Løbsliste - Haderslev Regatta 2022

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
1 11. juni 2022 3000m U15 M4X+ 3000m Drenge U15 4X+ - Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
2 11. juni 2022 3000m U14 M4X+ 3000m Drenge U14 4X+ - Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
3 11. juni 2022 3000m U15 W4X+ 3000m Piger U15 4X+ - Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
4 11. juni 2022 3000m U14 W4X+ 3000m Piger U14 4X+ - Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
5 11. juni 2022 3000m U14 W/M 4X+ 3000m Piger/drenge U14 4X+ - Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
6 11. juni 2022 3000m U15 W/M 4X+ 3000m Piger/drenge U15 4X+ - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
7 11. juni 2022 3000m U15 M2X 3000m Drenge U15 2X - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
8 11. juni 2022 3000m U15 LM2X 3000m Drenge U15 letvægt 2X - Drenge 2x 13 og 14 let (VI c)
9 11. juni 2022 3000m U14 M2X 3000m Drenge U14 2X - Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
10 11. juni 2022 3000m U14 LM2X 3000m Drenge U14 letvægt 2X - Drenge 2x 12 og 13 let (VI c)
11 11. juni 2022 3000m U15 W2X 3000m Piger U15 2X - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
12 11. juni 2022 3000m U15 LW2X 3000m Piger U15 letvægt 2X - Piger 2x 13 og 14 let (VI c)
13 11. juni 2022 3000m U14 W2X 3000m Piger U14 2X - Piger 2x 12 og 13 (VI c)
14 11. juni 2022 3000m U14 LW2X 3000m Piger U14 letvægt 2X - Piger 2x 12 og 13 let (VI c)
15 11. juni 2022 3000m U15 M1X 3000m Drenge U15 1X - Drenge 1x 14 (VI c)
16 11. juni 2022 3000m U15 LM1X 3000m Drenge U15 letvægt 1X - Drenge 1x 14 let (VI c)
17 11. juni 2022 3000m U14 M1X 3000m Drenge U14 1X - Drenge 1x 13 (VI c)
18 11. juni 2022 3000m U14 LM1X 3000m Drenge U14 letvægt 1X - Drenge 1x 13 let (VI c)
19 11. juni 2022 3000m U15 W1X 3000m Piger U15 1X - Piger 1x 14 (VI c)
20 11. juni 2022 3000m U15 LW1X 3000m Piger U15 letvægt 1X - Piger 1x 14 let (VI c)
21 11. juni 2022 3000m U14 W1X 3000m Piger U14 1X - Piger 1x 13 (VI c)
22 11. juni 2022 3000m U14 LW1X 3000m Piger U14 letvægt 1X - Piger 1x 13 let (VI c)
23 11. juni 2022 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
24 11. juni 2022 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
25 11. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
26 11. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
27 11. juni 2022 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X - JW2X B
28 11. juni 2022 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X - JM2X B
29 11. juni 2022 1000m U17 LM1X 1000m Drenge U17 letvægt 1X - JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
30 11. juni 2022 1000m U17 LM1X 1000m Drenge U17 letvægt 1X - JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
31 11. juni 2022 1000m Masters M1X 1000m Masters Mænd Masters 1X - MM1x Masters A-K (VI d)
32 11. juni 2022 1000m Masters W1X 1000m Masters Kvinder Masters 1X - MW1x Masters A-K (VI d)
33 11. juni 2022 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - W1x
34 11. juni 2022 1000m M2X 1000m Mænd 2X - M2x
35 11. juni 2022 350m U12 M1X 350m Drenge U12 1X - Drenge 1x 11
36 11. juni 2022 350m U12 M1X 350m Drenge U12 1X - Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
37 11. juni 2022 350m U12 W1X 350m Piger U12 1X - Piger 1x 11
