Tilmeldinger - Danske Mesterskaber Ergometer 2015
Letvægt: Husk indvejning senest 1 time inden første løb i letvægt og for hold..
Løb 100 30+WErgo Kvinder Ergo - Dame Vet. 30+ (30-39år) 2000m 4 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Marie Bruun Nielsen (DSR) '79
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Malene Nielsen (DSR) '85
Danske Studenters Roklub III
- 1. Louise Ruby (DSR) '84
AFMELDT Roforeningen KVIK I
- 1. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
Løb 101 30+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Johanna Dienelt (DSR) '81
Ingen Klub I
- 1. Janni Dam-Nielsen (Ingen Klub) '83
Løb 104 40+WErgo Kvinder Ergo - Dame Vet. 40+ (40-49år) 2000m 7 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
Roforeningen KVIK I
- 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
Holte Roklub I
- 1. Lisbeth Dahl Larsen (Holte) '69
Roklubben Furesø I
- 1. Jane Hagan (Furesø) '67
Kalundborg Roklub I
- 1. Lene Haugaard Mikkelsen (Kalundb) '70
Københavns Roklub I
- 1. Marie Krarup (København) '65
AFMELDT Sorø Roklub II
- 1. Ruth Köster (Sorø) '68
Løb 105 40+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 3 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Vibeke Skousen (København) '69
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR) '73
Roforeningen KVIK I
- 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 108 50+WErgo Kvinder Ergo - Dame Vet. 50+ (50-59år) 2000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Gitte Niven (Sorø) '58
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
Københavns Roklub I
- 1. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
Roforeningen KVIK I
- 1. Ulla Jacobsen (KVIK) '65
Roklubben Furesø I
- 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 109 50+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 2 tilmeldinger
AFMELDT Roforeningen KVIK I
- 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Lyngby Dameroklub I
- 1. Inger Koch (LDR) '64
Løb 113 60+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
- 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Kvinder Ergo - Dame Vet. 70+ (70-79år) 2000m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Vibeke Thomsen (Bagsværd) '44
Skovshoved Roklub I
- 1. Ulla Allerup (Skovshoved) '44
Løb 117 70+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
- 1. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Løb 150 30+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 30+ (30-39år) 2000m 3 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Søren Madsen (Middelfart) '76
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jesper Schmidt Hansen (DSR) '85
N/A I
- 1. George Kitovitz (Ingen klubb) '84
Løb 151 30+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 2000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Lasse Stentoft (DSR) '84
Bagsværd Roklub I
- 1. Steen Christensen (Bagsværd) '83
Sorø Roklub I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 154 40+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 40+ (40-49år) 2000m 16 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Jacob Jespersen (DSR) '72
Holte Roklub II
- 1. Tommy Jørgensen (Holte) '66
Holte Roklub I
- 1. Peter Bisgaard (Holte) '66
Uden Klub I
- 1. Thomas Frahm (Uden Klub) '72
Roklubben Furesø I
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Kalundborg Roklub I
- 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
Lyngby Roklub I
- 1. Peter Kosminska Kristensen (Lyngby) '71
Danske Studenters Roklub I
- 1. Christian Støyberg (DSR) '74
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Axel Hansen I
- 1. Lars Poulsen (Axel Hansen) '73
Lyngby Roklub II
- 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
Kerteminde Roklub I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Hjemme fra Kælderen I
- 1. Thomas Jensen (DEN) '67
Skanderborg Roklub I
- 1. Ole Vindfeldt (Skanderborg) '66
Hadsund Roklub I
- 1. Ronny Wisholm (Hadsund) '66
Danske Studenters Roklub III
- 1. Stefanos Volianitis (DSR) '66
Løb 155 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub I
- 1. Thomas Croft Buch (Holstebro) '70
Løb 158 50+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 50+ (50-59år) 2000m 15 tilmeldinger
Køge Roklub II
- 1. Johhny Kolster (Køge R) '64
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '65
Køge Roklub I
- 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
Roklubben Furesø II
- 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57
Sorø Roklub II
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
Roskilde Roklub I
- 1. Howard Brammer (Roskilde) '62
Humlebæk Roklub I
- 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65
Roklubben Viking II
- 1. Reinhard Sværke (Viking) '56
Holte Roklub I
- 1. Kim Holm (Holte) '60
Gladsaxe Kano og Kajakklub I
- 1. Martin Søndergaard (GLX) '65
AFMELDT Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
Roklubben Viking I
- 1. Rene Hansen (Viking) '63
Holte Roklub II
- 1. Torben Pedersen (Holte) '62
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Løb 159 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m 4 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Humlebæk Roklub I
- 1. Christian Probst (Humlebæk) '60
Lyngby Roklub I
- 1. Lars Nymarsk (Lyngby) '56
Danske Studenters Roklub I
- 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 162 60+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 60+ (60-69år) 2000m 7 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Per Amby (Odder) '54
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Anders Weidick Andersen (Bagsværd) '50
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
Roklubben Skjold I
- 1. Birger Lund-Rasmussen (Skjold) '48
Bagsværd Roklub II
- 1. Svend Erik Nielsen (Bagsværd) '54
Rønne Roklub I
- 1. Geert Olsen (Rønne) '47
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Hans Borsinski (Nordslesvig) '54
Løb 163 60+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '51
AFMELDT Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Erick Zanke (Strib) '51
Lyngby Roklub
- 1. Jørgen Engelbrecht (Lyngby) '46
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Anders Weidick Andersen (Bagsværd) '50
Løb 166 70+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 70+ (70-79år) 2000m 5 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd Roklub III
- 1. Anders Bøgelund (Bagsværd) '37
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42
AFMELDT Bagsværd Roklub II
- 1. Claus Thomsen (Bagsværd) '41
Roskilde Fjords Kajakklub I
- 1. Bjørn Johansen (RFK) '44
Bagsværd Roklub I
- 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
