk (HR)
  • 2. Peter Christian Holmquist (LR)

3

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense)
  • 2. Christoffer Kruse (DSR)
Løb 118
M4- M4- - M4- Sen 2000m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:15:56

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 2. Kaare Mortensen (Holst.)
  • 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)
  • 4. Magnus Valbirk (Holst.)

2

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Petter Arnøy (NSR)
  • 2. Kristian Lorentzen (NSR)
  • 3. Oscar Wohlfahrt (NSR)
  • 4. Hugo Haavind (NSR)

3

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Johan Christian Holst (NOR)
  • 2. Oskar Gjerland (NOR)
  • 3. Øystein Dingen (NOR)
  • 4. Sam Lorgen (NOR)

4

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)
  • 2. Esben Søvndahl (DSR)
  • 3. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 4. Christian Taulbjerg (Holst.)

5

Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I
  • 1. Sebastian Bache (KR)
  • 2. Aske Petersen (Holst.)
  • 3. Bastian Secher (Roskilde)
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
Løb 119
U17 M4X JM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:16:01

1

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 3. Patrick Klestrup (RR)
  • 4. Peter Skou ** (SR)

2

Stavanger Roklubb I
  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK)
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK)
  • 3. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK)
  • 4. Mathias Grøsfjeld (StRK)

3

Lübecker RC I
  • 1. Luis Schätzle (GER)
  • 2. Jonas Schultz (GER)
  • 3. Luuk Simmrow (GER)
  • 4. Ole Peters (GER)

4

Falkenberg RK I
  • 1. Noah Smeringe (SWE)
  • 2. Magnus Broberg (SWE)
  • 3. Ivar Håkansson (SWE)
  • 4. Gustav Hallgren (SWE)

7

Drammen Roklubb I
  • 1. Peter Anker Hassel (DRM)
  • 2. Lasse Røisli Bak (DRM)
  • 3. Jonas Willand-Evensen (DRM)
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM)

8

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Nils Hugoson (SWE)
  • 2. Edvin Karlsson (SWE)
  • 3. John Nilsson (SWE)
  • 4. Elis Sundberg (MRK)
Løb 120
U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m JNM - 2000m
B Finale 7. jul kl.:16:11

9

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Petter Sandung (SWE)
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE)

11

Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

1

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)

10

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

4

Sarpsborg RK I
  • 1. Jacob Gundersen (NOR)
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)
Løb 120
U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:16:16

14

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Marcus Lyngesen (HvR)

6

FINLAND
  • 1. Elias Haavisto (TAKO)
  • 2. Juho Salonen (TAKO)

3

DANMARK
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Thomas Jensen (HvR)

7

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR)
  • 2. Håkon Vengnes (NOR)

12

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Källström (SWE)
  • 2. Ruben Rapi (SWE)

5

Moss Roklubb I
  • 1. Jarle Sæby (MRK)
  • 2. isak gjerde (MRK)
Løb 121
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m JNM - 2000m
B Finale 7. jul kl.:16:26

5

Lübecker RC I
  • 1. Franziska Stamer (GER)
  • 2. Carolin Gross (GER)

6

Horten Roklubb I
  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (HR)
  • 2. Maren Næss Brevik (HR)

2

Kungälv I
  • 1. Wilma Öhman (SWE)
  • 2. Siri Runge (SWE)

12

Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR)
  • 2. Rikke Køchs (AR)

8

Christiania Rodklub I
  • 1. Anna Lind Jodalen (NOR)
  • 2. Nicoline Lindstrøm (NOR)
Løb 121
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m JNM - 2000m
A Finale 7. jul kl.:16:31

4

Roklubben Ægir I
  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

7

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Jonna Pettersson (SWE)
  • 2. Felicia Häggström (SWE)

3

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Sigrid Nilsen (NOR)
  • 2. Siri Tønnessen (NOR)

10

DANMARK
  • 1. Mie Mellerup (Ægir)
  • 2. Cecilie Girke (DSR)

1

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

9

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia)
Løb 122
U15 W4X JW4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:16:41

1

KR/BAGSVÆRD/HADSUND
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 3. Josefine Freltoft (KR)
  • 4. Lea Lûbeck (HR)

2

Kungälv I
  • 1. Klara Nyman (SWE)
  • 2. Maja Karlsson (SWE)
  • 3. Märta Karlsson (SWE)
  • 4. Moa Lundqkvist (SWE)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
  • 2. Moa Klintefors (SWE)
  • 3. Ebba Grimberg (SWE)
  • 4. Matilda Waide (SWE)

4

Drammen Roklubb I
  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Emma Thomlinson (DRM)
  • 3. Thea Njaastad (DRM)
  • 4. Tale Tollefsen Seip (DRM)
Løb 123
U17 W4X JW4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:16:44

1

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Liv McGowan (MRK)
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE)
  • 3. Tyra Carlsson (SWE)
  • 4. Sofie Runge (SWE)

2

Stavanger Roklubb I
  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK)
  • 2. Emma Dahl (StRK)
  • 3. Kristine Tønnessen (StRK)
  • 4. Caroline Østbø (StRK)

3

Hämeenlinnan Soutajat/Neste Rowing Club I
  • 1. Kaisa Nevalainen ()
  • 2. Lotta Nylund (NRC)
  • 3. Erin Pettersson (NRC)
  • 4. Vilma Kangasmäki (NRC)
Løb 124
W1X W1X - Kvinder 1X - 2000m
A Finale 7. jul kl.:16:49

15

Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen (AR)

13

Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes (HR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild (BR)

10

Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

18

Norrtälje Roddförening I
  • Anna Malvina Svennung ()

4

Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen (Roskilde)
Løb 125
M1X M1X - Mænd 1X 2000 m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:16:54

15

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

11

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

3

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

8

Danske Studenters Roklub IV
  • Frank Steffensen (DSR)

12

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (HR)

6

Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)
Løb 126
W4X W4X - Kvinder 4X - 2000m
A Finale 7. jul kl.:16:59

3

Aalborg Roklub I
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
  • 2. Nora Zeitoun (AR)
  • 3. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR)
  • 4. Christina Donstrup (AR)

4

AFMELDTOdense Roklub/KCO I
  • 1. Sara Nissen (Odense)
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense)
  • 3. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 4. Mia Sofie Rützou (Odense)

2

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Amalie Kiær (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)
  • 3. Liane Vestergaard (HR)
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

5

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holst.)
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 4. Ida Langkjær (BR)

1

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I (4-)
  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR)
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense)
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK)

6

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/KCB I(4-)
  • 1. Ida Petersen (Holst.)
  • 2. Marta Kempf (Odense)
  • 3. Astrid Steensberg (DSR)
  • 4. Julie Poulsen (OR)
Løb 127
Master W4X/4- MW4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 7. jul kl.:17:04

1

Sorø Roklub I [0s]
4X(G) : 3:50
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Ingrid Petersen (SR)
  • 3. Laila Hjorth (SR)
  • 4. Gitte Niven (SR)

2

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I [0s]
4X(G) : 3:50
  • 1. Marianne Henney (Furesø)
  • 2. Bente Johannessen (Furesø)
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø)
  • 4. Merete Busk (SR)

3

Fredensborg Roklub I [14s]
4X(E) : 3:36
  • 1. Sanne Poulin (FR)
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR)
  • 3. Bettina Cervin (FR)
  • 4. Merete Boldt (FR)

4

Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I [14s]
4X(E) : 3:36
  • 1. Anette Andersen (FR)
  • 2. Britta Hirschauer (NRV)
  • 3. Ulla Poulsen (FR)
  • 4. Karin Bodelund (FR)

5

Køge Roklub/Roforeningen KVIK I [24s]
4X(C) : 3:26
  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R)
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R)
  • 3. Astrid Haastrup (KVIK)
  • 4. Sarah Lauritzen (KVIK)

6

Danske Studenters Roklub I [24s]
4X(C) : 3:26
  • 1. Asta Øjvind (DSR)
  • 2. Waltraut Lissau (DSR)
  • 3. Mette Kræmmer Hansen (DSR)
  • 4. Karen Leth Jensen (DSR)
Løb 128
M4X M4X - Mænd 4X - 2000m
A Finale 7. jul kl.:17:08

1

Aalborg Roklub II
  • 1. Esben Ravn (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. Anders Olsen (HR)
  • 2. Christian Danmark (HR)
  • 3. Lennart Vestergaard (HR)
  • 4. Simon Sørensen (HR)

3

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 3. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  • 4. Jacob Lenzing (LR)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Oscar Mazza (Odense)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Mathias Ærendahl Heldbo (DSR)
  • 4. Niels Frederiksen (BR)

5

Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Michael Moerner (Odense)
  • 4. Asger Laursen (AR)
Løb 129
LW1X LW1X - W1x Sen.letvægt 2000m - 2000m
Indvejning
A Finale kl. 15:13
7. jul kl.:17:13

1

Esbo roddare I
  • Aura Forsberg ()

2

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 130
U19 M4X JM4X - Jun A Drenge 4X - 2000m
A Finale 7. jul kl.:17:18

1

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Theodor Fritsch (SWE)
  • 2. Markus Daniels (SWE)
  • 3. Moritz Lücke (SWE)
  • 4. Isak Birkeholme (SWE)

2

AFMELDTLübecker RC I
  • 1. Lasse Becher (GER)
  • 2. Alexander Gross (GER)
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER)
  • 4. Adrian Loewe (GER)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Oscar Burvil (Holst.)
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holst.)

