Tilmeldinger - Sorø International Regatta, JNM-Nordic Open 2018

Løb 101 U14 M1X Drenge U14 1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup 500m 38 tilmeldinger

Odense Roklub II

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Lyngby Roklub/KKL II

  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

Roklubben Ægir III

  • 1. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Roklubben Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Kungälv I

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Källström (MRK) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Christiania Rodklub II

  • 1. Christoffer Widding (Christiania) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Noah Smeringe (SWE '04

Kungälv II

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04

Christiania Rodklub IV

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04

Ormsund Roklub I

  • 1. Max Karl Andresen (ORK) '04

Ormsund Roklub II

  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Öresjö ss Sweden I

  • 1. Emil Hallgren (SWE '04

Drammen Roklubb II

  • 1. Peter Anker Hassel (DRM) '04

Mölndals Roddklubb III

  • 1. Albin Alami (MRK) '04

Horten Roklubb I

  • 1. Dhani Julian Nordberg (Horten) '05

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Falkenberg RK II

  • 1. Melker Olsson (SWE '04

Odder Roklub I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Christiania Rodklub I

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04

Hadsund Roklub III

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Roklubben Ægir II

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Sarpsborg RK I

  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR '04

Christiania Rodklub III

  • 1. Lorentz Pran (Christiania) '04

Mölndals Roddklubb II

  • 1. William Källström Okdahl (MRK) '05

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04

Halmstad Rodd I

  • 1. Edvin Persson (SWE '04

Københavns Roklub II

  • 1. Viggo Olsen (København) '04

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04

Drammen Roklubb I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Hadsund Roklub II

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Løb 102 U14 W2X Piger U14 2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup 500m 7 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Halmstad Rodd II

  • 1. Matilda Waide (SWE '05
  • 2. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04

Halmstad Rodd I

  • 1. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 2. Moa Klintefors (SWE '04

Stavanger Roklubb I

  • 1. Stine Floen (StRK) '04
  • 2. Marie Grøsfjeld (StRK) '05

Drammen Roklubb I

  • 1. Thea Njaastad (DRM) '04
  • 2. Emma Thomlinson (DRM) '04

Ormsund Roklub I

  • 1. Embla Reykdal (ORK) '04
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04
Løb 103 U19 W2- Piger U19 2- - JW 2- Jun A 2000 m JNM 2000m 4 tilmeldinger

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I

  • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK) '01
  • 2. Caitlin Isabelle Aalders (Bærum) '01

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01

DANMARK

  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Annie Nyman (SWE '01
  • 2. Elin Brischewski (SWE '02
Løb 104 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun.A 2- Drenge 2000m JNM 2000m 6 tilmeldinger

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Heine Jansen Heggebø (NOR '01
  • 2. Johan Christian Holst (NOR '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Johan Grahn (SWE '00
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE '00

AFMELDT Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Christiania Rodklub I

  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '02
  • 2. Tinius Wilhelmsen (Christiania) '01

DANMARK

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

AFMELDT Aalesunds Roklub/Norske Studenters Roklub I

  • 1. Fredrik Reite (AARK) '01
  • 2. Sam Løvseth Lorgen (NSR) '00
Løb 105 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m JNM 2000m 23 tilmeldinger

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Sturla Mogstad (NOR '02

Stavanger Roklubb II

  • 1. Johan Bull (StRK) '00

AFMELDT Hvidovre Roklub/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Horten Roklubb II

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

AFMELDT Moss Roklubb II

  • 1. magnus strømme (MRK) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (MRK) '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Melker Persson (SWE '00

Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01

DANMARK

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Roskilde Roklub/KCR IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

AFMELDT Sorø Roklub III

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

AFMELDT Horten Roklubb I

  • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Andy Toha (JRS) '01

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

AFMELDT Stavanger Roklubb I

  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK) '01

Christiania Rodklub I

  • 1. Erik Johansen (Christiania) '01

AFMELDT Dragør Roklub I

  • 1. Victor Brünnich Rasmussen (Dragør) '01

Roskilde Roklub/KCR V

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Løb 106 U19 W1X Piger U19 1X - Jun.A Piger 1x 2000 m JNM 2000m 12 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet II

  • 1. Ellen Hedenberg (SWE '02

Moss Roklubb I

  • 1. Lise Meinike Dørre (MRK) '00

DANMARK

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Norrtälje Roddförening I

  • 1. Linn Westerberg (SWE '00

FINLAND

  • 1. Kaisa Eronen (FIN '00

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Drammen Roklubb I

  • 1. Elisabeth Stenberg (DRM) '01

Turun soutajat - Åbo roddare II

  • 1. Malin Eriksson (FIN '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Mia Falch (NOR '00

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Elin Lindroth (SWE '00
Løb 107 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup 1500m 23 tilmeldinger

Sarpsborg RK II

  • 1. Oliver Melnes (NOR '02

Falkenberg RK I

  • 1. Ivar Håkansson (SWE '02

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Lauri Nevalainen (FIN '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Arvid Lundqvist (SWE '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Per Størseth Andreassen (StRK) '02

Sarpsborg RK III

  • 1. Philip Draget (NOR '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Christiania Rodklub IV

  • 1. Jonathan Wang-Norderud (Christiania) '02

Christiania Rodklub I

  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Christiania Rodklub V

  • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania) '02

Takon Soutajat ry I

  • 1. Juho Salonen (TAKO) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02

Christiania Rodklub III

  • 1. Elias Mahler (Christiania) '02

Christiania Rodklub II

  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Japan Rowing Association II

  • 1. Mitsuru Tsuge (JPN '02

Haldens Roklub I

  • 1. Haakon Borge (NOR '02

Sarpsborg RK I

  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR '02

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Felix Broberg (HIF) '02

Japan Rowing Association I

  • 1. Sennosuke Nakajo (JPN '02

AFMELDT Moss Roklubb I

  • 1. Oliver Eliassen (MRK) '02
Løb 108 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Jun.B Drenge 1500m årgang 03 TU-Cup 1500m 17 tilmeldinger

Drammen Roklubb II

  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Gustav Hallgren (SWE '03

Falkenberg RK II

  • 1. Magnus Broberg (SWE '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Drammen Roklubb I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Ormsund Roklub I

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03

Københavns Roklub II

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Københavns Roklub I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Elis Sundberg (MRK) '03

Moss Roklubb II

  • 1. Simen Dørre (MRK) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Trygve Bye Løken (NSR) '03

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Københavns Roklub IV

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03
Løb 109 U17 W2X Piger U17 2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup 1500m 9 tilmeldinger

Stavanger Roklubb I

  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK) '03
  • 2. Emma Dahl (StRK) '03

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 2. Sofie Runge (SWE '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Christiania Rodklub I

  • 1. Martine Nesse (Christiania) '03
  • 2. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE '02
  • 2. Bianca Häggström (SWE '02

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Marie Glomnes Rudi (NSR) '03
  • 2. Ella Marie Hegge (NSR) '03

Neste Rowing Club I

  • 1. Lotta Nylund (NRC) '02
  • 2. Vilma Kangasmäki (NRC) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Drammen Roklubb I

  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM) '02
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM) '04
Løb 110 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun.D Drenge 500m 1x 500m 12 tilmeldinger

Hadsund Roklub III

  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Bailey (MRK) '07

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Mark Eskilsson (MRK) '06

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Moss Roklubb I

  • 1. Odin Frøisland (MRK) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Hadsund Roklub I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06

Dragør Roklub I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Hadsund Roklub II

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06
Løb 111 U13 W2X Piger U13 2X - Jun. D Piger 500m 2x 500m 4 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07
  • 2. Märta Karlsson (SWE '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Kungälv II

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06
  • 2. Moa Lundqvist (SWE '06
Løb 113 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup 500m 5 tilmeldinger