Løb 167 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 2000m 4 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Tage Staal (Odder) '38
Lyngby Roklub I
- 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Fredericia Roklub II
- 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Fredericia Roklub I
- 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
Løb 170 80+MErgo Mænd Ergo - Herre Vet. 80+ (80-89år) 2000m 1 tilmelding
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Jørgen Rasmussen (Strib) '00
Løb 206 U11 WErgo Piger Ergo - Junior E piger 10 år eller yngre 2min 1 tilmelding
Roskilde Roklub I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 208 U11 MErgo Drenge Ergo - Junior E drenge 10 år eller yngre 2min 8 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05
Roskilde Roklub I
- 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06
Roskilde Roklub II
- 1. Marcus Friedrich (Roskilde) '06
Roklubben Stevns III
- 1. Magnus Wøldike (Stevns) '05
AFMELDT Roklubben Viking I
- 1. Oliver Kruger (Viking) '26
Roklubben Stevns II
- 1. n. n (Stevns) '05
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
Roskilde Roklub III
- 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06
Løb 212 U13 MErgo Drenge Ergo - Junior DII drenge 11 år 2min 5 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
AFMELDT Bagsværd Roklub III
- 1. Thomas Møller Damm (Bagsværd) '04
Bagsværd Roklub II
- 1. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04
Hadsund Roklub I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Roskilde Roklub I
- 1. Andreas Aavang Geist (Roskilde) '04
Løb 214 U13 WErgo Piger Ergo - Junior D piger 12 år 2min 4 tilmeldinger
Odder Roklub II
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Danske Studenters Roklub
- 1. Caroline Riff Brems (DSR) '03
Løb 216 U13 MErgo Drenge Ergo - Junior D drenge 12 år 2min 12 tilmeldinger
Bagsværd Roklub II
- 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Bagsværd Roklub I
- 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '03
AFMELDT Roklubben Ægir II
- 1. Sebastian H. Z. Andersen (Ægir) '04
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
AFMELDT Holstebro Roklub II
- 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
Roskilde Roklub I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Hadsund Roklub I
- 1. Steven Otte (Hadsund) '03
Holstebro Roklub I
- 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
Roklubben Viking I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
Tissø Roklub I
- 1. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
Løb 218 U15 WErgo Piger Ergo - Junior CII piger 13 år 3min 14 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02
Hadsund Roklub II
- 1. Anne Dyrmose (Hadsund) '02
Tissø Roklub I
- 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Roklubben Furesø II
- 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Klara Persson (Furesø) '02
Roforeningen KVIK II
- 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
AFMELDT Lyngby Dame Roklub I
- 1. Eva W. Sørensen (Lyngby) '57
Odense Roklub I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Lyngby Dame Roklub II
- 1. alma mikkelsen (Lyngby) '02
Roforeningen KVIK I
- 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
Lyngby Dame Roklub III
- 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Roklubben Stevns I
- 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Løb 220 U15 MErgo Drenge Ergo - Junior CII drenge 13 år 3min 16 tilmeldinger
Roklubben Viking I
- 1. Alexander Kruhøfer (Viking) '02
AFMELDT Roklubben Stevns II
- 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
Holstebro Roklub I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Roskilde Roklub II
- 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02
Lyngby Roklub I
- 1. Adam Nylin (Lyngby) '02
Næstved Roklub I
- 1. Rasmus Bjerre (Næstv.) '02
Bagsværd Roklub I
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
AFMELDT Holstebro Roklub II
- 1. Emil Ulnits (Holstebro) '02
Hadsund Roklub II
- 1. Sander Bach (Hadsund) '02
Danske Studenters Roklub I
- 1. Johan Søvndahl (DSR) '02
Roskilde Roklub I
- 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02
AFMELDT Roklubben Stevns I
- 1. Andreas Møller (Stevns) '02
Holstebro Roklub III
- 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Bagsværd Roklub II
- 1. Pelle Schäfer Domela (Bagsværd) '02
Løb 222 U15 WErgo Piger Ergo - Junior C piger 14 år 4min 12 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Møller (Furesø) '01
Lyngby Dame Roklub I
- 1. Caroline Christensen (Lyngby) '01
Københavns Roklub I
- 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Odder Roklub I
- 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
Lyngby Dame Roklub II
- 1. Astrid Bruun Fejfer (Lyngby) '01
Helsingør Roklub I
- 1. Michelle Bensen (Helsingør) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01
AFMELDT Roforeningen KVIK I
- 1. Anna Hof (KVIK) '01
Roskilde Roklub I
- 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
Næstved Roklub I
- 1. Mathilde Olsson (Næstv.) '01
AFMELDT Roklubben Stevns I
- 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01
Løb 224 U15 MErgo Drenge Ergo - Junior C drenge 14 år 4min 27 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Sorø Roklub I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Holstebro Roklub II
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Roskilde Roklub II
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '01
Roforeningen KVIK I
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Bagsværd Roklub IV
- 1. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01
Odder Roklub II
- 1. Jonathan Martin Lara (Odder) '01
Odder Roklub IV
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
Hvidovre Roklub I
- 1. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
Skovshoved Roklub I
- 1. Victor Falkenberg (Skovshoved) '01
Hvidovre Roklub II
- 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Odder Roklub I
- 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
Holstebro Roklub III
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Bagsværd Roklub II
- 1. Oskar Hagen (Bagsværd) '01
Holstebro Roklub V
- 1. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Roklubben Ægir I
- 1. Anders Visby (Ægir) '01
Roskilde Roklub IV
- 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Odder Roklub III
- 1. Kristian Alrøe (Odder) '01
Bagsværd Roklub III
- 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
Tissø Roklub I
- 1. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
AFMELDT Holstebro Roklub IV
- 1. Ebbe Eliassen (Holstebro) '01
Roskilde Roklub III
- 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
Roskilde Roklub I
- 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub V
