Resultater - Baltic Cup 2022
Løb Nr | Starttid - | ↓

101
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-09-17 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Germany
  • Paulina Holzhauser(1)
  • Knispel Ella(2)
  • Lene Holkenbrink(3)
  • Krueger Alina(4)
7:48.5
2 1 Poland
  • Zofia Przedmojska(1)
  • Nikola Wyrzykowska(2)
  • Stałęga Kinga(3)
  • Wiktoria Lewandowska(4)
8:00.4
3 3 Norway
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
8:43.3
101
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Germany
  • Paulina Holzhauser(1)
  • Knispel Ella(2)
  • Lene Holkenbrink(3)
  • Krueger Alina(4)
7:41
2 1 Poland
  • Zofia Przedmojska(1)
  • Nikola Wyrzykowska(2)
  • Stałęga Kinga(3)
  • Wiktoria Lewandowska(4)
7:52.5
3 3 Norway
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
8:18.9
102
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-09-17 14:14
Plac. # Navn 2000m
1 4 Germany
  • Yannik Sens(1)
  • Bilal Hamini(2)
  • Levin Burkhart(3)
  • Amadeus Maus(4)
7:01.8
2 2 Denmark
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Jakob Iversen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Simon Madsen(4)
7:07.9
3 5 Denmark
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Karl Heuer(4)
7:28.8
4 1 Poland
  • Jan Gertchen(1)
  • Filip Dobrzeniecki(2)
  • Sylwester Serafin(3)
  • Hubert Guzy(4)
7:36.3
5 3 Norway
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Eskil Steinmoen(3)
  • Emil Ljunggren(4)
7:44.6
102
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:07
Plac. # Navn 2000m
1 4 Germany
  • Yannik Sens(1)
  • Bilal Hamini(2)
  • Levin Burkhart(3)
  • Amadeus Maus(4)
6:38
2 3 Norway
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Eskil Steinmoen(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:59.1
3 1 Poland
  • Jan Gertchen(1)
  • Filip Dobrzeniecki(2)
  • Sylwester Serafin(3)
  • Hubert Guzy(4)
7:04.1
4 2 Denmark
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Jakob Iversen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Simon Madsen(4)
7:06.3
5 5 Denmark
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Karl Heuer(4)
7:17.8
103
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-09-17 14:42
Plac. # Navn 2000m
1 2 Germany
  • Mia Tetiwa(1)
  • Sophie Egger(2)
9:18.5
2 7 Lithuania
  • Laura Gabšytė(1)
  • Augustė Šablinskaitė(2)
9:22.8
3 4 Poland
  • Wiktoria Zawadzka(1)
  • Julia Oszczęda(2)
9:36.2
4 5 Estonia
  • Sigrid Luts(1)
  • Kaisa Olesk(2)
9:43.3
5 3 Denmark
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
9:52.4
103
U19 W2- Piger U19 2- 2000m B Finale
2022-09-17 14:35
Plac. # Navn 2000m
1 6 Sweden
  • Elin Åbjörn(1)
  • Märta Karlsson(2)
9:53.6
2 1 Norway
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
10:06.1
103
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:14
Plac. # Navn 2000m
1 2 Germany
  • Mia Tetiwa(1)
  • Sophie Egger(2)
8:31.9
2 4 Poland
  • Wiktoria Zawadzka(1)
  • Julia Oszczęda(2)
8:46.1
3 3 Denmark
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
8:49.6
4 1 Norway
