Løbsliste - Haderslev Regatta 2021

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
1 12. juni 2021 3000m U15 M 3000m Mænd U15 - Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
2 12. juni 2021 3000m U14 M 3000m Mænd U14 - Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
3 12. juni 2021 3000m U15 W 3000m Piger U15 - Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
4 12. juni 2021 3000m U14 W 3000m Piger U14 - Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
5 12. juni 2021 3000m U14 W/M 3000m Piger/drenge U14 - Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
6 12. juni 2021 3000m U15 W/M 3000m Piger/drenge U15 - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
7 12. juni 2021 3000m U15 M 3000m Mænd U15 - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
8 12. juni 2021 3000m U15 LM 3000m Mænd U15 Letvægt - Drenge 2x 13 og 14 let (VI c)
9 12. juni 2021 3000m U14 M 3000m Mænd U14 - Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
10 12. juni 2021 3000m U14 LM 3000m Mænd U14 Letvægt - Drenge 2x 12 og 13 let (VI c)
11 12. juni 2021 3000m U15 W 3000m Piger U15 - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
12 12. juni 2021 3000m U15 LW 3000m Piger U15 Letvægt - Piger 2x 13 og 14 let (VI c)
13 12. juni 2021 3000m U14 W 3000m Piger U14 - Piger 2x 12 og 13 (VI c)
14 12. juni 2021 3000m U14 LW 3000m Piger U14 Letvægt - Piger 2x 12 og 13 let (VI c)
15 12. juni 2021 3000m U15 M 3000m Mænd U15 - Drenge 1x 14 (VI c)
16 12. juni 2021 3000m U15 LM 3000m Mænd U15 Letvægt - Drenge 1x 14 let (VI c)
17 12. juni 2021 3000m U14 M 3000m Mænd U14 - Drenge 1x 13 (VI c)
18 12. juni 2021 3000m U14 LM 3000m Mænd U14 Letvægt - Drenge 1x 13 let (VI c)
19 12. juni 2021 3000m U15 W 3000m Piger U15 - Piger 1x 14 (VI c)
20 12. juni 2021 3000m U15 LW 3000m Piger U15 Letvægt - Piger 1x 14 let (VI c)
21 12. juni 2021 3000m U14 W 3000m Piger U14 - Piger 1x 13 (VI c)
22 12. juni 2021 3000m U14 LW 3000m Piger U14 Letvægt - Piger 1x 13 let (VI c)
23 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
24 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
25 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
26 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
27 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW2X B
28 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM2X B
29 12. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
30 12. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
31 12. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM1x Masters A-K (VI d)
32 12. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW1x Masters A-K (VI d)
33 12. juni 2021 1000m W 1000m Kvinder - W1x
34 12. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M2x
35 12. juni 2021 350m U12 M 350m Mænd U12 - Drenge 1x 11
36 12. juni 2021 350m U12 M 350m Mænd U12 - Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
37 12. juni 2021 350m U12 W 350m Piger U12 - Piger 1x 11
38 12. juni 2021 350m U13 LM 350m Mænd U13 Letvægt - Drenge 1x 12 let
39 12. juni 2021 350m U14 LM 350m Mænd U14 Letvægt - Drenge 1x 13 let
40 12. juni 2021 350m U14 LW 350m Piger U14 Letvægt - Piger 1x 13 let
41 12. juni 2021 350m U14 M 350m Mænd U14 - Drenge 2x 12 og 13
42 12. juni 2021 350m U14 W 350m Piger U14 - Piger 2x 12 og 13
43 12. juni 2021 350m U15 M 350m Mænd U15 - Drenge 1x 14
44 12. juni 2021 350m U15 M 350m Mænd U15 - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
45 12. juni 2021 350m U15 W 350m Piger U15 - Piger 1x 14
46 12. juni 2021 350m U15 W 350m Piger U15 - Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
47 12. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM4X+ B let
48 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW1x B
49 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1x B
50 12. juni 2021 1000m U17 LW 1000m Piger U17 Letvægt - JW2x B let
51 12. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM2x B let
52 12. juni 2021 1000m U19 LW 1000m Piger U19 Letvægt - JW1x A let
53 12. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
54 12. juni 2021 1000m U19 LM 1000m Mænd U19 Letvægt - JM1x A let
55 12. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM4x A
56 12. juni 2021 1000m U23 LW 1000m Kvinder U23 Letvægt - W1x B let.
57 12. juni 2021 1000m U23 LM 1000m Mænd U23 Letvægt - M1x B let.
58 12. juni 2021 1000m W 1000m Kvinder - W4x
59 12. juni 2021 350m U13 M 350m Mænd U13 - Drenge 2x 11 og 12
60 12. juni 2021 350m U13 M 350m Mænd U13 - Drenge 1x 12
61 12. juni 2021 350m U13 M 350m Mænd U13 - Drenge 1x 12, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
62 12. juni 2021 350m U13 W 350m Piger U13 - Piger 1x 12
63 12. juni 2021 350m U14 M 350m Mænd U14 - Drenge 1x 13
64 12. juni 2021 350m U14 M 350m Mænd U14 - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
65 12. juni 2021 350m U14 W 350m Piger U14 - Piger 1x 13
66 12. juni 2021 350m U14 W 350m Piger U14 - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
67 12. juni 2021 350m U15 LM 350m Mænd U15 Letvægt - Drenge 1x 14 let
68 12. juni 2021 350m U15 LW 350m Piger U15 Letvægt - Piger 1x 14 let
69 12. juni 2021 350m U15 M 350m Mænd U15 - Drenge 2x 13 og 14
70 12. juni 2021 350m U15 W 350m Piger U15 - Piger 2x 13 og 14
71 12. juni 2021 350m W/M 350m Kvinder/mænd - 8+ open Sprintcup (VI h)
72 12. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M4x A
73 12. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM4x Masters A-K (VI d)
74 12. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW4x Masters A-K (VI d)
75 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
76 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
77 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
78 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
79 12. juni 2021 1000m U17 LW 1000m Piger U17 Letvægt - JW1x B let
80 12. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM1x B let.
81 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW4x+ B (VI g)
82 12. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW4x B (VI g)
83 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM4x+ B (VI g)
84 12. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM4x B (VI g)
85 12. juni 2021 1000m U19 W 1000m Piger U19 - JW2x A
86 12. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM2x A
87 12. juni 2021 1000m U19 LM 1000m Mænd U19 Letvægt - JM1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
88 12. juni 2021 1000m U23 W 1000m Kvinder U23 - W2x B
89 12. juni 2021 1000m U23 M 1000m Mænd U23 - M2x B
90 12. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M1x
91 12. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM 2x Masters A - K (VI d)
92 12. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW 2x Masters A - K (VI d)
93 12. juni 2021 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d)
100 13. juni 2021 1000m U14 W 1000m Piger U14 - Piger 1x 13 (VI c)
101 13. juni 2021 1000m U15 M 1000m Mænd U15 - Drenge 1x 14 (VI c)
102 13. juni 2021 1000m U15 M 1000m Mænd U15 - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
103 13. juni 2021 1000m U14 M 1000m Mænd U14 - Drenge 1x 13 (VI c)
104 13. juni 2021 1000m U14 M 1000m Mænd U14 - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
105 13. juni 2021 1000m U14 W 1000m Piger U14 - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
106 13. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW1x B (VI c)
107 13. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1x B (VI c)
108 13. juni 2021 1000m U17 LW 1000m Piger U17 Letvægt - JW2x B let (VI c)
109 13. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM2x B let (VI c)
110 13. juni 2021 1000m U19 LW 1000m Piger U19 Letvægt - JW1x A let (VI c)
111 13. juni 2021 1000m U13 M 1000m Mænd U13 - Drenge 2x 11 og 12
112 13. juni 2021 1000m U13 W 1000m Piger U13 - Piger 2x 11 og 12
113 13. juni 2021 1000m U15 LM 1000m Mænd U15 Letvægt - Drenge 1x 14 let (VI c)
114 13. juni 2021 1000m U15 LM 1000m Mænd U15 Letvægt - Drenge 1x 14 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
115 13. juni 2021 1000m U14 LM 1000m Mænd U14 Letvægt - Drenge 1x 13 let (VI c)
116 13. juni 2021 1000m U14 LM 1000m Mænd U14 Letvægt - Drenge 1x 13 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
117 13. juni 2021 1000m U14 LW 1000m Piger U14 Letvægt - Piger 1x 13 let (VI c)
118 13. juni 2021 1000m U15 W 1000m Piger U15 - Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
119 13. juni 2021 1000m U15 M 1000m Mænd U15 - Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
120 13. juni 2021 1000m U19 LM 1000m Mænd U19 Letvægt - JM1x A let (VI c)
121 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
122 13. juni 2021 1000m U23 LM 1000m Mænd U23 Letvægt - M1x B let.