- 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
Bagsværd Roklub VI
- 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Løb 226 U16 WErgo Piger Ergo - Junior BII piger 15 år 2000m 27 tilmeldinger
Fredericia Roklub I
- 1. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Sorø Roklub I
- 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
Sorø Roklub II
- 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
Sorø Roklub IV
- 1. Klara Christensen (Sorø) '00
Bagsværd Roklub I
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '00
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Marie Poulsen (Odder) '00
AFMELDT Hadsund Roklub III
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Sorø Roklub V
- 1. (Sorø) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '00
Odder Roklub II
- 1. Sofie Miller (Odder) '00
Bagsværd Roklub II
- 1. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00
Roskilde Roklub II
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub IV
- 1. Helene Schmidt (Bagsværd) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub VI
- 1. Nicoline Seehausen Hansen (Bagsværd) '00
Skovshoved Roklub I
- 1. Julie Brinch (Skovshoved) '00
AFMELDT Danske Studenters Roklub II
- 1. Lea Alberte Olsen (DSR) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Amanda Berner (Roskilde) '00
Københavns Roklub I
- 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
Gladsaxe Kano og Kajakklub I
- 1. Agnete Jersild (GLX) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub V
- 1. Mathilda Ward (Bagsværd) '00
Næstved Roklub I
- 1. Kaja Schultz (Næstv.) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub III
- 1. Anna Elvekjær (Bagsværd) '00
Danske Studenters Roklub I
- 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Løb 228 U16 MErgo Drenge Ergo - Junior BII drenge 15 år 2000m 36 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub VI
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Hadsund Roklub IV
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
AFMELDT Hadsund Roklub II
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
AFMELDT Hadsund Roklub III
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
Roforeningen KVIK I
- 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Odder Roklub I
- 1. Mathias Moslund (Odder) '00
Roklubben Ægir II
- 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub IV
- 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Lyngby Roklub I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
Silkeborg Roklub I
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
Holstebro Roklub III
- 1. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
Bagsværd Roklub II
- 1. Jakob Rud Bernhardt (Bagsværd) '00
Roklubben Viking I
- 1. Jacob Clausen (Viking) '00
Roklubben Viking II
- 1. mads panck (Viking) '00
Bagsværd Roklub I
- 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Bagsværd Roklub III
- 1. Anders Granskov Hansen (Bagsværd) '00
Skovshoved Roklub I
- 1. Alexander Willadsen (Skovshoved) '00
AFMELDT Helsingør Roklub I
- 1. Sebastian Haunstrup Larsen (Helsingør) '00
Skovshoved Roklub II
- 1. krifstoffer Halkjær (Skovshoved) '00
Odense Roklub I
- 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense) '00
Skovshoved Roklub IV
- 1. Nikolai Brinch (Skovshoved) '00
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00
Odense Roklub II
- 1. Tobias Taudal (Odense) '00
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Niklas Heinz (København) '00
Skovshoved Roklub III
- 1. Mikkel Brinch (Skovshoved) '00
Roklubben Ægir III
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
Holstebro Roklub II
- 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
Hvidovre Roklub I
- 1. Bertram Bo Andersen (Hvidovre) '00
Løb 230 U17 WErgo Piger Ergo - Junior B piger 16 år 2000m 13 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Roskilde Roklub I
- 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Tissø Roklub I
- 1. Janni Nissen (Tissø) '99
Tissø Roklub II
- 1. Mette Nissen (Tissø) '99
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Ribe Roklub I
- 1. Line Viuf (Ribe) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
AFMELDT Hadsund Roklub I
- 1. Signe Harbo Christiansen (Hadsund) '99
Odense Roklub II
- 1. Mette Knudsen (Odense) '99
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Odense Roklub I
- 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Julie Brandt (København) '99
Bagsværd Roklub II
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Løb 232 U17 MErgo Drenge Ergo - Junior B drenge 16 år 2000m 30 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub II
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Københavns Roklub I
- 1. Timon Strømgren (København) '99
Odder Roklub I
- 1. Emil Grønlund (Odder) '99
Danske Studenters Roklub I
- 1. Esben Søvndahl (DSR) '99
Roklubben Furesø II
- 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Roskilde Roklub II
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Thor Friis (KVIK) '99
Roskilde Roklub III
- 1. Andreas Yde (Roskilde) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Max Jensen (Hadsund) '99
Roforeningen KVIK II
- 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99
Holstebro Roklub V
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99
Odense Roklub IV
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
Silkeborg Roklub I
- 1. Jens-Magnus Lunding Kusk (Silkeborg) '99
Holstebro Roklub IV
- 1. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
Odense Roklub II
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Odense Roklub I
- 1. Anders Salling (Odense) '99
Roklubben Furesø III
- 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub III
- 1. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
Skovshoved Roklub I
- 1. Wlather Max Hageman (Skovshoved) '99
Roklubben Furesø I
- 1. Benjamin Eibye (Furesø) '99
Lyngby Roklub I
- 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99
Odense Roklub III
- 1. Laust Zwisler (Odense) '99
AFMELDT Københavns Roklub II
- 1. Pelle Hultberg (København) '99
Løb 234 U17 WErgo Piger Ergo - Junior AII piger 17 år 2000m 17 tilmeldinger
Holstebro Roklub II
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
AFMELDT Odense Roklub II
- 1. Marta Kempf (Odense) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
Hadsund Roklub III
- 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Roskilde Roklub I
- 1. Freja Krüger (Roskilde) '98
Københavns Roklub I
- 1. Maria Kregler Gotil (København) '98
Hadsund Roklub II
- 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Sarah Moslund (Odder) '98
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Bagsværd Roklub V
- 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub VI
- 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
Odense Roklub I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Sarah Friedrichsen (Nordslesvig) '98
Bagsværd Roklub IV
- 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
Løb 236 U17 MErgo Drenge Ergo - Junior AII drenge 17 år 2000m 18 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
Danske Studenters Roklub II
- 1. Mathias Daniel Ven (DSR) '98
Maribo Roklub I
- 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
Roklubben Viking I
- 1. Felix Kruhøffer (Viking) '98
Odense Roklub I
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Odder Roklub I
- 1. Stefan Lara (Odder) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Ribe Roklub I
- 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98
Odense Roklub III
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Danske Studenters Roklub III
- 1. Nikolaj Leth Bernsen (DSR) '98
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Simon Skytte (Nordslesvig) '98
Lyngby Roklub I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Odense Roklub II
- 1. Oscar Mazza (Odense) '98
Københavns Roklub II
- 1. Rasmus Speiermann (København) '98
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
Københavns Roklub 3
- 1. Aske Bache (København) '00
Løb 238 U19 WErgo Piger Ergo - Junior A piger 18 år 2000m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
Sorø Roklub II
- 1. Ida Brehmer (Sorø) '97
AFMELDT Argja róðrarfelag I
- 1. LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN (ARGJA ) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Odense Roklub I
- 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Bagsværd Roklub II
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Løb 240 U19 MErgo Drenge Ergo - Junior A drenge 18 år 2000m 13 tilmeldinger
Hadsund Roklub II
- 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Holstebro Roklub I
- 1. Mads Yding (Holstebro) '97
Københavns Roklub II
- 1. Sebastian Bache (København) '97
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
Bagsværd Roklub II
- 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Søren Brag (Nordslesvig) '97
Roskilde Roklub I
- 1. Elias Fischer (Roskilde) '97
Københavns Roklub I
- 1. Sebastian Sølve (København) '97
Roklubben Furesø I
- 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
Danske Studenters Roklub II
- 1. Thomas Kirkeby (DSR) '97
Københavns Roklub III
- 1. Mathias Nielsen (København) '97
Københavns Roklub IV
- 1. William Lunding (København) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97
Løb 304 MErgo Mænd Ergo - Løb for funktionsnedsatte mænd 1000m 2 tilmeldinger
Uden Klub I
- 1. Kim Hyldgaard Pedersen (Uden Klub) '67
B&B I
- 1. Brian Sibbern (DEN) '80
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 14 tilmeldinger
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '96
AFMELDT Sorø Roklub I
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
Hadsund Roklub II
- 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Bagsværd Roklub I
- 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
Bagsværd Roklub II
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Aarhus Roklub I
- 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Odense Roklub I
- 1. Sara Nissen (Odense) '93
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Hadsund Roklub I
- 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94
Roskilde Roklub II
- 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
AFMELDT Roskilde Roklub III
- 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
Holstebro Roklub I
- 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Holstebro Roklub II
- 1. Amalie Thomasen (Holstebro) '95
Løb 402 U23 WErgo Kvinder Ergo - Dame Sen. B (19-22år) 2000m 16 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Danske Studenters Roklub I
- 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Roklubben Ægir I
- 1. Helene Olesen (Ægir) '95
Roklubben Ægir II
- 1. Jeanne Holm (Ægir) '93
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
Bagsværd Roklub I
- 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Bagsværd) '95
AFMELDT Odense Roklub I
- 1. Emma Kiehn (Odense) '94
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Vejle Roklub I
- 1. Marie Louise Veigert (Vejle) '95
Næstved Roklub I
- 1. Marie Frimann (Næstv.) '96
AFMELDT Silkeborg Roklub I
- 1. Cecilia Overgaard Andersen (Silkeborg) '96
Holstebro Roklub III
- 1. Rikke Brouw Hyldahl (Holstebro) '95
Holstebro Roklub IV
- 1. Sofie Brorson Vetner (Holstebro) '94
Holstebro Roklub II
- 1. Laura Funch Petersen (Holstebro) '95
Holstebro Roklub I
- 1. Anne Vestergaard Nielsen (Holstebro) '95
AFMELDT Holstebro Roklub V
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Løb 403 U23 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) 2000m 21 tilmeldinger
Lyngby Roklub II
- 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Lyngby Roklub I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
Odder Roklub I
- 1. Alex Berg (Odder) '93
Odense Roklub I
- 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
AFMELDT Lyngby Roklub III
- 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Holstebro Roklub II
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
Odense Roklub III
- 1. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94
Holstebro Roklub I
- 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
Bagsværd Roklub II
- 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
Sorø Roklub I
- 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
Roskilde Roklub II
- 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96
Aarhus Roklub I
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
Ribe Roklub I
- 1. Asbjørn Rauschenberg (Ribe) '95
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '95
Roklubben Ægir I
- 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Københavns Roklub I
- 1. Fredrik Leicht (København) '94
Odense Roklub II
- 1. Marian Borsinski (Odense) '93
Sorø Roklub II
- 1. Lars Erik Graudal (Sorø) '93
Danske Studenters Roklub I
- 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Løb 404 U23 MErgo Mænd Ergo - Herre Sen. B (19-22år) 2000m 15 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Odense Roklub II
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Odense Roklub I
- 1. Tobias Kempf (Odense) '93
Holstebro Roklub I
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
Aalborg Roklub I
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aalborg Roklub II
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Roskilde Roklub I
- 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94
AFMELDT Hadsund Roklub I