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
8:56.8
103
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 2. Indledende
2022-09-17 10:21
Plac. # Navn 2000m
1 7 Lithuania
  • Laura Gabšytė(1)
  • Augustė Šablinskaitė(2)
8:50.7
2 5 Estonia
  • Sigrid Luts(1)
  • Kaisa Olesk(2)
8:54.4
3 6 Sweden
  • Elin Åbjörn(1)
  • Märta Karlsson(2)
9:01.5
104
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-09-17 14:49
Plac. # Navn 2000m
1 1 Germany
  • Daniel Hopf(1)
  • Sebastian Hopf(2)
8:03.9
2 4 Poland
  • Mateusz Bielak(1)
  • Bartosz Kliber(2)
8:20.5
3 2 Lithuania
  • Oskaras Lukšys(1)
  • Kevinas Nedveckis(2)
8:26.2
4 3 Norway
  • Eivind Vevatne(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
8:40.4
104
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:28
Plac. # Navn 2000m
1 1 Germany
  • Daniel Hopf(1)
  • Sebastian Hopf(2)
7:45.7
2 4 Poland
  • Mateusz Bielak(1)
  • Bartosz Kliber(2)
8:00.5
3 2 Lithuania
  • Oskaras Lukšys(1)
  • Kevinas Nedveckis(2)
8:05.4
4 3 Norway
  • Eivind Vevatne(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
8:08.9
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-09-17 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Poland
  • Gabriela Stefaniak(1)
8:48.5
2 2 Germany
  • Julia Irmler(1)
9:03
3 5 Estonia
  • Gerli Endrekson(1)
9:13.2
4 4 Sweden
  • Filippa Ahlberg(1)
9:35.6
5 7 Denmark
  • Anna Iversen(1)
9:47.2
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m B Finale
2022-09-17 15:03
Plac. # Navn 2000m
1 3 Lithuania
  • Aukse Nasticiute(1)
9:24.2
2 8 Norway
  • Elsa Marino(1)
10:15.4
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Poland
  • Gabriela Stefaniak(1)
8:48.1
2 2 Germany
  • Julia Irmler(1)
8:53
3 4 Sweden
  • Filippa Ahlberg(1)
9:08.6
4 3 Lithuania
  • Aukse Nasticiute(1)
9:13.9
105
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-09-17 10:42
Plac. # Navn 2000m
1 5 Estonia
  • Gerli Endrekson(1)
9:26.4
2 7 Denmark
  • Anna Iversen(1)
9:37.8
3 8 Norway
  • Elsa Marino(1)
9:51.1
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-09-17 15:31
Plac. # Navn 2000m
1 7 Germany
  • Simon Glimplinger(1)
7:55.9
2 1 Lithuania
  • Matas Cernevicius(1)
7:58
3 8 Latvia
  • Patriks Strazds(1)
7:58.9
4 4 Poland
  • Dominik Syposz(1)
8:12
5 6 Norway
  • August Holth-Siegel(1)
8:26.1
6 3 Denmark
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:52.8
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-09-17 15:24
Plac. # Navn 2000m
1 2 Finland
  • Teo Virta(1)
8:51.2
2 5 Sweden
  • Nils Rönnblom(1)
8:53.6
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 10:49
Plac. # Navn 2000m
1 4 Poland
  • Dominik Syposz(1)
8:11.3
2 3 Denmark
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:37.8
3 1 Lithuania
  • Matas Cernevicius(1)
8:42.9
4 2 Finland
  • Teo Virta(1)
8:46.0
106
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-09-17 10:56
Plac. # Navn 2000m
1 7 Germany
  • Simon Glimplinger(1)
8:12.5
2 8 Latvia
  • Patriks Strazds(1)
8:18.3
3 6 Norway
  • August Holth-Siegel(1)
8:19.7
4 5 Sweden
  • Nils Rönnblom(1)
9:01.2
107