4

Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Jacob Gundersen (NOR)
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 3. Oliver Melnes (NOR)
  • 4. Haakon Borge (NOR)

5

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Julius Philipson (Roskilde)
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 4. Rasmus Lind (SR)

6

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR)
  • 2. Lars Jørann Lindgren (NOR)
  • 3. Nicolai Enstad (NOR)
  • 4. Diderik Skjønhaug (NOR)
Løb 131
U19 W4X JW4X - Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m
A Finale 7. jul kl.:17:23

1

Kungälv I/Bærum/Ormsund
  • 1. Wilma Öhman (SWE)
  • 2. Siri Runge (SWE)
  • 3. Caitlin Isabelle Aalders (BR)
  • 4. Hannah Elisabeth Grude (ORK)

2

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Stina Bujalla (SWE)
  • 2. Ronja Lindberg (SWE)
  • 3. Johanna Throgen (SWE)
  • 4. Matilda Wallin (SWE)

4

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Mia Falch (NOR)
  • 2. Karoline Masch (NOR)
  • 3. Karoline Berset (NOR)
  • 4. Ida Kyvik Sandvik (NOR)

3

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Nikoline Kroll (DSR)
  • 3. Astrid Bardram Starup (BR)
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

6

AFMELDTHadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Amalie Kiær (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)
  • 3. Liane Vestergaard (HR)
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

5

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I (4-)
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Matilde Hjorth (BR)
  • 3. Emma Braad Olesen (BR)
  • 4. Marie Ramm (BR)
Løb 132
M8+ M8+ - M8+ Alle klasser 2000M - 2000m
A Finale 7. jul kl.:17:28

1

Aalborg Roklub I
  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (AR)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (AR)
  • 4. Martin Ask Klausholt (AR)
  • 5. Mikkel Kjeldgaard (AR)
  • 6. Karl Emil Jøker (AR)
  • 7. Thomas Guldberg Lund (AR)
  • 8. Søren Bagger Christensen (AR)
  • cox. Mette Louise Karer (AR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Christian Michaelsen (BR)
  • 2. Emil Eigenbrod (BR)
  • 3. Mathias Larsen (BR)
  • 4. Nicolai Skjølstrup (KR)
  • 5. Alexander S. Sørensen (BR)
  • 6. Peter Søgaard (BR)
  • 7. Malthe Sebastian Puro (BR)
  • 8. Jens Olav Dahlgaard (BR)
  • cox. N.. N.. (BR)
Løb 133
U19 M8+ JM8+ - JM8+ Alle klasser 2000M - 2000m
A Finale 7. jul kl.:17:33

1

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Andreas Sørskaar (NOR)
  • 2. Erik Johansen (NOR)
  • 3. Hugo Haavind (NOR)
  • 4. Jonathan Wang-Norderud (NOR)
  • 5. Kristian Lorentzen (NOR)
  • 6. Oscar Høeg Wohlfart (NOR)
  • 7. Petter Arnøy (NOR)
  • 8. Tinius Wilhelmsen (NOR)
  • cox. Ella Hegge (NOR)

2

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Alexander Young (SWE)
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE)
  • 3. Gabriel Hoffsten (SWE)
  • 4. Johan Grahn (SWE)
  • 5. Samuel Carlsson (SWE)
  • 6. Emil Lundqvist (SWE)
  • 7. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 8. Daniel Aronsson (SWE)
  • cox. Noah Smeringe (SWE)

3

Lübecker RC I
  • 1. Lasse Becher (GER)
  • 2. Alexander Gross (GER)
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER)
  • 4. Adrian Loewe (GER)
  • 5. Maximilian Looft (GER)
  • 6. Luis Schätzle (GER)
  • 7. Luuk Simmrow (GER)
  • 8. Ole Peters (GER)
  • cox. Carolin Gross (GER)
Løb 136
Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 7. jul kl.:17:43

1

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I [0s]
4-(H) : 3:38
  • 1. Hans Nøhr (LR)
  • 2. Peter Skov (Skjold)
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR)
  • 4. Stig Rasmussen (DSR)

2

Kolding Roklub I [6s]
4X(H) : 3:32
  • 1. Jørgen Secher (KRAK)
  • 2. Ejgild Larsen (KRAK)
  • 3. tommy Møhler (KRAK)
  • 4. palle ole jørgensen (KRAK)

3

Sorø Roklub I [13s]
4X(E) : 3:25
  • 1. Bjarne Hjorth (SR)
  • 2. Peter Lindblom (SR)
  • 3. Bonnie Noer (SR)
  • 4. Charlotte Buchwaldt (NR)

6

Nordslesvigsk Roklub/Bagsværd Roklub [15s]
4X(D) : 3:23
  • 1. Kim Schauer Boysen (NRK)
  • 2. Werner Güttel (NRK)
  • 3. Lonnie Schmidt (NRK)
  • 4. Astrid Krüger (BR)

4

Roklubben Furesø I [21s]
4X(D) : 3:17
  • 1. Jane Hagan (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 3. Bo Hartz (Furesø)
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø)

5

Sorø Roklub II [21s]
4X(C) : 3:17
  • 1. Bo Vilhelmsen (SR)
  • 2. Peter Carstens (SR)
  • 3. Helle Johanson (SR)
  • 4. Linda Milling (SR)
Løb 136
Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 7. jul kl.:17:47

7

Fredensborg Roklub I [0s]
4X(E) : 3:11
  • 1. Carsten Manniche (FR)
  • 2. Jan Nøreskov Pedersen (FR)
  • 3. Ole Quist Jensen (FR)
  • 4. Hans Tapper Andersen (FR)

8

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I [0s]
4X(E) : 3:11
  • 1. Søren Strange (DSR)
  • 2. Henrik Almegaard (DSR)
  • 3. Lars Nielsen (DSR)
  • 4. Mikael Espersen (BR)

9

Ringsted Roklub I [4s]
4X(D) : 3:07
  • 1. Per Bigum (RR)
  • 2. Claus Solmer (RR)
  • 3. Kim Dahl Andersen (RR)
  • 4. Tommy Silvestre (RR)

10

Kungälv I [4s]
4X(D) : 3:07
  • 1. Christer Corneliusson (SWE)
  • 2. Mattias Carlsson (SWE)
  • 3. Jan Andersson (SWE)
  • 4. Sven Bujalla (SWE)

11

Bagsværd Roklub I [12s]
4X(A) : 2:59
  • 1. Emil Heinrichsen (BR)
  • 2. Jacob Brink Jansson (BR)
  • 3. Steen Christensen (BR)
  • 4. William Schrøder (BR)
Løb 136
Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 7. jul kl.:17:51

13

Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I [0s]
8+(E) : 3:29
  • 1. Bernadette Gregersen (BR)
  • 2. Regitze Rønstrup (BR)
  • 3. Liselotte Hammer (BR)
  • 4. Anne Marie Espersen (BR)
  • 5. Birgitte Toft (HR)
  • 6. Anne Bay (BR)
  • 7. Helle Johansen (BR)
  • 8. Bente Holmquist (BR)
  • cox. Michael Bertelsen (BR)

14

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I [31s]
8+(C) : 2:58
  • 1. Otto Friedrichen (KR)
  • 2. Flemming Simonsen (KR)
  • 3. Martin Andersen (KR)
  • 4. Kristian Østergaard Martensen (KR)
  • 5. Ulrik Rafkiær (DSR)
  • 6. Hans Jorgen Stahl (DSR)
  • 7. Jim Kristensen (KR)
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (KR)
  • cox. Dan Kristensen (KR)
Løb 137
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1X - 500m
1. Afdeling 7. jul kl.:17:55

1

Roklubben Stevns II
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

2

Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen (HR)

