Resultater - Nordic Indoor Open 2012
Løb nr | Starttid - ↑ |

98
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m 1. Afdeling
2012-01-07 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:31.7
99
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2012-01-07 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Johan Wisholm(1)
02:26.9
100
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2012-01-07 10:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub V
  • Liane Vestergaard(1)
02:04.4
2 3 Hadsund Roklub I
  • Anne Cathrine Madsen(1)
02:17.5
3 4 Hadsund Roklub VI
  • Anna Abrahamsen(1)
02:19.6
4 5 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
02:21.2
5 8 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
02:21.3
6 2 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
02:30.2
7 6 Hadsund Roklub IV
  • Alberte Jensen(1)
02:35.1
8 1 Skanderborg Roklub I
  • Anne Vindfeldt–Bottke(1)
02:39.2
101
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2012-01-07 10:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:06.1
2 4 Gerding I
  • Thomas Blum Knudsen(1)
02:06.6
3 1 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
02:18.8
4 5 Hadsund Roklub I
  • Casper Lund Roth(1)
02:31.4
102
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2012-01-07 10:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
03:52.7
2 4 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
03:55.6
3 1 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
04:01.4
4 3 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
04:06.5
5 7 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
04:15.1
6 12 Hadsund Roklub II
  • Louise Møller Lorentsen(1)
04:23.6
7 10 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
04:24.5
103
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2012-01-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03:31.0
2 3 Odder Roklub III
  • Rasmus Blæsberg(1)
03:44.1
3 5 Odder Roklub I
  • Johannes Dahm(1)
03:56.0
4 8 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
04:02.5
5 7 Holstebro Roklub III
  • Christian Carlsen(1)
04:15.4
6 1 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
04:18.5
7 2 Roklubben Ægir I
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
04:19.9
8 6 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
04:30.9
9 9 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
04:32.9
10 4 Hadsund Roklub III
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
04:37.2
11 11 Hadsund Roklub II
  • Magnus Toft Conradsen(1)
04:42.3
104
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 10:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Ægir II
  • Ida Kollerup Larsen(1)
08:07.0
2 3 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
08:08.8
3 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
08:09.7
4 4 Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
08:39.4
5 7 Roklubben Stevns III
  • Fie Nissen(1)
08:50.4
6 6 Skanderborg Roklub I
  • Emilie Bottke(1)
08:52.8
7 1 Skanderborg Roklub II
  • Katrine Lyngaard Trans(1)
08:55.8
8 5 Hadsund Roklub I
  • Michelle Nielsen(1)
09:03.1
105
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 10:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
07:39.6
2 3 Hadsund Roklub II
  • Mette Noll Nielsen(1)
07:48.5
3 4 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
07:55.5
4 2 Aarhus Roklub I
  • Marie Louise Stengaard Veigert(1)
08:37.1
106
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 11:25
Plac. # Navn Tid
1 13 VÍF I
  • Torstein Brattaberg(1)
06:37.6
2 19 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
06:46.3
3 17 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Aske Petersen(1)
06:52.9
4 1 Odder Roklub V
  • Mads Hougaard(1)
07:03.3
5 14 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
07:12.6
6 18 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
07:23.5
7 7 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
07:23.7
8 2 Hadsund Roklub III
  • Wiliam Wisholm(1)
07:26.8
9 16 Odder Roklub II
  • Christian Krogh(1)
07:27.1
