Startliste - Åbne Fynske Mesterskaber 2022

Løb 100
W/M Ergo
6000m
Kvinder/mænd Ergo - Åben
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:00
1
AFMELDT ASR IV
  1. Christian Petersen (ASR)
2
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
3
AFMELDT Team Aerobic Junkies I
  1. Jussi Koponen (FIN)
4
AFMELDT Strib I
  1. Nicolaj Andersen (Strib)
5
AFMELDT ASR III
  1. Jesper Hoffmann (ASR)
6
AFMELDT Kertem. III
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
7
AFMELDT Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
8
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
9
AFMELDT Kertem. II
  1. Claus Hinding (Kertem.)
10
AFMELDT Kertem. I
  1. Kasper Aagaard (Kertem.)
11
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
12
AFMELDT ASR II
  1. Jonathan Doucette (ASR)
13
AFMELDT ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Løb 101
U10 WErgo
2min
Piger U10 Ergo - Piger 9år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
1
AFMELDT KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
Løb 102
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo - Piger 10år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
2
AFMELDT Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
3
AFMELDT Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
4
AFMELDT Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
Løb 103
U10 MErgo
2min
Drenge U10 Ergo - Drenge 9år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
5
AFMELDT Ran I
  1. Birk Haaning (DEN)
Løb 104
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo - Drenge 10år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
6
AFMELDT Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
7
AFMELDT Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
20
AFMELDT Lyngby I
  1. Benjamin Modest (Lyngby)
Løb 105
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo - Piger 11år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
8
AFMELDT Bagsværd I
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
Løb 106
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo - Piger 12år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
9
AFMELDT Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
10
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
11
AFMELDT Bagsværd I
  1. Mathilde Lund Moore (Bagsværd)
12
AFMELDT Kertem. I
  1. Martha Aagaard (Kertem.)
Løb 107
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo - Drenge 11år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
13
AFMELDT Korsør I
  1. Willum Heide Jensen (Korsør)
14
AFMELDT Aarhus I
  1. Felix Pertl Andersen (Aarhus)
Løb 108
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo - Drenge 12år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
15
AFMELDT Sønderborg II
  1. Vitus Schwartz-Hansen (Sønderborg)
16
AFMELDT Aarhus I
  1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus)
17
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Sander Hansen (Holstebro)
18
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
19
AFMELDT Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
Løb 109
U19 WErgo
3min
Piger U19 Ergo - Piger Nye roere
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:45
1
AFMELDT Sorø I
  1. Emilie Lindegaard (Sorø)
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo - Piger 13år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:45
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mille Hagsten (Holstebro)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Karen Stoubæk (Holstebro)
4
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. Halgaard 4 (Holstebro)
6
AFMELDT Næstv. I
  1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.)
7
AFMELDT Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Mejrup Skole 3 (Holstebro)
9
AFMELDT Holstebro/KCHO VI
  1. Halgaard 3 (Holstebro)
10
AFMELDT Aarhus I
  1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus)
11
AFMELDT Fredensborg I
  1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
12
AFMELDT Lyngby I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
13
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
14
AFMELDT Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
Løb 110
U19 MErgo
3min
Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:00
1
AFMELDT Sorø I
  1. Storm Andersen (Sorø)
2
AFMELDT Odense I
  1. Mikkel Musiat O'Kane (Odense)
3
AFMELDT Sorø II
  1. Rasmus Tipsmark (Sorø)
Løb 112
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo - Drenge 13år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:00
4
AFMELDT Odder I
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
6
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
7
AFMELDT Sorø II
  1. Tobias Kaldråstøyl (Sorø)
8
AFMELDT Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
9
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Halgaard 1 (Holstebro)
10
AFMELDT Holstebro/KCHO VI
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
11
AFMELDT Bagsværd III
  1. Pilou Jürgensen (Bagsværd)
12
AFMELDT Bagsværd V
  1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd)
13
AFMELDT Bagsværd II
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
14
AFMELDT Sønderborg I
  1. Andreas Bækdal (Sønderborg)
15
AFMELDT Bagsværd I
  1. Oliver Blaabjerg (Bagsværd)
16
AFMELDT Sønderborg II
  1. Emil Bækdal (Sønderborg)
17
AFMELDT Bagsværd VI
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
18
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
  1. Mejrup Skole 2 (Holstebro)
19
AFMELDT Odense I
  1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
20
AFMELDT Holstebro/KCHO V
  1. Josip sonnenschein (Holstebro)
21
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Halgaard 2 (Holstebro)
22
AFMELDT Bagsværd IV
  1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo - Piger 14år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:15
