Tilmeldinger - Århusbugtens Røde Rose 2016

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1. division 10 km (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 6 tilmeldinger

Middelfarts unge løver H:1.078

  • 1. Claus Rützau (Middelfart) '69 H:0.968
  • 2. Allan Ottesen (Middelfart) '65 H:0.959
  • 3. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70 H:0.970
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.965
  • Cox. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8860.909 (outliner)

Havnens Helte v.2 (KR) H:1.094

  • 1. Ronan Tinsley (København) '82 H:0.995
  • 2. Mikkel Schmidt (København) '78 H:0.988
  • 3. Sten Carlsen (København) '63 H:0.954
  • 4. Kenny Andersen (København) '69 H:0.968
  • Cox. Lone Thrysøe Larsen (Aalb Dame ) '68 H:0.895 (outliner)

Vandhundene (DSR) H:1.091

  • 1. Cecilie Albrechtsen (DSR) '85 H:0.929 (outliner)
  • 2. Ida Marie Boas (DSR) '85 H:0.929 (outliner)
  • 3. Martin Grand Ast (DSR) '87 H:1.000
  • 4. Tim Garflet-Nielsen (DSR) '78 H:0.988
  • Cox. Søren Fogelstrøm (DSR) '68 H:0.965

Humlebæk Roklub 10MIX H:0.915

  • 1. Anni Renner Mortensen (Humlebæk) '65 H:0.889 (outliner)
  • 2. Claus Jensen (Humlebæk) '65 H:0.959
  • Cox. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.8860.897 (outliner)

Bornholmerne 1 H:0.935

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47 H:0.909
  • 2. Preben Thorsen (Rønne) '69 H:0.968
  • Cox. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.929

Roklubben Viking H:0.948

  • 1. Reinhard Sværke (Viking) '56 H:0.937
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.954
  • Cox. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.952
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Motionsmix, 2. division 10 km (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 4 tilmeldinger

Vejle/Horsens mix H:0.957

  • 1. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.9200.948 (outliner)
  • 2. Oriol Ferret Gasch (Vejle) '89 H:1.000
  • Cox. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80 H:0.922 (outliner)

Hansen Team (Kolding Rk) H:0.967

  • 1. Michael Fugleberg Bevense (Kolding) '70 H:0.970
  • 2. Henrik Asaa (Kolding) '66 H:0.961
  • Cox. René Klinge Schultz (Kolding) '70 H:0.970

Palby Dream team H:0.937

  • 1. Erik Simonsen (Kolding) '62 H:0.952
  • 2. Hanne Espersen (Kolding) '61 H:0.8790.899 (outliner)
  • Cox. Michael Colmer (Kolding) '66 H:0.961

(Strib Rk) H:0.940

  • 1. Ole H. Thomsen (Strib) '40 H:0.8770.902 (outliner)
  • 2. Jesper Ryttov (Strib) '67 H:0.963
  • Cox. Bent Juul (Strib) '63 H:0.954
Løb 3 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km 10000m 6 tilmeldinger

KVIK

  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Ulla Jacobsen (KVIK) '65
  • Cox. Tine Aabye (KVIK) '63

Les Dames (DSR)

  • 1. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
  • 2. Johanne Møller (DSR) '82
  • Cox. Marie Bruun Nielsen (DSR) '79

KR Smilet

  • 1. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 2. Vibeke Skousen (København) '69
  • Cox. Anne Sevelsted (København) '81

KVIKamigas

  • 1. Britt Skovø (KVIK) '70
  • 2. Line Andersen (KVIK) '77
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71

DSR saltbomberne

  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • Cox. Anne Katrine Bisgaard (DSR) '87

DSR blondies

  • 1. Anne Sofie Dahl-Petersen (DSR) '86
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • Cox. Stine Rosbjerg (DSR) '75
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km (Handicap beregningsmetode: Ldk7) 25000m 8 tilmeldinger