10 5 Holstebro Roklub III
  • Jonathan Nielsen(1)
07:36.7
11 12 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
07:59.9
12 3 Odder Roklub VII
  • Asgar Damsgaard(1)
08:17.8
13 6 Skanderborg Roklub I
  • Rasmus Janik Christiansen(1)
08:25.3
14 21 Skanderborg Roklub III
  • Toke Christensen(1)
08:33.3
15 4 Skanderborg Roklub II
  • Mathias Bruus Håkonsson(1)
08:49.7
16 20 Roklubben Ægir II
  • Asmus Grøn Bendixen(1)
09:26.7
107
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 11:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Haderslev Roklub I
  • Kristian Hunderup(1)
06:32.9
2 1 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
06:38.1
3 6 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06:42.4
4 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)
06:47.7
5 8 Hadsund Roklub II
  • Lennart Vestergaard(1)
06:54.6
6 2 Hadsund Roklub III
  • Christian Danmark(1)
07:33.5
7 7 Aarhus Roklub II
  • Morten Wesley Malm(1)
07:46.8
108
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
07:14.1
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
07:50.4
109
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
06:33.8
2 4 Haderslev Roklub I
  • Sebastian Strauss(1)
06:34.5
3 6 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
06:42.3
4 2 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
06:50.5
5 7 Aarhus Roklub I
  • Mads Sønderup Varming(1)
07:03.2
110
U23 LWErgo Dame Senior B letvægt 19-22 år/årg 90-93 - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
06:20.2
2 3 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
06:27.7
3 4 Silkeborg Roklub I
  • Jacob Søby Pedersen(1)
06:56.2
4 1 Fredericia Roklub I
  • Laurits Cordtz Larsen(1)
06:56.4
112
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Ida-Marie Høyvik(1)
07:41.4
2 1 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
08:49.4
113
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Pargas Roddklubb I
  • John Karlsson(1)
06:15.0
2 1 Aarhus Roklub I
  • Steen Wegner(1)
06:23.8
114
LWErgo Dame Senior A letvægt åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
06:09.8
2 2 Odense Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
06:35.7
116
30+WErgo Dame 30-39 år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Axel hansen I
  • Lars Poulsen(1)
06:29.8
2 1 Pargas Roddklubb I
  • Dennis Leino(1)
06:35.0
3 3 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
06:36.3
4 2 Aarhus Roklub II
  • Michael Rolighed Jensen(1)
07:15.1
118
30+LWErgo Dame 30-39 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
30+LMErgo Herre 30-39 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
40+WErgo Dame 40-49 år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
06:32.6
2 5 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • Thomas Vedsmand(1)
06:37.7
3 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:38.4
4 6 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:41.7
5 2 Skovshoved Roklub II
  • Hans Fogh(1)
07:18.2
122
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Uden klub I
  • Annette Wammen(1)
08:22.2
123
40+LMErgo Herre 40-49 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
50+WErgo Dame 50-59 år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg Roklub I
  • Morten Nielsen(1)
06:39.9
2 5 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
06:44.1
3 4 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
06:49.8
4 6 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
07:10.7
5 3 Aarhus Roklub III
  • Niels Iversen(1)
07:13.5
6 2 Roklubben Stevns I
  • Flemming (1)
07:25.5
126
50+LWErgo Dame 50-59 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • John Busk(1)
07:14.4
128
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 10:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
08:11.9
129
60+MErgo Herre 60-69 år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 14:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
60+LWErgo Dame 60-69 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