4

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

3

Sarpsborg RK I
  • Maria Grønberg Møller (NOR)
Løb 137
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1X - 500m
2. Afdeling 7. jul kl.:17:58

5

Kungälv IV
  • Klara Nyman (SWE)

6

Kungälv III
  • Maja Karlsson (SWE)

7

Kungälv I
  • Moa Lundqkvist (SWE)

8

Kungälv II
  • Märta Karlsson (SWE)
Løb 138
U13 M2X JM2X - Jun D Drenge 2X - 500m
1. Afdeling 7. jul kl.:18:01

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (BR)

2

Hadsund Roklub II
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR)
  • 2. Elias Roth (HR)

3

SMARK I
  • 1. André Salmi (SMARK)
  • 2. Kasper Salmi (SMARK)

4

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Skjoldborg (HR)
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (HR)

5

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Bailey (MRK)
  • 2. Mark Eskilsson (MRK)
Løb 139
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
C Finale 7. jul kl.:18:04

14

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Henning Friedrichsen (BR)
  • 2. Ikaros Voliantis (BR)

1

Mölndals Roddklubb II
  • 1. William Källström Okdahl (MRK)
  • 2. Harry Bailey (MRK)

6

Falkenberg RK II
  • 1. Tobias Karlsson (SWE)
  • 2. Melker Olsson (SWE)

8

Københavns Roklub I
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (KR)
  • 2. Viggo Olsen (KR)
Løb 139
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
B Finale 7. jul kl.:18:07

11

Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

13

Roklubben Stevns II
  • 1. Jakob Iversen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Olsen (Stevns)

5

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Albin Alami (MRK)
  • 2. Erik Källström (MRK)

7

Kungälv I
  • 1. Simon Karlsson (SWE)
  • 2. Gustav Brischewski (SWE)

4

Falkenberg RK I
  • 1. Nils Håkansson (SWE)
  • 2. Noah Smeringe (SWE)

16

Roklubben Ægir I
  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)
Løb 139
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:18:10

12

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. August Herman Wisholm (HR)

17

Kungälv/Öresjö ss Sweden I
  • 1. Adam Wallberg (SWE)
  • 2. Emil Hallgren ()

2

Christiania Rodklub II
  • 1. Balder Haug Hagen (NOR)
  • 2. Christoffer Widding (NOR)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.)
  • 2. Tobias Kramer (Holst.)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Mads Rubin (BR)
  • 2. Elias Ellehammer (BR)

15

Christiania Rodklub I
  • 1. Lorentz Pran (NOR)
  • 2. Brage Nerdal (NOR)
Løb 140
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
B Finale 7. jul kl.:18:13

4

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

7

Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen (DRM)

3

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

11

Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide (SWE)

13

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Kaisa Nevalainen ()

12

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (OR)
Løb 140
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
A Finale 7. jul kl.:18:16

2

Ormsund Roklub III
  • Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

5

Ormsund Roklub II
  • Embla Reykdal (ORK)

1

Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

10

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

14

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (HR)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)
Løb 141
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
D Finale 7. jul kl.:18:21

5

Kungälv I
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)

17

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK)
  • 2. David Wandrup (Saxk.)

12

Drammen Roklubb I
  • 1. Lasse Røisli Bak (DRM)
  • 2. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM)

21

Halmstad Rodd I
  • 1. John Nilsson (SWE)
  • 2. Arvid Lundqvist (SWE)
Løb 141
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
C Finale 7. jul kl.:18:26

14

Moss Roklubb I
  • 1. Simen Dørre (MRK)
  • 2. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

6

Christiania Rodklub I
  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)
  • 2. Åsmund Sand Larsen (NOR)

9

Stavanger Roklubb II
  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK)
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK)

11

Stavanger Roklubb I
  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK)
  • 2. Mathias Grøsfjeld (StRK)

22

Københavns Roklub I
  • 1. Charlie McDonald** (KR)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (KR)
Løb 141
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
B Finale 7. jul kl.:18:31

15

Falkenberg RK I
  • 1. Ivar Håkansson (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

3

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Patrick Klestrup (RR)

13

Sarpsborg RK II
  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR)
  • 2. Philip Draget (NOR)

18

Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

8

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Edvard Wohlfahrt (NSR)
  • 2. Alexander Blom Tindlund (NSR)

20

Næstved Roklub I+Bagsværd
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Svante Witt (BR)
Løb 141
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:18:36

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Villads Jørgensen (BR)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

16

Ormsund Roklub I
  • 1. Adrian Lund (ORK)
  • 2. Truls Oskar Hansen (ORK)

4

Roklubben Ægir I
  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir)
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holst.)

19

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 2. Malthe Christiansen (DSR)

10

Lübecker RC I
  • 1. Moritz Eckmann (GER)
  • 2. Max Giering (GER)
Løb 142
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
C Finale 7. jul kl.:18:46

11

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

17

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)

1

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (SR)

13

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

2

Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme (SR)

15

Stavanger Roklubb II
  • Kristine Tønnessen (StRK)
Løb 142
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
B Finale 7. jul kl.:18:51

9

Japan Rowing Association I
  • Yuka Kishimoto ()

20

Christiania Rodklub I
  • Nicoline Lindstrøm (NOR)

5

Stavanger Roklubb I
  • Caroline Østbø (StRK)

12

Lübecker RC I
  • Carolin Gross (GER)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard (BR)

18

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)
Løb 142
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
A Finale 7. jul kl.:18:56

8

Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch (Roskilde)

16

Japan Rowing Association II
  • Miho Ueno ()

3

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

10

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

7

Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth (HR)

14

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)
Løb 214
U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
3. Indledende 8. jul kl.:07:00

1

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger (HR)

2

Ormsund Roklub I
  • Hannah Elisabeth Grude (ORK)

3

Kungälv I
  • Siri Runge (SWE)

4

Moss Roklubb I
  • Lise Meinike Dørre (MRK)

5

Norrtälje Roddförening I
  • Linn Westerberg ()

6

Japan Rowing Association I
  • Miho Ueno ()

7

Hadsund Roklub II
  • Zenia Hvid (HR)

8

Bærum Roklubb I
  • Caitlin Isabelle Aalders (BR)

9

Drammen Roklubb I
  • Elisabeth Stenberg (DRM)

10

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)

11

Kungälv II
  • Wilma Öhman (SWE)

12

Christiania Rodklub II
  • Nicoline Lindstrøm (NOR)

13

Christiania Rodklub I
  • Anna Lind Jodalen (NOR)

14

Danske Studenters Roklub/KCO I
  • Amalie Riff Brems (DSR)
Løb 216
U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
3. Indledende 8. jul kl.:07:15

2

Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen (NOR)

4

Norske Studenters Roklub II
  • Vitus Aparicio Tjøm (NSR)

5

AFMELDTRoskilde Roklub/KCR II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

6

AFMELDTRoskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

8

Roskilde Roklub/KCR V
  • Julius Philipson (Roskilde)

10

Horten Roklubb II
  • Vegard Sørensen (HR)

11

Roskilde Roklub/KCR III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

12

Svenska Roddförbundet I
  • Emil Lundqvist (SWE)

13

Norske Studenters Roklub I
  • Nicolai Fongaard (NSR)

14

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

15

Takon Soutajat ry I
  • Elias Haavisto (TAKO)

16

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (HR)

17

Roskilde Roklub/KCR IV
  • Sebastian Nordly (Roskilde)

18

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

20

Jönköpings Roddsällskap I
  • Andy Toha (JRS)

21

Japan Rowing Association I
  • Mitsuru Tsuge ()
Løb 219
U19 M2X JM2X - Jun A Drenge 2X - 2000m
3. Indledende 8. jul kl.:07:40

1

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I I
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Marcus Lyngesen (HvR)

2

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE)
  • 2. Petter Sandung (SWE)

4

Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

6

Falkenberg RK I
  • 1. Albin Olsson (SWE)
  • 2. Casper Johansson (SWE)

7

Moss Roklubb/Tønsberg Roklub I
  • 1. Isak Vartdal-Gjerde (TRK)
  • 2. Jarle Hjortkjær Sæby (MRK)

8

Hammarby IF Roddförening/Jönköpings Roddsällskap I I
  • 1. Felix Broberg (HIF)
  • 2. Andy Toha (JRS)

10

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Källström (SWE)
  • 2. Ruben Rapi (SWE)

11

Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Thomas Jensen (HvR)

12

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (BR)

3

AFMELDTRoskilde Roklub/KCR I
  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde)
  • 2. Julius Philipson (Roskilde)

5

AFMELDTStavanger Roklubb I
  • 1. Håkon Vengnes (StRK)
  • 2. Johan Bull (StRK)

