Resultater - Euro Slide Open- og SkiErg mesterskab 2023
Løb Nr | Starttid - ↑ |

Løb 201
U15 W2-Slide Piger U15 2-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 12:00
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 3 LR I
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
0s0:37.01:04.51:31.81:58.51:58.5
2 6 Ros I
  • Sara Lendal Holm(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
0s0:40.81:07.31:33.82:01.22:01.2
3 5 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
0s0:43.01:10.81:38.52:05.02:05.0
4 4 KR I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
0s0:41.51:09.01:37.02:06.02:06.0
5 1 BR I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
0s0:32.51:05.01:38.32:12.52:12.5
6 2 BR I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Kaisa Fritsdal Truelsen(2)
0s0:40.51:11.51:43.02:14.52:14.5
Løb 202
U19 W2-Slide Piger U19 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 12:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 4 BR/Ring I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
0s1:01.01:54.02:50.73:46.23:46.2
2 7 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
  • Ea Høyer Splitthorff(2)
0s1:10.52:07.53:04.03:56.73:56.7
3 5 BR/OR I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Mia Christensen(2)
0s1:10.02:05.53:02.03:57.73:57.7
4 3 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
0s1:07.02:06.53:06.04:02.04:02.0
5 1 LR I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
0s1:03.02:03.53:03.84:02.54:02.5
6 5 BR I
  • Emilie Raft(1)
  • Liv Dolmer(2)
0s1:11.82:08.33:06.24:03.74:03.7
7 4 BR I
  • Sofie Kobberholm(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
0s1:07.52:06.03:07.04:06.04:06.0
8 6 KR I
  • Josefine Lindskov Also(1)
  • Sara Kaarup Andersen(2)
0s1:12.52:11.03:09.54:06.54:06.5
9 1 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
  • Louise Klingenberg Haussmann(2)
0s1:00.52:04.53:08.54:08.04:08.0
10 6 KVIK I
  • Silke Traberg-Andersen(1)
  • Caroline Quass Størup(2)
0s1:16.52:16.03:14.54:10.04:10.0
11 2 Næstv/Ros I
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Malou Pedersen(2)
0s1:09.52:13.03:16.54:18.04:18.0
12 2 Aarhus/Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Maya Majeed(2)
0s1:09.52:13.03:16.74:20.04:20.0
13 7 KR I
  • Klara Bruun Felthaus(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
0s1:18.52:19.03:22.34:22.04:22.0
14 3 Jels/OR/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Eva Maria Thordadottir(2)
0s1:10.02:19.03:35.34:52.24:52.2
Løb 203
U15 M2-Slide Drenge U15 2-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 12:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 7 BR I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
0s0:42.51:04.31:26.01:49.51:49.5
2 1 LR I
  • Oliver Brinkløv(1)
  • Gustav Bach Sørensen(2)
0s0:29.30:57.31:25.51:53.51:53.5
3 6 BR I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
  • Johan Raft(2)
0s0:40.51:06.81:33.52:00.02:00.0
4 8 Ros I
  • August Antonsen(1)
  • Rainer Kaliszan(2)
0s0:42.01:07.31:34.02:01.02:01.0
5 4 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
  • Vilhelm Mazanti(2)
0s0:38.81:06.01:33.32:01.32:01.3
6 5 Odder I
  • Laust Birk Termansen(1)
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(2)
0s0:40.51:08.31:37.02:05.52:05.5
7 3 Jels I
  • Magne Schøler(1)
  • Malte Schøler(2)
0s0:37.31:07.01:37.52:08.02:08.0
8 2 Aarhus/Odder I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
  • Valdemar Amby Jensen(2)
0s0:37.31:09.01:39.52:10.02:10.0
Løb 204
U19 M2-Slide Drenge U19 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 12:40