60+LMErgo Herre 60-69 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 14:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
70+WErgo Dame 70 - år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
70+MErgo Herre 70 - år åben - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 14:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
70+LWErgo Dame 70 - år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Viborg Roklub I
  • Kurt Bøgevig(1)
07:48.8
136
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • (1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Maria Dixen Nielsen(3)
  • Mie Andersen(4)
07:19.6
2 1 Langkær Gymnasium & HF I
  • Julie Balle Sjøgaard(1)
  • Nicolas Bang Heimstra(2)
  • Marie Kjærgaard Pedersen(3)
  • Nina Borgen(4)
07:47.2
137
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Institut for ØL I
  • Jacob Holm(1)
  • Christian Nielsen(2)
  • Bram Timmermans(3)
  • Thomas Toldbod(4)
06:43.4
138
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
51.4
2 2 Skanderborg Roklub I
  • Anne Vindfeldt–Bottke(1)
57.3
139
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
42.1
2 4 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
42.3
3 3 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
44.5
4 1 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
45.4
140
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
47.5
141
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
36.6
2 6 Odder Roklub II
  • Rasmus Blæsberg(1)
37.5
3 4 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
42.2
4 1 Holstebro Roklub II
  • Christian Carlsen(1)
45.4
5 3 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
46.7
142
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns II
  • Ulrikke Nissen(1)
39.6
2 2 Roklubben Stevns I
  • (1)
42.8
3 3 Roklubben Stevns III
  • Fie Nissen(1)
42.9
4 4 Skanderborg Roklub I
  • Emilie Bottke(1)
44.4
5 1 Skanderborg Roklub II
  • Katrine Lyngaard Trans(1)
45.3
143
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Marie Louise Stengaard Veigert(1)
44.1
144
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:25
Plac. # Navn Tid
1 16 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
33.4
2 6 Holstebro Roklub II
  • Frederik Taulbjerg(1)
33.6
3 13 VÍF I
  • Torstein Brattaberg(1)
34.1
4 15 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
34.4
5 7 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Aske Petersen(1)
34.7
6 12 Holstebro Roklub V
  • Andreas Østergaard Quach(1)
37.1
7 10 Aarhus Roklub III
  • Gustav Kelstrup(1)
37.5
8 1 Holstebro Roklub VI
  • Jonathan Nielsen(1)
39.8
9 14 Skanderborg Roklub III
  • Toke Christensen(1)
40.3
10 4 Holstebro Roklub IV
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
40.9
11 8 Skanderborg Roklub II
  • Rasmus Janik Christiansen(1)
41.2
12 3 Skanderborg Roklub I
  • Mathias Bruus Håkonsson(1)
41.3
13 9 Aarhus Roklub II
  • Simon Phi Dang(1)
42.0
14 11 Holstebro Roklub III
  • Mads Hummelshøj-Agerholm(1)
43.9
145
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
33.3
2 1 Fredericia Roklub I
  • Christian Hvidbjerg Djurhuus(1)
34.6
3 2 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
35.0
4 4 Holstebro Roklub II
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
37.1
146
U23 WErgo SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
37.8
147
U23 MErgo SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredericia Roklub II
  • Christian Kiær(1)
31.6
2 2 Aarhus Roklub I
  • Mads Sønderup Varming(1)
32.2
3 3 Fredericia Roklub III
  • Laurits Cordtz Larsen(1)
35.3
148
U23 LWErgo Dame Senior B letvægt 19-22 år/årg 90-93, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
149
U23 LMErgo Herre Senior B letvægt 19-22 år/årg 90-93, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Avancia Rowing Team II
  • Maren Sørum(1)
34.8
2 4 Avancia Rowing Team III
  • Marianne Bele(1)
36.9
3 2 Avancia Rowing Team I
  • Lillian Dramsdahl(1)
37.5
4 5 Avancia Rowing Team IV
  • Nina Stjernesund(1)
37.9
5 1 Skovshoved Roklub I
  • Lene Svanebjerg(1)
42.2
151
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 14:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Avancia Rowing Team II