Kungälv/Öresjö ss Sweden I

  • 1. Emil Hallgren (SWE '04
  • 2. Adam Wallberg (SWE '04
  • 3. Gustav Brischewski (SWE '04
  • 4. Simon Karlsson (SWE '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 3. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 4. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Melker Olsson (SWE '04
  • 2. Nils Håkansson (SWE '04
  • 3. Tobias Karlsson (SWE '04
  • 4. Noah Smeringe (SWE '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Christiania Rodklub I

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 2. Brage Nerdal (Christiania) '04
  • 3. Christoffer Widding (Christiania) '04
  • 4. Lorentz Pran (Christiania) '04
Løb 114 W2X Kvinder 2X - W2x Sen 2000m 2000m 9 tilmeldinger

Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Maja Wennroth (SWE '98
  • 2. Gabriella Rådberg (MRK) '96

Aarhus Roklub I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • 2. Maria L.N Hansen (Aarhus) '91

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

AFMELDT Aalborg Roklub I

  • 1. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
  • 2. Christina Donstrup (Aalborg) '89

Christiania Rodklub I

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 2. Jonna Vuoskoski (Christiania) '83

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I

  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM) '94
  • 2. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Lübecker RC I

  • 1. Katharina Rogosch (GER '98
  • 2. Franziska Stamer (GER '00
Løb 116 M2X Mænd 2X - M2x Sen 2000m 2000m 8 tilmeldinger

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Aalborg Roklub I

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Asger Laursen (Aalborg) '95

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Antton Helmi (FIN '94
  • 2. Joonas Jousimo (FIN '95

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
  • 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK) '88

Aalborg Roklub III

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93

AFMELDT Aalborg Roklub II

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Michael Helmer (HIF) '85
  • 2. William Tassel (HIF) '85
Løb 117 M2- Mænd 2- - M2- Sen 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (MRK) '99
  • 2. Mikko Rekstad (MRK) '97

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
  • 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Christoffer Kruse (DSR) '94
Løb 118 M4- Mænd 4- - M4- Sen 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 4. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Petter Arnøy (NSR) '01
  • 2. Kristian Lorentzen (NSR) '02
  • 3. Oscar Wohlfahrt (NSR) '01
  • 4. Hugo Haavind (NSR) '01

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 2. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Johan Christian Holst (NOR '01
  • 2. Oskar Gjerland (NOR '00
  • 3. Øystein Dingen (NOR '00
  • 4. Sam Lorgen (NOR '00
Løb 119 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup 1500m 9 tilmeldinger

AFMELDT Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03
  • 2. Simen Dørre (MRK) '03
  • 3. Simen Solbakken-Thømt (MRK) '02
  • 4. Oliver Eliassen (MRK) '02

Drammen Roklubb I

  • 1. Peter Anker Hassel (DRM) '04
  • 2. Lasse Røisli Bak (DRM) '02
  • 3. Jonas Willand-Evensen (DRM) '03
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Nils Hugoson (SWE '02
  • 2. Edvin Karlsson (SWE '02
  • 3. John Nilsson (SWE '02
  • 4. Elis Sundberg (MRK) '03

Lübecker RC I

  • 1. Luis Schätzle (GER '02
  • 2. Jonas Schultz (GER '03
  • 3. Luuk Simmrow (GER '02
  • 4. Ole Peters (GER '03

AFMELDT Lübecker RC II

  • 1. Paul Kringelhofer (GER '03
  • 2. Moritz Eckmann (GER '03
  • 3. Jurek Külsen (GER '03
  • 4. Max Giering (GER '03

AFMELDT Christiania Rodklub I

  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02
  • 2. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02
  • 3. NN NN (Christiania) '02
  • 4. NN NN (Christiania) '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK) '03
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK) '03
  • 3. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK) '03
  • 4. Mathias Grøsfjeld (StRK) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Noah Smeringe (SWE '04
  • 2. Magnus Broberg (SWE '03
  • 3. Ivar Håkansson (SWE '02
  • 4. Gustav Hallgren (SWE '03

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 3. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
  • 4. Peter Skou ** (Sorø) '02
Løb 120 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m JNM 2000m 14 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

DANMARK

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Nicolai Fongaard (NSR) '01
  • 2. Vitus Aparicio Tjøm (NSR) '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Johan Källström (SWE '02
  • 2. Ruben Rapi (SWE '02

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Svenska Roddförbundet II

  • 1. Petter Sandung (SWE '00
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE '01

Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR '02

Hammarby IF Roddförening/Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Felix Broberg (HIF) '02
  • 2. Andy Toha (JRS) '01

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR '00
  • 2. Håkon Vengnes (NOR '00

Falkenberg RK I

  • 1. Albin Olsson (SWE '01
  • 2. Casper Johansson (SWE '01

Moss Roklubb I

  • 1. Jarle Sæby (MRK) '00
  • 2. isak gjerde (MRK) '00

FINLAND

  • 1. Elias Haavisto (TAKO) '01
  • 2. Juho Salonen (TAKO) '02
Løb 121 U19 W2X Piger U19 2X - Jun.A Piger 2x 2000 m JNM 2000m 12 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02
  • 2. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

Kungälv I

  • 1. Wilma Öhman (SWE '01
  • 2. Siri Runge (SWE '00

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Jonna Pettersson (SWE '02
  • 2. Felicia Häggström (SWE '00

AFMELDT Lappeenrannan Soutajat I

  • 1. Maiju Kainlauri (FIN '02
  • 2. Milla Kainlauri (FIN '00

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Sigrid Nilsen (NOR '01
  • 2. Siri Tønnessen (NOR '01

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
  • 2. Maren Næss Brevik (Horten) '02

Lübecker RC I

  • 1. Franziska Stamer (GER '00
  • 2. Carolin Gross (GER '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

DANMARK

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
  • 2. Cecilie Girke (DSR) '00
Løb 122 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup 500m 4 tilmeldinger

KR/BAGSVÆRD/HADSUND

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 3. Josefine Freltoft (København) '04
  • 4. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Halmstad Rodd I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04
  • 2. Moa Klintefors (SWE '04
  • 3. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 4. Matilda Waide (SWE '05

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07
  • 2. Maja Karlsson (SWE '06
  • 3. Märta Karlsson (SWE '06
  • 4. Moa Lundqvist (SWE '06

Drammen Roklubb I

  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM) '05
  • 2. Emma Thomlinson (DRM) '04
  • 3. Thea Njaastad (DRM) '04
  • 4. Tale Tollefsen Seip (DRM) '04
Løb 123 U17 W4X Piger U17 4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup 1500m 3 tilmeldinger

Hämeenlinnan Soutajat/Neste Rowing Club I

  • 1. Kaisa Nevalainen (FIN '04
  • 2. Lotta Nylund (NRC) '02
  • 3. Erin Pettersson (NRC) '02
  • 4. Vilma Kangasmäki (NRC) '02

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Liv McGowan (MRK) '03
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE '02
  • 3. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 4. Sofie Runge (SWE '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK) '03
  • 2. Emma Dahl (StRK) '03
  • 3. Kristine Tønnessen (StRK) '02
  • 4. Caroline Østbø (StRK) '02
Løb 124 W1X Kvinder 1X - Kvinder 1X 2000m 18 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Gabriella Rådberg (MRK) '96

Christiania Rodklub II

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91

Horten Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Esbo roddare I

  • 1. Aura Forsberg (FIN '85

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Norrtälje Roddförening I

  • 1. Anna Malvina Svennung (SWE '84

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Christiania Rodklub I

  • 1. Jonna Vuoskoski (Christiania) '83

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Drammen Roklubb I

  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM) '94

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Stavanger Roklubb I

  • 1. Karen Undset (StRK) '99

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Ellen Gunnars (HIF) '94

Kungälv I

  • 1. Maja Wennroth (SWE '98

AFMELDT Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Lübecker RC I

  • 1. Katharina Rogosch (GER '98
Løb 125 M1X Mænd 1X - Mænd 1X 2000 m 2000m 19 tilmeldinger