9

AFMELDTSarpsborg RK I
  • 1. Jacob Gundersen (NOR)
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)
Løb 228
U17 M4X JM4X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
2. Indledende 8. jul kl.:08:00

1

Stavanger Roklubb I
  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK)
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK)
  • 3. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK)
  • 4. Mathias Grøsfjeld (StRK)

2

Falkenberg RK I
  • 1. Noah Smeringe (SWE)
  • 2. Magnus Broberg (SWE)
  • 3. Ivar Håkansson (SWE)
  • 4. Gustav Hallgren (SWE)

4

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Arvid Lundqvist (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)
  • 3. Elis Sundberg (MRK)
  • 4. John Nilsson (SWE)

5

Moss Roklubb I+ NSR
  • 1. Viktor Rekstad (MRK)
  • 2. Simen Dørre (MRK)
  • 3. Simen Solbakken-Thømt (MRK)
  • 4. Edvard Wohlfahrt (NSR)

6

Ormsund Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK)
  • 2. Adrian Lund (ORK)
  • 3. Marius Antonsen Thime (NOR)
  • 4. Philip Draget (NOR)

7

Drammen Roklubb I
  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Peter Anker Hassel (DRM)
  • 3. Lasse Røisli Bak (DRM)
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM)

8

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 4. Patrick Klestrup (RR)

9

Københavns Roklub I
  • 1. Asbjørn Neumann (KR)
  • 2. Charlie McDonald** (KR)
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (KR)
  • 4. Nikolaj Juul Damkjer (KR)

10

Lübecker RC I I
  • 1. Luis Schätzle (GER)
  • 2. Jonas Schultz (GER)
  • 3. Luuk Simmrow (GER)
  • 4. Ole Peters (GER)

11

AFMELDTLübecker RC II I
  • 1. Paul Kringelhofer (GER)
  • 2. Moritz Eckmann (GER)
  • 3. Jurek Külsen (GER)
  • 4. Max Giering (GER)
Løb 233
W1X W1X - W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m
3. Indledende 8. jul kl.:08:10

1

Norrtälje Roddförening I
  • Anna Malvina Svennung ()

2

AFMELDTHorten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes (HR)

3

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

4

AFMELDTRoklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

5

Christiania Rodklub I
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth (NOR)

6

Stavanger Roklubb I
  • Karen Undset (StRK)

7

Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

8

AFMELDTLübecker RC I I
  • Katharina Rogosch (GER)

9

Esbo roddare I
  • Aura Forsberg ()

10

Kungälv I
  • Maja Wennroth (SWE)

11

Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen (Roskilde)

12

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild (BR)

14

Hammarby IF Roddförening I
  • Ellen Gunnars (HIF)

15

Christiania Rodklub II
  • Jonna Vuoskoski (NOR)

16

Mölndals Roddklubb I
  • Gabriella Rådberg (MRK)

18

Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen (AR)
Løb 235
U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x 2000m - 2000m
2. Indledende 8. jul kl.:08:25

1

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

2

Roklubben Ægir I
  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

3

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Annie Nyman (SWE)

4

AFMELDTLübecker RC I I
  • 1. Franziska Stamer (GER)
  • 2. Carolin Gross (GER)

6

Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR)
  • 2. Rikke Køchs (AR)

7

Turun soutajat - Åbo roddare I
  • 1. Malin Eriksson (FIN)
  • 2. Kaisa Eronen (FIN)

13

AFMELDTKungälv I
  • 1. Wilma Öhman (SWE)
  • 2. Siri Runge (SWE)

14

AFMELDTNORGES ROFORBUND I
  • 1. Sigrid Nilsen (NOR)
  • 2. Siri Tønnessen (NOR)

8

Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I
  • 1. Cecilie Girke (DSR)
  • 2. Mie Mellerup (Ægir)

9

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

10

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Felicia Häggström (SWE)
  • 2. Jonna Pettersson (SWE)

11

Christiania Rodklub I
  • 1. Anna Lind Jodalen (NOR)
  • 2. Nicoline Lindstrøm (NOR)

12

Svenska Roddförbundet III
  • 1. Elin Lindroth (SWE)
  • 2. Ellen Hedenberg (SWE)
Løb 239
M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
3. Indledende 8. jul kl.:08:40

1

Haldens Roklub I
  • Oskar van Etten Jarem (NOR)

2

Roforeningen KVIK II
  • Kelvin Yeung (KVIK)

3

Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Mads Fischer (DSR)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)

7

Takon Soutajat ry I
  • Jukkis Kauppi (TAKO)

8

SMARK I
  • Mikko Karppinen (SMARK)

9

Halmstad Rodd I
  • Fabian Meuller (SWE)

10

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

11

Hämeenlinnan Soutajat II
  • Daniel Koskikunnas ()

12

AFMELDTDanske Studenters Roklub IV
  • Frank Steffensen (DSR)

13

Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)

15

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

16

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Samuli Seppälä ()

17

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (HR)

18

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:00

1

Christiania Rodklub I
  • Balder Haug Hagen (NOR)

2

Mölndals Roddklubb I
  • Albin Alami (MRK)

3

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Elias Ellehammer (BR)

4

Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller (Ægir)

5

Drammen Roklubb II
  • Peter Anker Hassel (DRM)

6

Kungälv II
  • Adam Wallberg (SWE)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:09:03

7

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB IV
  • Ikaros Voliantis (BR)

8

Drammen Roklubb I
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

9

Öresjö ss Sweden I
  • Emil Hallgren ()

10

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard (Holst.)

11

Christiania Rodklub IV
  • Lorentz Pran (NOR)

12

Roklubben Ægir III
  • Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
3. Afdeling 8. jul kl.:09:06

13

Kungälv I
  • Simon Karlsson (SWE)

14

Københavns Roklub II
  • Viggo Olsen (KR)

15

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

16

Christiania Rodklub II
  • Brage Nerdal (NOR)

17

Sarpsborg RK I
  • Marius Antonsen Thime (NOR)

18

Bagsværd Roklub/KCB V
  • Mads Rubin (BR)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
4. Afdeling 8. jul kl.:09:09

19

Christiania Rodklub III
  • Christoffer Widding (NOR)

20

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)

21

Falkenberg RK I
  • Noah Smeringe (SWE)

22

Falkenberg RK II
  • Melker Olsson (SWE)

23

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Henning Friedrichsen (BR)

24

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (LR)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
5. Afdeling 8. jul kl.:09:12

25

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich (BR)

26

Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

27

Ormsund Roklub I
  • Max Karl Andresen (ORK)

28

Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen (ORK)

29

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

30

Halmstad Rodd I
  • Edvin Persson (SWE)
Løb 202
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 05 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:18

2

Odense Roklub I
  • Christian Thuesen (Odense)

3

Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström (MRK)

4

Hadsund Roklub II
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

5

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)
Løb 202
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 05 - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:09:21

6

Mölndals Roddklubb II
  • William Källström Okdahl (MRK)

7

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Olsen (Stevns)

8

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)

9

Horten Roklubb I
  • Dhani Julian Nordberg (HR)

10

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (HR)
Løb 203
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 04 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:24

1

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Frederikke Munch (RR)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR)

2

Ormsund Roklub I
  • 1. Embla Reykdal (ORK)
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. Ebba Grimberg (SWE)
  • 2. Moa Klintefors (SWE)

4

Drammen Roklubb I
  • 1. Emma Thomlinson (DRM)
  • 2. Thea Njaastad (DRM)
Løb 205
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 04+05 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:27

2

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Josefine Freltoft (KR)

3

Halmstad Rodd I/Ormsund RK
  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
  • 2. Matilda Waide (SWE)

4

Stavanger Roklubb I
  • 1. Stine Floen (StRK)
  • 2. Marie Grøsfjeld (StRK)
Løb 206
Master W1X MW1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:30

1

Nordslesvigsk Roklub I [0s]
1X(E) : 4:09
  • Britta Hirschauer (NRK)

2

Roklubben Furesø I [0s]
1X(E) : 4:09
  • Mette Møller (Furesø)

3

Fredensborg Roklub I [6s]
1X(D) : 4:03
  • Anette Andersen (FR)

4

Roklubben Furesø II [6s]
1X(D) : 4:03
  • Jane Hagan (Furesø)
Løb 206
Master W1X MW1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 8. jul kl.:09:34

7

Sorø Roklub II [0s]
1X(C) : 3:58
  • Ulla Hvid (SR)

9

Hammarby IF Roddförening I [0s]
1X(C) : 3:58
  • Lisa Olsson (HIF)

10

Nordslesvigsk Roklub II [3s]
1X(B) : 3:55
  • Lonnie Schmidt (NRK)
Løb 207
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:38