38 11. juni 2022 350m U13 LM1X 350m Drenge U13 letvægt 1X - Drenge 1x 12 let
39 11. juni 2022 350m U14 LM1X 350m Drenge U14 letvægt 1X - Drenge 1x 13 let
40 11. juni 2022 350m U14 LW1X 350m Piger U14 letvægt 1X - Piger 1x 13 let
41 11. juni 2022 350m U14 M2X 350m Drenge U14 2X - Drenge 2x 12 og 13
42 11. juni 2022 350m U14 W2X 350m Piger U14 2X - Piger 2x 12 og 13
43 11. juni 2022 350m U15 M1X 350m Drenge U15 1X - Drenge 1x 14
44 11. juni 2022 350m U15 M1X 350m Drenge U15 1X - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
45 11. juni 2022 350m U15 W1X 350m Piger U15 1X - Piger 1x 14
46 11. juni 2022 350m U15 W1X 350m Piger U15 1X - Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
47 11. juni 2022 1000m U17 LM4X+ 1000m Drenge U17 letvægt 4X+ - JM4X+ B let
48 11. juni 2022 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - JW1x B
49 11. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1x B
50 11. juni 2022 1000m U17 LW2X 1000m Piger U17 letvægt 2X - JW2x B let
51 11. juni 2022 1000m U17 LM2X 1000m Drenge U17 letvægt 2X - JM2x B let
52 11. juni 2022 1000m U19 LW1X 1000m Piger U19 letvægt 1X - JW1x A let
53 11. juni 2022 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X - JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
54 11. juni 2022 1000m U19 LM1X 1000m Drenge U19 letvægt 1X - JM1x A let
55 11. juni 2022 1000m U19 M4X 1000m Drenge U19 4X - JM4x A
56 11. juni 2022 1000m U23 LW1X 1000m Kvinder U23 letvægt 1X - W1x B let.
57 11. juni 2022 1000m U23 LM1X 1000m Mænd U23 letvægt 1X - M1x B let.
58 11. juni 2022 1000m W4X 1000m Kvinder 4X - W4x
59 11. juni 2022 350m U13 M2X 350m Drenge U13 2X - Drenge 2x 11 og 12
60 11. juni 2022 350m U13 M1X 350m Drenge U13 1X - Drenge 1x 12
61 11. juni 2022 350m U13 M1X 350m Drenge U13 1X - Drenge 1x 12, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
62 11. juni 2022 350m U13 W1X 350m Piger U13 1X - Piger 1x 12
63 11. juni 2022 350m U14 M1X 350m Drenge U14 1X - Drenge 1x 13
64 11. juni 2022 350m U14 M1X 350m Drenge U14 1X - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
65 11. juni 2022 350m U14 W1X 350m Piger U14 1X - Piger 1x 13
66 11. juni 2022 350m U14 W1X 350m Piger U14 1X - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
67 11. juni 2022 350m U15 LM1X 350m Drenge U15 letvægt 1X - Drenge 1x 14 let
68 11. juni 2022 350m U15 LW1X 350m Piger U15 letvægt 1X - Piger 1x 14 let
69 11. juni 2022 350m U15 M2X 350m Drenge U15 2X - Drenge 2x 13 og 14
70 11. juni 2022 350m U15 W2X 350m Piger U15 2X - Piger 2x 13 og 14
71 11. juni 2022 350m W/M 8+ 350m Kvinder/mænd 8+ - 8+ open Sprintcup (VI h)
72 11. juni 2022 1000m M4X 1000m Mænd 4X - M4x A
73 11. juni 2022 1000m Masters M4X 1000m Masters Mænd Masters 4X - MM4x Masters A-K (VI d)
74 11. juni 2022 1000m Masters W4X/4- 1000m Masters Kvinder Masters 4X/4- - MW4x Masters A-K (VI d)
75 11. juni 2022 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X - JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre
76 11. juni 2022 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X - JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
77 11. juni 2022 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
78 11. juni 2022 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
79 11. juni 2022 1000m U17 LW1X 1000m Piger U17 letvægt 1X - JW1x B let
80 11. juni 2022 1000m U17 LM1X 1000m Drenge U17 letvægt 1X - JM1x B let.
81 11. juni 2022 1000m U17 W4X+ 1000m Piger U17 4X+ - JW4x+ B (VI g)
82 11. juni 2022 1000m U17 W4X 1000m Piger U17 4X - JW4x B (VI g)
83 11. juni 2022 1000m U17 M4X+ 1000m Drenge U17 4X+ - JM4x+ B (VI g)
84 11. juni 2022 1000m U17 M4X 1000m Drenge U17 4X - JM4x B (VI g)
85 11. juni 2022 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X - JW2x A
86 11. juni 2022 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X - JM2x A
87 11. juni 2022 1000m U19 LM1X 1000m Drenge U19 letvægt 1X - JM1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
88 11. juni 2022 1000m U23 W2X 1000m Kvinder U23 2X - W2x B
89 11. juni 2022 1000m U23 M2X 1000m Mænd U23 2X - M2x B
90 11. juni 2022 1000m M1X 1000m Mænd 1X - M1x
91 11. juni 2022 1000m Masters M2X/2- 1000m Masters Mænd Masters 2X/2- - MM 2x Masters A - K (VI d)
92 11. juni 2022 1000m Masters W2X/2- 1000m Masters Kvinder Masters 2X/2- - MW 2x Masters A - K (VI d)
93 11. juni 2022 1000m Masters W/M 2-/2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d)
100 12. juni 2022 1000m U14 W1X 1000m Piger U14 1X - Piger 1x 13 (VI c)
101 12. juni 2022 1000m U15 M1X 1000m Drenge U15 1X - Drenge 1x 14 (VI c)
102 12. juni 2022 1000m U15 M1X 1000m Drenge U15 1X - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
103 12. juni 2022 1000m U14 M1X 1000m Drenge U14 1X - Drenge 1x 13 (VI c)
104 12. juni 2022 1000m U14 M1X 1000m Drenge U14 1X - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
105 12. juni 2022 1000m U14 W1X 1000m Piger U14 1X - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
106 12. juni 2022 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - JW1x B (VI c)
107 12. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1x B (VI c)
108 12. juni 2022 1000m U17 LW2X 1000m Piger U17 letvægt 2X - JW2x B let (VI c)
109 12. juni 2022 1000m U17 LM2X 1000m Drenge U17 letvægt 2X - JM2x B let (VI c)
110 12. juni 2022 1000m U19 LW1X 1000m Piger U19 letvægt 1X - JW1x A let (VI c)
111 12. juni 2022 1000m U13 M2X 1000m Drenge U13 2X - Drenge 2x 11 og 12
112 12. juni 2022 1000m U13 W2X 1000m Piger U13 2X - Piger 2x 11 og 12
113 12. juni 2022 1000m U15 LM1X 1000m Drenge U15 letvægt 1X - Drenge 1x 14 let (VI c)
114 12. juni 2022 1000m U15 LM1X 1000m Drenge U15 letvægt 1X - Drenge 1x 14 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
115 12. juni 2022 1000m U14 LM1X 1000m Drenge U14 letvægt 1X - Drenge 1x 13 let (VI c)
116 12. juni 2022 1000m U14 LM1X 1000m Drenge U14 letvægt 1X - Drenge 1x 13 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
117 12. juni 2022 1000m U14 LW1X 1000m Piger U14 letvægt 1X - Piger 1x 13 let (VI c)
118 12. juni 2022 1000m U15 W4X+ 1000m Piger U15 4X+ - Piger 4x+ 13 og 14 (VI c)
119 12. juni 2022 1000m U15 M4X+ 1000m Drenge U15 4X+ - Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c)
120 12. juni 2022 1000m U19 LM1X 1000m Drenge U19 letvægt 1X - JM1x A let (VI c)
121 12. juni 2022 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X - JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
122 12. juni 2022 1000m U23 LM1X 1000m Mænd U23 letvægt 1X - M1x B let.
