Resultater - Sorø Regatta 3 og 4 juli 2021
Løb nr | Starttid - ↑ |

Løb 100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-07-03 13:05
Plac. # Navn 500m
1 5 Hadsund I 18
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:56.3
2 2 Holstebro/KCHO II 16
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:57.7
3 4 Bagsværd I 14
  • Storm Genet(1)
2:06.8
4 8 Hadsund II 12
  • Christian Sindre Bech(1)
2:14.7
Løb 100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-07-03 13:00
Plac. # Navn 500m
1 9 Bagsværd II 10
  • Alexander Grundtvig(1)
1:57.1
2 1 Saxkjøbing I 8
  • Carl Dunch(1)
2:01.7
3 10 Silkeborg I 6
  • Aske T. Jensen(1)
2:34.4
Løb 100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-03 08:25
Plac. # Navn 500m
1 5 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:04.9
1 8 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
2:14.9
1 9 Bagsværd II
  • Alexander Grundtvig(1)
2:25.5
1 10 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:33.2
Løb 100
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-03 08:30
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:57.1
1 4 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
2:01.7
1 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:34.4
Løb 101
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-07-03 13:15
Plac. # Navn 500m
1 5 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:52.6
2 8 Hadsund II 16
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:55.5
3 2 Holstebro/KCHO II 14
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:57.4
4 1 Hadsund I 12
  • Victoria Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
1:57.6
Løb 101
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-07-03 13:10
Plac. # Navn 500m
1 3 Stevns I 10
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:06.7
2 7 Bagsværd I 8
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:13.8
3 6 Hadsund/Ægir I 6
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
2:16.1
Løb 101
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-07-03 08:35
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:56.2
1 1 Hadsund I
  • Victoria Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
2:01.1
1 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:14.2
Løb 101
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-07-03 08:40
Plac. # Navn 500m
1 5 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:53.3
1 8 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:59.1
1 7 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:10.4
1 6 Hadsund/Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
2:14.2
Løb 102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-07-03 13:30
Plac. # Navn 1500m
1 11 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
5:58.3
2 10 Sorø I 16
  • Mads Christensen(1)
6:00.8
3 12 Hadsund III 14
  • Frederik Bertelsen(1)
6:04.4
4 13 Stevns II 12
  • Jakob Iversen(1)
6:17.3
5 5 Sorø II 10
  • Jonas Lindegaard(1)
6:20.9
6 2 Roskilde I 8
  • Esben Friis Thanning(1)
6:22
Løb 102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-07-03 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 14 Holstebro/KCHO I 2
  • Simon Madsen(1)
6:14.3
2 15 Bagsværd/KCB I 6
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:18.4
3 1 Dragør I 4
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:25.4
4 4 Stevns III 2
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:30.7
5 8 Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
6:51
6 6 Bagsværd/KCB II 2
  • Theis Wolfram(1)
6:53.1
Løb 102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-07-03 08:45
Plac. # Navn 1500m
1 2 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:00.0
(24)
1 5 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
0:01
1 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
0:02.0
1 4 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:09.1
1 6 Bagsværd/KCB II
  • Theis Wolfram(1)
0:16
Løb 102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-07-03 08:50
Plac. # Navn 1500m
1 11 Randers I
  • Oliver Bach(1)
6:01.3
1 10 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
6:12.1
1 8 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
6:51.5
Løb 102
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 3. Indledende
2021-07-03 08:55
Plac. # Navn 1500m
1 12 Hadsund III
  • Frederik Bertelsen(1)
6:13.3
2 13 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
6:18.1
3 15 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:23
4 14 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
6:30.3
Løb 103
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-07-03 13:40
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sorø I 18
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
6:12
2 5 Silkeborg I 16
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
6:14.3
3 6 Holstebro/KCHO I 14
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
6:15.2
4 4 Odder I 12
  • Caroline Sejersen(1)
  • Anne Kristine Bech Asaa(2)
6:29.2
5 3 Holstebro/KCHO II 10
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
6:30.9
Løb 104
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 6 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
7:32.6
Løb 105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 2 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
8:46
2 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
9:19.2
Løb 106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-07-03 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 7 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:23.5
2 3 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:41.3
3 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:49.8