- 1. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
Fredericia Roklub I
- 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95
Holstebro Roklub II
- 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
Holstebro Roklub III
- 1. Thomas Kildahl Lauritsen (Holstebro) '96
Danske Studenters Roklub I
- 1. Andrease Ven (DSR) '96
Danske Studenters Roklub 2
- 1. Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR) '97
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame åben Letvægt 2000m 7 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Odder Roklub I
- 1. Juliane Elander (Odder) '79
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anne Lolk Thomsen (DSR) '83
Roskilde Roklub I
- 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
Lyngby Dameroklub I
- 1. Helene Nygaard Olsen (LDR) '85
Roforeningen KVIK I
- 1. Nicole Juul-Hindsgaul (KVIK) '92
Københavns Roklub I
- 1. Lykke Gøtzsche (København) '87
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - Dame åben 2000m 12 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Roforeningen KVIK II
- 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
Roforeningen KVIK I
- 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92
AFMELDT Danske Studenters Roklub III
- 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Bagsværd Roklub I
- 1. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd) '87
Danske Studenters Roklub IV
- 1. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90
Danske Studenters Roklub I
- 1. Kate Petersen (DSR) '90
Bagsværd Roklub II
- 1. Henriette Skavin (Bagsværd) '89
Aarhus Roklub II
- 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89
Danske Studenters Roklub II
- 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
Roklubben Ægir I
- 1. Christine Skovsted (Ægir) '92
Roklubben Ægir II
- 1. Christina Donstrup (Ægir) '89
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre åben Letvægt 2000m 16 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Steffen Bonde (Odder) '89
Danske Studenters Roklub III
- 1. Mads Rasmussen (DSR) '81
AFMELDT Næstved Roklub I
- 1. Morten Jørgensen (Næstv.) '85
Aarhus Roklub I
- 1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus) '90
Bagsværd Roklub I
- 1. Jacob Søgaard Larsen (Bagsværd) '88
Roskilde Roklub II
- 1. Jacob Barsøe (Roskilde) '88
Roskilde Roklub I
- 1. Kasper Jørgensen (Roskilde) '85
Hadsund Roklub I
- 1. Jens Noll Nielsen (Hadsund) '90
Hadsund Roklub II
- 1. Christian Noll Nielsen (Hadsund) '88
AFMELDT Danske Studenters Roklub V
- 1. Rasmus Quist (DSR) '80
Odder Roklub II
- 1. Mathias Larsen (Odder) '92
Danske Studenters Roklub IV
- 1. Jannik Nilton (DSR) '90
Lyngby Roklub I
- 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
Bagsværd Roklub II
- 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
Danske Studenters Roklub I
- 1. Niels Geertsen (DSR) '86
Danske Studenters Roklub II
- 1. Emil Espensen (DSR) '91
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - Herre åben 2000m 17 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Sophus Johannesen (Roskilde) '87
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Danske Studenters Roklub II
- 1. Frank Steffensen (DSR) '88
Danske Studenters Roklub III
- 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Danske Studenters Roklub IV
- 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
Bagsværd Roklub I
- 1. Ole Søgaard (Bagsværd) '90
Roforeningen KVIK I
- 1. Loui Lam (KVIK) '90
Aalborg Roklub VII
- 1. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
Aalborg Roklub IV
- 1. Jonas Svane (Aalborg) '91
Aalborg Roklub V
- 1. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80
Aalborg Roklub II
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
Kalundborg Roklub I
- 1. Per Hansen (Kalundb) '60
Aalborg Roklub VIII
- 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
Aalborg Roklub VI
- 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
Aalborg Roklub III
- 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
Aalborg Roklub IX
- 1. Søren Gam (Aalborg) '87
Løb 501 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Firmastafet 4x500m 2000m 6 tilmeldinger
Skiteam 2015 I
- 1. Ole Kongsbak (Skiteam 2015) '57
- 2. Michael Kongsbak (Skiteam 2015) '90
- 3. Flemming Østergaard (Skiteam 2015) '65
- 4. Nick Langschwager (Skiteam 2015) '75
Expert Nordvestsjælland A/S I
- 1. Aleksander Hansen (Expert) '85
- 2. Lars Modin (Expert) '62
- 3. Lis Bay (Expert) '42
- 4. Mette Nissen (Expert) '99
Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
- 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
- 2. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
- 3. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
- 4. Birgitte Toft (Hellerup) '67
Olympisk Klub Danmark
- 1. Sarah Haubro Lauritzen (DEN) '76
- 2. Reiner Modest (DEN) '49
- 3. Bo Kaliszan (DEN) '72
- 4. Eskild Ebbesen (DEN) '72
Team QA I
- 1. Thomas Andersen (Team QA) '84
- 2. Klaus Winkler-kofoed (Team QA) '79
- 3. Martin Petersen (Team QA) '86
- 4. Jane Elisabeth Lund Hagan (Team QA) '67
M2 ort.kir Bispebjerg Hospital I
- 1. Louise Ruby (DEN) '84
- 2. Tijana Dinic (DEN) '86
- 3. Frederikke Ellersgaard Pudselykke (DEN) '89
- 4. Linda Buchleitner (DEN) '83
Løb 502 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet 2000m 7 tilmeldinger
Hadsund Roklub
- 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
- 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
- 3. Sander Bach (Hadsund) '02
- 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub
- 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
- 2. Signe Harbo Christiansen (Hadsund) '99
- 3. Haris Alagic (Hadsund) '02
- 4. Emilie Hyrup Pedersen (Hadsund) '99
Sorø Roklub II
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
- 3. Ida Brehmer (Sorø) '97
- 4. (Sorø) '96
Hadsund Roklub III
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
- 2. Steven Otte (Hadsund) '03
- 3. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 4. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
- 3. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
- 4. Frederik Busk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Anne Dyrmose (Hadsund) '02
- 2. Max Jensen (Hadsund) '99
- 3. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
- 4. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Sorø Roklub
- 1. (Sorø) '99
- 2. (Sorø) '00
- 3. (Sorø) '00
- 4. (Sorø) '00
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger Ergo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre 100m 3 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Odder Roklub II
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge Ergo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre 100m 15 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Roklubben Ægir II
