Resultater - DRC Testregatta 2023
Løb Nr | Starttid - ↑ |

Løb 102
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2023-10-08 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:17.7
(24)
2 7 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:20.6
(24)
3 2 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
7:24.3
(24)
4 6 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
7:26.4
(24)
5 4 Bagsværd IV
  • Johan Poulsen(1)
7:38.2
(24)
6 5 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
7:40.8
(24)
Løb 102
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m B Finale
2023-10-08 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
7:54.8
(24)
2 1 Bagsværd V
  • Jakob Lynbech(1)
8:47.6
(24)
Løb 102
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Opsamling
2023-10-07 16:42
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
7:33.5
(24)
2 2 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
7:39.9
(24)
3 4 Bagsværd IV
  • Johan Poulsen(1)
7:46.3
(24)
4 5 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
7:49.7
(24)
5 8 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:12.4
(24)
6 1 Bagsværd V
  • Jakob Lynbech(1)
9:06.1
(24)
Løb 102
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Indledende
2023-10-07 13:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:31.1
(24)
2 4 Bagsværd IV
  • Johan Poulsen(1)
7:48.4
(24)
3 2 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
8:17.8
(24)
4 1 Bagsværd V
  • Jakob Lynbech(1)
8:39.6
(24)
Løb 102
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 2. Indledende
2023-10-07 13:17
Plac. # Navn 2000m
1 7 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:21.2
(24)
2 6 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
7:40.2
(24)
3 5 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
7:42.3
(24)
4 8 Holstebro I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:04.5
(24)
Løb 103
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2023-10-08 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 2 København/Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Fred Vystavel(2)
6:45.6
(24)
2 5 Holstebro II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
6:49.0
(24)
3 6 Holstebro III
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
6:53.3
(24)
4 4 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:09.4
(24)
5 7 Bagsværd/Lyngby I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Christian Runge(2)
7:25.5
(24)
6 1 Holstebro IV
  • Patrick Klestrup(1)
  • Jakob Iversen(2)
7:34.2
(24)
Løb 103
M2- Mænd 2- 2000m 1. Opsamling
2023-10-07 16:35
Plac. # Navn 2000m
1 6 Holstebro III
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
6:58.4
(24)
2 4 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:05.9
(24)
3 7 Bagsværd/Lyngby I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Christian Runge(2)
7:18.2
(24)
4 1 Holstebro IV
  • Patrick Klestrup(1)
  • Jakob Iversen(2)
7:27.2
(24)
5 3 Bagsværd I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
7:29.9
(24)
Løb 103
M2- Mænd 2- 2000m 1. Indledende
2023-10-07 12:49
Plac. # Navn 2000m
1 2 København/Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Fred Vystavel(2)
6:53.8
(24)
2 4 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:20.7
(24)
3 1 Holstebro IV
  • Patrick Klestrup(1)
  • Jakob Iversen(2)
7:37.5
(24)
4 3 Bagsværd I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
7:48.6
(24)
Løb 103
M2- Mænd 2- 2000m 2. Indledende
2023-10-07 13:03
Plac. # Navn 2000m
1 5 Holstebro II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
6:36.7
(24)
2 6 Holstebro III
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
6:39.5
(24)
3 7 Bagsværd/Lyngby I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Christian Runge(2)
7:20.3
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2023-10-08 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 11 KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
8:00.5
(24)
2 6 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
8:02.2
(24)
3 5 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
8:04.2
(24)
4 4 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
8:17.7
(24)
5 12 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
8:24.7
(24)
6 9 KVIK I
  • Clara Hornnæs(1)
8:29.2
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m B Finale
2023-10-08 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 10 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
8:18.3
(24)
2 8 Hadsund I
  • Karen Hougaard Frost(1)
8:26.7
(24)
3 7 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
8:45.2
(24)
4 3 DSR II
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
8:55.9
(24)
5 2 Bagsværd IV
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
9:00.4
(24)
6 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:08.2
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Opsamling
2023-10-07 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
8:07.2
(24)
2 12 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
8:18.4
(24)
3 8 Hadsund I
  • Karen Hougaard Frost(1)
8:33.7
(24)
4 3 DSR II
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
8:51.2
(24)
5 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:12.6
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Opsamling
2023-10-07 16:14
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
8:11.9
(24)
2 9 KVIK I
  • Clara Hornnæs(1)
8:17.6
(24)
3 10 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
8:24.5
(24)
4 7 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
8:52.8
(24)
5 2 Bagsværd IV
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
9:03.7