4 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
8:06.4
5 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
8:19
6 10 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:22.2
Løb 106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2021-07-03 13:45
Plac. # Navn 2000m
1 11 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
8:16.4
2 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
8:23.4
3 5 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
8:39.4
4 12 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
9:25.2
Løb 106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-07-03 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:56.9
2 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
8:06.2
3 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
8:10.2
4 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
8:11.5
5 6 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
8:26.6
6 5 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
8:42.7
Løb 106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-07-03 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 7 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:45.7
2 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:46.4
3 10 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:09.9
4 11 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
8:17.2
5 12 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
9:04
6 9 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
9:20.7
Løb 107
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 København/Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
6:54
2 2 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
6:59.2
Løb 108
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 0s4:12.20:00.0
1 3 Sorø
  • Jeanette Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:22s 22s4:18.60:00.0
1 5 Lemvig/Lyngby/KKL I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:23s 23s4:19.80:00.0
1 2 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:19s 19s4:31.10:00.0
1 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:23s 23s4:340:00.0
Løb 108
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-07-03 10:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 7 Nyborg
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:0s 0s3:50.40:00.0
1 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:20s 20s3:56.60:00.0
1 8 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:2s 2s3:58.10:00.0
1 9 Fredensborg II
  • Jacob Midtgaard(1)
  • Hans T Andersen(2)
Start:8s 8s4:01.80:00.0
1 11 Bagsværd II
  • Jacob Janson(1)
  • Ronan Tinsley(2)
Start:20s 20s4:14.80:00.0
Løb 110
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
8:25
Løb 111
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 10:50
Plac. # Navn 500m
1 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:11.3
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:18.9
3 5 Holstebro/KCHO III
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:20
4 2 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:20.8
5 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
2:23
Løb 113
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-07-03 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 DSR/DRC I
  • Astrid Steensberg(1)
8:02.6
2 2 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
8:09.4
3 1 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
8:31.4
4 4 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
8:36.4
5 6 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
8:45.6
6 3 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
8:55.5
Løb 114
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 11:10
Plac. # Navn 2000m
1 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:20.7
2 5 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:24.6
3 6 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
7:37.4
4 1 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:51.4
5 2 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:06.7
6 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:14.5
Løb 114
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-07-03 11:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aalborg/DSR/Lyngby
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg (2)
  • Karl Riis(3)
  • Samantha Don Robbins(4)
  • Christine Cardel(5)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(6)
  • Dros Elisabet Petersen(7)
  • Peter Christian Holmquist(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
3:16.8
1 3 Aalborg/DSR/Hadsund
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Malthe Mågård-Hansen(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
  • Astrid Steensberg(5)
  • Natasha Frandsen(6)
  • Olivia Meinert Cardel(7)
  • Caroline Bjerre Hansen(8)
  • Camilla Frølund(cox)
3:17.6
1 1 Aalborg/Holstebro/Odense
  • Camilla Frølund(1)
  • Amalie Kiær(2)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(3)
  • Oscar Mazza(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Simon Nygaard-Thomsen(6)
  • Lasse Esbech Stenstrop(7)
  • Jannik Mose Skov(8)
  • Troels Dalgaard Danielsen(cox)
3:28.2
Løb 115
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-07-03 11:25
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
1:55.3
Løb 116
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-07-03 11:30
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd I 16
  • Otto Kjærulff(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Storm Genet(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
1:41.5
2 1 Holstebro/KCHO 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
1:39.6
Løb 117
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2021-07-03 14:40
Plac. # Navn 1500m