- 1. Sebastian H. Z. Andersen (Ægir) '04
AFMELDT Bagsværd Roklub VI
- 1. Thomas Møller Damm (Bagsværd) '04
Roklubben Stevns III
- 1. Magnus Wøldike (Stevns) '05
Roskilde Roklub II
- 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06
Roklubben Stevns I
- 1. Noah Leen Jensen (Stevns) '05
AFMELDT Bagsværd Roklub III
- 1. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05
Roklubben Furesø I
- 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
Roklubben Stevns II
- 1. n. n (Stevns) '05
Roskilde Roklub I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Bagsværd Roklub II
- 1. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
AFMELDT Bagsværd Roklub V
- 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '03
Bagsværd Roklub IV
- 1. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger Ergo - Junior C SPRINT piger 13-14 år 200m 17 tilmeldinger
Lyngby Roklub I
- 1. Eva W. Sørensen (Lyngby) '57
Aarhus Roklub II
- 1. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01
Helsingør Roklub I
- 1. Michelle Bensen (Helsingør) '01
AFMELDT Kano- og Kajakklubben Nord I
- 1. Maya Dolfi (DEN) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Klara Persson (Furesø) '02
Roforeningen KVIK II
- 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
Lyngby Roklub II
- 1. Caroline Christensen (Lyngby) '01
Lyngby Roklub III
- 1. Astrid Bruun Fejfer (Lyngby) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02
AFMELDT Roklubben Stevns II
- 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01
Lyngby Roklub IV
- 1. alma mikkelsen (Lyngby) '02
Lyngby Roklub V
- 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Odense Roklub I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
AFMELDT Roforeningen KVIK I
- 1. Anna Hof (KVIK) '01
Roklubben Stevns I
- 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Odder Roklub I
- 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
Roskilde Roklub I
- 1. Victoria Munch (Roskilde) '01
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge Ergo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år 200m 21 tilmeldinger
Bagsværd Roklub II
- 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
Odder Roklub I
- 1. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
AFMELDT Roklubben Stevns II
- 1. Mike Crillesen (Stevns) '02
Bagsværd Roklub III
- 1. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
AFMELDT Odder Roklub IV
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
Sorø Roklub I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Bagsværd Roklub IV
- 1. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01
AFMELDT Roklubben Stevns I
- 1. Andreas Møller (Stevns) '02
Odder Roklub III
- 1. Kristian Alrøe (Odder) '01
Roskilde Roklub I
- 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02
Roklubben Furesø I
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Lyngby Roklub I
- 1. Adam Nylin (Lyngby) '02
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '01
Roklubben Ægir I
- 1. Anders Visby (Ægir) '01
Bagsværd Roklub I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Roskilde Roklub II
- 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Roforeningen KVIK I
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
HIK I
- 1. Thomas Løssl (DEN) '01
Odder Roklub II
- 1. Jonathan Martin Lara (Odder) '01
Bagsværd Roklub V
- 1. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
Bagsværd Roklub VI
- 1. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger Ergo - Junior B SPRINT piger 15-16 år 200m 18 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd Roklub VI
- 1. Helene Schmidt (Bagsværd) '00
Gladsaxe Kano og Kajakklub I
- 1. Agnete Jersild (GLX) '00
Bagsværd Roklub IV
- 1. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00
Bagsværd Roklub III
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Ribe Roklub I
- 1. Line Viuf (Ribe) '99
Kano- og Kajakklubben Nord I
- 1. Clara Vekslund (DEN) '99
AFMELDT Bagsværd Roklub VII
- 1. Mathilda Ward (Bagsværd) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
AFMELDT Kano- og Kajakklubben Nord II
- 1. Johanna Munch Haraldsdottir (DEN) '99
Bagsværd Roklub II
- 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
Odense Roklub I
- 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99
AFMELDT Bagsværd Roklub V
- 1. Anna Elvekjær (Bagsværd) '00
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub VIII
- 1. Nicoline Seehausen Hansen (Bagsværd) '00
361 I
- 1. Lærke Kristiane Jensen (DEN) '99
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge Ergo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år 200m 31 tilmeldinger
Roforeningen KVIK II
- 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Odder Roklub I
- 1. Emil Grønlund (Odder) '99
Kano- og Kajakklubben Nord I
- 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN) '99
Roskilde Roklub IV
- 1. Andreas Yde (Roskilde) '99
Bagsværd Roklub III
- 1. Anders Granskov Hansen (Bagsværd) '00
Roskilde Roklub III
- 1. Emil Laage Christiansen (Roskilde) '99
Odense Roklub I
- 1. David Lønholm Shekufa (Odense) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99
Roklubben Furesø II
- 1. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00
Roklubben Furesø III
- 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Lyngby Roklub I
- 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99
AFMELDT Helsingør Roklub I
- 1. Sebastian Haunstrup Larsen (Helsingør) '00
361 I
- 1. Stig Skovbo Olsen (DEN) '00
Aarhus Roklub I
- 1. Christian Withen Stubbe (Aarhus) '00
Roklubben Furesø I
- 1. Benjamin Eibye (Furesø) '99
Roskilde Roklub II
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Roklubben Furesø IV
- 1. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99
Kano- og Kajakklubben Nord II
- 1. Mathias Holst Andersen (DEN) '00
361 II
- 1. Marcus Fritzbøger (DEN) '00
Roklubben Ægir III
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
AFMELDT Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
Silkeborg Roklub II
- 1. Jens-Magnus Lunding Kusk (Silkeborg) '99
Bagsværd Roklub IV
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '99
Bagsværd Roklub II
- 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Silkeborg Roklub I
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Roklubben Ægir II
- 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00
Bagsværd Roklub V
- 1. Jakob Rud Bernhardt (Bagsværd) '00
Aarhus Roklub II
- 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger Ergo - Junior A SPRINT piger 17-18 år 200m 13 tilmeldinger
Bagsværd Roklub VII
- 1. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub VIII
