Startliste - DRC Testregatta 2023

Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:00
1
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
2
Bagsværd IV
  1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
3
DSR II
  1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR)
4
Bagsværd II
  1. Marie Mørch (Bagsværd)
5
Bagsværd I
  1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
6
Bagsværd III
  1. Mathilde Persson (Bagsværd)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:07
1
Roskilde III
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
2
DSR I
  1. Daniel Pedersen (DSR)
3
Holstebro I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
4
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
5
Roskilde I
  1. Bastian Secher (Roskilde)
6
Odense/KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:14
7
LDR/KKL I
  1. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
8
Hadsund I
  1. Karen Hougaard Frost (Hadsund)
9
KVIK I
  1. Clara Hornnæs (KVIK)
10
DSR I
  1. Nikoline Laidlaw (DSR)
11
KVIK II
  1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
12
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:24
7
Roskilde II
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
8
Aarhus I
  1. David Wandrup (Aarhus)
9
DSR V
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
10
DSR III
  1. Jacob Lenzing (DSR)
11
København II
  1. Aksel Dybdahl (København)
12
DSR VI
  1. Lukas Obel (DSR)
Løb 106
W2-
2000m
Kvinder 2-
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:42
1
Ægir I
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Liv Jensen (Ægir)
2
DSR I
  1. 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
  2. 2. Christine Marie Meinert Cardel (DSR)
3
Bagsværd/Roskilde I
  1. 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
  2. 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)
4
Bagsværd I
  1. 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  2. 2. Anna Ida Hurup Thomasen (Bagsværd)
Løb 103
M2-
2000m
Mænd 2-
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:49
1
Holstebro IV
  1. 1. Patrick Klestrup (Holstebro)
  2. 2. Jakob Iversen (Holstebro)
2
København/Roskilde I
  1. 1. Joachim Sutton (Roskilde)
  2. 2. Fred Vystavel (København)
3
Bagsværd I
  1. 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
  2. 2. Mads Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
4
Holstebro I
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
Løb 106
W2-
2000m
Kvinder 2-
1. Indledende
7. okt 2023 kl.12:56
5
DSR/Fr.cia I
  1. 1. Nanna Vigild (DSR)
  2. 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)
6
DSR/Odder I
  1. 1. Julie Poulsen (Odder)
  2. 2. Astrid Steensberg (DSR)
7
DSR/KVIK I
  1. 1. Sára Maria Johansen (KVIK)
  2. 2. Silje Celine Siefert (DSR)
Løb 103
M2-
2000m
Mænd 2-
1. Indledende
7. okt 2023 kl.13:03
5
Holstebro II
  1. 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
6
Holstebro III
  1. 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
  2. 2. Magnus Valbirk (Holstebro)
7
Bagsværd/Lyngby I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Christian Runge (Lyngby)
Løb 102
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.13:10
1
Bagsværd V
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
2
Bagsværd I
  1. Oscar Petersen (Bagsværd)
3
Sorø I
  1. Rasmus Lind (Sorø)
4
Bagsværd IV
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
Løb 102
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
1. Indledende
7. okt 2023 kl.13:17
5
Bagsværd III
  1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
6
Bagsværd II
  1. Mathias Larsen (Bagsværd)
7
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
8
Holstebro I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
1. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:00
1
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
3
DSR II
  1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR)
6
Bagsværd III
  1. Mathilde Persson (Bagsværd)
12
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
8
Hadsund I
  1. Karen Hougaard Frost (Hadsund)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
1. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:07
4
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
1
Roskilde III
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
3
Holstebro I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
10
DSR III
  1. Jacob Lenzing (DSR)
12
DSR VI
  1. Lukas Obel (DSR)
Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
2. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:14
7
LDR/KKL I
  1. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
9
KVIK I
  1. Clara Hornnæs (KVIK)
10
DSR I
  1. Nikoline Laidlaw (DSR)
4
Bagsværd II
  1. Marie Mørch (Bagsværd)
2
Bagsværd IV
  1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
2. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:21
7
Roskilde II
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
8
Aarhus I
  1. David Wandrup (Aarhus)
9
DSR V
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
6
Odense/KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
2
DSR I
  1. Daniel Pedersen (DSR)