Hämeenlinnan Soutajat II

  • 1. Samuli Seppälä (FIN '98

AFMELDT Halmstad Rodd II

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86

AFMELDT Haldens Roklub II

  • 1. Thomas Furuvarp (NOR '95

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

Takon Soutajat ry I

  • 1. Jukkis Kauppi (TAKO) '83

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

Haldens Roklub I

  • 1. Oskar van Etten Jarem (NOR '93

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE '98

SMARK I

  • 1. Mikko Karppinen (SMARK) [0000]

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Daniel Koskikunnas (FIN '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

AFMELDT Roforeningen KVIK II

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

Roforeningen KVIK I

  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93
Løb 126 W4X Kvinder 4X - Kvinder 4X 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 4. Ida Langkjær (Bagsværd) '97

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/KCB I(4-)

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 4. Julie Poulsen (Odder) '96

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I (4-)

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 3. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

AFMELDT Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 4. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Aalborg Roklub I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Nora Zeitoun (Aalborg) '92
  • 3. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91
  • 4. Christina Donstrup (Aalborg) '89
Løb 127 Masters W4X/4- Kvinder Masters 4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 3. Laila Hjorth (Sorø) '53
  • 4. Gitte Niven (Sorø) '58

Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I

  • 1. Rikke Quist Hansen (Fredensborg) '90
  • 2. Britta Hirschauer (NRV) '62
  • 3. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
  • 4. Karin Bodelund (Fredensborg) '63

Køge Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 3. Astrid Haastrup (KVIK) '74
  • 4. Sarah Lauritzen (KVIK) '76

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Merete Busk (Sorø) '46

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 2. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 3. Mette Kræmmer Hansen (DSR) '60
  • 4. Karen Leth Jensen (DSR) '72

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 128 M4X Mænd 4X - Mænd 4X 2000m 5 tilmeldinger

Aalborg Roklub II

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Hadsund Roklub I

  • 1. Anders Olsen (Hadsund) '92
  • 2. Christian Danmark (Hadsund) '94
  • 3. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
  • 4. Simon Sørensen (Hadsund) '92

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Mathias Ærendahl Helbo (DSR) '99
  • 4. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Michael Moerner (Odense) '92
  • 4. Asger Laursen (Aalborg) '95

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 3. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Løb 129 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen.letvægt 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Esbo roddare I

  • 1. Aura Forsberg (FIN '85
Løb 130 U19 M4X Drenge U19 4X - Jun A Drenge 4X 2000m 6 tilmeldinger

Haldens Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR '02
  • 3. Oliver Melnes (NOR '02
  • 4. Haakon Borge (NOR '02

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR '00
  • 2. Lars Jørann Lindgren (NOR '01
  • 3. Nicolai Enstad (NOR '00
  • 4. Diderik Skjønhaug (NOR '00

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

AFMELDT Lübecker RC I

  • 1. Lasse Becher (GER '01
  • 2. Alexander Gross (GER '01
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER '01
  • 4. Adrian Loewe (GER '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Theodor Fritsch (SWE '03
  • 2. Markus Daniels (SWE '00
  • 3. Moritz Lücke (SWE '00
  • 4. Isak Birkeholme (SWE '02

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 131 U19 W4X Piger U19 4X - Jun A Piger 4x- 2000 m 2000m 6 tilmeldinger

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Mia Falch (NOR '00
  • 2. Karoline Masch (NOR '01
  • 3. Karoline Berset (NOR '02
  • 4. Ida Kyvik Sandvik (NOR '02

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 2. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I (4-)

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Stina Bujalla (SWE '03
  • 2. Ronja Lindberg (SWE '01
  • 3. Johanna Throgen (SWE '00
  • 4. Matilda Wallin (SWE '01

Kungälv I/Bærum/Ormsund

  • 1. Wilma Öhman (SWE '01
  • 2. Siri Runge (SWE '00
  • 3. Caitlin Isabelle Aalders (Bærum) '01
  • 4. Hannah Elisabeth Grude (ORK) '01

AFMELDT Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 3. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 132 M8+ Mænd 8+ - M8+ Alle klasser 2000M 2000m 2 tilmeldinger

Aalborg Roklub I

  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 4. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 5. Mikkel Kjeldgaard (Aalborg) '97
  • 6. Karl Emil Jøker (Aalborg) '97
  • 7. Thomas Guldberg Lund (Aalborg) '95
  • 8. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Christian Michaelsen (Bagsværd) '91
  • 2. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 4. Nicolai Skjølstrup (København) '89
  • 5. Alexander S. Sørensen (Bagsværd) '91
  • 6. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
  • 7. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 8. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
  • Cox. N.. N.. (Bagsværd) '98
Løb 133 U19 M8+ Drenge U19 8+ - JM8+ Alle klasser 2000M 2000m 3 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Alexander Young (SWE '00
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE '00
  • 3. Gabriel Hoffsten (SWE '01
  • 4. Johan Grahn (SWE '00
  • 5. Samuel Carlsson (SWE '00
  • 6. Emil Lundqvist (SWE '01
  • 7. Per Ingmar Bujalla (SWE '01
  • 8. Daniel Aronsson (SWE [0000]
  • Cox. Noah Smeringe (SWE '04

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Andreas Sørskaar (NOR '01
  • 2. Erik Johansen (NOR '01
  • 3. Hugo Haavind (NOR '01
  • 4. Jonathan Wang-Norderud (NOR '01
  • 5. Kristian Lorentzen (NOR '01
  • 6. Oscar Høeg Wohlfart (NOR '01
  • 7. Petter Arnøy (NOR '01
  • 8. Tinius Wilhelmsen (NOR '01
  • Cox. Ella Hegge (NOR '03

Lübecker RC I

  • 1. Lasse Becher (GER '01
  • 2. Alexander Gross (GER '01
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER '01
  • 4. Adrian Loewe (GER '01
  • 5. Maximilian Looft (GER '01
  • 6. Luis Schätzle (GER '02
  • 7. Luuk Simmrow (GER '02
  • 8. Ole Peters (GER '03
  • Cox. Carolin Gross (GER '03
Løb 135 LM1X Mænd letvægt 1X - M1x Sen. letvægt 2000m 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
Løb 136 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 13 tilmeldinger

Sorø Roklub II

  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 3. Helle Johanson (Sorø) '80
  • 4. Linda Milling (Sorø) '65

Fredensborg Roklub I

  • 1. Carsten Manniche (Fredensborg) '65
  • 2. Jan Nøreskov Pedersen (Fredensborg) '56
  • 3. Ole Quist Jensen (Fredensborg) '56
  • 4. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62

Nordslesvigsk Roklub/Bagsværd Roklub

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
  • 3. Lonnie Schmidt (Nordslesvig) '80
  • 4. Astrid Krüger (Bagsværd) '71

Kungälv I

  • 1. Christer Corneliusson (SWE '55
  • 2. Mattias Carlsson (SWE '75
  • 3. Jan Andersson (SWE '53
  • 4. Sven Bujalla (SWE '70

Kolding Roklub I

  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47

Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. Stig Rasmussen (DSR) '46

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 3. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 4. William Schrøder (Bagsværd) '89

Roklubben Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 3. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I

  • 1. Søren Strange (DSR) '60
  • 2. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 3. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 4. Mikael Espersen (Bagsværd) '60

Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I

  • 1. Bernadette Gregersen (Bagsværd) '56
  • 2. Regitze Rønstrup (Bagsværd) '56
  • 3. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
  • 4. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 5. Birgitte Toft (Hellerup) '67
  • 6. Anne Bay (Bagsværd) '69
  • 7. Helle Johansen (Bagsværd) '63
  • 8. Bente Holmquist (Bagsværd) '58
  • Cox. Michael Bertelsen (Bagsværd) '95

Ringsted Roklub I

  • 1. Per Bigum (Ringsted) '58
  • 2. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 3. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69
  • 4. Tommy Silvestre (Ringsted) '60