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 OR/KCO I
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
0s0:58.01:47.52:38.03:28.83:28.8
2 6 Dragør/Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Frederik Juel Hansen(2)
0s1:12.81:59.32:47.53:37.33:37.3
3 5 BR/Ros I
  • Nikolaj Krogh Simonsen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
0s1:16.52:02.52:51.03:37.53:37.5
4 3 KR I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Albert Grydehøj Stobbe(2)
0s1:11.52:01.52:51.53:40.03:40.0
5 4 Ros I
  • Albert Andersen(1)
  • Magnus Werner Foldager(2)
0s1:07.01:57.52:49.53:40.83:40.8
6 7 BR/KVIK I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Felix Holm Gutkin(2)
0s1:14.82:05.02:55.03:42.23:42.2
7 2 OR/Sax/KCO I
  • Carl Dunch(1)
  • Matias Guala Krage(2)
0s1:01.01:53.02:49.23:43.03:43.0
8 6 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
0s1:23.02:08.02:56.03:45.53:45.5
9 5 BR/Rødv I
  • Thomas Andersen(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
0s3:47.53:47.5
10 3 Aarhus I
  • Christoffer Fleischer(1)
  • Christian Lund Hansen(2)
0s3:47.53:47.5
11 2 KR I
  • Christian Qvist Fredriksen(1)
  • Johan Willeberg-Nielsen(2)
0s1:00.51:55.02:52.33:48.03:48.0
12 4 KVIK I
  • Gustav Therkelsen (1)
  • Mads Voss Aagren(2)
0s1:16.52:06.02:58.83:53.33:53.3
13 1 LR I
  • Victor Wahl(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
0s0:59.52:03.03:08.74:11.74:11.7
Løb 205
W2-Slide Kvinder 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 12:50
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 DSR/Hols I
  • Nanna Vigild(1)
  • Karen Mortensen(2)
0s0:54.81:44.82:35.53:25.83:25.8
2 10 BR I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
0s0:55.31:45.82:36.63:26.33:26.3
3 8 DSR/KVIK I
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Sára Maria Johansen(2)
0s1:00.31:51.52:42.03:31.83:31.8
4 1 DSR/KVIK I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
  • Kristine Søndergaard(2)
0s0:52.31:45.82:40.03:32.23:32.2
5 5 BR/Ros I
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
0s0:57.71:51.22:44.53:37.53:37.5
6 7 Hads/KVIK I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Amalie Thorsen(2)
0s0:58.81:52.02:45.53:38.03:38.0
7 9 BR/DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Astrid Højgaard(2)
0s1:02.81:56.82:51.03:45.53:45.5
8 6 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
0s1:02.31:57.52:53.53:49.03:49.0
9 2 UCL
  • Sara Safari Jensen(1)
  • Alica Janotova(2)
0s1:02.22:02.73:04.24:03.24:03.2
10 4 SDU
  • Thea García Polavieja Degvold(1)
  • Christina Conradt-Eberlin(2)
0s1:03.32:05.03:08.74:09.04:09.0
11 11 /KVIK I
  • Viktoria Akishina(1)
  • No Name(2)
0s4:10.54:10.5
Løb 206
M2-Slide Mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:00
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 BR/Sorø I
  • Mathias Larsen(1)
  • Rasmus Lind(2)
0s0:52.51:36.52:21.03:05.23:05.2
2 4 DSR/Hols I
  • Joakim Viberg(1)
  • Lukas Obel(2)
0s1:00.81:44.52:28.03:11.33:11.3
3 3 Hols/OR I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
0s0:58.81:43.52:29.23:12.23:12.2
4 2 Aarhus/BR I
  • Johan Poulsen(1)
  • James Dodd(2)
0s0:54.51:40.02:26.53:12.33:12.3
5 2 BR/Ros I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
0s0:59.31:43.52:28.33:12.33:12.3
6 1 KR/Ros I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Viggo Lambert(2)
0s0:47.81:36.02:25.33:13.83:13.8
7 7 BR I
  • Mads Vestergaard Sørensen(1)
  • Christian Vestergaard Sørensen(2)
0s1:04.51:48.52:33.03:17.33:17.3