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-09-17 15:52
Plac. # Navn 2000m
1 6 Lithuania
  • Ugne Sakickaite(1)
  • Agne Kubaityte(2)
8:09.7
2 9 Germany
  • Miya Becker(1)
  • Julia Stoeber(2)
8:14.4
3 2 Latvia
  • Eimija Misjuro(1)
  • Kate Agare(2)
8:19
4 10 Denmark
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
8:27.8
5 3 Poland
  • Julia Ćwiklińska(1)
  • Ada Boczkowska(2)
8:39.1
6 1 Hungary
  • Dóra Domokos(1)
  • Dorina Dorusák(2)
8:57.5
107
U19 W2X Piger U19 2X 2000m B Finale
2022-09-17 15:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Denmark
  • Mia Christensen(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
8:43.7
2 8 Finland
  • Iida Dewes(1)
  • Mette Nylund(2)
8:47.2
3 4 Sweden
  • Maja Karlsson(1)
  • Matilda Waide(2)
9:51.1
107
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 11:03
Plac. # Navn 2000m
1 2 Latvia
  • Eimija Misjuro(1)
  • Kate Agare(2)
8:19.6
2 3 Poland
  • Julia Ćwiklińska(1)
  • Ada Boczkowska(2)
8:26.7
3 1 Hungary
  • Dóra Domokos(1)
  • Dorina Dorusák(2)
8:39.1
4 5 Denmark
  • Mia Christensen(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
8:46.6
5 4 Sweden
  • Maja Karlsson(1)
  • Matilda Waide(2)
9:25
107
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-09-17 11:10
Plac. # Navn m
1 9 Germany
  • Miya Becker(1)
  • Julia Stoeber(2)
8:14.9
2 10 Denmark
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
8:17.9
3 6 Lithuania
  • Ugne Sakickaite(1)
  • Agne Kubaityte(2)
8:30.4
4 8 Finland
  • Iida Dewes(1)
  • Mette Nylund(2)
9:09.7
5 7 Norway
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
0:00.0
(24)
108
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-09-17 16:13
Plac. # Navn 2000m
1 5 Poland
  • Martin Weichhaus(1)
  • Tristan Hervet(2)
7:30.7
2 4 Sweden
  • Erik Källström(1)
  • William Okdahl(2)
7:36
3 3 Latvia
  • Emīls Niks Donovs(1)
  • Valters Sējāns(2)
7:39.3
4 6 Lithuania
  • Domantas Janickas(1)
  • Vilius Juska(2)
7:40.7
5 9 Denmark
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:42.2
6 7 Hungary
  • Bálint Kocsis(1)
  • Csaba Horváth(2)
7:52.7
108
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m B Finale
2022-09-17 16:06
Plac. # Navn 2000m
1 1 Norway
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:55.3
2 8 Germany
  • Mats Schmied(1)
  • Luis Edenhofer(2)
8:00.5
3 2 Denmark
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
8:07.1
4 10 Estonia
  • Ivan Alekseejev(1)
  • Anton Kashurnikov(2)
8:16.2
108
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 11:17
Plac. # Navn 2000m
1 5 Poland
  • Martin Weichhaus(1)
  • Tristan Hervet(2)
7:20
2 4 Sweden
  • Erik Källström(1)
  • William Okdahl(2)
7:21.4
3 3 Latvia
  • Emīls Niks Donovs(1)
  • Valters Sējāns(2)
7:24.2
4 1 Norway
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:26.8
5 2 Denmark
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
7:28.3
108
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-09-17 11:24
Plac. # Navn 2000m
1 9 Denmark
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:22.9
2 7 Hungary
  • Bálint Kocsis(1)
  • Csaba Horváth(2)
7:24.1
3 6 Lithuania
  • Domantas Janickas(1)
  • Vilius Juska(2)
7:25.9
4 8 Germany
  • Mats Schmied(1)
  • Luis Edenhofer(2)
7:26.3
5 10 Estonia
  • Ivan Alekseejev(1)
  • Anton Kashurnikov(2)
7:40.9
109
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-09-17 16:27
Plac. # Navn 2000m
1 2 Poland
  • Amelia Pawłowska(1)
  • Joanna Bajerska(2)
  • Emilia Szczęch(3)
  • Barbara Stępień(4)
7:53.8
2 3 Denmark
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Marie Kleist(4)
8:02
3 1 Germany
  • Francesca Garijo(1)
  • Laura Bussian(2)
  • Marie Gelbert(3)
  • Helene Aign(4)
8:05.9
4 5 Norway
  • Nora Njaastad(1)
  • Synne Olstad(2)
  • Lotte Dahle Eriksen(3)
  • Ane Høien(4)
8:19.1
5 4 Sweden
  • Moa Karlsson(1)
  • Nina Jutterström(2)
  • Elin Gren(3)
  • Agnes Fredriksson(4)
8:59.8
109
U19 W4X Piger U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 11:31
Plac. # Navn 2000m
1 2 Poland
  • Amelia Pawłowska(1)
  • Joanna Bajerska(2)
  • Emilia Szczęch(3)
  • Barbara Stępień(4)
7:37.4
2 1 Germany
  • Francesca Garijo(1)
  • Laura Bussian(2)
  • Marie Gelbert(3)
  • Helene Aign(4)
7:47.3
3 5 Norway
  • Nora Njaastad(1)
  • Synne Olstad(2)
  • Lotte Dahle Eriksen(3)
  • Ane Høien(4)
7:50.5
4 3 Denmark
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Marie Kleist(4)
7:58.2
5 4 Sweden
  • Moa Karlsson(1)
  • Nina Jutterström(2)
  • Elin Gren(3)
  • Agnes Fredriksson(4)
8:34.1
110
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-09-17 16:48
Plac. # Navn 2000m
1 3 Germany
  • Nick Sommerfeldt(1)
  • Oscar Krause(2)
  • Julian Waller(3)
  • Kjell Richter(4)
6:37.4
2 1 Poland
  • Wojciech Kalinowski(1)
  • Jakub Olszewski(2)
  • Aleks Narożny(3)
  • Remigiusz Matulewicz(4)
6:47.8
3 5 Estonia
  • Karl-Joosep Orav(1)
  • Robin Hunt(2)
  • Aleksander Jalakas(3)
  • Kristho Kaldmaa(4)
6:56.8
4 2 Norway
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
7:11.7
5 7 Denmark
  • Viggo Lambert(1)
  • Theis Wolfram(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Jakob Lynbech(4)
7:19.4
110
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m B Finale
2022-09-17 16:41
Plac. # Navn 2000m
1 4 Denmark
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
7:18.1
2 6 Sweden
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
  • Johan Lysemark(3)
  • Levi Lundberg(4)
7:38.9
110
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-09-17 11:38
Plac. # Navn 2000m
1 3 Germany
  • Nick Sommerfeldt(1)
  • Oscar Krause(2)
  • Julian Waller(3)
  • Kjell Richter(4)
6:46.8
2 1 Poland
  • Wojciech Kalinowski(1)
  • Jakub Olszewski(2)
  • Aleks Narożny(3)
  • Remigiusz Matulewicz(4)
6:57.2
3 2 Norway
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
7:04.4
4 4 Denmark
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
7:05.9
110
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2. Indledende
2022-09-17 11:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Estonia
  • Karl-Joosep Orav(1)
  • Robin Hunt(2)
  • Aleksander Jalakas(3)
  • Kristho Kaldmaa(4)
7:09.9
2 7 Denmark
  • Viggo Lambert(1)
  • Theis Wolfram(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Jakob Lynbech(4)
7:15.2
3 6 Sweden
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
  • Johan Lysemark(3)
  • Levi Lundberg(4)
7:29
201
U19 W4- Piger U19 4- 500m A Finale
2022-09-18 10:15
Plac. # Navn 500m
1 3 Germany
  • Paulina Holzhauser(1)
  • Knispel Ella(2)
  • Lene Holkenbrink(3)
  • Krueger Alina(4)
1:34
2 2 Poland
  • Zofia Przedmojska(1)
  • Nikola Wyrzykowska(2)
  • Stałęga Kinga(3)
  • Wiktoria Lewandowska(4)
1:37.6
3 1 Norway
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
1:46.1
201
U19 W4- Piger U19 4- 500m 1. Indledende
2022-09-18 08:30
Plac. # Navn 500m
1 3 Germany
  • Paulina Holzhauser(1)
  • Knispel Ella(2)
  • Lene Holkenbrink(3)
  • Krueger Alina(4)
1:41.9
2 2 Poland
  • Zofia Przedmojska(1)
  • Nikola Wyrzykowska(2)
  • Stałęga Kinga(3)
  • Wiktoria Lewandowska(4)
1:45.7
3 1 Norway
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
1:54.9
202
U19 M4- Drenge U19 4- 500m A Finale
2022-09-18 10:25
Plac. # Navn 500m
1 4 Germany
  • Yannik Sens(1)
  • Bilal Hamini(2)
  • Levin Burkhart(3)
  • Amadeus Maus(4)
1:24.7
2 5 Denmark
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • Simon Madsen(4)
1:28.6
3 1 Norway
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Eskil Steinmoen(3)
  • Emil Ljunggren(4)
1:29.8
4 3 Poland
  • Jan Gertchen(1)
  • Filip Dobrzeniecki(2)
  • Sylwester Serafin(3)
  • Hubert Guzy(4)
1:32.6
5 2 Denmark
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Karl Heuer(4)
1:33.5
202
U19 M4- Drenge U19 4- 500m 1. Indledende
2022-09-18 08:35
Plac. # Navn 500m
1 4 Germany
  • Yannik Sens(1)
  • Bilal Hamini(2)
  • Levin Burkhart(3)
  • Amadeus Maus(4)
1:28.6
2 5 Denmark
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • Simon Madsen(4)
1:32
3 1 Norway
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Eskil Steinmoen(3)
  • Emil Ljunggren(4)
1:35
4 3 Poland
  • Jan Gertchen(1)
  • Filip Dobrzeniecki(2)
  • Sylwester Serafin(3)
  • Hubert Guzy(4)
1:37.2
5 2 Denmark
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Karl Heuer(4)
1:40.1
203
U19 W2- Piger U19 2- 500m A Finale
2022-09-18 10:40
Plac. # Navn 500m
1 2 Lithuania
  • Laura Gabšytė(1)
  • Augustė Šablinskaitė(2)
1:42.1
2 6 Poland
  • Wiktoria Zawadzka(1)
  • Julia Oszczęda(2)
1:43
3 4 Germany
  • Mia Tetiwa(1)
  • Sophie Egger(2)
1:44.2
4 7 Estonia
  • Sigrid Luts(1)
  • Kaisa Olesk(2)
1:45.8
5 3 Norway
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
1:49.4
203
U19 W2- Piger U19 2- 500m B Finale
2022-09-18 10:35
Plac. # Navn 500m
1 5 Sweden
  • Elin Åbjörn(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:02.9
2 1 Denmark
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:11.9
203
U19 W2- Piger U19 2- 500m 1. Indledende
2022-09-18 08:40
Plac. # Navn 500m
1 2 Lithuania
  • Laura Gabšytė(1)
  • Augustė Šablinskaitė(2)
1:56.6
2 4 Germany
  • Mia Tetiwa(1)
  • Sophie Egger(2)
1:57.9
3 3 Norway
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
2:00
4 1 Denmark