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
5:42.5
2 3 Sorø 16
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Signe Thorup(3)
  • Liva Østergaard Nielsen(4)
5:53.9
Løb 118
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-07-03 14:30
Plac. # Navn 1500m
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
4:58.2
2 1 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
5:05.3
3 2 Bagsværd/København/KCB I 14
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Viggo Lambert(4)
5:28.9
Løb 119
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:10
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:0s 0s4:20.54:20.5
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:9s 9s4:23.74:23.7
3 4 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:17s 17s4:24.94:24.9
4 2 Sorø I
  • Jeanette Jensen(1)
Start:1s 1s4:30.74:30.7
5 5 Sorø II
  • Peter Lindblom(1)
Start:23s 23s4:484:48
6 6 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:33s 33s5:07.95:07.9
Løb 119
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-07-03 14:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 7 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
Start:0s 0s3:58.53:58.5
2 8 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
Start:11s 11s4:15.34:15.3
3 10 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:27s 27s4:15.74:15.7
4 11 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:27s 27s4:30.54:30.5
Løb 121
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:45
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
7:35
2 4 Aarhus/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Rikke Køchs(2)
7:43.2
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
8:00.3
4 3 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Iben Bech(2)
8:13.2
Løb 123
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd/Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
7:05.1
Løb 124
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
6:34.5
1 1 Aalborg/Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Lasse Esbech Stenstrop(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
7:19.3
Løb 125
M4X Mænd 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn 2000m
1 4 DSR/Hadsund
  • Malte Rusbjerg (1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Peter Rytter Munk(3)
  • Nicolai Bernsen(4)
6:43.1
Løb 126
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 15:05
Plac. # Navn 500m
1 2 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
2:25.9
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
2:41.5
Løb 127
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-07-03 15:10
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:09.9
2 2 Odense/KCO
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Benna Sundstrøm(2)
2:16.9
Løb 128
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Bagsværd II
  • Mette Rudkjær Jensen(1)
  • Ditte Brink(2)
  • Nanna Tange Bech(3)
  • Line Møller(4)
Start:18s 18s3:59.33:59.3
2 2 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Kirsten From(2)
  • Kirsten Østergaard(3)
  • Jane Steensberg(4)
Start:4s 4s4:024:02
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Marie Krarup(2)
  • Maike Benter(3)
  • Kirsten Gerda Hansen(4)
Start:9s 9s4:02.54:02.5
4 1 Fredensborg
  • Hans T Andersen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Karin Bodelund(3)
  • Ulla Poulsen(4)
Start:5s 5s4:07.44:07.4
5 3 Bagsværd/Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Beate Leitner(3)
  • Jesper Skavin(4)
Start:0s 0s4:14.54:14.5
Løb 129
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
8:30.3
2 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
9:11.7
Løb 131
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde/Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Nørgaard(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Isabella Bache(4)
7:45.7
2 2 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
7:55.3
Løb 132
U19 M4-/4X Drenge U19 4-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 14:55
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
6:30.1
Løb 133
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-03 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 4 Aalborg
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Camilla Frølund(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Dros Elisabet Petersen(4)
8:15.8
Løb 134
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-07-03 15:50
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
1:48.5
2 2 København I 16
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
1:52.1
3 3 Hadsund I 14
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:54.6
4 1 Bagsværd I 12
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
1:55.7
5 6 København II 10
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
2:03
6 4 Bagsværd II 8
  • Hjalte Næraa(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
2:10.7
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-07-03 16:10
Plac. # Navn 500m
1 14 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:01.1
1 11 Stevns I 16
  • Anna Iversen(1)
2:04.4
1 1 Hadsund V 14
  • Victoria Brink(1)
2:05.1
1 9 Sorø II 8
  • Selma Iversen(1)
2:17.7
5 2 Hadsund IV 12
  • Naja Lübeck(1)
2:06.3
6 6 Hadsund I 10
  • Cille Hougaard(1)
2:17.7
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-07-03 16:05
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I 6
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:02.6
1 13 Holstebro/KCHO II 4
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:07.9
1 4 København II 2
  • Klara Munk Felthaus(1)
2:14.7
4 7 Hadsund III 2
  • Melissa Harati(1)
2:15.4
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m C Finale