8 3 BR/Hols I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
0s0:56.51:44.52:32.03:19.83:19.8
9 6 DSR I
  • Holger W Lindblad(1)
  • Victor Feveile Holck(2)
0s1:01.51:48.02:35.03:20.33:20.3
10 5 KVIK I
  • William Falkner(1)
  • Daniel Nattestad(2)
0s1:02.01:52.02:40.53:26.83:26.8
11 4 DSR/KVIK I
  • August Krag-Pedersen(1)
  • Mads P Michelsen(2)
0s1:01.01:50.02:40.03:29.03:29.0
Løb 207
30+W2-Slide Kvinder 30+ 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
0s0:56.01:53.52:51.53:46.53:46.5
2 3 Hipsters
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
0s1:10.02:04.52:59.03:50.53:50.5
3 4 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Trine Teglers(2)
0s1:16.52:15.53:14.04:11.34:11.3
4 2 Furesø I
  • Helle Torp Eklund(1)
  • Jane Hagan(2)
0s1:07.82:11.03:13.74:15.74:15.7
Løb 208
30+M2-Slide Mænd 30+ 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:20
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 5 Maack & Valbum
  • Peter Maack Groes(1)
  • Castor Valbum Rasmussen(2)
0s1:18.82:05.52:53.03:39.23:39.2
2 1 Jels / Middelfart
  • Fleming Mathiesen(1)
  • Bent Bøgh Pedersen(2)
0s0:52.81:49.52:46.53:41.53:41.5
3 4 LR I
  • Asger Lenzing(1)
  • Thomas Beck Christensen(2)
0s1:15.82:04.52:55.03:45.03:45.0
4 6 Dragør/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
0s1:22.32:11.53:01.53:50.03:50.0
5 2 Aarhus/Odder I
  • Per Amby(1)
  • Niels Iversen(2)
0s1:14.82:07.03:00.53:54.03:54.0
6 3 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
0s1:20.32:13.53:07.53:59.53:59.5
Løb 209
30+W/M 2-Slide Kvinder/mænd 30+ 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:30
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 2 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
0s0:59.01:56.02:53.73:52.23:52.2
2 3 HDR/Hel I
  • Geert Cederkvist(1)
  • Mette Cederkvist(2)
0s1:10.02:06.33:02.33:57.83:57.8
3 4 Ring/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Mai-Britt Bille (2)
0s1:24.02:15.83:08.34:00.74:00.7
4 5 Køge R/Næstv I
  • Trine Teglers(1)
  • Michael Hallgren(2)
0s1:32.52:22.33:12.84:02.74:02.7
5 1 Fredensborg
  • Merete Boldt(1)
  • Svend Aage Nielsen(2)
0s0:59.02:01.03:03.84:03.04:03.0
6 6 BR I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Ida Hesseldahl(2)
0s1:34.52:26.33:17.24:08.74:08.7
Løb 311
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
0:46.71:35.92:27.73:17.7
Løb 312
LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 13:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
1:00.92:02.73:05.14:07.3
Løb 410
U15 W4-Slide Piger U15 4-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 14:10
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 LR I
  • Karen Reimer(1)
  • Andrea Bork Terkelsen(2)
  • Marie Lie Schmidt(3)
  • Sofie Thea Kornbeck(4)
0s0:29.80:59.01:28.31:58.31:58.3
2 2 BR I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
  • Kaisa Fritsdal Truelsen(3)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(4)
0s0:31.51:03.41:36.32:09.02:09.0
Løb 411
U19 W4-Slide Piger U19 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 14:25
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 4 BR/Ring/Sorø I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Sofie Steffensen(4)
0s1:03.41:58.82:55.53:50.73:50.7
2 2 BR/KVIK/OR I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Mia Christensen(2)
  • Ea Høyer Splitthorff(3)
  • Nanna Ancher(4)
0s1:06.02:03.03:01.03:56.43:56.4
3 2 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
0s1:02.92:02.33:01.53:58.53:58.5
4 3 BR/LDR/Ros I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Liv Dolmer(2)
