Tilmeldinger - Sjællandske Mesterskaber 2022

Race secrets

Løb 100 W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo - Åben 6000m 13 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Bagsværd II

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Kertem. III

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Kertem. I

  • 1. Claus Hinding (Kertem.) '81

Aarhus I

  • 1. Christian Nielsen (Aarhus) '74

Kertem. II

  • 1. Kasper Aagaard (Kertem.) '75

ASR II

  • 1. Christian Petersen (ASR) '73

Lemvig I

  • 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Bagsværd I

  • 1. Christina Rindom (Bagsværd) '73

Kolding D I

  • 1. Bertha Flensborg (Kolding D) '81

ASR III

  • 1. Jesper Hoffmann (ASR) '81
Løb 102 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Piger 10år 2min 2 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

DSR I

  • 1. Siff Larsen (DSR) '13
Løb 103 U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 1 tilmelding

Ran I

  • 1. Birk Haaning (DEN) '13
Løb 104 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Drenge 10år 2min 1 tilmelding

Roskilde I

  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12
Løb 105 U12 WErgo Piger U12 Ergo - Piger 11år 2min 3 tilmeldinger

Valby I

  • 1. Selma Friis (Valby) '12

Bagsværd I

MANGLER BETALING
  • 1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12
Løb 106 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Piger 12år 2min 3 tilmeldinger

Rødvig I

  • 1. Nicoline Walgren Vedel (Rødvig) '11

KVIK I

  • 1. Anna Nella Bjørn Jakobsen (KVIK) '10

Bagsværd I

  • 1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd) '11
Løb 107 U12 MErgo Drenge U12 Ergo - Drenge 11år 2min 1 tilmelding

Lyngby I

  • 1. Oliver Brinkløv (Lyngby) '12
Løb 108 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge 12år 2min 7 tilmeldinger

Holstebro/KCHO III

  • 1. Malthe Baltser (Holstebro) '10

KVIK I

  • 1. Rune Høyer Splittorff (KVIK) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Randers I

  • 1. Karl Klindt Thomassen (Randers) '10

Randers II

  • 1. Thorbjørn Christensen (Randers) '10

Odder I

  • 1. Kristoffer lukasz Dudziak (Odder) '10

Sønderborg I

  • 1. Simon Frellesen (Sønderborg) '10
Løb 110 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere 3min 2 tilmeldinger

Odder II

  • 1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder) '09

Odder I

  • 1. Frederik Amby Jensen (Odder) '09
Løb 111 U14 WErgo Piger U14 Ergo - Piger 13år 3min 11 tilmeldinger

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Holstebro/KCHO III

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

Fredensborg I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Bagsværd I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

AFMELDT Sorø I

  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10

Aarhus I

  • 1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus) '09

Bagsværd II

MANGLER BETALING
  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
Løb 112 U14 MErgo Drenge U14 Ergo - Drenge 13år 3min 11 tilmeldinger

Holstebro I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Sønderborg I

  • 1. Simon Frellesen (Sønderborg) '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Aarhus I

  • 1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus) '10

København I

  • 1. Svend Nielsen (København) '10

Bagsværd II

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Josip sonnenschein (Holstebro) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Holstebro I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 113 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger 14år 4min 13 tilmeldinger

Jels II

  • 1. Andrea Nicolaisen Jensen (Jels) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08

Aarhus I

  • 1. Maya Majeed (Aarhus) '08

Stevns II

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Lyngby I

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

København I

  • 1. Josefine Lindskov Also (København) '08

Lyngby II

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08

Sorø I

  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

Stevns I

  • 1. Smilla Sabri (Stevns) '09

Jels I

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

AFMELDT Stevns I

  • 1. Smilla Sabri (Stevns) '09
Løb 114 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge 14år 4min 11 tilmeldinger

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09

Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Oliver Ottow (Holstebro) '08

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

København II

  • 1. Christian Qvist Fredriksen (København) '08

Bagsværd II

  • 1. John Havris (Bagsværd) '08

Odder I

  • 1. Frederik Amby Jensen (Odder) '09

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
Løb 115 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Piger 15år 2000m 11 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Aja Hornshøj Greve (Aarhus) '07

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

København I

  • 1. Johanne Ravn (København) '07

Roskilde I

  • 1. Emilie Raft (Roskilde) '07

Jels II

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Laura Skov (Holstebro) '08

Jels I

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

KVIK I

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

Odder I

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 116 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger 16år 2000m 10 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Roskilde II

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Løb 117 U18 WErgo Piger U18 Ergo - Piger 17år 2000m 3 tilmeldinger