2021-07-03 16:00
Plac. # Navn 500m
1 3 Hadsund VI 2
  • Melody Harati(1)
2:25.8
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-03 09:20
Plac. # Navn 500m
1 2 Hadsund IV
  • Naja Lübeck(1)
2:07.5
2 1 Hadsund V
  • Victoria Brink(1)
2:08.9
3 5 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:09.8
4 4 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
2:18.8
5 3 Hadsund VI
  • Melody Harati(1)
2:26
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-03 09:25
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
1:36.2
2 9 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
1:42.2
3 7 Hadsund III
  • Melissa Harati(1)
1:49.9
Løb 135
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2021-07-03 09:30
Plac. # Navn 500m
1 14 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:41
2 11 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:43.1
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
1:50.1
4 10 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
1:58.8
Løb 136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-07-03 16:20
Plac. # Navn 1500m
1 2 Hadsund/Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
5:24.5
2 8 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:25.1
3 5 Jels I 14
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
5:42.9
4 6 Dragør/Roskilde I 12
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
5:47.4
5 10 Holstebro/KCHO 10
  • Jens Pedersen(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
5:50.6
6 4 Bagsværd/København/KCB I 8
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
5:54.7
Løb 136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m B Finale
2021-07-03 16:15
Plac. # Navn 1500m
1 1 Stevns I 6
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
5:47.6
2 3 Holstebro/KCHO I 4
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Starklint(2)
5:48.6
3 7 Bagsværd/KCB I 2
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
6:02
4 9 København I 2
  • Hector Carriero(1)
  • Victor A. Unmack(2)
6:58.4
Løb 136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Indledende
2021-07-03 09:35
Plac. # Navn 1500m
1 2 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
5:33.5
2 5 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
5:40.5
3 4 Bagsværd/København/KCB I
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
5:47.6
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Starklint(2)
5:53.9
5 1 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
5:54.7
Løb 136
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 2. Indledende
2021-07-03 09:40
Plac. # Navn 1500m
1 8 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:33.5
2 10 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
5:47.9
3 6 Dragør/Roskilde I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
5:50.6
4 7 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
5:58.3
5 9 København I
  • Hector Carriero(1)
  • Victor A. Unmack(2)
7:00.5
Løb 137
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-07-03 16:25
Plac. # Navn 1500m
1 4 Sorø I 18
  • Elaina Bjørkman(1)
6:54.4
2 1 Roskilde I 16
  • Isabella Bache(1)
6:56.1
3 2 Odder I 14
  • Caroline Sejersen(1)
7:18.8
4 3 Odder II 12
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
7:37.9
Løb 138
Masters M8+/4-/4X Mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-07-03 16:35
Plac. # Navn m
1 3 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:9s 0:00.0
(24)
1 4 DSR
  • Lars Jørgensen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:15s 0:00.0
(24)
1 5 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jákup Johansen(3)
  • Brian Sørensen *(4)
Start:25s 0:00.0
(24)
1 6 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Jacob Janson(2)
  • Ronan Tinsley(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
Start:32s 0:00.0
(24)
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:0s 0:00.0
(24)
1 2 DSR/Hellerup/KVIK/Lyngby/Skjold
  • Peter Skove(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • Geert Cederkvist(4)
  • Arnold Sørensen(5)
  • Carl Ove Hansen(6)
  • Hans Nohr(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Torben Schäfer(cox)
Start:7s 0:00.0
(24)
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-07-04 13:05
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro/KCHO II 18
  • Kasper Søndergaard(1)
1:55.5
2 7 Hadsund I 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:56.5
3 3 Holstebro/KCHO I 14
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:57
4 6 Bagsværd I 12
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:57.5
5 10 Holstebro/KCHO 10
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
2:00.1
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-07-04 13:00
Plac. # Navn 500m
1 9 Hadsund II 8
  • Christian Sindre Bech(1)
1:54.8
2 5 Bagsværd II 6
  • Hjalte Næraa(1)
2:06.2
3 8 Silkeborg I 4
  • Aske T. Jensen(1)
2:09.5
4 2 Saxkjøbing I 2
  • Carl Dunch(1)
2:31.5
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-04 08:20
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:55
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:55.7
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
1:58.4
4 5 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
2:12
5 2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:24.2
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-04 08:25
Plac. # Navn 500m
1 10 Holstebro/KCHO
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:54.8
2 7 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:06.2
3 9 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
2:09.5
4 8 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:31.5
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-07-04 13:15