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:00.6
203
U19 W2- Piger U19 2- 500m 2. Indledende
2022-09-18 08:45
Plac. # Navn 500m
1 6 Poland
  • Wiktoria Zawadzka(1)
  • Julia Oszczęda(2)
1:56.3
2 7 Estonia
  • Sigrid Luts(1)
  • Kaisa Olesk(2)
1:57.6
3 5 Sweden
  • Elin Åbjörn(1)
  • Märta Karlsson(2)
2:03.6
204
U19 M2- Drenge U19 2- 500m A Finale
2022-09-18 10:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Germany
  • Daniel Hopf(1)
  • Sebastian Hopf(2)
1:32.2
2 3 Lithuania
  • Oskaras Lukšys(1)
  • Kevinas Nedveckis(2)
1:34.6
3 1 Poland
  • Mateusz Bielak(1)
  • Bartosz Kliber(2)
1:37.9
4 2 Norway
  • Eivind Vevatne(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
1:40.3
204
U19 M2- Drenge U19 2- 500m 1. Indledende
2022-09-18 08:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Germany
  • Daniel Hopf(1)
  • Sebastian Hopf(2)
1:42.6
2 3 Lithuania
  • Oskaras Lukšys(1)
  • Kevinas Nedveckis(2)
1:44.6
3 1 Poland
  • Mateusz Bielak(1)
  • Bartosz Kliber(2)
1:47.1
4 2 Norway
  • Eivind Vevatne(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
1:50.2
205
U19 W1X Piger U19 1X 500m A Finale
2022-09-18 11:05
Plac. # Navn 500m
1 5 Poland
  • Gabriela Stefaniak(1)
1:42.6
2 3 Germany
  • Julia Irmler(1)
1:44.5
3 1 Estonia
  • Gerli Endrekson(1)
1:49.1
4 7 Sweden
  • Filippa Ahlberg(1)
1:51.9
5 8 Denmark
  • Anna Iversen(1)
1:52.4
205
U19 W1X Piger U19 1X 500m B Finale
2022-09-18 11:00
Plac. # Navn 500m
1 2 Lithuania
  • Aukse Nasticiute(1)
1:56.3
2 6 Norway
  • Elsa Marino(1)
2:05
205
U19 W1X Piger U19 1X 500m 1. Indledende
2022-09-18 08:55
Plac. # Navn 500m
1 5 Poland
  • Gabriela Stefaniak(1)
1:53.9
2 3 Germany
  • Julia Irmler(1)
1:54.9
3 1 Estonia
  • Gerli Endrekson(1)
2:01.7
4 2 Lithuania
  • Aukse Nasticiute(1)
2:05.3
205
U19 W1X Piger U19 1X 500m 2. Indledende
2022-09-18 09:00
Plac. # Navn 500m
1 7 Sweden
  • Filippa Ahlberg(1)
2:03.5
2 8 Denmark
  • Anna Iversen(1)
2:05.1
3 6 Norway
  • Elsa Marino(1)
2:11.7
206
U19 M1X Drenge U19 1X 500m A Finale
2022-09-18 11:25
Plac. # Navn 500m
1 1 Latvia
  • Patriks Strazds(1)
1:36.6
2 6 Germany
  • Simon Glimplinger(1)
1:36.9
3 2 Lithuania
  • Matas Cernevicius(1)
1:41.4
4 3 Poland
  • Dominik Syposz(1)
1:41.8
5 7 Denmark
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:49.9
6 8 Finland
  • Teo Virta(1)
1:53
206
U19 M1X Drenge U19 1X 500m B Finale
2022-09-18 11:20
Plac. # Navn 500m
1 4 Norway
  • August Holth-Siegel(1)
1:45.3
2 5 Sweden
  • Nils Rönnblom(1)
1:54.3
206
U19 M1X Drenge U19 1X 500m 1. Indledende
2022-09-18 09:05
Plac. # Navn 500m
1 1 Latvia
  • Patriks Strazds(1)
1:45.8
2 3 Poland
  • Dominik Syposz(1)
1:47.4
3 2 Lithuania
  • Matas Cernevicius(1)
1:48.5
4 4 Norway
  • August Holth-Siegel(1)
1:49
206
U19 M1X Drenge U19 1X 500m 2. Indledende
2022-09-18 09:10
Plac. # Navn 500m
1 6 Germany
  • Simon Glimplinger(1)
1:43.5
2 7 Denmark
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:54.9
3 8 Finland
  • Teo Virta(1)
1:55.4
4 5 Sweden
  • Nils Rönnblom(1)
1:59.4
207
U19 W2X Piger U19 2X 500m A Finale
2022-09-18 11:35
Plac. # Navn 500m