  • Emilie Raft(3)
  • Silje Trenter(4)
0s1:05.92:03.53:02.84:00.24:00.2
5 3 KR I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Josefine Lindskov Also(2)
  • Klara Bruun Felthaus(3)
  • Sara Kaarup Andersen(4)
0s1:12.22:11.63:11.94:09.84:09.8
6 1 Næstv/Ros/Stevns I
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
  • Malou Pedersen(3)
  • Sandra Nørskov(4)
0s1:08.62:11.33:14.94:14.84:14.8
7 1 Jels/OR/KCO I
  • Louise Klingenberg Haussmann(1)
  • Freja Junkuhn Dehli(2)
  • Benna Sundstrøm(3)
  • Eva Maria Thordadottir(4)
0s1:06.42:17.03:27.44:32.54:32.5
Løb 412
U15 M4-Slide Drenge U15 4-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 14:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 BR/Rødv I
  • Thomas Andersen(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
  • Herman Grønlund Døssing(3)
  • Johan Raft(4)
0s0:31.50:56.11:21.51:46.81:46.8
2 1 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(2)
  • Laust Birk Termansen(3)
  • Vilhelm Mazanti(4)
0s0:27.80:55.31:23.51:51.81:51.8
Løb 413
U19 M4-Slide Drenge U19 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 14:45
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 3 OR/Sax/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Thorleif Østergaard Martensen(2)
  • Matias Guala Krage(3)
  • Carl Dunch(4)
0s1:15.82:07.83:00.53:52.43:52.4
2 1 Ros I
  • Albert Andersen(1)
  • August Antonsen(2)
  • Magnus Werner Foldager(3)
  • Rainer Kaliszan(4)
0s1:13.52:07.53:02.53:56.03:56.0
3 2 KR I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
  • Christian Qvist Fredriksen(3)
  • Johan Willeberg-Nielsen(4)
0s1:19.82:12.53:05.83:56.53:56.5
4 3 BR/Ros I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
0s1:28.92:18.53:09.03:56.83:56.8
5 4 Dragør/Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Valdemar Vilhelmsen(3)
  • Frederik Juel Hansen(4)
0s1:34.12:21.83:09.73:57.73:57.7
6 4 BR/KVIK I
  • Christian Dael Antonius(1)
  • Bastian Ingemann(2)
  • Felix Holm Gutkin(3)
  • Otto Kjærulff(4)
0s1:29.52:20.53:11.84:00.84:00.8
7 1 LR I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
  • Oliver Brinkløv(3)
  • Victor Wahl(4)
0s1:01.12:04.33:06.34:06.44:06.4
8 2 Jels I
  • Magne Schøler(1)
  • Malte Schøler(2)
  • Mikkel Peter Noe(3)
  • Nicklas Frost Davidsen(4)
0s1:20.82:20.73:21.34:18.94:18.9
Løb 414
W4-Slide Kvinder 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 14:50
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 3 DSR/Hols/Ros I
  • Karen Mortensen(1)
  • Nanna Vigild(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Caroline Munch(4)
0s0:57.51:48.32:39.73:30.93:30.9
2 2 BR/Hads/KVIK/Ros I
  • Sára Maria Johansen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Frida Werner Foldager(4)
0s0:54.81:47.32:40.03:33.13:33.1
3 1 /KVIK I
  • Silke Traberg-Andersen(1)
  • Anna Brandt Nielsen(2)
  • Caroline Quass Størup(3)
  • Helen Pabst(4)
0s0:54.31:50.82:47.53:42.53:42.5
4 2 BR/DSR/Ægir I
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(1)
  • Silje Celine Siefert(2)
  • Ida Mose Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
0s0:59.81:55.02:50.23:45.03:45.0
5 3 DSR I
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Natasha Frandsen(2)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(3)
  • Samantha Don Robbins(4)
0s1:03.31:58.62:54.03:46.63:46.6
6 4 DSR II
  • Lene Lundgård(1)
  • Lida Obel(2)
  • Sigrid Jørsboe(3)
  • Freya Hvass(4)
0s1:02.82:00.82:59.33:57.23:57.2
7 1 SDU
  • Thea García Polavieja Degvold(1)
  • Christina Conradt-Eberlin(2)