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 3. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 4. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Flemming Simonsen (København) '67
  • 3. Martin Andersen (København) '72
  • 4. Kristian Østergaard Martensen (København) '84
  • 5. Ulrik Rafkiær (DSR) '75
  • 6. Hans Jorgen Stahl (DSR) '60
  • 7. Jim Kristensen (København) '60
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53
Løb 137 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1X 500m 8 tilmeldinger

Sarpsborg RK I

  • 1. Maria Grønberg Møller (NOR '06

Kungälv I

  • 1. Moa Lundqvist (SWE '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Kungälv IV

  • 1. Klara Nyman (SWE '07

Kungälv II

  • 1. Märta Karlsson (SWE '06

Kungälv III

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 138 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2X 500m 5 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (Hadsund) '06

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Bailey (MRK) '07
  • 2. Mark Eskilsson (MRK) '06

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06
  • 2. Kasper Salmi (SMARK) '09

Hadsund Roklub II

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 139 U14 M2X Drenge U14 2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup 500m 17 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Ikaros Voliantis (Bagsværd) '04

Kungälv/Öresjö ss Sweden I

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04
  • 2. Emil Hallgren (SWE '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Christiania Rodklub II

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 2. Christoffer Widding (Christiania) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04
  • 2. Viggo Olsen (København) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Nils Håkansson (SWE '04
  • 2. Noah Smeringe (SWE '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Kungälv I

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04
  • 2. Gustav Brischewski (SWE '04

AFMELDT Horten Roklubb I

  • 1. Sebastian Haraldseth (Horten) '05
  • 2. Dhani Julian Nordberg (Horten) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Falkenberg RK II

  • 1. Tobias Karlsson (SWE '04
  • 2. Melker Olsson (SWE '04

Mölndals Roddklubb II

  • 1. William Källström Okdahl (MRK) '05
  • 2. Harry Bailey (MRK) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (MRK) '04
  • 2. Erik Källström (MRK) '05

Christiania Rodklub I

  • 1. Lorentz Pran (Christiania) '04
  • 2. Brage Nerdal (Christiania) '04
Løb 140 U14 W1X Piger U14 1X - Jun C Piger 1X TU-Cup 500m 14 tilmeldinger

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Odder Roklub I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Halmstad Rodd I

  • 1. Matilda Waide (SWE '05

Ormsund Roklub II

  • 1. Embla Reykdal (ORK) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Ormsund Roklub I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04

Ormsund Roklub III

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Kaisa Nevalainen (FIN '04

Drammen Roklubb I

  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM) '05

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Odense Roklub I

  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Løb 141 U17 M2X Drenge U17 2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup 1500m 23 tilmeldinger

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. John Nilsson (SWE '02
  • 2. Arvid Lundqvist (SWE '02

AFMELDT Sarpsborg RK I

  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR '02
  • 2. Oliver Melnes (NOR '02

Sarpsborg RK II

  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR '04
  • 2. Philip Draget (NOR '02

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03

Christiania Rodklub I

  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02
  • 2. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02

Kungälv I

  • 1. Edvin Karlsson (SWE '02
  • 2. Nils Hugoson (SWE '02

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Stavanger Roklubb II

  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK) '03
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Ivar Håkansson (SWE '02
  • 2. Gustav Hallgren (SWE '03

Lübecker RC I

  • 1. Moritz Eckmann (GER '03
  • 2. Max Giering (GER '03

Drammen Roklubb I

  • 1. Lasse Røisli Bak (DRM) '02
  • 2. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03

Moss Roklubb I

  • 1. Simen Dørre (MRK) '03
  • 2. Simen Solbakken-Thømt (MRK) '02

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Stavanger Roklubb I

  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK) '03
  • 2. Mathias Grøsfjeld (StRK) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Ormsund Roklub I

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03
  • 2. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Edvard Wohlfahrt (NSR) '03
  • 2. Alexander Blom Tindlund (NSR) '03

Næstved Roklub I+Bagsværd

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03
Løb 142 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Jun B Piger 1X TU-Cup 1500m 20 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Japan Rowing Association I

  • 1. Yuka Kishimoto (JPN '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Sorø Roklub II

  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Caroline Østbø (StRK) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Christiania Rodklub I

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

AFMELDT Drammen Roklubb I

  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM) '02

Silkeborg Roklub II

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Japan Rowing Association II

  • 1. Miho Ueno (JPN '02

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03

Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Lübecker RC I

  • 1. Carolin Gross (GER '03

Stavanger Roklubb II

  • 1. Kristine Tønnessen (StRK) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03
Løb 201 U14 M1X Drenge U14 1X - jun. C drenge Årgang 04 500m 32 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04

Drammen Roklubb II

  • 1. Peter Anker Hassel (DRM) '04

Roklubben Ægir II

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Noah Smeringe (SWE '04

Falkenberg RK II

  • 1. Melker Olsson (SWE '04

Christiania Rodklub III

  • 1. Christoffer Widding (Christiania) '04

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Sarpsborg RK I

  • 1. Marius Antonsen Thime (NOR '04

Roklubben Ægir III

  • 1. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

Ormsund Roklub II

  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Odder Roklub I

  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04

Christiania Rodklub IV

  • 1. Lorentz Pran (Christiania) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro Roklub/KCHO II

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04

Kungälv I

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04

Kungälv II

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04

Ormsund Roklub I

  • 1. Max Karl Andresen (ORK) '04

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB IV

  • 1. Ikaros Voliantis (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Bagsværd Roklub/KCB V

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Københavns Roklub II

  • 1. Viggo Olsen (København) '04

Lyngby Roklub/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Drammen Roklubb I

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Christiania Rodklub II

  • 1. Brage Nerdal (Christiania) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (MRK) '04

Halmstad Rodd I

  • 1. Edvin Persson (SWE '04

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04

Öresjö ss Sweden I

  • 1. Emil Hallgren (SWE '04
Løb 202 U14 M1X Drenge U14 1X - jun. C drenge Årgang 05 500m 10 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Hadsund Roklub II

  • 1. Oskar Emil Holmriis (Hadsund) '05

Roklubben Stevns II

  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05

Odense Roklub I

  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05

Horten Roklubb I

  • 1. Dhani Julian Nordberg (Horten) '05

Mölndals Roddklubb II

  • 1. William Källström Okdahl (MRK) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Källström (MRK) '05

Roklubben Stevns III

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

AFMELDT Horten Roklubb II

  • 1. Sebastian Haraldseth (Horten) '05
Løb 203 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 04 500m 4 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Embla Reykdal (ORK) '04
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04

Halmstad Rodd I

  • 1. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 2. Moa Klintefors (SWE '04

Drammen Roklubb I

  • 1. Emma Thomlinson (DRM) '04
  • 2. Thea Njaastad (DRM) '04

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Løb 205 U14 W2X Piger U14 2X - jun. C piger 2x Årgang 04+05 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04

Halmstad Rodd I/Ormsund RK

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04
  • 2. Matilda Waide (SWE '05

Stavanger Roklubb I

  • 1. Stine Floen (StRK) '04
  • 2. Marie Grøsfjeld (StRK) '05
Løb 206 Masters W1X Kvinder Masters 1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Lisa Olsson (HIF) '73

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Lonnie Schmidt (Nordslesvig) '80

Fredensborg Roklub I

  • 1. Anette Andersen (Fredensborg) '68

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Sorø Roklub II

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Roklubben Furesø II

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
Løb 207 Masters M1X Mænd Masters 1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 19 tilmeldinger

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Odense Roklub I

  • 1. Bjørn Nielsen (Odense) '43

Roklubben Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Roklubben Furesø III

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

AFMELDT Lemvig Roklub I

  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70

Randers Roklub I

  • 1. Jan Sørensen (Randers) '45

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Ribe Roklub I

  • 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Sorø Roklub I

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63

Lemvig Roklub II

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Oslo Roklubb I

  • 1. Anders Formo (Oslo) '59

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Halmstad Rodd I

  • 1. Fredrik Klintefors (SWE '76

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Sorø Roklub IV

  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74

Sorø Roklub III

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 208 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 02 1500m 28 tilmeldinger

