Tilmeldinger - Åbne Fynske Mesterskaber 2018

Løb 104 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Drenge junior E årg. 2009 2min 5 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08

AFMELDT Holstebro Roklub/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Tissø Roklub I

  • 1. Nicky Alex Olsen (Tissø) '09

Københavns Roklub I

  • 1. Thorleif Østergaard Martensen (København) '09

Middelfart Roklub I

  • 1. Mikkel Madsen (Middelfart) '09
Løb 109 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge junior D årg. 2006 2min 2 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06

Randers Roklub I

  • 1. Christian Logan (Randers) '06
Løb 112 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger junior C årg. 2004 4min 5 tilmeldinger

Sønderborg Roklub I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04

AFMELDT Randers Roklub I

  • 1. Thilde Christensen (Randers) '04

AFMELDT Randers Roklub II

  • 1. Elizabeth Henckel (Randers) '04
Løb 113 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge junior C årg. 2004 4min 7 tilmeldinger

Sønderborg Roklub I

  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04

Tissø Roklub II

  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04

Rødvig Roklub

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05

Randers Roklub I

  • 1. Emil Drægert (Randers) '04

Kerteminde Roklub I

  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04

Kolding Roklub I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 114 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger junior B årg. 2003 1500m 6 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Middelfart Roklub I

  • 1. test test (Middelfart) '09

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

AFMELDT Randers Roklub I

  • 1. Caroline Byg Lanng (Randers) '03

AFMELDT Randers Roklub II

  • 1. Line Korreborg Poulsen (Randers) '03

AFMELDT Randers Roklub III

  • 1. Nanna Søndergaard West (Randers) '03
Løb 115 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger junior B årg. 2002 1500m 2 tilmeldinger

Tissø Roklub

  • 1. Katrine Jepsen (Tissø) '02

Silkeborg Roklub

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Løb 118 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge junior B årg. 2003 1500m 9 tilmeldinger

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

AFMELDT Sønderborg Roklub

  • 1. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Randers Roklub

  • 1. Alexander Brogaard (Randers) '03

Kerteminde Roklub II

  • 1. Kristian Emil Andersen (Kertem.) '03

Kerteminde Roklub III

  • 1. Lauritz Jørgensen (Kertem.) '03

Sønderborg Roklub 2

  • 1. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03

Kerteminde Roklub 2

  • 1. Rasmus Emil Rasmussen (Kertem.) '03
Løb 119 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge junior B årg. 2002 1500m 4 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Kerteminde Roklub 3

  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02

Kerteminde Roklub 4

  • 1. Niels Nielsen (Kertem.) '02

Kerteminde Roklub 2

  • 1. Johan Wagner (Kertem.) '02
Løb 120 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge junior A årg. 2001 2000m 1 tilmelding

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Løb 124 WErgo Kvinder Ergo - Dame senior A åben 2000m 2 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Odense Roklub II

  • 1. Ellen Nydal Eide (Odense) '95
Løb 125 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame senior A letvægt 2000m 2 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
Løb 128 MErgo Mænd Ergo - Herre senior A åben 2000m 6 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Michael Borg (DSR) '90

Odense Roklub I

  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91

Odense Roklub II

  • 1. Michael Moerner (Odense) '92

Odense Roklub 2

  • 1. Mathias Hesselholt Munck (Odense) '83

Odense Roklub III

  • 1. Søren Gam (Odense) '87

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mark van Herk (KVIK) '78
Løb 129 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre senior A letvægt 2000m 3 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Rob Hogan (Odense) '88

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Tais Bjerregaard (DSR) '90

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88
Løb 130 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Dame 30 - 39 år 1000m 1 tilmelding

Odense Roklub I

  • 1. Camilla Roed Hollesen (Odense) '85
Løb 132 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Dame 40 - 49 år 1000m 4 tilmeldinger

Vejle Roklub I

  • 1. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73

Vejle Roklub II

  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71

Aarhus Roklub I

  • 1. Lene Faxe Hansen (Aarhus) '73

Odder Roklub I

  • 1. Lise Illum Madsen (Odder) '77
Løb 133 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Dame 40 - 49 år letvægt 1000m 1 tilmelding

Nyborg Roklub I

  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Løb 134 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Dame 50 - 59 år 1000m 5 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Nyborg Roklub II