150 års jubilarerne (KVIK/KR) H:0.929

MANGLER BETALING
  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.968
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71 H:0.902
  • Cox. Line Andersen (KVIK) '77 H:0.916

Nu med bedre handicap (DSR) H:0.948

  • 1. Niels Elgaard Larsen (DSR) '66 H:0.961
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77 H:0.916
  • Cox. Flemming Jensen (DSR) '69 H:0.968

Randers H:0.958

  • 1. Finn Sørensen (Randers) '57 H:0.940
  • 2. Jan Gammelgaard (Randers) '74 H:0.979
  • Cox. Morten Hohwü (Randers) '63 H:0.954

KVIK J-team H:0.954

  • 1. Jacob Krusell (KVIK) '60 H:0.947
  • 2. Jens Chr. Kofoed (KVIK) '63 H:0.954
  • Cox. Jesper Hansen (KVIK) '66 H:0.961

Vejle 1 H:0.921

  • 1. Maja Juul (Vejle) '79 H:0.920
  • 2. Peter Jahn (Vejle) '58 H:0.942
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.902

Bornholmerne 2 H:0.935

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47 H:0.909
  • 2. Preben Thorsen (Rønne) '69 H:0.968
  • Cox. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.929

Roklubben Viking H:0.948

  • 1. Reinhard Sværke (Viking) '56 H:0.937
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.954
  • Cox. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.952

Humlebæk Roklub 25MIX H:0.944

  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.959
  • 2. Per Olsen (Humlebæk) '52 H:0.926
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.947
Løb 5 M2+inr Mænd 2+inr - 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km 25000m 6 tilmeldinger

KVIK 150

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95
  • 2. Frederik Østerberg (KVIK) '84
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80

Mesteren og Lærlingen (DSR)

  • 1. Kaspar Guldbæk (DSR) '84
  • 2. Jan Pierrel Mikkelsen (DSR) '78
  • Cox. Søren Hansen (DSR) '80

ASR Herre 2

  • 1. Lasse Laustsen (ASR) '84
  • 2. Troels Ilsø Mahneke (ASR) '87
  • Cox. Eske Christiansen (ASR) '75

Den gode nyhed (DSR)

  • 1. Lasse Stentoft (DSR) '84
  • 2. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85
  • Cox. Jesper Christensen (DSR) '72

Den Gode, Den Onde og Den Grusomme (DSR)

  • 1. Nicolai Møller Andersen (DSR) '77
  • 2. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81
  • Cox. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Kalundborgroklub1

  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Bjarke Christensen Bang (Kalundb) '86
  • Cox. Lars Modin (Kalundb) '62
Løb 6 M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - 4X+ coastal, Mænd 6 km 6000m 1 tilmelding

AFMELDT DSR 1

  • 1. Sune Scheufens (DSR) '90
  • 2. Michael Qvist (DSR) '70
  • 3. Julien Maisonnier (DSR) '72
  • 4. Asger Tønnesen (DSR) '81
  • Cox. Søren Fogelstrøm (DSR) '68
Løb 9 M2x Coastal Mænd 2x Coastal - 2X coastal, Mænd 6 km 6000m 3 tilmeldinger

DSR 1

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90
  • 2. Martin Schjerning (DSR) '80

DSR Lima 2015

  • 1. Asger Tønnesen (DSR) '81
  • 2. Søren Fogelstrøm (DSR) '68

DSR Monaco 2016?

  • 1. Michael Qvist (DSR) '70
  • 2. Sune Scheufens (DSR) '90
Løb 11 W2x Coastal Kvinder 2x Coastal - 2X coastal, Kvinder 6 km 6000m 3 tilmeldinger

Marsvinet (Kolding Dame Rk)

  • 1. Bertha Flensborg (Kolding D) '81
  • 2. Githa Gregersen (Kolding D) '57

DSR 1

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Julie Schou (DSR) '84

AFMELDT DSR 2

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
  • 2. Line Pommer (DSR) '80