Roklubben Ægir II

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Lauri Nevalainen (FIN '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02

Sarpsborg RK III

  • 1. Philip Draget (NOR '02

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02

Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Falkenberg RK I

  • 1. Ivar Håkansson (SWE '02

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Felix Broberg (HIF) '02

Moss Roklubb I

  • 1. Simen Solbakken-Thømt (MRK) '02

Christiania Rodklub IV

  • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania) '02

Sarpsborg RK I

  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Per Størseth Andreassen (StRK) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02

Sarpsborg RK II

  • 1. Oliver Melnes (NOR '02

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02

Haldens Roklub I

  • 1. Haakon Borge (NOR '02

AFMELDT Moss Roklubb II

  • 1. Oliver Eliassen (MRK) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Takon Soutajat ry I

  • 1. Juho Salonen (TAKO) '02

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Japan Rowing Association I

  • 1. Sennosuke Nakajo (JPN '02

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Sturla Mogstad (NOR '02

Christiania Rodklub III

  • 1. Elias Mahler (Christiania) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Arvid Lundqvist (SWE '02

Christiania Rodklub I

  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02

Christiania Rodklub II

  • 1. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02
Løb 209 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - jun. B drenge Årgang 03 1500m 18 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM) '03

AFMELDT Norske Studenters Roklub II

  • 1. Edvard Wohlfahrt (NSR) '03

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Ormsund Roklub I

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03

Københavns Roklub I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Gustav Hallgren (SWE '03

Horten Roklubb I

  • 1. Kasper Bruun Frantzen (Horten) '03

Københavns Roklub II

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Københavns Roklub III

  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Drammen Roklubb II

  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Elis Sundberg (MRK) '03

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Trygve Bye Løken (NSR) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Falkenberg RK II

  • 1. Magnus Broberg (SWE '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Norske Studenters Roklub III

  • 1. Alexander Blom Tindlund (NSR) '03

Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 210 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 02 1500m 2 tilmeldinger

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE '02
  • 2. Bianca Häggström (SWE '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
Løb 211 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 02+03 1500m 4 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 2. Sofie Runge (SWE '02

Drammen Roklubb I

  • 1. Victoria Wikheim Lang (DRM) '02
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM) '04

Horten Roklubb I

  • 1. Maren Næss Brevik (Horten) '02
  • 2. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03

Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Løb 212 U17 W2X Piger U17 2X - jun. B piger 2x Årgang 03 1500m 4 tilmeldinger

Stavanger Roklubb I

  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK) '03
  • 2. Emma Dahl (StRK) '03

Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Ella Marie Hegge (NSR) '03
  • 2. Marie Glomnes Rudi (NSR) '03

Christiania Rodklub I

  • 1. Martine Nesse (Christiania) '03
  • 2. Vårin Fagerbakke (Christiania) '03
Løb 213 U13 M1X Drenge U13 1X - Jun D Drenge 500 m 1x 500m 12 tilmeldinger

Hadsund Roklub III

  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06

Hadsund Roklub I

  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06

Hadsund Roklub II

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Hadsund Roklub IV

  • 1. Oliver Enggaard Kristensen (Hadsund) '06

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Mark Eskilsson (MRK) '06

Køge Roklub I

  • 1. Anker Lerdorf (Køge R) '06

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Bailey (MRK) '07

Moss Roklubb I

  • 1. Odin Frøisland (MRK) '06

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Roklubben Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Løb 214 U19 W1X Piger U19 1X - JW1x JUN A 2000m 2000m 14 tilmeldinger

Japan Rowing Association I

  • 1. Miho Ueno (JPN '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02

Ormsund Roklub I

  • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK) '01

Moss Roklubb I

  • 1. Lise Meinike Dørre (MRK) '00

Norrtälje Roddförening I

  • 1. Linn Westerberg (SWE '00

Christiania Rodklub II

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

Bærum Roklubb I

  • 1. Caitlin Isabelle Aalders (Bærum) '01

Kungälv I

  • 1. Siri Runge (SWE '00

Danske Studenters Roklub/KCO I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Drammen Roklubb I

  • 1. Elisabeth Stenberg (DRM) '01

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00

Kungälv II

  • 1. Wilma Öhman (SWE '01
Løb 215 U13 W2X Piger U13 2X - Jun D Piger 500 m 2x 500m 4 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
  • 2. Sofie Kristiansen (Stevns) '06

Kungälv II

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06
  • 2. Klara Nyman (SWE '07

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07
  • 2. Märta Karlsson (SWE '06
Løb 216 U19 M1X Drenge U19 1X - Jun. A Drenge 1x 2000m 2000m 21 tilmeldinger

AFMELDT Stavanger Roklubb III

  • 1. Håkon Vengnes (StRK) '00

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

Horten Roklubb II

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (MRK) '01

Roskilde Roklub/KCR III

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

AFMELDT Stavanger Roklubb II

  • 1. Johan Bull (StRK) '00

AFMELDT Stavanger Roklubb I

  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK) '01

AFMELDT Horten Roklubb I

  • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten) '00

Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01

Takon Soutajat ry I

  • 1. Elias Haavisto (TAKO) '01

Japan Rowing Association I

  • 1. Mitsuru Tsuge (JPN '02

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Vitus Aparicio Tjøm (NSR) '01

Roskilde Roklub/KCR V

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Emil Lundqvist (SWE '01

Roskilde Roklub/KCR IV

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR II

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Andy Toha (JRS) '01

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Nicolai Fongaard (NSR) '01
Løb 217 M2X Mænd 2X - M2x Sen. Herrer 2000m 9 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

AFMELDT Aalborg Roklub II

  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01

Næstved Roklub I

  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

AFMELDT Haldens Roklub I

  • 1. Oskar van Etten Jarem (NOR '93
  • 2. Thomas Furuvarp (NOR '95

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Antton Helmi (FIN '94
  • 2. Joonas Jousimo (FIN '95

Aalborg Roklub III

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Esben Ravn (Aalborg) '93

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK) '88

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. William Tassel (HIF) '85
  • 2. Michael Helmer (HIF) '85

Aalborg Roklub I

  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Asger Laursen (Aalborg) '95
Løb 218 M2- Mænd 2- - M2- Sen. Herrer 2000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I

  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Nick H. Larsen (Odense) '95

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (MRK) '99
  • 2. Mikko Rekstad (MRK) '97

Hadsund Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Løb 219 U19 M2X Drenge U19 2X - Jun A Drenge 2X 2000m 12 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 2. Julius Philipson (Roskilde) '01

Svenska Roddförbundet II

  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE '01
  • 2. Petter Sandung (SWE '00

Moss Roklubb/Tønsberg Roklub I

  • 1. Isak Vartdal-Gjerde (TRK) '00
  • 2. Jarle Hjortkjær Sæby (MRK) '00

Falkenberg RK I

  • 1. Albin Olsson (SWE '01
  • 2. Casper Johansson (SWE '01

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Johan Källström (SWE '02
  • 2. Ruben Rapi (SWE '02

AFMELDT Stavanger Roklubb I

  • 1. Håkon Vengnes (StRK) '00
  • 2. Johan Bull (StRK) '00

AFMELDT Sarpsborg RK I

  • 1. Jacob Gundersen (NOR '01
  • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR '02

Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00

Hammarby IF Roddförening/Jönköpings Roddsällskap I I

  • 1. Felix Broberg (HIF) '02
  • 2. Andy Toha (JRS) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Løb 220 U19 M2- Drenge U19 2- - Jun A Drenge 2- 2000m 3 tilmeldinger

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Heine Jansen Heggebø (NOR '01
  • 2. Johan Christian Holst (NOR '01