- 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Bagsværd Roklub IV
- 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Bagsværd Roklub V
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub VI
- 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
361 I
- 1. Malene Olsen (DEN) '98
AFMELDT Odense Roklub I
- 1. Marta Kempf (Odense) '98
Roskilde Roklub I
- 1. Freja Krüger (Roskilde) '98
Argja róðrarfelag I
- 1. LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN (ARGJA ) '97
Københavns Roklub I
- 1. Maria Kregler Gotil (København) '98
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge Ergo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år 200m 12 tilmeldinger
Bagsværd Roklub III
- 1. Laurits Mathiassen (Bagsværd) '97
Roforeningen KVIK I
- 1. Mikkel Bæch Pedersen (KVIK) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
Roklubben Furesø I
- 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
Bagsværd Roklub II
- 1. Mikkel Aaslet (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub IV
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Odder Roklub I
- 1. Stefan Lara (Odder) '98
Roskilde Roklub I
- 1. Lasse Laage Christiansen (Roskilde) '97
Odense Roklub I
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Kano- og Kajakklubben Nord I
- 1. Frederik Dyrup Petersen (DEN) '98
Ribe Roklub I
- 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98
Lyngby Roklub I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Senior åben SPRINT dame 200m 17 tilmeldinger
Holstebro Roklub I
- 1. Anne Vestergaard Nielsen (Holstebro) '95
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Viktoria W Midttun (Roskilde) '96
Humlebæk Roklub I
- 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
Danske Studenters Roklub I
- 1. Kate Petersen (DSR) '90
Roforeningen KVIK I
- 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. Lucie Hirschauer (Nordslesvig) '95
Aarhus Roklub I
- 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
Roklubben Ægir III
- 1. Christina Donstrup (Ægir) '89
Roklubben Ægir II
- 1. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '94
Roklubben Ægir
- 1. Simona Læsø (Ægir) '94
Nordslesvigsk Roklub III
- 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Roklubben Ægir IV
- 1. Christine Skovsted (Ægir) '92
Vejle Roklub I
- 1. Marie Louise Veigert (Vejle) '95
Holstebro Roklub II
- 1. Sofie Brorson Vetner (Holstebro) '94
Holstebro Roklub III
- 1. Pavlina Zapletalova (Holstebro) '96
Bagsværd Roklub I
- 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Bagsværd) '95
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo - Senior åben SPRINT herrer 200m 26 tilmeldinger
Aalborg Roklub IV
- 1. Markus Schelske (Aalborg) '89
Aalborg Roklub X
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Aalborg Roklub XII
- 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Aalborg Roklub I
- 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
Bagsværd Roklub I
- 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
Roskilde Roklub I
- 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Sebastian Bak Matthiesen (Strib) '95
Gladsaxe Kano og Kajakklub I
- 1. Martin Søndergaard (GLX) '65
Skullerud Sports Senter I
- 1. Dirk Möller (Skullerud) '67
Aalborg Roklub VII
- 1. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80
AFMELDT Aalborg Roklub VI
- 1. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Anton Hirschauer (Nordslesvig) '69
Roskilde Roklub II
- 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
Aalborg Roklub VIII
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Ribe Roklub I
- 1. Asbjørn Rauschenberg (Ribe) '95
Aalborg Roklub XI
- 1. Søren Gam (Aalborg) '87
Aalborg Roklub IX
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Roforeningen KVIK I
- 1. Nikolaj Krarup (KVIK) '81
Bagsværd Roklub II
- 1. Emil Kjerri (Bagsværd) '88
Aalborg Roklub
- 1. Andreas Runge Bonde Eriksen (Aalborg) '94
Aalborg Roklub II
- 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
Roskilde Roklub III
- 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96
Hjemme fra Kælderen I
- 1. Thomas Jensen (DEN) '67
Aalborg Roklub V
- 1. Jonas Svane (Aalborg) '91
Nordslesvigsk Roklub II
- 1. Jesper Tronier Hansen (Nordslesvig) '93
Roforeningen KVIK II
- 1. Carl Traff (KVIK) '95
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m 2000m 22 tilmeldinger
Bagsværd Roklub
- 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 2. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
- 3. Frederik Larsen (Bagsværd) '01
- 4. Laura Bruun Øemig (Bagsværd) '00
AFMELDT Bagsværd Roklub III
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 2. Rasmus Holst Kjeldsen (Bagsværd) '05
- 3. Simon Rud Bernhardt (Bagsværd) '04
- 4. Svante Witt (Bagsværd) '03
Holstebro Roklub
- 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
- 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 3. Markkus Drejer (Holstebro) '02
- 4. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Sorø Roklub I
- 1. Klara Christensen (Sorø) '00
- 2. Astrid Brehmer (Sorø) '00
- 3. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
- 4. (Sorø) '00
Holstebro Roklub
- 1. Joachim Frausing (Holstebro) '99
- 2. Nichlas Ulnits (Holstebro) '00
- 3. Jonas G. Lund (Holstebro) '99
- 4. Jakob Mortensen (Holstebro) '99
Odder Roklub I
- 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
- 2. Sofie Miller (Odder) '00
- 3. Johan Arentoft Kristensen (Odder) '01
- 4. Jonathan Martin Lara (Odder) '01
Holstebro Roklub I
- 1. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 2. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
- 4. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Jeppe Petersen (Furesø) '03
- 2. Klara Persson (Furesø) '02
- 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
- 4. Jacob Boye Eliasen (Furesø) '00
Kano- og Kajakklubben Nord I
- 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN) '99
- 2. Clara Vekslund (DEN) '99
- 3. Johanna Munch Haraldsdottir (DEN) '99
- 4. Mathias Holst Andersen (DEN) '00
Roforeningen KVIK
- 1. Jeppe Aabye (KVIK) '99
- 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
- 3. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
- 4. Thor Friis (KVIK) '99
Holstebro Roklub
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
- 2. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
- 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 4. Anne-Kristine Haunsvig (Holstebro) '98
361/Gladsaxe Kano og Kajakklub
- 1. Agnete Jersild (GLX) '00
- 2. Lærke Kristiane Jensen (DEN) '99
- 3. Stig Skovbo Olsen (DEN) '00
- 4. Marcus Fritzbøger (DEN) '00
Roklubben Furesø II
- 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
- 2. Clara Møller (Furesø) '01
- 3. Benjamin Eibye (Furesø) '99