  • Håvard Landsem(1)
28.2
2 2 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
30.5
3 11 Avancia Rowing Team IV
  • Tor Enebakk(1)
31.0
4 8 Avancia Rowing Team I
  • Christian Egner(1)
31.1
5 14 Aarhus Roklub IV
  • Steen Wegner(1)
31.8
6 10 Avancia Rowing Team III
  • Øyvind Albert Voie(1)
31.9
7 3 Aarhus Roklub II
  • Jesper H. Mortensen(1)
32.1
8 13 Aarhus Roklub III
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
32.7
9 12 Avancia Rowing Team V
  • Tor Erling Simensen(1)
33.5
10 4 Skovshoved Roklub III
  • Jesper Skavin(1)
34.8
11 6 Skovshoved Roklub II
  • Hans Fogh(1)
35.9
152
LWErgo Dame Senior A letvægt åben, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
153
LMErgo Herre Senior A letvægt åben, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
154
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-01-07 15:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Avancia Rowing Team I
  • Christian Egner(1)
  • Øyvind Albert Voie(2)
  • Håvard Landsem(3)
  • Tor Enebakk(4)
07:26.5
2 10 Avancia Rowing Team II
  • Lillian Dramsdahl(1)
  • Marianne Bele(2)
  • Nina Stjernesund(3)
  • Maren Sørum(4)
07:28.3
3 9 Odder Roklub/Odense Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
  • Alex Berg(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Steffen Bonde(4)
07:29.2
4 4 Odder Roklub IV
  • Rasmus Blæsberg(1)
  • Stefan Lara(2)
  • Mads Hougaard(3)
  • Christian Krogh(4)
07:33.8
5 22 Brandvæsnets Idrætsforening
  • John Busk(1)
  • Steen Hovmand(2)
  • Thomas Vedsmand(3)
  • Torben Kristiansen(4)
07:34.7
6 18 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Asgar Damsgaard(2)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(3)
  • Tage Staal(4)
07:36.7
7 21 Aarhus Roklub III
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Sebastian A.F. Thomassen(3)
  • Mads Sønderup Varming(4)
07:42.6
8 13 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Christian Carlsen(4)
07:45.4
9 17 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
  • Laurids Cordtz Larsen(3)
  • Per Jørgensen(4)
07:47.3
10 8 Aarhus Roklub I
  • Michael Rolighed Jensen(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
  • Erik Carsten Pedersen(3)
  • Niels Iversen(4)
07:49.8
11 5 Odder Roklub III
  • Charlotte Larsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Marie Linde Lauridsen(3)
  • Julie Poulsen(4)
07:55.5
12 7 Odder Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Tobias Winther(2)
  • Johannes Dahm(3)
  • Bjarke Damsgaard(4)
07:55.8
13 11 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • (2)
  • Andreas Østergaard Quach(3)
  • Mie Andersen(4)
07:56.2
14 16 Aarhus Roklub V
  • Olivia Meinert Cardel(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
  • Kristina Katballe(3)
  • Mette Køchs Nielsen(4)
07:58.6
15 2 Randers Roklub I
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Michael Møller(2)
  • Jan Poulsen(3)
  • Tommy Eschelund(4)
07:58.6
16 19 Randers Roklub II
  • Gry Randrup(1)
  • Vibeke Christensen(2)
  • Gitte Brøndum(3)
  • Karina Haun(4)
08:00.8
17 12 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Fie Nissen(2)
  • Ulrikke Nissen(3)
  • (4)
08:01.2
18 1 Aarhus Roklub IV
  • Marie Louise Stengaard Veigert(1)
  • Gustav Kelstrup(2)
  • Morten Wesley Malm(3)
  • Simon Phi Dang(4)
08:12.0
19 6 Aarhus Roklub II
  • Maria Hjort Jensen(1)
  • Mette Brouw Iversen(2)
  • Helle Bach Jensen(3)
  • Jesper H. Mortensen(4)
08:13.8
20 3 Holstebro Roklub IV
  • Mads Hummelshøj-Agerholm(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Christoffer Eilskov Jensen(3)
  • Jonas Kvist Nielsen(4)
08:24.7
21 20 Skanderborg Roklub I
  • Emilie Bottke(1)
  • Toke Christensen(2)
  • Mathias Bruus Håkonsson(3)
  • Rasmus Janik Christiansen(4)
08:34.2
155
U11 WErgo Piger Junior E 9-10 år/årg 02-03, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
156
U11 MErgo Drenge Junior E 9-10 år/årg 02-03, Sprint - 200m 1. Afdeling
2012-01-07 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår