Tilmeldinger - Danske Mesterskaber Ergometer 2015

Letvægt: Husk indvejning senest 1 time inden første løb i letvægt og for hold..

Løb 100 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Dame Vet. 30+ (30-39år) 2000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Marie Bruun Nielsen (DSR) '79

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Malene Nielsen (DSR) '85

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Louise Ruby (DSR) '84

AFMELDT Roforeningen KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
Løb 101 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo - Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Johanna Dienelt (DSR) '81

Ingen Klub I

  • 1. Janni Dam-Nielsen (Ingen Klub) '83
Løb 104 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Dame Vet. 40+ (40-49år) 2000m 7 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Roforeningen KVIK I

  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Holte Roklub I

  • 1. Lisbeth Dahl Larsen (Holte) '69

Roklubben Furesø I

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67

Kalundborg Roklub I

  • 1. Lene Haugaard Mikkelsen (Kalundb) '70

Københavns Roklub I

  • 1. Marie Krarup (København) '65

AFMELDT Sorø Roklub II

  • 1. Ruth Köster (Sorø) '68
Løb 105 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 3 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Vibeke Skousen (København) '69

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR) '73

Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 108 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Dame Vet. 50+ (50-59år) 2000m 5 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Gitte Niven (Sorø) '58

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

Københavns Roklub I

  • 1. Annette Kjærulf Andersen (København) '63

Roforeningen KVIK I

  • 1. Ulla Jacobsen (KVIK) '65

Roklubben Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 109 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Inger Koch (LDR) '64
Løb 113 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Dame Vet. 70+ (70-79år) 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Vibeke Thomsen (Bagsværd) '44

Skovshoved Roklub I

  • 1. Ulla Allerup (Skovshoved) '44
Løb 117 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Løb 150 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Herre Vet. 30+ (30-39år) 2000m 3 tilmeldinger

Middelfart Roklub I

  • 1. Søren Madsen (Middelfart) '76

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85

N/A I

MANGLER BETALING
  • 1. George Kitovitz (DEN '84
Løb 151 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 2000m 3 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lasse Stentoft (DSR) '84

Bagsværd Roklub I

  • 1. Steen Christensen (Bagsværd) '83

Sorø Roklub I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 154 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Herre Vet. 40+ (40-49år) 2000m 16 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Jacob Jespersen (DSR) '72

Holte Roklub II

  • 1. Tommy Jørgensen (Holte) '66

Holte Roklub I

  • 1. Peter Bisgaard (Holte) '66

Uden Klub I

  • 1. Thomas Frahm (Uden Klub) '72

Roklubben Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Kalundborg Roklub I

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

Lyngby Roklub I

  • 1. Peter Kosminska Kristensen (Lyngby) '71

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Christian Støyberg (DSR) '74

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Axel Hansen I

  • 1. Lars Poulsen (Axel Hansen) '73

Lyngby Roklub II

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

Kerteminde Roklub I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Skanderborg Roklub I

  • 1. Ole Vindfeldt (Skanderborg) '66

Hadsund Roklub I

  • 1. Ronny Wisholm (Hadsund) '66

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Stefanos Volianitis (DSR) '66
Løb 155 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 1 tilmelding

Holstebro Roklub I

  • 1. Thomas Croft Buck (Holstebro) '70
Løb 158 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Herre Vet. 50+ (50-59år) 2000m 15 tilmeldinger

Køge Roklub II

  • 1. Johhny Kolster (Køge R) '64

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '65

Køge Roklub I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Roklubben Furesø II

  • 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57

Sorø Roklub II

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Roskilde Roklub I

  • 1. Howard Brammer (Roskilde) '62

Humlebæk Roklub I

  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65

Roklubben Viking II

  • 1. Reinhard Sværke (Viking) '56

Holte Roklub I

  • 1. Kim Holm (Holte) '60

Gladsaxe Kano og Kajakklub I

  • 1. Martin Søndergaard (GLX) '65

AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Holte Roklub II

  • 1. Torben Pedersen (Holte) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Løb 159 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 4 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Humlebæk Roklub I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

Lyngby Roklub I

  • 1. Lars Nymarsk (Lyngby) '56

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 162 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Herre Vet. 60+ (60-69år) 2000m 7 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Anders Weidick Andersen (Bagsværd) '50

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Stig Rasmussen (DSR) '46

Roklubben Skjold I

  • 1. Birger Lund-Rasmussen (Skjold) '48

Bagsværd Roklub II

  • 1. Svend Erik Nielsen (Bagsværd) '54

Rønne Roklub I

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Hans Borsinski (Nordslesvig) '54
Løb 163 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 4 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '51

AFMELDT Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Erick Zanke (Strib) '51

Lyngby Roklub

  • 1. Jørgen Engelbrecht (Lyngby) '46

AFMELDT Bagsværd Roklub I

  • 1. Anders Weidick Andersen (Bagsværd) '50
Løb 166 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Herre Vet. 70+ (70-79år) 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. Anders Bøgelund (Bagsværd) '37

