Tilmeldinger - Fynske Mesterskaber 2015
Løb 99 MErgo Mænd Ergo 6000m 2 tilmeldinger
Fredericia Roklub I
- 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Middelfart Roklub I
- 1. Søren Madsen (Middelfart) '76
Løb 101 U11 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 1 tilmelding
Tissø Roklub I
- 1. Filuca Barfod (Tissø) '07
Løb 102 U11 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 4 tilmeldinger
Tissø Roklub
- 1. Nicky Olsen (Tissø) '07
Middelfart Roklub II
- 1. Simon Madsen (Middelfart) '06
Middelfart Roklub I
- 1. Mikkel Madsen (Middelfart) '09
Middelfart Roklub III
- 1. Noah Svensson (Middelfart) '06
Løb 104 U13 MErgo Drenge Ergo 500m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
Middelfart Roklub I
- 1. Magnus Hyre-Fenneberg (Middelfart) '04
Løb 105 U15 WErgo Piger Ergo 1000m 4 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
Odense Roklub I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Tissø Roklub I
- 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
Løb 106 U15 MErgo Drenge Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
Kerteminde Roklub I
- 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
Løb 107 U17 WErgo Piger Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Odense Roklub I
- 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
Middelfart Roklub I
- 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Odense Roklub II
- 1. Mette Knudsen (Odense) '99
Løb 108 U17 MErgo Drenge Ergo 1000m 6 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Magnus Jensen (Tissø) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
Odense Roklub II
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
Odense Roklub III
- 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
Odense Roklub IV
- 1. Tobias Taudal (Odense) '00
Odense Roklub I
- 1. Anders Salling (Odense) '99
Løb 109 U19 WErgo Piger Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Katrine Brændegaard Brauner (Middelfart) '98
Tissø Roklub II
- 1. Janni Nissen (Tissø) '99
Løb 110 U19 MErgo Drenge Ergo 1000m 1 tilmelding
Odense Roklub I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
Løb 112 WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Tissø Roklub I
- 1. Katrine Jørgensen (Tissø) '75
Løb 114 MErgo Mænd Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Josias Thers Holmetoft Hansen (Tissø) '96
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95
Løb 115 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
Danske Studenters Roklub I
- 1. Johanna Dienelt (DSR) '81
Løb 116 WErgo Kvinder Ergo 2000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub III
- 1. Kate Petersen (DSR) '90
Tissø Roklub I
- 1. Mette Nissen (Tissø) '99
Danske Studenters Roklub II
- 1. Louise Ruby (DSR) '84
Løb 117 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Lasse Stentoft (DSR) '84
Løb 118 MErgo Mænd Ergo 2000m 4 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85
Danske Studenters Roklub 2
- 1. Niels Geertsen (DSR) '86
Rønne Roklub I
- 1. Preben Thorsen (Rønne) '69
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 123 40+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Kerteminde Roklub I
- 1. Trine Dydensborg (Kertem.) '70
Løb 124 40+WErgo Kvinder Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Nyborg Roklub II
- 1. Lene Christensen (Nyborg) '66
Løb 125 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Lars Frandsen (Kertem.) '66
Middelfart Roklub II
- 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 126 40+MErgo Mænd Ergo 1000m 7 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Søren Madsen (Kertem.) '67
Nyborg Roklub I
- 1. Allan Seelk (Nyborg) '68
Strib Ro- og Kajakklub
- 1. René Espenheim (Strib) '53
Team Beuschau I
- 1. uwe Beuschau (Beuschau) '00
Free Spirits IRC I
- 1. Erik Pedersen (Free Spirits IRC) '67
Middelfart Roklub
- 1. Claus Rützau (Middelfart) '69
Kerteminde Roklub II
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Løb 128 50+WErgo Kvinder Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub II
- 1. Britta Nielsen (Nyborg) '61
Nyborg Roklub I
- 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
Løb 129 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Laurits Kring (Strib) '58
Nyborg Roklub I
- 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
Løb 130 50+MErgo Mænd Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Bent Juul Jørgensen (Strib) '63
Middelfart Roklub I
- 1. John Kromand (Middelfart) '63
Løb 131 60+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Bodil Jensen (Strib) '55
Løb 132 60+WErgo Kvinder Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Else-Marie Simonsen (Strib) '51
Middelfart Roklub I
- 1. Lis Scheffel (Middelfart) '47
Nyborg Roklub I
- 1. Susanne Moss (Nyborg) '55
Løb 133 60+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Middelfart Roklub I
- 1. Ole Bendtsen (Middelfart) '55