123 13. juni 2021 1000m W 1000m Kvinder - W4x (VI c)
124 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M4x (VI c)
125 13. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM1x Masters A-K (VI d)
126 13. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW1x Masters A-K (VI d)
127 13. juni 2021 1000m U17 LW 1000m Piger U17 Letvægt - JW1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
128 13. juni 2021 350m U12 M 350m Mænd U12 - Drenge 1x 11
129 13. juni 2021 350m U12 W 350m Piger U12 - Piger 1x 11
130 13. juni 2021 350m U13 M 350m Mænd U13 - Drenge 1x 12
131 13. juni 2021 350m U13 LM 350m Mænd U13 Letvægt - Drenge 1x 12 let
132 13. juni 2021 350m U13 W 350m Piger U13 - Piger 1x 12
133 13. juni 2021 1000m U15 LW 1000m Piger U15 Letvægt - Piger 1x 14 let (VI c)
134 13. juni 2021 1000m U14 W 1000m Piger U14 - Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
135 13. juni 2021 1000m U14 M 1000m Mænd U14 - Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
136 13. juni 2021 1000m U15 M 1000m Mænd U15 - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
137 13. juni 2021 1000m U15 W 1000m Piger U15 - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
138 13. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
139 13. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW2x B (VI c)
140 13. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM2x B (VI c)
141 13. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM4x+ B let, (VI c)
142 13. juni 2021 1000m U19 W 1000m Piger U19 - JW1x A (VI c)
143 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM1x A (VI c)
144 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM2- A (VI c)
145 13. juni 2021 1000m W 1000m Kvinder - W1x (VI c)
146 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M1x (VI c)
147 13. juni 2021 1000m U15 M 1000m Mænd U15 - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
148 13. juni 2021 1000m U15 W 1000m Piger U15 - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
149 13. juni 2021 350m U19 W 350m Piger U19 - JW1x A Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
150 13. juni 2021 350m U19 M 350m Mænd U19 - JM 1x A Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
151 13. juni 2021 350m U17 M 350m Mænd U17 - JM 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
152 13. juni 2021 350m U17 W 350m Piger U17 - JW1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
153 13. juni 2021 350m U19 LM 350m Mænd U19 Letvægt - JM 1x A let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
154 13. juni 2021 350m U19 LW 350m Piger U19 Letvægt - JW 1x A let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
155 13. juni 2021 350m U17 LM 350m Mænd U17 Letvægt - JM 1x B let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
156 13. juni 2021 350m U17 LW 350m Piger U17 Letvægt - JW 1x B let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
157 13. juni 2021 350m U23 W 350m Kvinder U23 - W 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
158 13. juni 2021 350m U23 M 350m Mænd U23 - M 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
159 13. juni 2021 1000m U15 W 1000m Piger U15 - Piger 1x 14 (VI c)
160 13. juni 2021 1000m U15 W 1000m Piger U15 - Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
161 13. juni 2021 1000m U14 M 1000m Mænd U14 - Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
162 13. juni 2021 1000m U14 W 1000m Piger U14 - Piger 2x 12 og 13 (VI c)
163 13. juni 2021 1000m U14 LM 1000m Mænd U14 Letvægt - Drenge 2x 12 og 13 let. (VI c)
164 13. juni 2021 1000m U14 LW 1000m Piger U14 Letvægt - Piger 2x 12 og 13 let. (VI c)
165 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M2- (VI c)
166 13. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
167 13. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
168 13. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
169 13. juni 2021 1000m U17 LW 1000m Piger U17 Letvægt - JW1x B let (VI c)
170 13. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM1x B let (VI c)
171 13. juni 2021 1000m U19 W 1000m Piger U19 - JW2x A (VI c)
172 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM2x A (VI c)
173 13. juni 2021 1000m U23 M 1000m Mænd U23 - M2x B
174 13. juni 2021 1000m LW 1000m Kvinder Letvægt - W1x let (VI c)
175 13. juni 2021 1000m LM 1000m Mænd Letvægt - M1x let (VI c)
176 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M8+ (VI c)
177 13. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM 2x Masters A - K (VI d)
178 13. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW 2x Masters A - K (VI d)
179 13. juni 2021 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MM/MW 2x Masters A - K MIX (VI d)
180 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM4x A (VI c)
181 13. juni 2021 1000m U15 W/M 1000m Piger/drenge U15 - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
182 13. juni 2021 1000m U14 W/M 1000m Piger/drenge U14 - Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
183 13. juni 2021 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - JM4x+ B (VI c)
184 13. juni 2021 1000m U17 W 1000m Piger U17 - JW4x+ B (VI c)
185 13. juni 2021 1000m U17 LM 1000m Mænd U17 Letvægt - JM2x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
186 13. juni 2021 1000m U19 LW 1000m Piger U19 Letvægt - JW1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
187 13. juni 2021 1000m U19 LM 1000m Mænd U19 Letvægt - JM2x A let (VI c)
188 13. juni 2021 1000m U23 W 1000m Kvinder U23 - W1x B
189 13. juni 2021 1000m U23 M 1000m Mænd U23 - M1x B
190 13. juni 2021 1000m W 1000m Kvinder - W2x (VI c)
191 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M2x (VI c)
192 13. juni 2021 1000m M 1000m Mænd - M4- (VI c)
193 13. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM4x Masters 1000m A-K (VI d)
194 13. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW4x Masters 1000m A-K (VI d)
195 13. juni 2021 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - JM8+ A (VI c)
196 13. juni 2021 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MM8+ Masters 1000m A-K (VI d)
197 13. juni 2021 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MW8+ Masters 1000m A-K (VI d)
198 13. juni 2021 1000m Master W/M 1000m Piger/drenge Master - MM/MW8+ Masters 1000m A-K MIX (VI d)