1 8 Lithuania
  • Ugne Sakickaite(1)
  • Agne Kubaityte(2)
1:41.3
2 5 Norway
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
1:43.3
3 1 Latvia
  • Eimija Misjuro(1)
  • Kate Agare(2)
1:44
4 6 Denmark
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
1:45.6
5 3 Hungary
  • Dóra Domokos(1)
  • Dorina Dorusák(2)
1:45.7
6 7 Germany
  • Miya Becker(1)
  • Julia Stoeber(2)
1:46.2
207
U19 W2X Piger U19 2X 500m B Finale
2022-09-18 11:30
Plac. # Navn 500m
1 4 Poland
  • Julia Ćwiklińska(1)
  • Ada Boczkowska(2)
1:46.3
2 9 Finland
  • Iida Dewes(1)
  • Mette Nylund(2)
1:49.1
3 2 Denmark
  • Mia Christensen(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
1:51.9
4 10 Sweden
  • Maja Karlsson(1)
  • Matilda Waide(2)
1:56.2
207
U19 W2X Piger U19 2X 500m 1. Indledende
2022-09-18 09:15
Plac. # Navn 500m
1 5 Norway
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
1:46.2
2 1 Latvia
  • Eimija Misjuro(1)
  • Kate Agare(2)
1:46.9
3 3 Hungary
  • Dóra Domokos(1)
  • Dorina Dorusák(2)
1:48.6
4 4 Poland
  • Julia Ćwiklińska(1)
  • Ada Boczkowska(2)
1:48.9
5 2 Denmark
  • Mia Christensen(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
1:56.6
207
U19 W2X Piger U19 2X 500m 2. Indledende
2022-09-18 09:20
Plac. # Navn 500m
1 7 Germany
  • Miya Becker(1)
  • Julia Stoeber(2)
1:50.4
2 6 Denmark
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
1:50.8
3 8 Lithuania
  • Ugne Sakickaite(1)
  • Agne Kubaityte(2)
1:51
4 9 Finland
  • Iida Dewes(1)
  • Mette Nylund(2)
1:56.4
5 10 Sweden
  • Maja Karlsson(1)
  • Matilda Waide(2)
2:02.3
208
U19 M2X Drenge U19 2X 500m A Finale
2022-09-18 11:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Latvia
  • Valters Sējāns(1)
  • Emīls Niks Donovs(2)
1:30.5
2 2 Sweden
  • Erik Källström(1)
  • William Okdahl(2)
1:31.2
3 1 Poland
  • Martin Weichhaus(1)
  • Tristan Hervet(2)
1:31.9
4 7 Lithuania
  • Domantas Janickas(1)
  • Vilius Juska(2)
1:33.7
5 10 Germany
  • Mats Schmied(1)
  • Luis Edenhofer(2)
1:34.6
6 8 Norway
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
1:34.9
208
U19 M2X Drenge U19 2X 500m B Finale
2022-09-18 11:45
Plac. # Navn 500m
1 3 Denmark
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
1:33.8
2 6 Hungary
  • Bálint Kocsis(1)
  • Csaba Horváth(2)
1:33.8
3 9 Denmark
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
1:36.2
4 5 Estonia
  • Ivan Alekseejev(1)
  • Anton Kashurnikov(2)
1:41
208
U19 M2X Drenge U19 2X 500m 1. Indledende
2022-09-18 09:25
Plac. # Navn 500m
1 4 Latvia
  • Valters Sējāns(1)
  • Emīls Niks Donovs(2)
1:36.3
2 2 Sweden
  • Erik Källström(1)
  • William Okdahl(2)
1:39
3 1 Poland
  • Martin Weichhaus(1)
  • Tristan Hervet(2)
1:40.2
4 3 Denmark
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
1:40.8
5 5 Estonia
  • Ivan Alekseejev(1)
  • Anton Kashurnikov(2)
1:47.6
208
U19 M2X Drenge U19 2X 500m 2. Indledende
2022-09-18 09:30
Plac. # Navn 500m
1 8 Norway
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
1:37.6
2 10 Germany
  • Mats Schmied(1)
  • Luis Edenhofer(2)
1:37.8
3 7 Lithuania
  • Domantas Janickas(1)
