Tilmeldinger - Århus Open Regatta 2013
Løb 100 U19 M1X Drenge 1X - JM1x Baltic Cup Udtagelse 1000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Løb 101 U19 M2X Drenge 2X - JM2x Baltic Cup Udtagelse 1000m 3 tilmeldinger
Kraftcenter Odense I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Lyngby Roklub I
- 1. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
- 2. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Løb 102 U19 M2- Drenge 2- - JM2- Baltic Cup Udtagelse 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
- 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
- 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Løb 103 U19 W1X Piger 1X - JW1x Baltic Cup Udtagelse 1000m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
Odder Roklub I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Ribe Roklub I
- 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97
AFMELDT Holstebro Roklub V
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
Holstebro Roklub III
- 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
AFMELDT Holstebro Roklub IV
- 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
Løb 104 U19 W2X Piger 2X - JW2x Baltic Cup Udtagelse 1000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 2. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Hadsund Roklub I
- 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
- 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Holstebro Roklub I
- 1. Mie Andersen (Holstebro) '98
- 2. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Løb 105 U19 W2- Piger 2- - JW2- Baltic Cup Udtagelse 1000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub I
- 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
Løb 110 Masters W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Master (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Kristoffer Andersen (ASR) '85
Sorø Roklub I
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Fredensborg Roklub I
- 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
Bagsværd Roklub I
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Løb 111 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Åben Mix 1000m 3 tilmeldinger
Aarhus Studenter Roklub II
- 1. Simon Kvindal (ASR) '72
- 2. Benedikte Skaarup (ASR) '00
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 2. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
- 2. Astrid Bertelsen (Aarhus) '93
Løb 112 M2X Mænd 2X - M2X 1500m 5 tilmeldinger
AFMELDT Roklubben ARA I
- 1. NN1 NN1 (ARA) '80
- 2. NN2 NN2 (ARA) '80
- 3. NN3 NN3 (ARA) '80
- 4. NN4 NN4 (ARA) '80
- Cox. NN NN (ARA) '80
AFMELDT Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Henning Blåbjerg (ASR) '48
- 2. Jan Møller (ASR) '45
- 3. Poul Bastrup Kræmer (Aarhus) '46
- 4. Svend Erik Husted (Aarhus) '42
- Cox. Jens Vedel (ASR) '47
Hadsund Roklub I
- 1. Simon Sørensen (Hadsund) '92
- 2. Christian Danmark (Hadsund) '94
AFMELDT Roklubben ARA II
- 1. NN5 NN5 (ARA) '80
- 2. NN6 NN6 (ARA) '80
- 3. NN7 NN7 (ARA) '80
- 4. NN8 NN8 (ARA) '80
- Cox. NN9 NN9 (ARA) '80
Aarhus Roklub/Fredericia Roklub I
- 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
- 2. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Løb 113 U14 M1X Drenge 1X - C 500m 21 tilmeldinger
Hadsund Roklub XI
- 1. Simon Salling (Hadsund) '00
Holstebro Roklub IV
- 1. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
Hadsund Roklub IX
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub VII
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub VII
- 1. Jacob Christensen (Holstebro) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Hadsund Roklub XII
- 1. Max Jensen (Hadsund) '99
Kraftcenter Odense III
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Holstebro Roklub II
- 1. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Hadsund Roklub VIII
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub VI
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub VI
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
Hadsund Roklub X
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Hadsund Roklub IV
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
AFMELDT Kraftcenter Odense II
- 1. Laust Zwisler (Odense) '99
Løb 114 U14 W2X Piger 2X - C 500m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub II
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
- 2. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Rocenter Aarhus II
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 2. Line Viuf (Ribe) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 115 U17 MErgo Drenge Ergo - B 1500m 6 tilmeldinger
AFMELDT Lyngby Roklub III
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Kraftcenter Odense II
