Resultater - Middelfart Coastal Rowing Regatta 2023
Løb nr | Starttid - | ↓

Løb 100
M2x Coastal Mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 11:50
Plac. # Navn 4000m
1 59 Assens I
  • Anders Skovlod Jacobsen(1)
  • Thorsten Vestmark(2)
22:05.7
Løb 105
M1x Coastal Mænd 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 10:30
Plac. # Navn 4000m
1 96 Kalundb I
  • Kåre Mattesen(1)
20:36.1
1 60 KVIK I
  • Peter Weile(1)
22:12.8
1 54 Assens I
  • Anders Skovlod Jacobsen(1)
27:30
Løb 107
50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 10:30
Plac. # Navn 4000m
1 55 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
22:40.1
1 52 Humlebæk I
  • Morten Brok(1)
22:46.9
1 94 Hvidovre I
  • Fritz Ganzhorn(1)
24:53.1
1 24 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
26:02.1
1 58 Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
26:55.8
1 50 Assens I
  • Thorsten Vestmark(1)
29:17.2
Løb 108
W2x Coastal Kvinder 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 11:10
Plac. # Navn 4000m
1 48 Horsens/Kolding D I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
23:46.5
Løb 110
50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 11:10
Plac. # Navn 4000m
1 49 KVIK I
  • Ulla Jacobsen(1)
  • Dorte Lassen(2)
22:51.3
1 42 Middelfart I
  • Birgit Rützou(1)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(2)
23:46
1 39 Middelfart II
  • Diana Korsgaard (1)
  • Heidi Hermansen(2)
23:50.3
1 59 Assens I
  • Dorthe Toft(1)
  • Conny Hansen(2)
30:29.4
Løb 111
50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 11:50
Plac. # Navn 4000m
1 35 Middelfart III
  • Hardy Olesen(1)
  • Claus Rützou(2)
20:05.8
1 31 Middelfart/Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
20:09.1
1 46 Fr.cia I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
  • Martin Mortensen(2)
20:09.5
1 39 Middelfart II
  • Kaj Nissen (1)
  • Søren Hyre-Fenneberg(2)
20:44.6
1 90 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
  • Morten Brok(2)
21:29.5
1 42 Middelfart I
  • Jesper Schmidt(1)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(2)
22:26.6
Løb 112
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 13:30
Plac. # Navn 4000m
1 29 KVIK I
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Peter W Weile(2)
20:31.3
1 30 Skive I
  • Torben Martinussen(1)
  • Lisette Møller Christensen(2)
24:11.7
Løb 115
W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal - Mix åben C4X+ 4000m 1. Afdeling
2023-09-01 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 116
50+W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2023-09-02 13:30
Plac. # Navn m
1 31 Graasten/Middelfart I
  • Vibeke Meincke(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
23:29.5
(24)
2 44 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
  • Marina Stannov(2)
23:38.9
(24)
3 42 Middelfart III
  • Heidi Hermansen(1)
  • Kaj Nissen (2)
26:05.1
(24)