123 12. juni 2022 1000m W4X 1000m Kvinder 4X - W4x (VI c)
124 12. juni 2022 1000m M4X 1000m Mænd 4X - M4x (VI c)
125 12. juni 2022 1000m Masters M1X 1000m Masters Mænd Masters 1X - MM1x Masters A-K (VI d)
126 12. juni 2022 1000m Masters W1X 1000m Masters Kvinder Masters 1X - MW1x Masters A-K (VI d)
127 12. juni 2022 1000m U17 LW1X 1000m Piger U17 letvægt 1X - JW1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
128 12. juni 2022 350m U12 M1X 350m Drenge U12 1X - Drenge 1x 11
129 12. juni 2022 350m U12 W1X 350m Piger U12 1X - Piger 1x 11
130 12. juni 2022 350m U13 M1X 350m Drenge U13 1X - Drenge 1x 12
131 12. juni 2022 350m U13 LM1X 350m Drenge U13 letvægt 1X - Drenge 1x 12 let
132 12. juni 2022 350m U13 W1X 350m Piger U13 1X - Piger 1x 12
133 12. juni 2022 1000m U15 LW1X 1000m Piger U15 letvægt 1X - Piger 1x 14 let (VI c)
134 12. juni 2022 1000m U14 W4X+ 1000m Piger U14 4X+ - Piger 4x+ 12 og 13 (VI c)
135 12. juni 2022 1000m U14 M4X+ 1000m Drenge U14 4X+ - Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c)
136 12. juni 2022 1000m U15 M2X 1000m Drenge U15 2X - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
137 12. juni 2022 1000m U15 W2X 1000m Piger U15 2X - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
138 12. juni 2022 1000m U17 LM1X 1000m Drenge U17 letvægt 1X - JM1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
139 12. juni 2022 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X - JW2x B (VI c)
140 12. juni 2022 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X - JM2x B (VI c)
141 12. juni 2022 1000m U17 LM4X+ 1000m Drenge U17 letvægt 4X+ - JM4x+ B let, (VI c)
142 12. juni 2022 1000m U19 W1X 1000m Piger U19 1X - JW1x A (VI c)
143 12. juni 2022 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X - JM1x A (VI c)
144 12. juni 2022 1000m U19 M2- 1000m Drenge U19 2- - JM2- A (VI c)
145 12. juni 2022 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - W1x (VI c)
146 12. juni 2022 1000m M1X 1000m Mænd 1X - M1x (VI c)
147 12. juni 2022 1000m U15 M2X 1000m Drenge U15 2X - Drenge 2x 13 og 14 (VI c)
148 12. juni 2022 1000m U15 W2X 1000m Piger U15 2X - Piger 2x 13 og 14 (VI c)
149 12. juni 2022 350m U19 W1X 350m Piger U19 1X - JW1x A Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
150 12. juni 2022 350m U19 M1X 350m Drenge U19 1X - JM 1x A Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
151 12. juni 2022 350m U17 M1X 350m Drenge U17 1X - JM 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
152 12. juni 2022 350m U17 W1X 350m Piger U17 1X - JW1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
153 12. juni 2022 350m U19 LM1X 350m Drenge U19 letvægt 1X - JM 1x A let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
154 12. juni 2022 350m U19 LW1X 350m Piger U19 letvægt 1X - JW 1x A let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
155 12. juni 2022 350m U17 LM1X 350m Drenge U17 letvægt 1X - JM 1x B let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
156 12. juni 2022 350m U17 LW1X 350m Piger U17 letvægt 1X - JW 1x B let Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
157 12. juni 2022 350m U23 W1X 350m Kvinder U23 1X - W 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
158 12. juni 2022 350m U23 M1X 350m Mænd U23 1X - M 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften
159 12. juni 2022 1000m U15 W1X 1000m Piger U15 1X - Piger 1x 14 (VI c)
160 12. juni 2022 1000m U15 W1X 1000m Piger U15 1X - Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
161 12. juni 2022 1000m U14 M2X 1000m Drenge U14 2X - Drenge 2x 12 og 13 (VI c)
162 12. juni 2022 1000m U14 W2X 1000m Piger U14 2X - Piger 2x 12 og 13 (VI c)
163 12. juni 2022 1000m U14 LM2X 1000m Drenge U14 letvægt 2X - Drenge 2x 12 og 13 let. (VI c)
164 12. juni 2022 1000m U14 LW2X 1000m Piger U14 letvægt 2X - Piger 2x 12 og 13 let. (VI c)
165 12. juni 2022 1000m M2- 1000m Mænd 2- - M2- (VI c)
166 12. juni 2022 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - JW1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
167 12. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
168 12. juni 2022 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr
169 12. juni 2022 1000m U17 LW1X 1000m Piger U17 letvægt 1X - JW1x B let (VI c)
170 12. juni 2022 1000m U17 LM1X 1000m Drenge U17 letvægt 1X - JM1x B let (VI c)
171 12. juni 2022 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X - JW2x A (VI c)
172 12. juni 2022 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X - JM2x A (VI c)
173 12. juni 2022 1000m U23 M2X 1000m Mænd U23 2X - M2x B
174 12. juni 2022 1000m LW1X 1000m Kvinder letvægt 1X - W1x let (VI c)
175 12. juni 2022 1000m LM1X 1000m Mænd letvægt 1X - M1x let (VI c)
176 12. juni 2022 1000m M8+ 1000m Mænd 8+ - M8+ (VI c)
177 12. juni 2022 1000m Masters M2X/2- 1000m Masters Mænd Masters 2X/2- - MM 2x Masters A - K (VI d)
178 12. juni 2022 1000m Masters W2X/2- 1000m Masters Kvinder Masters 2X/2- - MW 2x Masters A - K (VI d)
179 12. juni 2022 1000m Masters W/M 2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X - MM/MW 2x Masters A - K MIX (VI d)
180 12. juni 2022 1000m U19 M4X 1000m Drenge U19 4X - JM4x A (VI c)
181 12. juni 2022 1000m U15 W/M 4X+ 1000m Piger/drenge U15 4X+ - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c)
182 12. juni 2022 1000m U14 W/M 4X+ 1000m Piger/drenge U14 4X+ - Mix 4x+ 12 og 13 (VI c)
183 12. juni 2022 1000m U17 M4X+ 1000m Drenge U17 4X+ - JM4x+ B (VI c)
184 12. juni 2022 1000m U17 W4X+ 1000m Piger U17 4X+ - JW4x+ B (VI c)
185 12. juni 2022 1000m U17 LM2X 1000m Drenge U17 letvægt 2X - JM2x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
186 12. juni 2022 1000m U19 LW1X 1000m Piger U19 letvægt 1X - JW1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr
187 12. juni 2022 1000m U19 LM2X 1000m Drenge U19 letvægt 2X - JM2x A let (VI c)
188 12. juni 2022 1000m U23 W1X 1000m Kvinder U23 1X - W1x B
189 12. juni 2022 1000m U23 M1X 1000m Mænd U23 1X - M1x B
190 12. juni 2022 1000m W2X 1000m Kvinder 2X - W2x (VI c)
191 12. juni 2022 1000m M2X 1000m Mænd 2X - M2x (VI c)
192 12. juni 2022 1000m M4- 1000m Mænd 4- - M4- (VI c)
193 12. juni 2022 1000m Masters M4X 1000m Masters Mænd Masters 4X - MM4x Masters 1000m A-K (VI d)
194 12. juni 2022 1000m Masters W4X/4- 1000m Masters Kvinder Masters 4X/4- - MW4x Masters 1000m A-K (VI d)
195 12. juni 2022 1000m U19 M8+ 1000m Drenge U19 8+ - JM8+ A (VI c)
196 12. juni 2022 1000m Masters M8+ 1000m Masters Mænd Masters 8+ - MM8+ Masters 1000m A-K (VI d)
197 12. juni 2022 1000m Masters W8+ 1000m Masters Kvinder Masters 8+ - MW8+ Masters 1000m A-K (VI d)
198 12. juni 2022 1000m Masters W/M 8+ 1000m Piger/drenge Masters 8+ - MM/MW8+ Masters 1000m A-K MIX (VI d)