København I

  • 1. Josefine Staudt (København) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Løb 118 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger 18år 2000m 1 tilmelding

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 119 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Drenge 15år 2000m 11 tilmeldinger

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Holstebro/KCHO III

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Bagsværd I

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Lyngby I

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

KVIK I

  • 1. Bjørn Drachmann Lottrup (KVIK) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Lyngby II

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08
Løb 120 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge 16år 2000m 10 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Bagsværd/KCHO III

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Dragør/KCHO I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

København I

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07

Aarhus I

  • 1. Christian Lund Hansen (Aarhus) '07

Bagsværd/KCHO I

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Humlebæk/KCHO I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
Løb 121 U18 MErgo Drenge U18 Ergo - Drenge 17år 2000m 9 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Hjalte Larsen (DSR) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Roskilde II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Roskilde) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05

Sorø III

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Roskilde I

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

KVIK I

  • 1. Christian Dael Antonius (KVIK) '05

AFMELDT Sorø II

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Løb 122 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge 18år 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Jels II

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

AFMELDT Sorø II

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

AFMELDT Jels I

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Løb 123 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

KVIK I

  • 1. Sára Maria Johansen (KVIK) '00

Aarhus I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Aarhus) '01
Løb 124 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1 tilmelding

DSR I

  • 1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR) '01
Løb 125 WErgo Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m 2000m 4 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Saxkjøbing I

  • 1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing) '00

DSR I

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
Løb 126 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96
Løb 127 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. David Wandrup (Aarhus) '02

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

AFMELDT Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

DSR I

  • 1. Oskar Høgel (DSR) '00
Løb 128 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
Løb 129 MErgo Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97

DSR I

  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Næstv. I

  • 1. Magnus Stagil (Næstv.) '96

KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Løb 130 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m 2000m 1 tilmelding

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89
Løb 131 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m 1000m 1 tilmelding

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90
Løb 133 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m 1000m 7 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Christina Rindom (Bagsværd) '73

Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

Holstebro/KCHO I

  • 1. Henriette Madsen (Holstebro) '80

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Unity Gym I

  • 1. Mette Kielsholm Fife (DEN) '75

AFMELDT Keravan Urheilijat I

  • 1. Piia Autonen-Laakso (FIN) '78
Løb 135 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m 1000m 6 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Mai Wandrup (Saxkjøbing) '65

DSR I

  • 1. Katrine Jørgensen (DSR) '71

Horsens I

  • 1. Trine Krogh Jeppesen (Horsens) '72

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67

DSR II

  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67

Køge R I

  • 1. Trine Teglers (Køge R) '71
Løb 137 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m 1000m 2 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

Nordslesvig I

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
Løb 138 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

AFMELDT KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 141 80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Bente Johannesen (Furesø) '42
Løb 143 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m 1000m 3 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Rune Glerup (DSR) '84

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87

Nyborg I

  • 1. Casper Sørensen (Nyborg) '91
Løb 145 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m 1000m 7 tilmeldinger

Køge R II

  • 1. Jan Roager Olsen (Køge R) '78

Køge R III

  • 1. Lasse Pedersen (Køge R) '80

Bagsværd I

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74

DSR I

  • 1. Jack Ekman (DSR) '73

Esbjerg I

  • 1. Flemming Madsen (Esbjerg) '79

Ran I

  • 1. Jonas Haaning (DEN) '80

Køge R I

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74
Løb 146 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Aarhus I

  • 1. Christian Nielsen (Aarhus) '74
Løb 147 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66

Risskov I

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67

Middelfart I

  • 1. Soeren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 148 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m 1000m 13 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN) '66

Næstv. I

  • 1. Michael Hallgren (Næstv.) '65

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

AFMELDT Næstv. III

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69

Hundested II

  • 1. Torben Kristiansen (Hundested) '69

Næstv. II

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

SFC Kampen I

  • 1. Wiecher Dalsem (NED) '65

Team Aerobic Junkies I

  • 1. Jussi Koponen (FIN) '63

Sønderborg I

  • 1. Henrik Hansen (Sønderborg) '66

KVIK I

  • 1. Jan Skovø (KVIK) '71

Hundested I

  • 1. Bjarne Jensen (Hundested) '71
Løb 149 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m 1000m 14 tilmeldinger

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN) '61

Esbjerg I

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63

Nyborg I

  • 1. Bo Thillemann Jensen (Nyborg) '61

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Aarhus I

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55

Nordslesvig I

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Sorø I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