1
AFMELDT Næstv. II
  1. Selma Frederiksen (Næstv.)
2
AFMELDT Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
3
AFMELDT Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
4
AFMELDT Ringsted II
  1. Mejse Nielsen (Ringsted)
5
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
6
AFMELDT Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
7
AFMELDT Bagsværd III
  1. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd)
8
AFMELDT Jels II
  1. Celine Nielsen (Jels)
9
AFMELDT Bagsværd I
  1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
10
AFMELDT Bagsværd II
  1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
11
AFMELDT Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
12
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Trine Lorentzen (Holstebro)
23
AFMELDT Stevns II
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 114
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo - Drenge 14år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:15
13
AFMELDT Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
14
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Mejrup Skole 1 (Holstebro)
15
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
16
AFMELDT Sorø II
  1. Aidan Mingo (Sorø)
17
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
18
AFMELDT Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
19
AFMELDT Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
20
AFMELDT Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
21
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
22
AFMELDT Sønderborg II
  1. Daniel Primdahl (Sønderborg)
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo - Piger 15år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
1
AFMELDT Sorø II
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
2
AFMELDT Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
4
AFMELDT Lyngby I
  1. Tove Bay (Lyngby)
5
AFMELDT Kertem. I
  1. Mille Aagaard (Kertem.)
6
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
7
AFMELDT Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
9
AFMELDT Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo - Piger 16år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
10
AFMELDT Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
11
AFMELDT Roskilde II
  1. Isabella Bache (Roskilde)
12
AFMELDT Odense I
  1. Mia Christensen (Odense)
13
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
14
AFMELDT Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
15
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
17
AFMELDT Odense/KCHO I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo - Piger 17år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
18
AFMELDT Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
19
AFMELDT Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
20
AFMELDT Sorø II
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
21
AFMELDT Silkeborg/KCHO I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
22
AFMELDT Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo - Piger 18år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
23
AFMELDT Sønderborg I
  1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo - Drenge 15år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:50
1
AFMELDT Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
3
AFMELDT Odense II
  1. William Jensen (Odense)
4
AFMELDT Odense III
  1. Anton Bøgelund (Odense)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
6
AFMELDT Bagsværd I
  1. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
7
AFMELDT Odense I
  1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. William Lemming (Holstebro)
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo - Drenge 16år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:50
9
AFMELDT Bagsværd/KCB I
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
10
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
11
AFMELDT Bagsværd/KCB III
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
12
AFMELDT Sorø IV
  1. Theodor Klæsøe-Lund (Sorø)
13
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
14
AFMELDT Sorø III
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
15
AFMELDT Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
16
AFMELDT KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
17
AFMELDT Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
18
AFMELDT Bagsværd/KCB II
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
19
AFMELDT Odense I
  1. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
20
AFMELDT Odense II
  1. Gustav Krogh (Odense)
21
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Simon Starklint (Holstebro)
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo - Drenge 17år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:10
1
AFMELDT Odense I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
2
AFMELDT Furesø I
  1. Jude Graham Pedersen (Furesø)
3
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
4
AFMELDT Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
5
AFMELDT Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
6
AFMELDT Stevns II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
7
AFMELDT Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
8
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
9
AFMELDT København/KCB I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
10
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
11
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo - Drenge 18år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:10
12
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Christian Runge (Lyngby)
13
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Marcus Modest (Lyngby)
14
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
15
AFMELDT Holstebro I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
1
AFMELDT Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
2
AFMELDT Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
4
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing)
5
AFMELDT Roskilde II
  1. Caroline Munch (Roskilde)
6
AFMELDT Roskilde III
  1. Iben Bech (Roskilde)
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
7
AFMELDT Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
8
AFMELDT DSR III
  1. Freya Hvass (DSR)
9
AFMELDT DSR I
  1. Nidhu Sivapatham (DSR)
10
AFMELDT DSR II
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
11
AFMELDT ASR I
  1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR)
12
AFMELDT Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
13
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
14
AFMELDT Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
15
AFMELDT ASR I
  1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR)