Kungälv I

  • 1. Edvin Karlsson (SWE '02
  • 2. Nils Hugoson (SWE '02

AFMELDT Svenska Roddförbundet I

  • 1. Erik Delryd (SWE '00
  • 2. Linus Fäldt (SWE '00
Løb 221 U19 W4X Piger U19 4X - Jun.A 4x- piger 2000m JNM 2000m 6 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Stina Bujalla (SWE '03
  • 2. Ronja Lindberg (SWE '01
  • 3. Matilda Wallin (SWE '01
  • 4. Johanna Throgen (SWE '00

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 2. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Mia Falch (NOR '00
  • 2. Karoline Masch (NOR '01
  • 3. Karoline Berset (NOR '02
  • 4. Ida Kyvik Sandvik (NOR '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Kristine Tønnessen (StRK) '02
  • 2. Caroline Østbø (StRK) '02
  • 3. Sigrid Nilsen (StRK) '01
  • 4. Siri Tønnessen (StRK) '01

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I (4-) UFK

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01

DANMARK

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 3. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 222 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m 500m 2 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Källström (MRK) '05
  • 2. Albin Alami (MRK) '04
  • 3. Harry Bailey (MRK) '04
  • 4. William Källström Okdahl (MRK) '05
  • Cox. Erik Bailey (MRK) '07

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Ikaros Voliantis (Bagsværd) '04
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • Cox. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 223 U15 M4X Drenge U15 4X - Jun C Drenge 4x- 500m 500m 3 tilmeldinger

Kungälv/Öresjö ss Sweden I

  • 1. Emil Hallgren (SWE '04
  • 2. Adam Wallberg (SWE '04
  • 3. Gustav Brischewski (SWE '04
  • 4. Simon Karlsson (SWE '04

Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Christiania Rodklub I

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 2. Brage Nerdal (Christiania) '04
  • 3. Christoffer Widding (Christiania) '04
  • 4. Lorentz Pran (Christiania) '04
Løb 224 W2X Kvinder 2X - Kvinder 2x 2000m 7 tilmeldinger

Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Christiania Rodklub I

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
  • 2. Jonna Vuoskoski (Christiania) '83

Aalborg Roklub I

  • 1. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
  • 2. Christina Donstrup (Aalborg) '89

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Lübecker RC I I

  • 1. Katharina Rogosch (GER '98
  • 2. Franziska Stamer (GER '00

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I

  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM) '94
  • 2. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
  • 2. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Løb 226 U19 M4X Drenge U19 4X - Jun.A Drenge 4x 2000m JNM 2000m 9 tilmeldinger

DANMARK

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Rasmus Rasmussen (NOR '00
  • 2. Lars Jørann Lindgren (NOR '01
  • 3. Nicolai Enstad (NOR '00
  • 4. Diderik Skjønhaug (NOR '00

AFMELDT Haldens Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR '02
  • 2. Jacob Gundersen (NOR '01
  • 3. Oliver Melnes (NOR '02
  • 4. Haakon Borge (NOR '02

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Markus Daniels (SWE '00
  • 2. Moritz Lücke (SWE '00
  • 3. Isak Birkeholme (SWE '02
  • 4. Theodor Fritsch (SWE '03

Lübecker RC I I

  • 1. Lasse Becher (GER '01
  • 2. Alexander Gross (GER '01
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER '01
  • 4. Franziska Stamer (GER '00

AFMELDT Stavanger Roklubb III

  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK) '01
  • 2. Per Størseth Andreassen (StRK) '02
  • 3. Håkon Vengnes (StRK) '00
  • 4. Johan Bull (StRK) '00

AFMELDT Stavanger Roklubb II

  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK) '01
  • 2. Per Størseth Andreassen (StRK) '02
  • 3. Håkon Vengnes (StRK) '00
  • 4. Johan Bull (StRK) '00

Stavanger Roklubb I

  • 1. Marius Løe Pedersen (StRK) '01
  • 2. Per Størseth Andreassen (StRK) '02
  • 3. Håkon Vengnes (StRK) '00
  • 4. Johan Bull (StRK) '00

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 228 U17 M4X Drenge U17 4X - Jun.B Drenge 4x 1500m 1500m 11 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03
  • 2. Charlie McDonald** (København) '02
  • 3. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 4. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Ormsund Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK) '04
  • 2. Adrian Lund (ORK) '03
  • 3. Marius Antonsen Thime (NOR '04
  • 4. Philip Draget (NOR '02

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Arvid Lundqvist (SWE '02
  • 2. Nils Hugoson (SWE '02
  • 3. Elis Sundberg (MRK) '03
  • 4. John Nilsson (SWE '02

AFMELDT Christiania Rodklub I

  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02
  • 2. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02
  • 3. NN NN (Christiania) '02
  • 4. NN NN (Christiania) '02

AFMELDT Lübecker RC II I

  • 1. Paul Kringelhofer (GER '03
  • 2. Moritz Eckmann (GER '03
  • 3. Jurek Külsen (GER '03
  • 4. Max Giering (GER '03

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 4. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK) '03
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK) '03
  • 3. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK) '03
  • 4. Mathias Grøsfjeld (StRK) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Noah Smeringe (SWE '04
  • 2. Magnus Broberg (SWE '03
  • 3. Ivar Håkansson (SWE '02
  • 4. Gustav Hallgren (SWE '03

Lübecker RC I I

  • 1. Luis Schätzle (GER '02
  • 2. Jonas Schultz (GER '03
  • 3. Luuk Simmrow (GER '02
  • 4. Ole Peters (GER '03

Moss Roklubb I+ NSR

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03
  • 2. Simen Dørre (MRK) '03
  • 3. Simen Solbakken-Thømt (MRK) '02
  • 4. Edvard Wohlfahrt (NSR) '03

Drammen Roklubb I

  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM) '03
  • 2. Peter Anker Hassel (DRM) '04
  • 3. Lasse Røisli Bak (DRM) '02
  • 4. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03
Løb 229 LM1X Mænd letvægt 1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94

AFMELDT Halmstad Rodd I

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86
Løb 230 M4X Mænd 4X - 4x- Sen. 2000m Mænd 2000m 4 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Anders Olsen (Hadsund) '92
  • 2. Christian Danmark (Hadsund) '94
  • 3. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
  • 4. Simon Sørensen (Hadsund) '92

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Michael Moerner (Odense) '92
  • 4. Asger Laursen (Aalborg) '95

Aalborg Roklub II

  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Bagsværd Roklub I

  • 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 3. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
  • 4. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Løb 232 U15 W4X Piger U15 4X - Jun C Piger 4x- 500m 5 tilmeldinger

Ormsund Roklub/Stavanger Roklubb I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04
  • 2. Embla Reykdal (ORK) '04
  • 3. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04
  • 4. Marie Grøsfjeld (StRK) '05

KR/HADSUND/BAGSVÆRD (4x+)

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 3. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 4. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • Cox. AA BB (Bagsværd) '01

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07
  • 2. Maja Karlsson (SWE '06
  • 3. Märta Karlsson (SWE '06
  • 4. Moa Lundqvist (SWE '06

Halmstad Rodd I/Odder Roklub

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 2. Moa Klintefors (SWE '04
  • 3. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 4. Matilda Waide (SWE '05

Drammen Roklubb I

  • 1. Emma Thomlinson (DRM) '04
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM) '04
  • 3. Thea Njaastad (DRM) '04
  • 4. Andrea Willand-Evensen (DRM) '05
Løb 233 W1X Kvinder 1X - W1x Sen Kvinder 2000m 2000m 18 tilmeldinger