Løb 134 60+MErgo Mænd Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Jeppe Mark Meinert (Aarhus) '53
Middelfart Roklub I
- 1. Erik Mosebo (Middelfart) '53
Løb 136 70+WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Inger Vestergaard (Strib) '40
Løb 137 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Fredericia Roklub I
- 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Løb 138 70+MErgo Mænd Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Middelfart Roklub I
- 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Nyborg Roklub I
- 1. Jens Bendtsen (Nyborg) '44
Løb 144 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m 2000m 13 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
- 2. Lars Frandsen (Kertem.) '66
- 3. Trine Dydensborg (Kertem.) '70
- 4. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
Nyborg Roklub III
- 1. Claus Lerche (Nyborg) '75
- 2. Britta Nielsen (Nyborg) '61
- 3. Christina Møller (Nyborg) '69
- 4. Mikkel Pedersen (Nyborg) '96
Middelfart Roklub I
- 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
- 2. Klaus Scheffel (Middelfart) '46
- 3. Ole Bendtsen (Middelfart) '55
- 4. Søren Lykke Jensen (Middelfart) '57
Strib Ro- og Kajakklub
- 1. Inger Vestergaard (Strib) '40
- 2. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
- 3. Bodil Jensen (Strib) '55
- 4. Else-Marie Simonsen (Strib) '51
Tissø Roklub II
- 1. Janni Nissen (Tissø) '99
- 2. Josias Thers Holmetoft Hansen (Tissø) '96
- 3. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
- 4. Magnus Jensen (Tissø) '00
Nyborg Roklub II
- 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
- 2. Lene Christensen (Nyborg) '66
- 3. Jens Bendtsen (Nyborg) '44
- 4. Susanne Moss (Nyborg) '55
Tissø Roklub I
- 1. Mette Nissen (Tissø) '99
- 2. Lis Bay (Tissø) '42
- 3. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
- 4. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
Kerteminde Roklub II
- 1. Anna Rosenfeldt (Kertem.) '65
- 2. Søren Mogensen (Kertem.) '59
- 3. Søren Madsen (Kertem.) '67
- 4. Lars Jensen (Kertem.) '68
Strib Ro- og Kajakklub
- 1. Bent Juul Jørgensen (Strib) '63
- 2. René Espenhain (Strib) '66
- 3. Laurits Kring (Strib) '58
- 4. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95
Danske Studenters Roklub I
- 1. Johanna Dienelt (DSR) '81
- 2. Louise Ruby (DSR) '84
- 3. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85
- 4. Niels Geertsen (DSR) '86
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
- 3. Allan Seelk (Nyborg) '68
- 4. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Fredericia Roklub/Strib Ro- og Kajakklub
- 1. Hans Chr. Andersen (Strib) '41
- 2. Per Askær Rasmussen (Strib) '55
- 3. Peter Hvenegaard (Strib) '37
- 4. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub
- 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
- 2. John Kromand (Middelfart) '63
- 3. Hardy Olesen (Middelfart) '67
- 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Løb 147 U13 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 1 tilmelding
Middelfart Roklub I
- 1. Magnus Hyre-Fenneberg (Middelfart) '04
Løb 148 U15 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 1 tilmelding
Odense Roklub I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 150 U17 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 2 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Odense Roklub I
- 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
Løb 151 U17 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 5 tilmeldinger
Odense Roklub III
- 1. Tobias Taudal (Odense) '00
Odense Roklub I
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
Tissø Roklub I
- 1. Magnus Jensen (Tissø) '00
Odense Roklub IV
- 1. Anders Salling (Odense) '99
Odense Roklub II
- 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
Løb 152 U19 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 1 tilmelding
Odense Roklub I
- 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
Løb 153 U19 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 2 tilmeldinger
Odense Roklub II
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
Odense Roklub I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
Løb 154 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Kate Petersen (DSR) '90
Tissø Roklub I
- 1. Katrine Jørgensen (Tissø) '75
Løb 155 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 3 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95
Rønne Roklub I
- 1. Preben Thorsen (Rønne) '69
Nyborg Roklub I
- 1. Mikkel Pedersen (Nyborg) '96
Løb 156 30+WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1 tilmelding
Kerteminde Roklub I
- 1. Trine Dydensborg (Kertem.) '70
Løb 157 30+MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 2 tilmeldinger
Free Spirits IRC I
- 1. Erik Pedersen (Free Spirits IRC) '67
Kerteminde Roklub I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71