1

Odense Roklub I [0s]
1X(I) : 4:19
  • Bjørn Nielsen (Odense)

2

Randers Roklub I [15s]
1X(H) : 4:04
  • Jan Sørensen (RR)

3

Ribe Roklub I [24s]
1X(G) : 3:55
  • Palle Adelhardt (Ribe)

4

Lemvig Roklub II [24s]
1X(G) : 3:55
  • Jørgen Jensen (Lemvig)

5

Sorø Roklub III [24s]
1X(G) : 3:55
  • Bjarne Hjorth (SR)
Løb 207
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 8. jul kl.:09:42

7

Nordslesvigsk Roklub II [0s]
1X(F) : 3:47
  • Werner Güttel (NRK)

8

Danske Studenters Roklub I [0s]
1X(F) : 3:47
  • Lars Nielsen (DSR)

9

Roklubben Furesø I [0s]
1X(F) : 3:47
  • Ole Præst Larsen (Furesø)

10

Sorø Roklub II [6s]
1X(E) : 3:41
  • Peter Carstens (SR)
Løb 207
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 8. jul kl.:09:46

13

Nordslesvigsk Roklub I [0s]
1X(E) : 3:41
  • Kim Schauer Boysen (NRK)

14

Roklubben Furesø II [0s]
1X(E) : 3:41
  • Bo Hartz (Furesø)

15

Sorø Roklub I [0s]
1X(E) : 3:41
  • Peter Lindblom (SR)

16

Roklubben Furesø III [5s]
1X(D) : 3:36
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

17

Nyborg Roklub I [5s]
1X(D) : 3:36
  • Brian Sørensen (NR)
Løb 207
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
4. Afdeling 8. jul kl.:09:50

19

Sorø Roklub IV [0s]
1X(C) : 3:31
  • Bo Vilhelmsen (SR)

20

Fredensborg Roklub I [0s]
1X(C) : 3:31
  • Sander Viscor (FR)

22

Halmstad Rodd I [3s]
1X(B) : 3:28
  • Fredrik Klintefors (SWE)
Løb 208
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:09:54

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

2

Haldens Roklub I
  • Haakon Borge (NOR)

3

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

4

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

5

Halmstad Rodd I
  • Arvid Lundqvist (SWE)

6

Sarpsborg RK II
  • Oliver Melnes (NOR)
Løb 208
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:09:59

7

Hammarby IF Roddförening I
  • Felix Broberg (HIF)

8

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

9

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (KR)

10

Japan Rowing Association I
  • Sennosuke Nakajo ()

11

Sarpsborg RK I
  • Håkon Grønberg Møller (NOR)

12

Christiania Rodklub III
  • Elias Mahler (NOR)
Løb 208
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
3. Afdeling 8. jul kl.:10:04

13

Moss Roklubb I
  • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

14

Christiania Rodklub I
  • Åsmund Sand Larsen (NOR)

15

Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

16

Sarpsborg RK III
  • Philip Draget (NOR)

17

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Lauri Nevalainen ()
Løb 208
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
4. Afdeling 8. jul kl.:10:09

19

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (SR)

20

Falkenberg RK I
  • Ivar Håkansson (SWE)

21

Christiania Rodklub IV
  • Bror Flyen Storsten (NOR)

22

NORGES ROFORBUND I
  • Sturla Mogstad (NOR)

23

Stavanger Roklubb I
  • Per Størseth Andreassen (StRK)
Løb 208
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
5. Afdeling 8. jul kl.:10:14

25

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (HR)

26

Christiania Rodklub II
  • Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)

27

Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

28

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

29

Takon Soutajat ry I
  • Juho Salonen (TAKO)
Løb 209
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:19

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt (BR)

2

Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren (SWE)

3

Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund (ORK)

5

Drammen Roklubb II
  • Ulrik Pharo Lohne (DRM)

6

Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann (KR)
Løb 209
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 03 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:10:24

7

Norske Studenters Roklub III
  • Alexander Blom Tindlund (NSR)

8

Drammen Roklubb I
  • Jonas Willand-Evensen (DRM)

9

Horten Roklubb I
  • Kasper Bruun Frantzen (HR)

10

Mölndals Roddklubb I
  • Elis Sundberg (MRK)

11

Norske Studenters Roklub I
  • Trygve Bye Løken (NSR)

12

Københavns Roklub III
  • Nikolaj Juul Damkjer (KR)
Løb 209
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 03 - 1500m
3. Afdeling 8. jul kl.:10:29

13

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

14

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

15

Københavns Roklub II
  • Johannes Stensborg Jakobsen (KR)

16

Falkenberg RK II
  • Magnus Broberg (SWE)

17

Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

18

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
Løb 210
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 02 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:34

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Astrid Højgaard (BR)
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (BR)

2

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Bianca Häggström (SWE)
Løb 211
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 02+03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:39

1

Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)

2

Horten Roklubb I
  • 1. Maren Næss Brevik (HR)
  • 2. Henrikke Enstad Haraldseth (HR)

3

Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)

4

Drammen Roklubb I
  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)
Løb 212
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:44

1

Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø)

2

Stavanger Roklubb I
  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK)
  • 2. Emma Dahl (StRK)

3

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Ella Marie Hegge (NSR)
  • 2. Marie Glomnes Rudi (NSR)

4

Christiania Rodklub I
  • 1. Martine Nesse (NOR)
  • 2. Vårin Fagerbakke (NOR)
Løb 213
U13 M1X JM1X - Jun D Drenge 500 m 1x - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:49

1

Moss Roklubb I
  • Odin Frøisland (MRK)

2

Hadsund Roklub III
  • Mathias Skjoldborg (HR)

3

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

4

Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf (Køge R)

5

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

6

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen (BR)
Løb 213
U13 M1X JM1X - Jun D Drenge 500 m 1x - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:10:54

7

SMARK I
  • André Salmi (SMARK)

8

Mölndals Roddklubb II
  • Mark Eskilsson (MRK)

9

Hadsund Roklub IV
  • Oliver Enggaard Kristensen (HR)

10

Hadsund Roklub II
  • Frederik Aksel Holmriis (HR)

11

Mölndals Roddklubb I
  • Erik Bailey (MRK)

12

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)
Løb 215
U13 W2X JW2X - Jun D Piger 500 m 2x - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:10:59

1

Kungälv I
  • 1. Klara Nyman (SWE)
  • 2. Märta Karlsson (SWE)

2

Roklubben Stevns II
  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)
  • 2. Anna Iversen (Stevns)

3

Kungälv II
  • 1. Maja Karlsson (SWE)
  • 2. Klara Nyman (SWE)

4

Roklubben Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns)
  • 2. Sofie Kristiansen (Stevns)
Løb 214
U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:00

12

Christiania Rodklub II
  • Nicoline Lindstrøm (NOR)

10

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild (BR)

6

Japan Rowing Association I
  • Miho Ueno ()

9

Drammen Roklubb I
  • Elisabeth Stenberg (DRM)

14

Danske Studenters Roklub/KCO I
  • Amalie Riff Brems (DSR)

2

Ormsund Roklub I
  • Hannah Elisabeth Grude (ORK)
Løb 216
U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:05

18

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

12

Svenska Roddförbundet I
  • Emil Lundqvist (SWE)

5

Roskilde Roklub/KCR II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

14

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

21

Japan Rowing Association I
  • Mitsuru Tsuge ()

2

Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen (NOR)
Løb 217
M2X M2X - M2x Sen. Herrer - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:10

10

Aalborg Roklub I
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 2. Asger Laursen (AR)

5

Aalborg Roklub III
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Esben Ravn (AR)

11

Turun soutajat - Åbo roddare I
  • 1. Antton Helmi (FIN)
  • 2. Joonas Jousimo (FIN)

3

Næstved Roklub I
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
  • 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

8

Hammarby IF Roddförening I
  • 1. William Tassel (HIF)
  • 2. Michael Helmer (HIF)
Løb 218
M2- M2- - M2- Sen. Herrer - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:15

1

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Christoffer Kruse (DSR)
  • 2. Nick H. Larsen (Odense)

2

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Peter Christian Holmquist (LR)
  • 2. Peter Rytter Munk (HR)

3

Moss Roklubb I
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)
Løb 219
U19 M2X JM2X - Jun A Drenge 2X - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:20

2

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE)
  • 2. Petter Sandung (SWE)

12

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (BR)

7

Moss Roklubb/Tønsberg Roklub I
  • 1. Isak Vartdal-Gjerde (TRK)
  • 2. Jarle Hjortkjær Sæby (MRK)