  • Alica Janotova(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
0s0:59.12:00.83:03.44:03.94:03.9
Løb 415
M4-Slide Mænd 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 15:10
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 DANMARKS ROCENTER
  • Bastian Secher(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
0s0:53.11:36.12:19.73:02.53:02.5
2 3 BR/Hols/OR I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
0s0:54.41:39.52:24.63:08.13:08.1
3 1 Aarhus/BR/Hols I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • James Dodd(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
0s0:50.51:36.92:23.53:10.03:10.0
4 4 BR I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Niclas Schmidt(4)
0s0:55.51:40.62:26.13:11.13:11.1
5 1 BR/KR/Ros/Sorø I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Viggo Højme Lambert(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Martin Kofoed Jensen(4)
0s0:48.51:37.82:27.53:16.43:16.4
6 4 DSR I
  • Holger W Lindblad(1)
  • Victor Feveile Holck(2)
  • Mads P Michelsen(3)
  • Lukas Obel(4)
0s0:57.81:44.42:31.03:16.63:16.6
7 2 Inrigger mestrene
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
  • Peter Skafte(3)
  • Troels Vestergaard Sørensen(4)
0s0:52.81:44.12:35.43:25.43:25.4
8 2 SDU I
  • Martin Skude(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Henrik Akre Thorup(3)
  • Morten Baarvig Thomsen(4)
0s0:53.91:43.32:34.93:26.53:26.5
9 3 SDU II
  • Klaes Sørensen(1)
  • Louis Feller(2)
  • Brestir Bjarnastein Restorff(3)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(4)
0s0:55.51:47.22:40.03:31.43:31.4
10 5 /DSR/Hols/Ros I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • No Name(4)
0s3:32.73:32.7
Løb 416
30+W4-Slide Kvinder 30+ 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 15:30
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 DAMM
  • Margit Haahr Hansen(1)
  • Dorthe Thanning(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Anna Karina Gravad(4)
0s0:55.61:52.62:49.83:45.43:45.4
2 4 Roccello
  • Krista Doersch(1)
  • Stinne Grydehøj(2)
  • Alix Geroux(3)
  • Louise Gjelstrup(4)
0s1:06.22:00.32:56.83:52.33:52.3
3 2 HDR 1
  • Charlotte Hummer Vad(1)
  • Susanne Mølgaard(2)
  • Julie Christensen(3)
  • Ulla Tejs Dawids(4)
0s1:03.62:03.63:05.34:06.04:06.0
4 3 HDR 3
  • Tina Mortensen(1)
  • Stine Heilmann(2)
  • Charlotte Werner(3)
  • Ida Willig(4)
0s1:05.92:10.63:18.34:24.84:24.8
Løb 418
30+W/M 4-Slide Kvinder/mænd 30+ 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2023-12-09 15:20
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 Ring/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
  • Birgit Juel-Hansen(3)
  • Mai-Britt Bille (4)
0s0:53.81:49.12:44.83:40.63:40.6
2 6 Rammstein
  • Thomas Weise(1)
  • Thomas Weise(2)
  • Peter Gammeltoft(3)
  • Lisbeth Grænge Hansen(4)
0s1:18.32:09.93:02.53:55.63:55.6
3 3 Furesø I
  • Helle Torp Eklund(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Jane Hagan(4)
0s1:13.92:12.53:11.34:07.54:07.5
4 4 Sliding Umpires
  • Asta Øjvind(1)
  • Karen Leth Jensen(2)
  • Morten Rubin(3)
  • Morten Juel Hansen(4)
0s1:18.42:15.33:12.44:08.04:08.0
5 2 Jels / Middelfart
  • Anders Jørgensen(1)
  • Eva Weitling(2)
  • Fleming Mathiesen(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
0s1:13.62:14.43:14.54:12.64:12.6
6 5 Køge Masters
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Trine Teglers(2)
  • Stiig Søvang(3)
  • Michael Mainz(4)
0s1:22.62:20.43:19.94:17.64:17.6
Løb 460
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-12-09 15:40
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 1 Klubmix sjælland