  • 1. Annette Dybdahl Poulsen (Nyborg) '64

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Tina Larsen (Strib) '68

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Tina Madsen (Strib) '68

Middelfart Roklub I

  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65
Løb 136 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Dame 60 - 69 år 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Nyborg Roklub I

  • 1. Susanne Moss (Nyborg) '55

Kerteminde Roklub I

  • 1. Hanne Christiansen (Kertem.) '56

Odder Roklub I

  • 1. Ulla Neess (Odder) '52
Løb 138 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Dame 70+ 1000m 2 tilmeldinger

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Bornik Nielsen (Strib) '40

Odder Roklub I

  • 1. Inger Lise Rasmussen (Odder) [0000]
Løb 140 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Herre 30 -39 år 1000m 3 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Odense Roklub II

  • 1. Christian Bache Larsen (Odense) '85

Tissø Roklub I

  • 1. Mads Olsen (Tissø) '85
Løb 142 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Herre 40 -49 år 1000m 5 tilmeldinger

Vejle Roklub I

  • 1. Bo Højgård (Vejle) '71

Odense Roklub I

  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71

Middelfart Roklub I

  • 1. Claus Rützou (Middelfart) '69

Middelfart Roklub II

  • 1. Niels Aagaard (Middelfart) '70

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Løb 144 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Herre 50 - 59 år 1000m 8 tilmeldinger

Aarhus Kano og Kajak Klub I

  • 1. Henrik Bach Poulsen (DEN) '60

Vejle Roklub I

  • 1. Michael Magill (Vejle) '66

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Bent Juul Jørgensen (Strib) '63

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Jesper Ryttov (Strib) '67

AFMELDT Middelfart Roklub I

  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66

Odder Roklub I

  • 1. Jan Johansen (Odder) '67
Løb 145 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Herre 50 -59år letvægt 1000m 2 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Nyborg Roklub II

  • 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
Løb 146 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Herre 60 -69 år 1000m 5 tilmeldinger

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Aarhus Roklub I

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55

Rødvig Roklub I

  • 1. Flemming Nielsen (Rødvig) '56

Odder Roklub I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Odder Roklub II

  • 1. Ole Skeem (Odder) '46
Løb 148 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Herre 80+ 1000m 3 tilmeldinger

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jørgen Rasmussen (Strib) '34

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37

Odder Roklub I

  • 1. Tage Staal (Odder) '38
Løb 151 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Piger junior C 13-14 år - sprint 200m 4 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

AFMELDT Randers Roklub I

  • 1. Thilde Christensen (Randers) '04

AFMELDT Randers Roklub II

  • 1. Elizabeth Henckel (Randers) '04

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 152 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Piger junior B 15 -16 år - sprint 200m 7 tilmeldinger

Sønderborg Roklub I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04

Silkeborg Roklub I

  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03

Silkeborg Roklub II

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Odder Roklub I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

AFMELDT Randers Roklub I

  • 1. Caroline Byg Lanng (Randers) '03

AFMELDT Randers Roklub II

  • 1. Line Korreborg Poulsen (Randers) '03

AFMELDT Randers Roklub III

  • 1. Nanna Søndergaard West (Randers) '03
Løb 155 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo - Drenge junior D 11 -12 år -sprint 200m 2 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06

Randers Roklub I

  • 1. Christian Logan (Randers) '06
Løb 156 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Drenge junior C 13-14 år - sprint 200m 3 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05

Randers Roklub I

  • 1. Emil Drægert (Randers) '04

Kerteminde Roklub II

  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04
Løb 157 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Drenge junior B 15 - 16 år - sprint 200m 10 tilmeldinger

Sønderborg Roklub I

  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04

Odense Roklub/KCO I

  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03

Rødvig Roklub I

  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Silkeborg Roklub I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Randers Roklub I

  • 1. Alexander Brogaard (Randers) '03

Kerteminde Roklub

  • 1. Niels Nielsen (Kertem.) '02

Kerteminde Roklub 2

  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04

Kerteminde Roklub 4

  • 1. Rasmus Emil Rasmussen (Kertem.) '03

Kerteminde Roklub 3

  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02
Løb 158 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Drenge junior A 17 -18 år -sprint 200m 3 tilmeldinger

Sønderborg Roklub I

  • 1. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01

AFMELDT Kerteminde Roklub I

  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.) '01
Løb 161 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Dame senior A - sprint 200m 4 tilmeldinger

