Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 09:30 100 1 6000m W/M Ergo W/M Ergo 6km 1. Afdeling
kl. 10:00 107 2 2min U13 WErgo Piger Junior D 12 år/årg 07 1. Afdeling
kl. 10:00 108 1 2min U13 MErgo Drenge Junior D 11 år/årg 08 1. Afdeling
kl. 10:00 109 2 2min U13 MErgo Drenge Junior D 12 år/årg 07 1. Afdeling
kl. 10:05 110 2 3min U19 WErgo Piger Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE 1. Afdeling
kl. 10:05 111 2 3min U19 MErgo Drenge Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE 1. Afdeling
kl. 10:12 112 10 3min U15 WErgo Piger Junior C 13 år/årg 06 1. Afdeling
kl. 10:18 113 10 3min U15 MErgo Drenge Junior C 13 år/årg 06 1. Afdeling
kl. 10:24 113 9 3min U15 MErgo Drenge Junior C 13 år/årg 06 1. Afdeling
kl. 10:30 114 6 4min U15 WErgo Piger Junior C 14 år/årg 05 1. Afdeling
kl. 10:37 115 7 4min U15 MErgo Drenge Junior C 14 år/årg 05 1. Afdeling
kl. 10:44 116 3 2000m U17 WErgo Piger Junior B 15 år/årg 04 1. Afdeling
kl. 10:44 117 3 2000m U17 WErgo Piger Junior B 16 år/årg 03 1. Afdeling
kl. 10:54 120 8 2000m U17 MErgo Drenge Junior B 15 år/årg 04 1. Afdeling
kl. 11:04 120 6 2000m U17 MErgo Drenge Junior B 15 år/årg 04 2. Afdeling
kl. 11:14 121 7 2000m U17 MErgo Drenge Junior B 16 år/årg 03 1. Afdeling
kl. 11:24 118 3 2000m U19 WErgo Piger Junior A 17 år/årg 02 1. Afdeling
kl. 11:24 119 3 2000m U19 WErgo Piger Junior A 18 år/årg 01 1. Afdeling
kl. 11:34 122 6 2000m U19 MErgo Drenge Junior A 17 år/årg 02 1. Afdeling
kl. 11:44 123 8 2000m U19 MErgo Drenge Junior A 18 år/årg 01 1. Afdeling
kl. 11:54 124 3 2000m U23 WErgo Dame Senior B 19-22 år 1. Afdeling
kl. 11:54 125 2 2000m U23 LWErgo Dame Senior B letvægt 19-22 år 1. Afdeling
kl. 11:54 126 1 2000m WErgo Dame Senior A åben 1. Afdeling
kl. 11:54 127 1 2000m LWErgo Dame Senior A letvægt åben 1. Afdeling
kl. 11:54 132 1 2000m 30+WErgo Dame 30-39 år åben 1. Afdeling
kl. 12:10 128 11 2000m U23 MErgo Herre Senior B 19-22 år 1. Afdeling
kl. 12:20 130 6 2000m MErgo Herre Senior A åben 1. Afdeling
kl. 12:20 131 2 2000m LMErgo Herre Senior A letvægt åben 1. Afdeling
kl. 12:45 200 7 2000m U17 W/M 4-Stafet Skole-stafet 4x500m 1. Afdeling
kl. 12:55 201 2 2000m W/M 4-Stafet Gym-stafet 4x500m A Finale
kl. 12:55 202 6 2000m W/M 4-Stafet Uni-stafet 4x500m A Finale
kl. 13:10 203 11 2000m W/M 4-Stafet Firma-stafet 4x500m 1. Afdeling
kl. 13:25 144 4 2000m 40+MErgo Herre 40-49 år åben 1. Afdeling
kl. 13:25 146 2 2000m 50+MErgo Herre 50-59 år åben 1. Afdeling
kl. 13:35 148 4 2000m 60+MErgo Herre 60-69 år åben 1. Afdeling
kl. 13:35 150 3 2000m 70+MErgo Herre 70- år åben 1. Afdeling
kl. 13:50 154 4 200m U15 WErgo Piger Junior C 13-14 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 13:55 156 1 200m U13 MErgo Drenge Junior D 11-12 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 13:55 157 2 200m U15 MErgo Drenge Junior C 13-14 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:00 158 8 200m U17 WErgo Piger Junior B 15-16 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:05 159 4 200m U19 WErgo Piger Junior A 17-18 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:10 160 8 200m U17 MErgo Drenge Junior B 15-16 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:15 160 8 200m U17 MErgo Drenge Junior B 15-16 år, Sprint 2. Afdeling
kl. 14:20 161 5 200m U19 MErgo Drenge Junior A 17-18 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:25 162 2 200m U23 WErgo Dame Senior B 19-22 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:25 163 1 200m U23 LWErgo Dame Senior B letvægt 19-22 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:25 164 1 200m LWErgo Dame Senior A letvægt åben, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:25 165 3 200m WErgo Dame Senior A åben, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:30 166 9 200m U23 MErgo Herre Senior B 19-22 år, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:35 168 8 200m MErgo Herre Senior A åben, Sprint 1. Afdeling
kl. 14:40 169 2 200m LMErgo Herre Senior A letvægt åben, Sprint 1. Afdeling
kl. 15:00 300 5 2000m U17 W/M 4-Stafet Klub-stafet Junior E-B 4x500m 1. Afdeling
kl. 15:15 301 12 2000m W/M 4-Stafet Klub-stafet Junior A-Senior-Master 4x500m 1. Afdeling