11

Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Thomas Jensen (HvR)

1

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I I
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Marcus Lyngesen (HvR)

10

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Källström (SWE)
  • 2. Ruben Rapi (SWE)
Løb 220
U19 M2- JM2- - Jun A Drenge 2- - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:25

2

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Heine Jansen Heggebø (NOR)
  • 2. Johan Christian Holst (NOR)

3

Kungälv I
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)
Løb 221
U19 W4X JW4X - Jun.A 4x- piger 2000m JNM - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:30

1

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Mia Falch (NOR)
  • 2. Karoline Masch (NOR)
  • 3. Karoline Berset (NOR)
  • 4. Ida Kyvik Sandvik (NOR)

2

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Nikoline Kroll (DSR)
  • 3. Astrid Bardram Starup (BR)
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

3

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I (4-) UFK
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Matilde Hjorth (BR)
  • 3. Emma Braad Olesen (BR)
  • 4. Marie Ramm (BR)

4

Stavanger Roklubb I
  • 1. Kristine Tønnessen (StRK)
  • 2. Caroline Østbø (StRK)
  • 3. Sigrid Nilsen (StRK)
  • 4. Siri Tønnessen (StRK)

5

DANMARK
  • 1. Ida Blomstrand (HR)
  • 2. Amalie Kiær (Odense)
  • 3. Liane Vestergaard (HR)
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

6

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Stina Bujalla (SWE)
  • 2. Ronja Lindberg (SWE)
  • 3. Matilda Wallin (SWE)
  • 4. Johanna Throgen (SWE)
Løb 222
U15 M4X+ JM4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:13:40

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Elias Ellehammer (BR)
  • 3. Ikaros Voliantis (BR)
  • 4. Mads Rubin (BR)
  • cox. Henning Friedrichsen (BR)

2

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Källström (MRK)
  • 2. Albin Alami (MRK)
  • 3. Harry Bailey (MRK)
  • 4. William Källström Okdahl (MRK)
  • cox. Erik Bailey (MRK)
Løb 223
U15 M4X JM4X - Jun C Drenge 4x- 500m - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:13:43

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Balder Haug Hagen (NOR)
  • 2. Brage Nerdal (NOR)
  • 3. Christoffer Widding (NOR)
  • 4. Lorentz Pran (NOR)

2

Kungälv/Öresjö ss Sweden I
  • 1. Emil Hallgren ()
  • 2. Adam Wallberg (SWE)
  • 3. Gustav Brischewski (SWE)
  • 4. Simon Karlsson (SWE)

3

Holstebro Roklub/KCHO I I
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holst.)
  • 2. Christian Søndergaard (Holst.)
  • 3. Tobias Kramer (Holst.)
  • 4. Simon Mikkelsen (Holst.)
Løb 224
W2X W2X - Kvinder 2x - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:46

1

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
  • 2. Maia Marie Aspenes (HR)

2

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

3

Christiania Rodklub I
  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (NOR)
  • 2. Jonna Vuoskoski (NOR)

4

Aalborg Roklub I
  • 1. Mette Louise Karer (AR)
  • 2. Christina Donstrup (AR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Olivia Meinert Cardel (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)

6

Lübecker RC I I
  • 1. Katharina Rogosch (GER)
  • 2. Franziska Stamer (GER)
Løb 226
U19 M4X JM4X - Jun.A Drenge 4x 2000m JNM - 2000m
B Finale 8. jul kl.:13:51

7

AFMELDTHaldens Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Jacob Gundersen (NOR)
  • 3. Oliver Melnes (NOR)
  • 4. Haakon Borge (NOR)

1

Lübecker RC I I
  • 1. Lasse Becher (GER)
  • 2. Alexander Gross (GER)
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER)
  • 4. Franziska Stamer (GER)
Løb 226
U19 M4X JM4X - Jun.A Drenge 4x 2000m JNM - 2000m
A Finale 8. jul kl.:13:56

8

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 4. Rasmus Lind (SR)

9

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR)
  • 2. Lars Jørann Lindgren (NOR)
  • 3. Nicolai Enstad (NOR)
  • 4. Diderik Skjønhaug (NOR)

5

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Markus Daniels (SWE)
  • 2. Moritz Lücke (SWE)
  • 3. Isak Birkeholme (SWE)
  • 4. Theodor Fritsch (SWE)

2

DANMARK
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  • 3. Jacob Lenzing (LR)
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (BR)

3

Stavanger Roklubb I
  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK)
  • 2. Per Størseth Andreassen (StRK)
  • 3. Håkon Vengnes (StRK)
  • 4. Johan Bull (StRK)
Løb 228
U17 M4X JM4X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
A Finale 8. jul kl.:14:01

2

Falkenberg RK I
  • 1. Noah Smeringe (SWE)
  • 2. Magnus Broberg (SWE)
  • 3. Ivar Håkansson (SWE)
  • 4. Gustav Hallgren (SWE)

10

Lübecker RC I I
  • 1. Luis Schätzle (GER)
  • 2. Jonas Schultz (GER)
  • 3. Luuk Simmrow (GER)
  • 4. Ole Peters (GER)

6

Ormsund Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK)
  • 2. Adrian Lund (ORK)
  • 3. Marius Antonsen Thime (NOR)
  • 4. Philip Draget (NOR)

8

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 4. Patrick Klestrup (RR)

4

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Arvid Lundqvist (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)
  • 3. Elis Sundberg (MRK)
  • 4. John Nilsson (SWE)

9

Københavns Roklub I
  • 1. Asbjørn Neumann (KR)
  • 2. Charlie McDonald** (KR)
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (KR)
  • 4. Nikolaj Juul Damkjer (KR)
Løb 230
M4X M4X - 4x- Sen. 2000m Mænd - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:11

1

Bagsværd Roklub I
  • 1. William Schrøder (BR)
  • 2. Steen Christensen (BR)
  • 3. Jacob Brink Jansson (BR)
  • 4. Emil Heinrichsen (BR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. Anders Olsen (HR)
  • 2. Christian Danmark (HR)
  • 3. Lennart Vestergaard (HR)
  • 4. Simon Sørensen (HR)

3

Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Michael Moerner (Odense)
  • 4. Asger Laursen (AR)

5

Aalborg Roklub II
  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR)
Løb 232
U15 W4X JW4X - Jun C Piger 4x- - 500m
A Finale 8. jul kl.:14:16

1

Drammen Roklubb I
  • 1. Emma Thomlinson (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)
  • 3. Thea Njaastad (DRM)
  • 4. Andrea Willand-Evensen (DRM)

2

Ormsund Roklub/Stavanger Roklubb I
  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
  • 2. Embla Reykdal (ORK)
  • 3. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
  • 4. Marie Grøsfjeld (StRK)

3

Halmstad Rodd I/Odder Roklub
  • 1. Caroline Sejersen (OR)
  • 2. Moa Klintefors (SWE)
  • 3. Ebba Grimberg (SWE)
  • 4. Matilda Waide (SWE)

4

Kungälv I
  • 1. Klara Nyman (SWE)
  • 2. Maja Karlsson (SWE)
  • 3. Märta Karlsson (SWE)
  • 4. Moa Lundqkvist (SWE)

5

KR/HADSUND/BAGSVÆRD (4x+)
  • 1. Josefine Freltoft (KR)
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 3. Lea Lûbeck (HR)
  • 4. Amalie Hvid Rasmussen (HR)
  • cox. AA BB (BR)
Løb 233
W1X W1X - W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:19

16

Mölndals Roddklubb I
  • Gabriella Rådberg (MRK)

9

Esbo roddare I
  • Aura Forsberg ()

1

Norrtälje Roddförening I
  • Anna Malvina Svennung ()

12

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild (BR)

18

Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen (AR)

7

Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)
Løb 234
M4- M4- - M4- Herrer 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:24

1

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Fredrik Reite (NOR)
  • 2. Oskar Gjerland (NOR)
  • 3. Øystein Dingen (NOR)
  • 4. Sam Lorgen (NOR)

2

AFMELDTHolstebro Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I
  • 1. Sebastian Bache (KR)
  • 2. Aske Petersen (Holst.)
  • 3. Bastian Secher (Roskilde)
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

3

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)
  • 2. Esben Søvndahl (DSR)
  • 3. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 4. Christian Taulbjerg (Holst.)