Løb 106
W2-
2000m
Kvinder 2-
1. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:28
1
Ægir I
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Liv Jensen (Ægir)
4
Bagsværd I
  1. 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  2. 2. Anna Ida Hurup Thomasen (Bagsværd)
2
DSR I
  1. 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
  2. 2. Christine Marie Meinert Cardel (DSR)
5
DSR/Fr.cia I
  1. 1. Nanna Vigild (DSR)
  2. 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)
7
DSR/KVIK I
  1. 1. Sára Maria Johansen (KVIK)
  2. 2. Silje Celine Siefert (DSR)
Løb 103
M2-
2000m
Mænd 2-
1. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:35
3
Bagsværd I
  1. 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
  2. 2. Mads Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
1
Holstebro IV
  1. 1. Patrick Klestrup (Holstebro)
  2. 2. Jakob Iversen (Holstebro)
4
Holstebro I
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
6
Holstebro III
  1. 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
  2. 2. Magnus Valbirk (Holstebro)
7
Bagsværd/Lyngby I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Christian Runge (Lyngby)
Løb 102
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
1. Opsamling
7. okt 2023 kl.16:42
1
Bagsværd V
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
2
Bagsværd I
  1. Oscar Petersen (Bagsværd)
4
Bagsværd IV
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
6
Bagsværd II
  1. Mathias Larsen (Bagsværd)
5
Bagsværd III
  1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
8
Holstebro I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
Løb 106
W2-
2000m
Kvinder 2-
A Finale
8. okt 2023 kl.09:00
4
Bagsværd I
  1. 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  2. 2. Anna Ida Hurup Thomasen (Bagsværd)
5
DSR/Fr.cia I
  1. 1. Nanna Vigild (DSR)
  2. 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)
3
Bagsværd/Roskilde I
  1. 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
  2. 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)
6
DSR/Odder I
  1. 1. Julie Poulsen (Odder)
  2. 2. Astrid Steensberg (DSR)
7
DSR/KVIK I
  1. 1. Sára Maria Johansen (KVIK)
  2. 2. Silje Celine Siefert (DSR)
2
DSR I
  1. 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)
  2. 2. Christine Marie Meinert Cardel (DSR)
Løb 103
M2-
2000m
Mænd 2-
A Finale
8. okt 2023 kl.09:10
7
Bagsværd/Lyngby I
  1. 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  2. 2. Christian Runge (Lyngby)
6
Holstebro III
  1. 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
  2. 2. Magnus Valbirk (Holstebro)
2
København/Roskilde I
  1. 1. Joachim Sutton (Roskilde)
  2. 2. Fred Vystavel (København)
5
Holstebro II
  1. 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
  2. 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
4
Holstebro I
  1. 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
1
Holstebro IV
  1. 1. Patrick Klestrup (Holstebro)
  2. 2. Jakob Iversen (Holstebro)
Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
A Finale
8. okt 2023 kl.09:20
12
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
6
Bagsværd III
  1. Mathilde Persson (Bagsværd)
5
Bagsværd I
  1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
11
KVIK II
  1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
4
Bagsværd II
  1. Marie Mørch (Bagsværd)
9
KVIK I
  1. Clara Hornnæs (KVIK)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
A Finale
8. okt 2023 kl.09:30
3
Holstebro I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
10
DSR III
  1. Jacob Lenzing (DSR)
5
Roskilde I
  1. Bastian Secher (Roskilde)
11
København II
  1. Aksel Dybdahl (København)
9
DSR V
  1. Casper Girke Christensen (DSR)
6
Odense/KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 102
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
A Finale
8. okt 2023 kl.09:40
4
Bagsværd IV
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
6
Bagsværd II
  1. Mathias Larsen (Bagsværd)
3
Sorø I
  1. Rasmus Lind (Sorø)
7
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
2
Bagsværd I
  1. Oscar Petersen (Bagsværd)
5
Bagsværd III
  1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
Løb 104
W1X
2000m
Kvinder 1X
B Finale
8. okt 2023 kl.09:50
1
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
3
DSR II
  1. Zoe Elizabeth Dickson (DSR)
8
Hadsund I
  1. Karen Hougaard Frost (Hadsund)
10
DSR I
  1. Nikoline Laidlaw (DSR)
7
LDR/KKL I
  1. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
2
Bagsværd IV
  1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
Løb 105
M1X
2000m
Mænd 1X
B Finale
8. okt 2023 kl.10:00
12
DSR VI
  1. Lukas Obel (DSR)
4
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
1
Roskilde III
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
8
Aarhus I
  1. David Wandrup (Aarhus)
2
DSR I
  1. Daniel Pedersen (DSR)
7
Roskilde II
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 102
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
B Finale
8. okt 2023 kl.10:10
8
Holstebro I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
1
Bagsværd V
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)