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
1
AFMELDT Roskilde II
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
2
AFMELDT Holstebro I
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
3
AFMELDT Roskilde V
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
4
AFMELDT Næstv. II
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
5
AFMELDT Kertem. I
  1. Olav Rosendal (Kertem.)
6
AFMELDT Roskilde III
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
7
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Oscar Burvil (Holstebro)
8
AFMELDT Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
9
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
10
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
11
AFMELDT DSR II
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
12
AFMELDT Næstv. II
  1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.)
13
AFMELDT Næstv. I
  1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
14
AFMELDT DSR I
  1. Thor Steen Larsen (DSR)
15
AFMELDT Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
17
AFMELDT CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
18
AFMELDT DSR I
  1. Leif Førland Schill (DSR)
19
AFMELDT Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
20
AFMELDT Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
21
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
1
AFMELDT DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
2
AFMELDT København I
  1. Krista Doersch (København)
4
AFMELDT København II
  1. Alix Geroux (København)
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
5
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
6
AFMELDT Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
7
AFMELDT København II
  1. Stinne Grydehøj (København)
8
AFMELDT Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
9
AFMELDT København I
  1. Louise Gjelstrup (København)
10
AFMELDT Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
11
AFMELDT Kalundb I
  1. Katrine Loose (Kalundb)
Løb 134
40+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
12
AFMELDT København I
  1. Tora Jorn (København)
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
1
AFMELDT København I
  1. Betina Holck (København)
2
AFMELDT Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
3
AFMELDT HDR I
  1. Lotte Wenzel (HDR)
4
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
5
AFMELDT Risskov I
  1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov)
6
AFMELDT Sorø I
  1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
7
AFMELDT HDR II
  1. Charlotte Hummer Vad (HDR)
8
AFMELDT KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
9
AFMELDT Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
10
AFMELDT Nyborg I
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
Løb 136
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
11
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
12
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
13
AFMELDT Risskov I
  1. Birgitte Nielsen (Risskov)
14
AFMELDT København I
  1. Vibeke Skousen (København)
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
15
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 138
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
16
AFMELDT HDR I
  1. Mette Cederkvist (HDR)
Løb 139
70+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, 70-79 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
17
AFMELDT Sorø I
  1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 140
70+WErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Ergo - Kvinder, 70-79 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
18
AFMELDT Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 141
80+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo - Kvinder, 80- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