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Lyngby Roklub II
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Lyngby Roklub I
- 1. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
Løb 116 U17 W2X Piger 2X - B 1500m 1 tilmelding
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Løb 117 W4X/4X+/4-/4+ Kvinder 4X/4X+/4-/4+ - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
AFMELDT Sorø Roklub II H:0.888
- 1. Gitte Niven (Sorø) '58 H:0.879
- 2. (Sorø) '53 H:0.867 → 0.87 (outliner)
- 3. Bonnie Noer (Sorø) '59 H:0.882
- 4. Annika Lindkvist (Sorø) '76 H:0.920
Fredensborg Roklub I H:0.888
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69 H:0.905
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54 H:0.870
- 3. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59 H:0.882
- 4. Bettina Cervin (Fredensborg) '65 H:0.895
Aarhus Studenter Roklub II H:0.923
- 1. Astrid Mohr Rasmussen (ASR) '83 H:0.930
- 2. Benedikte Skaarup (ASR) '78 H:0.924
- 3. Sophie Wetherell (ASR) '90 H:0.923
- 4. Ulla Vølker (ASR) '73 H:0.914
Nordslesvigsk Roklub I H:0.901
- 1. Karen Raagård (Nordslesvig) '62 H:0.889
- 2. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68 H:0.902
- 3. Susan Arndt (Nordslesvig) '79 H:0.925
- 4. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62 H:0.889
Sorø Roklub I H:0.858
- 1. Merete Busk (Sorø) '46 H:0.846
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44 H:0.839
- 3. Anne Brehmer (Sorø) '60 H:0.884
- 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52 H:0.864
Løb 118 U13 W/M 2X Piger/drenge 2X - D 500m 2 tilmeldinger
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
- 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Odder Roklub I
- 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
- 2. Jonathan Martin Lara (Odder) '01
Løb 119 W/M 4+inr Kvinder/mænd 4+inr - M/W Kanin (roere fra 2013) 500m 2 tilmeldinger
Aarhus Studenter Roklub III
- 1. Katrine Ruby Bødiker (ASR) '80
- 2. Lars Bach Jensen (ASR) '80
- 3. Tommy Jakobsen (ASR) '73
- 4. Martin Skovsgaard Nielsen (ASR) '77
- Cox. Karen Svidt (ASR) '71
Aarhus Studenter Roklub II
- 1. Ninna Damgaard Mach Pedersen (ASR) '80
- 2. Troels Ilsø Mahneke (ASR) '80
- 3. Morten Grøhn (ASR) '78
- 4. Donni Fabila Nørgaard (ASR) '89
- Cox. Mie Lillethorup (ASR) '86
Løb 120 U13 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - EDON Junior D 250m 4 tilmeldinger
AFMELDT Holstebro Roklub II
- 1. Ebbe Eliassen (Holstebro) '01
AFMELDT Holstebro Roklub IV
- 1. NN N (Holstebro) '01
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Mikkel Støjberg Andersen (Holstebro) '01
AFMELDT Holstebro Roklub III
- 1. Ingen Styrmand (Holstebro) '01
Løb 121 U13 W1X-Edon Piger 1X-Edon - EDON Junior D 250m 2 tilmeldinger
Odder Roklub III
- 1. Sofie Mosegaard (Odder) '01
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. N N (Holstebro) '01
Løb 122 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - EDON Junior C 250m 2 tilmeldinger
Holstebro Roklub II
- 1. Jacob Christensen (Holstebro) '99
Rocenter Aarhus I
- 1. Oliver Amtoft Rygaard (Aarhus) '99
Løb 123 U15 W1X-Edon Piger 1X-Edon - EDON Junior C 250m 1 tilmelding
Rocenter Aarhus I
- 1. Jane Knudsen (Aarhus) '99
Løb 124 M4X/4X+/4-/4+ Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Odense Roklub I H:0.981
- 1. Peder Kjeldgaard (Odense) '68 H:0.972
- 2. John Schwarz (Odense) '65 H:0.965
- 3. Mikkel Skou Pedersen (Odense) '81 H:0.998
- 4. Jens Ole Christensen (Odense) '76 H:0.990
Sorø Roklub I H:0.969
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79 H:0.995
- 2. Bjarne Hjorth (Sorø) '51 H:0.932 → 0.945 (outliner)
- 3. Andreas Sloth (Sorø) '95 H:0.966
- 4. Lars Bo Andersen (Sorø) '66 H:0.968
Sorø Roklub II H:0.970
- 1. Peter Lindblom (Sorø) '63 H:0.961
- 2. Peder Lillelund (Sorø) '69 H:0.975
- 3. Leif Hansen (Sorø) '59 H:0.952
- 4. Uffe Søgaard (Sorø) '76 H:0.990
Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Roklub I H:0.981
- 1. Jacob Blom (ASR) '80 H:0.997
- 2. Christian Kiær (Fr.cia) '00 H:0.804 → 0.947 (outliner)
- 3. Simon Kvindal (ASR) '72 H:0.981
- 4. Thomas Kjeldsen (ASR) '80 H:0.997
Aarhus Roklub I H:0.961
- 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.937
- 2. Christian Nielsen (Aarhus) '74 H:0.986
- 3. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59 H:0.952
- 4. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66 H:0.968
Løb 125 U19 M1X Drenge 1X - A 1500m 6 tilmeldinger
Lyngby Roklub I
- 1. Martin O.K. Christiansen (Lyngby) '89
Rocenter Aarhus II
- 1. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
AFMELDT Rocenter Aarhus III
- 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
Rocenter Aarhus IV
- 1. Anders Bottke (Skanderborg) '95
Løb 126 U19 W1X Piger 1X - A 1500m 3 tilmeldinger
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Olivia Cardel (Odder) '96
Odder Roklub III
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Rocenter Aarhus I
- 1. Helena Østergaard Rasmussen (Silkeborg) '95
Løb 127 U17 M4X Drenge 4X - B 1500m 1 tilmelding
Kraftcenter Odense/Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
- 2. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
- 3. Søren Dahl Hansen (KCO) '98
- 4. Malte Rusbjerg (KCO) '98
Løb 128 U17 W1X Piger 1X - B 1500m 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Sarah Moslund (Odder) '98
Løb 130 U14 M2X Drenge 2X - C 500m 11 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Simon Salling (Hadsund) '00
- 2. Jesper Molin (Hadsund) '99
Odder Roklub I
- 1. Frederik Lind (Odder) '99
- 2. Emil Grønlund (Odder) '99
Hadsund Roklub V
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
- 2. (Sorø) '00
Hadsund Roklub IV
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub I
- 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
- 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub IV
- 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
- 2. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub II
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 2. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
Kraftcenter Odense II
- 1. Max Jensen (Hadsund) '99
- 2. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Løb 131 U13 W/M 1X Piger/drenge 1X - D 500m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Holstebro Roklub II
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Odder Roklub I
- 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
Løb 132 M2X/2- Mænd 2X/2- - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Aarhus Studenter Roklub III H:0.989
- 1. Jacob Blom (ASR) '80 H:0.997
- 2. Simon Kvindal (ASR) '72 H:0.981
Sorø Roklub II H:0.976
- 1. (Sorø) '63 H:0.961
- 2. Uffe Søgaard (Sorø) '76 H:0.990
Odense Roklub I H:0.994
- 1. Mikkel Skou Pedersen (Odense) '81 H:0.998
- 2. Jens Ole Christensen (Odense) '76 H:0.990
Sorø Roklub III H:0.967
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66 H:0.968
- 2. Andreas Sloth (Sorø) '95 H:0.966
Aarhus Roklub I H:0.977
- 1. Christian Nielsen (Aarhus) '74 H:0.986
- 2. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66 H:0.968
Løb 133 W2X/2- Kvinder 2X/2- - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I H:0.852
- 1. (Sorø) '52 H:0.864
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44 H:0.839
AFMELDT Fredensborg Roklub I H:0.889
- 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59 H:0.882
- 2. Bettina Cervin (Fredensborg) '65 H:0.895
Aarhus Studenter Roklub I H:0.922
- 1. Astrid Mohr Rasmussen (ASR) '83 H:0.930
- 2. Ulla Vølker (ASR) '73 H:0.914
AFMELDT Sorø Roklub III H:0.901
- 1. Bonnie Noer (Sorø) '59 H:0.882
- 2. Annika Lindkvist (Sorø) '76 H:0.920
Nordslesvigsk Roklub I H:0.896
- 1. Karen Raagård (Nordslesvig) '62 H:0.889
- 2. Anette Friedrichsen (Nordslesvig) '68 H:0.902
Løb 135 U17 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - EDON Junior B 250m 1 tilmelding
Rocenter Aarhus I
- 1. Jeppe Spencer Wisborg (Aarhus) '98
Løb 138 U19 W1X-Edon Piger 1X-Edon - EDON Junior A 250m 1 tilmelding
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Maja Amstrup (Holstebro) '95
Løb 139 M2X/2- Mænd 2X/2- - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Odense Roklub I H:0.969
- 1. John Schwarz (Odense) '65 H:0.965
- 2. Peder Kjeldgaard (Odense) '68 H:0.972
Aarhus Roklub I H:0.945
- 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.937
- 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59 H:0.952
Sorø Roklub II H:0.964
- 1. Leif Hansen (Sorø) '59 H:0.952
- 2. Peder Lillelund (Sorø) '69 H:0.975
Sorø Roklub I H:0.970
- 1. (Sorø) '51 H:0.932 → 0.945 (outliner)
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79 H:0.995
Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Roklub I H:0.989
- 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93 H:0.980
- 2. Thomas Kjeldsen (ASR) '80 H:0.997
Løb 140 W2X/2- Kvinder 2X/2- - 4GP (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Aarhus Studenter Roklub II H:0.924
- 1. Benedikte Skaarup (ASR) '78 H:0.924
- 2. Sophie Wetherell (ASR) '90 H:0.923
Fredensborg Roklub I H:0.888
- 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54 H:0.870
- 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69 H:0.905
Sorø Roklub II H:0.865
- 1. Merete Busk (Sorø) '46 H:0.846
- 2. Anne Brehmer (Sorø) '60 H:0.884
Nordslesvigsk Roklub II H:0.907
- 1. (Nordslesvig) '79 H:0.925
- 2. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62 H:0.889
AFMELDT Sorø Roklub I H:0.873
- 1. Gitte Niven (Sorø) '58 H:0.879
- 2. (Sorø) '53 H:0.867
Løb 141 U19 W2X Piger 2X - A 1500m 1 tilmelding
Aarhus Roklub/Odder Roklub I
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
- 2. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Løb 142 U19 M2X Drenge 2X - A 1500m 4 tilmeldinger
Rocenter Aarhus I
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
- 2. Anders Bottke (Skanderborg) '95
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Rocenter Aarhus III
- 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
- 2. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Kraftcenter Odense I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
- 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Løb 143 U17 M2X Drenge 2X - B 1500m 4 tilmeldinger
Odder Roklub II
- 1. Sarah Moslund (Odder) '98
- 2. Stefan Lara (Odder) '98
AFMELDT Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
- 1. Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR) '97
- 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Kraftcenter Odense I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Lyngby Roklub I
- 1. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
- 2. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Løb 144 U17 W4X Piger 4X - B 1500m 1 tilmelding
Holstebro Roklub I
- 1. Mie Andersen (Holstebro) '98
- 2. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 3. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 4. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98
Løb 145 U14 W1X Piger 1X - C 500m 7 tilmeldinger
Rocenter Aarhus I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub IV
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Pernilla Tagmos (Holstebro) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Ribe Roklub I
- 1. Line Viuf (Ribe) '99
Løb 146 U15 M4X+ Drenge 4X+ - C 500m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub I
- 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
- 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
- 2. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 3. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
- 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
- Cox. Frederik Busk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- 3. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
- 4. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub II
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
- 2. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
- 3. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
- 4. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
Løb 206 U19 M4- Drenge 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse 1000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
- 1. Nicolai Lassen (KVIK) '96
- 2. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
- 3. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
- 4. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Løb 207 U18 W4- Piger 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse 1000m 1 tilmelding
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Mie Andersen (Holstebro) '98
- 2. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 3. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 4. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98
Løb 208 U19 M4X Drenge 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse 1000m 2 tilmeldinger
Kraftcenter Odense/Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
- 2. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
- 3. Søren Dahl Hansen (KCO) '98
- 4. Malte Rusbjerg (KCO) '98
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Sebastian Bache (København) '97
- 2. Sebastian Sølve (København) '97
- 3. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 4. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
Løb 209 U19 W4X Piger 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse 1000m 4 tilmeldinger
Næstved Roklub/Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
- 2. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 3. Marie Frimann (Næstv.) '96
- 4. Ida Langkjær (Sorø) '97
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 2. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
- 3. Marie Mørch (Bagsværd) '97
- 4. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98
Hadsund Roklub/Ribe Roklub I
- 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97
- 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
- 3. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
- 4. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Mie Andersen (Holstebro) '98