4

Bagsværd Roklub/KCB I UFK bane 6
  • 1. Oscar Mazza (Odense)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Mathias Ærendahl Heldbo (DSR)
  • 4. Niels Frederiksen (BR)
Løb 235
U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:29

1

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

10

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Felicia Häggström (SWE)
  • 2. Jonna Pettersson (SWE)

3

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Annie Nyman (SWE)

8

Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I
  • 1. Cecilie Girke (DSR)
  • 2. Mie Mellerup (Ægir)

6

Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR)
  • 2. Rikke Køchs (AR)

12

Svenska Roddförbundet III
  • 1. Elin Lindroth (SWE)
  • 2. Ellen Hedenberg (SWE)
Løb 236
Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. jul kl.:14:34

1

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I [0s]
2X(H) : 4:18
  • 1. Bente Johannessen (Furesø)
  • 2. Merete Busk (SR)

2

Fredensborg Roklub II [12s]
2X(G) : 4:06
  • 1. Merete Boldt (FR)
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR)

3

Fredensborg Roklub III [27s]
2X(E) : 3:51
  • 1. Karin Bodelund (FR)
  • 2. Ulla Poulsen (FR)

4

Roklubben Furesø I [27s]
2X(E) : 3:51
  • 1. Marianne Henney (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)

5

Nyborg Roklub/Sorø Roklub I [32s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Marianne Becker (KVIK)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (NR)

6

Fredensborg Roklub I [32s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Bettina Cervin (FR)
  • 2. Sanne Poulin (FR)
Løb 236
Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 8. jul kl.:14:38

7

Roforeningen KVIK I [0s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK)

8

Køge Roklub I [0s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R)
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R)

9

Nordslesvigsk Roklub I [0s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Britta Hirschauer (NRK)
  • 2. Lonnie Schmidt (NRK)

10

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I [0s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Mille Nissen (Roskilde)
  • 2. Astrid Krüger (BR)

11

Mölndals Roddklubb I [0s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Malin Källström (MRK)
  • 2. Rebecka Källström (MRK)
Løb 237
U17 W4X JW4X - JW4x- JUN B 1500 m - 1500m
A Finale 8. jul kl.:14:42

1

Stavanger Roklubb I
  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK)
  • 2. Emma Dahl (StRK)
  • 3. Kristine Tønnessen (StRK)
  • 4. Caroline Østbø (StRK)

2

Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)
  • 3. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 4. Frederikke Munch (RR)

3

Hämeenlinnan Soutajat/Neste Rowing Club I
  • 1. Kaisa Nevalainen ()
  • 2. Lotta Nylund (NRC)
  • 3. Erin Pettersson (NRC)
  • 4. Vilma Kangasmäki (NRC)

4

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)
  • 3. Liv McGowan (MRK)
  • 4. Thea Ingvarsson (SWE)
Løb 238
LW1X LW1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt - 2000m
Indvejning
A Finale kl. 12:47
8. jul kl.:14:47

1

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

2

AFMELDTEsbo roddare I
  • Aura Forsberg ()
Løb 239
M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:52

18

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

8

SMARK I
  • Mikko Karppinen (SMARK)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)

10

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

17

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (HR)

3

Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)
Løb 240
U19 W2- JW2- - 2- Jun A piger 2000m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:14:53

1

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I
  • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
  • 2. Caitlin Isabelle Aalders (BR)
Løb 242
W4X W4X - 4x Kvinder - 2000m
A Finale 8. jul kl.:15:10

2

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holst.)
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 4. Ida Langkjær (BR)

3

Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sara Nissen (Odense)
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense)
  • 3. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 4. Mia Sofie Rützou (Odense)

4

Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Wilma Öhman (SWE)
  • 2. Maja Wennroth (SWE)
  • 3. Siri Runge (SWE)
  • 4. Gabriella Rådberg (MRK)

6

Aalborg Roklub I
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
  • 2. Nora Zeitoun (AR)
  • 3. Christina Donstrup (AR)
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR)

1

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR)
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense)
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK)

5

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/KCB I (4-)
  • 1. Ida Petersen (Holst.)
  • 2. Marta Kempf (Odense)
  • 3. Astrid Steensberg (DSR)
  • 4. Julie Poulsen (OR)
Løb 243
W/M 8+ W/M8+ - M8+ alle klasser 2000 m - 2000m
A Finale 8. jul kl.:15:15

4

Bagsværd Roklub/KCB I (+ 40 sek.)
  • 1. Astrid Bardram Starup (BR)
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (BR)
  • 3. Astrid Højgaard (BR)
  • 4. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 5. Agnete Jersild (BR)
  • 6. Matilde Hjorth (BR)
  • 7. Emma Braad Olesen (BR)
  • 8. Marie Ramm (BR)
  • cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Aksel Bay (BR)
  • 2. Emil Eigenbrod (BR)
  • 3. Mathias Larsen (BR)
  • 4. Frederik Secher (BR)
  • 5. Alexander S. Sørensen (BR)
  • 6. Peter Søgaard (BR)
  • 7. Malthe Sebastian Puro (BR)
  • 8. Jens Olav Dahlgaard (BR)
  • cox. Marie Mørch (BR)

2

Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Michael Moerner (Odense)
  • 4. Martin Ask Klausholt (AR)
  • 5. Anders Boutrup Pedersen (KVIK)
  • 6. Karl Emil Jøker (AR)
  • 7. Kelvin Yeung (KVIK)
  • 8. Asger Laursen (AR)
  • cox. Mette Louise Karer (AR)

3

Aalborg Roklub II
  • 1. Esben Ravn (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (AR)
  • 4. Jesper Skovager Thomsen (AR)
  • 5. Mikkel Kjeldgaard (AR)
  • 6. Thomas Guldberg Lund (AR)
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 8. Jesper Quist Jensen (AR)
  • cox. Søren Bagger Christensen (AR)
Løb 244
U19 M8+ JM8+ - JM8+ alle klasser 2000 m JNM - 2000m
A Finale 8. jul kl.:15:20

1

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Andreas Sørskaar (NOR)
  • 2. Erik Johansen (NOR)
  • 3. Hugo Haavind (NOR)
  • 4. Jonathan Wang-Norderud (NOR)
  • 5. Kristian Lorentzen (NOR)
  • 6. Oscar Høeg Wohlfart (NOR)
  • 7. Petter Arnøy (NOR)
  • 8. Tinius Wilhelmsen (NOR)
  • cox. Ella Hegge (NOR)

2

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Johan Grahn (SWE)
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE)
  • 3. Samuel Carlsson (SWE)
  • 4. Alexander Young (SWE)
  • 5. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 6. Gabriel Hoffsten (SWE)
  • 7. Linus Fäldt (SWE)
  • 8. Daniel Aronsson (SWE)
  • cox. Ebba Einarsson** (SWE)

3

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde)
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 5. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 6. Patrick Klestrup (RR)
  • 7. Peter Skou ** (SR)
  • 8. Rasmus Lind (SR)
  • cox. Malte Arensbach (SR)

4

DANMARK
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holst.)
  • 2. Oscar Burvil (Holst.)
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 5. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 6. Kaare Mortensen (Holst.)
  • 7. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)
  • 8. Magnus Valbirk (Holst.)
  • cox. Andreas Møller Hunskjær (Holst.)

5

AFMELDTLübecker RC I I
  • 1. Lasse Becher (GER)
  • 2. Alexander Gross (GER)
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER)
  • 4. Adrian Loewe (GER)
  • 5. Maximilian Looft (GER)
  • 6. Luis Schätzle (GER)
  • 7. Luuk Simmrow (GER)
  • 8. Ole Peters (GER)
  • cox. Carolin Gross (GER)
Løb 245
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1x 500 m - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:15:40

1

Kungälv II
  • Märta Karlsson (SWE)

2

Roklubben Stevns II
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

3

Kungälv IV
  • Klara Nyman (SWE)

4

Sarpsborg RK I
  • Maria Grønberg Møller (NOR)
Løb 245
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1x 500 m - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:15:44

7

Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen (HR)

8

Kungälv III
  • Maja Karlsson (SWE)

9

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

10

Kungälv I
  • Moa Lundqkvist (SWE)
Løb 246
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 04 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:15:46

1

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Harry Bailey (MRK)
  • 2. Albin Alami (MRK)

2

Roklubben Ægir I
  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir)

3

Christiania Rodklub I
  • 1. Balder Haug Hagen (NOR)
  • 2. Lorentz Pran (NOR)

4

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Henning Friedrichsen (BR)
  • 2. Mads Rubin (BR)

5

Kungälv I
  • 1. Simon Karlsson (SWE)
  • 2. Gustav Brischewski (SWE)

6

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. August Herman Wisholm (HR)
Løb 246
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 04 - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:15:49

7

Falkenberg RK I
  • 1. Tobias Karlsson (SWE)
  • 2. Melker Olsson (SWE)

8

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Elias Ellehammer (BR)
  • 2. Alexander Aldrich (BR)

9

Kungälv/Öresjö ss Sweden I
  • 1. Emil Hallgren ()
  • 2. Adam Wallberg (SWE)

10

Københavns Roklub I
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (KR)
  • 2. Viggo Olsen (KR)

11

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Tobias Kramer (Holst.)
  • 2. Simon Mikkelsen (Holst.)
Løb 247
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 05 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:15:52

1

Mölndals Roddklubb II
  • 1. Erik Källström (MRK)
  • 2. William Källström Okdahl (MRK)

2

Horten Roklubb I
  • 1. Dhani Julian Nordberg (HR)
  • 2. Max Karl Andresen (ORK)
Løb 248
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. jul kl.:15:55

19

Fredericia Roklub/Odder Roklub I [0s]
2X(I) : 4:01
  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fredericia)
  • 2. Tage Staal (OR)

22

N.S. Roklub I [0s]
2X(I) : 4:01
  • 1. Peter Hansen (N.S.)
  • 2. Per Jacobsen (N.S.)