19
AFMELDT Furesø I
  1. Bente Johannessen^ (Furesø)
Løb 143
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
1
AFMELDT København I
  1. Ismail Danacioglu (København)
2
AFMELDT Nyborg I
  1. Casper Sørensen (Nyborg)
3
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
4
AFMELDT Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
5
AFMELDT København II
  1. Juan Pablo Valedez (København)
6
AFMELDT Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
7
AFMELDT Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
8
AFMELDT CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
9
AFMELDT KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Løb 144
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
10
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
11
AFMELDT København I
  1. Rick Verberne (København)
Løb 145
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
12
AFMELDT Næstv. I
  1. Bjarne Nielsen (Næstv.)
13
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
14
AFMELDT Køge R II
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
15
AFMELDT Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
16
AFMELDT Køge R IV
  1. Lasse Pedersen (Køge R)
17
AFMELDT Middelfart I
  1. Kasper Buhl Rasmussen (Middelfart)
18
AFMELDT Køge R III
  1. Christian Egekær (Køge R)
20
AFMELDT Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
Løb 146
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
21
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
23
AFMELDT Aarhus I
  1. Christian Nielsen (Aarhus)
Løb 147
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:10
1
AFMELDT Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
2
AFMELDT Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 148
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:10
3
AFMELDT København II
  1. Ivan Birch Lykholt (København)
4
AFMELDT Næstv. IV
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
5
AFMELDT Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
6
AFMELDT Næstv. I
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
7
AFMELDT Næstv. III
  1. Per Nielsen (Næstv.)
8
AFMELDT København I
  1. Flemming Simonsen (København)
9
AFMELDT Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
10
AFMELDT København III
  1. Jesper Nielsen (København)
11
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
12
AFMELDT Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
13
AFMELDT Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
14
AFMELDT Næstv. II
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
15
AFMELDT Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
16
AFMELDT København IV
  1. Rene Friss Hansen (København)
17
AFMELDT Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
18
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Jakob Herbert Pedersen (Holstebro)
19
AFMELDT DSR I
  1. Peter Gammeltoft (DSR)
Løb 149
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
1
AFMELDT Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
2
AFMELDT Humlebæk I
  1. Keld Strudahl (Humlebæk)
3
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
4
AFMELDT Odder I
  1. Per Amby (Odder)
5
AFMELDT Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
6
AFMELDT Aarhus I
  1. Niels Iversen (Aarhus)
7
AFMELDT Lemvig II
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
8
AFMELDT Lemvig I
  1. Søren P Thomsen (Lemvig)
9
AFMELDT Risskov II
  1. Benny Weibel (Risskov)
10
AFMELDT Furesø II
  1. Lars Wallin (Furesø)
11
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
12
AFMELDT Furesø I
  1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)
Løb 150
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
13
AFMELDT Nyborg I
  1. Michael Hainz Christensen (Nyborg)
14
AFMELDT København I
  1. Hakon Heimer (København)
15
AFMELDT Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
16
AFMELDT Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
17
AFMELDT Furesø II
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
Løb 151
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70-79 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
18
AFMELDT E.R.V. Beatrix I
  1. Robin Sterk (NED)
19
AFMELDT Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 152
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70-79 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
20
AFMELDT Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
21
AFMELDT København I
  1. Lennart Jensen (København)
Løb 154
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo - Mænd, 80- år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
22
AFMELDT Sorø I
  1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
23
AFMELDT Evijärven Urheilijat I
  1. Aimo Järvelä (FIN)
Løb 155
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - UNI
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:50
