Løbsliste - Aarhus Open Regatta 2023

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
3 18. aug kl.:13:00 1min W/M Ergo 1min Kvinder/mænd Ergo - Overnatning Fredag - Lørdag
4 18. aug kl.:13:00 1min W/M Ergo 1min Kvinder/mænd Ergo - Overnatning Lørdag - Søndag
101 19. aug kl.:00:00 250m U13 W/M 2X 250m Piger/drenge U13 2X
102 19. aug kl.:00:00 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - Junior C
103 19. aug kl.:00:00 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - Junior C
104 19. aug kl.:00:00 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
105 19. aug kl.:00:00 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr
106 19. aug kl.:00:00 1500m U17 M1X 1500m Drenge U17 1X - Junior B
107 19. aug kl.:00:00 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - Junior B
108 19. aug kl.:00:00 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - Baltic Cup udtagelser
109 19. aug kl.:00:00 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - Baltic Cup udtagelser
110 19. aug kl.:00:00 2000m M1X 2000m Mænd 1X - Åben
111 19. aug kl.:00:00 2000m U23 M1X 2000m Mænd U23 1X - U-23
112 19. aug kl.:00:00 2000m W1X 2000m Kvinder 1X - Åben
113 19. aug kl.:00:00 2000m U23 W1X 2000m Kvinder U23 1X - U-23
114 19. aug kl.:00:00 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - Junior B
115 19. aug kl.:00:00 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - Junior B
116 19. aug kl.:00:00 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - Baltic Cup udtagelser
117 19. aug kl.:00:00 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - Baltic Cup udtagelser
118 19. aug kl.:00:00 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - Baltic Cup udtagelser
119 19. aug kl.:00:00 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - Baltic Cup udtagelser
120 19. aug kl.:00:00 2000m W2X 2000m Kvinder 2X - Åben
121 19. aug kl.:00:00 2000m W2- 2000m Kvinder 2- - Åben
122 19. aug kl.:00:00 2000m U23 W2-/2X 2000m Kvinder U23 2-/2X - U-23
123 19. aug kl.:00:00 2000m M2X 2000m Mænd 2X - Åben
124 19. aug kl.:00:00 2000m M2- 2000m Mænd 2- - Åben
125 19. aug kl.:00:00 2000m U23 M2-/2X 2000m Mænd U23 2-/2X - U-23
126 19. aug kl.:00:00 Master 1000m W4+/4-/4X+/4X 1000m Kvinder 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
127 19. aug kl.:00:00 Master 1000m M4+/4-/4X+/4X 1000m Mænd 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
128 19. aug kl.:00:00 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - Junior C
129 19. aug kl.:00:00 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X - Junior C
130 19. aug kl.:00:00 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - Junior B
131 19. aug kl.:00:00 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - Junior B
132 19. aug kl.:00:00 2000m U19 W4-/4X 2000m Piger U19 4-/4X - Baltic Cup udtagelser
133 19. aug kl.:00:00 2000m U19 M4-/4X 2000m Drenge U19 4-/4X - Baltic Cup udtagelser
134 19. aug kl.:00:00 2000m W8+ 2000m Kvinder 8+ - Åben
135 19. aug kl.:00:00 2000m M8+ 2000m Mænd 8+ - Åben
136 19. aug kl.:00:00 2000m M4-/4X 2000m Mænd 4-/4X - Åben
137 19. aug kl.:00:00 2000m U23 M4-/4X 2000m Mænd U23 4-/4X - U-23
138 19. aug kl.:00:00 2000m U23 W4-/4X 2000m Kvinder U23 4-/4X - U-23
139 19. aug kl.:00:00 2000m W4-/4X 2000m Kvinder 4-/4X - Åben
140 19. aug kl.:00:00 Master 1000m M2-/2X 1000m Mænd 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
141 19. aug kl.:00:00 Universitetsmesterskab 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Jyskemesterskaber i Universitetsroning
142 19. aug kl.:00:00 Master 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - Master
143 19. aug kl.:00:00 500m U15 M4X 500m Drenge U15 4X - Junior C
144 19. aug kl.:00:00 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - Junior C
201 20. aug kl.:00:00 250m U13 W/M 2X 250m Piger/drenge U13 2X
202 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - TU-Cup C
203 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - TU-Cup C
204 20. aug kl.:00:00 Motion 1000m W/M 1X 1000m Kvinder/mænd 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
205 20. aug kl.:00:00 500m W/M 4+inr 500m Kvinder/mænd 4+inr
206 20. aug kl.:00:00 1500m U17 M1X 1500m Drenge U17 1X - TU-Cup B
207 20. aug kl.:00:00 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - TU-Cup B
208 20. aug kl.:00:00 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - U-19
209 20. aug kl.:00:00 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - U-19
210 20. aug kl.:00:00 2000m M1X 2000m Mænd 1X - Åben
211 20. aug kl.:00:00 2000m U23 M1X 2000m Mænd U23 1X - U-23
212 20. aug kl.:00:00 2000m W1X 2000m Kvinder 1X - Åben
213 20. aug kl.:00:00 2000m U23 W1X 2000m Kvinder U23 1X - U-23
214 20. aug kl.:00:00 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - TU-Cup B
215 20. aug kl.:00:00 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - TU-Cup B
216 20. aug kl.:00:00 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - U-19
217 20. aug kl.:00:00 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - U-19
218 20. aug kl.:00:00 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - U-19
219 20. aug kl.:00:00 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - U-19
220 20. aug kl.:00:00 2000m W2X 2000m Kvinder 2X - Åben
221 20. aug kl.:00:00 2000m W2- 2000m Kvinder 2- - Åben
222 20. aug kl.:00:00 2000m U23 W2-/2X 2000m Kvinder U23 2-/2X - U-23
223 20. aug kl.:00:00 2000m M2X 2000m Mænd 2X - Åben
224 20. aug kl.:00:00 2000m M2- 2000m Mænd 2- - Åben
225 20. aug kl.:00:00 2000m U23 M2-/2X 2000m Mænd U23 2-/2X - U-23
226 20. aug kl.:00:00 Master 1000m W4+/4-/4X+/4X 1000m Kvinder 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
227 20. aug kl.:00:00 Master 1000m M4+/4-/4X+/4X 1000m Mænd 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
228 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - TU-Cup C
229 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X - TU-Cup C
230 20. aug kl.:00:00 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - TU-Cup B
231 20. aug kl.:00:00 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - TU-Cup B
232 20. aug kl.:00:00 2000m U19 W4-/4X 2000m Piger U19 4-/4X - U-19
233 20. aug kl.:00:00 2000m U19 M4-/4X 2000m Drenge U19 4-/4X - U-19
234 20. aug kl.:00:00 2000m M8+ 2000m Mænd 8+ - Åben
235 20. aug kl.:00:00 2000m W8+ 2000m Kvinder 8+ - Åben
236 20. aug kl.:00:00 2000m M4-/4X 2000m Mænd 4-/4X - Åben
237 20. aug kl.:00:00 2000m U23 M4-/4X 2000m Mænd U23 4-/4X - U-23
238 20. aug kl.:00:00 2000m U23 W4-/4X 2000m Kvinder U23 4-/4X - U-23
239 20. aug kl.:00:00 2000m W4-/4X 2000m Kvinder 4-/4X - Åben
240 20. aug kl.:00:00 Master 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
241 20. aug kl.:00:00 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Universitets løb
242 20. aug kl.:00:00 Master 1000m M2-/2X 1000m Mænd 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
243 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - TU-Cup C
244 20. aug kl.:00:00 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - TU-Cup C