Tilmeldinger - Færøske Mesterskaber 2020
Løb 1 U13 MErgo Drenge Ergo - MErgo Dreingir - 12 ár og yngri (2 min) 2min 1 tilmelding
Knørr. I
- 1. Jónas Rói Fossádal (Knørr.) '09
Løb 3 U15 MErgo Drenge Ergo - MErgo - Dreingir C2 - 13 ár (3 min) 3min 2 tilmeldinger
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Pætur Høgnason Fagraberg (FOE) '07
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag II
- 1. Hannis á Birtuni (FOE) '07
Løb 4 U15 WErgo Piger Ergo - WErgo - Gentur C2 - 13 ár (3 min) 3min 2 tilmeldinger
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Laura Súnadóttir Í Kálvalíð (FOE) '07
Klaksvíkar Róðrarfelag I
- 1. Elisabet A. Sigurðsson (FOE) '07
Løb 5 U15 MErgo Drenge Ergo - MErgo - Dreingir C - 14 ár (4 min) 4min 1 tilmelding
HAV I
- 1. Magnus Patursson Midjord (HAV) '06
Løb 6 U15 WErgo Piger Ergo - WErgo - Gentur C - 14 ár (4 min) 4min 1 tilmelding
Sørvágs Ródrarfelag I
- 1. Bára Wang Olsen (FOE) '06
Løb 7 U17 MErgo Drenge Ergo - MErgo - Dreingir B2- 15 ár (2000m) 2000m 1 tilmelding
Kappró?rarfelagi? Tindur I
- 1. Dávid Òlavsson Gleðisheygg (FOE) '05
Løb 8 U16 WErgo Piger Ergo - WErgo - Gentur B2- 15 ár (2000m) 2000m 1 tilmelding
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Brynhild Dahl Jacobsen (FOE) '04
Løb 9 U17 MErgo Drenge Ergo - MErgo - Dreingir B - 16 ár (2000m) 2000m 2 tilmeldinger
Hósvíkar Róðrarfelag I
- 1. Mattias Durhuus (FOE) '04
Kappróðrarfelagið NSÍ I
- 1. Helgi Olsen (FOE) '04
Løb 13 U19 MErgo Drenge Ergo - MErgo - Dreingir A - 18 ár (2000m) 2000m 1 tilmelding
Klaksvíkar Róðrarfelag I
- 1. Símun Heinesen (FOE) '02
Løb 14 U19 WErgo Piger Ergo - WErgo - Gentur A - 18 ár (2000m) 2000m 1 tilmelding
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Katrina Bergfríð Olsen (FOE) '03
Løb 15 U23 LMErgo Mænd letvægt Ergo - LMErgo Menn lættvekt (2000m) 2000m 2 tilmeldinger
Kappróðrarfelagið NSÍ I
- 1. Jógvan Hendriksson Olsen (FOE) '98
Kappróðrarfelagið NSÍ II
- 1. Rúni Fjallstein Skarðhamar (FOE) '99
Løb 17 U23 MErgo Mænd Ergo - MErgo Menn (2000m) 2000m 1 tilmelding
Kappróðrarfelagið NSÍ I
- 1. Poul Lamhauge (FOE) '98
Løb 22 MErgo Mænd Ergo - MErgo Menn Opin bólkur tungvekt (2000m) 2000m 3 tilmeldinger
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Filip á Lava (FOE) '94
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag II
- 1. Beinir Juul Petersen (FOE) '92
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag III
- 1. Aleksandur Christensen (FOE) '01
Løb 25 30+MErgo Mænd Ergo - MErgo - Menn 30-39 ár tungvekt (2000m) 2000m 2 tilmeldinger
HAV I
- 1. Róland Michelsen (HAV) '82
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Torbjørn Olsen (FOE) '85
Løb 27 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo - LMErgo - Menn 40-49 ár tungvekt (2000m) 2000m 2 tilmeldinger
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
- 1. Asbjørn Olsen (FOE) '80
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag II
- 1. Edmund Berg (FOE) '70
Løb 38 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, 4x500meter (Handicap tidsberegning) 2000m 1 tilmelding
- 1. Helgi Olsen (FOE) '04
- 2. Jógvan Hendriksson Olsen (FOE) '98
- 3. Rúni Fjallstein Skarðhamar (FOE) '99
- 4. Poul Lamhauge (FOE) '98