- 2. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 3. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 4. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98
Løb 210 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Åben Mix 1000m 1 tilmelding
Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
- 2. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Løb 211 U13 W/M 2X Piger/drenge 2X - D 500m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
- 2. Jonathan Martin Lara (Odder) '01
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
- 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Løb 212 U14 M1X Drenge 1X - C 500m 23 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
AFMELDT Kraftcenter Odense II
- 1. Laust Zwisler (Odense) '99
Hadsund Roklub XII
- 1. Max Jensen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub IV
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub VII
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub IX
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub X
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
AFMELDT Holstebro Roklub II
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Hadsund Roklub VI
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
Holstebro Roklub IV
- 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
AFMELDT Rocenter Aarhus I
- 1. Oliver Amtoft Rygaard (Aarhus) '99
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Holstebro Roklub III
- 1. Jacob Christensen (Holstebro) '99
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Kraftcenter Odense III
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Holstebro Roklub V
- 1. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
AFMELDT Hadsund Roklub VIII
- 1. Simon Salling (Hadsund) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub VI
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
Hadsund Roklub XI
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
Løb 213 U14 W2X Piger 2X - C 500m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Hadsund Roklub II
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
- 2. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Rocenter Aarhus II
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 2. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 214 U17 MErgo Drenge Ergo - B 1500m 5 tilmeldinger
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Kraftcenter Odense II
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Kraftcenter Odense I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
Lyngby Roklub II
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Lyngby Roklub I
- 1. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
Løb 215 U17 W2X Piger 2X - B 1500m 1 tilmelding
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Marta Kempf (Odense) '98
Løb 216 U19 M1X Drenge 1X - A 1500m 5 tilmeldinger
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
Rocenter Aarhus II
- 1. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
Rocenter Aarhus IV
- 1. Anders Bottke (Skanderborg) '95
Løb 217 U19 W1X Piger 1X - A 1500m 3 tilmeldinger
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Olivia Cardel (Odder) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Helena Østergaard Rasmussen (Silkeborg) '95
AFMELDT Odder Roklub III
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 219 W1X Kvinder 1X - JW/W1x Motion-Sprint 500m 2 tilmeldinger
Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Odder Roklub I
- 1. Marie Linde Lauridsen (Odder) '94
Løb 220 M1X Mænd 1X - JM/M1x Motion-Sprint 500m 3 tilmeldinger
Fredericia Roklub II
- 1. Laurids Cordtz Larsen (Fr.cia) '93
Lyngby Roklub I
- 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
Fredericia Roklub I
- 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Løb 223 U13 W1X-Edon Piger 1X-Edon - EDON Piger Junior D 250m 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Sofie Mosegaard (Odder) '01
Løb 224 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - EDON Drenge Junior C 250m 1 tilmelding
Rocenter Aarhus I
- 1. Oliver Amtoft Rygaard (Aarhus) '99
Løb 225 U15 W1X-Edon Piger 1X-Edon - EDON Piger Junior C 250m 1 tilmelding
Rocenter Aarhus I
- 1. Jane Knudsen (Aarhus) '99
Løb 226 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - Master (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Anders Toft Christiansen (Hadsund) '56
- 2. Michael Blomstrand (Hadsund) '73
Aarhus Roklub I
- 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53
- 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
Fredericia Roklub II
- 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
- 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
- 2. Hardy Olesen (Middelfart) '67
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. (Nordslesvig) '79