Odense Roklub 2

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Odense Roklub

  • 1. Camilla Roed Hollesen (Odense) '85

Odense Roklub 3

  • 1. Helene Thygesen (Odense) '96

Middelfart Roklub I

  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65
Løb 162 LWErgo Sprint Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior A letvægt - sprint 200m 2 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

AFMELDT Nyborg Roklub I

  • 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 165 MErgo Sprint Mænd Ergo - Herre Senior A - sprint 200m 12 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Odense Roklub II

  • 1. Michael Moerner (Odense) '92

Odense Roklub III

  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91

Odense Roklub IV

  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93

Middelfart Roklub I

  • 1. Claus Rützou (Middelfart) '69

Middelfart Roklub II

  • 1. Niels Aagaard (Middelfart) '70

AFMELDT Middelfart Roklub III

  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65

Rødvig Roklub I

  • 1. Flemming Nielsen (Rødvig) '56

Rødvig Roklub II

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Kerteminde Roklub I

  • 1. Morten Haubro Petersen (Kertem.) '74

N.S. Roklub I

  • 1. Marius Vaitiekus (N.S.) '85

N.S. Roklub II

  • 1. Søren Kristensen (N.S.) '69
Løb 168 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - 4x500 m stafet for klubhold (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 18 tilmeldinger

Vejle Roklub I

  • 1. Bo Højgård (Vejle) '71
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73
  • 3. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
  • 4. Michael Magill (Vejle) '66

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 2. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
  • 3. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 4. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Nyborg Roklub II

  • 1. Henrik Søgaard Hansen (Nyborg) '77
  • 2. Lene Kolster (Nyborg) '64
  • 3. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
  • 4. Allan Seelk (Nyborg) '68

Odense Roklub I

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 3. Mathias Hesselholt Munck (Odense) '83
  • 4. Camilla Roed Hollesen (Odense) '85

Odense Roklub II

  • 1. Ellen Nydal Eide (Odense) '95
  • 2. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93
  • 3. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 4. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87

Odense Roklub III

  • 1. Rob Hogan (Odense) '88
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Helene Thygesen (Odense) '96

Fredericia Roklub I

  • 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
  • 2. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
  • 3. Lise Mortensen (Fr.cia) '74
  • 4. Martin Mortensen (Fr.cia) '66

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
  • 2. Hans Chr. Andersen (Strib) '41
  • 3. Jesper Ryttov (Strib) '67
  • 4. Bent Juul Jørgensen (Strib) '63

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Bornik Nielsen (Strib) '40
  • 2. Tina Larsen (Strib) '68
  • 3. Tina Madsen (Strib) '68
  • 4. Mette Dam Jørgensen (Strib) '68

Odder Roklub I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Pi Goslar (Odder) '04
  • 3. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 4. Lise Illum Madsen (Odder) '77

Aarhus Roklub I

  • 1. Søren B. Mikkelsen (Aarhus) '68
  • 2. Lene Faxe Hansen (Aarhus) '73
  • 3. Lene Brink (Aarhus) '59
  • 4. Henning Nørgaard (Aarhus) '56

Aarhus Kano og Kajak Klub/Aarhus Roklub I

  • 1. Henrik Bach Poulsen (DEN) '60
  • 2. Fritze Jørgensen (Aarhus) '52
  • 3. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
  • 4. Niels Iversen (Aarhus) '55

Rødvig Roklub I

  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 2. Jan Olsen (Rødvig) '78
  • 3. Kevin Joensen, (Rødvig) '05
  • 4. Patrick Klestrup (Rødvig) '02

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
  • 2. Niels Aagaard (Middelfart) '70
  • 3. Claus Rützou (Middelfart) '69
  • 4. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65

Silkeborg Roklub I

  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
  • 3. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 4. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 3. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
  • 4. Tais Bjerregaard (DSR) '90

Kerteminde Roklub I

  • 1. Anna Rosenfeldt (Kertem.) '65
  • 2. Olav Rosendal (Kertem.) '02
  • 3. Johan Wagner (Kertem.) '02
  • 4. Lauritz Jørgensen (Kertem.) '03

Kerteminde Roklub II

  • 1. Oliver Kroløkke (Kertem.) '04
  • 2. Niels Nielsen (Kertem.) '02
  • 3. Kristian Emil Andersen (Kertem.) '03
  • 4. Rasmus Emil Rasmussen (Kertem.) '03