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:48.3
2 8 Hadsund II 16
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:51.2
3 6 Holstebro/KCHO II 14
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:53.7
4 2 Stevns I 12
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:01.6
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-07-04 13:10
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd I 10
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:00.8
2 4 Hadsund/Ægir I 8
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
2:06
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-07-04 08:30
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:46.4
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
1:56
3 4 Hadsund/Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Melissa Harati(2)
1:59.7
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-07-04 08:35
Plac. # Navn m
1 8 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
0:00.0
(24)
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
0:00.0
(24)
3 5 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
0:00.0
(24)
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
0:00.0
(24)
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-07-04 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 3 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
5:47.7
2 13 Hadsund II 16
  • Frederik Bertelsen(1)
5:57.1
3 4 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
6:04.4
4 5 Bagsværd/KCB I 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:05.9
5 10 Dragør I 10
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:06.6
6 11 Stevns II 8
  • Jakob Iversen(1)
6:17.8
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-07-04 13:20
Plac. # Navn 1500m
1 9 Holstebro/KCHO I 6
  • Simon Madsen(1)
6:02.5
2 7 Stevns III 4
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:18.8
3 1 Bagsværd/KCB II 2
  • Jakob Lynbech(1)
6:29.5
4 2 Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
6:34.8
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-07-04 08:40
Plac. # Navn 1500m
1 3 Randers I
  • Oliver Bach(1)
5:57.9
2 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:08.8
3 4 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:11.3
4 1 Bagsværd/KCB II
  • Jakob Lynbech(1)
6:26.4
5 2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
6:40.9
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-07-04 08:45
Plac. # Navn 1500m
1 13 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
5:59.6
2 10 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:03.5
3 11 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
6:04.5
4 9 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
6:11.1
5 7 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:15
Løb 204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-07-04 09:25
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
6:00.6
2 3 Silkeborg I 16
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
6:04.1
3 5 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
  • Selma Iversen(2)
6:12.8
4 4 Odder I 12
  • Caroline Sejersen(1)
  • Anne Kristine Bech Asaa(2)
6:15.9
5 2 Holstebro/KCHO II 10
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
6:20.1
Løb 205
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:35
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:0s 0s3:52.93:52.9
2 3 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:8s 8s4:04.64:04.6
3 2 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Maike Benter(2)
Start:5s 5s4:06.44:06.4
Løb 206
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:40
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Sorø
  • Jeanette Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:3s 3s3:48.13:48.1
2 1 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 0s3:51.23:51.2
3 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:11s 11s3:52.33:52.3
4 4 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Jákup Johansen(2)
Start:26s 26s3:55.93:55.9
Løb 206
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-07-04 09:45
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 0s4:03.24:03.2
2 6 Lemvig/Lyngby/KKL I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:23s 23s4:14.24:14.2
3 7 Nyborg
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:28s 28s4:17.44:17.4
Løb 207
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
8:24
1 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
8:54.4
Løb 208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-07-04 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:16.8
2 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:26.2
3 10 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
7:42.8
4 9 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
7:48
5 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
7:55.2
6 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
7:58.4
Løb 208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2021-07-04 13:35
Plac. # Navn 2000m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
7:53.4
2 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
8:19.1
3 5 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
8:20
4 11 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
9:16.5
Løb 208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-07-04 08:50
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
9:60
2 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:37.8
3 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
7:58
4 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
7:59.3
5 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:04.9
6 5 Roskilde II
  • William Windel Krogh(1)