3

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I [1s]
2-(H) : 4:00
  • 1. Stig Rasmussen (DSR)
  • 2. Peter Skov (Skjold)

5

Sorø Roklub I [9s]
2X(G) : 3:52
  • 1. Bjarne Hjorth (SR)
  • 2. Laila Hjorth (SR)

1

Sorø Roklub II [23s]
2X(E) : 3:38
  • 1. Peter Lindblom (SR)
  • 2. Bonnie Noer (SR)

15

Fredensborg Roklub I [23s]
2X(G) : 3:38
  • 1. Søren Heinrichsen (FR)
  • 2. Svend Aage Nielsen (FR)
Løb 248
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 8. jul kl.:15:59

7

Danske Studenters Roklub I [0s]
2X(G) : 3:38
  • 1. Arnold Sørensen (DSR)
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR)

9

Nordslesvigsk Roklub II [3s]
2X(C) : 3:35
  • 1. Werner Güttel (NRK)
  • 2. Lonnie Schmidt (NRK)

4

Nyborg Roklub II [5s]
2X(D) : 3:33
  • 1. Peter Rasmussen (NR)
  • 2. Lena Stolzenbach (NR)

6

Nyborg Roklub I [5s]
2X(D) : 3:33
  • 1. Brian Sørensen (NR)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (NR)

16

Nordslesvigsk Roklub I [5s]
2X(D) : 3:33
  • 1. Kim Schauer Boysen (NRK)
  • 2. Susanne Klages (NRK)

18

Roklubben Furesø I [6s]
2-(D) : 3:32
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)
Løb 248
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 8. jul kl.:16:03

2

Holte Roklub/Roklubben Furesø I [0s]
2X(F) : 3:31
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø)
  • 2. Andreas Borg (HR)

8

Kungälv I [0s]
2X(F) : 3:31
  • 1. Jan Andersson (SWE)
  • 2. Christer Corneliusson (SWE)

13

Lemvig Roklub I [6s]
2X(E) : 3:25
  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig)
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig)

17

Odense Roklub II [6s]
2X(A) : 3:25
  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

21

Fredensborg Roklub III [11s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Hans Tapper Andersen (FR)
  • 2. Jacob Midtgaard (FR)

23

Sorø Roklub III [11s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Bo Vilhelmsen (SR)
  • 2. Peter Carstens (SR)
Løb 248
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
4. Afdeling 8. jul kl.:16:07

10

Fredensborg Roklub II [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Thomas Dohm (FR)
  • 2. Sander Viscor (FR)

12

Danske Studenters Roklub II [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Lars Jørgensen (DSR)
  • 2. Peter Kristensen (DSR)

20

Ringsted Roklub I [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Claus Solmer (RR)
  • 2. Steffen Feddersen (RR)

11

Odense Roklub I [3s]
2X(B) : 3:13
  • 1. Mikkel Skou Pedersen (Odense)
  • 2. Jens Ole Christensen (Odense)

14

Bagsværd Roklub I [4s]
2X(A) : 3:12
  • 1. Emil Heinrichsen (BR)
  • 2. Steen Christensen (BR)
Løb 249
U13 M2X JM2X - Jun D Drenge 2x 500 m - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:15

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR)
  • 2. Elias Roth (HR)

2

SMARK I
  • 1. André Salmi (SMARK)
  • 2. Kasper Salmi (SMARK)

3

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Bailey (MRK)
  • 2. Mark Eskilsson (MRK)

4

Hadsund Roklub II
  • 1. Mathias Skjoldborg (HR)
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (BR)
Løb 251
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 04 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:18

1

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

2

Ormsund Roklub III
  • Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

3

Hämeenlinnan Soutajat I
  • Kaisa Nevalainen ()

4

Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

5

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)
Løb 251
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 04 - 500m
2. Afdeling 8. jul kl.:16:21

7

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

8

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (HR)

9

Ormsund Roklub II
  • Embla Reykdal (ORK)

10

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (KR)
Løb 252
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 05 - 500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:24

1

Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide (SWE)

2

Drammen Roklubb I
  • Andrea Willand-Evensen (DRM)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

4

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (OR)
Løb 253
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 02 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:27

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Åsmund Sand Larsen (NOR)
  • 2. Marius Ahlsand 22.01.2002 (NOR)

2

AFMELDTKungälv I
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. John Nilsson (SWE)
  • 2. Arvid Lundqvist (SWE)

4

Sarpsborg RK I
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Oliver Melnes (NOR)
Løb 254
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:32

1

Stavanger Roklubb II
  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK)
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK)

2

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK)
  • 2. David Wandrup (Saxk.)

3

Ormsund Roklub I
  • 1. Adrian Lund (ORK)
  • 2. Truls Oskar Hansen (ORK)

4

Moss Roklubb I
  • 1. Viktor Rekstad (MRK)
  • 2. Simen Dørre (MRK)

5

Bagsværd Roklub/Næstved Roklub I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Svante Witt (BR)
Løb 254
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 03 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:16:37

7

Stavanger Roklubb I
  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK)
  • 2. Mathias Grøsfjeld (StRK)

8

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Alexander Blom Tindlund (NSR)
  • 2. Edvard Wohlfahrt (NSR)

9

Lübecker RC I I
  • 1. Moritz Eckmann (GER)
  • 2. Max Giering (GER)

10

Falkenberg RK I
  • 1. Magnus Broberg (SWE)
  • 2. Noah Smeringe (SWE)
Løb 255
U17 M2X JM2X - jun. B drenge2x Årgang 02+03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:42

1

Falkenberg RK II
  • 1. Ivar Håkansson (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

2

Drammen Roklubb I
  • 1. Lasse Røisli Bak (DRM)
  • 2. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM)

3

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Malthe Christiansen (DSR)
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR)

4

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
  • 1. Charlie McDonald** (KR)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (KR)

5

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
Løb 255
U17 M2X JM2X - jun. B drenge2x Årgang 02+03 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:16:47

7

Christiania Roklub/Norske Studenters Roklub I
  • 1. Bror Flyen Storsten (NOR)
  • 2. Trygve Bye Løken (NSR)

8

Sarpsborg RK I
  • 1. Philip Draget (NOR)
  • 2. Marius Antonsen Thime (NOR)

9

Holstebro Roklub/KCHO II I
  • 1. Emil Ulnits (Holst.)
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

10

Bagsværd Roklub I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)
  • 2. Villads Jørgensen (BR)
Løb 256
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 02 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:16:52

1

Christiania Rodklub I
  • Nicoline Lindstrøm (NOR)

2

Neste Rowing Club III
  • Erin Pettersson (NRC)

3

Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström (SWE)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard (BR)

5

Neste Rowing Club I
  • Vilma Kangasmäki (NRC)

6

Kungälv I
  • Sofie Runge (SWE)
Løb 256
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 02 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:16:57

7

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)

8

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

9

Falkenberg RK I
  • Bella Häggström (SWE)

10

Neste Rowing Club II
  • Lotta Nylund (NRC)

11

Japan Rowing Association I
  • Yuka Kishimoto ()
Løb 257
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 03 - 1500m
1. Afdeling 8. jul kl.:17:07

1

Kungälv II
  • Tyra Carlsson (SWE)

2

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)

3

Norske Studenters Roklub I
  • Marie Glomnes Rudi (NSR)

4

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

5

Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)
Løb 257
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 03 - 1500m
2. Afdeling 8. jul kl.:17:12

7

Norske Studenters Roklub II
  • Ella Marie Hegge (NSR)

8

Lübecker RC I I
  • Carolin Gross (GER)

9

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

10

Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth (HR)

11

Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)