AFMELDT Lübecker RC I I

  • 1. Katharina Rogosch (GER '98

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96

Stavanger Roklubb I

  • 1. Karen Undset (StRK) '99

AFMELDT Drammen Roklubb I

  • 1. Fanny Lucie Røed (DRM) '94

Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub/KCB III

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

AFMELDT Roklubben ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Kungälv I

  • 1. Maja Wennroth (SWE '98

Hammarby IF Roddförening I

  • 1. Ellen Gunnars (HIF) '94

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Gabriella Rådberg (MRK) '96

Christiania Rodklub II

  • 1. Jonna Vuoskoski (Christiania) '83

Esbo roddare I

  • 1. Aura Forsberg (FIN '85

Aarhus Roklub I

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

AFMELDT Horten Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Norrtälje Roddförening I

  • 1. Anna Malvina Svennung (SWE '84

Christiania Rodklub I

  • 1. Helga Marie Løvenskiold Kveseth (Christiania) '91
Løb 234 M4- Mænd 4- - M4- Herrer 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 4. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Fredrik Reite (NOR '01
  • 2. Oskar Gjerland (NOR '00
  • 3. Øystein Dingen (NOR '00
  • 4. Sam Lorgen (NOR '00

Bagsværd Roklub/KCB I UFK bane 6

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Mathias Ærendahl Helbo (DSR) '99
  • 4. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98

AFMELDT Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Løb 235 U19 W2X Piger U19 2X - Jun A Piger 2x 2000m 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Lübecker RC I I

  • 1. Franziska Stamer (GER '00
  • 2. Carolin Gross (GER '03

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Malin Eriksson (FIN '00
  • 2. Kaisa Eronen (FIN '00

AFMELDT NORGES ROFORBUND I

  • 1. Sigrid Nilsen (NOR '01
  • 2. Siri Tønnessen (NOR '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01

Svenska Roddförbundet III

  • 1. Elin Lindroth (SWE '00
  • 2. Ellen Hedenberg (SWE '02

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01

Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I

  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 2. Mie Mellerup (Ægir) '00

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Felicia Häggström (SWE '00
  • 2. Jonna Pettersson (SWE '02

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Wilma Öhman (SWE '01
  • 2. Siri Runge (SWE '00

Christiania Rodklub I

  • 1. Anna Lind Jodalen (Christiania) '02
  • 2. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

AFMELDT Lappeenrannan Soutajat I

  • 1. Milla Kainlauri (FIN '00
  • 2. Maiju Kainlauri (FIN '02

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I

  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01

Svenska Roddförbundet II

  • 1. Elin Brischewski (SWE '02
  • 2. Annie Nyman (SWE '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 236 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 11 tilmeldinger

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
  • 2. Lonnie Schmidt (Nordslesvig) '80

Fredensborg Roklub II

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

Nyborg Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Malin Källström (MRK) '69
  • 2. Rebecka Källström (MRK) '77

Køge Roklub I

  • 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Fredensborg Roklub I

  • 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Fredensborg Roklub III

  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
  • 2. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59

Roklubben Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Roklubben Furesø/Sorø Roklub I

  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 2. Merete Busk (Sorø) '46

Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Mille Nissen (Roskilde) '76
  • 2. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
Løb 237 U17 W4X Piger U17 4X - JW4x- JUN B 1500 m 1500m 4 tilmeldinger

Halmstad Rodd/Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 2. Sofie Runge (SWE '02
  • 3. Liv McGowan (MRK) '03
  • 4. Thea Ingvarsson (SWE '02

Stavanger Roklubb I

  • 1. Ingrid Regine Bull (StRK) '03
  • 2. Emma Dahl (StRK) '03
  • 3. Kristine Tønnessen (StRK) '02
  • 4. Caroline Østbø (StRK) '02

Rødvig Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 3. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 4. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Hämeenlinnan Soutajat/Neste Rowing Club I

  • 1. Kaisa Nevalainen (FIN '04
  • 2. Lotta Nylund (NRC) '02
  • 3. Erin Pettersson (NRC) '02
  • 4. Vilma Kangasmäki (NRC) '02
Løb 238 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Esbo roddare I

  • 1. Aura Forsberg (FIN '85

Næstved Roklub I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 239 M1X Mænd 1X - M1x Herrer 2000m 2000m 18 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Halmstad Rodd I

  • 1. Fabian Meuller (SWE '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Odense Roklub/KCO II

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Haldens Roklub I

  • 1. Oskar van Etten Jarem (NOR '93

Roforeningen KVIK II

  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93

AFMELDT Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Samuli Seppälä (FIN '98

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93

Takon Soutajat ry I

  • 1. Jukkis Kauppi (TAKO) '83

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mads Fischer (DSR) '94

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95

AFMELDT Halmstad Rodd II

  • 1. Rasmus Melin (SWE '86

Hämeenlinnan Soutajat II

  • 1. Daniel Koskikunnas (FIN '98

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

SMARK I

  • 1. Mikko Karppinen (SMARK) [0000]

AFMELDT Lyngby Roklub I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Løb 240 U19 W2- Piger U19 2- - 2- Jun A piger 2000m 2000m 1 tilmelding

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I

  • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK) '01
  • 2. Caitlin Isabelle Aalders (Bærum) '01
Løb 242 W4X Kvinder 4X - 4x Kvinder 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 4. Ida Langkjær (Bagsværd) '97

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/KCB I (4-)

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 4. Julie Poulsen (Odder) '96

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 4. Mia Sofie Rützou (Odense) '99

Aalborg Roklub I

  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 2. Nora Zeitoun (Aalborg) '92
  • 3. Christina Donstrup (Aalborg) '89
  • 4. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (Aalborg) '91

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81

Kungälv/Mölndals Roddklubb I

  • 1. Wilma Öhman (SWE '01
  • 2. Maja Wennroth (SWE '98
  • 3. Siri Runge (SWE '00
  • 4. Gabriella Rådberg (MRK) '96
Løb 243 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - M8+ alle klasser 2000 m 2000m 4 tilmeldinger

Aalborg Roklub II

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • 5. Mikkel Kjeldgaard (Aalborg) '97
  • 6. Thomas Guldberg Lund (Aalborg) '95
  • 7. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 8. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
  • Cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 2. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 4. Frederik Secher (Bagsværd) '91
  • 5. Alexander S. Sørensen (Bagsværd) '91
  • 6. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
  • 7. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 8. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
  • Cox. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Aalborg Roklub I

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 3. Michael Moerner (Odense) '92
  • 4. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
  • 5. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89
  • 6. Karl Emil Jøker (Aalborg) '97
  • 7. Kelvin Yeung (KVIK) '93
  • 8. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • Cox. Mette Louise Karer (Aalborg) '96

Bagsværd Roklub/KCB I (+ 40 sek.)

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 4. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 5. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 6. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 7. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 8. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • Cox. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Løb 244 U19 M8+ Drenge U19 8+ - JM8+ alle klasser 2000 m JNM 2000m 5 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Johan Grahn (SWE '00
  • 2. Douglas Bergqvist (SWE '00
  • 3. Samuel Carlsson (SWE '00
  • 4. Alexander Young (SWE '00
  • 5. Per Ingmar Bujalla (SWE '01
  • 6. Gabriel Hoffsten (SWE '01
  • 7. Linus Fäldt (SWE '00
  • 8. Daniel Aronsson (SWE [0000]
  • Cox. Ebba Einarsson** (SWE [0000]

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Andreas Sørskaar (NOR '01
  • 2. Erik Johansen (NOR '01
  • 3. Hugo Haavind (NOR '01
  • 4. Jonathan Wang-Norderud (NOR '01
  • 5. Kristian Lorentzen (NOR '01
  • 6. Oscar Høeg Wohlfart (NOR '01
  • 7. Petter Arnøy (NOR '01
  • 8. Tinius Wilhelmsen (NOR '01
  • Cox. Ella Hegge (NOR '03

DANMARK

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 5. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 6. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
  • 7. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 8. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

AFMELDT Lübecker RC I I

  • 1. Lasse Becher (GER '01
  • 2. Alexander Gross (GER '01
  • 3. Max Lennart Rosenfeld (GER '01
  • 4. Adrian Loewe (GER '01
  • 5. Maximilian Looft (GER '01
  • 6. Luis Schätzle (GER '02
  • 7. Luuk Simmrow (GER '02
  • 8. Ole Peters (GER '03
  • Cox. Carolin Gross (GER '03