  • Jan Roager Olsen(1)
  • Stiig Søvang(2)
  • Thomas Andersen(3)
  • Mai-Britt Bille (4)
0s1:54.43:25.95:27.87:09.37:09.3
2 2 Køge Masters
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Martin Birk Hansen(2)
  • Michael Mainz(3)
  • Frederik Alex Bjerring Tølle(4)
0s2:15.24:19.05:57.67:27.17:27.1
Løb 820
U19 W8-Slide Piger U19 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 16:10
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 BR/Ring/Sorø I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sofie Kobberholm(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Liv Dolmer(4)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(5)
  • Emilie Raft(6)
  • Mejse Østergaard Nielsen(7)
  • Sofie Steffensen(8)
0s0:29.40:55.61:22.61:50.41:50.4
2 1 BR/KVIK/OR/Ros I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
  • Sigrid Lindquist(3)
  • Kaisa Fritsdal Truelsen(4)
  • Nanna Ancher(5)
  • Ea Høyer Splitthorff(6)
  • Mia Christensen(7)
  • Silje Trenter(8)
0s0:27.40:54.71:23.51:52.61:52.6
Løb 821
U19 W/M 8-Slide Piger/drenge U19 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 16:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 4 BR/Ros/Rødv I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
  • Herman Grønlund Døssing(3)
  • Johan Raft(4)
  • Bastian Rud Bernhardt(5)
  • Esben Friis Thanning(6)
  • Thomas Andersen(7)
  • Mejse Østergaard Nielsen(8)
0s0:40.81:05.41:30.41:55.41:55.4
2 1 LR I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
  • Gustav Bach Sørensen(3)
  • Johan Beck Grønskov(4)
  • Karen Reimer(5)
  • Marie Lie Schmidt(6)
  • Oliver Brinkløv(7)
  • Sofie Thea Kornbeck(8)
0s0:29.00:57.81:26.81:55.51:55.5
3 3 KCR - Roskilde/Stevns
  • Kristina Bech Nielsen(1)
  • Albert Andersen(2)
  • August Antonsen(3)
  • Magnus Werner Foldager(4)
  • Rainer Kaliszan(5)
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(6)
  • Sara Lendal Holm(7)
  • Sandra Nørskov(8)
0s0:37.51:04.11:31.61:59.41:59.4
4 2 Jels/OR/KCO I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
  • Eva Maria Thordadottir(5)
  • Benna Sundstrøm(6)
  • Freja Junkuhn Dehli(7)
  • Louise Klingenberg Haussmann(8)
0s0:34.61:04.11:34.32:03.82:03.8
Løb 822
W8-Slide Kvinder 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 16:20
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 DSR/Hads/Hols/KVIK/Ros I
  • Karen Mortensen(1)
  • Nanna Vigild(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Silje Celine Siefert(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Sára Maria Johansen(6)
  • Caroline Munch(7)
  • Frida Werner Foldager(8)
0s0:26.10:50.71:15.41:40.51:40.5
2 1 BR/DSR/KVIK/Ros/Ægir I
  • Helen Pabst(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Kristine Søndergaard(4)
  • Amalie Thorsen(5)
  • Astrid Højgaard(6)
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(7)
  • Zoe Elizabeth Dickson(8)
0s0:27.10:53.41:19.41:45.41:45.4
3 3 DSR
  • Sigrid Jørsboe(1)
  • Lene Lundgård(2)
  • Lida Obel(3)
  • Freya Hvass(4)
  • Christina Just Brandstrup(5)
  • Natasha Frandsen(6)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(7)
  • Samantha Don Robbins(8)
0s0:29.80:56.01:22.81:50.11:50.1
Løb 823
30+W8-Slide Kvinder 30+ 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 16:40
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 BR/Ros I
  • Ida Hesseldahl(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Kirsten Gerda Hansen(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
  • Anne Marie Espersen(5)
  • Regitze Rønstrup(6)
  • Mia S Carstensen(7)