8:35.7
Løb 208
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-07-04 08:55
Plac. # Navn 2000m
1 8 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
9:60
2 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:46.5
3 10 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
7:59.8
4 9 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
8:13.8
5 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
9:01.6
6 11 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
9:07.7
Løb 209
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 København/Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
6:42.5
2 2 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
6:46
Løb 210
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
7:20.2
Løb 211
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
1:58
2 5 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:01.3
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Mikkel Madsen(1)
2:12.1
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:15.5
Løb 211
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 2. Afdeling
2021-07-04 10:15
Plac. # Navn 500m
1 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
2:10.7
2 7 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:11.4
Løb 213
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
8:02.5
1 3 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
8:16
Løb 214
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 DSR/Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:37.1
Løb 217
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
8:16.8
1 6 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
8:44.5
Løb 217-a
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - W/M8+ Universitetshold 1000mr 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 218
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:35
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:06.8
2 1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:09.6
3 2 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
7:30
4 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:36.2
5 4 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
7:48.4
6 5 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
7:59.5
Løb 219
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-07-04 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 2 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
7:54.9
2 5 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
8:03.8
3 6 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
8:09.1
4 4 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
8:19.3
5 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
8:35.8
Løb 220
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:45
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Storm Genet(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Alexander Grundtvig(cox)
1:49.8
Løb 221
U15 M4X Drenge U15 4X - JM4X- Jun C Drenge 500m TU-cup 500m 1. Afdeling
2021-07-04 10:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 223
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-07-04 10:45
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
1:43.3
1 2 Hadsund I 16
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
1:45.2
1 1 Bagsværd/Ægir 14
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
1:51.6
Løb 224
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-07-04 11:00
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
4:48.6
2 2 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
4:56.7
3 4 Holstebro/KCHO 14
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
5:11.4
4 3 Bagsværd/København/KCB I 12
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Viggo Lambert(4)
5:19.6
Løb 225
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 3 Sorø
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Jeanette Jensen(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:14s 4:04.6
2 1 Fredensborg
  • Susanne Hansen(1)
  • Terkel Jespersen(2)
  • Lizzie Haastrup(3)
  • Rikke Quist Hansen(4)
Start:0s 3:43.9
3 2 KVIK/Køge R/Nyborg
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Astrid Haastrup(3)
  • Marianne Becker(4)
Start:12s 3:53.1
4 4 Roskilde I
  • Hanne Hesselager (1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Steffensen(3)
  • Susan Jes Buus(4)
Start:17s 4:15.5
Løb 225
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m 2. Afdeling
2021-07-04 14:10
Plac. # Navn 1000m
1 3 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:29s 3:40
2 1 Fredensborg II
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Lene-Marie Hansen(4)
Start:0s 3:43.5
3 2 Fredensborg III
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:4s 3:58.1
Løb 227
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd/Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:52.3
Løb 228
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:15
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus/Hadsund/Holstebro/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Rikke Køchs(4)
6:50.6
1 2 Roskilde/Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
  • Frida Werner Foldager(3)
  • Isabella Bache(4)
7:22.1
1 3 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
7:43.3
Løb 231
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 5 København/Næstv./Roskilde/Sorø I
  • William Kjærgaard(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Leander Kaliszan(3)
  • Joshua Mingo(4)
6:17.8
2 3 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
6:19.5
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
6:28.6
4 1 Aalborg/Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Lasse Esbech Stenstrop(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