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

AFMELDT Bagsværd Roklub II

  • 1. Claus Thomsen (Bagsværd) '41

Roskilde Fjords Kajakklub I

  • 1. Bjørn Johansen (RFK) '44

Bagsværd Roklub I

  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
Løb 167 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 4 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Tage Staal (Odder) '38

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Fredericia Roklub II

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40

Fredericia Roklub I

  • 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
Løb 170 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Herre Vet. 80+ (80-89år) 2000m 1 tilmelding

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jørgen Rasmussen (Strib) [0000]
Løb 206 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Junior E piger 10 år eller yngre 2min 1 tilmelding

Roskilde Roklub I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 208 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Junior E drenge 10 år eller yngre 2min 8 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05

Roskilde Roklub I

  • 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06

Roskilde Roklub II

  • 1. Marcus Friedrich (Roskilde) '06

Roklubben Stevns III

  • 1. Magnus Wøldike (Stevns) '05

AFMELDT Roklubben Viking I

  • 1. Oliver Kruger (Viking) '26

Roklubben Stevns II

  • 1. n. n (Stevns) '05

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05

Roskilde Roklub III

  • 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06
Løb 212 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior DII drenge 11 år 2min 5 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. Thomas Møller Damm (Bagsværd) '04

Bagsværd Roklub II

  • 1. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04

Hadsund Roklub I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Roskilde Roklub I

  • 1. Andreas Aavang Geist (Roskilde) '04
Løb 214 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Junior D piger 12 år 2min 4 tilmeldinger

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Danske Studenters Roklub

  • 1. Caroline Riff Brems (DSR) '03
Løb 216 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Junior D drenge 12 år 2min 12 tilmeldinger

Bagsværd Roklub II

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Bagsværd Roklub I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Fredensborg Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03

AFMELDT Roklubben Ægir II

  • 1. Sebastian H. Z. Andersen (Ægir) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

AFMELDT Holstebro Roklub II

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Hadsund Roklub I

  • 1. Steven Otte (Hadsund) '03

Holstebro Roklub I

  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Roklubben Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

Tissø Roklub I

  • 1. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
Løb 218 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior CII piger 13 år 3min 14 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Anne Dyrmose (Hadsund) '02

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Klara Persson (Furesø) '02

Roforeningen KVIK II

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

AFMELDT Lyngby Dame Roklub I

  • 1. Eva Sørensen (Lyngby) '57

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Lyngby Dame Roklub II

  • 1. alma mikkelsen (Lyngby) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01

Lyngby Dame Roklub III

  • 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Løb 220 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior CII drenge 13 år 3min 16 tilmeldinger

Roklubben Viking I

  • 1. Alexander Kruhøfer (Viking) '02

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Roskilde Roklub II

  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02

Næstved Roklub I

  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02

Bagsværd Roklub I

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02

AFMELDT Holstebro Roklub II

  • 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Sander Bach (Hadsund) '02

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Johan Søvndahl (DSR) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

Holstebro Roklub III

  • 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

Bagsværd Roklub II

  • 1. Pelle Schäfer Domela (Bagsværd) '02
Løb 222 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Junior C piger 14 år 4min 12 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Clara Møller (Furesø) '01

Lyngby Dame Roklub I

  • 1. Caroline Christensen (Lyngby) '01

Københavns Roklub I

  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Lyngby Dame Roklub II

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (Lyngby) '01

Helsingør Roklub I

  • 1. Michelle Bensen (Helsingør) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Hof (KVIK) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01

Næstved Roklub I

  • 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01
Løb 224 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Junior C drenge 14 år 4min 27 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Holstebro Roklub II

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01

Odder Roklub II

  • 1. Jonathan Martin Lara (Odder) '01

Odder Roklub IV

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01

Hvidovre Roklub I

  • 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01

Skovshoved Roklub I

  • 1. Victor Falkenberg (Skovshoved) '01

Hvidovre Roklub II

  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01

Odder Roklub I

  • 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01

Holstebro Roklub III

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Oskar Hagen (Bagsværd) '01

Holstebro Roklub V

  • 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01

Roskilde Roklub IV

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Odder Roklub III

  • 1. Kristian Alrøe (Odder) '01

Bagsværd Roklub III

  • 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01

Tissø Roklub I

  • 1. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01

AFMELDT Holstebro Roklub IV

  • 1. Ebbe Eliassen (Holstebro) '01

Roskilde Roklub III

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01

Bagsværd Roklub V

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub VI

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Løb 226 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Junior BII piger 15 år 2000m 27 tilmeldinger

Fredericia Roklub I

  • 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Sorø Roklub I

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00

Sorø Roklub II

  • 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00

Sorø Roklub IV

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00

Bagsværd Roklub I

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Sorø Roklub III

  • 1. (Sorø) '00

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

AFMELDT Hadsund Roklub III

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Sorø Roklub V

  • 1. (Sorø) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

Fredensborg Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Odder Roklub II

  • 1. Sofie Miller (Odder) '00

Bagsværd Roklub II

  • 1. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub II

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub IV

  • 1. Helene Schmidt (Bagsværd) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub VI