- 4. Mikkel Enrico Petersen (Furesø) '99
Roskilde Roklub
- 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
- 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
- 3. Victoria Munch (Roskilde) '01
- 4. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Tissø Roklub I
- 1. Isabella Kobæk Larsen (Tissø) '02
- 2. Janni Nissen (Tissø) '99
- 3. Andreas Tougaard Hanning (Tissø) '03
- 4. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
Bagsværd Roklub II
- 1. Alfred Steensen (Bagsværd) '01
- 2. Daniel Holst Kjeldsen (Bagsværd) '02
- 3. Jeppe Palmberg (Bagsværd) '01
- 4. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
- 2. (Sorø) '99
- 3. (Sorø) '00
- 4. (Sorø) '00
Roforeningen KVIK I
- 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
- 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 4. Thomas Hovmand Larsen (KVIK) '99
Odder Roklub
- 1. Emil Grønlund (Odder) '99
- 2. Kristian Alrøe (Odder) '01
- 3. Tobias Andersen (Odder) '01
- 4. Mathias Moslund (Odder) '00
AFMELDT Fredericia Roklub/Holstebro Roklub I
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
- 2. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
- 3. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 4. Amalie Kiær (Fr.cia) '00
Roskilde Roklub II
- 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '02
- 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 3. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
- 4. Julius Philipson (Roskilde) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Sigrid Lei Lamberg (Aarhus) '02
- 2. Christian Withen Stubbe (Aarhus) '00
- 3. Kirstine Dybdahl Nielsen (Aarhus) '01
- 4. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 702 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m 4000m 19 tilmeldinger
Holstebro Roklub
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
- 2. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
- 3. Mads Yding (Holstebro) '97
- 4. Ida Petersen (Holstebro) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Louise Ruby (DSR) '84
- 2. Malene Nielsen (DSR) '85
- 3. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR) '73
- 4. Johanna Dienelt (DSR) '81
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 2. Helene Olesen (Ægir) '95
- 3. Jeanne Holm (Ægir) '93
- 4. Cody Anderson (Ægir) '96
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Mathilde Skovgaard (Bagsværd) '98
- 2. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
- 3. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
- 4. Maria Kregler Gotil (København) '98
Roklubben Furesø
- 1. Mette Møller (Furesø) '63
- 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
- 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
- 4. Sebastian Terp (Furesø) '95
Holstebro Roklub
- 1. Pavlina Zapletalova (Holstebro) '96
- 2. Rikke Brouw Hyldahl (Holstebro) '95
- 3. Laura Funch Petersen (Holstebro) '95
- 4. Amalie Thomasen (Holstebro) '95
Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
- 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 4. Hans Lolk-Hansen (DEN) '62
Odder Roklub
- 1. Tage Staal (Odder) '38
- 2. Juliane Elander (Odder) '79
- 3. Alex Berg (Odder) '93
- 4. Steffen Bonde (Odder) '89
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Emil Grønlund (Odder) '99
- 2. Marie Poulsen (Odder) '00
- 3. Sarah Moslund (Odder) '98
- 4. Stefan Lara (Odder) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Stine Mathiasen (Bagsværd) '98
- 2. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
- 3. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 4. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Roforeningen KVIK I
- 1. Anne Dsane Andersen (KVIK) '92
- 2. Nikolaj Thure Krarup (KVIK) '81
- 3. Marianne Becker (KVIK) '62
- 4. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
Odder Roklub
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
- 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
- 3. Michael Brandt (Odder) '83
- 4. Stefan Lara (Odder) '98
361/Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø I
- 1. Malene Olsen (DEN) '98
- 2. Frederik Dyrup Petersen (DEN) '98
- 3. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø) '95
- 4. Jonas Lund (Furesø) '99
Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Regitze Bay (Bagsværd) '99
- 2. Freja Krüger (Roskilde) '98
- 3. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
- 4. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Holstebro Roklub
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 2. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
- 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
- 4. Thomas Kildahl Lauritsen (Holstebro) '96
AFMELDT Aarhus Roklub I
- 1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus) '90
- 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 3. Mai Nielsen (Aarhus) '89
- 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Bagsværd Roklub
- 1. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
- 2. Hans Sylvest (Bagsværd) '59
- 3. Jesper Skavin (Bagsværd) '59
- 4. Lars juul-Olsen (Bagsværd) '58
Roforeningen KVIK II
- 1. Theis Dencker (KVIK) '85
- 2. Jesper Hansen (KVIK) '66
- 3. Jørgen Lannov (KVIK) '46
- 4. Edmond Lyne (KVIK) '76
Bagsværd Roklub III
- 1. William Schrøder (Bagsværd) '89
- 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 3. Nikolaj Primaurt (Bagsværd) '92
- 4. Per Sørensen (Bagsværd) '81
Løb 703 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Universitetsløb 4x500m ingen handicap 4000m 6 tilmeldinger
Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
- 1. Simona Læsø (Ægir) '94
- 2. Markus Schelske (Aalborg) '89
- 3. Andreas Runge Bonde Eriksen (Aalborg) '94
- 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
- 1. Christina Donstrup (Ægir) '89
- 2. Nicolaj Iversen (Aalborg) '90
- 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 4. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
- 1. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir) '90
- 2. Søren Gam (Aalborg) '87
- 3. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
- 4. Morten Yde (Aalborg) '90
Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II
- 1. Christine Skovsted (Ægir) '92
- 2. Mathias Køser Thomsen (Aalborg) '80
- 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
- 4. Christian Hauge (Aalborg) '89
Aalborg Roklub
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 2. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
- 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
- 4. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
- 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
- 3. Nikolaj Krarup (KVIK) '81
- 4. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86