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I

  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 5. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 6. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
  • 7. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 8. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • Cox. Malte Arensbach (Sorø) '02
Løb 245 U13 W1X Piger U13 1X - Jun D Piger 1x 500 m 500m 8 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns) '08

Roklubben Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Sarpsborg RK I

  • 1. Maria Grønberg Møller (NOR '06

Kungälv II

  • 1. Märta Karlsson (SWE '06

Kungälv I

  • 1. Moa Lundqvist (SWE '06

Kungälv III

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06

Kungälv IV

  • 1. Klara Nyman (SWE '07

Hadsund Roklub I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 246 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 04 500m 12 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04
  • 2. Viggo Olsen (København) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
  • 2. Jonas Lindberg Nielsen (Ægir) '04

Kungälv I

  • 1. Simon Karlsson (SWE '04
  • 2. Gustav Brischewski (SWE '04

AFMELDT Christiania Rodklub II

  • 1. Christoffer Widding (Christiania) '04
  • 2. Brage Nerdal (Christiania) '04

Falkenberg RK I

  • 1. Tobias Karlsson (SWE '04
  • 2. Melker Olsson (SWE '04

Christiania Rodklub I

  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania) '04
  • 2. Lorentz Pran (Christiania) '04

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Harry Bailey (MRK) '04
  • 2. Albin Alami (MRK) '04

Kungälv/Öresjö ss Sweden I

  • 1. Emil Hallgren (SWE '04
  • 2. Adam Wallberg (SWE '04

Bagsværd Roklub/KCB II

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Mads Rubin (Bagsværd) '04

Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
Løb 247 U14 M2X Drenge U14 2X - jun. C drenge 2x Årgang 05 500m 2 tilmeldinger

Mölndals Roddklubb II

  • 1. Erik Källström (MRK) '05
  • 2. William Källström Okdahl (MRK) '05

Horten Roklubb I

  • 1. Dhani Julian Nordberg (Horten) '05
  • 2. Max Karl Andresen (ORK) '04
Løb 248 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 23 tilmeldinger

Holte Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Andreas Borg (Holte) '59

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
  • 2. Lonnie Schmidt (Nordslesvig) '80

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83

Odense Roklub II

  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Fredericia Roklub/Odder Roklub I

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
  • 2. Tage Staal (Odder) '38

Sorø Roklub III

  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60

Sorø Roklub I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Laila Hjorth (Sorø) '53

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Fredensborg Roklub III

  • 1. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62
  • 2. Jacob Midtgaard (Fredensborg) '68

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51

Fredensborg Roklub II

  • 1. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
  • 2. Sander Viscor (Fredensborg) '75

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 2. Peter Kristensen (DSR) '71

Nyborg Roklub II

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59

N.S. Roklub I

  • 1. Peter Hansen (N.S.) '47
  • 2. Per Jacobsen (N.S.) '39

Kungälv I

  • 1. Jan Andersson (SWE '53
  • 2. Christer Corneliusson (SWE '55

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Lemvig Roklub I

  • 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Fredensborg Roklub I

  • 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
  • 2. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Odense Roklub I

  • 1. Mikkel Skou Pedersen (Odense) '81
  • 2. Jens Ole Christensen (Odense) '76
Løb 249 U13 M2X Drenge U13 2X - Jun D Drenge 2x 500 m 500m 5 tilmeldinger

Hadsund Roklub II

  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (Hadsund) '06

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06
  • 2. Kasper Salmi (SMARK) '09

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Mölndals Roddklubb I

  • 1. Erik Bailey (MRK) '07
  • 2. Mark Eskilsson (MRK) '06

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 251 U14 W1X Piger U14 1X - jun. C piger Årgang 04 500m 9 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Sorø Roklub I

  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04

Hämeenlinnan Soutajat I

  • 1. Kaisa Nevalainen (FIN '04

Ormsund Roklub III

  • 1. Tyra Eklo Hjemdal (ORK) '04

Odense Roklub I

  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Ormsund Roklub II

  • 1. Embla Reykdal (ORK) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

Ormsund Roklub I

  • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK) '04
Løb 252 U14 W1X Piger U14 1X - jun. C piger Årgang 05 500m 4 tilmeldinger

Halmstad Rodd I

  • 1. Matilda Waide (SWE '05

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05

Odder Roklub I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Drammen Roklubb I

  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM) '05
Løb 253 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 02 1500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Edvin Karlsson (SWE '02
  • 2. Nils Hugoson (SWE '02

Halmstad Rodd I

  • 1. John Nilsson (SWE '02
  • 2. Arvid Lundqvist (SWE '02

Christiania Rodklub I

  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania) '02
  • 2. Marius Ahlsand 22.01.2002 (Christiania) '02

Sarpsborg RK I

  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR '02
  • 2. Oliver Melnes (NOR '02
Løb 254 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge 2x Årgang 03 1500m 10 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Alexander Blom Tindlund (NSR) '03
  • 2. Edvard Wohlfahrt (NSR) '03

Ormsund Roklub I

  • 1. Adrian Lund (ORK) '03
  • 2. Truls Oskar Hansen (ORK) '04

Bagsværd Roklub/Næstved Roklub I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03

Falkenberg RK I

  • 1. Magnus Broberg (SWE '03
  • 2. Noah Smeringe (SWE '04

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03
  • 2. Simen Dørre (MRK) '03

Lübecker RC I I

  • 1. Moritz Eckmann (GER '03
  • 2. Max Giering (GER '03

Stavanger Roklubb II

  • 1. Jonas Markus A Engelsgaard (StRK) '03
  • 2. Erik Molværsmyr (StRK) '03

Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

AFMELDT Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO II

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Stavanger Roklubb I

  • 1. Martin Nikolai Ortiz Tegle (StRK) '03
  • 2. Mathias Grøsfjeld (StRK) '03
Løb 255 U17 M2X Drenge U17 2X - jun. B drenge2x Årgang 02+03 1500m 9 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Lasse Røisli Bak (DRM) '02
  • 2. Sebastian Mejer Rasmussen (DRM) '03

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 2. Villads Jørgensen (Bagsværd) '03

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Charlie McDonald** (København) '02
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03

Falkenberg RK II

  • 1. Ivar Håkansson (SWE '02
  • 2. Gustav Hallgren (SWE '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Sarpsborg RK I

  • 1. Philip Draget (NOR '02
  • 2. Marius Antonsen Thime (NOR '04

Holstebro Roklub/KCHO II I

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Christiania Roklub/Norske Studenters Roklub I

  • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania) '02
  • 2. Trygve Bye Løken (NSR) '03
Løb 256 U17 WErgo Piger U17 Ergo - jun. B piger Årgang 02 1500m 13 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde Roklub/KCR I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Falkenberg RK I

  • 1. Bella Häggström (SWE '02

Neste Rowing Club II

  • 1. Lotta Nylund (NRC) '02

Kungälv I

  • 1. Sofie Runge (SWE '02

Neste Rowing Club III

  • 1. Erin Pettersson (NRC) '02

Neste Rowing Club I

  • 1. Vilma Kangasmäki (NRC) '02

AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I

  • 1. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE '02

Japan Rowing Association I

  • 1. Yuka Kishimoto (JPN '02

Christiania Rodklub I

  • 1. Nicoline Lindstrøm (Christiania) '02

Falkenberg RK II

  • 1. Bianca Häggström (SWE '02

Lyngby Dameroklub/KKL I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 257 U17 W1X Piger U17 1X - jun. B piger Årgang 03 1500m 10 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund) '03

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Kungälv II

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04

Lübecker RC I I

  • 1. Carolin Gross (GER '03

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Marie Glomnes Rudi (NSR) '03

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Ella Marie Hegge (NSR) '03

Silkeborg Roklub II

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03