- 2. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
Løb 229 U17 W1X Piger 1X - B 1500m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Sarah Moslund (Odder) '98
Holstebro Roklub I
- 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Løb 231 U14 M2X Drenge 2X - C 500m 12 tilmeldinger
Holstebro Roklub V
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
- 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
- 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub III
- 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
- 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
- 2. (Sorø) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub II
- 1. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
- 2. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
AFMELDT Holstebro Roklub IV
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
- 2. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
Kraftcenter Odense II
- 1. Max Jensen (Hadsund) '99
- 2. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Simon Salling (Hadsund) '00
- 2. Jesper Molin (Hadsund) '99
Odder Roklub I
- 1. Emil Grønlund (Odder) '99
- 2. Frederik Lind (Odder) '99
Hadsund Roklub IV
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Løb 232 U13 W/M 1X Piger/drenge 1X - D 500m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub II
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
Løb 239 Masters W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Master (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. (Nordslesvig) '79
Sorø Roklub I
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Løb 241 U19 W2X Piger 2X - A 1500m 1 tilmelding
Aarhus Roklub/Odder Roklub I
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
- 2. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Løb 242 U19 M2- Drenge 2- - A 1500m 1 tilmelding
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Bottke (Skanderborg) '95
- 2. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
Løb 243 U17 M2X Drenge 2X - B 1500m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub I
- 1. Mathias Martin Nielsen (Lyngby) '97
- 2. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Odder Roklub III
- 1. Stefan Lara (Odder) '98
- 2. Sarah Moslund (Odder) '98
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Aske Rasborg Best (Odder) '97
- 2. Stefan Lara (Odder) '98
Løb 245 U14 W1X Piger 1X - C 500m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub IV
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Pernilla Tagmos (Holstebro) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Rocenter Aarhus I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Løb 246 U15 M4X+ Drenge 4X+ - C 500m 5 tilmeldinger
Holstebro Roklub IV
- 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
- 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
- 2. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 3. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
- 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
- Cox. Frederik Busk (Hadsund) '00
AFMELDT Holstebro Roklub II
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
- 2. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
- 3. Lukas Nygaard (Holstebro) '99
- 4. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
- 3. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- 4. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub/Odense Roklub III
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
- 2. Max Jensen (Hadsund) '99
- 3. Simon Salling (Hadsund) '00
- 4. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
- Cox. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 247 M2X Mænd 2X - JM2x/M2x Motion-Sprint 500m 2 tilmeldinger
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Eilskov Jensen (Holstebro) '96
- 2. Jonas Kvist Nielsen (Holstebro) '95
AFMELDT Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
- 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
- 2. Hardy Olesen (Middelfart) '67
Løb 248 W2X Kvinder 2X - JW2x/W2x Motion-Sprint 500m 1 tilmelding
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Anne Birch (Holstebro) '96
- 2. Maja Amstrup (Holstebro) '95
Løb 250 Masters W/M 4X/4X+/4-/4+ Kvinder/mænd 4X/4X+/4-/4+ - Master (Handicap tidsberegning) 1000m 2 tilmeldinger
Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub/Risskov Roklub I
- 1. Erik Søndergaard (Risskov) '56
- 2. Henning Blåbjerg (ASR) '48
- 3. Jan Møller (ASR) '45
- 4. Svend Erik Husted (Aarhus) '42
Fredericia Roklub I
- 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
- 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
- 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54