  • Vilius Juska(2)
1:38.2
4 9 Denmark
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
1:38.3
5 6 Hungary
  • Bálint Kocsis(1)
  • Csaba Horváth(2)
1:41.3
209
U18 W4X Piger U18 4X 500m A Finale
2022-09-18 12:00
Plac. # Navn 500m
1 2 Poland
  • Amelia Pawłowska(1)
  • Joanna Bajerska(2)
  • Emilia Szczęch(3)
  • Barbara Stępień(4)
1:36.4
2 4 Denmark
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Marie Kleist(4)
1:38.6
3 5 Germany
  • Francesca Garijo(1)
  • Laura Bussian(2)
  • Marie Gelbert(3)
  • Helene Aign(4)
1:41.1
4 3 Norway
  • Nora Njaastad(1)
  • Synne Olstad(2)
  • Lotte Dahle Eriksen(3)
  • Ane Høien(4)
1:41.2
5 1 Sweden
  • Moa Karlsson(1)
  • Nina Jutterström(2)
  • Elin Gren(3)
  • Agnes Fredriksson(4)
1:47.6
209
U18 W4X Piger U18 4X 500m 1. Indledende
2022-09-18 09:35
Plac. # Navn 500m
1 2 Poland
  • Amelia Pawłowska(1)
  • Joanna Bajerska(2)
  • Emilia Szczęch(3)
  • Barbara Stępień(4)
1:42.1
2 4 Denmark
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Marie Kleist(4)
1:44.9
3 5 Germany
  • Francesca Garijo(1)
  • Laura Bussian(2)
  • Marie Gelbert(3)
  • Helene Aign(4)
1:45.3
4 3 Norway
  • Nora Njaastad(1)
  • Synne Olstad(2)
  • Lotte Dahle Eriksen(3)
  • Ane Høien(4)
1:47.4
5 1 Sweden
  • Moa Karlsson(1)
  • Nina Jutterström(2)
  • Elin Gren(3)
  • Agnes Fredriksson(4)
1:54.6
210
U19 M4X Drenge U19 4X 500m A Finale
2022-09-18 12:15
Plac. # Navn 500m
1 5 Germany
  • Nick Sommerfeldt(1)
  • Oscar Krause(2)
  • Julian Waller(3)
  • Kjell Richter(4)
1:21.9
2 2 Estonia
  • Karl-Joosep Orav(1)
  • Robin Hunt(2)
  • Aleksander Jalakas(3)
  • Kristho Kaldmaa(4)
1:24.8
3 3 Poland
  • Wojciech Kalinowski(1)
  • Jakub Olszewski(2)
  • Aleks Narożny(3)
  • Remigiusz Matulewicz(4)
1:25.9
4 6 Denmark
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
1:27.4
5 1 Denmark
  • Viggo Lambert(1)
  • Theis Wolfram(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Jakob Lynbech(4)
1:32.4
210
U19 M4X Drenge U19 4X 500m B Finale
2022-09-18 12:10
Plac. # Navn 500m
1 7 Norway
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
1:34.2
2 4 Sweden
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
  • Nils Rönnblom(3)
  • Levi Lundberg(4)
1:36.2
210
U19 M4X Drenge U19 4X 500m 1. Indledende
2022-09-18 09:40
Plac. # Navn 500m
1 3 Poland
  • Wojciech Kalinowski(1)
  • Jakub Olszewski(2)
  • Aleks Narożny(3)
  • Remigiusz Matulewicz(4)
1:32.6
2 2 Estonia
  • Karl-Joosep Orav(1)
  • Robin Hunt(2)
  • Aleksander Jalakas(3)
  • Kristho Kaldmaa(4)
1:34.6
3 1 Denmark
  • Viggo Lambert(1)
  • Theis Wolfram(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Jakob Lynbech(4)
1:41
4 4 Sweden
  • Arvid Ludvig(1)
  • Erik Bailey(2)
  • Nils Rönnblom(3)
  • Levi Lundberg(4)
1:43.5
210
U19 M4X Drenge U19 4X 500m 2. Indledende
2022-09-18 09:45
Plac. # Navn 500m
1 5 Germany
  • Nick Sommerfeldt(1)
  • Oscar Krause(2)
  • Julian Waller(3)
  • Kjell Richter(4)
1:29.1
2 6 Denmark
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
1:36
3 7 Norway
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
1:38.3