7:12.2
Løb 232
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 14:30
Plac. # Navn 500m
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
2:16.8
2 3 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:20.5
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
2:36.4
Løb 233
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-07-04 14:35
Plac. # Navn 500m
1 6 København I 18
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
1:46.0
2 3 Hadsund I 16
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:48.9
3 2 København II 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
1:50.2
4 5 Bagsværd I 12
  • Storm Genet(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
1:51.5
5 1 Holstebro/KCHO II 10
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:08.5
Løb 234
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2021-07-04 14:40
Plac. # Navn 1500m
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
5:33.7
2 3 Sorø I 16
  • Dina Poulsen(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
  • Signe Thorup(3)
  • Liva Østergaard Nielsen(4)
5:42.7
Løb 235
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 12:55
Plac. # Navn 2000m
1 4 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
7:14.9
2 1 Aarhus/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Rikke Køchs(2)
7:23.8
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
7:35.5
4 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
7:52.1
Løb 237
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2021-07-04 14:15
Plac. # Navn 2000m
1 5 Aalborg/Aarhus
  • Camilla Frølund(1)
  • Dros Elisabet Petersen(2)
  • Emma Lehm Røddik(3)
  • Karen Hougaard Frost(4)
7:26.2
Løb 238
U13 M2X Drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-07-04 15:10
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:12.1
Løb 239
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-07-04 15:15
Plac. # Navn 500m
1 11 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:56.5
2 1 Stevns I 16
  • Anna Iversen(1)
1:58.1
3 12 Holstebro/KCHO I 14
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:59.4
4 6 Holstebro/KCHO II 12
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:02.4
5 5 København II 10
  • Klara Munk Felthaus(1)
2:10.8
Løb 239
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-07-04 15:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Hadsund I 8
  • Melissa Harati(1)
2:17.7
2 3 Bagsværd I 6
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:19.9
3 8 Stevns II 4
  • Kristina B Nielsen(1)
2:23.9
Løb 239
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-07-04 09:05
Plac. # Navn 500m
1 1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:04.1
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:06.6
3 5 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
2:12.9
4 4 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
2:19.1
5 3 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:20.9
Løb 239
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-07-04 09:10
Plac. # Navn 500m
1 11 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:58
2 12 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:00.6
3 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:08.3
4 10 Hadsund II
  • Melody Harati(1)
2:13.6
5 8 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:22.0
Løb 240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-07-04 15:25
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund/Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
5:23.8
2 8 Sorø II 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:24.4
3 4 Sorø I 14
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
5:38.9
4 7 Dragør/Roskilde I 12
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
5:43.8
5 11 Holstebro/KCHO 10
  • Jens Pedersen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
5:49.2
6 2 Bagsværd/København/KCB I 8
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
5:49.5
Løb 240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m B Finale
2021-07-04 15:20
Plac. # Navn 1500m
1 10 Jels I 6
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
5:41.3
2 1 Bagsværd/KCB I 4
  • Karl Heuer(1)
  • Theis Wolfram(2)
5:54.5
3 3 Stevns I 2
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
5:54.7
4 9 Holstebro/KCHO 2
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
5:55.9
Løb 240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 1. Indledende
2021-07-04 09:15
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
5:35.5
2 4 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
5:41.7
3 2 Bagsværd/København/KCB I
  • Viggo Lambert(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
5:45.5
4 3 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
5:47
5 1 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
  • Theis Wolfram(2)
6:00.9
Løb 240
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 2. Indledende
2021-07-04 09:20
Plac. # Navn 1500m
1 8 Sorø II
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:26.6
2 11 Holstebro/KCHO
  • Jens Pedersen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
5:31.1
3 7 Dragør/Roskilde I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
5:32.3
4 10 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
5:35.1
5 9 Holstebro/KCHO
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
5:50.7
Løb 241
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-07-04 15:30
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde 18
  • Isabella Bache(1)
0:00.0
(24)
1 2 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
0:05.1
1 1 Odder I 14
  • Caroline Sejersen(1)
0:30.2
1 3 Odder II 12
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
0:59.6