KVIK I

  • 1. Niel Goldsworthy (KVIK) '63

Risskov II

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

Furesø I

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Nordslesvig II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

AFMELDT Risskov I

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60
Løb 150 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
Løb 151 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Fleming Mathiesen (Jels) '46

Middelfart I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 152 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 153 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Nordslesvig I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42
Løb 155 WErgo Kvinder Ergo - UNI 1000m 7 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Zeinab Nadeem (ASR) '97

Aalborg II

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Aalborg IV

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97

DSR I

  • 1. Avin Khalil (DSR) '97

AFMELDT KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Aalborg III

  • 1. Sina Brandt (Aalborg) '99
Løb 156 MErgo Mænd Ergo - UNI 1000m 9 tilmeldinger

Aalborg IV

  • 1. Saif Ahmed (Aalborg) '95

Aalborg V

  • 1. Frederik Luft (Aalborg) '95

DSR I

  • 1. Leif Førland Schill (DSR) '95

Aalborg III

  • 1. Steven Teglman (Aalborg) '91

Aalborg I

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

DSR III

  • 1. Florian Franzen (DSR) '95

ASR I

  • 1. Nikolaj Jes Petersen (ASR) '00

DSR II

  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95

Aalborg II

  • 1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
Løb 157 W/M 2-erg Kvinder/mænd 2-erg - Toer holdløb - IKKE SLIDE 1000m 4 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Andrea Nicolaisen Jensen (Jels) '09
  • 2. Malte Schøler (Jels) '09

Køge R I

  • 1. Jan Roager Olsen (Køge R) '78
  • 2. Trine Teglers (Køge R) '71

Køge R II

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
  • 2. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

Holstebro/KCHO I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Løb 170 U17 W/M 4-erg Piger/drenge U17 4-erg - HOLDLØB 3min 4 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Celine Nielsen (Jels) '08
  • 3. Dicte Fyhn (Jels) '09
  • 4. Thea Marie Noe (Jels) '08

Holstebro/KCHO

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 3. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Stevns I

  • 1. Amalie Lau Nielsen (Stevns) '07
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 3. Sandra Nørskov (Stevns) '08
  • 4. Carl Hjortkær (Stevns) '07

Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Sorø/KCHO

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 3. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 171 U19 W/M 4-erg Piger/drenge U19 4-erg - HOLDLØB 3min 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Jakob Iversen (Holstebro) '05
Løb 172 U23 W/M 4-erg Kvinder/mænd U23 4-erg - HOLDLØB 3min 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 4. William Lemming (Holstebro) '07
Løb 173 W/M 4-erg Kvinder/mænd 4-erg - HOLDLØB 3min 2 tilmeldinger

Horsens/Middelfart I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
  • 3. Trine Krogh Jeppesen (Horsens) '72
  • 4. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Køge R I

  • 1. Trine Teglers (Køge R) '71
  • 2. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
  • 3. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
  • 4. Jørgen Dahl (Køge R) '46
Løb 174 W/M 4-erg Kvinder/mænd 4-erg - UNI HOLDLØB 3min 2 tilmeldinger

Aalborg Universitet I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 4. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet II

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 3. Steven Teglman (Aalborg) '91
  • 4. Saif Ahmed (Aalborg) '95
Løb 181 U17 WErgo Piger U17 Ergo - U17W Nybegynder 5min 3 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Carl Hjortkær (Stevns) '07

Stevns II

  • 1. Amalie Lau Nielsen (Stevns) '07

Stevns

  • 1. Sandra Nørskov (Stevns) '08
Løb 182 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - U17M Nybegynder 5min 1 tilmelding

Randers I

  • 1. Anton Klindt Thomassen (Randers) '07
Løb 183 U19 WErgo Piger U19 Ergo - U19W Nybegynder 6min 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Georgia Elle (KVIK) '04

KVIK II

  • 1. Caroline Quass Størup (KVIK) '05
Løb 184 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - U19M Nybegynder 6min 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

KVIK I

  • 1. William Falkner (KVIK) '04

KVIK II

  • 1. August Krag-Pedersen (KVIK) '05
Løb 185 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - U23W Nybegynder 6min 1 tilmelding

Aarhus I

  • 1. Amalie Bønløkke Rasmussen (Aarhus) '03
Løb 186 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - U23M Nybegynder 6min 3 tilmeldinger

KVIK III

  • 1. Gustav Jensen (KVIK) '03

KVIK I

  • 1. Daniel Nattestad (KVIK) '03

KVIK II

  • 1. Gisle Mikkelsen (KVIK) '01