Tilmeldinger - LDK1 i Randers 2018

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, 10 Km Åben Mix, 1. division (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 5 tilmeldinger

KR - Havnens Halte H:0.969

  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.963
  • 2. Mads Peter Andersen (København) '77 H:0.981
  • Cox. Vibeke Skousen (København) '69 H:0.963

Middelfart/Fredericia - FYNSKE BANK H:1.069

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43 H:0.8820.915 (outliner)
  • 2. Claus Rützou (Middelfart) '69 H:0.963
  • 3. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.959
  • 4. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70 H:0.965
  • Cox. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54 H:0.926

DSR - Mach 4 H:1.103

  • 1. Chris Cave (DSR) '89 H:1.000
  • 2. Kenneth Darre (DSR) '84 H:0.995
  • 3. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.979
  • 4. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.956
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97 H:0.915 (outliner)

Vejle 1 H:0.905

  • 1. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79 H:0.916
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73 H:0.902
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.898

Roklubben Viking H:0.932

  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8660.899 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, 10 Km Åben Motionsmix, 2. division (Handicap beregningsmetode: Ldk) 10000m 6 tilmeldinger

Kolding Rk - Dream Team H:0.936

  • 1. Michael Colmer (Kolding) '66 H:0.956
  • 2. Erik Simonsen (Kolding) '62 H:0.947
  • Cox. Hanne Espersen (Kolding) '61 H:0.8750.906 (outliner)

RR Mix 1 H:0.906

  • 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61 H:0.945
  • 2. Vibeke Christensen (Randers) '56 H:0.8620.895 (outliner)
  • Cox. Ida Helene Hovøre (Randers) '62 H:0.877 (outliner)

DSR - MSC The Cruise H:0.974

  • 1. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85 H:0.927 (outliner)
  • 2. Martin Eriksen (DSR) '76 H:0.979
  • Cox. Svend Frydendahl (DSR) '85 H:0.997

Nakskov Roklub. Roinfo.dk H:0.896

  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.892
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.923
  • Cox. Jenny Larsen (Nakskov) '48 H:0.835 (outliner)

Middelfart Roklub H:0.919

  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65 H:0.8840.904 (outliner)
  • 2. Birgit Rützou (Middelfart) '71 H:0.898 (outliner)
  • Cox. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65 H:0.954

Vejle 2 H:0.982

  • 1. Oriol Ferret Gasch (Vejle) '89 H:1.000
  • 2. Ole Lønsmann (Vejle) '74 H:0.975
  • Cox. Jesper Foldager (Vejle) '72 H:0.970
Løb 3 W2+inr Kvinder 2+inr - 2 årers Inrigger, 10 Km DM, Kvinder 10000m 4 tilmeldinger

DSR - De Blå Sirener

  • 1. Helle Kristensen (DSR) '84
  • 2. Sara Engberg (DSR) '90
  • Cox. Samantha Don Robbins (DSR) '90

KVIK 1

  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65

DSR - Søhestene

  • 1. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
  • 2. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85
  • Cox. Mette Fomsgaard Nyrup (DSR) '86

KVIK & dirty

  • 1. Emilie Strange Wismann (KVIK) '90
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr Kvinder/mænd 2+inr/4+inr - 2/4 årers inrigger, 25 Km Åben Mix (Handicap beregningsmetode: Ldk7) 25000m 5 tilmeldinger

Roklubben Viking H:0.945

  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
  • Cox. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947

Humlebæk KA' H:0.948

  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.963
  • 2. Ryan Rosenberg (Humlebæk) '59 H:0.940
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.942

AFMELDT Rønne/Aarhus Rk - Bornholmerne H:0.944

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47 H:0.901
  • 2. Preben Thorsen (Rønne) '69 H:0.963
  • Cox. Torben Vesth Hansen (Rønne) '71 H:0.968

Tissø/Kalundborg H:0.958

  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86 H:0.998
  • 2. Mette Nissen (Tissø) '99 H:0.903 (outliner)
  • Cox. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.947

Hellerup H:0.943

  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48 H:0.905
  • 2. Rolf Traberg (Hellerup) '70 H:0.965
  • Cox. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.959
Løb 5 M2+inr Mænd 2+inr - 2 årers Inrigger, 25 Km DM, Mænd 25000m 3 tilmeldinger

KVIKamok

  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • 2. Iver Kjar (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80

DSR - Kisser og Havhingstene

  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR) '90
  • Cox. Rune Glerup (DSR) '84

DSR - De Sidste Tags Hellige

  • 1. Johan Berg (DSR) '85
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87