Startliste - Efterårskaproning 2023

Løb 101
W1X
1000m
Kvinder 1X - jun. A/senior
A Finale
30. sep 2023 kl.12:00
1
Københavns Roklub
  1. Alix Geroux (København)
2
Roforeningen KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Løb 102
M2X
1000m
Mænd 2X - jun. A/senior
A Finale
30. sep 2023 kl.12:07
1
DSR III
  1. 1. Otto Himmelstrup (DSR)
  2. 2. NN 6 (DSR)
2
DSR II
  1. 1. Mads P Michelsen (DSR)
  2. 2. NN 4 (DSR)
3
DSR I
  1. 1. Victor Feveile Holck (DSR)
  2. 2. NN 2 (DSR)
4
Dragør Roklub I
  1. 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  2. 2. Morten Juel Hansen (Dragør)
Løb 103
U15 W/M 1X
500m
Piger/drenge U15 1X - piger og drenge
A Finale
30. sep 2023 kl.12:14
1
Bagsværd Roklub IV
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
2
Bagsværd Roklub III
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
3
Bagsværd Roklub I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
4
Bagsværd Roklub II
  1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd)
5
: Roforeningen KVIK I
  1. Nella Bjørn Jakobsen (KVIK)
6
Bagsværd Roklub V
  1. Esther Galster-Hansen (Bagsværd)
Løb 104
U15 W/M 1X-Edon
500m
Piger/drenge U15 1X-Edon - begyndere
A Finale
30. sep 2023 kl.12:21
1
Bagsværd Roklub I
  1. Johan Raft (Bagsværd)
2
Roforeningen KVIK I
  1. Rose Quass Størup (KVIK)
Løb 105
Masters W4X/4-
1000m
Masters Kvinder Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - Masters Mænd 4-/4X
1. Afdeling
30. sep 2023 kl.12:28
1
Skovshoved Mix 4X() : 3:33 [0s]
  1. 1. Kate Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Lise Hendriksen (Skovshoved)
  3. 3. Jens Tarp (Skovshoved)
  4. 4. Jesper Skavin (Skovshoved)
2
Roforeningen KVIK I 4-() : 3:22 [11s]
  1. 1. Niels Dencker (KVIK)
  2. 2. Torben Rimmer (KVIK)
  3. 3. Kurt Jensen (KVIK)
  4. 4. Henrik Dehn (KVIK)
Løb 107
M1X
1000m
Mænd 1X - jun. A/seniorer
A Finale
30. sep 2023 kl.12:35
1
Bagsværd Roklub I
  1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd)
2
Danske Studenters Roklub I
  1. Peter Jørgensen (DSR)
3
Danske Studenters Roklub II
  1. Lars Nielsen (DSR)
4
Bagsværd Roklub III
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
Løb 109
U15 W/M 2X
500m
Piger/drenge U15 2X - piger og drenge
A Finale
30. sep 2023 kl.12:42
1
Bagsværd Roklub I
  1. 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Esther Galster-Hansen (Bagsværd)
2
Bagsværd Roklub II
  1. 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
  2. 2. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd)
3
Bagsværd Roklub III
  1. 1. Hedvig Højberg (Bagsværd)
  2. 2. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd)
4
Bagsværd Roklub IV
  1. 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
  2. 2. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd)
Lyngby Roklub I
  1. 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
  2. 2. Oliver Brinkløv (Lyngby)
Løb 110
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X - junior B
A Finale
30. sep 2023 kl.12:49
1
Bagsværd Roklub I
  1. Emilie Raft (Bagsværd)
Løb 111
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X - junior B