  • 1. Nicoline Seehausen Hansen (Bagsværd) '00

Skovshoved Roklub I

  • 1. Julie Brinch (Skovshoved) '00

AFMELDT Danske Studenters Roklub II

  • 1. Lea Alberte Olsen (DSR) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Amanda Berner (Roskilde) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Mia Rina Nielsen (København) '00

Gladsaxe Kano og Kajakklub I

  • 1. Agnete Jersild (GLX) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub V

  • 1. Mathilda Ward (Bagsværd) '00

Næstved Roklub I

  • 1. Kaja Schultz (Næstv.) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. Anna Elvekjær (Bagsværd) '00

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Løb 228 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Junior BII drenge 15 år 2000m 36 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Hadsund Roklub V

  • 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '00

Sorø Roklub III

  • 1. (Sorø) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Hadsund Roklub VI

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00

Hadsund Roklub IV

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00

AFMELDT Hadsund Roklub II

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00

AFMELDT Hadsund Roklub III

  • 1. Frederik Busk (Hadsund) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Odder Roklub I

  • 1. Mathias Moslund (Odder) '00

Roklubben Ægir II

  • 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub IV

  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00

Silkeborg Roklub I

  • 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00

Holstebro Roklub III

  • 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00

Bagsværd Roklub II

  • 1. Jakob Rud Bernhardt (Bagsværd) '00

Roklubben Viking I

  • 1. Jacob Clausen (Viking) '00

Roklubben Viking II

  • 1. mads panck (Viking) '00

Bagsværd Roklub I

  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub III

  • 1. Anders Granskov Hansen (Bagsværd) '00

Skovshoved Roklub I

  • 1. Alexander Willadsen (Skovshoved) '00

AFMELDT Helsingør Roklub I

  • 1. Sebastian Haunstrup Larsen (Helsingør) '00

Skovshoved Roklub II

  • 1. krifstoffer Halkjær (Skovshoved) '00

Odense Roklub I

  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00

Skovshoved Roklub IV

  • 1. Nikolai Brinch (Skovshoved) '00

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00

Odense Roklub II

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Heinz (København) '00

Skovshoved Roklub III

  • 1. Mikkel Brinch (Skovshoved) '00

Roklubben Ægir III

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00

Holstebro Roklub II

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Hvidovre Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Bertram Bo Andersen (Hvidovre) '00
Løb 230 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior B piger 16 år 2000m 13 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Tissø Roklub I

  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99

Tissø Roklub II

  • 1. Mette Nissen (Tissø) '99

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Signe Harbo Christiansen (Hadsund) '99

Odense Roklub II

  • 1. Mette Knudsen (Odense) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99

Odense Roklub I

  • 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Julie Brandt (København) '99

Bagsværd Roklub II

  • 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Løb 232 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior B drenge 16 år 2000m 30 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Hadsund Roklub III

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Holstebro Roklub II

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Timon Strømgren (København) '99

Odder Roklub I

  • 1. Emil Grønlund (Odder) '99

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99

Roklubben Furesø II

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Thor Friis (KVIK) '99

Roskilde Roklub III

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub I

  • 1. Kristian Alm (Bagsværd) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Max Jensen (Hadsund) '99

Roforeningen KVIK II

  • 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99

Holstebro Roklub V

  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99

Odense Roklub IV

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

Silkeborg Roklub I

  • 1. Jens-Magnus Lunding Kusk (Silkeborg) '99

Holstebro Roklub IV

  • 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99

Odense Roklub II

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99

Odense Roklub I

  • 1. Anders Salling (Odense) '99

Roklubben Furesø III

  • 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99

Hadsund Roklub II

  • 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99

Holstebro Roklub III

  • 1. Jakob Mortensen (Holstebro) '99

Skovshoved Roklub I

  • 1. Wlather Max Hageman (Skovshoved) '99

Roklubben Furesø I

  • 1. Benjamin Eibye (Furesø) '99

Lyngby Roklub I

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

Odense Roklub III

  • 1. Laust Zwisler (Odense) '99

AFMELDT Københavns Roklub II

  • 1. Pelle Hultberg (København) '99
Løb 234 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Junior AII piger 17 år 2000m 17 tilmeldinger

Holstebro Roklub II

  • 1. Ida Petersen (Holstebro) '98

AFMELDT Odense Roklub II

  • 1. Marta Kempf (Odense) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98

Hadsund Roklub III

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98

Bagsværd Roklub III

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Freja Krüger (Roskilde) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98

Hadsund Roklub II

  • 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Sarah Moslund (Odder) '98

AFMELDT Holstebro Roklub I

  • 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98

Bagsværd Roklub V

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub VI

  • 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Odense Roklub I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sarah Friedrichsen (Nordslesvig) '98

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
Løb 236 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Junior AII drenge 17 år 2000m 18 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98

Maribo Roklub I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98

Roklubben Viking I

  • 1. Felix Kruhøffer (Viking) '98

Odense Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Odder Roklub I

  • 1. Stefan Lara (Odder) '98

Bagsværd Roklub II

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98

Ribe Roklub I

  • 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98

Odense Roklub III

  • 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98

AFMELDT Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98

Lyngby Roklub I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98

Odense Roklub II

  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98

Københavns Roklub II

  • 1. Rasmus Speiermann (København) '98

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

Københavns Roklub 3

  • 1. Aske Bache (København) '00
Løb 238 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Junior A piger 18 år 2000m 6 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97

Sorø Roklub II

  • 1. Ida Brehmer (Sorø) '97

AFMELDT Argja róðrarfelag I

  • 1. LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN (ARGJA ) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Odense Roklub I

  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Bagsværd Roklub II

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Løb 240 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Junior A drenge 18 år 2000m 13 tilmeldinger

Hadsund Roklub II

  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Holstebro Roklub I

  • 1. Mads Yding (Holstebro) '97

Københavns Roklub II

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97

Bagsværd Roklub II

  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97

Roskilde Roklub I

  • 1. Elias Fischer (Roskilde) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Sebastian Sølve (København) '97

Roklubben Furesø I

  • 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Thomas Kirkeby (DSR) '97

Københavns Roklub III

  • 1. Mathias Nielsen (København) '97

Københavns Roklub IV

  • 1. William Lunding (København) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97
Løb 304 MErgo Mænd Ergo - Løb for funktionsnedsatte mænd 1000m 2 tilmeldinger

Uden Klub I

  • 1. Kim Hyldgaard Pedersen (Uden Klub) '67

B&B I

  • 1. Brian Sibbern (DEN '80
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 14 tilmeldinger

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '96

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97

Hadsund Roklub II

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Bagsværd Roklub I

  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

Bagsværd Roklub II

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

Aarhus Roklub I

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Odense Roklub I

  • 1. Sara Nissen (Odense) '93

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Hadsund Roklub I

  • 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94

Roskilde Roklub II

  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95

AFMELDT Roskilde Roklub III

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96

Holstebro Roklub I

  • 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96

Holstebro Roklub II

  • 1. Amalie Thomasen (Holstebro) '95
Løb 402 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Dame Sen. B (19-22år) 2000m 16 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Roklubben Ægir I

  • 1. Helene Olesen (Ægir) '95

Roklubben Ægir II

  • 1. Jeanne Holm (Ægir) '93

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96

Bagsværd Roklub I

  • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Bagsværd) '95

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Emma Kiehn (Odense) '94

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Vejle Roklub I

  • 1. Marie Louise Veigert (Vejle) '95

Næstved Roklub I

  • 1. Marie Frimann (Næstv.) '96

AFMELDT Silkeborg Roklub I

  • 1. Cecilia Overgaard Andersen (Silkeborg) '96

Holstebro Roklub III

  • 1. Rikke Brouw Hyldahl (Holstebro) '95

Holstebro Roklub IV

  • 1. Sofie Brorson Vetner (Holstebro) '94

Holstebro Roklub II

  • 1. Laura Funch Petersen (Holstebro) '95

Holstebro Roklub I

  • 1. Anne Vestergaard Nielsen (Holstebro) '95

AFMELDT Holstebro Roklub V

  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 403 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 21 tilmeldinger

Lyngby Roklub II

  • 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95

Lyngby Roklub I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Odder Roklub I

  • 1. Alex Berg (Odder) '93

Odense Roklub I

  • 1. Jesper Fredsted (Odense) '93

AFMELDT Lyngby Roklub III

  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95

Holstebro Roklub II

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96

Odense Roklub III

  • 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Holstebro Roklub I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

Bagsværd Roklub II

  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Sorø Roklub I

  • 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95

Roskilde Roklub II

  • 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96

Aarhus Roklub I

  • 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95

Ribe Roklub I

  • 1. Asbjørn Rauschenberg (Ribe) '95

Sorø Roklub III

  • 1. (Sorø) '95

Roklubben Ægir I

  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96

Københavns Roklub I

  • 1. Fredrik Leicht (København) '94

Odense Roklub II

  • 1. Marian Borsinski (Odense) '93

Sorø Roklub II

  • 1. Lars Erik Graudal (Sorø) '93

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Løb 404 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Herre Sen. B (19-22år) 2000m 15 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Odense Roklub II

  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95

Odense Roklub I

  • 1. Tobias Kempf (Odense) '93

Holstebro Roklub I

  • 1. Aske Petersen (Holstebro) '96

Aalborg Roklub I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

Aalborg Roklub II

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94

AFMELDT Hadsund Roklub I

  • 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94

Fredericia Roklub I

  • 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95

Holstebro Roklub II

  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95

Holstebro Roklub III

  • 1. Thomas Kildahl Lauritsen (Holstebro) '96

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Andrease Ven (DSR) '96

Danske Studenters Roklub 2

  • 1. Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR) '97
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame åben Letvægt 2000m 7 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander (Odder) '79

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Anne Lolk Thomsen (DSR) '83

Roskilde Roklub I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Helene Nygaard Olsen (LDR) '85

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicole Juul-Hindsgaul (KVIK) '92

Københavns Roklub I

  • 1. Lykke Gøtzsche (København) '87
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - Dame åben 2000m 12 tilmeldinger

Aarhus Roklub I

  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92

Roforeningen KVIK II

  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92

AFMELDT Danske Studenters Roklub III

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Bagsværd Roklub I

  • 1. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd) '87

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Bagsværd Roklub II

  • 1. Henriette Skavin (Bagsværd) '89

Aarhus Roklub II

  • 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92

Roklubben Ægir I

  • 1. Christine Skovsted (Ægir) '92

Roklubben Ægir II

  • 1. Christina Donstrup (Ægir) '89
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre åben Letvægt 2000m 16 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Steffen Bonde (Odder) '89

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Mads Rasmussen (DSR) '81

AFMELDT Næstved Roklub I

  • 1. Morten Jørgensen (Næstv.) '85

Aarhus Roklub I

  • 1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus) '90

Bagsværd Roklub I

  • 1. Jacob Søgaard Larsen (Bagsværd) '88

Roskilde Roklub II

  • 1. Jacob Barsøe (Roskilde) '88

Roskilde Roklub I

  • 1. Kasper Jørgensen (Roskilde) '85

Hadsund Roklub I

  • 1. Jens Noll Nielsen (Hadsund) '90

Hadsund Roklub II

  • 1. Christian Noll Nielsen (Hadsund) '88

AFMELDT Danske Studenters Roklub V

  • 1. Rasmus Quist (DSR) '80

Odder Roklub II

  • 1. Mathias Larsen (Odder) '92

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Jannik Nilton (DSR) '90

Lyngby Roklub I

  • 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88

Bagsværd Roklub II

  • 1. William Schrøder (Bagsværd) '89

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Niels Geertsen (DSR) '86

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - Herre åben 2000m 17 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Sophus Johannesen (Roskilde) '87

AFMELDT Danske Studenters Roklub I

  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91

Aalborg Roklub I

  • 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91

Bagsværd Roklub I

  • 1. Ole Søgaard (Bagsværd) '90

Roforeningen KVIK I

  • 1. Loui Lam (KVIK) '90

Aalborg Roklub VII

  • 1. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90

Aalborg Roklub IV

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

Aalborg Roklub V

  • 1. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80

Aalborg Roklub II

  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89

Kalundborg Roklub I

  • 1. Per Hansen (Kalundb) '60

Aalborg Roklub VIII

  • 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91

Aalborg Roklub VI

  • 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91

Aalborg Roklub III

  • 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90

Aalborg Roklub IX

  • 1. Søren Gam (Aalborg) '87
Løb 501 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Firmastafet 4x500m 2000m 6 tilmeldinger

Skiteam 2015 I

  • 1. Ole Kongsbak (Skiteam 2015) '57
  • 2. Michael Kongsbak (Skiteam 2015) '90
  • 3. Flemming Østergaard (Skiteam 2015) '65
  • 4. Nick Langschwager (Skiteam 2015) '75

Expert Nordvestsjælland A/S I

  • 1. Aleksander Hansen (Expert) '85
  • 2. Lars Modin (Expert) '62
  • 3. Lis Bay (Expert) '42
  • 4. Mette Nissen (Expert) '99

Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I

  • 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 2. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 3. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
  • 4. Birgitte Toft (Hellerup) '67

Olympisk Klub Danmark

  • 1. Sarah Haubro Lauritzen (DEN '76
  • 2. Reiner Modest (DEN '49
  • 3. Bo Kaliszan (DEN '72
  • 4. Eskild Ebbesen (DEN '72

Team QA I

  • 1. Thomas Andersen (Team QA) '84
  • 2. Klaus Winkler-kofoed (Team QA) '79
  • 3. Martin Petersen (Team QA) '86
  • 4. Jane Elisabeth Lund Hagan (Team QA) '67

M2 ort.kir Bispebjerg Hospital I

  • 1. Louise Ruby ( '84
  • 2. Tijana Dinic ( '86
  • 3. Frederikke Ellersgaard Pudselykke ( '89
  • 4. Linda Buchleitner ( '83
Løb 502 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet 2000m 7 tilmeldinger

Hadsund Roklub

  • 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
  • 3. Sander Bach (Hadsund) '02
  • 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Hadsund Roklub

  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
  • 2. Signe Harbo Christiansen (Hadsund) '99
  • 3. Haris Alagic (Hadsund) '02
  • 4. Emilie Hyrup Pedersen (Hadsund) '99

Sorø Roklub II

  • 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
  • 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 3. Ida Brehmer (Sorø) '97
  • 4. (Sorø) '96

Hadsund Roklub III

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • 2. Steven Otte (Hadsund) '03
  • 3. Tobias Grøn (Hadsund) '00
  • 4. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 3. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 4. Frederik Busk (Hadsund) '00

Hadsund Roklub V

  • 1. Anne Dyrmose (Hadsund) '02
  • 2. Max Jensen (Hadsund) '99
  • 3. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
  • 4. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Sorø Roklub

  • 1. (Sorø) '99
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre 100m 3 tilmeldinger

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre 100m 15 tilmeldinger

Bagsværd Roklub I

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04

Roklubben Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

Roklubben Ægir II

  • 1. Sebastian H. Z. Andersen (Ægir) '04

AFMELDT Bagsværd Roklub VI

  • 1. Thomas Møller Damm (Bagsværd) '04

Roklubben Stevns III

  • 1. Magnus Wøldike (Stevns) '05

Roskilde Roklub II

  • 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06

Roklubben Stevns I

  • 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05

Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03

Roklubben Stevns II

  • 1. n. n (Stevns) '05

Roskilde Roklub I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Bagsværd Roklub II

  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

AFMELDT Bagsværd Roklub V

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Fredensborg Roklub I

  • 1. Casper Girke Christensen (Fredensborg) '03

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo - Junior C SPRINT piger 13-14 år 200m 17 tilmeldinger

Lyngby Roklub I

  • 1. Eva Sørensen (Lyngby) '57

Aarhus Roklub II

  • 1. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01

Helsingør Roklub I

  • 1. Michelle Bensen (Helsingør) '01

AFMELDT Kano- og Kajakklubben Nord I

  • 1. Maya Dolfi (DEN '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Klara Persson (Furesø) '02

Roforeningen KVIK II

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02

Lyngby Roklub II

  • 1. Caroline Christensen (Lyngby) '01

Lyngby Roklub III

  • 1. Astrid Bruun Fejfer (Lyngby) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01

Lyngby Roklub IV

  • 1. alma mikkelsen (Lyngby) '02

Lyngby Roklub V

  • 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02

Odense Roklub I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

AFMELDT Roforeningen KVIK I

  • 1. Anna Hof (KVIK) '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år 200m 21 tilmeldinger

Bagsværd Roklub II

  • 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01

Odder Roklub I

  • 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01

AFMELDT Roklubben Stevns II

  • 1. Mike Crillesen (Stevns) '02

Bagsværd Roklub III

  • 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02

AFMELDT Odder Roklub IV

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01

AFMELDT Roklubben Stevns I

  • 1. Andreas Møller (Stevns) '02

Odder Roklub III

  • 1. Kristian Alrøe (Odder) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

HIK I

  • 1. Thomas Løssl (DEN '01

Odder Roklub II

  • 1. Jonathan Martin Lara (Odder) '01

Bagsværd Roklub V

  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01

Bagsværd Roklub VI

MANGLER BETALING
  • 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo - Junior B SPRINT piger 15-16 år 200m 18 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd Roklub VI

  • 1. Helene Schmidt (Bagsværd) '00

Gladsaxe Kano og Kajakklub I

  • 1. Agnete Jersild (GLX) '00

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00

Bagsværd Roklub III

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Kano- og Kajakklubben Nord I

  • 1. Clara Vekslund (DEN '99

AFMELDT Bagsværd Roklub VII

  • 1. Mathilda Ward (Bagsværd) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00

AFMELDT Kano- og Kajakklubben Nord II

  • 1. Johanna Munch Haraldsdottir (DEN '99

Bagsværd Roklub II

  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub I

  • 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99

Odense Roklub I

  • 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99

AFMELDT Bagsværd Roklub V

  • 1. Anna Elvekjær (Bagsværd) '00

Fredensborg Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub VIII

  • 1. Nicoline Seehausen Hansen (Bagsværd) '00

361 I

  • 1. Lærke Kristiane Jensen (DEN '99
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år 200m 31 tilmeldinger

Roforeningen KVIK II

  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00

Odder Roklub I

  • 1. Emil Grønlund (Odder) '99

Kano- og Kajakklubben Nord I

  • 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN '99

Roskilde Roklub IV

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub III

  • 1. Anders Granskov Hansen (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub III

  • 1. Emil Laage Christiansen (Roskilde) '99

Odense Roklub I

  • 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99

Roklubben Furesø II

  • 1. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00

Roklubben Furesø III

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Lyngby Roklub I

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

AFMELDT Helsingør Roklub I

  • 1. Sebastian Haunstrup Larsen (Helsingør) '00

361 I

  • 1. Stig Skovbo Olsen (DEN '00

Aarhus Roklub I

  • 1. Christian Withen Stubbe (Aarhus) '00

Roklubben Furesø I

  • 1. Benjamin Eibye (Furesø) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Roklubben Furesø IV

  • 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99

Kano- og Kajakklubben Nord II

  • 1. Mathias Holst Andersen (DEN '00

361 II

  • 1. Marcus Fritzbøger (DEN '00

Roklubben Ægir III

  • 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00

AFMELDT Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00

Silkeborg Roklub II

  • 1. Jens-Magnus Lunding Kusk (Silkeborg) '99

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Kristian Alm (Bagsværd) '99

Bagsværd Roklub II

  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Bagsværd Roklub I

  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01

Silkeborg Roklub I

  • 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Roklubben Ægir II

  • 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00

Bagsværd Roklub V

  • 1. Jakob Rud Bernhardt (Bagsværd) '00

Aarhus Roklub II

  • 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo - Junior A SPRINT piger 17-18 år 200m 13 tilmeldinger

Bagsværd Roklub VII

  • 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub VIII

  • 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub III

  • 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Bagsværd Roklub V

  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub VI

  • 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98

361 I

  • 1. Malene Olsen (DEN '98

AFMELDT Odense Roklub I

  • 1. Marta Kempf (Odense) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Freja Krüger (Roskilde) '98

Argja róðrarfelag I

  • 1. LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN (ARGJA ) '97

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år 200m 12 tilmeldinger

Bagsværd Roklub III

  • 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97

Roforeningen KVIK I

  • 1. Mikkel Bæch Pedersen (KVIK) '97

Bagsværd Roklub I

  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97

Roklubben Furesø I

  • 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Bagsværd Roklub II

  • 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98

Bagsværd Roklub IV

  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98

Odder Roklub I

  • 1. Stefan Lara (Odder) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Lasse Laage Christiansen (Roskilde) '97

Odense Roklub I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Kano- og Kajakklubben Nord I

  • 1. Frederik Dyrup Petersen (DEN '98

Ribe Roklub I

  • 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98

Lyngby Roklub I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Senior åben SPRINT dame 200m 17 tilmeldinger

Holstebro Roklub I

  • 1. Anne Vestergaard Nielsen (Holstebro) '95

AFMELDT Roskilde Roklub I

  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96

Humlebæk Roklub I

  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Kate Petersen (DSR) '90

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Lucie Hirschauer (Nordslesvig) '95

Aarhus Roklub I

  • 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62

Roklubben Ægir III

  • 1. Christina Donstrup (Ægir) '89

Roklubben Ægir II

  • 1. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '94

Roklubben Ægir

  • 1. Simona Læsø (Ægir) '94

Nordslesvigsk Roklub III

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Roklubben Ægir IV

  • 1. Christine Skovsted (Ægir) '92

Vejle Roklub I

  • 1. Marie Louise Veigert (Vejle) '95

Holstebro Roklub II

  • 1. Sofie Brorson Vetner (Holstebro) '94

Holstebro Roklub III

  • 1. Pavlina Zapletalova (Holstebro) '96

Bagsværd Roklub I

  • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Bagsværd) '95
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo - Senior åben SPRINT herrer 200m 26 tilmeldinger

Aalborg Roklub IV

  • 1. Markus Schelske (Aalborg) '89

Aalborg Roklub X

  • 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89

Aalborg Roklub XII

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87

Aalborg Roklub I

  • 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90

Bagsværd Roklub I

  • 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95

Gladsaxe Kano og Kajakklub I

  • 1. Martin Søndergaard (GLX) '65

Skullerud Sports Senter I

  • 1. Dirk Möller (Skullerud) '67

Aalborg Roklub VII

  • 1. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80

AFMELDT Aalborg Roklub VI

  • 1. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Anton Hirschauer (Nordslesvig) '69

Roskilde Roklub II

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Aalborg Roklub VIII

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Ribe Roklub I

  • 1. Asbjørn Rauschenberg (Ribe) '95

Aalborg Roklub XI

  • 1. Søren Gam (Aalborg) '87

Aalborg Roklub IX

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nikolaj Krarup (KVIK) '81

Bagsværd Roklub II

  • 1. Emil Kjerri (Bagsværd) '88

Aalborg Roklub

  • 1. Andreas Runge Bonde Eriksen (Aalborg) '94

Aalborg Roklub II

  • 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91

Roskilde Roklub III

  • 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Aalborg Roklub V

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Jesper Tronier Hansen (Nordslesvig) '93

Roforeningen KVIK II

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m 2000m 22 tilmeldinger

Bagsværd Roklub

  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
  • 3. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
  • 4. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00

AFMELDT Bagsværd Roklub III

  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05
  • 3. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04
  • 4. Svante Witt (Bagsværd) '03

Holstebro Roklub

  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Markkus Drejer (Holstebro) '02
  • 4. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Klara Christensen (Sorø) '00
  • 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 3. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00

Holstebro Roklub

  • 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
  • 3. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
  • 4. Jakob Mortensen (Holstebro) '99

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
  • 2. Sofie Miller (Odder) '00
  • 3. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
  • 4. Jonathan Martin Lara (Odder) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99
  • 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

AFMELDT Roklubben Furesø I

  • 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
  • 2. Klara Persson (Furesø) '02
  • 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 4. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00

Kano- og Kajakklubben Nord I

  • 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN '99
  • 2. Clara Vekslund (DEN '99
  • 3. Johanna Munch Haraldsdottir (DEN '99
  • 4. Mathias Holst Andersen (DEN '00

Roforeningen KVIK

  • 1. Jeppe Aabye (KVIK) '99
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 3. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 4. Thor Friis (KVIK) '99

Holstebro Roklub

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
  • 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 4. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98

361/Gladsaxe Kano og Kajakklub

  • 1. Agnete Jersild (GLX) '00
  • 2. Lærke Kristiane Jensen (DEN '99
  • 3. Stig Skovbo Olsen (DEN '00
  • 4. Marcus Fritzbøger (DEN '00

Roklubben Furesø II

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
  • 2. Clara Møller (Furesø) '01
  • 3. Benjamin Eibye (Furesø) '99
  • 4. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99

Roskilde Roklub

  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 3. Victoria Munch (Roskilde) '01
  • 4. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Tissø Roklub I

  • 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
  • 2. Janni Nissen (Tissø) '99
  • 3. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
  • 4. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01

Bagsværd Roklub II

  • 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
  • 3. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01
  • 4. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '99
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '00

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 4. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99

Odder Roklub

  • 1. Emil Grønlund (Odder) '99
  • 2. Kristian Alrøe (Odder) '01
  • 3. Tobias Andersen (Odder) '01
  • 4. Mathias Moslund (Odder) '00

AFMELDT Fredericia Roklub/Holstebro Roklub I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
  • 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 4. Amalie Kiær (Fr.cia) '00

Roskilde Roklub II

  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
  • 4. Julius Philipson (Roskilde) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02
  • 2. Christian Withen Stubbe (Aarhus) '00
  • 3. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01
  • 4. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 702 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m 4000m 19 tilmeldinger

Holstebro Roklub

  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 2. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
  • 3. Mads Yding (Holstebro) '97
  • 4. Ida Petersen (Holstebro) '98

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Louise Ruby (DSR) '84
  • 2. Malene Nielsen (DSR) '85
  • 3. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR) '73
  • 4. Johanna Dienelt (DSR) '81

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
  • 2. Helene Olesen (Ægir) '95
  • 3. Jeanne Holm (Ægir) '93
  • 4. Cody Anderson (Ægir) '96

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I

  • 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
  • 2. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 3. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
  • 4. Maria Kregler Gotil (København) '98

Roklubben Furesø

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Sebastian Terp (Furesø) '95

Holstebro Roklub

  • 1. Pavlina Zapletalova (Holstebro) '96
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (Holstebro) '95
  • 3. Laura Funch Petersen (Holstebro) '95
  • 4. Amalie Thomasen (Holstebro) '95

Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Hans Lolk-Hansen (DEN '62

Odder Roklub

  • 1. Tage Staal (Odder) '38
  • 2. Juliane Elander (Odder) '79
  • 3. Alex Berg (Odder) '93
  • 4. Steffen Bonde (Odder) '89

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Emil Grønlund (Odder) '99
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00
  • 3. Sarah Moslund (Odder) '98
  • 4. Stefan Lara (Odder) '98

Bagsværd Roklub II

  • 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98
  • 2. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 3. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 4. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98

Roforeningen KVIK I

  • 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92
  • 2. Nikolaj Thure Krarup (KVIK) '81
  • 3. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 4. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Odder Roklub

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 3. Michael Brandt (Odder) '83
  • 4. Stefan Lara (Odder) '98

361/Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø I

  • 1. Malene Olsen (DEN '98
  • 2. Frederik Dyrup Petersen (DEN '98
  • 3. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø) '95
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
  • 2. Freja Krüger (Roskilde) '98
  • 3. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
  • 4. Marie Mørch (Bagsværd) '97

Holstebro Roklub

  • 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
  • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 4. Thomas Kildahl Lauritsen (Holstebro) '96

AFMELDT Aarhus Roklub I

  • 1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus) '90
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
  • 3. Mai Nielsen (Aarhus) '89
  • 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92

Bagsværd Roklub

  • 1. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
  • 2. Hans Sylvest (Bagsværd) '59
  • 3. Jesper Skavin (Bagsværd) '59
  • 4. Lars juul-Olsen (Bagsværd) '58

Roforeningen KVIK II

  • 1. Theis Dencker (KVIK) '85
  • 2. Jesper Hansen (KVIK) '66
  • 3. Jørgen Lannov (KVIK) '46
  • 4. Edmond Lyne (KVIK) '76

Bagsværd Roklub III

MANGLER BETALING
  • 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 3. Nikolaj Primaurt (Bagsværd) '92
  • 4. Per Sørensen (Bagsværd) '81
Løb 703 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Universitetsløb 4x500m ingen handicap 4000m 6 tilmeldinger

Aalborg Roklub/Roklubben Ægir

  • 1. Simona Læsø (Ægir) '94
  • 2. Markus Schelske (Aalborg) '89
  • 3. Andreas Runge Bonde Eriksen (Aalborg) '94
  • 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87

Aalborg Roklub/Roklubben Ægir

  • 1. Christina Donstrup (Ægir) '89
  • 2. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 4. Nicolaj Winther (Aalborg) '91

Aalborg Roklub/Roklubben Ægir

  • 1. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '90
  • 2. Søren Gam (Aalborg) '87
  • 3. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 4. Morten Yde (Aalborg) '90

Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II

  • 1. Christine Skovsted (Ægir) '92
  • 2. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89

Aalborg Roklub

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
  • 2. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 3. Nikolaj Krarup (KVIK) '81
  • 4. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86