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2023-10-07 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
7:58.0
(24)
2 6 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
8:04.2
(24)
3 4 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
8:19.8
(24)
4 3 DSR II
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
8:52.8
(24)
5 2 Bagsværd IV
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
8:59.3
(24)
6 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:06.2
(24)
Løb 104
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2023-10-07 12:14
Plac. # Navn 2000m
1 11 KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
8:05.2
(24)
2 10 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
8:19.3
(24)
3 12 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
8:21.7
(24)
4 9 KVIK I
  • Clara Hornnæs(1)
8:27.8
(24)
5 8 Hadsund I
  • Karen Hougaard Frost(1)
8:34.4
(24)
6 7 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
8:40.5
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2023-10-08 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:11.5
(24)
2 11 København II
  • Aksel Dybdahl(1)
7:20.7
(24)
3 10 DSR III
  • Jacob Lenzing(1)
7:27.3
(24)
4 3 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
7:30.6
(24)
5 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:33.2
(24)
6 9 DSR V
  • Casper Girke Christensen(1)
7:42.1
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2023-10-08 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
7:37.4
(24)
2 12 DSR VI
  • Lukas Obel(1)
7:38.5
(24)
3 4 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:42.9
(24)
4 2 DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
7:44.3
(24)
5 8 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:44.7
(24)
6 7 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:49.2
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m 1. Opsamling
2023-10-07 16:07
Plac. # Navn 2000m
1 10 DSR III
  • Jacob Lenzing(1)
7:33.2
(24)
2 3 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
7:37.7
(24)
3 1 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
7:45.8
(24)
4 4 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:51.0
(24)
5 12 DSR VI
  • Lukas Obel(1)
7:51.2
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m 2. Opsamling
2023-10-07 16:21
Plac. # Navn 2000m
1 9 DSR V
  • Casper Girke Christensen(1)
7:35.4
(24)
2 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:39.9
(24)
3 8 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:50.6
(24)
4 2 DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
7:51.3
(24)
5 7 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:54.9
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2023-10-07 12:07
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:25.4
(24)
2 3 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
7:29.4
(24)
3 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:31.3
(24)
4 1 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
7:37.7
(24)
5 2 DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
7:47.3
(24)
6 4 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
8:53.6
(24)
Løb 105
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2023-10-07 12:24
Plac. # Navn 2000m
1 11 København II
  • Aksel Dybdahl(1)
0:00.0
(24)
2 9 DSR V
  • Casper Girke Christensen(1)
0:13.9
(24)
3 10 DSR III
  • Jacob Lenzing(1)
0:16.5
(24)
4 8 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
0:22.6
(24)
5 12 DSR VI
  • Lukas Obel(1)
0:29.2
(24)
6 7 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:35.2
(24)
Løb 106
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2023-10-08 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 DSR/Odder I
  • Julie Poulsen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:37.5
(24)
2 3 Bagsværd/Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:43.3
(24)
3 5 DSR/Fr.cia I
  • Nanna Vigild(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
7:51.9
(24)
4 7 DSR/KVIK I
  • Sára Maria Johansen(1)
  • Silje Celine Siefert(2)
8:18.5
(24)
5 2 DSR I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Christine Marie Meinert Cardel(2)
8:29.2
(24)
6 4 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna Ida Hurup Thomasen(2)
8:40.2
(24)
Løb 106
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Opsamling
2023-10-07 16:28
Plac. # Navn 2000m
1 5 DSR/Fr.cia I
  • Nanna Vigild(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
7:58.8
(24)
2 7 DSR/KVIK I
  • Sára Maria Johansen(1)
  • Silje Celine Siefert(2)
8:13.6
(24)
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna Ida Hurup Thomasen(2)
8:21.9
(24)
4 2 DSR I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Christine Marie Meinert Cardel(2)
8:32.8
(24)
5 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Liv Jensen(2)
8:40.7
(24)
Løb 106
W2- Kvinder 2- 2000m 1. Indledende
2023-10-07 12:42
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd/Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:33.2
(24)
2 2 DSR I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Christine Marie Meinert Cardel(2)
8:09.0
(24)
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna Ida Hurup Thomasen(2)
8:14.2
(24)
4 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Liv Jensen(2)
8:49.5
(24)
Løb 106
W2- Kvinder 2- 2000m 2. Indledende
2023-10-07 12:56
Plac. # Navn 2000m
1 6 DSR/Odder I
  • Julie Poulsen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:29.3
(24)
2 5 DSR/Fr.cia I
  • Nanna Vigild(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
7:37.3
(24)
3 7 DSR/KVIK I
  • Sára Maria Johansen(1)
  • Silje Celine Siefert(2)
8:06.5
(24)