  • Dorte Olsen(8)
0s0:28.50:56.61:25.11:53.81:53.8
2 2 HDR 4
  • Charlotte Hummer Vad(1)
  • Susanne Mølgaard(2)
  • Julie Christensen(3)
  • Ulla Tejs Dawids(4)
  • Ruth Fuursted(5)
  • Lotte Wenzel(6)
  • Charlotte Werner(7)
  • Pia Sværke(8)
0s0:45.81:14.91:45.22:15.52:15.5
Løb 824
30+M8-Slide Mænd 30+ 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 16:40
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 Simply the Best
  • Henrik Thorup(1)
  • Torben Bjerre(2)
  • Carsten Mollerup (3)
  • Ivan Baumann(4)
  • Mikael Espersen(5)
  • Peter Skafte(6)
  • Jens Kristoffersen(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
0s0:25.60:51.11:17.51:43.81:43.8
Løb 825
M8-Slide Mænd 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 17:00
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 BR/Sorø I
  • Mathias Larsen(1)
  • Malthe Puro(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Jacob Grove Klahsen(4)
  • Niclas Schmidt(5)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(6)
  • Hjalte Næraa(7)
  • Peter Christian Holmquist(8)
0s0:41.81:03.01:24.01:45.21:45.2
2 3 BR/DSR/Hols/OR/Ros I
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Elias Ellehammer(4)
  • Alexander M Modest(5)
  • Lukas Obel(6)
  • Tobias Holt Poulsen(7)
  • Martin Kofoed Jensen(8)
0s0:45.01:05.61:26.21:47.01:47.0
3 1 Aarhus/Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
  • Frederik Amby Jensen(2)
  • Valdemar Amby Jensen(3)
  • Vilhelm Mazanti(4)
  • Laust Birk Termansen(5)
  • Folmer Egestrand Rohde(6)
  • Christoffer Fleischer(7)
  • Christian Lund Hansen(8)
0s0:27.90:55.51:23.51:51.31:51.3
4 1 Aarhus/BR/Hols/KR/Ros/Sorø I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Viggo Lambert(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
  • Johan Poulsen(5)
  • James Dodd(6)
  • Frederik Taulbjerg(7)
  • Marcus Villiam Lyngesen(8)
0s0:43.11:05.71:28.51:51.51:51.5
5 3 BR/DSR/KVIK I
  • Holger W Lindblad(1)
  • Victor Feveile Holck(2)
  • Mads Vestergaard Sørensen(3)
  • Christian Vestergaard Sørensen(4)
  • Mads P Michelsen(5)
  • August Krag-Pedersen(6)
  • Daniel Nattestad(7)
  • William Falkner(8)
0s0:46.71:08.31:30.01:51.81:51.8
6 2 SDU
  • Louis Feller(1)
  • Brestir Bjarnastein Restorff(2)
  • Klaes Sørensen(3)
  • Morten Baarvig Thomsen(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Henrik Akre Thorup(6)
  • Martin Skude(7)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(8)
0s0:44.11:06.81:30.11:54.11:54.1
Løb 826
W/M 8-Slide Kvinder/mænd 8-Slide 500m 1. Afdeling
2023-12-09 17:10
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 DSR/Dragør/Hols/KVIK/Køge R/Næstv/Ros/Sorø I
  • Michael Hallgren(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Morten Juel Hansen(4)
  • Anna Karina Gravad(5)
  • Marianne Becker(6)
  • Dorthe Thanning(7)
  • Margit Haahr Hansen(8)
0s0:30.60:54.41:18.61:43.41:43.4
2 4 HDR/HR 5
  • Mette Cederkvist(1)
  • Tina Mortensen(2)
  • Stine Heilmann(3)
  • Ida Willig(4)
  • Susanne Mølgaard(5)
  • Geert Cederkvist(6)
  • Claus Holm(7)
  • Thomas Westphall(8)
0s0:29.70:56.51:24.71:53.51:53.5
3 2 Jels/MR I
  • Anders Jørgensen(1)
  • Eva Weitling(2)
  • Fleming Mathiesen(3)
  • Jan Noe(4)
  • Jane Marie Noe(5)
  • Mikkel Peter Noe(6)
  • Nicklas Frost Davidsen(7)
  • Bent Bøgh Pedersen(8)
0s0:34.51:00.31:27.01:54.11:54.1
4 3 Bay og Co.
  • Anne Morris Bay(1)
  • Flemming Bay Nielsen(2)
  • Peter Skov(3)
  • Hans Ove Dahl(4)
  • Lasse Nielsen(5)
  • Jan Cederkvist(6)
  • Carsten Bech(7)
  • Bjarne Spanggaard(8)
0s0:32.11:01.31:32.62:05.02:05.0