1
AFMELDT Odense IV
  1. Sara Safari Jensen (Odense)
2
AFMELDT Aalborg VII
  1. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg)
3
AFMELDT Aalborg V
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
4
AFMELDT Odense II
  1. Petrea Krag Burba (Odense)
5
AFMELDT Odense V
  1. Ida Marie Nielsen (Odense)
6
AFMELDT Aalborg III
  1. Dros Elisabet Petersen (Aalborg)
7
AFMELDT Aalborg II
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
8
AFMELDT Aalborg I
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
9
AFMELDT Odense III
  1. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense)
10
AFMELDT Aalborg VI
  1. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg)
11
AFMELDT Aalborg IV
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
12
AFMELDT Odense VI
  1. Maria Evald Pedersen (Odense)
13
AFMELDT Odense VII
  1. Sigrid Mark Jørgensen (Odense)
14
AFMELDT Odense I
  1. Amalie Kiær (Odense)
Løb 156
MErgo
2000m
Mænd Ergo - UNI
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:10
1
AFMELDT Odense III
  1. Niels Trubbach (Odense)
2
AFMELDT Odense II
  1. Gabriel Alcantara Silva (Odense)
3
AFMELDT Odense VI
  1. Andreas Thorup (Odense)
4
AFMELDT Odense IV
  1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
5
AFMELDT Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
6
AFMELDT Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
7
AFMELDT Odense IX
  1. Sondre Svennungsen (Odense)
8
AFMELDT Aalborg III
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
9
AFMELDT Aalborg II
  1. Esben Ravn (Aalborg)
10
AFMELDT Odense I
  1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
11
AFMELDT Aalborg V
  1. Patrick Naschi Jacobsen (Aalborg)
12
AFMELDT Odense VIII
  1. Jarl Littau-Jensen (Odense)
13
AFMELDT Odense V
  1. Pelle Christoffer Carlsson (Odense)
14
AFMELDT Aalborg IV
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
15
AFMELDT Odense VII
  1. Alexander Schwarz (Odense)
Løb 157
W/M 2-Slide
1000m
Kvinder/mænd 2-Slide - Toer - IKKE SLIDE
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:30
4
AFMELDT Køge R I
  1. 1. Louise Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Trine Teglers (Køge R)
2
AFMELDT Køge R/Rødvig I [44s]
  1. 1. Martin Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Jan Olsen (Rødvig)
Løb 157
W/M 2-Slide
1000m
Kvinder/mænd 2-Slide - Toer - IKKE SLIDE
2. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:30
Ikke klar endnu
Løb 158
U19 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U19 4-Slide - Fier - IKKE SLIDE
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:45
4
AFMELDT Odense
  1. 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
  2. 2. Anton Bøgelund (Odense)
  3. 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  4. 4. Mia Christensen (Odense)
8
AFMELDT Odense
  1. 1. William Jensen (Odense)
  2. 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  3. 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  4. 4. Anton Bøgelund (Odense)
Løb 158
U19 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U19 4-Slide - Fier - IKKE SLIDE
2. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:45
Ikke klar endnu
Løb 159
U19 W/M 4-Stafet
2000m
Piger/drenge U19 4-Stafet - 4 Stafet holdløb - 4x500 m 1 erg
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.16:00
1
AFMELDT Ringsted/Rødvig/Stevns I
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
  2. 2. Thomas Andersen (Rødvig)
  3. 3. Anna Iversen (Stevns)
  4. 4. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
2
AFMELDT Odder I
  1. 1. Caroline Sejersen (Odder)
  2. 2. Frey Sørensen (Odder)
  3. 3. Pi Goslar (Odder)
  4. 4. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
Løb 160
W/M 4-Stafet
2000m
Kvinder/mænd 4-Stafet - 4 Stafet holdløb - 4x500 m 1 erg
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.16:00
7
AFMELDT Odense
  1. 1. Henrik Akre Thorup (Odense)
  2. 2. Sara Safari Jensen (Odense)
  3. 3. Petrea Krag Burba (Odense)
  4. 4. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense)
3
AFMELDT Middelfart I [6s]
  1. 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
  2. 2. Soeren Hyre-Fenneberg (Middelfart)
  3. 3. Søren Lykke Jensen (Middelfart)
  4. 4. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart)
6
AFMELDT Odense III [12s]
  1. 1. Gabriel Alcantara Silva (Odense)
  2. 2. Sondre Svennungsen (Odense)
  3. 3. Sigrid Mark Jørgensen (Odense)
  4. 4. Maria Evald Pedersen (Odense)
4
AFMELDT Odense IV [41s]
  1. 1. Alexander Schwarz (Odense)
  2. 2. Jarl Littau-Jensen (Odense)
  3. 3. Andreas Thorup (Odense)
  4. 4. Ida Marie Nielsen (Odense)
5
AFMELDT Odense II [54s]
  1. 1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  2. 2. Pelle Christoffer Carlsson (Odense)
  3. 3. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  4. 4. Niels Trubbach (Odense)