A Finale
30. sep 2023 kl.12:49
1
Bagsværd Roklub I
  1. 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
Løb 112
W/M 4X
1000m
Kvinder/mænd 4X
A Finale
30. sep 2023 kl.12:56
1
DSR
  1. 1. Otto Himmelstrup (DSR)
  2. 2. Holger W Lindblad (DSR)
  3. 3. NN 3 (DSR)
  4. 4. Victor Feveile Holck (DSR)
2
Roforeningen KVIK I
  1. 1. Bastian Ingemann (KVIK)
  2. 2. Christian Dael Antonius (KVIK)
  3. 3. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
  4. 4. Nanna Ancher (KVIK)
3
Roforeningen KVIK II
  1. 1. Caroline Quass Størup (KVIK)
  2. 2. August Krag-Pedersen (KVIK)
  3. 3. Silke Traberg-Andersen (KVIK)
  4. 4. William Falkner (KVIK)
Lyngby Roklub I
  1. 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
  2. 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  3. 3. Victor Wahl (Lyngby)
  4. 4. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
Løb 114
W/M 2X
1000m
Kvinder/mænd 2X - FAMILIELØBET, mor/far/søn/datter
A Finale
30. sep 2023 kl.13:03
1
Bagsværd Roklub I
  1. 1. Anne Bay (Bagsværd)
  2. 2. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd)
2
Bagsværd Roklub II
  1. 1. Tomas Næraa (Bagsværd)
  2. 2. Hjalte Næraa (Bagsværd)
3
Bagsværd Roklub III
  1. 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd)
  2. 2. Otto Kjærulff (Bagsværd)
4
Lyngby Roklub I
  1. 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
  2. 2. John Knudsen (Lyngby)
5
Far og søn
  1. 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  2. 2. Morten Juel Hansen (Dragør)
6
Bagsværd Roklub IV
  1. 1. Johan Raft (Bagsværd)
  2. 2. Emilie Raft (Bagsværd)
Løb 117
Masters W/M 8+
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 8+ (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
30. sep 2023 kl.13:10
2
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Skjold RC I 8+() : 3:25 [0s]
  1. 1. Peter Skov (Skjold)
  2. 2. Carl Ove Hansen (Lyngby)
  3. 3. Peter Jørgensen (DSR)
  4. 4. John Jansson (Skjold)
  5. 5. Arnold Sørensen (DSR)
  6. 6. Bjarne Spanggaard (DSR)
  7. 7. Kim Kjørnæs (Skjold)
  8. 8. Jan Cederkvist (DSR)
  9. cox. Hans Jensen Møller (Bagsværd)
1
Roforeningen KVIK I 8+() : 3:17 [8s]
  1. 1. John Mac Larsen (KVIK)
  2. 2. Torben Rimmer (KVIK)
  3. 3. Per Boalth (KVIK)
  4. 4. Flemming Petersen (KVIK)
  5. 5. Johnny Simonsen (KVIK)
  6. 6. Niels Dencker (KVIK)
  7. 7. Henrik Dehn (KVIK)
  8. 8. Kurt Jensen (KVIK)
  9. cox. Henrik Dencher (KVIK)
Løb 116
Masters W2X
1000m
Masters Kvinder Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
30. sep 2023 kl.13:17
1
Lyngby Roklub I 2X() : 3:46 [0s]
  1. 1. Marie Krarup (Lyngby)
  2. 2. Trine Kornbeck (Lyngby)
Løb 119
W/M 2X
1000m
Kvinder/mænd 2X - MIX ( en kvinde/en mand)
A Finale
30. sep 2023 kl.13:17
1
Bagsværd Roklub I
  1. 1. Lene Broksø Olsen (Bagsværd)
  2. 2. Tomas Næraa (Bagsværd)
2
The Øjvinds
  1. 1. Asta Øjvind (DSR)
  2. 2. Jakob Øjvind Nielsen (København)
3
Københavns Roklub
  1. 1. Alix Geroux (København)
  2. 2. Ismail Danacioglu (København)
4
Sofakartoflerne
  1. 1. Anne H. Larsen (KVIK)
  2. 2. Henrik Krogsgaard Mortensen (KVIK)